Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5501) Protezis válasza #16820480 (#5444) üzenetére


Protezis
őstag

Ha az ape plug-int nem sikerult felraknod audacioushoz, keress ra a forumban, korabban leirtam.

Ubiquiti EdgeRouter 4 eladó, https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#5502) #16820480 válasza Protezis (#5501) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, végülis sikerült feltenni az 1.5.0-s audacious-t, ebben alapból van ape plugin, egy gonddal kevesebb.
viszont a hangerőszabályzó eltűnése úgy látszik nem lesz problémamentes, ugyanis azóta firefoxban nincsenek hangok (pl. youtube), de úgy láttam minden más, számomra lényeges dolog egyelőre megy (a skype-ot még nem volt lehetőségem kipróbálni)...

(#5503) dr_strange válasza #16820480 (#5502) üzenetére


dr_strange
senior tag

Lejjebb azt írtad, hogy valamilyen Gstreamer plugin hiányára panaszkodott, szerintem kezdésnek telepíts újra minden gstreamer plugint.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#5504) #16820480 válasza dr_strange (#5503) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából pontosabban úgy szólt a hiba (ezt másképp kellett kicsikarjam, de a lényeg a lényeg), hogy a gstreamer cucock nincsenek megfelelően telepítve (újratelepítettem, semmi változás), vagy a hardver nincs megfelelően konfigurálva. mivel a gstreamer cucc újratelepítése nem hozott megoldást, így én ebben a másodikban hiszek, valóban rendszer/hangok menü alatt nem üres a lista, ahol audioeszközöket lehet választani.
de most próbáltam, a skype alatt is tökéletes a hang, úgyhogy egyelőre nem pattogok asszem vele, megvárom a stabil hardy heront, és majd ott... :)

(#5505) Vasqu


Vasqu
csendes tag

Sry ha off ez ide de más topickot nemtaláltam ehez.
Van egy ubuntu 7.10 es rendszer. Munkahelyen van ez a gép.. gondoltam hogy elüsem az időt feltelepítem a Wine+Wold of Warcraftot.. fel is ment simán, kipobáltam bejelentkezö képernyö minden volt benne. Erre felpetchelem 2.4ig a játékot és inditanám ugyan ugy erre ikon megjelenik a tálcán felbontás megváltozik és LEFAGY A LINUX!!! aki tudja mi lehet a baj plz ossza meg mert mingyárt hülyét kapok:) tx.

(#5506) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Keresgéltem, de nem nagyon találtam ilyesmi postot a témában.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet az asztalra ilyen "hardver monitort" rakni, ami mutatja a hálózat használatot, proci használat, hdd ures/használt hely, stb, és nem a tálca monitorjai gondolok, hanem amit asztalra lehet rakni.

ui: a compizos kérdés még mindig kérdés, tehát, hogy mitől lehet, hogy szinte minden compizos effekt műxik, de az nem hogy kocka mozgatásakor az ablakok eltávolodnak a kockátol, a "3D windows effekt" asszem ez a neve.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5507) Neil Watts válasza .:GoliBali:. (#5506) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Vazze... :O
Miért nem használod a GOOGLE-t??? :(((

RTFM 01
RTFM 02
MOD: Az aláírásod qrva jó! :DDD :DDD

Üdv. Core2

[ Szerkesztve ]

(#5508) Vasqu válasza .:GoliBali:. (#5506) üzenetére


Vasqu
csendes tag

http://conky.sourceforge.net/

http://www.gdesklets.de/

nekem a második jobban bejött.

(#5509) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

thx. Google-t használom, de ugylátszik rossz szavakkal, mert nem nagyon találtam rá ilyesmire:)

3d window-ra még mindig senkinek semmi 5lete?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5510) GD


GD
őstag

8.04 bétát nyúzza már valaki? tapasztalat, benyomás?

(#5511) student válasza GD (#5510) üzenetére


student
őstag

miben tud többet mint a 7.1?

