Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#701) tildy


tildy
nagyúr

Benn a cégnél proxy mögött vana gépem. Mindig jelzi, hogy vannak frissítések, de userként nem tudom letölteni, mert hiányolja a proxyt. (Egyébként be van állítva, és ha a letöltésvezérlőt rootként indítom, akkor le is jön )
Meg lehet úgy machinálni, hogy ha vannak frissítések, akkor dobja fel a passwordos ablakot, vagy úgy, hogy userként is tudjam proxyn keresztül futtatni a frissítést?
Ugyanígy nem megy pl. a firefox pluginjainak a frissítése sem:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#702) mobal válasza Claudius (#700) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

szia!

adminisztrácio -> synaptic csomagkezelőt indítsd el. utána az összes gnome-hu csomagot és egyéb hu csomagokat (pl. OpenOffice, FF) töltsd le és magyar lesz...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#703) mobal válasza thaler2 (#694) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

fu. most igy hiretleen az ubuntuforums honlapon keress rá. ott nekem is sikerült notira meghegeszteni

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#704) Batman válasza tildy (#701) üzenetére


Batman
őstag

Belső hálóra , külsős gépet , az IT előzetes tesztelése nélkül nem helyezünk. :P

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#705) tildy válasza Batman (#704) üzenetére


tildy
nagyúr

Belső hálón, belsős gép,ubuntuval (már így kaptam) :P
Ezen dolgozom.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#706) Claudius válasza mobal (#702) üzenetére


Claudius
tag

Köszönöm megpróbálom

(#707) mobal válasza Claudius (#706) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

bocsi hogy csak ezzel szolgáltam de tudod minden kari más minden csipp. a lényeg neked kell modult építened. nem nagy ördöngősség levan írva + tanulság és sztem mokás is :) na mind1 annyi kis help ha be kell állítanod kézzel a codec -ot akkor hagy általánoson azjó mindenhez ... (asszem vhogyígy volt ,vmi filet kellet szerkeszteni)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#708) GD válasza thaler2 (#699) üzenetére


GD
őstag

external amphiler lenémítása? (M gomb)

(#709) Batman


Batman
őstag

Sambával szertenék fájlokat megosztani egy gentoo és egy ubuntu között.
Ez magában gondoltam nem is lezs boynolúlt , hisz winnel ezt már többszőr is gond nélkül megoldottam.
Beállítom az ubuntu a megosztott mappákat, majd jön a próba, autentikálni akar, hm-- ezt nem kéne.
Kézzel szerkezstettem az smb.conf-ot a már gentoon bevált és jól működő alapján.
Ujabb próba ekkor egy jo kis hibaüzenetet kapok, mikro smb4k-val próbálom tallózni.

10673: tree connect failed: ERRDOS - ERRnosuchshare (You specified an invalid share name)
SMB connection failed


ubuntun megprbáltam tallózni a megosztásokat , a gentoo megosztásait gond nélköl láttam és elértem de a sajat megosztásait magán az ubuntun se tudtam elérni, köv hibát adja:
Nem létezik a xy nevü fájl vagy könyvtár.


Itt conf fájl.

cat smb.conf

[global]
netbios name = BatmanPc
wins support = yes
restrict anonymous = no
domain master = no
preferred master = no
max protocol = NT
ldap ssl = no
server signing = Auto
security = share
acl compatibility = winnt
unix charset = iso8859-2
display charset = iso8859-2
workgroup = WORKGROUP

[public]
path = /mnt/2disk
comment = 2disk
guest ok = yes
guest only = yes
read only = no
case sensitive = no
strict locking = no
msdfs proxy = no

[1DISK]
path = /mnt/1disk
guest ok = yes
read only = no
case sensitive = no
strict locking = no
msdfs proxy = no
comment = 1disk


Valakinek ezirányú tapasztalata?

