Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) MrChris válasza elistvan (#1050) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze, csak ha tényleg mozog akkor simán kicsúszhat, meg kérdés mekkorát lehet büntetlenül kitakarni.

(#1052) elistvan válasza MrChris (#1051) üzenetére


elistvan
senior tag

Akkor pedig azt a sávot szeleteled amin a crop filter van, és amikor van a nagyobb mozgás arra a darabra vagy darabokra áthelyezed a szűrő helyét az aktuális pozícióba.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1053) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Davinci Resolve nektek megnyitja a H.265-ös formátumot? Nálam az összes felvételre azt írja, hogy media offline. Neten keresgéltem, nem túl sok sikerrel. Van vmi tippetek?

(#1054) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
SSD vásárláson gondolkodom offline hobbiszintű 4k-hoz (idővel 60 fps is).
A kérdésem az volna, hogy mekkora sávszélesség ajánlott a zökkenőmentes vágáshoz?
Elég a SATA3, vagy kell az NVMe?
Nem ismerem a szerkesztők működését, de az alapok valahogy úgy vannak, hogy képkockánként cache-el a program, nem? Ha egy 4K képkockával számolok, ami 38 MB nyersen, akkor a SATA3 szűkös lesz a maga 5-600 MB/s tempójával. Nem tudom viszont, hogy ez mennyire fedi a valóságot.

(#1055) MrChris válasza Teasüti (#1054) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha tömörítetlen 4k-s videófájlokat vágsz akkor lenne ilyen nagy a sávszél. De az átlag 4k videó folyam 100mbps-os, erősebbek 400. Ezek simán mennek HDD-ről, (én 5400-as fordulatúról vágok 4k-t) sokkal lényegesebb a zökkenőmentes működéshez az erős CPU és GPU, abból kb semmi se elég, meg legalább 16gb memória és minimum 4gb videómemória.

Ajánlom inkább ezt a fórumot, ott nagyobb a 'pörgés' és van pár szaki, Resolve, Preimere terén.

[ Szerkesztve ]

(#1056) Teasüti válasza MrChris (#1055) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi, lehet később benézek oda!
Nos, nekem nem ez a tapasztalatom. Még felezett timeline felbontással sem tudja a gép valós időben lejátszani a timeline-t, ez az én nagy gondom. Ha csak bedobálok egy rakás H.264 klippet, még ezek is beszaggatnak ha beletekerek. A sima vágatlan lejátszás az megy szépen, de a vágott az már nem.
És ha elkezdek dolgozni rajta, szanaszét vagdosom, meg overlay, meg transformation, meg color grading, akkor kb diavetítést nézek valósidejű előnézet helyett. Csak, hogy érzékeltessem a gondom: egy akciókamera fejjel lefelé készült H.264-es felvételét vágatlanul nem tudja valós időben lejátszani egy i7-7700 és GTX1060 kombó, ha csak annyit csinálok, hogy tükrözöm a képet. Tehát még semmit nem csináltam igazán, csak szeretném végignézni a nyersanyagot helyes orientációban. És szaggat, mint állat. :))
Muszáj cache-elni előtte és akkor jó lesz. Meg úgy mindent, ahogy egyre komplexebb lesz a timeline. Ehhez kell a render cache és az "optimalizált média".
De ez ugye nem kicsi méret, még felezett felbontáson is több gigás fájlokat generál egy percnyi nyersanyagra.
Ezeket meg fürgén be is kell olvasni, ha valós idejű előnézetet szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#1057) MrChris válasza Teasüti (#1056) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát most röviden ez nem teljesen így működik.
Nem a háttértárról való beolvasás sebessége az elégtelen. Valszeg 100mbps körüliek a fájljaid, az 12.5mbájt/s, ebből egy lassabb vincseszter is egy időben ötöt simán bedarál.
A 4k sajnos ilyen, egy fade effekt és már zabálja a procit, négyszer annyi idő egy művelt egyetlen képen, mintha csak fhd lenne. Valamennyit elvileg nyerhetsz, ha átkódolod DNxHD220-ba, ez képenként tömörített formátum és gyorsabban boldogulnak vele a vágóprogik, professzionális videó szabvány, ekkor már előre meg is forgathatod.
Másik sajnálatos dolog, hogy a Resolve elég vacakul oprimalizálja, vagyis proxizza a videót, bár én a 12.5-öst használom, az újabb lehet jobb. Vegas proxiját ki lehet cselezni, magad gyártod le a proxi fájlokat egy akkora felbontásba amit jól visz a géped.

