Hirdetés
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- leslieke: leslieke farmerzsebe
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Szólánc.
- vrob: Próbálkozás 386 alaplap újraélesztésre
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)
Aktív témák
-
tomp
félisten
-
cof
veterán
válasz
#72445440
#88194
üzenetére
Értem amit írsz és részben igazad is van, de ez még nem az a jövőbox ami nekem is majd egyszer kelleni fog.
A Microsoft-ot is hívják mindenféle abszurd problémával. És ahogy írod is, nagyon sok ember nem is használná ezeket a funkciókat, erre is van ezer+1 megoldás, pl. egy kóddal feloldani, addig csak a TV látszik.
De majd talán egyszer, a DVB-C-t még egy jó pár évig nem temetem, szóval van még idő.
-
tomp
félisten
Boxon rendes YT app van!
Be tudsz jelentkezni a saját fiókodba és máris az általad követett csatornákat mutatja. Keresni úgy tudsz mint bármelyik Android TV-s YT appban vagy mint a HTML alapú YT appban. Keresőben megjelenik az ABC.
4K HDR-t is megy benne. De ha akarod akkor telefonról is átküldheted a videót mivel a telefonos yt app simán látja mint médiaeszköz.
Szóval látom üresen vádaskodsz a voda box ellen úgy, hogy még egy videót se néztél meg róla, hogy valójában milyen.
Szerintem maradj is dvb-c-n...
(ugye nincs harag?
) -
gduck
addikt
Nem értek vele egyet azzal, hogy a VTV szar. Azzal igen, hogy megkaptuk a legalját. Szerintem ez picit köszönhető a konkurenciának, ami miatt sok előfizetőt vesztett a UPC és olcsóbban kell adni a szolgáltatását. Persze így működik az árverseny, csak így sajna már egyik szolgáltató se fog 200-300 dolláros médiaboxot az ölünkbe potyogtatni. 2008-ban még ezt csinálta a UPC!!!
Egy kis "történelmi" visszatekintés

Nálam 2009 elején köszöntött be a Digitális KTV korszak. Budapesten már 2008-ban elindult, szerencsére vidéken se kellett sokat várni rá.
A kezdetekben PHILIPS HD DRV médiaboxot adtak, amin - beüzemelés után - a szerelő is tátott szájjal bámulta a HBO HD adását
Megjegyzem, akkor az M1,M2 kísérleti HD adása mellet az EuroSport, Natgeo és a HBO volt csak HD minőségben elérhető a UPC-nél. Ezzel a médiaboxal nagyon meg voltam elégedve, hiszen 3 tuner volt benne. Így egy jól megszokott - később kezdem el nézni az adást - (amit addig a PANA DVD-RAM felvevőmmel tudtam megoldani, köszönhetően annak, hogy DVD-RAM-ra rögzítés közben tudta a már felvett anyag lejátszását. De ez teljesen más téma, bocs! ) funkciót se vesztettem el. Igen ám, de ennek a médiaboxnak a kártérítési díja még 60e Ft körül mozgott! Sajnos a 2009-es UPC ÁSZF 3/b mellékletet sehol se találtam a neten, így a pontos árat nem tudom leírni. Ennek azért van jelentősége, mert ilyen drága médiaboxot azóta nem használ a magyar UPC, sőt egyik konkurense sem!És eljött a 2012-es esztendő, amikor ámulva olvastuk, hogy Hollandiában a UPC elkezdte beüzemelni a Horizon platformot/médiaboxot. Az új csoda 6 tuneres volt, beépített routerrel, kistestvérrel és media stream képességekkel. De ez sajnos sose ért ide, csakúgy mint az ezt leváltó Horizon 4 platform/mediabox.
Így, 2016-ban kaptunk helyette egy "Horizonocska" médiaboxot. Amin egy olyan hardverre próbáltak ráerőszakolni egy Horizon kinézetű (Horizon platformot tudásban meg se közelítő) szoftvert, ami sajnos nem alkalmas erre a feladatra! Bővebben itt olvashattok az akkori "Horizonocska" véleményemről: [link]
Arról viszont nem feledkezhetünk meg, hogy az évek alatt az összes médiabox beleértve a Horizont is, rengeteg rácfelvarráson esett át.Külön köszönet azért, hogy a Horizon bevezetése után a régi boxok is megkapták a visszanéző funkciót. Sőt, még a műsorújságban a csatorna nevek mellé bekerült a csatorna logó is!
És eljött 2020, amikor is már Vodafone színek alatt debütált a VodafoneTV box.
Miért nem értek egyet azzal, hogy a VodafoneTV szar? Mert jól működik, menürendszere elsőre szokatlan, de megszokható! Hátránya, hogy "nagyon" NET függő és igen csinál néha furcsa dolgokat is. Sajnos ez már lassan megszokottá válik, hogy a béta tesztelés a végfelhasználók végzik. Szóval ha ezeket a hibákat kijavítják, akkor egészen használható kis box lesz belőle

-
Aslan
aktív tag
Ne haragudjatok!
Legnagyobb tisztelettel kérdem!
Van valakinek válasza a #88164-re?
-
cof
veterán
Telefonomról tudok rá kiküldeni Youtube videót? Úgy mint a saját box-omon, hogy telefonon kikeresem, és megosztás, vagy bohóckodni kell ennek a menüjében? Be tudok jelentkezni a fiókomba? Az írás, keresés, hogy megy? Gondolom elég körülményes. Esetleg a távirányítóban van mikrofon, és azon keresztül lehet vezérelni? Mert a 2018-as VTV távban van.

-
cof
veterán
válasz
#72445440
#88190
üzenetére
Nekem így ebben a formában nem más, mint egy szükségtelen dobozzal több. Legalább egy Youtube lehetne benne, ha már nem megyünk el addig a szintig, hogy legyen egy Android rendszer. Esetleg működjön az USB, és játsszon le róla képeket és videót, azt is lehetne korlátozni, hogy mindenféle app-al nyomorítsuk szegény box-ot.
Szóval én maradok a jó öreg DVB-C-nél, tiszteletem.
-
tomp
félisten
Bármit telepíthetsz igen. Aztán meg a mindent telepíthetsz dolog miatt lesznek VodaTV problémák. Olvastam a német boxról véleményeket mikor indult. Hasonló gondok voltak ott is. Hiába csak egy szimpla rendszer app nekik a VTV de sok hibája volt.
Nem véletlenül nem terjedt el az androidos box a vodánál. -
cof
veterán
válasz
#72445440
#88185
üzenetére
Miért lenne jobb? Minden egy helyen elérhető, és még Play áruházad is van, amiből szinte bármit telepíthetsz, akár egy böngészőt is...
És mind ez 2018-ban, ez helyett kaptál egy fapados repülőjegyet, hát köszi.
Az Android az nagyon jól tud menni, ha jól van optimalizálva a rendszer, nem kell hozzá erőmű.
-
cof
veterán
Nem tudom, nem hittem volna, hogy a vodának már volt egy kész ilyen box-a valamikor, már 2 éve.
Úgy elhiszem, hogy vannak hibák, hogy az előfizető a béta teszter, mint a MindigTV-nél, ott is átállnak box-ra, persze kezdetleges a szoftver meg minden, de egyelőre meghagyták a kártya használatot is.
Na de az magyar cég... a Vodafone-ról azért nem hittem volna, hogy hoznak egy teljesen új cuccot és majd fúrják-faragják a szoftvert miközben már régen vannak előfizetők, helyette inkább elővehettek volna egy már levizsgázott box-ot, akár ezt az Amlogic-ot, még mai napig megállná a helyét.
-
tomp
félisten
válasz
Livius
#88182
üzenetére
Ezen mit kell meglepődni? Ebben az országban bármilyen technológiai cég mindig így intézi az újításait. Beharangozzák, hogy milyen hiper-szuper lesz, esetleg lehet látni is már egy példát rá valahol nyugaton vagy a tengerentúlon, azt jön a pofára esés
Vodafone TV több nyugati gazdagabb országban ugyan ezzel a boxal megy! Csak annyi eltérés van, hogy wifi kapcsolattal is tud üzemelni a box. De ugyan ez a platform és box alap van!
Német GigaTV Net 4K boxon van Kodi meg médialejátszó. Na és mit nézel rajta? A boltban megvásárolt BD és BD 4K lemetről készült ISO-t? Akkor már miért nem rendes BD lemezjátszón nézik? Mivel a németeknél a torrent mint olyan nem létezik! -
Livius
őstag
Ezen mit kell meglepődni? Ebben az országban bármilyen technológiai cég mindig így intézi az újításait. Beharangozzák, hogy milyen hiper-szuper lesz, esetleg lehet látni is már egy példát rá valahol nyugaton vagy a tengerentúlon, azt jön a pofára esés, hogy ide bizony a gyenge hardveres buta és bugos szoftverrel érkező olcsósított verzió jön, mindenből. Én még nem vagyok 30 feletti se, de vajon bennem van a hiba, hogy én már erre számítok egyből ilyen fiatalon, míg mások meg fél éve már orgazmusban hittek ebben a Voda boxos szerencsétlenkedésben?
Következő nagy koppanás majd az lesz, mikor a T fogja leváltani a 10+ éves elavult IP TV-jét valami félig kész beta verziós, gyenge hardveres szarra.
Mivel ezek a box-ok ennyire olcsó pénzből vannak kifejlesztve, valószínűleg hozzá nem értő projektvezetőkkel alkalmazva, a sok bugjuk és gyenge hardverük miatt egyszerűen a sima DVB-C-t életben fogják tartani még legalább 20-30 évig is. Mert az legalább működik tökéletesen egy jó fajta TV-re vagy saját Android box-ra rá dugva.
-
-
tomp
félisten
Ausztrál Vodafone-nál indult az androidos Voda TV box. Ez után a németek is megkapták tavaly GigaTV Net 4K néven. Ez már nem Amlogic procis hanem ugyan az mint a miénk.
De a többi Vodás országban ugyan ez a platform van mint nálunk.
pl. Új Zéland, Portugália, Csehország ugyan úgy dedikált VodaTV platform. A cseh box konkrétan ugyan az mint itthon csak nem "HU" típus kódja van hanem "CZ" -
cof
veterán
Azért én érzem valahol, hogy szokás szerint megkaptuk mi magyarok a legalját na...
VTV-ről beszélnék itt feljebb.

Most találtam rá egy videóra véletlenül Youtube-on, 2018-as [link]
Látszik, hogy Android rendszer, tele applikációval Play áruházzal, Kodi is van, dedikált Netflix és Youtube gombok a távirányítón, hát igen, így is lehet.

Tök egyszerű lenne csak a VTV app-ot fejleszteni, és nem kéne külön még a VTV box-al is foglalkozni.
-
DonThomasino
veterán
OK.
Gondolom connectboxod van.Belépsz-haladó beállítások-vezeték nélküli -vezeték nélküli jel.
Ha nincs 5GHZ es eszközöd, akkor azt kapcsold ki.
Ha van egy teszt idejére kapcsold ki.2.4GHZ es
csatorna-kézi- válassz egy kevésbé terheltet.
Erre két lehetőség van próbálgatod, vagy egy program segítségével
feltérképezed melyik a szabad, és ezt beállítod. -
válasz
DonThomasino
#88174
üzenetére
Bocs, egyértelműsítek. Természetesen WiFi.
-
cof
veterán
válasz
d.tiborz
#88171
üzenetére
Már sokszor körbejártuk a témát. Olyan nincs, hogy nincs konkurencia, mert mindenhol van. MindigTV, Mobilnet, UPC Direkt vagy Digi parabolán, szóval van bőven. Elsőnek nézd meg, hogy nálatok az utcában mennyi az ajánlat egy új bekötésre az oldalukon, aztán a többi azon múlik, hogy adod elő a dolgot.
-
válasz
MadMancs
#88169
üzenetére
És ha a faluban (ahol lakom) ők az egyetlen szolgáltatók? Én pár napja beszéltem velük az új Premium csomagról + mediabox-ról, 20-a után jönnének átszerelni. Jelenleg 2db mediacard-ot használok, az egyik a TV-ben, a másik egy dvb-c tuneres, felvevős stb-ban (ami most ment tönkre). A mediabox felvételi lehetősége ragadott meg, kipróbálnám a tudását. Ha felhívom őket, hogy le akarom mondani a szolgáltatást, kiröhögnek, hogy kihez mennék? Vagy ebben az esetben is adnának egy jobb ajánlatot?

-
válasz
DonThomasino
#87980
üzenetére
Köszi a választ!🙂 Egyébként sajnos az vettem észre, hogy ha resetelem a routert, szinte mindig megjavul az adatátviteli sebesség..

Üzemszerű történet ez?
-
MadMancs
veterán
-
#07746304
törölt tag
válasz
Palace701
#88086
üzenetére
Nekem az is jó lenne (bár van mobilinternetem is, ráadásul Telekomtól is és Telenortól is), ha azt mondanák, hogy Internet szolgáltatást is adnak, valami nagyon alacsony sebességűt, mondjuk ezt:
persze az ár töredékéért, mert én kb akkor csatlakoznék rá, ha szolgáltatáskiesés van, és akkor nem kellene a mobilinternetemet sem igénybe vennem, maradhatna arra az esetre amikor nem vagyok itthon.
De ilyen ajánlatot nem hiszem, hogy tesznek
PEdig nem járnának rosszul, mert lennének hónapok, amikor erősen konvergálna a 0-hoz a forgalom 
-
Aslan
aktív tag
Üdv a topic Guruinak és Mindenkinek!
1 éve vagyok otthoni csomagra előfizetve (akkor még ugye bőven UPC volt) ... van a csomagban Net, TV és vezetékes teló is.Nos elvileg lehetőség van készülék vásárlásra (egy összegben vagy részletben) vezetékes, otthoni előfizetők részére. Vásárolható tablet, tévé, vezetékes teló és mobilteló is.
Pl. egy konkrét mobil példa: [link]
A kérdésem az lenne, hogy az így megvásárolható mobil készülékek kártyafüggetlenek vagy Vodafone függők?
Megtisztelő válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdv:
Aslan -
kabelmania27
félisten
válasz
speakertechn
#88144
üzenetére
Nem okoz problémát a kevesebb feltöltési csatorna.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
petakpa1: Szuper. Érdemes kevés osztást/toldást használni, ettől független egy F toldó elvileg nem okoz problémát. -
anglergab
addikt
válasz
petakpa1
#88155
üzenetére
Minden extra toldás, osztás, vezetékszakasz növeli a csillapítást. Ha rossz minőségűek ezek (alacsony frekenciaátvitel), akkor természetesen sokkal jobban.
Ha rossz az impedancia illesztés vagy szabad végpontok vannak, akkor pedig reflexiók lesznek a koaxban, ami szimbólum közti interferenciát okoz.
CB-vel lehet ellenőrizni a jelszinteket, jelminőséget átalakítás előtt vs. után.
A DVB-C és a DOCSIS modulációja azonos, így jól lehet következtetni a CB adataiból a TV-re is. -
anglergab
addikt
válasz
speakertechn
#88144
üzenetére
Csak bizonyos területeken érhető el a 6 db feltöltési és 24 db letöltési csatorna. Illetve a modemnek is támogatnia kell.
Az fontos, hogy hiába van 15 vagy 24 db letöltési illetve 4 vagy 6 db feltöltési csatorna, a maximum sebességet nem befolyásolja. Az az előfizetéstől, a rádiós linktől, és a szegmens terhelésétől függ. Illetve természetesen a saját eszközöktől. -
petakpa1
őstag
válasz
Intruder2k5
#88151
üzenetére
Tudom, csak nekem 4 aljzat van egymás mellett, közös külső 4-es keretben:
1. fali doboz: Koax TV és Rádio
2. fali doboz: 2 db UTP aljzat amiből egy UTP volt, egy pedig vak, ezt végtam most ki és itt lóg ki a kouax, ide jönne a Keystone F mtolfó modul
3 és 4. fali doboz: 230V dugaljSajnos ennek a Schneider gyártmányú konnektor/kapcsolósorozatnak nincs F csatlakozós aljzata, azaz csak keystone F toldóval tudom majd teljesen esztétikusra csinálni.