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#710) hcstuning


hcstuning
tag

Hello
Ext3 partícioót bemountoltam /media-ba, viszont 3-4-5 mega/sec a másolási érték. Ez sztem igen kevés. (ext3-ról másolok) Vagy mégis normális? Azért egy 25-30at kéne hoznia sztem NTFSből kiindulva (ntfs-ről ntfs-re win alatt)
Köszi
hcs

-=Joey=-

(#711) ngabor2 válasza hcstuning (#710) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az valóban kevés... a vinyón be van kapcsolva a dma? hdparm -d /dev/vinyó

(#712) GD válasza Batman (#709) üzenetére


GD
őstag

smbtree parancs létezik? smbfs csomag?

a confba a megosztáshoz a browseable = yes (lehet nem pont így írják) sztem még jól jönne
és persze mindkét gépen ugyan az kellene legyen a workgroup

ha smbtree megtalálja akkor már jó lesz
aztán lehet smbmount és vagy fstab
jah igen smbd nmbd démonok nyílván futnak, tűzfal nem tiltja, egy alháló, stb..
ha csak sima megosztás akkor nfs is jó lehet még, bár elég őskövület

kicsit vicces két linux gép között window-os megosztás :)

(#713) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Megjött a 7.04 es Ubuntu CD amit rendeltem :) Asszem újrarakom nemsokára a rendszert...

- http://pazsitz.hu -

(#714) Sianis válasza GD (#712) üzenetére


Sianis
addikt

Én is felhomályosítottam a bőregeret, hogy inkább NFS-t kéne használni. :)

Sianis

(#715) hcstuning válasza ngabor2 (#711) üzenetére


hcstuning
tag

Bevan.
Most csinált olyan 5-10mega körüli értékeket, de még mindig kevés...
hcs

-=Joey=-

(#716) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ajánljatok nekem egy egyszerű rajzolóprogramot. egy skiccet szeretnék készíteni, vonalas ábra, meg téglalapok, de a gimp egyrészt túl bonyolult, másrészt pl. az egyenes/ téglalap/ kör rajzolását se találtam meg benne...

(#717) Jester01 válasza ngabor2 (#716) üzenetére


Jester01
veterán

skencil :F

Jester

(#718) ngabor2 válasza Jester01 (#717) üzenetére


ngabor2
nagyúr

*** glibc detected *** /usr/bin/python: free(): invalid pointer: 0xb7d39de8 ***
háát, ez nem akar nálam összejönni... pedig dist-upgrade után lett felpakolva.

(#719) Jester01 válasza ngabor2 (#718) üzenetére


Jester01
veterán

Hmm, ciki.
Nálam: python 2.4.3-8, skencil 0.6.17-7, libc6 2.3.6.ds1-8 (Debian 64bit)

Jester

(#720) SVT-40 válasza ngabor2 (#716) üzenetére


SVT-40
csendes tag

GNU Paint (gpaint) ??? :U

(#721) Protezis


Protezis
őstag

ngabor2: dia

Mas: videokartya csere elott allok. Egy Matrox g450-et cserelek Geforce 7600gs-re.
Kerdesem, hogy ilyenkor mi a teendo?

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#722) Amper


Amper
tag

Sziasztok!

Örömmel látom, hogy megjelent az Ubuntu 7.04!
Gondoltam, kipróbálom:

[kép]
[link]

Nézegettem az xorg.conf-ot ...
Aztán csatlakoztattam a Ralink cuccot:

[kép]
[link]

Az eredmény:

[kép]
[link]

Gyorsan visszaraktam a Debian-t ;)

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#723) Sianis válasza Amper (#722) üzenetére


Sianis
addikt

Ha van egy kis angol tudásod, ezt a dolgot igazán megemlíthetnéd a Gnome Bugzilla oldalán!

Köszi!


Sianis

(#724) tzs84 válasza Protezis (#721) üzenetére


tzs84
tag

mielőtt kicserélnéd xorg.conf-ban a drivert átírod vesa-ra
aztán automatix-al felrakod az nvidia drivert, és átírod nvidia-ra

(#725) Protezis válasza tzs84 (#724) üzenetére


Protezis
őstag

Ebbol sajnos nem sokat ertek. Reszletesebben le tudnad irni? Linket is orommel fogadok.
Jelenlegi xorg.conf fajlom: [link]

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#726) Amper válasza Sianis (#723) üzenetére


Amper
tag

Megnéztem, már (nagyon) sokan jelezték ezt és a hasonló jellegű problémákat (Ralink wlan).

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#727) Sianis válasza tzs84 (#724) üzenetére


Sianis
addikt

Minek az automatix? Van elérhető Nvidia meghajtó a hivatalos tárolókon.

