Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113) Luke84


Luke84
csendes tag

Üdv mindenki! Most írok először. :) Látom van itt egy két ember, aki nagyon vágja a témát, és szeretnék tanácsot kérni. Egy hete vettem egy Chieftec 420-as táp és észrevettem, hogy elképesztően ingadozik a sima és a készenléti 5V. Everest-ben néztem, tudom h szofveres, de itt nem egy két tizedről volt (van) szó. Keményen visszesik 2.**-re majd felugrik 5.1-5.2-re. A tápcserére egy Gf 6600 GT vásárlása miatt került sor, mert a 300 W-os noname táp szvsz nem vitte volna el egy P4 Prescott mellett. Számtech boltban mondták, hogy próbáljam ki a régi vidkarival (Gf 4 Ti 4200), kipróbáltam, ugyúgy ingadozott. Másnap kiszedtem a tápot, bemérettem, és terheletlenül 5.22 V stabilan. Visszatettem a régi tápot a régi vidkari mellé, de már ennél is ingadozást jelez az Everest (Ulitmate Edition 2005).
Kaptam egy olyan javaslatot is, hogy nézzem végig az optikai meghajtóimat(2 (+ 2 HDD)), hogy nem e haldoklik valamelyik és az okozza az ingadozást. Nem ez a baj. Kérdezték, hogy hány éves az alaplapom, meg h nincs e rajta elpukkanva egy kondi. Az alaplap csak 1 éves és nem láttam, hogy fel lenne puffadva akár egy kondi is. :F
Nagyjából ennyi. Fogalmam sincs miért csinálja. A játékok igen keményen akadtak, fagytak a 6600 GT + 420-as táppal még jóval a vidkaritól elvárható graf beállításokat lejjebb véve is. Ja a GT Agp-s, szóval külön molex kell neki.

Nagyon megköszönném, ha adnátok valami tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.