-
Persze, nyilván meg lehet oldani házilag is, de ez függ attól is, hogy kinek milyen a kézügyessége, mennyire van szem előtt, mennyire elvárás, hogy tökéletesen esztétikus legyen, stb. Csak jeleztem, hogy van ilyen készen is, ha valaki erre vágyik. Magamnak én is "home made" oldottam meg.
-
gduck
addikt
válasz
Intruder2k5
#88151
üzenetére
Nekem egy sima vak aljzat van ( hasonló: [link] ), aminek a közepébe fúrtam egy lyukat és abba csavartam bele egy "F" toldót

-
petakpa1
őstag
válasz
kabelmania27
#88090
üzenetére
Megszüntettem a Fali aljzatot és siker. Sport1 is bejön, és szuperek az értékek is: Jelminőség 95-100% között, jelszint 70% föltött van minden adónál

Végül úgy oldottam meg, hogy a Fali koax aljzat mellett közvetlen van egy másik aljzat amiben elméletileg két UTP aljzat köthető be, amiből egyik vak volt, csak a másikba volt UTP aljzat. A vaknak kivágtam az UTP aljzatnak megfelelő téglalapot, így elméletileg egy második UTP aljzatot is be lehetne tenni, de én nem ezt csináltam, hanem a koax kábelt kikötöttem a koax fali aljzatból, átbújtattam az UTP aljzat dobozába, és a kis téglalap alakú lyukon kibújtattam. Rákerült egy F csati, majd egy F toldó, és legvégül a TV-kez menő koax kábel végére is egy F csati amit szintén összecsavartam a toldóval.
Még esztétikusnak is mondanám

Ahogy néztem lehet kapni ún Keystone F toldót. Ezt elméletileg bepattinthatom a jelenleg üres UTP aljzatba amin jelenleg csak a koax toldós vezeték ficeg ki, és és akkor még esztétikusabb lesz
. -
speakertechn
csendes újonc
válasz
kabelmania27
#88106
üzenetére
szia! nekem csak 4db feltöltési csatornám van. modem újraindítás nem segít. okozhat ez nálam problémát? Egyébként fel, le értékek jók. 500/20megas csomagom van. Amit tapasztalok h pingembe vannak elég nagy kiugrások 200-300ms
-
Ledi
aktív tag
válasz
Baltimor
#88077
üzenetére
Szia!
Felhasználói élményben fényévekkel előbbre jár, mint a Horizon. Sokkal könnyebb kezelni, bár a menürendszere első látásra furának tűnik, de én pár nap alatt megszoktam.
Korlátlan párhuzamos felvételi lehetőség van, viszont minden műsort nem vehetsz fel.Ami a megbízhatóságot illeti a Voda box gyerekcipőbe jár. Itt is előfodul, hogy 1,5-2 hetente áramtalanítani kell, mert csak a ch gombok működnek. Gondolom ezek szoftverfrissítéssel javítva lesznek. A Horizonnál ez hetente 3x is előfordult. Viszont ez nem kapcsol be magától minden éjszaka.
Ősszegésében a Voda médibox sokkal jobb. De ha mégsem tetszik 14 napon belül el lehet állni a szerződéstől. -
embe
nagyúr
válasz
merqree
#88129
üzenetére
Nekem nincs bajom a fizetési kötelezettséggel. Ha aláírtam valamit, tartom. Akkor ebben egyezik az álláspontunk.
Ha nem lett volna pár nap alatt ott több összeg, akkor nem is dünnyögnék. Egyébként már befizettem, neten kártyával, mert ahogy írták, volt olyan hogy több nap volt az átfutása. -
Ledi
aktív tag
-
MadMancs
veterán
válasz
Palace701
#88124
üzenetére
A vodatv szerinti hd kínálatod lesz. Ha jól tudom annyi a prémium csomag ( csak ehez kérhető vtv box) és a vtv csatornakiosztásban hogy utóbbiban 6 vagy 7 el több csatornának van HD verziója.
