Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok! Nekem egy olyan egyszerűbb kezelésű program kellene, amivel egy videót több részre tudnék vágni, darabolni. Köszi!

(#202) tsyl válasza Lefty (#201) üzenetére


tsyl
aktív tag

milyen formátumban van a videó? (DV-Avi, DivX, Mpg2...stb)

17 éve a PH-n....

(#203) Lefty válasza tsyl (#202) üzenetére


Lefty
addikt

Egy DVD-ről lenne szó, szóval .VOB fájlok vannak, ezeket szeretném mondjuk több avira feldarabolni.

(#204) tsyl válasza Lefty (#203) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én akkor az mpeg video wizardot ajánlanám. ezzel szépen lehet a vobokat szerkeszteni és van lehetőség avi-ként exportálni. (persze számolni kell az átkódolási idővel is, ami a számítógép kiépítésétől is nagyban függ.)

17 éve a PH-n....

(#205) Lefty válasza tsyl (#204) üzenetére


Lefty
addikt

persze avi-t csak úgy mondtam, inkább mpeg-be darabolnám a vob-ot, de gondolom ezt is tudja. valami linket tudnál adni?

[ Szerkesztve ]

(#206) Lefty


Lefty
addikt

ha erről a womble mpeg video wizard-ról van szó akkor megvan, de röviden nem tudnád elmagyarázni hogyan működik?

(#207) Lefty válasza Lefty (#206) üzenetére


Lefty
addikt

elméletileg rájöttem.

(#208) tsyl válasza Lefty (#206) üzenetére


tsyl
aktív tag

igen a womble féle programról van szó.

A Vob-ok alapjában véve mpg2 file-ok. Így kihasználva a program nagyon nagy előnyét ha exportnál automatán hagyod, akkor szinte újrakódolás nélkül, villám gyorsan készíti el a kijelölt részeket.

17 éve a PH-n....

(#209) Horka1 válasza lajszer (#167) üzenetére


Horka1
tag

Virtualdub-ban egy egy logo filter, azzal el lehet tüntetni simán, és nem kódolja át az egész filmet! Itt találsz egy csomó leírást, meg a szükséges programokat!

Más:

Kollégát, flv fájlokat mivel lehet simán vágni, darabolni? Konvertálás nélkül!

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#210) jani-wan


jani-wan
tag

Hello
Még sosem csináltam videószerkesztést és halvány fogalmam sincs az egészről ezért két kérdésem lenne a szakértőkhöz.
Milyen ingyenes progi(ka)t javasoltok ahhoz hogy szeretném
1. a két darabban lévő filmet (avi 2 CD-n) összeilleszteni
illetve hogy lehet megcsinálni hogy
2. a filmeket (avi) DVD-ként írom ki lemezre hogy az asztali DVD-m is lejátssza? De úgy szeretném hogy több filmet (1.0-1,4 GB-os filmek) egy lemezre írom és egy menüből szeretném kiválasztani a lejátszandó filmet. És szeretnék hozzá jelenetválasztót is.
Ha ez így egyáltalán lehetséges.
Előre is köszi a segítséget.

J

[ Szerkesztve ]

(#211) tsyl válasza jani-wan (#210) üzenetére


tsyl
aktív tag

Helló!
Minden lehetséges:)
De kezdetnek én a ConvertXDvd-t javasolnám.
Itt letölthető és bővebb infó is van róla. Nem kell hozzá nagy szakértelem.

17 éve a PH-n....

(#212) Horka1 válasza jani-wan (#210) üzenetére


Horka1
tag

Filmkonvertáló.hu

Ezt a fórumot nézd át, kifejezetten ilyesmikkel foglalkoznak, sokat tudnak segíteni!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#213) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Windows media center által digitális adásból felvett, wts konténerből kellene kiszedni a képet és a hangot valami normális formába, hogy szerkeszteni lehessen.

Mivel és hogyan ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#214) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni a video formátumokkal (xvid, divx, ogg, mkv stb.)
Tudtok valami jó oldalt találni?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#215) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez kicsit offtopic lesz, de nem találtam jobb helyet, és új topicot sem akartam nyitni.

Van valakinek ötlete arra, hogy miért zabálja nálam túlzott mértékben a CPU-t az avisynth?
Alapvetően egy színkonvertáló pluginja miatt kezdtem használni, és nemrég fedeztem fel, hogy van olyan plugin is, ami köztes képkockákat tud interpolálni.

A gond az, hogy a színkonvertálást 16-ről 8-bites feldolgozásra kellett butítanom. Ez már szemet szúrt, mert egy HTPC fórumról van, és multithread-os, így 70%-ra kiakasztotta a 3650Mhz-en járó Q6600-amat egy 1080p-s videó lejátszása (gondolom 2 magon fut a plugin, egyen pedig a dekódolás, bár elvileg minden 4 szálúra van állítva, az ffdshow is, és a plugin is). A 4. maghoz ugyan nem nyúlt, de egy HTPC fórumról szedtem, és még senki sem panaszkodott arra, hogy nem bírja el a CPU-ja default 16-bit-el, pedig nem hiszem, hogy minden HTPS-c 4-4,5Ghz-es Core i7-el szaladgálna (tippre ennyi kéne, hogy elérjem a 24 FPS-t).

A motion interpolation pluginnal pedig nem csak akadozik, de diavetítés a végeredmény. Ez a plugin eleve csak 1 magon fut, azt tekeri is 100-on.

Próbáltam már telepíteni a régi 2.5.7 finalt, egy 2.5.8-as alfát, és most a legújabb 2.6-os alfát használom, minddel ugyan az az eredmény, valahogy aránytalanul lezúzza a CPU-t.

Tehát többféle avisynt verzióval, és többféle pluginnal is előáll a havária, pedig jól jönne a motion interpolation-ös fps duplázás (a 16-bites feldolgozást így nem hiányolom, screenshotokon talán ki lehetne nagyítgatni a különbséget).

Valakinél tipp? :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#216) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Valaki segítsen!
Nekem egy olyan videófelvevő progi kellene amivel lehet ugy felvenni hogy én állitom be pontosan hogy a kép melyik részét szeretném felvenni.
Nem kell semmi spéci dolgot tudnia csak annyit amennyire feltétlenülk szükségem van.
Jah és ha egy mód van rá akkor free legyen mert nem tetszenek az olyan vidik ahol mindenféle reklám van...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#217) Tassadar


Tassadar
csendes tag

Sziasztok!

Egy 1080p-s MKV fájlt szeretnék lejátszani egy Pentium M-es (GMA950-es videóval) notival.
VLC-vel teljesen halott ügy, Kmplayer-el viszont már majdnem tökéletes.
Kissé még így is akad.
Létezik ennél kisebb erőforrásigényű lejátszó (esetleg beállítás), amivel érdemes próbálkozni?

Még egy kérdés:

Milyen szoftverrel tudom 1080p > 720p konvertálni úgy, hogy a hangsávot is lecserélném?

Előre is köszönöm!
Tassadar

(#218) Kib4


Kib4
csendes tag

Láttam már elég sok videót és vannak benne olyanok hogy közbe zoomolnak pl cam studió-nál. Valaki megmondaná hogy azt hol lehet beállítani ? Mert még videót se láttam róla hogy ezt hogy kel .... előre is kösz :R

(#219) Core2duo6600 válasza Sirandrish (#216) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hypercam ?

(#217) Tassadar

Core AVC nél nincs kisebb igényű szoftveres lejátszás .

Ezzel a progival nézd meg, hogy a vga képes - e besegíteni.

Az ilyen átkódolásoknál elég sokat fog romlani a kép.
Virtualdub bal érdemes próbálkozni, vagy egyik klónjával.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#220) Tassadar válasza Core2duo6600 (#219) üzenetére


Tassadar
csendes tag

Köszi, Core AVC-vel akadás nélkül megy a lejátszás. :-)

(#221) aimettirlz válasza Tassadar (#217) üzenetére


aimettirlz
tag

az az érzésem hogy lehet nem találsz hozzá olyan lejátszót, sztem kevés az a gma, de nem vagyok benne biztos... én vlc-t mplayer classicot wmp10et wampot használok k-lite codek packal sose volt még így problémám ezzel..

