- Út Korea turistaparadicsomába, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- ATK Blazing Sky X1 Ultimate Metallic Red gamer egér
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- GoodSpeed: Sapphire Radeon RX 9070 XT Pulse - út a harmadik AMD korszakig.
- GoodSpeed: iPadOS 26 A Liquid Glass varázsa
- sziku69: Szólánc.
- sellerbuyer: Te tudod, mi mennyit fogyaszt az otthonodban?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Doky586: Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
Aktív témák
-
-
-
bsanya
aktív tag
válasz
BigManus #42765 üzenetére
Nos újra itt, és laptopról
Érthetetlen a dolog, mert több telepítő CD-vel is csődöt mondtam (Mint 12, Win7, WinXP, UHU Linux), de amint betettem az Ubuntu 11.04 telepítőjét egyből feltelepült a rendszerAztán áthúztam az eredetileg is kipróbálásra szánt Mint 12-re.
Nagyon új nekem a Linux......
Van esetleg olyan verziója a Linuxnak, amiben "gyárilag" benne van a csomagok nagyrésze, hogy könnyebb legyen az áttérés a Win7-ről.
A Win7 rendszerem elszállt a tegnapi manőveremmel, és jelenleg nem is tervezném a visszatelepítését, de ehhez kellene találnom egy olyan disztribúciót, ami hasonlít rá.Köszi
-
-
-
-
válasz
BigManus #42209 üzenetére
http://logout.hu/tema/ubuntu_linux/hsz_42202-42202.html
Rybank az előbb, de nemtom erre gondolt-e Kendek. -
válasz
BigManus #39610 üzenetére
Van többféle dokk is amelyeket lerakhatsz alulra. Előny lehet mondjuk Unity kapcsán az is, hogy rájuk rakhatsz ki megszokott klasszikus menüt is. Persze panelek is vannak, amelyeket lehetne használni, de persze a régi GNOME panelhez szabott appleteket nem tudnád használni velük.
-
válasz
BigManus #39602 üzenetére
A Unity felső panelja nem áthelyezhető, koncepcionálisan van bedrótozva oda. Alul nem is tudná megfelelően ellátni a feladatát.
Lucidnál hagyományos felület volt, így nem volt nehéz beállítani. A jelen kiadás 3.2.0-ás GNOME verziót szállít, ennél maximum egy Fallback módot tudsz használni helyette, de azért nem ugyanaz mint a régi panelek. Én mondjuk javasolni tudnám a Xubuntu, Lubuntu használatát, esetleg valamely harmadik féltől származó dokkolóét. -
pocokxx
Közösségépítő
válasz
BigManus #37007 üzenetére
A Gparted (ugye így hívják a gnome lemezkezelőjét...?) nem elég hozzá? A windows rendszerpartíciót leformáztam EXT4re. (26Gb) Ha most erre másolok valamit azt később össze lehet hozni más EXT 4re formázott partíciókkal?
Ha úgy tudom csak megldani, ahogy már leírtam, akkor milyen progi kell hozzá? -
ViZion
félisten
válasz
BigManus #35754 üzenetére
Jogos, csak nem olvastam vissza, elnézést
Windowsra ajánlom az AVG-t. Pendrive behelyezésekor ellenőrzi a fájlokat. Rootkiteket is keres. Teljes képernyős alkalmazásnál (magyarul játék alatt) nem dolgozik. Van Linuxra is, arról nem tudok nyilatkozni, de win alatt életmentő ha sok pendrive-os cuccolás van. Másik jó cucc az Avast! Ebből van linux verzió. Clam AV is van asszem' linuxa.Amitől win usereknek félniük kell (nem túlzás!) az a mostanában terjedő kamu antivírusok. Ingyenes, szép és jó... leszedi a normális AV-t (ha volt), települ, és uninstallhoz kódot kér, amit e-mail-ben kaphatsz, stb... persze szerinte a gépeden tucatnyi kártevő hemzseg, amit kis pénzért leírtana (elvileg ingyenes volt...
) aranyos.
-
válasz
BigManus #28713 üzenetére
Azzal, hogy leveszed az olvasási jogokat, azzal nem mész semmire, hiszen módosítani eddig sem tudták a rendszerfájlokat a felhasználók.
Attól, hogy a root beállításait megváltoztatod, attól még a felhasználóknál nem alkalmazódnak azok, megint csak nem mentél semmire.Igaz, hogy ez van a leírásban:
A Pessulus lehetővé teszi a rendszergazda számára a GConf-ban minden
felhasználóra érvényes, kötelező beállítások megadását...
de én eme funkciót nem találom benne, hogy egyszerre minden felhasználónak a beállításait átállítsa, legfőképpen pedig a kötelezőt kérdőjelezem meg.
Aztán lehet ám, hogy csak én nézek valamit el... -
válasz
BigManus #28704 üzenetére
Állítsad be asztali felhasználónak, aztán még a felhasználói jogosultságoknál nézz körül.
Olyat nem nagyon lehet beállítani, hogy valaki a saját paneljeit ne tudja testre szabni. Viszont más felhasználóra kiható változtatásokat nem tud eszközölni, mert nem lesz hozzá joga. -
válasz
BigManus #27892 üzenetére
Egy kissé elavult már ez a fájl, bár igaz, hogy a jobbra állítás az működik normálisan. Viszont ha vissza akarná állítani balra, akkor nem jó sorrendben csinálja:
ef callback(button, client):
global left, right, key, entry
if left.get_active():
s = "maximize,minimize,close:"
elif right.get_active():
s = ":maximize,minimize,close"
else:
Eleinte valóban így volt a sorrend bal oldalon, de most már close,minimize,maximize: a helyes.
Aktív témák
Hirdetés
- Okos (AI) szemüveget mutatott be a Meta
- iPhone topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Linux kezdőknek
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Háztartási gépek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Eredeti játékok OFF topik
- LG LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Honor Magic6 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- OLCSÓBB 09.11.!!! HP üzleti laptopok Elitebook, Probook, Zbook 8-13. gen gar.
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3314, 94% Akkumulátor
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest