Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5301) Neil Watts válasza Neil Watts (#5300) üzenetére


Neil Watts
veterán

MOD: miért nem tudom szerkeszteni az előző hszem? Nincs MOd gomb....
Most topikon belül lehetne szerkesztened az előző hszemet? rosszul raktam be az [OFF] taget plusz a lezárását... :W
MOD2: Jééé! milyen furcsa hogy ha egy fájlnevet ponttal kezdek pl

.ez.egy.nagyon.hosszu.fajlnev.doc

[ Szerkesztve ]

(#5302) dbius válasza Neil Watts (#5301) üzenetére


dbius
veterán

5 percen belül tudod csak módosítani a hozzászólásod, utána "eltűnik" a mod gomb :K

(#5303) dbius válasza Neil Watts (#5301) üzenetére


dbius
veterán

firefox crash miatt kétszer ment el

[ Szerkesztve ]

(#5304) Neil Watts válasza dbius (#5302) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R :R

(#5305) Neil Watts válasza dbius (#5303) üzenetére


Neil Watts
veterán

FF3beta4? :F :)

(#5306) dbius válasza Neil Watts (#5305) üzenetére


dbius
veterán

nem. 2.0.0.12 - Kubuntu 7.04

(#5307) Vladi válasza Neil Watts (#5301) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mi a furcsa rajta? Rejtett lesz.

A drivert meg rakjad már felfele, ne pettingelj annyit, azt lássuk megy -e. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5308) Cathfaern válasza Neil Watts (#5300) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem például (ATI kártyával) ha simán restricted-ből raktam, akkor jó volt, envy-val nem (elméletileg megcsinálta, viszont 5-10 secenként 1-2 secre beakadt a rendszer, ha 3d-t használt). Szóval próbálgatni kell, remélhetőleg egyik módszerre működik rendesen :)
Mielőtt neki állsz, xorg.conf-ot mindenképp mentsd el, s akkor ha grafikus felület nem töltődne be, mc-vel egyszerűen vissza tudod állítani.

(#5309) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Hali!

Egy nagyon idegesítő problémám lenne. AMD_64 Ubuntu Gusty 7.10 es linux-ra akarok felrakni az nvidia drivert. Geforce 6600GT videokari.

A jelenség a kévetkező:
- indul a gép, toltodik az ubuntu, majd mikor a grafikus fellulet betoltéséhez ér, kiirja hogy kis felbontásu modban tud csak mukodni
- crtl-alt-F1, grafikus felluletet leallitom
- sh nvidiadrájver.run
- telepules utan grafikus felluletet elinditom
- minden megy királyul DE!!!!
- miután ujrainditom/ujbol elinditom, megint a kisfelbontasu dolog udvozol

nem vagyok linux zseni, de meg szeretnem tanulni hasznalni, de amig az alap dolgok nem mennek, nem tudom rendesen hasznalni.
xorg.logban ami warning:
dbe dri glx vbe nem toltodik be, arra panaszkodik
ezek kozul a glx az xorg.conf-ban benne van a modulok kozott......

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5310) GD válasza .:GoliBali:. (#5309) üzenetére


GD
őstag

sok nyűgöt megspórolnál magadnak a 32bitest használnál, nekem is 6600gt-m van, remekül ment vele

(#5311) .:GoliBali:. válasza GD (#5310) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

64bites AMD-m van és hamár 64bites, akkor már 64bites linuxot használok hozzá.

Olvasgattam egy kicsit más merre és rátaláltam erre az emlegetett Envy-re. És felraktam, és működik minden most, nem tudom amugy mit csináltam rosszul, de mostmár mukodik.