® aimeTTi atticuS ™

(#222) Core2duo6600 válasza aimettirlz (#221) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Wmp ből már kint van a 12 es.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#223) Nameea


Nameea
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Jöttem csipegetni a tapasztalatból..ha adtok!:-)
Szintén gondjaim vannak az mkv lejátszással..
Erősen akadt mind.
Olvastam,találtam,felraktam :Kmplayer
720P jó lett..sajnos,már nem tudom milyen monitor felbontásnál néztem.
Felbátorodtam,töltöttem pár nagyobbat is.
1080P képe szép volt,hang minden esetben durván csúszott./10-ből 10/
Itt olvastam: Core AVC javasolt..Prof.1.9.5.0 ilyet sikerült telepíteni.
Eredmény:öngól.
Szaggatott/lassított a 1080P képe,továbbá bővült a probléma.
720P átvette a tünetet.Hang elmászik.
Most kezdek tanácstalan lenni..

/Apropó,kik a legbizonytalanabb élőlények? Mitévő legyek/
Core AVC uninstallt nem látok,így elsőre.
Beállítási lehetőség az viszont lenne dögivel.
/ha tudnék mit kezdeni vele/

Gondolom,az első stádiumig visszajutok valahogy,
az igazi kérdés,tanács az lenne,hogy
érdemes-e küzdeni lejátszó csere/hangolás ,esetleg némi CPU,GPU izzasztás
segítségével az 1080P lejátszásért./Full HD tv-re szeretném rákötni/

A vas:
3.0 Ghz P4 Prescott,1Gb Ram, Gigabyte 7600 256Mb AGP
Win XP van. Sp3 nincs,Directx sincs..hacsak a kártya nem rakott rá valamit.
Előre is köszönöm,ha kisülne valami megoldás!
Nameea

(#224) #21346560 válasza Nameea (#223) üzenetére


#21346560
törölt tag

csak mert én most jó fej vagyok, kapsz tőlem egy idevágó [linket], ahol kifejezetten a HD-s (mkv) filmek lejáccásáról van szó! ;)

(#225) Nameea válasza #21346560 (#224) üzenetére


Nameea
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :K

(#226) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Sziasztok!

a problémám a következő:
van pár filmem amin nagyon alacsoy a max hangerő, és nem akarom konvertálni konvertálós programokkal ahol megadhatnék magasabb hangszintet.

olyan lejátszót keresek amibe csak bedobom és ignorálni tudom vhogy a film max hangerejét.

tudtok vmi kényelmes megoldást vagy másik topicot ahol tudnak segíteni?

:R

(#227) hape60


hape60
aktív tag

Canopus lets edit2: videokártyát cseréltem, (ATI HD3450, AGP), a csere óta a LE2 nem indul el, "az ultra edit.exe hibát észlel, leáll". Memória olvasás nem működik a megadott címen.
A gépen ( AMD Athlon x2 4200, 1,5GB RAM XP Pro SP3) a régi kártyával szépen ment, most, ha a kártyát letiltom, síma VGA-ként elindul a szerkesztő program, de a monitor ablakban nem jelenik meg a kép.. Drivert próbáltam cserélni, nem találtam olyant, amivel működik. Mi a megoldás??

(#228) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Kérdés: van egy videó, ami alá plusz hangokat szeretnék betolni úgy, hogy a gyári hangja változtatás nélkül fut tovább, bizonyos jeleneteknél meg le szeretném szedni róla a beszédhangokat. Melyik programot ajánlanátok erre, ami egyszerű és átlátható így elsőre is?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#229) intricate


intricate
csendes tag

Hali!

Adott egy video 720*480-as felbontas *.mpg, amit atkonvertalok avi-ba azonos parameterekkel, de a problema a kovetkezo:

Ha a videot autoban, illetve otthoni LCDTV-en nezem, vagy a gepen Fullscreenen akkor a video szellebol minden esetben hianyzik kb 0,2-0,3 cm-es anyag! (Ez a TV-re igaz, ertelemszeruen az autoban ennek a joval kisebb aranyos megfeleloje)
Tehat ugy szeretnek konvertalni, hogy megmaradjon az eredeti videom teljes kepernyos modban is!

A valaszokat elore is koszonom!

