Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5951) #16820480


#16820480
törölt tag

sziasztok!
feltettem (én is) a Kubuntu Hardy bétát, és akadt vele pár gondom:
- sokkal halkabb a hang, mint Gutsy alatt, minden maximumra van csavarva (a hangfalak is), és mégis olyan középhangerővel szól csak. írták egy fórumon, hogy a pulse audio csomagok eltávolítása megoldotta, de van más megoldás is vajon?
- nem működik a Skim... illetve fut, de nem lehet nyelvek közt váltogatni, ha ba lgombbal rányomok, akkor egy üres menüt dob fel (itt kéne legyen felsorolva az összes beviteli nyelv)
- FF 2 folyton lefagy (belépek a preferencesbe és lefagy például), nem jegyzi meg az ablakbeállításokat
- amióta feltettem más lokalizációkat teljesen össze van kavarodva a nyelvi beállítás. angol rendszert szeretnék, amiben van kínai lokalizáció, meg esetleg magyar. installkor angol lett kiválasztva, aztán feltettem a magyart és a kínait is. azóta a főmenü csak kínaiul hajlandó megjelenni, akármit akárhova állítok, a többi menü és ablakfelirat meg vegyesen a három nyelv közül...

van valakinek valami tippje, hogy miért nem mennek rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#5952) dekoninck válasza Kephamos (#5950) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Fúha.... nem értek sokat ehhez, de https://wiki.ubuntu.com/Gutsy_Intel_HD_Audio_Controller itt azt látom, hogy ugyanaz a bug érinti az én notimat (Acer TM 6291), mint a te... Lenovo 3000 C200-adat? Jajj, akkor mégse ugyanaz, mert a V200-ban van ugyanaz az Intel HD Audio. Mindegy... A mikrofon is működik? Jó neked.... :(
Egyébként várható, hogy egy ilyen elterjedt bugot majd javítanak az eljövendő 20 évben? Kezdem látni, hogy mi az, hogy nincs driver a Linuxokra :((

sheratan, nekem kínai, amit mondsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5953) rtom válasza #16820480 (#5951) üzenetére


rtom
senior tag

Cseréld le ff3-ra, tényleg megéri.

(#5954) #16820480 válasza rtom (#5953) üzenetére


#16820480
törölt tag

lecseréltem közben (tegnap volt még egy érdekes hiba, valahoyg sikerült úgy beállítani az időzónát, hogy nem engedett semmilyen root parancsot, mert azt írta, hogy "timestamp too far in future"), ez most elég jól működik. de még midnig nem képes megjegyezni az ablakméretet...

illetve valamiért borzasztóan lassú a rendszer... tab váltáskor másodperceket is kell várni néha, meg ablakváltásnál, menüknél. compiz miatt lehet? de elvileg mennie kéne, gnome alatt nem volt baja...

(#5955) Vladi válasza dekoninck (#5952) üzenetére


Vladi
nagyúr

Minek használod azt az inkompatibilis szart?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5956) Kephamos válasza dekoninck (#5952) üzenetére


Kephamos
addikt

Most akkor van neked hang, vagy nincs? Ha nics talán tudok segíteni.

(#5957) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Törölni konzolból szoktam mert 3-4 GB anyagoknál már jelentős a különbség 1-2 mp, mint ha fájlkezelőkből csinálom, esetleg van valahol opció amin lehet szabályozni? Köszi

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5958) dekoninck válasza Vladi (#5955) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Baz, mikor megvettem, még nem gondoltam a Linuxra, egyébként egyáltalán nem szar.