(#5512) GD válasza student (#5511) üzenetére


GD
őstag

[new in ubuntu 8.04]

[ Szerkesztve ]

(#5513) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok Acer 5315-ös notim van, ubuntu 7.10 et raktam fel és az a problémám,hogy nincs hang látszolag minden rendbe van,de nincs hang,melyik írányba induljak el?
Köszi

(#5514) valóságépítő válasza dunc (#5513) üzenetére


valóságépítő
tag

hali

pl. milyen hangkari van benne? ubi wiki ezt a fórum meg ezt dobja ki. Nem olvastam végig, de ha kell segítség sikolts ;)

azt hiszem notebook hangchipekkel elég sokan szopóágra kerültek/nek.
7.10-el én is rengeteget szenvedtem a 8.04 bétával viszont "out of the box" működött minden, még a hibernálás is. Szóval ez a mitől jobb az új kérdés eléggé rendszerfüggő.

GoliBali

abszolút passz, de nem lehet hogy régebbi verziót használsz és bugos? vagy hogy eltér az alap és a pluginok verziószáma? nálam 0.72 és megy rendesen

[ Szerkesztve ]

valóságépítő technikum

(#5515) blackmoto válasza GD (#5510) üzenetére


blackmoto
senior tag

8.04-gyel tapasztalatok.

Én húsvét alatt bepróbálkoztam vele az Inspiron 1501-esemen, de az energiagazdálkodást nem nagyon akarja összehozni. A proci frekiállítás működik, de a képernyő kikapcsolás és egyebek a beállított idő után nem akarnak menni. Felfüggesztés működik, de felébresztéskor van hogy szétesik a kép, és újra kell indítani, szóval van még mit faragni rajta. A Firefox-ból meg nem tom mérterőltetik a 3.0-át. Még nagyon sovány a cucc. Nem jelennek meg weboldal részek pl. Szóval inkább letettem róla. Ugyanezek fennállnak Kubuntun is. Xubuntun kikapcsol a képernyő, de pl, ott meg nem is találtam erre vonatkozó beállítást. (Lehet én vagyok béna), viszont abban a volume manager ami bugzik.
A wifi elvileg (Broadcom 1390 mini wlancard) műxik, mert lát hálózatot, de nem tud kapcsolódni. :( Frissítés nélkül az új "restricted manager" csomi (neve jockey-gtk ) is kiakad rögtön indulás után.
Utsó próbálkozásomkor 153 db frissítés volt hozzá.

Egyébként mezei felhasználó szempontjából szerintem nem hoz semmi újat a 7.10-hez képest. De nem lenne rossz, ha a kernelen javítanának sokat, hogy menjen végre a gépemen minden frankón vele. Mert szeretném ezt a rendszert, de nem akarják egymást a vassal. A 7.10 nekem teljesen random felfügeszti magát, aztán újraélesztéskor azonnal hibernál. Újraindítás után meg megy minden tovább, onnan ahol úgy döntött hogy lemegy alfába. Arról meg emiatt kellett lemondanom.

(A gépen 2.6.3-as BIOS van!)

(#5516) GD válasza dunc (#5513) üzenetére


GD
őstag

konzol: alsamixer parancs
external amphiler kiszed

(#5517) GD válasza blackmoto (#5515) üzenetére


GD
őstag

vicces, mert pont ubuntu-val szállít a DELL notikat meg nagy közös projectük van..
a leggyengébb pontok általában a wifi, meg az acpi, nem értem miért nem gyúrnak erre rá, amikor már a notebook eladás szinte lenyomja a pc-ket..

(#5518) vamzi válasza .:GoliBali:. (#5506) üzenetére


vamzi
őstag

nekem meg a screenlets sokkal jobban bejön mint a gdesklets. Linket majd keress google-el, mert most nincs kedvem már keresgélni.

