Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1101) Whaskes válasza ngabor2 (#1095) üzenetére


Whaskes
senior tag

glxgears megy, azzal nincs gond, csak villognak a fogaskerekek.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1102) spammer


spammer
veterán

Letöltöttem az ATI X200-as drivert (Radeon X1100 laptop videókártya), .run formátum, terminalból sikerült telepíteni, utána aticonfig --initial, aztán Ctrl+ALT+Backspace után összevissza krix krax képernyővel jött be.. Mondom fasza, csinálhatom megint konzolból a driver install, aztán egy újraindítás után mégis ''normális'' lett a rendszer (*kopp-kopp* - lekopogom).

No a lényeg: Catalyst Control Centert berakta menübe, de hiába nyomok rá, nem csinál semmit. Terminálból lehet valahogy indítani ? Esetleg többféle paranccsal ? (mármint parancs és paraméterek).

Csak mert kisüti a szemem a laptop monitor, és egy fényerő/kontraszt/gamma stb. szabályozás ráférne. (Laptop Fn billentyűje nem sokat ér a fényerőszabályozásra).

Esetleg van vmi akármi más cucc, amivel tudnám a fényerő/kontraszt stb-t szabályozni?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1103) klambi válasza klambi (#1089) üzenetére


klambi
addikt

akkor a 64 bites miben különbözik..? mint a 32 bites jók hozzá azok a driverek vagy azért sokaltöbb a trükközés? :F :W :W :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1104) Sianis válasza klambi (#1103) üzenetére


Sianis
addikt

1. Állj le légyszíves ezzel a sok smiley-val.

2. A 64 bites abban más, hogy az 64 bites. Ha nem tudod mit jelent, nézz utánna. Erről már volt szó a topicban is, légy oly kedves és használd a keresőt.

Sianis

(#1105) Magic


Magic
tag

1010-es HP lézer nyomtatót szeretnék bekonfigolni és megosztani egy ubuntu-serveren.
Fel van telepítve cups, samba... Mindkettő beállítása és a nyomtató ''telepítése'' érdekelne

(#1106) klambi válasza Sianis (#1104) üzenetére


klambi
addikt

azt vágom hogy mit jelent a hatos meg a négyes csak azt nem toom hogy mint pl 64es xp nél és a simánál is voltak különbségek---->a 64 es ubuntunál is vanilyen..? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1107) Sianis válasza klambi (#1106) üzenetére


Sianis
addikt

Linuxban nincs, a programoknál van.

Sianis

(#1108) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali
Mesérült megint a rendszerem az ubuntu
Az történt hogy behejeztem a laptopba egy pcmcia kártyát -felismerte majd kijött egy ablak hogy nvidia kártya is van a gépben de a melette lévö négyzet nem volt be jelölve-hát bejelöltem ujra inditás és semmi,tök fekete a képernyö.
Ujrakonfigoltam a xorg-ot de nem lett jo.valamit elszurhattam.
Mert semmi változás.Töbszöri probálkozásra sem javult.
Elinditotam egy régebbi kernelel azzal elindult de hibát ir ki.A rendszer feláll de pl. kftp nem möködik,és szerintem van még pár ilyen progi.
Lehet még ezzel a rendszerrel valamit kezdeni?
Ujra install?

(#1109) klambi válasza Sianis (#1107) üzenetére


klambi
addikt

akkor marad a 32 es sajna még... :((

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1110) ngabor2 válasza cobrakigyo (#1108) üzenetére


ngabor2
nagyúr

majd kijött egy ablak hogy nvidia kártya is van a gépben de a melette lévö négyzet nem volt be jelölve-hát bejelöltem ujra inditás és semmi,tök fekete a képernyö.

- milyen picimacis kártya volt az?
- mi volt a bejövő ablakban?
- milyen hibát ír ki?

mert az eddig leírtak alapján kb. user error :U

(#1111) cobrakigyo válasza ngabor2 (#1110) üzenetére


cobrakigyo
tag

Ez a hibaüzi:
[link]

(#1112) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali

Ha a linuxhuz ami ubuntu gnom kezelöfelülettel.
hozzá akarok csatlakoztatni egy külsö winyot ami ntfs-sel van leformázva a köv hibaüzit kapom:
[link]
De amugy irja olvassa az ntfs patriciot.
Mert a winyon az van amit használok.
Tehát 12 GB win ntfs
50 GD adat ntfs
15 GB linux
Van ötelet?

(#1113) tzs84 válasza cobrakigyo (#1112) üzenetére


tzs84
tag

talán azt kellene tenned amit az első mondatban javasol
boot windowsba chkdsk x: /f
ha nem tudja lockolni megint boot windowsba, majd ha leellenőrizte megint boot windowsba, és utána lehet mountolni

(#1114) GD válasza cobrakigyo (#1112) üzenetére


GD
őstag

nem vagyok egy Arany János, de a te helyesírásod még nekem is szemet szúr.. ennyire őrült gyorsan azért nem kell gépelni .-)

(#1115) Protezis


Protezis
őstag

Jopar ora szenvedes utan oromittasan, leirom, hogy lehet felvarazsolni az Audacious lejatszot Monkey's Audio plug-innel.

1. Telepitsuk a kovetkezo libet: libgtk2.0-dev

2. Innen [link] toltsuk le az audacious, a plug-in, es az mcs... csomagokat. Telepitsuk oket.

3. Innen [link] toltsuk le a megfelelo mac forrast (jelen esetben audacious-mac-0.2.0.tar.gz)

4. A kovetkezo leiras alapjan [link]
a) mv audacious-mac-0.2.0.tar.gz /usr/local/src
b) cd /usr/local/src
c) tar -zxvf audacious-mac-0.2.0.tar.gz
d) cd audacious-mac-0.2.0
e) sudo ./configure
f) sudo make
g) sudo make install

Ha jol csinaltuk, leteznie kell a kovetkezo fajlnak:
/usr/local/lib/audacious/Input/libaudacious-mac.so

audacious parancs kiadasa utan elvezhetjuk az ape fajlokat is :)

Nem irom le, mi mindent atolvastam, megprobaltam. Persze a megoldas mindig pofonegyszerunek tunik :D

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#1116) GD válasza Protezis (#1115) üzenetére


GD
őstag

audacious simán települ apt-get -el is, sztem elég csak a plugint fordítani
mellesleg ügyes lejátszó, az album cover és info popup-ot imádom benne
viszont a ''j'' megnyomása után számhoz ugrás begépelése akadozó lassú, bár lehet nem kellene 8000 track-et a listába tölteni.. :B

(#1117) Protezis válasza GD (#1116) üzenetére


Protezis
őstag

Amit apt-get-tel leszedsz, az az 1.2.x-es verzio. Ez pedig 1.3.1.
Termeszetesen a regebbi plug-in mukodik a te verzioddal, csak hamarabb talaltam meg a debian csomagot, mint a plug-int, igy inkabb az ujabbat raktam fel.

Kisebb szepseghiba, hogy egyes magas tomoritesu ape fajlokat igy se jatszik le, valamint internetes radiot nem tudok vele hallgatni (lementett .pls fajllal is probalkoztam)

Talaltam hozza crystality plug-int, hallhatoan javit a rosszabb mp3-akon. (Viszont sok esetben picit ront a lossless anyagokon)

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#1118) Sefter


Sefter
veterán

megtaláltam a hibák forrásának egyik fő okát...bios-t kéne frissítenem, ezt linux alól lehet? vagy bootoljak be dos-os rendszerlemezzel?

Psn ID: sefter_hun

(#1119) ngabor2 válasza Sefter (#1118) üzenetére


ngabor2
nagyúr

erőteljesen alaplap-függő. nekem egyszer azért kellett floppyt szereznem, hogy biost frissítsek. a linux még a root-nak se enged közvetlen hw-hozzáférést, úgyhogy marad a floppys, vagy a wines módszer.

(#1120) Primőr


Primőr
aktív tag

Ezen a Linuxon se mennek a játékok? És a programok közül is csak néhány?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1121) ngabor2 válasza Primőr (#1120) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mint ahogy win alatt is elég macerás a kde-t futtatni... így linux alatt se evidens a win alá írt játékokat elindítani. milyen célú programokat akarsz futtatni? ne a wines megfelelőjét mondd, mert valszeg az nincs meg. a célt, amit el akarsz velük érni.

amúgy vannak játékok, bár valszeg te fps-re gondolsz. abból is van néhány, de nem erre van kihegyezve egyelőre a linux.

(#1122) Primőr válasza ngabor2 (#1121) üzenetére


Primőr
aktív tag

msn, nero, firefox nem tudom, működne-e. A játékokhoz nem igazán szokták írni, h linux alat is elmegy, esetleg majd kipróbálom. Bár játékra ilyen célból inkább a Bullet Xp felelne meg.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1123) Ramius válasza Primőr (#1122) üzenetére


Ramius
őstag

mns-nek jópár alternatívája van, nero helyett ott a k3b ami simán lekörözi, a firefox meg ugyanúgy megvan.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1124) Protezis válasza Primőr (#1122) üzenetére


Protezis
őstag

MSN kliens van jopar. Nerobol van linuxos verzio, egyebkent meg van par cd-iro program. Firefox alapbol benne van.

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#1125) Primőr


Primőr
aktív tag

Ok. ÉS a boot idő? Gyorsabb, mint a win?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1126) Vladi válasza Primőr (#1125) üzenetére


Vladi
nagyúr

A boot idő több tényezős dolog. PL: milyne ablakozót használsz, milyen a géped. Ubuntu elég gyorsan indul. De Ez még fokkozható is, ha ügyes vagy. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1127) Protezis


Protezis
őstag

Sok dolgot figyelembe vesz az ember, mielott atter windowsrol linuxra. De hogy a boot ido miert fontos, haljak meg, nem ertem. :F

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#1128) Primőr válasza Protezis (#1127) üzenetére


Primőr
aktív tag

Tipped sincs?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1129) Protezis válasza Primőr (#1128) üzenetére


Protezis
őstag

Nincs. Ezt nem kell minden programtelepites utan ujrainditani. Vagy mazohista vagy, es abban leled oromod, hogy 10 percenkent restartolsz?

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#1130) ngabor2 válasza Primőr (#1122) üzenetére


ngabor2
nagyúr

épp ezt mondom, hogy ne programot mondj, hanem amire használni akarod!
msn: kopete, gaim, amsn, stb.
cd/dvd-írás: k3b, nerolinux, xcdrosast, stb
firefox: firefox

a linux nem játékosoknak való.

a boot-időt én is le... sajnálom, nem szoktam kikapcsolni a gépet. amúgy te bootolásra, vagy használatra tartod a gépet?

ha meg nem is akarsz áttérni linuxra, akkor miért jössz ide fikázni? ha jó neked a win, használd egészséggel. én se megyek az xp-s topikba fikázni a wint.

(#1131) tzs84


tzs84
tag

nálam xubuntu kicsit kigyomlálva kb. egy idősebb xp sebességével indul

de legközelebb lemérem :)

(#1132) Primőr válasza Protezis (#1129) üzenetére


Primőr
aktív tag

windowst se kell újraindítani. ritka az olyan eset, mikor újra kell indítani programtelepítés után. azt is csak akkor, ha rögtön használni akarod a progot.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1133) Primőr válasza ngabor2 (#1130) üzenetére


Primőr
aktív tag

azért mondtam programot, mert gondoltam msn-nek, nero-nak, firefoxnak mindenki tudja a funkcióját, és ahhoz hasonlót tudtok mondani. Nekem a szobában van a gép, és alvás közben nem szeretem, ha zúg, és nem szeretem, ha be van kapcsolva, mikor nem vagyok otthon.

Nem jöttem f*zni, és nem is beszélek így, mint te, és nem is mondtam hogy nem akarnék áttérni.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1134) ngabor2 válasza Primőr (#1133) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pedig az első hsz-aidból nekem erősen ez jött le. ha nem így gondoltad, akkor bocs, én értelmeztem félre.

a boot-idő nem vészes. nálam a hálóval szokott kicsit elszuttyogni, az okát is tudom, de mivel elég ritkán indítom újra (az én gépem kifejezetten halkra van építve), ezért nem bizgerálom.

de lehet tovább csökkenteni, ha kiveszed belőle azokat, amik nem szükségesek neked. az /etc/rc2.d kt-ban vannak a symlinkek, amik meghatározzák, hogy boot során mik induljanak el, asztali használat esetén elég sok kiszolgálót ki lehet irtani belőle.

(#1135) Ramius válasza Primőr (#1133) üzenetére


Ramius
őstag

akkor ha jól sejtem, napi 1-2-szer lenne ki és bekapcsolva a gép. akkormeg nem mindegy hogy bootoláskor vársz +30-40 másodpercet is akár?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1136) Sefter


Sefter
veterán

a beállítások/képernyőfelbontása max 1024x768-at enged beállítani 60Hz-en de a monitorom natív felbontása az 1280x1024 75Hz...hogy tudom ezt beállítani úgy, hogy egeret/billentyűzetet ne kelljen újra beállítgatni?

Psn ID: sefter_hun

(#1137) spammer


spammer
veterán

Sziasztok!

Az utóbbi időben, rengeteg guglizás után sikerült életet lehelnem a Berylbe, X1100-as típusú Radeon kártyán. Hátha valakinek hasonlója van (pl. Acer laptop), leírom röviden:

Tehát a gép: Acer Aspire 3103 NWLMI (Ati Radeon X1100)

XGL session -t lehet készíteni, erről sok találat van googleben, a lényeg hogy alapértelmezetté tehető.

Tehát, ugye a hiba a következő volt nálam: Beryl manager ment, de az effektek nem működtek, emerald témáknak nem voltak ablak keretei. Millió megoldást kipróbáltam, xorg.conf-ban is minden jó volt, mégsem ment.

Ma bukkantam rá a megoldásra: nem a legújabb (0.2.1 -as asszem) Berylt kell felrakni, hanem a 0.2-es coret! Ezt a synapticból meg lehet csinálni hogy rákeresel hogy berly-core , a legfrissebbet listázza ki, de fent a ''Csomag'' menüben vagy olyan menüpont hogy ''Verzió kényszerítése''. Ott kiválsztod hogy a 0.2-es core-t tegye fel és kész is. Természetesen mellé fel kell még rakni a következőket: beryl-manager, emerald, emerald-themes. Esetleg még annyi, hogy ha nem megy, állítsd be ezeket, ha nem ezek lennének:
beryl-manager jobb klikk (piros ikon)
ablakezelő: beryl
haladó beryl beállítások -> renderelési út: másolás
xorg.conf-ban a Screen Sectionben a DefaultDepth 24 legyen.
Extension Sectionben pedig a Composite Disabled legyen. (ezt elvileg a driver beállítja magától)

Telepítés után már működnie is kell, esetleg egy X server újraindítás (Ctrl-Alt-Backspace) vagy max egy restart kell neki.

Sajnos a Direct Rendering-re: No , erre sajnos még nem tudok megfelelő megoldást.

Mondom még1x: ezt csak azért írtam le, mert lehet hogy másnak hasonló laptopja vagy videókártyája van, és azon így megy. Természetesen másnak, más gépen működhet a legfrissebb verzió, de nekem nem ment.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1138) ngabor2


ngabor2
nagyúr

van valaki, aki megy nyári fesztiválokra (sziget, hegyalja), ahol át lehet venni az ubuntu pólót? én nem megyek, de jó volna egy. érthető okokból valszeg ők nem tudnak a postázással foglalkozni. ha megy valaki, akkor jelezze privátban. eik.

(#1139) Whaskes válasza ngabor2 (#1138) üzenetére


Whaskes
senior tag

szepasszonyvolgye, edda koncert, nemhiszem hogy ott osztogatnak, ha igen hozok neked.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1140) ngabor2 válasza Whaskes (#1139) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel nem osztogatják, hanem 1800 pízt kellett nekik utalni érte, ezért kizárt.

(#1141) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali
Két számitogép csatlakozik ruteren keresztül a netre.
Az egyiken win xp a másikon ubuntu van.Természetes hogy a wines gép nem látja az ubuntut?Mert más a féjrendszer.A linuxos gép látja a xp megosztott mappáját.
De látja a meghajtoit is de ha megnyitnám hibát ir ki.
Azt szeretném hogy tudjak irni a win xp-s meghajtokra linuxbol.Mit kell beállitanom?

(#1142) GD válasza cobrakigyo (#1141) üzenetére


GD
őstag

A: válaszd a megosztásnál az egyszerű megosztást ha xp prof-od van. ha home akkor nincs is más lehetőség.. a mappát mindenkinek add meg minden jogra esetleg, xp tűzfalban a megosztást engedélyezd, kb ennyi...
ha usernév: jelszó-ra osztottad meg akkor a helyek/kapcsolódás kiszolgálóhoz megfelelő ablakaiban tudod kitölteni
parancssorban smbmount a barátod ebben a google segít

semmi extrát nem ad az hogy linux néz rá a win-es megosztástra, smb csomagok legyenek fent..

ha így sem megy akkor xp topik, de játszd el ott hogy a másik gép is xp :Y

(#1143) spammer


spammer
veterán

Ha én most rendelni szeretnék Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu cd-t, akár mindegyikből többet a shipit.ubuntu.com -ról, akkor 100% hogy nem megy rá semmilyen vám vagy postaköltség vagy akármi ? Mert szerintem rendelnék meg lehet hogy adnék tovább 1-2 ismerősnek.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1144) ngabor2 válasza spammer (#1143) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem lesz semmi költség rá.

(#1145) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az atheros 5006 és 5008 chipek mennyire vannak már támogatva? egy fórumon olyat olvastam, hogy az 5008 még annyira új, hogy a madwifi nem tud vele mit kezdeni. tapasztalat?

(#1146) Sianis válasza ngabor2 (#1145) üzenetére


Sianis
addikt

[link]

5006EG (Atheros 2423) not supported bug javítva

[link]

No support for AR5008 chipsets available yet - however, experimental support is available in the madwifi-hal-0.9.30.13 branch. As of 5/21/07, the 0.9.30.13 branch was merged into trunk in r2360.

Ugye nincs több kérdésed? :P

Sianis

(#1147) ngabor2 válasza Sianis (#1146) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, akkor asszem az 5006-osra fogok ráhajtani. vagy valami broadcom-ra, csak annak a típusát még nem tudom.

(#1148) ngabor2


ngabor2
nagyúr

:W hülye ez a rendszer...

a történet: tegnap este ki kellett kapcsolni a vihar miatt a gépet. reggel bekapcsolom: nincs net (wlan). siettem, nem volt időm foglalkozni vele. egy gigabyte ralink chipes kártya van benne, aminek a ledjei nem világítottak.
a /etc/network/interfaces-ben minden beállítva, essid, key, encription. boot során igen gyorsan végzett a nettel (lehet, hogy nem is csinál semmit?), természetesen net nincs. networking restart, dhcp-n keres... semmi. iwlist ra0 scan megatlálja a 3 cellát (1 router + 2 fon-os ap), 0/100 jelerősséggel. rmmod rt2500/modprobe rt2500 nuku. nézem az iwconfigot:
ra0 RT2500 Wireless ESSID:''''

no, ez gyanús.
iwconfig ra0 essid [név]
iwconfig után változatlanul üres :Y
végső elkeseredés:
/etc/init.d/networking stop
iwconfig ra0 essid [név]
/etc/init.d/networking start

és megtalálja!

kérdés: miért ilyen macerás ez? miért csak akkor lehet essid-t állítani, ha k van lőve a net? miért nem veszi boot során figyelembe az interfaces tartalmát?

(#1149) GD válasza ngabor2 (#1148) üzenetére


GD
őstag

nekem is volt már hasonló esetem..
írtam egy sciptet ami indításkor minden ifconfig dolgot lezúz, majd szépen beadagolja a netes tudnivalókat.. aztán megszünt egy upgrade vagy új install után a dolog..

(#1150) ngabor2 válasza GD (#1149) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy itt is az lesz. csak azt nem tudom, hogy miért nem veszi figyelembe az interfaces-t? ha azt nem, akkor honnan veszi az adatokat?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.