(#230) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok! Remélem jo helyre írok.
Az lenne a problémám hogy a VirtualDub progit használtam korábban filmet darabolni de miota feltelepítettem a win7 64 et nem tudok vele dolgozni(pedig 64biteshez valót használnám)
Ezt írja ki:

A segítséget elölre is köszönöm!!!!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#231) dewil666 válasza dewil666 (#230) üzenetére


dewil666
őstag

Megoldódott.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#232) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Helló!
Van pár darab flash videóm, amit szeretnék lejátszani asztali dvd-n.
Leszedtem egy un. Super © progit, ami mindenből csinál mindent, át is tudtam tömöríteni mpeg 2-re, de vmi ótvar szar lett a minősége. :(
Ilyen általános kérdésem lenne, hogy hogy kell úgy átkonvertálni bármit is, h ne csökkenjen látványosan a minőség, de ne is emelkedjen látványosan a méret?
Mert nekem az ~500 megás filmekből csinált ~500+20 megás filmet - ez még rendben van -, de akkora tömörítési hibák vannak benne (kockásodik), mint állat.

Ilyen 1000 kbit/s alatti sávszélről van szó, mp3-as hanggal, de ha szintén ekkora sávszélt állítok be a kimeneten, akkor szar minőséget kapok. Ha meg jó nagy a sávszél, akkor a minőség nem romlik, de túl nagyok a fájlok. :W

Elvileg H.263-as videó csücsül a flash konténerben, nem lehet ezt vhogy közvetlenül "átstreamelni" másik, asztali dvd által emészthető konténerbe?

Illetve akkor még az is érdekelne, hogy milyen beállításokkal készítenek emberek pl divx xvid filmeket, mert én itthon még soha nem tudtam gyönyörű minőség mellett például egy cd méretűre tömöríteni filmet. Pedig vhogy meg lehet, hisz a különböző netes release-ek olyan minőséget diktálnak egy vagy kettő cd mérete mellett, amit soha nem tudtam magam is elérni. :F

szerk: két menetes tömörítésből se lett nekem azonos méret mellett olyan minőség, mint a release-ek.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#233) Teasüti válasza Teasüti (#232) üzenetére


Teasüti
nagyúr

up

(#234) aor


aor
tag

Üdv!

Jó rég nem járt itt senki, de remélem van, aki tudna nekem segíteni, meg gondom van!
Van egy avi formátumú videóm, amire azt írja ki infónak, hogy audió:mp3 480000Hz, 2ch; videó: mpeg4 656×400.
Na most az a gondom, hogy a hang kb. 1 sec-et késik. Mivel lehetne ezt megoldani(progi), és leginkább hogyan?!
Az a helyzet, hogy nagyon nem értek hozzá. Így kicsit szájbarágósan kéne!

Köszöntem
Zoli

(#235) Croft-21 válasza aor (#234) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát ha a hang késik 1 percet, akkor valamit a videó lassításával tudod helyrehozni, vagy gyorsításával... Attól függ hogy most pontosan előbb van a kép, aztán a hang, vagy fordítva.
Én sony vegast használok, abban lehet ilyeneket csinálni. Illetve még azt szoktam ilyenkor, hogy lekonvertálom az egész videót mp3-ba, tehát csak hang anyag lesz, az eredetit le némítom és alá teszem a konvertált hang anyagot, immáron hozzá igazítva az anyaghoz.

(#236) aor válasza Croft-21 (#235) üzenetére


aor
tag

húha, rosszul írtam??

kb. 1 másodpercet késik a képhez képest, de ezt nem könnyű megállapítani, mert ez egy koncert anyag!
Z.

(#237) #65675776 válasza aor (#234) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell semmit lassítanod, gyorsítanod. A leírásod alapján fix 1s a csúszás. Ezt VirtualDubMod-dal veszteségmentesen helyreteheted. Meg kell nyitnod a video-t (mondjuk egy mpeg4 VfW codec nem árt), Streams -> Stream list... -> kiválasztod a hangsávot (ha csak az van a video mellett, akkor csak az fog megjelenni a listában) -> jobb gomb -> Interleaving -> Audio skew correction -> beírod a késés értékét negatív előjellel (ha a hang lenne előrébb, akkor előjel nélkül). Ezután Ok -> Ok -> File -> Save as... adsz egy filenevet, lent a Video mode-ot pedig átállítod Direct stream copy-ra -> Save. Pár perc alatt megvan az egész.