Azért ha van valakinek 5lete mi lehetett a gond, irja már meg, mert abbol is tanul az ember. THX

[ Szerkesztve ]

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5312) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

jah, igen még1 kerdes, a kockás desktopos dolgot mivel lehet elovarázsolni?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5313) ngabor2 válasza .:GoliBali:. (#5311) üzenetére


ngabor2
nagyúr

és milyen pluszt ad a 64 bites rendszer? mert jó közelítéssel pluszt semmit. nem lesz gyorsabb, nem fog egyszerre több dolgot csinálni, nem fog kevésbé melegedni... viszont driverekkel meg zárt cuccokkal lehetnek (és vannak is) gondok. nem véletlen, hogy hozzáértők, és régi linuxosok se teszik fel szívesen. én se. pedig nekem is 64-bites gépe(i)m van(nak).

a konkrét kérdésedhez hasonló gondom nekem is van, beállítom az 1680x1050 felbontást, megy is tökéletesen, el is menti (elvileg) az xorg.conf-ba, de restart után a régi felbontás fogad.

az a tippem, hogy lehet, mégse menti/tudja elmenteni, csak nem szól :F

(#5314) escape válasza .:GoliBali:. (#5312) üzenetére


escape
aktív tag

Alkalmazás hozzáadás/Eltávolitása-ba beirod: ccsm (compiz config settings manager) felteszed, miután felment jobb klik az asztalra, munkaasztal hátterének megváltoztatása, Vizuális effektek fül, rámész a beállitások gombra, természetesen beállitod, meg pötty az egyéninek, és lőn kocka....

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5315) .:GoliBali:. válasza ngabor2 (#5313) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

64bites dologrol koszonom a felvilagositast, akkor csak egy kerdesem lenne: mire jo a 64bit??? :)

nekem is 1680x1050 a felbontas, de nekem azt speciel megjegyezte
most megy is reboot utan is.

[ Szerkesztve ]

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5316) sh4d0w válasza ngabor2 (#5313) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Én tapasztaltam gyorsulást. Volt 32 bites is, most maradt a 64-es és gyorsabban indul, gyorsabban áll le, driverprobléma nincs - legalábbis az általam használt eszközökkel nincs gond.

https://www.coreinfinity.tech

(#5317) .:GoliBali:. válasza escape (#5314) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

1000THX

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5318) ngabor2 válasza sh4d0w (#5316) üzenetére


ngabor2
nagyúr

engem speciel a "gyorsabban indul, gyorsabban áll le" nem hat meg...

ngabor@lizard:~$ uptime
22:53:51 up 126 days, 8:21, 1 user, load average: 4.44, 4.24, 4.22

:)

driverprobléma nálam sincs. flash, java meg codecek is vannak már 64 bitre? mert ez volt nem olyan rég az áttérés gátja nálam.

(#5319) ZCoyote válasza GD (#5294) üzenetére


ZCoyote
őstag

Na ez a xorg.conf-os ötlet nem jutott az eszembe mert annyira a wifi-re koncentráltam.
Fejlesztői fórumra nem akarnám felrakni, mert még használni sem tudom profi módon a linuxot nemhogy elmagyarázni, hogy mi a hiba. Csak annyit tudnék írni hogy " emberek, nem megy a wifim 7.10 alatt ", mire bekérdeznének kettőt én meg csak néznék.

Romani ite domum.

(#5320) rdi


rdi
veterán

Üdv, látom, hogy néhányan már bepróbálkoztatok ubuntu pen drivera telepítésével.
Nekem eddig slax volt ilyen, de most arra gondoltam, hogy ubuntu jobb lenne.
a 710 -es magyar verziót választottam, mert ott azt írja pendrivelinux, hogy simán lehet pen drivera telepíteni.

Végig engedtem a telepítést, a drive formázását is és 56 %-ál elszállt a telepítés.

Másnak volt ilyen problémája?

Fej! Tor! Potroh!

(#5321) sámli válasza ngabor2 (#5313) üzenetére


sámli
csendes tag

Hol állítottad át?
Nálam a frissítési frekivel volt hasonló gond, mikor közvetlenül a Rendszer --> Beállítások --> Képernyő felbontása állítási lehetőséget használtam. A megoldás a Vezérlőközponton keresztül történő beállítás volt.

