Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#651) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Edgy problema: Ha készenlétből felébresztem a gépet, akkor a notebookom beépített hangszorója nem működik (fülhallgatóval van hang). Nem találtam rá megoldást.Újraindítás után működik megint a hangszoró. Ha jól tudom akkor mással is előfordult ez itt a fórumon.

Ez a hiba fennáll Feisty esetén is vagy az új kernellel már javították?




(#652) tzs84 válasza thaler2 (#649) üzenetére


tzs84
tag

az időnkénti feketedés egy nvidia driver bug, valami videoram probléma
van a rendering path nevű beállítás, azt állítsd copyra, nekem ez megoldotta
probálhatod még a force aiglx meg force cow beállításokat is
mindezt a beryl managerben természetesen

és ha azt akarod hogy elinduljon mindig akkor a beryl-managert rakd a session startupba

(#653) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam pedig valami gond van a xvid, divx -es videok lejátszásával. A gyüjteményem nagy része ilyen formátumba van nem DVD sajnos, azért is lenne jó. Aztán lehet, hogy az új Linux KUbuntu 7.04 -es verziók valamelyike lesz megfeleő a számomra.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#654) Batman


Batman
őstag

Üdv!

Nem adtam fel, feltettem egy kubuntut, ez jóval kevesebszer fagyott le mint az ubuntu , már szinte mindent sikerült ugy beállítanom ahogy szerettem volna. Bár nem szerti ha ki akarok jelentkezni, eddig akárhányszor megpróbáltam minig belehalt. :)
Plusz a képernyő felbontásának állításában 10-ből 9szer megadja magát... :U
De majd szerzek egy nvidia kártyát és remélhetőleg az megoldja ezeket a problémákat.


De lenne egy kérdésem: mi a parancsa , mert sajna nem találtam, vagy hogyan tudok belenyulni a futtatási szintekbe , bele szeretnék rakni egy-két alkalmazást amik mindig induljanak el. Sajna még nem tudom ubuntu alatt ez, hogy szokás.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#655) Forest_roby válasza Batman (#654) üzenetére


Forest_roby
őstag

Nem ez kell neked?

[link]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#656) Batman válasza Forest_roby (#655) üzenetére


Batman
őstag

Inkább valami ilyesmire:
[link]

Remélem ezzel, egyszerűen managelni tudom majd, hogy melyik futtatási szinten induljanak el.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#657) thaler2 válasza tzs84 (#652) üzenetére


thaler2
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget, megy rendesen :) De a session startupot még mindig nem találom :( Plusz a felbontást minden egyes alkalomkor bekell állítani...erre valami tipp?

(#658) Sianis válasza thaler2 (#657) üzenetére


Sianis
addikt

xorg.conf-ban be lehet állítani az alapértelmezett felbontást.

Sianis

(#659) ngabor2 válasza Batman (#654) üzenetére


ngabor2
nagyúr

parancsot nem tudok, de azt tudom, hogy ha a /etc/rcX.d kt-ba beteszed a linkjét, akkor azon a szinten el fogja indítani.

ha csak 1-1 parancs, és minden szinten el szeretnéd indítani, akkor a /etc/init.d/bootmisc.sh-ba kell beleírni.

(#660) Batman válasza ngabor2 (#659) üzenetére


Batman
őstag

Szóval csak elég ha symlinket rakok a megfellő futtatási szint mappájába és akkor az minden indításkor el fog indulni?
Menet közben le lehet esetleg állítani, és újraindítani őket majd.

Na még 1 nagy problémával küzdök:
Nem tudom kikpacsolni a gépet! :)
Ha ki akarok jelentkezni vagy ujraindítom, vagy le akarom állítani, a következő történik, kilép az ablakkezelőből, kikpacsolja a moinitort is, de a gépet nem állítja le.Csak fekete képernyő pörögnek a hdd-k és ennyi.Nem történik semmi kézzel kell kinyomnom, 5s-ig nyomom és kikapcsol.Kijelentkezésre is ezt csinálja, a billentyűzet nem reagál semmire.
Öteletek?

