Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) tthom válasza bogabi (#4950) üzenetére


tthom
senior tag

Miért ne lenne jó neki alapdolgokra az egyszerű is? Berakja a fejet, aztán legalább azt le tudja ellenőrizni, hogy van-e jel abból a pozicióból, nem kell tetőről le és fel rohangálni. Az, hogy pontosan az a műhold-e, amit akar, az részletkérdés, de legalább látja, hogy valamit befog az antenna.

(#4952) minas válasza tthom (#4951) üzenetére


minas
aktív tag

Meg tudom oldani satfinder nélkül is. Walkie-talkie-n tudunk kommunikálni, amikor valaki állítgat, valaki meg a jelerősséget és minőséget nézi. Nem kell le-fel rohangálni.

Viszont a mostani upc-s Philips beltérin a jel (durva 73, finom 43) nem túl jó, a beüzemelt HD2220-ason meg 5% a jelerősség. A Philipsen azért bejönnek a csatornák, a HD2220-ason semmi. Melyik műhold ami nekem kell elvileg? Mert Thor 5/6 C 1W, meg Thor 5/6 KU 1W lehetőség van.
Az mcas szoftvert egyébként szerintem sikerült telepítenem.

[ Szerkesztve ]

(#4953) minas


minas
aktív tag

Ami még zavar:
Olyan külsejű HD2220-ast kaptam, mint ITT a képen a 2020-as.
Viszont az alma.tv honlapján ITT a kétféle létező HD2220-as közül egyik se ilyen.
Most akkor ez így hogy?

(#4954) tthom válasza minas (#4953) üzenetére


tthom
senior tag

Az, hogy adott pillanatban 5%, az mindegy, ha rá van állva egy sávra, majd mutat többet. Nyomj egy Blind scan-t, ha ott se talál semmit, akkor valami nagyon nem jó. :)

(#4955) poli27 válasza minas (#4952) üzenetére


poli27
veterán

11727 V ,SR 28000 ,FEC 7/8 erre állítsd be az almát megfogja találni a műholdat!

(#4956) bogabi válasza tthom (#4951) üzenetére


bogabi
senior tag

Hol olvastad, hogy azt írtam, nem jó neki az egyszerűbb?

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#4957) _Norbi_ válasza minas (#4953) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

S2020 nincs kártyaolvasója és lan , FTA készülék , kódolatlan adásokat fogja csak

S2220 van lan és kártyaolvasója is ...HD,HDMIs készülék
mcas kell rátölteni all code bootloader menüben
alma S2220
alma S2220 Szoftver

[ Szerkesztve ]

(#4958) minas válasza _Norbi_ (#4957) üzenetére


minas
aktív tag

Ezt én értem, azt nem mondtam, hogy ez 2020-as (de pont úgy néz ki), szóval olyan HD2220-as - elvileg - nem létezik, amilyet kaptam.. És hogy jobban megnéztem (karcok, kopások) használtnak is tűnik. Más problémákról nem is beszélve. Ez nekem nem kell. Viszem vissza. Meglátom hogyan állnak hozzá.

mcas szoftver felrakása után vissza lehet állítani az eredeti szoftvert, állapotot?

[ Szerkesztve ]

(#4959) _Norbi_ válasza minas (#4958) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

mcas szoftver felrakása után vissza lehet állítani az eredeti szoftvert, állapotot?

jah igen de ugyan az

(#4960) minas válasza _Norbi_ (#4959) üzenetére


minas
aktív tag

Ezt a választ nem egészen értem...

(#4961) _Norbi_ válasza minas (#4960) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

vissza lehet ,de ugyan az

(#4962) tthom válasza bogabi (#4956) üzenetére


tthom
senior tag

Elnézést, poli27 írta, csak rosszra válaszoltam.

(#4963) poli27 válasza tthom (#4951) üzenetére


poli27
veterán

Attol mert fejet cserel mitol is nem lenne jel.ettol nem maszik el a hold....

(#4964) bogabi válasza poli27 (#4963) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez igaz, de figyelni kell arra, hogy a fej a saját tengelye körül ugyanannyira és ugyanarra legyen megtekerve, mint az, amit cserélt (ha az tegyük fel tökéletesen volt beállítva).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#4965) minas


minas
aktív tag

Vennem kell valószinüleg egy 80-as tükröt. Érdemes lehet megvenni a "hálós" típust, vagy ugyanekkorában a "teli" a vételben jobb?

Vagy a 60-as is jó lesz Inverto Black Ultra fejjel?

[ Szerkesztve ]

(#4966) bogabi válasza minas (#4965) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem, mióta megvan az UPCDIRECT, a standard 60-as tükör van fent. A szerelő srác pepecselt vagy fél órát az antenna beállításával, de nincs semmi probléma a vétellel, még rossz idő esetén sem (HD adások is jók).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#4967) poli27 válasza minas (#4965) üzenetére


poli27
veterán

A hálós a szél miatt jó csak :)

(#4968) minas válasza poli27 (#4967) üzenetére


minas
aktív tag

Hát az itt időnként elég durva szokott lenni, de ha "szélállóság" a vételi minőség rovására megy a hálósnál, akkor inkább maradok a telinél.

(#4969) _Norbi_ válasza minas (#4965) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

hálós kisebb nyereségű tükör
acél antennát javaslok 100cm körül :R

(#4970) frovery válasza minas (#4965) üzenetére


frovery
senior tag

Egy jól beállított 60-assal elegendőnek kell lenni a vételnek. Nekem van az újabb és a régi eredeti Philips 60-as tükörből és 90-es hálós antennából is. Kb: 6-10%-al nagyobb csak a jelszint a 90-es hálós javára. Nekem is csak azért vn, mert az az árbóc legtetején van és az már nagyon szeles hely.
Felesleges a hálós. Ha nagyobbat akarsz, akkor acél 90-est vagy 100-ast vegyél. Ennél csak az időjárási tartalékod lesz nagyobb a vétel ugyanaz lesz.

(#4971) minas


minas
aktív tag

Végül vettem egy 80-as acélt. Érdekes, hogy ovális alakú, nem kerek. A régi 60-as már rozsdás is volt már. A beállítással majd elbíbelődök.

(#4972) frovery válasza minas (#4971) üzenetére


frovery
senior tag

Ma már csak ovális van. Ezeknek kicsivel nagyobb a nyereségük, mint a kör alakúaknak.

(#4973) _Norbi_ válasza minas (#4971) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

ilyen nagy lavórral próbálkoznék milyen a vétel !!!

Gibertini 100 parabola antenna

(#4974) minas válasza _Norbi_ (#4973) üzenetére


minas
aktív tag

Ebbe már mosakodni lehet :)

Ma voltam bent egy viszonteladónál. Azt mondta, hogy cserélni kellene a kártyát - ahogy korábban szó volt itt a fórumon róla - és ILYEN kártyát mutatott (kölcsönöztem a képet a fórum egy korábbi linkjéről).
Ez Ice Cryptoworks? Ha a mostani Philips 6010-es készülékemhez való családi képes kártyát cseréltetem erre a kártyára, akkor azt át tudom tenni alkalomadtán saját beltéribe?

[ Szerkesztve ]

(#4975) _Norbi_ válasza minas (#4974) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

igen ö is ice CW kártya , szlovák upcjé

sk upc

ö magyar
hu upc

[ Szerkesztve ]

(#4976) Mano66 válasza _Norbi_ (#4973) üzenetére


Mano66
senior tag

Nekem ilyen van.Nagyon jó darab.Egy Inverto quad Black Ultra fejjel szerelve.A jelszint 75-től 94-ig változik a minőség minden csatornánál 100-as.A 4 rákötött vevő 10 és 28m-es kábeleken van.Egy páran azt irták másik forumon,hogy az Inverto Red széria is nagyon jó vele és az olcsobb.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4977) minas válasza _Norbi_ (#4975) üzenetére


minas
aktív tag

Tehát itthon a
upc beltéris előfizetéshez az első: "szlovák" CW kártyát adják,
upc kártyás előfizetéshez a második "magyar" kártyát.

A kérdés az, hogy az elsővel - ha az nem lesz párosítva beltérihez - működik-e majd saját beltérivel?

(#4978) _Norbi_ válasza minas (#4977) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nincs parositás ! müködik !

[ Szerkesztve ]

(#4979) minas válasza _Norbi_ (#4978) üzenetére


minas
aktív tag

Jó hír! Kösz! :)

(#4980) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

DirektKártya+ csomag: 1-3. hónapig 2990 Ft, a 4. hónaptól 3190 Ft;
Direct HD prémiumcsomag: 1-6. hónapig 500 Ft, a 7. hónaptól 1000 Ft;
FilmBox Pak prémiumcsomag: 1-6. hónapig 490 Ft, a 7. hónaptól 990 Ft;
Direct Active prémiumcsomag: 1-6. hónapig 790 Ft, a 7. hónaptól 1490 Ft;
HBO MaxPak prémiumcsomag: 1-3. hónapig 1990 Ft, a 4. hónaptól 2590 Ft.
Társkártya 1. hónaptól 300 Ft 1db

FULL : 9560FT/hó

DIREKT KÁRTYA

[ Szerkesztve ]

(#4981) minas


minas
aktív tag

Lecseréltem a 60-as parabolát 80-asra. Kb. 10 perc lett volna a beállítás, de amilyen nagy segítség volt az olcsó kis satfinderem a hold és a legjobb pozíció megtalálásában, úgy meg is szívatott. A 60-as tükörrel 70-75 volt a jelerősség, a minőség 40-45. Korábban jobb lehetett, de a többéves időjárásban (szél) kicsit elmozdulhatott, de azért volt vétel még hóban is.