"Egy nemzet szellemi nagyságát és erkölcsi fejlettségét híven tükrözi az, ahogyan bánik az állatokkal." (GANDHI) http://hunny-bunny.hu Hunny-Bunny törpenyúl hobbitenyészet

(#5322) Vladi válasza .:GoliBali:. (#5315) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nagy forgalmú adatbázis szervernek és marketing fogásnak kiváló.
Én idén még tuti nem próbálok be újra 64-es disztrót.

Az nvidia driver is kezd mostanában csúnya dolgokat csinálni. :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5323) rdi válasza rdi (#5320) üzenetére


rdi
veterán

Elnézést, a telepítő összeomlott. (...)
(...)
stb...

RuntimeError: Install failed with exit code 135; stb...

hát ez nagyon szomorú. Valaki tudja mi ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#5324) sh4d0w válasza ngabor2 (#5318) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Engem is csak azért, mert nálam érezhető volt a sebességkülönbség. Codec-ek ugyanúgy mentek fel, mint a normál 32 bites verzióban; ha elindítottam vmit, ami ismeretlen volt, felajánlotta a letöltést és telepítést és ment utána a lejátszás. Java és flash meg felment az Automatix2-vel.

https://www.coreinfinity.tech

(#5325) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!

Kubuntu 7.10-nél tapasztalom azt, hogy xorg magas CPU használatot okoz, nem lehet csinálni semmit, csak ctrl+alt+backspace működik, de az is csak kb fél perc után reagál.
Azt a megoldást találtam, hogy a xorg.conf-ban a section screen-hez írjam be: Option "UseEvents" "True".
Sajnos ez sem segített. Valakinek más ötlete van?

Ja, és ez a hiba akkor jelentkezik, ha képernyő ki van kapcsolva, s fel akarom éleszteni.

(#5326) ngabor2 válasza Siriusb (#5325) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam 7.04-nél játszott ilyet, 25-30 nap után, azegyik processz elkezdte zabálni a memóriát, és képernyőváltáskor teljesen be volt lassulva. most néztem volna, nem találom azt a processzt. arra emlékszem, hogy a kde-hez tartozott.

(#5327) ngabor2 válasza rdi (#5320) üzenetére


ngabor2
nagyúr

rákerestem erre a hibára. másnál akkor jött elő, ha az eszköz hibás volt.

egy

dd if=/dev/zero of=/media/pendrive/zero.txt

majd egy

cat /media/pendrive/zero.txt > /dev/null

lefut hibátlanul? pontosabban az első mindenképp hibával áll le (out of disk space), de a /var/log/messages-t is figyelgesd, ha abban nem gyűlnek hibák, akkor passz. ha viszont igen, vagy közben hibával kilép, akkor meg is van a bűnös.

(#5328) Siriusb válasza ngabor2 (#5326) üzenetére


Siriusb
veterán

az a furcsa, hogy gnome-mal nem volt ilyen problémám. újra raktam egy hete az egészet, de kubuntut telepítettem alapból, s csak most tapasztalom ezt.

(#5329) ngabor2 válasza Siriusb (#5328) üzenetére


ngabor2
nagyúr

arra emlékszem, hogy a kde-hez tartozott.

ezt mondom én is. asszem kevent, vagy knotify volt. mindenesetre a top-ban lehet nézegetni, hogy mi zabbantja meg a memet. beírod, hogy top, majd nyomsz egy M-et.

ha megvan, és úgy érzed, hogy nem kell, akkor kill -15 <pid>, vagy ha úgyis a top-ban vagy, akkor k, mehet a pid, majd a signal 15. ha ennyitől nem múlik ki (ki szokott), akkor a signal legyen 9, de nem egészséges egyből ezzel kezdeni, ha meg is lehet kérni a kilépésre.

ha mégis kellett volna az a processz, akkor úgyis észre fogod venni :D

[ Szerkesztve ]

(#5330) Siriusb válasza ngabor2 (#5329) üzenetére


Siriusb
veterán

igen, azt a kde vonalat próbáltam igazolni. :)
igaz nem a top-ban néztem, de nálam a xorg volt az, ami vitt mindent...