Core2: szerintem finomabban is lehetne érzékeltetni az emberrel a google létét, mert attól, hogy nem sikerült találnia semmit vele attól még éppen használhatta. Velem is sokszor előfordul, hogy nem jutnak eszembe a kulcsszavak, és 10 perceket gondolkozok azon, hogy mit is kéne oda beírni. És mikor leteszem, hogy majd eszembe jut címszóval, írok ide vagy irc-re,ubuntu.hu-ra hogy segítsenek.Mikor elkezdtem a linuxot, semmiféle értelmesebb kulcsszót nem tudtam, folyton csak az alap dolgokat irkáltam, de a találatokat mind megézegettem és ezáltal kezd kialakulni a linuxos kulcsszókészletem.
De egyébként meg ennek a topicnak is ez lenne a lényege, hogy kérdeznek és válaszolnak. 1000. szer kérdeznek 1000.szer válaszolnak.
Meg amúgy is:

Ubuntu szó jelentése: „emberséggel mások felé”

nembeszoltam, nem is kioktattam, ez csupán a személyes véleményem :))
a regényért meg bocsi, ma ilyen regényírós kedvemben vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5519) dunc válasza GD (#5516) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszi ,de kicsit részletesebben.. :B

(#5520) Neil Watts válasza vamzi (#5518) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

OK! Elvetettem a sulykot, SORRY... :U
DE:

Aki Linuxozik azért nehogymár ne ismerje a GOOGLE-t... :W
MOD: Közben tisztázódott a dolog...

"A GOOGLE szó jelentése: az ember legjobb barátja"
Ugye? ;]

:R

Üdv. Core2

[ Szerkesztve ]

(#5521) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A következő gondom lenne:

Adott egy edimax ps-3207u print server (2*usb+paralel) amire rá van kötve egy samsung lézer nyomtató.

Egyszerűen ubuntu alatt nem tudom nyomtatásra bírni. Szerintetek mi lehet a gond?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5522) Kephamos válasza ngabor2 (#5491) üzenetére


Kephamos
addikt

Lehet érdemes lenne megpróbálni Hardyval.
"t ebben van ez a jockey nevu valami, az allitolag nagyon jol fogja managelni az ati nvidia es mindenfele wlan drivereket." -Ubuntu fórum.
------------------
Próbáltátok már a 8.04-et? nekem most kúszik felfelé.

(#5523) Kephamos válasza Kephamos (#5522) üzenetére


Kephamos
addikt

Lejött. Most telepít. Tök izgi! :DD

(#5524) #16820480 válasza dunc (#5513) üzenetére


#16820480
törölt tag

ugyan nekem más gépem van, de a hangkártya a chipset miatt ugyanaz kell legyen. hang nálam sem volt eleinte, de ez megoldotta:

sudo apt-get install module-assistant
sudo m-a update
sudo m-a prepare
sudo m-a a-i alsa

hátha neked is segít, és remélem nem rossz a feltételezésem a chipsettel kapcsolatban...

(#5525) .:GoliBali:. válasza vamzi (#5518) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Kösz kipróbálom. Eddig a conky-t probalgatam, de nem nagyon jott be, foleg, mivel csak 10 masodpercenkent tudott frissiteni, akkor is ha az update-t kissebbre állitottam...

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5526) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#5521) üzenetére


Sir Pocok
őstag

tárgytalan, megcsináltam

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5527) GD válasza dunc (#5519) üzenetére


GD
őstag

kezd el csinálni és írd hol akadtál el..
ps: a fiúk egyedül járnak brunyálni, a lányok akik kettessével ;)

(#5528) Vladi válasza GD (#5527) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezzel most a kgb-s kapcsolatodnak üzensz? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5529) ngabor2 válasza Kephamos (#5522) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem a wlannal van gond, hanem hogy azonos alhálók között kellene a netet ovábbítani. valszeg egy iptables sor megoldaná, csak mint mondtam, gyors (értsd lusta :D) voltam, hogy utánanézzek. majd Samynál utánalesünk, úgyis ott leszel. hardyt lehet, hogy a jövő héten kipróbálom, most semmi hangulatom ledúrni/dist-upgradelni egy beállt, jól működő gustyt. annyira nem jó nétegetni a 7"-os kijelzőt.

