Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#949) emitter


emitter
őstag

Akkor tegyük rendbe a dolgokat:

Viszlát: jól idézted, hogy az egész Írás Istentől ihletett. Ezek után nem értem, hogyan állhatsz az ő ''oldalukra''. Talán hívőként te is jelképesen veszed a bűnbeesést? Kezdelek tényleg nem érteni benneteket... Tőled is megkérdezem azért: ha szted a bűnbeesés története jelképes, akkor mi a tanulság belőle :F Egyébként attól még h jelképes, az tőle függetlenül igaz, hogy a bűnbeesés előtt nem volt halál, utána pedig már lett, mivel ez hozta be a világba.


Olyanokat akarsz meggyőzni, akik már számtalanszor kinyilvánították, hogy a Biblia egy jó könyv, ártani nem árt ha elolvasod, de alapozni rá bármit is merő ostobaság. Ezekután Te olyan fogalmakkal akarod meggyőzni őket, mint bűnbeesés, halálnélküliség, melyek csakis hittel megfoghatóak.

:Y Ki mondta hogy ilyeneket akarok meggyőzni? Én főleg DL-nek címeztem a hsz-t, aki hisz Istenben, és a Bibliából is egy csomó mindent hittel elfogad, és nem hinném h az a véleménye a Bibliáról, h az egy ''jó könyv'', meg ''nem árt ha olvasod'', meg ''alapozni rá bármit is merő ostobaság''
Már ne haragudj, de én az életemet pont hogy a Bibliára alapozom, hiszen belőle ismertem meg az Úr Jézust, és minden olyan tanítást, ami a hitem megéléséhez szükséges :)

WN31RD: de, én elhiszem a bűnbeesést úgy ahogy le van írva. Miért zárnám ki eleve azt, hogy egy kígyó képében ment volna oda az emberhez a Sátán? Miért ne tudna beszélni egy ilyen kígyó, ha a Sátán belebújik? Nem tudom, tudatában vagy-e annak, hogy a Sátánnak nagyon nagy hatalma van e világ felett, sok mindent meg tud tenni.. persze csak ha Isten megengedi neki :)

Palkó: elhiszem, h az evolúcióra számtalan bizonyíték létezik, én azonban akkor is inkább hiszek annak az Istennek a kinyilatkoztatásában, akit úgy ismertem meg, mint hatalmas teremtő Atyát, aki elküldte a bűnbeveszett világ megmentésére az egyetlen fiát, Jézust :)

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.