Többi eszközön értelem szerűen csak a sima DVB-C prémium csatornakínálat lesz. -
Palace701
csendes tag
Hétfőn hozzák az nekem is a Vodafone Médiaboxot a Horizon helyett . A Vodafone Médiabox tulajdonosoktól kérdezném , hogy UPC területen ugyanaz marad a csatornakiosztásom (120+35HD) vagy változik a több HD csatornával rendelkező Vodafone Tv kínálatra (106+43HD) ?
-
Toth_Jani
őstag
Sajnos ez ilyen rendszer de a UPC rendszere is lassú volt számlázásban, pedig elvileg mindet lehet automatizálni. (persze szerintem csak simán átvették a régit)
A jó példa a villanyszámla az NKM rendszerében, ha hétköznap mobilon beírom az állást akkor rögtön kiírja mit fogok fizetni, és másnap a számla is megérkezik PDF formátumban. -
MadMancs
veterán
válasz
FunPro
#88120
üzenetére
5nap. De ezt se érdemes kicentizni vodáéknál mert sokszor 3-4-5 nap mire lekönyvelik, hiába kártyával fizetek. Mostani számlámon is rajta van a +600 ePack nem taljesítés mert ugyan határidő előtt fizettem, csak határidő után 3 nappal sikerült könyvelniük. Addig ugyanúgy tartozásként szerepel csak alatta van hogy fizetés folyamatban.
-
cof
veterán
Azt nem értem akkor, hogy mi alapján kell fizetni ha nem a számla után. Tehát már készen kellene lennie akkor amikor befizetési kötelezettségem keletkezik. Miért tartsák vissza?
Ez olyan, hogy én megyek egy boltba, de már fizetek is, pedig még azt sem tudom mit vettem.
-
MadMancs
veterán
válasz
FunPro
#88116
üzenetére
Egyik se. De ott legalább 2., legkésőbb harmadikán megtekinthető a számla. Számlazárás lakossági vonalon ha jól tudom mindenkinek a hónap utolsó napján van, csak a net forduló van más más napon.
Vodával (mobil) nekem kapásból a szerződés kötés utáni 2. számla volt irreálisan magas, ugyan befizettem mert így is úgy is be kell, de még plusz 1 hétig törhettem a fejem mi a fene történt (1270 is azt tudta csak javasolni meg kell számlaképet várni), kiderült 4 mobilvasárlásomból 2db 2x lett kiszámlázva. Mivel RED es vagyok ezért sejtettem hogy ezzel lesz valami mivel minden más korlátlan. Megjött a számlakép, megreklamáltam, de mire elbírálták meglett a 3. számla is, így a 4. számlában írtak jóvá. Na ilyen esetekben azért nem lenne rossz ha kicsit csipkednék magukat és az ígért 1-2 napon belül meglenne a számlakép. Akkor valószínűleg már a 3. számlában meglett volna a jóváírás.
-
embe
nagyúr
válasz
merqree
#88108
üzenetére
Tisztában vagyok a fizetési kötelezettségeimmel. Mobil fronton telekomos vagyok. Elsején kész a számlám, már a neten aznap be is van fizetve.
Nem ekéztelek. Te felelsz a számlákért a Vodánál? Én max azt "ekézem" aki ezért a szar rendszerért felel. Ha Te.....akkor az előbbit visszavonom, és mégis ...
A tök@m tele van, hogy 2020-ban egy telekommunikációs cégnek ilyen szar rendszere legyen. -
Nxn908xxx
őstag
válasz
kabelmania27
#88112
üzenetére
Rendben, köszi szépen. Ha nagyon muszáj lesz, majd átrakom az első osztóra a modemet csak messze van a kábel és macera. Egyébként évek óta ezzel a 4-es osztós elrendezés volt, nyáron felment 54 körülire is de nem szakadt a net soha attól se, így nem foglalkoztam vele. Mostanában mintha meg-meg szakadt volna a kapcsolat ezért akartam javítani rajta.
-
kabelmania27
félisten
válasz
Nxn908xxx
#88111
üzenetére
Jelenleg a UPC/Vodafone által elfogadott tartományban vannak az értékek.
Ezek jófajta osztók. Ha nem tudod a modemet közvetlen az első osztóba kötni maradhat így, nyáron a letöltési értékek közelebb kerülhetnek a -10hez, de attól még nem fog megszakadni.