1. Régi kártya bent
2. Feltelepíted az nvidia-glx vagy nvidia-glx-new csomagokat. Az előbbi 1.0.7184, míg az utóbbi 1.0.975 verziószámmal rendelkezik.
3. /etc/X11/xorg.conf -ban a Driver ''mga'' rész kicseréled Driver ''nvidia'' részre.
4. Gépet kikapcsolod, kártyát kicseréled és bekapcsolod a gépet.

Sianis

[Szerkesztve]

(#728) tzs84 válasza Sianis (#727) üzenetére


tzs84
tag

az automatix is onnan rakja
csak azért jó mert már háromfelé ágazott az nvidia driver, és így tuti hogy azt rakja fel, ami a kártyájához kell


[Szerkesztve]

(#729) Protezis válasza Sianis (#727) üzenetére


Protezis
őstag

Kerdeseim:

- A jelenlegi drivert mikor uninstallaljam (a telepitonek van --uninstall parametere)
- Device alatt az identifiert barmire atirhatom?
- Screen-nel a devicet atirhatom?
- BusID maradhat igy?
- AGPMode lehet 8 ? (alaplap es vga is tudja/tudni fogja)
- dri modul kell?
- DRI mode 0666 kell?

(az utobbi harmat en raktam bele, azt viszont nem tudom, hogy ezekhez hogy fog viszonyulni az nv kartya)

Elore is koszi :B

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#730) Sianis válasza Protezis (#729) üzenetére


Sianis
addikt

Hali!

Én maximum az Option ''AGPMode'' ''4'' részt venném ki, szerintem automatikusan beáll az elérhető legnagyobb sebességre. A többi szerintem maradhat, mivel annyira mindegy, hogy mi az identifier. Egyedül arra jó, hogy a Xorg tudja, hogy éppen milyen kártya tulajdonságait akarod használni másra nem kell. DRI modul maradhat, DRI mode 0666 maradhat.

Driver-t nem kell installálni. Egyedül annyi fog történni, hogy mga modul helyett nvidia modult fog betölteni. Szóval nem fog soha belekotyogni az előző videókártya abba, hogy neked éppen most milyen van. :)

Sianis

(#731) Protezis válasza Sianis (#730) üzenetére


Protezis
őstag

Koszonom szepen, meglatjuk mire jutok :)

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#732) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azthiszem megvárom a 7.04 -es kiadásból a magyarított kiadást, ahol az integrált programok is magyarúl beszélnek helyesírás ellenőrzés stb marad a bevált 6.10 KUBUNTU. Ahogy olvasgatom sokat javítottak rajta, vezeték nélküli támogatáson, egyszerűbb multimédia codec telepítés, fejlettebb harver támogatás.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#733) ngabor2 válasza zoltanz (#732) üzenetére


ngabor2
nagyúr

milyen magyarított kiadást? legjobb tudomásom szerint, és az eddigi tapasztalatok szerint egyetlen kiadás van, és ahol i18n/l10n vagy locale által magyarítható, ott magyarítva is van. ahol nem... ott angol. egyik ilyen hely, az mplayer. nem tudom, hogy miért csak fordítás közben lehet megadni a támogatott nyelvet.

(#734) Sianis


Sianis
addikt

Holnap reggel 6-kor egy kis meglepetés a Logout-on! Ez meg itt a reklám helye! :)

Sianis

(#735) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Ugye ha kézi telepítésnél egy meglévő ~100GB-os particóra (~40GB szabad hely, mellette másik partíción a win) azt adom meg, h az új partíció mérede ~20GB akkor csinál egy ~80 és egy ~20 GB-os pt-t amiből a ~80-on megmaradt minden és a ~20-ra telepíthetem az ubuntut?

Mert ha nem akkor nagyon sokáig tart míg athózom másik vinyóra az adatot, 2é osztom win alatt és újra neki esek, h csak ki kelljen választanom a megfelelő méretet. :S

(egyébként akármit csinálok kábelen live-cd-ként nem hajlandó netezni. szenved a kapcsolódással de nem tud vele mit kezdeni. )

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#736) Batman válasza pitipeti (#77) üzenetére


Batman
őstag

Nekem is ugyan ez a bajom , a feliratokban az ekezeteket nem tudja kezelni, karakterkodolást próbáltam , unicode-n , iso-8859-2 , és iso-8859-1 is, esetleg valaki segíteni tudna?