(#5959) dekoninck válasza Kephamos (#5956) üzenetére


dekoninck
aktív tag

A probléma az, hogy hang lehetne, de mikrofon nem. Mindenkinek ez a problémája. :)

(#5960) bizi990


bizi990
senior tag

Nyomtatással van gondom még mindig. Telepítés után ment a nyomtatás, aztán egyszer eltünt minden, majd cups-ot sikerült elindítani. HP DeskJet 5150-et látja, konfigurálható, de bármit ráküldök rögtön átvált Leállítva státuszra. Gugliban nem találtam semmi számomra használhatót.
Cups status:
bizi@bizi-dt:~$ sudo /etc/init.d/cupsys status
[sudo] password for bizi:
Status of Common Unix Printing System: cupsd is running.
bizi@bizi-dt:~$ sudo /etc/init.d/cupsys stop
* Stopping Common Unix Printing System: cupsd [ OK ]
bizi@bizi-dt:~$ sudo /etc/init.d/cupsys start
* Starting Common Unix Printing System: cupsd [ OK ]
bizi@bizi-dt:~$ sudo /etc/init.d/cupsys status
Status of Common Unix Printing System: cupsd is running.

Nyomtatáskor error.log-ban ez szerepel: [error.log]

(#5961) rtom válasza bizi990 (#5960) üzenetére


rtom
senior tag

Ez hiányzik neki: libhpip.so.0

Vmi driver fájlnak tűnik, de hogyan honnan kéne beszerezni? :F

(#5962) bizi990 válasza rtom (#5961) üzenetére


bizi990
senior tag

Erre már rákerestem, akkor azt találtam, hogy módosították a függőségeket és javítva, akkor újratelepítettem mindent, de nem ment. Most újból rákerestem és a hplip telepítését írták javításnak.
Úgy tűnik (1 lap nyomtatás után) most működik!
Köszi!

(#5963) bizi990


bizi990
senior tag

Hátha megint sikerül a probléma leírása alapján megtalálni a gondot:
hibernálás se megy, elsőtétül a kép, kurzor villog a bal felső sarokban és úgy is marad. Ezt is végiggogliztam (touchpad-en is), de nem találtam hasonlót.
AMD1700+, ECS K7S6A, Ati9550 a gép. Ati drivert használom, nemrég szedtem le az amd honlapjáról.
Swap mérete lényeges hibernáláskor? ubuntu.hu egyik aktív fórumán azt írják, hogy oda menti a memóriát. Szerintem furcsa lenne, de ott senki nem szólt ellene.

Volt egy problémám a képernyő energiatakarékos módjával is: legtöbbször nem jött vissza a kép. Erre ezt találtam, hátha vkinek hasznos lesz:
/etc/default/acpi-support -ban kellett átírni ezt:
POST_VIDEO=true
erre:
POST_VIDEO=false

(#5964) rtom válasza #16820480 (#5954) üzenetére


rtom
senior tag

Top-ot nézted közben? [OFF] Opera mini rulez! /[OFF]

(#5965) escape válasza bizi990 (#5963) üzenetére


escape
aktív tag

Ha jól tudom, akkor ha hibernálni akarsz, minimum akkorának kell lennie a SWAPnak mint a fizikai RAM kapacitása, mivel a teljes memóriát oda menti le.
Teháth ha hibernálni akarsz, akkor érdemes ilyen 1,5-2 x -es SWAP-ot hagyni neki.

Remélem nem írtam hülyeséget.

Vladi: Készül a Vista kernel, ha készen van, és müködik elküldöm neked is a forrást.. :DD

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5966) dekoninck válasza dekoninck (#5959) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Itt a megoldás, biztos vagyok benne!

sama nih... di slackware jg ga bisa... kyknya blom disupport dech... soalnya udah pake kernel terbaru dgn alsa + oss

nama device nya

82801G (ICH7 Family) High Definition Audio

dari ACER

[ Szerkesztve ]

(#5967) bizi990 válasza escape (#5965) üzenetére


bizi990
senior tag

1G RAM mellé szűk 2GB swap van, hozzáadtam +1GB-ot, de akkor is elhasalt a hibernálás :(

(#5968) #16820480 válasza rtom (#5964) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem, de sikerült rájönni, hogy a vga driver (hiánya) okozta. csak azért nem tűnt fel, mert Gutsy alatt nem is engedte a desktop effekteket bekapcsolni, amíg nem volt feltéve a restricted drivercsomag, itt meg vígan be volt kapcsolva alapból.
de közben megelégeltem a KDE-t, és repült a gépről... lehet, hogy a véglegesben jobb lesz, de nekem addig se kavarja már össze a lokalizációkat, meg működjön rendesen az összes szövegbeviteli nyelv, amit használni akarok...
csak azt sajnálom, hogy a KDE-s cuccok, amiket használok amúgy is (ktorrent, krusader), azok gnome alatt folyton bombáznak pop-up ablakokkal ("starting knotify" és hasonlók), amikor valami történik. plusz a krusadert itt még nem jöttem rá, hogyan futtassam rootként.