Ez a modem tud adni hat frekin magasabb értékkel, ezért elvileg nem lesz gond. -
Nxn908xxx
őstag
válasz
kabelmania27
#88110
üzenetére
Ugyan olyan mint a most bekötött fő 2-es osztó, amiről raktam fel képet az elején itt.
-
Nxn908xxx
őstag
válasz
kabelmania27
#88106
üzenetére
Újraindítottam a modemet és most már megvan mind a 6 csatorna, illetve az US only felirat is eltűnt. 49 az adási az egyiken de még mindig jobb mint az 52 ami volt. A vételi jeleknél jobb lett a teljesítmény(-9 volt a legkisebb) és a jel-zaj viszony (38 volt a legjobb) az előzőhöz képest.
Ezek így rendben vannak?
-
kabelmania27
félisten
-
MadMancs
veterán
válasz
Marcsello31
#88101
üzenetére
CB jól kezeli ugyanazon SSID vel is a 2 hálózatot. Az maximum a klienseknél okozhat gondot melyik hálózatot is használja. Ez okból célszerű a külön név.
Egy próbát megérhet a wifi ki majd bekapcsolása. Ha az se akkor reset. -
Nxn908xxx
őstag
válasz
kabelmania27
#88066
üzenetére
-
Marcsello31
őstag
Én A Voda helyében modernizálnám a weboldalt, szép meg minden, de semmi settings lehetőség nincs, pl modem beállítások stb, Szerintem az ipv6 belső ipv4el, címeket akarnak spórólni. A kodi kivállóan megy viszont vele. De Jövőre viszont nézelődök már más irányba, hordozhatóság végett.
-
Marcsello31
őstag
válasz
khron78
#88100
üzenetére
Szia! Ha megoldható, akkor próbáld ki két külön névvel, Lehet hogy azonos nevet nem lehet használni 1 wifi hálózatnál, még ha 4 és 5ghzen van, próbálj nevet változatni, ha nem Rezet, ha assem hívd őket, lehet hogy konfig hiba. Nekem nem volt ilyen bajom első használattól kezdve, de a wifi hálózati nevem home 1 home 2 kezdettől fogva nem volt gond. Lehet hálózati összeakadásvan.
Aktív témák
- World of Tanks - MMO
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- QWERTY billentyűzetes, üzenet-fókuszú androidos mobil a Clicks Communicator
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Automata kávégépek
- Jövedelem
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- Motoros topic
- Bekeményítenek az ügyfelekkel szemben a memóriagyártók
- Gaming notebook topik
- További aktív témák...
- Intel Core Ultra 7 265KF 20-Core - használt, garancia: 2028.11.17 Firstshop
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i5-1135G7 4Mag 16GB/512GB FHD IPS
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 370 - i5-G7 I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I Cam I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W11 I Cam I Gari!
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Tartós Laptop 15,6" -65% i7-1165G7 16/512 Iris Xe FHD
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- Apple iPhone 14 Pro max 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- 156 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-13505H, RTX 4060
- Új és régi konzolok Okosítása és Szoftveres szintű javítása - Már 12.52 FW-s PS4-ek is!
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R7 3800X 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB Zalman T3 Plus CM 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


Megjegyzem, akkor az M1,M2 kísérleti HD adása mellet az EuroSport, Natgeo és a HBO volt csak HD minőségben elérhető a UPC-nél. Ezzel a médiaboxal nagyon meg voltam elégedve, hiszen 3 tuner volt benne. Így egy jól megszokott - később kezdem el nézni az adást - (amit addig a PANA DVD-RAM felvevőmmel tudtam megoldani, köszönhetően annak, hogy DVD-RAM-ra rögzítés közben tudta a már felvett anyag lejátszását. De ez teljesen más téma, bocs! ) funkciót se vesztettem el. Igen ám, de ennek a médiaboxnak a kártérítési díja még 60e Ft körül mozgott! Sajnos a 2009-es UPC ÁSZF 3/b mellékletet sehol se találtam a neten, így a pontos árat nem tudom leírni. Ennek azért van jelentősége, mert ilyen drága médiaboxot azóta nem használ a magyar UPC, sőt egyik konkurense sem!




.