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#661) tzs84 válasza thaler2 (#657) üzenetére


tzs84
tag

nálam xubuntun settings/autostarted applications

sima ubuntun is valahol a settingsben van biztosan

(#662) ngabor2 válasza Batman (#660) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, így lesz. leállítani, újraindítani menet közben is lehet, mivel összesen annyit csinál, hogy elindítja őket. tehát ha nem a start-stop-daemon-nal csinálod, akkor pl. ps aux | grep proginév megkeresed a pid-jét a proginak, és kill -15-tel leállítod. ha nem áll le ettől, akkor marad a kill -9 ;] utána simán újra el tudod indítani. a ''gyári'' progikhoz van írva szép indítószkript, nem tudom, hogy alapból szükséged van-e a saját programjaidhoz erre. érdemes megnézegetni.

leállítás: /sbin/halt után is ezt csinálja? talán erre való az acpi=off boot-opció, amit a /boot/grub/menu.lst-be kell beírni a kernel sorokhoz.

(#663) tzs84 válasza Batman (#660) üzenetére


tzs84
tag

acpi megy, nincs letiltva?
egyszer inditsd ugy hogy grubban nem entert nyomsz hanem e-t és átíroda a kernelparamétereket úgy, hogy a quiet meg splash szavakat kiszeded. így próbáld lelőni és figyeld miket ír ki

(#664) GD


GD
őstag

üdv!

mi a legbiztosabb út a fiesty alatt nvidia beüzemelésére? próbáltam ezt a grafikus kis zöld izét ami a nem szabványos driverek letöltését ajánlja fel, de leginkább csak jól szétbuherálta az xorg.conf-ot..

továbbá: vmi olyasmi is van itt hogy egyik nvidiás csomag üti a másikat? pl a common meg a settings a glx-et, mert mikor synaptic-ba bepipáltam az összes nyomorult nvidia cuccot, hálából felét leszedte ami már fent volt... azóta pl alkalmazás futtatás ikon alól glx-gears el sem indul... dapper alatt 3 parancsból felment és működött..sose volt ilyen bajom még...
help..

(#665) ngabor2 válasza tzs84 (#663) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezeket az opciókat én is első körben ki szoktam írtani. jobban szeretem, ha látom, mi is történik, és most épp miért áll a gép.

GD: apt-get install nvidia-glx
dpkg-reconfigure xserver-xorg

itt beállítod az nvidia driver használatát, és elvileg ennyi. aztán x (re)start. nekem ennyi volt feisy alatt.

(#666) vicces


vicces
addikt

ez mi??:

[149.426342] BUG: soft lockup detected on cpu#0!

igy indul a 7.04.
először csak barna háttér volt inaktivitással. még a mauz sem mozgott.
nyomtam egy resetet, és most meg ezt kapom.

a cd-t lecsekkoltattam, és az jónak bizonyult

[Szerkesztve]

:)

(#667) ngabor2 válasza vicces (#666) üzenetére


ngabor2
nagyúr

live cd-ről bootolva ''jutottál el'' eddig? vagy már telepített rendszernél örvendeztet meg a hibaüzenet? milyen gép? vagy kérdezhetem úgy is, valamelyik, az adataidnál szereplő gépek közül?

úgy látom, a 7.04-gyel többeknek is elég nagy baja van.

(#668) vicces válasza ngabor2 (#667) üzenetére


vicces
addikt

cdről bootolva.
végülis nagyon sokadikra elindult, de az egér nem működött.
kipróbáltam a notebookon is. ott szépen ment de a wifi kártyát nem tudta kezelni rendesen.
illetve ha ment is volna csak wep-es hálózatokhoz tudtam volna csatlakozni, mert más kapolat tipust nem engedett kiválasztani :Y
vicc.


a 6.10-es frissitettem festy-re még pár hete, de csúnyán ráfaragtam ezzel a cselekedetemel. azt hittem, hogy ha egyből felrakom a festyt akkor nem lesz gáz.
de most úgy néz ki, hogy marad a winxp, minden gépemen :)

[Szerkesztve]

:)

(#669) ngabor2 válasza vicces (#668) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez van... esetleg még a debiant megpróbálhatod (etch), az se szívásmentes, de eddig azokon a gépeken is ment, amin az ubu nem. ha végleg feladtad/eleged lett belőle, akkor ennyi, te megpróbáltad :)

(#670) vicces válasza ngabor2 (#669) üzenetére


vicces
addikt

megpróbálom. remélem a telepitője fejlődött azóta amióta nem látuk egymást a debiannal.
:)

:)

(#671) HXY


HXY
addikt

nyugtassatok meg: az Ubuntu 7.04 kezeli a wpa2-t.

csak a live cd-t néztem, nem raktam fel, de csak wep volt a választék...

(#672) GD


GD
őstag

nah, összedobtam a 3D-t, megy a glxgears ahogy illik, viszont a monitor (lcd ,samsung 172x) csak 50hz-en megy az elvárt 75 helyett...
tudtok vmi modeline calculátort ami jó is? amit én próbáltam trükköt nem jött eddig be..

ennyit fűztem a monitor sectionhoz:
Modeline ''1280x1024@75'' 151.83 1280 1360 1544 1888 1024 1024 1027 1072

restart, de továbbra is csak 50Hz..

(#673) Sianis válasza HXY (#671) üzenetére


Sianis
addikt

Meg vagy nyugtatva!


Sianis

(#674) HXY válasza Sianis (#673) üzenetére


HXY
addikt

akkor jó :))

fent a kikapcsoló mellett van a hálózati kapcsolatvarázsló, amiben csak 3féle wep van.
a wpa-kat hogyan kell előcsalogatni?

(#675) Sianis válasza HXY (#674) üzenetére


Sianis
addikt

Rejtett ESSID-d van? Ilyenkor a Csatlakozás más hálózathoz -ot kell választani. Itt fogja mutatni, hogy milyen protokollokat támogat a kártyád. Ha nincs benne a WPA2, akkor újabb driver, firmware után kell nézned.

Sianis

(#676) HXY válasza Sianis (#675) üzenetére


HXY
addikt

Igen, rejtett SSID, WPA2 Personal TKIP+AES-el.

és intel abg kártya

(#677) Sianis válasza HXY (#676) üzenetére


Sianis
addikt

Na most TKIP vagy AES? :)

És úgy nem sikerül csatlakaozni, amit mondtam? Ott beírod az adatait az AP-nek és lehet is csatlakozni rögtön. Az Intel kártyák jól vannak támogatva Linux alatt.


Sianis

(#678) HXY válasza Sianis (#677) üzenetére


HXY
addikt

a routerben a kettő comboja van beállítva, a windowsban meg aes-sel csatlakozik hozzá.

(#679) Sianis válasza HXY (#678) üzenetére


Sianis
addikt

No, de akkor nem találod azt a funkciót amit mondtam? :)

Sianis

(#680) HXY válasza Sianis (#679) üzenetére


HXY
addikt

sikerült megtalálnom, amit mondtál, de csatlakozás már nem megy... csak pörög...

(#681) GD válasza GD (#672) üzenetére


GD
őstag

valaki erre a problemre? :U
sikeresen leforditottam az mplayer -t, már nincs csatorna hang fiesty alatt az mp3 hang kódolású filmeknél... azért voltak szép kis tanulságok...ha vki belefut ilyenbe szóljon, adok pár tippet

[Szerkesztve]

(#682) Sianis válasza HXY (#680) üzenetére


Sianis
addikt

Akkor érdemes lenne esetleg kipróbálni, hogy a routered visszaveszed WPA-PSK-ra, TKIP-re és úgy kipróbálni.


Sianis

(#683) Sianis válasza GD (#681) üzenetére


Sianis
addikt

- Nekem nVidia kártyám van.
- Ubuntus nVidia driver feltéve, xorg.conf átírva.
- Ezen felül semmi más nincs a xorg.conf-ban megadva a monitoromhoz.

Így beállt nekem a legnagyobb felbontásra és a legnagyobb frissítésre.

Sianis

(#684) visit válasza Sianis (#683) üzenetére


visit
tag

xorg.conf átírva? De mire?
üdv,
visit

(#685) Sianis válasza visit (#684) üzenetére


Sianis
addikt

Én nem adtam meg semmit a monitor szekciómhoiz, tehát nincsenek beállítva frekvencia értékek.

Egyedül annyit írtam át, hogy nv driver helyett nvidia driver-t töltsön be.