Felraktam az új antennát de az istenért sem ment 60-62 fölé a jelerősség, a minőség meg 20-25 fölé. 1 órát tököltem, próbáltam még jobb pozícióba állítani a tükröt, mire ötletszerűen kivettem a satfindert a koax és az LNB közül. Erre 90-95 lett a jelerősség és 80-85 a minőség. Úgyhogy ennyit rontott a satfinder a legjobb beállításon is :W

Ennél jobbat már nem tudtam belőni, gondolom ez még megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#4982) _Norbi_ válasza minas (#4981) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

:C :F

(#4983) poli27 válasza minas (#4981) üzenetére


poli27
veterán

A fejet is beforgattad ugye?

(#4984) minas válasza poli27 (#4983) üzenetére


minas
aktív tag

Igen, úgy lett a "finom" érték max. ennyi. (a Philips 6010-esen durva és finom jelerő van).

(#4985) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok

az most komoly, hogy a UPC csak pénzért hajlandó szerelőt küldeni? Egy ideje vacakol a direct itthon, most már semmilyen jelet nem vesz. Régifajta Philips beltéri van. UPC telepítette, minden az ő tulajdonuk.

(#4986) Himm válasza hodostamas (#4985) üzenetére


Himm
csendes tag

Nem, a parabola es a fejkonverter nem a UPC Direct hanem a te tulajdonod, a UPC Direct forgalmazoja vallal 1 ev garanciat a fejkonverre es a szerelesre, szoval ha a szereles minosege miatt van gond akkor 1 evig a szerelesert nem kell fizess, ha a konverter hibasodik meg ugyanugy 1 evig ingyen kapsz masikat, ez viszont a te tulajdonod, attol eltekintve is ha esetleg ingyen kaptad egy uj elofizetesi akcio kereteben! A kiszallast azt viszont ugyanugy mintha kihivsz egy TV szerelot mert a TV elromlik azt kell fizesd!

Először gondolkozz logikusan, nézz magadra, utána cselekedj vagy szólj/kritizálj!

(#4987) Laraxior


Laraxior
titán

Az a kérdésem lenne,hogy meglevő kábeles upc-s előfizetésemből (net+tv+tel) a TV megoldható-e lenne ezzel a tányéros megoldással a kábeles mediaboxos helyett, ugyanis ahova költöztem ott nincsen UPC-s szolgáltatás, csak látok itt-ott ilyen UPC-s tányérokat, ezért gondoltam, hátha, hogy ne feleslegesen fizessem... :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4988) hodostamas válasza Himm (#4986) üzenetére


hodostamas
addikt

Ahh, értem, ezt nem tudtam. Köszi szépen :R

10 éves kb már a cucc, szóval gari biztos nincs semmire :D

(#4989) szabogabor10 válasza Laraxior (#4987) üzenetére


szabogabor10
veterán

A UPC Magyarország és a UPC Direct S.á rl 2 külön cég, így semmiképpen nem tudod a kábel tv-t műholdassal helyettesíteni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#4990) #99546112 válasza hodostamas (#4985) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én váltottam Telekom sat-ra, sokkal jobb azt kell mondjam! Minőségben is, nagyobb tányért adtak, így már nem megy a jel el a kisebb viharoktól sem. Több a csatorna is + a HD csatornából is több van. Sőt olcsóbbak is.

(#4991) frovery válasza #99546112 (#4990) üzenetére


frovery
senior tag

A Telekom olcsóbb mint a UPC???
Hol???
Minőség pedig nem a tányér méretétől függ. Egyáltalán nem jobb a T a UPC-től. 2 hétig egyszerre, ugyanazon a tv-n láttam mindkettőt. Nem volt jobb és szebb a képe!
Nekem 1990Ft a közepes csomag 63 csatival,+ a HD csomag 500Ft.
Telekomtól 2 éve szabadultam, mert 5400Ft-ot fizettem egy családi csomagért 2 stb-vel.