(#1058) Teasüti válasza MrChris (#1057) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy nézem az erőforrás figyelőt, részben igazad van. :K Renderelésnél kb egyáltalán nem számít az átviteli sebesség, valamint a forrás olvasása is úgy van ahogy írod. Viszont a "proxi" olvasása nálam 150-170 MB/s, ide már elkél az SSD. És egyben meg is válaszoltam a saját kérdésem. Bőven elég a SATA3. Még a közelébe se jártam a korlátnak.

(#1059) Boond válasza Teasüti (#1056) üzenetére


Boond
addikt

Nem lehet, hogy ott a corel-el van gond? Más programmal is szaggatna?

Mert Corel-ben tapasztaltam ilyesmit, de mondjuk Ediusnál pl nem hiszem, hogy lenne, vagy másnál.

[ Szerkesztve ]

(#1060) Teasüti válasza Boond (#1059) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem ismerem ezeket a programokat. Resolve-ban vágok, mert ez ingyenes. :)

(#1061) MrChris válasza Teasüti (#1058) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor az a proxifájl giga nagy lett, talán többszöröse az eredetinek. Nézz utána a dnxhd melyik formátuma mekkora adatsebességű és válaszd az optimálisat.
A Premiere már inteligensen kezeli, lejátszáskor, mivel az kis ablakban történik a proxit dolgozza, ha megállítod akkor az eredetit.

(#1062) Teasüti válasza MrChris (#1061) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Átnyálaztam a Resolve cache képességeit.
Alapból a timeline felbontására generál optimalizált source fájlokat raw és H.264 esetén, amik DNxHR formátumban vmi HQX profillal készülnek (ez tűnik a legmagasabbnak 8 biten). Ez 4k-ban 104 MB másodpercenként.
Van még külön timeline proxy is, ahol lehet felezni és negyedelni (mondjuk nem vettem észre, csak pár százalék különbséget cpu/gpu terhelésben).
És ugye van még a render cache ezeken felül, ami szintén DNxHR-be ment alapból.
Letöltöttem egy-két 4k/60-as H264 mintát, és figyeltem a lemezműveleteket teljes felbontású cache fájlokkal. 200 MB/s-nál tetőzött az átvitel.

Gondolom ennél többre már csak akkor lehetne szükség, ha PIP módon egyszerre több stream-et kell összevágni. Mindenesetre megrendeltem az olcsóbb sata SSD-t, egyelőre nem látom értelmét az NVMe 3500 MB/s olvasási sebességének. Főleg, hogy cpu korlátom van még cache-elt lejátszással is 4k/60 esetén... :))
30 fps megy még valós időben, feltéve ha minden cache-ből fut.

[ Szerkesztve ]

(#1063) MrChris válasza Teasüti (#1062) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hasonlóra jutottam én is mikor egy-két éve nekifeküdtem a sima optimized media-nak. Úgy tűnik még most is csak a saját maga generálta proxit engedi. Próbáld meg ezt, biztató, majd én is kipróbálom.
Vegas-nál ha magad készítesz egy akármilyen formátumot az eredeti nevén akkor simán ki lehet oda-vissza cserélgetni a forrás fájlra, megeszi. Próbáltam ilyet Resolveban de katyvasz kép lett az eredmény.
A fenti után ha nem jön be akkor még a relinkel kísérletezem.

(#1064) Teasüti válasza MrChris (#1063) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem értem azt a tagot a fórumon. Miért akarná az átkonvertált anyagot proxiként csatolni az eredeti fájlhoz ahelyett, hogy simán az átkódolt - vágáshoz optimalizált - fájlokat nyitná meg szerkesztésre? Ez vmi fingreszelésnek tűnik csak.

(#1065) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Kérhetnék egy kis segítséget videó stabilizálással DR-ben?
Egy motorozást vettem fel sisak kamerával, ahol az én szemszögemből hasítok végig az úton. Itt a motor van előtérben, a kanyargó út a motor előtt és olykor hegységek a háttérben.
Nos az automata stabilizálás - mind a fejlesztett, mind a klasszikus cloud mode - csődöt mondott, jobban berázzák a felvételt, mint amilyen eredetileg. Megpróbáltam kézzel lekövetni akár képkockáról képkockára az utat, vagy a hátteret ahol lehetett a klasszikus "Track a point" módban, ami jónak is tűnt. Viszont a stabilizálásnál anomáliákat csinált: fejre fordította a képet és kizoomolt olyan mértékben, hogy a fekete képkocka közepén volt pici ablak, ami rázkódott ide-oda. Ha leveszem a Strength-et 1-re és a Smooth is nulla vagy közel ahhoz, akkor visszakapom a rendes képet, de ilyenkor ugye nem stabilizál. Ahogy feljebb teszem a Strength-et, akár csak 2-re, rögtön fejre állítja a képet.
Találkozott már vki ilyesmivel?

(#1066) MrChris válasza Teasüti (#1065) üzenetére


MrChris
nagyúr

Eddigi amatőr tapasztalatom alapján komolyabb stabira nem túl alkalmas a Resolve. A Pr warp vált be a legjobban, Mercalinál is jobb.

(#1067) Teasüti válasza MrChris (#1066) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt inkább feladom. Úgy néz ki ilyen jelenetekhez hardveres képstabira lesz szükségem.

Mennyire vagy otthon DR-ben? Épp a power window funkcióval próbálkozom maszkoláshoz (egyelőre olyan egyszerű dolgokhoz, mint egy rendszám kitakarása), megy a tracking is, már rájöttem a keyframe-ek használatára is. Viszont sehogy se jövök rá, hogy tudom megadni azt, hogy ne legyen látható a teljes klip alatt az ablak, csak egy adott képkockától adott képkockáig. Mert eddig úgy van, hogy egy adott ponttól kezdtem el csak követni és addig az időpontig csak úgy ott zavar a képen a kezdőpontban. :F
Tudnál ezzel segíteni? Manual-t lapozgatom, de elég felületes...

[ Szerkesztve ]

(#1068) MrChris válasza Teasüti (#1067) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáld meg a videó dslr topikban, taranis, tuninger nagyon ért hozzá.

Régen elvágtam ott a klippet. :D Végül ez volt nekem a megoldás. A külön sávot pedig görbézheted mikor látszódjon.

(#1069) Teasüti válasza MrChris (#1068) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez a topik eléggé döglött ezek szerint. :)
Tetszik az a tutorial, épp hasonló feliratot szeretnék készíteni, csak azt a háttérre fogom "ragasztani".

(#1070) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Davinci Resolve programmal lenne kérdésem, még most kezdtem el használni, eléggé az elején járok.
Igazából az érdekelne, hogy milyen Exportot javasoltok?
Format: ?
Codec: ?
Felbontás: 4k
Ftrame Rate: 60
Quality: ????? Kb/s

A következő anyagokkal dolgozok:
- DSLR kamera fényképek
- XS képek
- XS FULLHD 60 fps
- XS 4K 60 FPS

Köszönöm

(#1071) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, tudtok ajánlani olyan rendrelő/vágó programot amelyik tudja valamelyiket ezek közül, esetleg mindegyiket. Sony Vegason kívül.

4K,2K, 2560x1080, 60-120FPS.

Vegas 13-at használgatom, de amennyire be tudom állítani, max FHD és van 60FPS, de csak 26Mbts tud. Egyrészt keveslem a 26Mbts-t másrészt a felbontsát. Oké még ha 21:9-et nem is tud, mert ritka, de a 4K jó lenne 60FPS-ben. 120-at nem merek kívánni, pedig lassításnál jól jönne.

(#1072) MrChris válasza Kaci84 (#1071) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vegast tetszőlegesen be lehet állítani ettől eltérőre, ezek csak előre definiált gyári profilok. Más kódeket is használnék, mint amit felkínál.

(#1073) Kaci84 válasza MrChris (#1072) üzenetére


Kaci84
őstag

Kodeket lehet hozzá letolteni?

[ Szerkesztve ]

(#1074) MrChris válasza Kaci84 (#1073) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, legjobban az x264-t ajánlanám, ingyenes és hatékony.

[ Szerkesztve ]

(#1075) Kaci84 válasza MrChris (#1074) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké leszedtem ls feltelepítettem. Viszont hogyan műkodik a dolog? Hogy teszem bele a vegasba? Buta kérdés lehet, de remélem érted. Rendereléskor a listába hogyan kerül bele?

(#1076) MrChris válasza Kaci84 (#1075) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van erről képernyő mentésem: link1, link2.
Lényeg, hogy a Video for Windows profilt válaszd, abból lehet meghívni a külső kódekeket. Ha beállítasz egyet akkor el is mentheted.

(#1077) Kaci84 válasza MrChris (#1076) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem köszi. Viszont nálam nem jelenik meg ez a kodek csak símán h264, de ha konfigurálom abban nincs UHD. Meg ha létezik ilyen, bár sajnos kétlem nem lenne baj ha tudna 21:9-et is 4K,2K és FHD-ban vagy legalább az egyikben. Ilyen monitorom van és van olyan játék amit nem tudok 16:9-re beállítani akárhogy kinlódok.
Videókártyát tesztelek a csatornámra többek közt.

(#1078) MrChris válasza Kaci84 (#1077) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem, most nem vagyok otthon csak holnap este tudom kipróbálni mi a megoldás.
Esetleg itt átírod a saját felbontásodra, fps... egyebekre? A proxizásnál ezt szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#1079) Kaci84 válasza MrChris (#1078) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké rendben. NA sikerült átírnom, bár a 21:9 4K UHD változatot nem tudja, de oké ne akarjak sokat. Viszont most meg lemarad a kép a hanghoz képest... Pár másodpercet, komolyan, hogy mindig van valami...

(#1080) MrChris válasza Kaci84 (#1079) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pipáld be a Zero latency-t.

(#1081) Kaci84 válasza MrChris (#1080) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké megnézem, de most már mindjárt meglesz. :K
Esetleg jártas vagy a játék rögzítés témában? Eddig Nvidia progijűval rögzítettem, de 1-2 alkalomra jó lenne 120FPS-el rögzíteni. Pl. lassításnál jól jönne, illetve ha a youtube támogatja vagy majd egyszer fogja akkor nagyobb 144Hz monitoron mások is meg tudnák nézni milyen ha a kép ha nem 60-al megy.
LEhet ezt elengedem, mert az Nvidia alig használ erőforrást és jó minőségben rögzít, de probáltam az OBS-t, de egyszer sikerült felvennem, de az elkészült videó szagatott most meg fekete képet vesz fel. Afterburner meg nem menti el, meg volt amikor azonnal lefagyott. Szóval csak megy a kinlódás...

(#1082) MrChris válasza Kaci84 (#1081) üzenetére


MrChris
nagyúr

Abban egyáltalán nem vagyok jártas.
Van célzottan vegas fórum.

(#1083) Süvi


Süvi
őstag

Kedvet kaptam a Resolve-hoz és arra gondoltam, hogy a régi VHS korszakból lementett családi felvételeket (1 kazetta=1 file) rendszert jelenetekre és teszek hozzá címeket.
Anno .mpg file-ok készültek, de azt sajnos nem tudtam betenni a Resolve-ba.

Érdeklődnék, hogy milyen programmal és mire lenne érdemes konvertálnom?
Köszönöm.

