- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
- Tóth Olivér: Tudtátok hogy ez ma már RETRO?
- KISDUCK: Diétás kaja tipp
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
#68216320
törölt tag
válasz
#68216320
#3717
üzenetére
Nos. Úgy tűnik a HTPC-XBMC-Ubuntu kálvária megoldódni látszik. Minden probléma okozója az új XBMC média lejátszó volt.
1. Telepítettem az általuk összerakott XBMCBuntu 12 telepítőről. Működött a tv stream, volt hang, viszont a filmeket minden könyvtárba lépésor újra és újra beolvasta, hogy kezdőképeket, infókat nyerjen ki belőlük. Ez egy 250 epizódos sorozatnál borzasztó idegesítő volt. Gyakorlatilag 40mp-ig kerregés ment.
2. Telepítettem friss rendszert Ubuntu-minimal-ról. Ezzel ugyanazt kaptam, kerregett, viszont megakadt a tv stream lejátszás azokkal a műsorokkal, amik AAC hangot tartalmaztak. Codec problémára gondoltam, de mint kiderült, az volt a gond, hogy a friss rendszer a tárolóból a legújabb XBMC 12-t töltötte le, ami a könyvtár olvasás mellett már ezt a hibát is tartalmazza.
3. Ami bevált: Friss rendszer ubuntu -minimal alapon, a régebbi XBMC 11 repo hozzáadása és onnét a lejátszó telepítése. Nem olvassa be folyton a könyvtárat és működik a tv stream lejátszás is. Ami zavaró benne, de megvolt az új verzióban is nálam, hogy könyvtár olvasásnál egy sorozaz epizódjainak kb. 10%-ánál nem csinál kezdőképet. Gyakorlatilag átlép rajta. Ennek sajnos nem tudom az okát, pedig ez a probléma a program win-es verziójánál nem jött elő. Sem a 12-es, sem a 11-es verziónál.
Köszönöm azoknak, akik segítettek itt a topicban. A későbbiekben is számítanék rájuk, mert a sok telepítés, állítgatás, keresgélés közben nagyon megtetszett az ubuntu ésszerű felépítése és főleg az, hogy "felnyitható a motorház teteje" és piszkálni lehet. Ezerszeresen testre szabhatóbb az ablakosnál.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- BESZÁMÍTÁS! 16GB SK Hynix 1600Mhz DDR3L memória garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 16 Pro-Desert Titanium-128GB-Akku:100%-Megkímélt Újszerű állapot!Jótállás:2028.04-ig
- Saeco Talea Giro Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- magyar billentyűzet - 151 - Lenovo LOQ (15IAX9) - Intel Core i5-12450HX, RTX 4060
- LG 40U990A-W / 40" Ívelt Nano IPS Black / 5K UHD 120Hz / 2x ThunderBolt 5.0 / Adobe RGB 99%
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