(amúgy egy fonera megokosítására kell mindössze, és mint mondtam, valszeg egy jóképességű ip-tartomány-átírással meg lehet oldani, csak az egyiknél a default érték miatt nem lehet, a másiknál meg a lustaság akadályoz. márpedig a lustaság a fejlődés mozgatórugója).

egyszer nagyon régen találtam/ajánlottak egy orcátlanul egszerű programot/szkriptet pontosan erre a problémára, csak azóta már semmi nincs meg abból a gépből és a hozzá tartozó vackokból.

(#5530) ngabor2


ngabor2
nagyúr

előre bocsátom, megrögzött kde-s vagyok, de néha a gnome jobb egy adott rendszerre, mint most is. viszont most ismét ugyan az a problémám gnome alatt (gusty), mint kde alatt volt, és meg is oldódott. az alt-tab alapból csak az adott asztal ablakai között vált. a gnome-control-centert már áttúrtam, de nem akadtam rá a megoldásra.

megj.: jó eséllyel ezen hsz megírása, esetleg a válasz beérkezése előtt meg lesz a megoldás... ez már tapasztalat.

megj2.: tudom, hogy a kutyán kívül a gúgli az ember legjobb barátja (a kutyán belül meg nincs net), de ott se igazán találtam megoldást.

(#5531) Dave™


Dave™
nagyúr

8.04 beta tapasztalatok: csak kis ideig használtam, igazság egy nagy bajom volt vele, amit nem tudok hova tenni: a notimban lévő GMA 900 integrált videot nem használta rendesen, driver hiányában. Ha kézileg beállítottam, akkor nem indult el a GUI, ha meg a gyári automatikuson hagytam, akkor bár ment a compiz, pl. egy sima lefelő scrollozás operában vagy ff-ben kész slideshow volt. Mondanom sem kell, hogy mindez 7.10 alatt mint a villám, magától beállítja a megfelelő VGA drivert, compiz is száguld satöbbi-satöbbi. Ja és a csomagkezelő is rakoncátlankodott néha, remélem a release-ből ezek eltűnnek. Én a relesae-hez képest is fogok várni egy hónapot, biztos ami biztos. De jó lesz, ha kész lesz:)

Kérdés: tud valaki olyan programot, ami napszaktól függően vált hátteret? Köszi!

(#5532) Dave™ válasza ngabor2 (#5530) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem is hiányzik pár dolog a KDE-ből, de összességében szerintem jobb a GNOME. KDE-n pl. frászt kapok ettől az állandó K-zástól, meg a windows-szerű K-menü sem a szívem csücske, sok egyéb mellett. Viszont sokkal több beállítási lehetőség van, és talán egy hajszálnyival gyorsabbnak is hatott.

A problémádra nem tudom a választ, valójában fel sem tűnt, mert AWN dockot használok, ott pedig megjelenik minden asztal alkalmazása, onnan a legegyszerűbb váltani számomra:)

(#5533) Neil Watts válasza ngabor2 (#5530) üzenetére


Neil Watts
veterán

"...(a kutyán belül meg nincs net)..."
:DDD :DDD EZ TETSZIK! :DDD :DDD

Üdv. Core2

[ Szerkesztve ]

(#5534) valóságépítő válasza ngabor2 (#5530) üzenetére


valóságépítő
tag

a Ctrl + Alt +Tab mit csinál?

nálam az összes asztal ablakai közt váltogat
a Keyboard Accessibility Preferences-nél lehet állítgatni azt hiszem

[ Szerkesztve ]

valóságépítő technikum

(#5535) Dave™ válasza valóságépítő (#5534) üzenetére


Dave™
nagyúr

ott a pont

(#5536) GD válasza Dave™ (#5531) üzenetére


GD
őstag

próbáltál xorg reconfigot?

(#5537) Dave™ válasza GD (#5536) üzenetére


Dave™
nagyúr

na látod a xorg-ba nem túrtam bele, arról leszoktam a 7.04 után. De gondolom ez valami bug lesz, hiszen 7.10 alatt kapásból csont nélkül megy, főleg hogy ez egy régebbi intel chipset, ami teljesen támogatott. Megjelenésre tuti orvosolni fogjáka többivel együtt, szóval nem is izgatom magam emiatt.