Oké , sikerült megoldanom!

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#737) ngabor2 válasza Batman (#736) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hogyan?

amúgy én is szenvedek most az egyik gépen a hülyeségeitől... wlant akartam beletenni. kártya benne, ra0-ként fel is ismeri. /etc/network/interfaces átír, csak a lo és a ra0 marad benne, ez utóbbinál az essid és a titkosítás beállítva. network restart, megy, megvan az ip. ping oké. konqueror, oldal megnyitása... semmi nem elérhető. miután 2-3 alkalommal újraindítottam (mert egy idő után, ha eldobja a wlant, nem lehet vele felvetetni...), rájöttem a megoldásra. nagyon favágó, és gusztustalan. knetworkmanager kilő, ifconfig eth0 down, mert azt annak ellenére behúzza, hogy le van tiltva, az avahi miatt, amiről azt se tudom, mi (és igazából nem is igazán érdekel). net restart, és innentől kezdve van wlanom.

a másik ''érdekes'' dolog, hogy a telepítő partícionáló-progija meglehetősen bugos. egy menetben nem lehet neki megmondani, hogy milyen típusú fs legyen, és hova csatolja... ja, és ha a partíció elejét és végét csinálom meg először, akkor középre már nem tudok partíciót betenni.

de ez legalább már elindult az epián, a 6.10 nem ment rajta. csak kikapcsolni nem tudja :U annakidején a deb gond nélkül kikapcsolta, ha lesz időm, nekiesek mélyebben.

(#738) Finwe


Finwe
őstag

Nem létezik, h van még 1 olyan pehhes ember mint én!

Egész du. ezzel a biztonságos telepítéssel bajlódtam, hogy az xp mellett fajáúl menjen az Ubi. (a másik gépen már fönt van de annak a tápját használom jelenleg.... másik qva jó történet... szal erre a gépre is kell.) A kézi particiónálásnál nem jutottam előbbre, szal felszabadítottam 100GB-t és abból mondtam, h csípjen le 25gb-ot. Természetesen egyértelmű a szöveg mellette ezért mindössze 25GB NTFS maradt a 60 GB adatomnak amit vissza szerettem vonla rakni rá. Win alól visszaformáz lemez, Ubi újra telepítés megfelelő lemezbeállítással (közben egyébként vagy 8x jártam a live cd-n és ebből 1x volt net :((( )
telepítés végigvár, grub elindít. Ubi nem tölt be.... valami fail volt de nem láttam mi volt az. Még 1x nem tudtam megnézni mert restartnál ''input over rage'' szerű monitor! hibaüzi. Kir, akkor mára ennyit. Xp-ben aztán nézem, h a 100GB-ot teljesen szétszedte a telepítő. Nem bírtam, szal újra formáztam. (Ehhez bott lemezről partícionűlóbval is meg kell kicsit támogatni, az elsőt is így csináltam.) Restartnál pedig grub-ot akart tölteni! Néztem nagyokat. (.......)
Végül xp telepítő cd, javítás, boot beállítása win-re.

Van még valaki akinek hasonló gondjai vannak az Ubuntu telepítéssel? Nem hiszem el, h ennyire szerencsére megy ez a telepítősdi. :( Csak nem lehet, h ennyire béna vagyok :S

Finwe

u.i.: bocs a panaszkodásért, 1x úgyis lesz kifogástalan linuxom!!!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#739) tzs84 válasza Finwe (#738) üzenetére


tzs84
tag

ubuntu telepítővel ne partícionálj

én gparted livecdvel csináltam utoljára, minden gond nélkül
az átmérezendő partícióra előtte eressz egy chkdsk /f -et
ha rendszerp. akkor indítsd újra, ellenőrzés után mégegyszer indítsd el a windowst (valami journalt inicializálnia kell ntfsen ellenőrzés után) és utána jöhet a gparted livecd és az ntfs átméretezés

fontos hogy ellenőrizetlen ntfs partíciót soha ne méretezz át
nem is engedi az ntfsresize általában