(#5331) ngabor2 válasza Siriusb (#5330) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mennyi mem/swap van benne? compiz megy vele?

(#5332) Siriusb válasza ngabor2 (#5331) üzenetére


Siriusb
veterán

compiz nincs felrakva.
mem/swap nem volt fogyasztva, igazából a cpu-t terhelte. most kikapcsoltam a superkaramba-t, mert az is okozhatja ezt a jelenseget.
ezt meg ma kiprobalom.

(#5333) ngabor2 válasza Siriusb (#5332) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez mindig jelentkezik, vagy csak néha? mert nálam az x-akták közé sorolt ez a dolog. néha igen, de általában nem. ez a legrosszabb fajta hiba. mint a sig11 minden 3.-4. indításkor a terminálnál. nem tudom, hogy mitől volt, de nem lehetett reprodukálni.

(#5334) Vladi válasza ngabor2 (#5333) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lehet reprodukálni, csak xp kell hozzá. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5335) Siriusb válasza ngabor2 (#5333) üzenetére


Siriusb
veterán

Superkaramba volt az elkövető. Ezt kikapcsolva megszünt a jelenség.
Szomorú vagyok, mert tetszett ez az alkalmazás. :(

(#5336) csizs


csizs
aktív tag

Ubuntu bajom van kernel betöltése után ezzel leáll: [0.508000].. MP-BIOS:8254 timer not connected to IO-APIC
[0.512000]Kernel panic- not syncing. IO-APIC.t timer doens't work! But with apic=debug and send a report. Try booting with the noapic options!

Ez mit jelent. Bár sejtem, de a BIOS beállítástól nem történt semmi. és mit lehet tenni ellene???? Szerentném használni, ja és x2-es 939-es AMD-m van!

1x éve a prohardveren!

(#5337) 7 válasza csizs (#5336) üzenetére


7
addikt

1: Érdemes lenne tudni, hogy miket csináltál, mielőtt újraindítottál (bár érzésem szerint sokmindent)
2: Azt írja, hogy indíts apic=debug kapcsolóval, aztán pedig az outputot küldd el egy hibajelentésben nekik. Ezt induláskor teheted meg a GRUBból. Ha körbenézel a GRUBban (megnyomsz valamit, hogy ne számoljon vissza, így lesz időd), akkor rájössz, hogyan is kell. Amúgy meg neked is sokat segíthet az output, vagy akár ide is belinkelheted/bemásolhatod (hossztól függően)

(#5338) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Uhh... Mit csinált a FF3 az előbb... :(
Nem engedett belépni a PH!-ra...
Azt hittem megőrülök...

Hogy igazán ON is legyek:

1. Jóóó ez az Ubuntu! :DDD :C :R
2. Beryl/Aero összehasonlítás -- (bocsi, ha már volt, én most találtam rá!)--
3. A 2. ponthoz kapcsolódva:

Vista AERO: 256MB videómemóriával szerelt DX9c kompatibils (vagy jobb: DX10) videokártya
Ubuntu Beryl: 64MB videómemóriával szerelt videokártya

Üdv. Core2

[ Szerkesztve ]

(#5339) Neil Watts válasza Neil Watts (#5338) üzenetére


Neil Watts
veterán

#MOD (kicsúsztam az 5percból...):

Jó ez a KDE4:

ITT VAN!