(#5538) ngabor2 válasza valóságépítő (#5534) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi szépen, ott nem kerestem. mondjuk mire megtaláltam magyarul... a link sokat segített :)

(#5539) blackmoto válasza blackmoto (#5515) üzenetére


blackmoto
senior tag

Baromi röhejes, hogy a 64-bites 8.04 beta ma frissen rakva, minden frissítéssel és a felrakott ATI zárt! driverrel tudja a felfüggesztést végre! Végre talán lesz értelmes ATI driver. Ez biztató viszont!
Most bepróbálkozom vele a 32-bitesen is.
Majd megírom mire jutottam.

Mellesleg a Firefox 3.0 Beta 4 is javult. Már nem találkozom random megjelenő fekete négyszögekkel képek helyett a weblapokon. Bár ez is a 64-bitesen.

(#5540) Kephamos


Kephamos
addikt

Fent van a 8.04. minden remek csak nincs hang. integrált intell hangkártyám van

(#5541) Vladi válasza Kephamos (#5540) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem meg sb live! 24 bit. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5542) GD válasza Dave™ (#5537) üzenetére


GD
őstag

nagy baj nem lehet ha elrakod az xorg.conf-ot előtte
dpkg-reconfigure xserver-xorg
szépen végiglépkeded aztán x restart

(#5543) Dave™ válasza GD (#5542) üzenetére


Dave™
nagyúr

ja az x reconfigure megvolt, bár idáig el sem jutottam, mert a recovery módban indítva bedobta olyan dos-like GUI-n hogy x valami, azt kiválasztottam és lényegében ugyanazt csinálta mint a reconfigure parancs, tehát nullázni tudtam, de ott voltam, ahol a part szakadt, továbbra sem volt jó a driver, lassú volt. Azt hittem a xorg-ban való turkálásra gondoltál, mert a bajomat driverhiba okozta, ezen a reconfigure nem sokat segíthet.

Azért köszi

Üdv.

(#5544) petersonal


petersonal
tag

Hello mindenkinek!
Az a problémán lenne hogy nemrég felraktam az ubuntu 7.10es desktop verzióját és szeretnék alatta internetezni wifin keresztül. és hát nem igen megy :F kéne hozzá valami illesztő progi vagy hálózat kezelő cucc. Ha valaki tudna segiteni a kérdésben megköszönném.

(#5545) GD válasza petersonal (#5544) üzenetére


GD
őstag

sajnos amíg nem mondod meg a wifi kártyád pontos típusát, nem lesz érdemi segítségben részed..

(#5546) 7 válasza petersonal (#5544) üzenetére


7
addikt

Mint GD is mondta, kártyatípus nélkül nem tudunk segíteni, abban viszont igen, hogy hogy derítsd ki, pontosan milyen kártyád is van:

Írd be egy terminálba ezt: lspci
Bogarászd ki a Wireless kártyádat, és másold be azt a sort, amiben benne van.

(#5547) petersonal


petersonal
tag

Ó köszi a gyors reagálást már keresem is:
dlink dwa-547
nem terminálból lestem hanem dobozról ;)

[ Szerkesztve ]

(#5548) GD válasza petersonal (#5547) üzenetére


GD
őstag

nem nem, nem érdekel mindket a gyártó és a fantáziatípus, csakis a chipset...
lspci...

(#5549) petersonal


petersonal
tag

http://petersonal.extra.hu/forumkep/kep.png
ide feltoltam a képet amit készitettem

[ Szerkesztve ]

(#5550) 7 válasza petersonal (#5549) üzenetére


7
addikt

Elég lett volna kijelölnöd és bemásolnod, úgy jobban átlátható. :)

Amúgy ez kell nekünk:
01:08.0 Network controller: Atheros Communications, Inc. AR5416 802.11a/b/g/n Wireless PCI adapter (rev 01)

Próbálj ráguglizni, hátha gyorsabban kapsz választ, mint tőlünk. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.