Sianis

(#686) HXY válasza Sianis (#685) üzenetére


HXY
addikt

most már ubuntu alól írok! nagyon kaffa :))

(#687) visit válasza Sianis (#685) üzenetére


visit
tag

Köszi.
Az asztalon lévő fájloknak lehetséges-e egyéni ikonokat adni?
üdv,
visit

(#688) Sianis válasza visit (#687) üzenetére


Sianis
addikt

Fájloknak? Pl: szöveges fájl, zene fájl, ilyesmire gondolsz?

Sianis

(#689) visit válasza Sianis (#688) üzenetére


visit
tag

Igen, ilyenekre gondolok. Az alapértelmezésről átállítani.

(#690) thaler2


thaler2
senior tag

Kedves ubuntus barátaim visszatértem! Enyhe elmezavar során, amiből az következett, hogy szerény személyem agyába olyan kósza, és barom ötlet jutott, mely során belekóstoltam a debian rendkívül keserű, és úgymond undorító ízébe... Nem szeretném taglalni, milyen konfliktusok szövődtek a rendszer és magam kapcsolatából. Lényeg a lényeg, röviden, és egyszerűen összefoglalva: ubuntun minden megy, debianon semmi sem :DDD
Sianis: igy hogy nem irtam semmi felbontást a xorg.confba nekem is jó végre a felbontás mindig :)

üdv: thaler2

[Szerkesztve]

(#691) Sianis válasza thaler2 (#690) üzenetére


Sianis
addikt

Tudom, hogy megy. Én mindíg igyekszem tapasztalatból írni. :) Alig vagyok nagyképű

Sianis

[Szerkesztve]

(#692) hcstuning


hcstuning
tag

Hali!
Csatlakoztattam Kubuntuhoz USB-n egy eszközt. Kiválasztottam, hogy nyissa meg ami rajta van, viszont azt jelöltem be állandóra, hogy ne csináljon ilyenkor semmit. Ezt szeretném megváltoztatni. Ha megint hozzácsatlakoztatom az eszközt, akkor nem csinál semmit. Hogy tudom megnyitni a hozzácsatlakoztatott dolgot?
Érzem, hogy hülye vagyok :B
hcs

[Szerkesztve]

-=Joey=-

(#693) hcstuning válasza hcstuning (#692) üzenetére


hcstuning
tag

A hozzácsatolt eszköz volt a hibás...De legalább tudom, hogy nem linuxhiba:D
hcs

-=Joey=-

(#694) thaler2


thaler2
senior tag

Hangom még mindig nincs ubuntu alatt...Realtek Alc883as Hd audio integrált hangkártyám van. Alsa felismeri rendesen, de mégsincs hang. Próbáltam a realtek linuxos driverével, de azzal sem jó, az install úgy ér véget, hogy nem tudja elindítani az alsaconfot. Próbáltam kézzel fordítani külön-külön a driver-lib-utils-t de nem úgysem, az alsaconf nem jön be sehogy sem, és hang sincs. Tipp?

üdv: thaler2

(#695) GD válasza visit (#689) üzenetére


GD
őstag

jobb klikk, tulajdonságok, megnyitás ezzel, kiválaszt, ok

(#696) GD válasza thaler2 (#694) üzenetére


GD
őstag

alsamixer parancs futtatás konzolban és csúszkák felpöcögtetése

(#697) visit válasza GD (#695) üzenetére


visit
tag

Thx. Csak én nem a megnyitáshoz használt programot akarom lecserálni, hanem az ikont. Csak csupán az ikont. Ami ''amott'', ''régi'' oprendszer alatt ment. Most hogyan kell?
üdv,
visit

(#698) Batman válasza ngabor2 (#662) üzenetére


Batman
őstag

Hello!

A leállítással még mindig problémáim vannak kipróbáltam amit javasoltál, nem vált be. :(
Látszólag minden rendben a boot folyamat alatt sincs semmi probléma.

Ötletek?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#699) thaler2 válasza GD (#696) üzenetére


thaler2
senior tag

Ez volt az első...MAxon van minden.

(#700) Claudius


Claudius
tag

Telepítettem a 7.04 ubuntut, azt szeretném megkérdezni, hogy az ablakkezelő egyes menűi magyar más részei angol nyelvűek ez így van eredetileg vagy lehet mindent magyarítani. Ha lehet akkor hogyan?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.