[ Szerkesztve ]

(#4992) _Norbi_ válasza Laraxior (#4987) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nem

modulációja és technológiája teljesen más

DVB C kábeltv

DVB S2 műholdas HD

(#4993) klembi


klembi
csendes tag

Üdv! Vkı segitsen nekem egy humax UPc belterı a következöt irja: Haromszor helytelenjelszot adott meg a vevökeszülek15 percıg zarolva marad.Egy lezart csatornat akartam megnyitni
Azota többször ujraındıtottam de mındıg ez a felırat jön be.Külföldön vagyok sajna mas segitsegem nıncs
Fogalmam sıncs hogy tudnam ujrainditanı Gabor :W :W

Nem mindig vagyok netközelben. Ha sürgős keress telefonon 06 70 276 98 63

(#4994) klembi


klembi
csendes tag

Itt egy foto a TV röl:

Nem mindig vagyok netközelben. Ha sürgős keress telefonon 06 70 276 98 63

(#4995) #99546112 válasza frovery (#4991) üzenetére


#99546112
törölt tag

Fe én rengeteg kedvezményt is kaptam, mert platina szintű vagyok + tripla kedvezmény stb, de még arany szinten is olcsóbb ráadásul upc-nél a 3. box iszonyat drága, és azt mondta a szerelő anno, h nincs értelme 3 boxnak mert ugyanazt fogja látni, mint amit a második boxon néznek, nem értettem ezt igazából, mert nem értek hozzá, de ezért sem rendeltem, továbbá legalább az M2 is HD, ami náluk nem, a többi HD csatornáról nem is beszélve, ami nekem fontos, az M2 legalábbis a F1 szempontjából.
Én szebbnek látom és mint mondtam az ár is jelentősen számít! Még az HBO is beelférne és akkor fizetnék annyit amennyit a UPC-ért fizettem, bár az HBO szemét. Továbbá van jópár nem HD csatorna is, ami érdekel és nézem, szóval elég sok érv szól mellette.
Nos mi 6500Ft-ot fizettünk, A Direct+-ért. Parasztvakítás hogy az első 3 hónap ennyi meg annyi, azután meg hogy mennyi lesz, az sehol sincs feltüntetve. Sajnos kábeles lehetőség nincs, ezért vagyok rákényszerülve a parabolára, a T eddig meggyőzött, a direct-ből elég volt egész életre ennyi, amennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#4996) frovery válasza #99546112 (#4995) üzenetére


frovery
senior tag

Te kevered a kábelest a műholdassal, én nem!
T-nél nekem semmilyen kedvezményem nem volt, mivel nem T-s a terület. Kizárólag sat-ra lehetett előfizetni. Inviteles területen lakom. Így már ugrott minden kedvezmény.
UPC-nél pedig ha direkt kártyát kérsz, akkor semmilyen átbaltázás nincsen. 2012 novembere óta fizetem az 1990Ft-ot, + az 500Ft-ot a HD csomagért. És mivel direkt kártyám van, így a saját beltérikkel annyi felé osztom lakáson belül azt az 1 karit, amennyi felé akarom mindenféle + költségek nélkül. Na ezt a T-nél nem tudod megtenni, mivel a szutyok saját beltérijükkel nem tudsz mit kezdeni. Nálam a fő szempont a saját független használat.
Minőséget pedig komolyan írtam, hogy rosszabb a T-nél. Össze van ott is tömörítve majd 30 csatorna egy TP-n. Hiába MPEG-4 a tömörítésük.

[ Szerkesztve ]

(#4997) csab2


csab2
veterán

Tanácsot kérnek tőletek. Samsung TV-be helyezett kártya. Néhány csatornánál ez fogad: kódolt jel. Pl. VH1. Eddig jó volt. Most kb. 1 hónapja ez van. Mit lehet tenni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4998) frovery válasza csab2 (#4997) üzenetére


frovery
senior tag

Csinálj egy gyári visszaállítást, majd egy teljes keresést. ha mégsem javulna meg, akkor kérj a kártyára egy frissítést az ügyfélszolgálatól.

(#4999) csab2 válasza frovery (#4998) üzenetére


csab2
veterán

Köszönöm!
Megtörtént. Egy csatorna (MGM) rendbe jött, a többi (M3, VH1, MTV Europe) nem. :(
Ilyenkor mit lehet tenni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#5000) csab2 válasza csab2 (#4999) üzenetére


csab2
veterán

Kértem még egy frissítést. Azt mondta a hölgy, hogy ezek a Cryptoworks kártyák elég lassan töltik le a frissítést, akár egy óra is lehet. Ezt kivárom. Ha nem javul a dolog, át fogom rakni a kártyát egy szolgáltatói boxba, és megnézem mi történik.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.