Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4351) VaniliásRönk válasza Vladi (#4350) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerintem meg nem, mert akkor lenne Radeon HD2000 támogatás is, vagyis jópár hónapos, egyébként nem írtam le sehol, hogy több sorozat lenne.
Max. a 8.x-szel, de az még odébb van. Egyébként nehéz lett volna egy listát írni az elmaradhatatlan "Biztos telepíteni akarja?" ablakba a támogatott kártyákról?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4352) zabu válasza vamzi (#4345) üzenetére


zabu
tag

xes-t ír ki, köszi szépen most felraktam valami Envy-t azzal úgy néz ki hogy jó, bár állatul belassult tőle a gép, de legalább nem indul újra.

(#4353) Digital válasza sh4d0w (#4339) üzenetére


Digital
addikt

Az "alternate" cd-s telepítés mit takar?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4354) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, a sors úgy hozta, hogy addig csesztettem a gépet,hogy behalt a winfos....format, és most csak az ubi van fennt.

Épp a frissítéseket telepíti. :D

Rögtön lenne egy kérdésem is. van egy adattárolásra használt vinyó a gépben, ami több fele van particionálva, annak függvényében, hogy mi van rajta. Miként tudom megosztani ezeket a particiókat(apropó, asszem itt mappák :) ) , hogy a párom elérje a rajtuk lévő cuccokat a windows-os notijával? Routerrel van megosztva a net.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4355) escape


escape
aktív tag

Szia mindenki.

A következő állapot van most:
Van egy 200GB-s vinyóm ebből egy 132 GB NTFS ( D: ) és ~37 GB ( C: ) szintén NTFS partició.
Az előbbin a cuccok vannak ( filmek zenék játékok ) az utóbbin pedig a Windows rednszer.

Ezen kívül van 1 Giga SWAP, 5 GB a gyökérnek és 10 GB a /home mappának, ezek a linuxos particiók.

Nah ezeket szeretném kicsit átalakitani a következök szerint:
( az eltávolitásra szánt szabad hely feltételezzük hogy megvan! )

A C ről leszedni 15 gigát, a D ről 20 gigát, tehát csökkenteni a Windows számára hagyott helyet és mindezt hozzáadni a linuxos particiókhoz ugy 10 gigával növelve a gyökérkönyvtárat és 30-al a /home mappát.

Ezt mivel tudom megvalósitani?
Segitséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4356) Major Major válasza V.Stryker (#4354) üzenetére


Major Major
őstag

szükséged lesz a samba nevű progira, azt telepítsd fel, utána pedig jobb klikk a mappára, tulajdonságok aztán a megosztás fülön értelemszerűen a többi
alapjáraton kérni fogja a jelszót, mert a samba többféle biztonsági szintet kezel, és nem a legalacsonyabb a default. nem tudom hol van a gnome-ban a samba beállító program, mindenesetre ott kell átállítani felhasználó szintről megosztás szintre, és akkor nem fog kérni.

(#4357) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, kicsit bekavarodtam. AZ a helyzet,hogy valami orbitális felbontásra állítja a képernyőt. HIába lövöm be,mert újraindításkor ugyanarra lövi be. Olvastam valahol,hogy sudo val kéne állítani,mert így nincs elegendő jogosultságom. Csak épp nem tudom hol. :U :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4358) Major Major válasza Digital (#4353) üzenetére


Major Major
őstag

az alternate nevű telepítő CD-t töltöd le, pörkölöd ki, és arról telepítesz
(szöveges telepítő)

(#4359) Major Major válasza VaniliásRönk (#4351) üzenetére


Major Major
őstag

A repóban a 7.10-es fglrx van. Az újak gondolom nem voltak elég stabilak ahhoz, hogy nyugodt szívvel ráeresszék a világra. Egyébként ha nem restricted managerrel telepíted, hanem mondjuk synapticcal, akkor meg tudod nézni a csomag leírásában a támogatott kártyákat.

egyébként meg

(#4360) Major Major válasza V.Stryker (#4357) üzenetére


Major Major
őstag

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

megkeresed az ehhez hasonló részt:

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Device "ATI Technologies Inc Radeon Mobility M6 LY"
Monitor "Általános monitor"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Modes "1024x768"
EndSubSection
EndSection

értelemszerűen beírod a felbontást

(#4361) VaniliásRönk válasza Major Major (#4359) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mondtam, hogy több hónapos. :D
Épp elég időmet rabolja el az, hogy megküzdjek a rendszerrel, nem még hogy bugreportokat küldözgessek, tanulni is kéne valamikor.
Különben sem ismerem eléggé a linuxot ahhoz, hogy hasznos legyek (gyk. semennyire), az olyan rendkívül informatív jelentéseket, hogy villódzik minden ami nem fullscreen, gondolom elég sok lelkes felhasználó megosztja velük (talán még ők maguk is szembesülnek vele), egyébként is az AMD fogja ezeket a dolgokat megoldani, nem Ubuntuék.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4362) V.Stryker válasza Major Major (#4360) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Milyen billentyű kombinációval lehet váltani az asztalok között?

Hogy tudom kisebbre venni az asztali ikonok méretét?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4363) escape válasza V.Stryker (#4362) üzenetére


escape
aktív tag

Jobb klikk az ikonra, Ikon széthúzása lehetőség és összenyomod!
Az asztalok között meg egér görgőjével, illyetve a Shift 1, 2, 3, ... kombinációkkal asszem, de ez utóbbi nem biztos.
Ezt csak akkor tudod megtenni ha minden a tálcán van.
Valami iesmi rémlik. :D

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4364) sh4d0w válasza Digital (#4353) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Szöveges telepítés; a Full Circle Magazin 3. számában van szó az Alternate CD-s telepítésről. Jelenleg még csak angolul érhető el ez a szám, de nemsokára kint lesz a magyar is.

https://www.coreinfinity.tech

(#4365) V.Stryker válasza escape (#4363) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Sikerült.

Tényleg csak akkor mükszik, ha minden a tálcán van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4366) escape válasza V.Stryker (#4365) üzenetére


escape
aktív tag

Szivesen.

Sokat bajlódtam vele, mire rájöttem hogy mükszik :D

Viszont valaki segithetne a kettővel ezelőtti kérdésemben. :B (#4355)

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4367) bob011


bob011
tag

Hali, egy dell inspiron 6400 laptop-om van, ubuntu 7.10, intel945 vga.
Az a problémám, hogy amikor lehajtom a fedelét(lid) akkor kikapcsolja aztán meg vissza a kijelzőt. Beállítottam a PowerManagment-nél már mindenhogyan, de fojton ugyan az. :F

(#4368) zabu


zabu
tag

nagy hírem van emberek, lehet hogy ez csak nekem az de végre megszabadulok gimp-től(nagyon nem fekszik nekem ez:/) és van photoshoppom:).

(#4369) Vladi válasza zabu (#4368) üzenetére


Vladi
nagyúr

Felraktad a vitát? Portoltad a ps-t?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4370) bob011 válasza bob011 (#4367) üzenetére


bob011
tag

Hopsz, nem intel945, de a 945GM driver-el megy.

[ Szerkesztve ]

(#4371) zabu válasza Vladi (#4369) üzenetére


zabu
tag

simán wine-nal:) így ni

(#4372) vamzi válasza escape (#4366) üzenetére


vamzi
őstag

neked a gparted kell, azzal tudsz lecsippantani a partíciókból.Egyébként meg shift+alt+jobb/bal gomb(attól függ melyik irányba akarod mozgatni :) )

zabu hát persze h viszi ;]

[ Szerkesztve ]

(#4373) ragazzo


ragazzo
őstag

Felmerült egy kérdés bennem.Érdemes-e használni guarddogot firestarter helyett? Valaki megírhatná aki vágja a témát.Sianis? NGabor? Anybody?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#4374) Vladi válasza ragazzo (#4373) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem mindegy?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4375) ngabor2 válasza ragazzo (#4373) üzenetére


ngabor2
nagyúr

te használsz tűzfalat?

ps: :D

(#4376) ragazzo válasza Vladi (#4374) üzenetére


ragazzo
őstag

Nem tudom.Nekem úgy tűnik, mintha a guarddogban több beállítási lehetőség lenne.Ezen kívül valahol azt olvastam, hogy a firestartert nem nagyon fejlesztik, és hogy bugos.Nem tudom mennyi igaz ebből az egészből.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#4377) Major Major válasza zabu (#4368) üzenetére


Major Major
őstag

Ha a gimp csak a kezelőfelülete, és nem tudása miatt nem megfelelő, akkor esetleg próbáld ki ezt. Hidd el, sokkal tisztább és szárazabb érzés az OSS :D

(#4378) Major Major válasza ngabor2 (#4375) üzenetére


Major Major
őstag

Én nem használok se tűzfalat, se vírusírtót linux alatt. Kéne? A routerben van tűzfal, de pár port nyitva van a gép felé.

(#4379) rtom válasza sh4d0w (#4332) üzenetére


rtom
senior tag

Nem kell mindent konvertálni, van Daemon Tools megfelelő Ubi alá, a hétvégén olvastam róla: a 7.10-nél repóból megy az AcetoneISO, elég sok image formátumot ismer, annak aki nem szeret parancssorból működni. :))

Itt van a honlapjuk

(#4380) rtom


rtom
senior tag

Hétvégi eseményeim: az asszony laptopjáról minden leszedtem, újrapartícionáltam és telepítettem először nejemnek WinXP-t, majd magamnak 7.04-es Ubi-t. Az Ubi frissítésnél meghalt, Ctrl-Alt-F1-re sem reagált, reboot-nál pedig megállt "ERROR: Failure fixed disk 0" hibával. Mondom király, megsült a vinyó, még azért biztos ami biztos alapon 6x újra, válasz ugyanez. Kb. 6 óra múlva asszony benyomja, kinyom szövegesben vmi "Intel UNDI ..." feliratot aztán GRUB és indul....

Lehet, hogy a laptop vinyója nem bírja a meleget és ez lenne a gond?

(#4381) sh4d0w válasza rtom (#4379) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi. Csak Ubi 7.10-zel műxik, 7.04-gyel nem próbáltad?

https://www.coreinfinity.tech

(#4382) B.DanY válasza vamzi (#4338) üzenetére


B.DanY
csendes tag

Köszi a részletes választ meg azt szeretném kérdezni hogy az "ubuntuval etethetőbb formát" hol tudom letölteni???

köszi

(#4383) rtom válasza sh4d0w (#4381) üzenetére


rtom
senior tag

Itt írják, hogyan megy 7.04 alatt.

(#4384) Vladi válasza ragazzo (#4376) üzenetére


Vladi
nagyúr

Valójában mindkét program csak egy előtét az iptableshez. Ezekkel meghatározhatod a szabályokat, de az igazi csomagszűrést az iptables végzi. Az meg a kernel része már vagy 10 éve.

Major major:
nézd meg a

sudo iptables --list

kimenetét.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4385) Major Major válasza Vladi (#4384) üzenetére


Major Major
őstag

Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

ez most kb azt jelenti hogy az iptables karba tett kézzel üldögél nem?

(#4386) sh4d0w válasza rtom (#4383) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Üldözzön örök hálám :)

https://www.coreinfinity.tech

(#4387) vamzi válasza B.DanY (#4382) üzenetére


vamzi
őstag

sajnos nem emléxem h nVidia vagy Ati karid van.De nVidiára emléxem...

sudo apt-get install linux-restricted-modules-generic nvidia-glx nvidia-kernel-common ez tülti le azt az "etethetőbb formát"

ha atid van akkor a sudo apt-get mögött az fglrx van.ezeket mind az első hszben találod.remélem érthethő.de egyébként ha jol tudom synaptical is megtalálod( :F )

jol emlékeztem, nVidiád van :C

[ Szerkesztve ]

(#4388) bob011 válasza bob011 (#4367) üzenetére


bob011
tag

Egy kis guglizás után:

#!/bin/sh
# /etc/acpi/local/lid.sh.pre for Ubuntu Hardy Alpha 4 and possibly others
# v0.1 Andrew Oakley www.aoakley.com 2008-02-02 Public Domain
# Workaround to ensure LCD display remains off on laptops when lid is closed
# even if there is external keyboard/mouse movement (eg. docking station).
# This file should be owned by root and set: chmod 755
# This is a quick and dirty workaround which assumes only ONE X session!
# Also has bug whereby if you close lid, then hibernate/suspend, then resume,
# LCD won't come back on until you re-close and re-open the lid.
export XAUTHORITY=`ls -1 /home/*/.Xauthority`
export DISPLAY=:0
grep -q closed /proc/acpi/button/lid/*/state
if [ $? = 0 ]
then
xrandr --output LVDS --off
else
xrandr --output LVDS --auto
fi

thnx 2 Andrew :R

(#4389) escape válasza vamzi (#4372) üzenetére


escape
aktív tag

Hmm.. háth nem akarok kötekedni, de Gparteddel nem tudok rájönni hogy tudnám csökkenteni/növelni a méretét a particioknak.

Lehet h én vagyok vak, de tényleg nem látom, és nagyobbik probléma az, hogy a Win alapú Partition Manager sem tudja a linuxos particiókat kezelni. :(

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4390) dr_strange válasza escape (#4389) üzenetére


dr_strange
senior tag

http://gparted.sourceforge.net/larry/resize/resizing.htm

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#4391) ragazzo válasza Major Major (#4378) üzenetére


ragazzo
őstag

De nekem nincs router, és valamit csak kell használni.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#4392) escape válasza dr_strange (#4390) üzenetére


escape
aktív tag

Nah igen!

[Kép]

Csak h lássátok hogy nem irok hülyeséget.

"If you run GParted from a running system, you cant work on THIS system."

Ezt irja az általad emlitett oldalon.
Jelentése kb.: ha éppen futó rendszerről inditod a Gparted-et akkor nem tudsz a rendszeren dolgozni.
Van ennek értelme? :D

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4393) vamzi válasza escape (#4392) üzenetére


vamzi
őstag

és mi van ha egyszerűen leválasztod az ntfs meghajtókat?és ugy próbálsz meg dolgozni velük.csak tipp még sosenem használtam:D

gparted/szolgáltatások alatt ntfs-nél csak az érzékelésnél van pipa a növelés,zsugorítás bazinagy piros x, vagy is ha jol értem nem kezeli.boccs a rossz tippet. :B

[ Szerkesztve ]

(#4394) róland


róland
veterán

Elakadtam a telepítésnél. Pontosabban a particionálásnál.

Adott egy 2 particióra osztott HDD:

- C.\ = Windows XP és a telepített programok
- D:\ = Adatok

A "C"-n van úgy 8 GB hely.

Hogyan kell beállítanom az ubuntuban a particiókat, hogy az adataim biztosan sérülésmentesek maradjanak? Az XP telepítés nem gond, tehát a C-t kellene valahogy méreteznem.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4395) Major Major válasza escape (#4392) üzenetére


Major Major
őstag

esetleg ezt megpróbálhatod

(#4396) Major Major válasza róland (#4394) üzenetére


Major Major
őstag

A legegyszerűbb, ha valami windowsos partíciónálóval lecsökkented a rendszerpartíciót, aztán Ubuntunak a telepítéskor az üres területet jelölöd ki.

(#4397) róland válasza Major Major (#4396) üzenetére


róland
veterán

S mit ajánlanál?! Esetleg az XP saját particionálója? 5 Gb elég lesz kipróbálni az Ubuntut, ugye?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4398) dbius


dbius
veterán

Kubuntu 7.04 és Firefox 2.0.0.12 probléma: [link]

Aki használ otp netbankot és ff-ot megtenné, hogy megnézi, nála nem omlik-e össze a firefox? :R

(#4399) Major Major válasza róland (#4397) üzenetére


Major Major
őstag

Partition Magic-et és Acronis Disk Directort használtam már, ezek alkalmasak rá. De lehet hogy a GParted LiveCD is megoldja, amit fentebb linkeltem...
5 GB elég sovány, de elvileg belefér még. [link]

(#4400) Major Major válasza dbius (#4398) üzenetére


Major Major
őstag

Nekem ugyan 7.10-es a Kubi, de a Firefox 2.0.0.12 viszi az OTP netbankot.

szerk: hogy pontos legyek, kilépéskor megfagyott, de nem tudom ez ugyanaz a probléma-e...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.