Ez jó lenne GNOME "style"-ba... :K

Üdv. Core2

(#5340) rdi válasza ngabor2 (#5327) üzenetére


rdi
veterán

Köszönöm, majd kipróbálom. Most feltettem egy live 7.04-et a pendrivera, egy gondom van, hogy semmilyen beállítást nem ment el. Még szerencse, hogy van slaxom....
Ha a normál usernél konzolban átlépek rootba akkor az érvényesa a z X-es ablakra? Vagy azt is ujra kellene telepíteni?

Egyébként külső vinyóra még mindíg nem nem megy...

Fej! Tor! Potroh!

(#5341) ZCoyote válasza rdi (#5340) üzenetére


ZCoyote
őstag

Mi nem megy külső vinyóra? Az ubi telepítés?

Romani ite domum.

(#5342) Neil Watts válasza Vladi (#5307) üzenetére


Neil Watts
veterán

"mi a furcsa rajta"

Bakker! :W Az, hogy a Win sajnálatos módon (:K) nem tud ilyet...
Egyébként azt még nem próbáltam, hogy hogyan tudnám előhívni... :B

Üdv. Core2

(#5343) Neil Watts válasza ZCoyote (#5341) üzenetére


Neil Watts
veterán

gondolom

(#5344) ZCoyote válasza Neil Watts (#5343) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem is külső vinyóról megy az ubi 7.04.

Romani ite domum.

(#5345) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok hogyan tudnám megjavítani az élszált hangkártyámat este zenét hallgattam és bejött egy frissítés jelző akkor hangosat sípolt a fejhallgató és utána nincsen hang.Hiába állítgattam újra indittotam lefuttattam a beállításokból a hangot jelzi,hogy megy de még sincsen hang.Amúgy egy audigy 4 van a gépbe,xp van hang.Köszi.

(#5346) Cathfaern válasza Neil Watts (#5338) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A videóban, amikor a kockát forgatja, az ablakok kiemelkednek annak a síkjából. Ezt melyik effekttel lehet elérni? Illetve a fenti dokkolós dolgot mivel lehet linux alatt? (plusz annak az effektje is, bár az csak eye-candi, de annak jó :D). Illetve normálisan megoldott live-priview (vista szerűen) van már compiz alá? Mert mikor legutóbb néztem, még csak egy elég kezdetleges, és nehézkesen működő verzió volt.

És amit elfelejtettem:
Létezik linux alá hatákony defrag program, ami képes ntfs partíciót kezelni? Tudom, hogy ext2,3-nak nem kell defrag, de wines partíciókat jó lenne linuxalól defragolni, mivel win alatt rendszerfájlokhoz nem tudnak hozzányúlni a programok.

[ Szerkesztve ]

(#5347) sh4d0w válasza Cathfaern (#5346) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Linux alól működő programról nem tudok, de pl. a PerfectDisk meg az O&O Defrag tudnak offline defrag-ot, azaz bootoláskor, még mielőtt használatba kerülne a rendszerpartíció, akkor defrag-ol. Ez nem jó megoldás?

https://www.coreinfinity.tech

(#5348) Cathfaern válasza sh4d0w (#5347) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Próbáltam, mindkettőt is, de nem sokat segítettek, rendszerfájlok szinte ugyanúgy tördezettek voltak, többszöri offline defrag után is. Gyanítom valami enyhített defragot használnak olyankor (bár nem tudom miért), mert kb. fél perc alatt végeznek is.

(#5349) sh4d0w válasza Cathfaern (#5348) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor még azt javaslom, hogy keress vhol egy olyan Bart's PE bootolható Windowst, amin rajta van vmi defrag program - esetleg csinálj egyet. Jó a linux, de az NTFS-írást támogató modul mintha reverse engineering-gel készült volna, éppen ezért ennyire nem bíznék benne.

https://www.coreinfinity.tech

(#5350) ZCoyote válasza Cathfaern (#5348) üzenetére


ZCoyote
őstag

A Hiren's BootCD-ben is van jópár defrag progi. [link]

A windows tools résznél.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.