(#740) Melak03


Melak03
tag

Helló! Nemrég álltam át winről linuxra. Kissé nehézkedesen indult de nem adtam fel és mostmár majdnem minden úgy működik ahogy kell. Kubuntu 7.04-t raktam fel(kde), és a creative inspire p5800as hangfalam nem működik kellőképpen. Csak két hangszóró szól. Alsa-t választottam, kmixerben alsamixerben beállítottam a hangot centerhez surroundhoz, channelt átállítottam 6ch-ra. Amarokot használok úgyhogy ottis belőttem hogy alsa + 6channel és még mindig nem akar szólni a többi. Msi k8t neo2-f-s alaplapom van (via chipset, VIA 8237 asszem a hangért felelős). Nem kell feltétlen hogy térhangzás legyen (mp3-nál úgyis felesleges) de jó lenne ha szólna az összes hangfal. A segítséget előre is köszönöm ;).

[Szerkesztve]

(#741) Brutforsz válasza Melak03 (#740) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Szia! Nekem négy hangfalat sikerült megszólaltani az ötből úgy, hogy a két elsőre küldendő jelet az Alsa kitolta a hátsó kettőre is. Ez nálam így sikerült (SB Live! 5.1 hangkártya): Hangerőszabályzó - Beállítások - Sigmatel Output Bias kapcsoló láthatóságának beállítása - ugyanennek engedélyezése a Kapcsolók fülön.
Egyébként nekem is P5800-asom van. :)

mod: Nem 100%, hogy ez a kapcsoló a nyerő, mert az imént próbaképpen kilőttem, mégis szólnak a hátsók. :U

[Szerkesztve]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#742) Melak03 válasza Brutforsz (#741) üzenetére


Melak03
tag

Nálam ilyen nemis nagyon van:D, de azért köszi:)

(#743) szunyoghalo


szunyoghalo
csendes tag

Sziasztok!

ubuntura szeretnék váltani, de nemtudom hogyan csináljam.
a gépem egy MSI laptop, 1 giga rammal, ati x1600zal, 2 gigaherzes amd turion 64es procival.
100 gigás vinyó: 10 giga windows, 90 adat.

namármost ugy kéne megcsinálni, hogy ubuntu is meg windows is meg adat marad.
mit ajánlotok,?
elöre is köszi.

(#744) tzs84 válasza szunyoghalo (#743) üzenetére


tzs84
tag

az adat végéből levágsz mondjuk 5-10 gigát

partícionálás ld előző hszem

(#745) szunyoghalo


szunyoghalo
csendes tag

érdemes atira feltenni?
és ne hagyjak swap meg mindenféle particiokat?
csak egy 7eset az ubuntunak?

(#746) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok nem néztem át az egész topikot :B az lenne a kérdésem melyik linuxot ajánljátok ? Ami természetessen ingyenessen ,legálissan letölthetö .Esteleg linket kérek szépen :B

(#747) Finwe válasza szunyoghalo (#745) üzenetére


Finwe
őstag

Ati-val is működnie kell, swap-ot csínál magának a lecsípett területből, asszem 256MB-ot de az 1GB ramod miatt nemigen fogja használni sztem.

tzs84: Köszi! Asszem megvilágosodtam, nem indítottam újra a win-t amikor összevontam újra a 100gb-ot és ez lehetett a gond.

dunc: Természetesen itt az Ubuntu linuxot fogjuk ajánlani, ebből a 7.04-es a friss disztró. Rajtam kívűl álltalában senkinek nincs vele komolyabb gondja, kisebb beállításokra lehet csak szükség de arra biztosan kapsz itt választ (vagy keresel, mert már sok válasz van itt :D ) És a link: [link]

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#748) dunc válasza Finwe (#747) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszönöm szépen. :R

(#749) szunyoghalo


szunyoghalo
csendes tag

köszönöm, és mégegy kérdés..:

a particiot még wondowsban csináljam meg, vagy telepitovel?
ha windowsban, akkor milyen programot ajánlotok, ami biztonságos?

(#750) ngabor2 válasza szunyoghalo (#749) üzenetére


ngabor2
nagyúr

win alatt is megcsinálhatod, ha van partition magic-ed. a telepítővel elég macerás, nekem nem igazán akarta az igazságot üres vinyón se...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.