Egy héttel korábban az első bejegyzésemben ígértem két egérbemutatót. A mai egerünk az:
FGG Madlions MAD G Max lesz. (Jó hosszú neve van. )
Egy hete használom ezt az egeret és elfogultság nélkül állíthatom, hogy egy nagyon jól sikerül zseniális egeret kapunk. Maga az FGG brand a VXE/VGN/ATK csoport egy újabb tagja.
A Madlions MAD G-ből két féle változatot készített a gyártó. A sima MAD G és a MAD G MAX ami nálam van, illetve az elérhető színek a fehér, a fekete és a piros ami egyébként egy nagyon ízléses szép darab lett a fekete görgő és fekete oldalsó gombokkal. A két egér közötti különbséget alább láthatjuk:
Maga a forma teljesen hajaz a G Pro X Superlight formára. Aki szereti ezt a formát (én igen) annak ez egy nagyon jó alternatíva lehet. Az egeret nagyon jó kézben tartani és kényelmes.
Az egér tömege a doboz szerint 48 gramm plusz/mínusz 3 gramm. A nálam járt darab mérlegen mérve 49 grammot nyomott.
Az egér csomagolása ízléses és egyszerű. A dobozt kihúzva találjuk meg az egeret, alatt pedig egy külön dobozban a tartozékokat és a használati útmutatót. Az egér tartozékai: A kábel, ami 1,6 méter hosszú, az egér vevő egysége ami egy ízléses átlátszó füstszínű darab. Kapunk plusz ptfe talpakat és egy csomag jól tapadó grip tape szettet meg némi leírást.
Az építési minősége szintén tökéletes. Nincs semmilyen recsegés, ropogás. Megnyomogatva az egér burkolatát nem érezni semmilyen degradációt, elhajlást. Amit még fontos kiemelni, hogy az egér alja teljesen zár.
A bevonata/coatingja szintén piros pontot érdemel, mert bár gyűjti az ujjlenyomatokat -lévén fekete-, de nem érződik zsírosnak csúszósnak a felülete. Nálam legalábbis ez nem volt problémás. Az én tenyerem inkább izzadós, és a legtöbb esetben sajnos meccsenként törölgetnem kellett az egeret némely egértípus esetében mert zsírossá, csúszóssá vált az egér felülete. Itt ezt nem tapasztaltam és ez számomra nagyon pozitív. Egyébként a gyártó az Ice-Feeling Coating nevet adta a bevonatnak.
A MAD G MAX főgombjai alatt Omron optikai kapcsolókat kapunk, pontosabban Omron White Dot optical-t. Ebben az egérben ennek kapcsoló típusnak az implemetálása nagyon jól sikerült, mert elég halkra sikerült a megvalósítás. Aki halkabb optikai kapcsolókkal szerelt egeret szeretne, ez egy kiváló választás lehet. Ehhez képest a nálam lévő DeathAdder V3 Pro kattintásai durván sokkal hangosabbnak és élesebbnek hallatszanak a gombok lenyomásakor. Az oldalsó gombok szintén jól kattannak, nincs utazás a gomboknál.
Az egerünk görgője/encodere szintén egy nagyon kellemes csalódás a számomra, mert F-Switch E10 encodert szereltek bele, ami kellően taktilis, de mégis puhább variáns, amivel kellemesen lehet görgetni. Nálam a COD-ban a fegyverváltás a görgőre van beállítva, így fontos, hogy legyen taktilitása a görgőnek azaz a fokozatok jól elkülönültek legyenek, különben könnyen nem azt a fegyvert kapjuk kézhez amire szükségünk van. Itt ezzel egyetlen egy esetben sem volt probléma. A görgő lenyomás érzete szintén jó, de egy kicsit hangosabb.
A MAD G MAX egy PAW 3395-ös szenzort kapott. Top szenzor, bár nem a legújabb mint a PAW 3950. A gyártó állítólag frissíti az egeret az újabb 3950-es szenzorokkal. De jelen esetben én nem éreztem semmi hátrányát.
Az egér ptfe talpai egy külön misét érdemelnek, mert az én XTRFY GP5 Litus padomon nagyon jól csúszott.
A tengelye körül megforgatva az egeret -mint ahogy "boardzy" szokta- 8-10-et is pörgött. Én nagyon szeretem a gyors talpat, gyors paddal, tehát ez nekem tökéletes párosítás. Szóval, jól sikerült jó minőségű talpakat kapott az egér.
Amit még szeretnék megemlíteni az a vevőegység és az egér drivere.
A dobozba csomagolt vevőegysége tudja a 8000Hz-es pollingratet ami szintén kellemes annak fényében, hogy nem kell külön, drágán megvásárolni a donglet mint mondjuk némely gyártó esetében. Én egyedül a 2000Hz-es pollingratet használom játék közben. Ez nekem bőven elég, a többi a számomra overkill. A dongle zöld fénnyel jelzi, hogy az egér online állapotban van, de alvó állapot esetében ez a fény kialszik.
Az utóbbi időben egyre több gyártó tér át a telepíthető szoftverekről a web alapú driverekre. Én a magam részéről ezt nagyon szeretem és szuper megoldásnak tartom. Így van ez jelen esetben a MAD G esetén is. A webes driver Chromium alapú böngészőben érhető el.
Megnyitjuk a https://hub.f.gg/ oldalt, majd kapcsolódunk az egérhez és azonnal elérhető minden beállítás, amiket tetszés szerint megváltoztathatunk. Majd ezek a beállítások azonnal elmentődnek az egér belső memóriájába, így a szükséges beállítások elvégeztével be is zárhatjuk a böngészőt. Így nincs memóriaéhes, erőforrást foglaló esetleg állandóan futó szoftverre szükségünk.
Ami még a számorma fontos szempont az az egér akkumulátor ideje. Ebben az esetben nálam a MAD G MAX kiválóan teljesít. Nem is véletlenül, mert 500mAh akksit tettek bele. Én az egeret napközben 250Hz-es pollingraten használtam este pedig felemelem 2000Hz-re a 2-3 órás COD-ozás időtartamára és egy hét elteltével 80%-on van az akkuidőm. Így egy hét használat után mondhatom hogy az egér egy hónapot is kibírhat. Ezt természetesen a hónap végén updatelem.
Az egeret használni nekem tökéletes élmény. Abszolút nem csalódtam benne és hozta azt amire számítottam. Elfogultság nélkül állíthatom, hogy ez egy nagyon jól sikerült egér lett. Amikor először megláttam egy kínai kicsomagoló videóban azonnal megtetszett és akartam. És jelenleg is azt tudom mondani a magam részéről, hogy élvezet használni és egy nagyon jó választás. Az egeret megmutattam szombaton egy barátomnak, aki szintén elismerően nyilatkozott róla.
A bejegyzésben szereplő egér jelenlegi ára: 27.990 Ft. amiért véleményem szerint egy kiváló egeret kapunk.
Összességében ár/érték arányban pedig azt kell mondjam, hogy a tudásában, összeszerelési minőségében megszégyeníti a nagy gyártókat.
Az olcsóbb MAD G változat pedig: 22.990 Ft.
Remélem ezzel a kis személyes beszámolóval sikerült felkeltenem az érdeklődés eme rágcsáló irányában. Aki esetleg vásárlásra adná a fejét, az megteheti a JTC , Afterhours , PCX
Köszönöm a figyelmeteket.