(#1084) MrChris válasza Kaci84 (#1079) üzenetére


MrChris
nagyúr

A 21:9 4K UHD mit jelent? 2560x1080, 3440 X 1440, 5120×2160? Nálam Vegas13Pro 4096x4096 a legnagyobb felbontás amit enged a Vegas, de ezen belül tetszőlegesen megadhatom. Valamint az 59.94fps a max.

(#1085) Kaci84 válasza MrChris (#1084) üzenetére


Kaci84
őstag

5120x2160, de sajnos valóban nem engedi, hát szomorú vagyok.

(#1086) MrChris válasza Kaci84 (#1085) üzenetére


MrChris
nagyúr

A davinci resolve-t próbáld ki. Professzionális, ingyenes és ismeri a 8k-t. Másmilyen mint a vegas, vagy premiere így ezt is ki kell ismerni. A 60fps-t viszont nehéz lesz megugrani.

(#1087) Teasüti válasza MrChris (#1086) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az ingyenes változat max UHD-ig jó.

(#1088) elistvan válasza Süvi (#1083) üzenetére


elistvan
senior tag

Corel videostudio x7-től. Tud dvd-t is készíteni fejzetekkel, menükkel. 328x288 felbontástól nagyobb vhs-nek nem nagyon kell mert, nincs észrevehető javulás.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1089) Teasüti válasza elistvan (#1088) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy tudtam a VHS is 576p.

(#1090) MrChris válasza Teasüti (#1089) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a PAL rendszer teljes sorfelbontása, de ebből alul-felül, jobbra-balra egy adagot levágott a tv. VHS függőlegesen elvileg 576 oszlopnyi jelszintre volt képes, bár ez analóg jel. PAL tv teljes jelátvitele 8MHz, míg a VHS csak 3MHz. A vízszintes felbontás 240 sor. Egyik érdekesség, hogy kb 335x576 pixelnyinek felelt meg az össz világosság jel, ami mellé mindössze 40x240 színjel jut! Ha csak a színt jelenítetted meg szinte csak felismerhetetlen foltok maradtak. Bár a mostani 4:2:0 is eléggé csonkított színjel.

(#1091) Teasüti válasza MrChris (#1090) üzenetére


Teasüti
nagyúr

4:2:0 azért nem gáz, ahogy növeled a felbontást. Mondjuk 4K nyersanyaggal, amit 1080p-re skálázol máris 4:4:4-et kapsz.
(Citation needed.)

Azért az a 40x240 tényleg vicces. Azt hittem a 240p az ördögtől való. :)

[ Szerkesztve ]

(#1092) MrChris válasza Teasüti (#1091) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze, ezek a mai cuccok kiváló képminőségűek.
Mikor megjelent a gh4 eoshd-n rögtön ötleteltek egy 4k 420/8 -> 2k 422/10 konverteren, de nem vált be.

[ Szerkesztve ]

(#1093) elistvan válasza Teasüti (#1089) üzenetére


elistvan
senior tag

Sajna nem. A betamax jobb minőségű volt. A formátumháborúban mégis a vhs nyert.

Süvi: Ebből kifolyólag ha a dvd-re olyan max 120 perc anyag az optimális akkor 4 óra per lemezzel csinálnám a digizést. Úgysem lenne jobb minőségű.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1094) MrChris válasza elistvan (#1093) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hardver szempontjából a Sony ott követte el a hibát, hogy a Betamax kazettára egy óra műsor fért, ami nyílván nem elég egy átlagos filmre (máris dupla ár a két kazetta!). Valamint egy tv epizód reklámokkal vagy hosszabb volt vagy bőven maradt még feleslegesen üres hely a drága 20$-os kazettán. Később ezt látva volt longplay üzemmód, de akkor meg elveszítette a minőségi előnyét a VHS-el szemben. Üzletileg meg Sonyssan zárt volt, a VHS-t könnyebben lehetett licencelni. A filmkölcsönzés is hamar megindult, márpedig egy órás kazettáre nem fért rá egy film. Feltételezem a lejátszók is hamar olcsóbbá váltak VHS-re.