(#238) aor válasza #65675776 (#237) üzenetére


aor
tag

Helló!

Hálás danke az infóért!!
Viszont közben kiderült számomra, hogy nem fix, most javítottam rajta, ez kb. a 15-18percig jó is, utána megint csúszik. Olyan érzetet kelt a felvétel, mintha egyre többet csúszna a végéig, persze ms-ben!
Erre ötlet??
Zoli

(#239) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Hali!

Telefonnal vettem fel egy pár perces vidit, de mentésnél lefagyott, és nem látni a telón. Sikerült visszaállítani a fájlt, de semmi se hajlandó lejátszani. Hogyan hozhatnám vissza lejátszható formátumba?

(#240) Croft-21 válasza #65675776 (#237) üzenetére


Croft-21
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy ha beírsz egy értéket, akkor csak akkor derül ki, hogy jó lett-e, miután már le renderelte a videót...
Legalábbis ha az érték beírása után rákattintottam a playra, ugyanolyan szar volt volt mint előtte, meg kell várni hogy el mentse a videót? :F Akkor ezzel jó sokáig el lehet játszani, mire eltalálod a megfelelő értéket.

[ Szerkesztve ]

(#241) Croft-21


Croft-21
őstag

Most úgy vettem észre így már az 5. változat után..hogy kb semmi nem változik az eredeti videóhoz képest. Pedig mindent úgy csináltam, ahogy fentebb leírtad. :U

(#242) #65675776 válasza Croft-21 (#240) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell rajta renderelni semmit, egy sima multiplexelés. Igénybe vesz pár percet, amit ki lehet bírni. Illetve pár másodperces mintával is lehet tesztelni. (Egyébként meg a kimenetet kell elindítani, és akkor egyből hallatszik...)

(#243) BloodyEddie válasza BloodyEddie (#239) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ha valaki úgy érzi hogy meg tudná gyógyítani, priviben tudok küldeni dl linket.

(#244) Croft-21 válasza #65675776 (#242) üzenetére


Croft-21
őstag

Renderelés alatt videó mentést értettem.. 5 perc alatt elmenti, de nálam ugyanolyan sz*r mint volt.
Meg azt se értem hogy két ablakban látom a videót, a jobb oldali az meg se moccan, a bal oldaliban meg elindul ha rá nyomok a playre, de ugynolyan....

(#245) #65675776 válasza Croft-21 (#244) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy sima újramultiplexelés nem renderelés.

Akkor valamit nem jól csináltál.

Egyébként a bal oldali a bemenet. A jobb oldali a kimenet. És nem véletlenül van két play gomb, és nem véletlen mellettük az I (Input) és az O (Output) index sem.

[ Szerkesztve ]

(#246) Croft-21 válasza #65675776 (#245) üzenetére


Croft-21
őstag

Ha rányomk a kimenetre, akkor csak a hangot hallom, a videó meg áll. Ebből így meg nem derül ki, hogy jó "helyen" van a hang.

(#247) #65675776 válasza Croft-21 (#246) üzenetére


#65675776
törölt tag

F10?

(#248) Croft-21 válasza #65675776 (#247) üzenetére


Croft-21
őstag

Na most sikerült eltalálnom az értéket viszont most meg így a videó elejéén is előrébb van a hang :S
Nem lehetne egy olyan beállítás, ami a teljes hangsávot a videó alá helyezi? Mert Én a közepén tapasztaltam csúszást, erre most meg az elején lett így :F

(#249) #65675776 válasza Croft-21 (#248) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az említett módszer csak állandó mértékű csúszás esetén használható. Ha a csúszás folyamatosan növekedik, akkor frameratekonverziót kell alkalmazni (le lett már írva a topicban a menete). Ez viszont már újrakódolást igényel.

Amennyiben az elcsúszás értéke össze-vissza változik, akkor bizony a file-t fel kell darabolni kisebb részekre, azokon egyenként elvégezni a korrekciót, majd összefűzni a darabokat.

(#250) BaGeBrain


BaGeBrain
tag

SZiasztok!

[Ilyen] videót milyen progival lehet csinálni??? Aki tudja segítsen, köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.