Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62) mzx válasza RBJ (#60) üzenetére


mzx
senior tag

Üdv az új topicban mindenkinek! :) (Basszus de megijedtem, hogy miért nincs ott már "válaszol gomb"... :DD )

_Kérdéseim:
**************

1)
SWF videofile lejátszót szeretnék. Lubuntu felületet használok. A Klash települt, de nem találom, az usr/bin-ben sem; hol lehet...? A Gnash-t is sikeresen telepítettem, usr/bin-ben meg is leltem (emlékeim szerint valami gnome-gnash -ként), de csak paraméterrel indul, terminálból; ez még oké is lenne, praméterként megadtam neki egy swf file-t, elindult szépen, grafikus ablakban a gnash, de nem indítja az swf file-t... :S Megoldást tud valaki? Esetleg egy másik swf player? Melyik?

2)
Nem tudom, linux alatt - legalábbis wine alól működő esetleg - létezik-e Nero optikai lemez író applikáció (xp alatt ismerem), de amúgy is általános jellegű a vonatkozó kérdésem: Mit jelent e két opció benne (a lemezkiírásra szólnak) :
"sáv egymenetben azaz TAO", ill. a másik választható: "lemez egymenetben azaz DAO"?

3)
Mennyi a max lefelé netsebesség (esetleg közvetítő közegtől -wiki, kábel, telefonvonal- függően) Ubuntu, illetve Lubuntu alatt? (Állítólag Windows XP alatt 16, Win7 alatt 50 a max.). Esetleg felfelé netsebességre is írjon, aki tud erről.

Köszi előre is. :)

_Válaszom:
**************

RBJ:
Az előző ubi topicban votl egy kérdésed:
"Kubuntura létezik valami online radió lejátszó ami pl a tune in radió listát kezelné és felveheti az ember a neki tetsző dolgokat?"

Ötletem: VLC; legalábbis felvenni lehet vele, erről tudok, tunein-ről nem tudok benne, de nem kizárt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.