(#1095) elistvan válasza MrChris (#1094) üzenetére


elistvan
senior tag

Pontosan.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1096) Teasüti válasza MrChris (#1092) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy 1 órányi kutatás után sikerült összeraknom egy ffmpeg parancsot ehhez a konvertáláshoz:

ffmpeg -i input_4K_420_8bit.mp4 -c:v prores_ks -profile:v 4 -c:a pcm_s16le -pix_fmt:v yuv444p10le -sws_flags area -vf scale=1920:1080 output_1080p_444_10bit.mov

De majd csak holnap fogok pixelekre vadászni, mert lecsukódnak a szemeim. :)

DR sajnos (sajnos?) azonnal RGB konverziót végez a bemeneten és nem lehet állítani a futószalagon, így sajnos nincs rá workflow programon belül. :(

[ Szerkesztve ]

(#1097) MrChris válasza Teasüti (#1096) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gratula! Kipróbálom! Én is szenvedek ezekkel a .bat fájlokkal. :D Így aztán inkább xmediarecode... Még nem próbálgattam a downscale-t, csak egy projectnél, hátha jelent előnyt a PC terhelésében, de láthatóan (azért sasolva) gyengébb lett az élesség a végterméken.
Viszont találtam egy ilyet, ha jól értelmezem ez egy 4k->2k konverzió összevetés a remélt javító hatással, ami mintha elmaradna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1098) Teasüti válasza MrChris (#1097) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudom a 4:2:2 honnan jött, de itt ugye 4:4:4 lesz. 1:4-hez downscale van és ugye a chroma felbontás az éppen 1:4-es 4:2:0-nál, vagyis ebből 1:1-es felbontás lesz skálázás után ami 4:4:4-nek felel meg.

Nézegettem egy videót, DR-ben egymás mellett 1080p timeline-on - bilineáris szűrő kikapcsolva - a 4K nyersanyagot és a leskálázott változatot egymás mellett, ugyanazt a képkockát. A kiátlagolt köztes értékű 10 bitnek is van nyoma itt-ott (pixel szinten - pl ami homogén 8 biten, ott megjelenik pár extra pixelnyi árnyalat), meg a grading-et is jobban bírja egy hangyányit (kevésbé artifact-ol feltekert gammánál). A vonalélesség is nagyon szép így. Szebb, mint a DR sajátja.
DR-es viszonylatban úgy a "sharper" és "smoother" + AA között van vhol félúton. Én azt mondanám, hogy jobb minőségben skálázik az ffmpeg, mint a DR. Viszont nem annyival, hogy ezért megérje nekem transzkódolni.
Meg így elveszik a cropping lehetősége is, vagyis se stabilizálás, de zoom, semmit nem lehet csinálni vele egy 1080p timeline-on. Ezt max arra a néhány gimbalos felvételre lehetne alkalmazni, ahol nincs crop csak grade.

A videón amit linkeltél még online megtekintésnél is egyértelműen jobban bírja a grade-et a skálázott 10 bit.
Ha ezt egy 6bit+FRC monitoron kiszúrom, akkor lehet benne vmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1099) Teasüti válasza Teasüti (#1098) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Más felvételeimen meg egészen pontosan nulla előnyt látok a skálázás javára.
Úgy tűnik DR is hasonlóképp skálázik. Legalábbis ott se látok szabályos négyzetrácsot a chroma csatornán és minden pixelnek saját chroma értéke van (leszámítva a tömörítés miatti egyenetlen blokkosodást).

Szerintem nincs értelme ezzel foglalkozni. :N
Annyit tanultam az egészből, hogy nekem jobban tetszik a "smoother" + AA skálázás DR-ben, mint a default "sharper".

[ Szerkesztve ]

(#1100) MrChris válasza Teasüti (#1098) üzenetére


MrChris
nagyúr

A 422 is már parádésan jobb a 420-nál. Egy esti 4k-s videó ami gradelés után nagyon sávosodó lett (fekete-barna égen) ha 420/8 helyett 422/8-ba rendereltem kb. megszűntek a sávok, pedig ugyan úgy 8 bites. Egy a baj vele, hogy a tv-k nem igazán játsszák le, valamint a videómegosztók is letojják, átalakítják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.