Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36576) samujózsi válasza sellerbuyer (#36550) üzenetére


samujózsi
tag

Ott valami nagyon nem kerek. Amit te mutogatsz, az nem a fizikai eszköz, hanem egy logikiai valami mérete. Első körben azt kellene tudni, hogy a /dev/mapper/ alatt az a *Felho* eszköz mi akar lenni és hogyannlett ténylegesen létrehozva? Szerintem mindössze annyi történt, hogy gyártottál egy fizikailag 2x6TB-os diszk csomagra egy jóval kisebb, tükrözött kötetet.
Hacsak nem hagytam ki valamit itt a nagy olvasgatásban.

Megjegyzem, ez mindenképp szoftveres raid, hacsak az elmúlt tíz évben nem történt valami változás az alaplapi controllerek működésében: ha ez hardveres raid lenne, akkor nem látszana linux alól az sde és sdf eszköz külön-külön.
Szerintem egyszerűen sikerült létrehozni valamilyen módon egy szoftveres raid-félét, aminek a logikai mérete kisebb a rendelkezésre álló tárhelynél.
Esetleg nem fényképen, hanem karakteresen kimásolva kaphatnánk egy listát a rootként futtatott
pvs ; vgs ; lvs
kimenetéről?

Szerk: ja, látom, "megoldódott", hát akkor ez már nem fog kiderülni.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.