(#5969) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Na egy ujabb kérdés: az karakerek közül az ékezeteseket (nem tudom milyen ISO), vannak olyan programok amik nem tudnak kezelni. Jelenleg ahol engem zavar, az pl mplayer-nel a feliratban, ill eclipse-ben az fájlnevekben nem komálja az ékezetes betüket:S

Mi ezekre a megoldás?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5970) Sianis válasza .:GoliBali:. (#5969) üzenetére


Sianis
addikt

mpalyer-ben állítsd be úgy, hogy ISO-8859-2 szerint kódolja a feliratfájlokat.

Eclipse-ben, hol nem kezeli? Ezt írd kicsit körül

Sianis

(#5971) Tuschke válasza .:GoliBali:. (#5969) üzenetére


Tuschke
tag

A feliratfájlok általában cp1250-ben vannak, azért, mert az asztali lejátszók azt ismerik.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5972) .:GoliBali:. válasza Sianis (#5970) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Hát az a konkrét problémám eclipse-ben, hogy suliban megadott projektet kell nekünk tovább fejleszteni, és ha az ebben található fájlok ékezetesek, akkor betöltés után az eclpise nekem nem tudja elmenteni az adott ékezetes fájlnevü fájlt, az ISO-akarmi-re hivatkozva.
Amint lesz időm belinkelem a hibaüzit is, de most sietnem kell...

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5973) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

hali mindenki
szeretnék érdeklődni egy kicsit Wubival kapcsolatban
letöltöttem az ubuntu ultimate 1.7 -es verzióját, mely még Gutsy Gibson alapú
na most a kérdésem, hogy Wubival hogy a fészkes fenébe tudnám én ezt feltelepíteni?
akár hogy próbálom nem megy... VMware és társai meg lassúak, és nem használják ki a gépemet rendesen... videókártya használata pl. esélytelen...
szóval ez az ami engem érdekelne... Válaszokat előre is köszönöm...
üdv
Sharky

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#5974) Sh4rKy válasza Sh4rKy (#5973) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

közben rájöttem, hogy a Wubi a "hibás", mert nem voltak a képesek a fejlesztők folyamatosan továbbfejleszteni a programot, hanem mindig az adott verzióhoz létezett csak a Wubi... ez szerintem elég nagy hiba, inkább lenne egy 10 megás telepítő és kiválaszthatnánk hogy meiket akarjuk használni...
na mind1, most egy 7.10-es alapúból csak alpha áll rendelkezésre, kicsit átneveztem ezt azt majd mindjárt kiderül, hogy működik e a dolog :U :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#5975) Sianis válasza Sh4rKy (#5974) üzenetére


Sianis
addikt

Csak vedd figyelembe, hogy az Ultimate Edition egy Ubuntu alapú disztribúció és nem egy hivatalos Ubuntu kiadás. Keress rá, hogy mennyi egyéb kiadás támogatása lenne szükséges és akkor rájössz miért ilyen a Wubi.

Sianis

(#5976) Sh4rKy válasza Sh4rKy (#5974) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

sajnos nem, mert elkezdi ellenőrizni az image fájlt... na mind1, segítségeket várok... :U

még egy kérdés mellé:

ha kiírom és csinálok neki egy partíciót külön, a vista mellé (azaz levágnék a teljes partícióbol egy 10-15 gigás szeletet), és a későbbiekben megunnám, majd törölném a rendszert, a partíciót bármilyen hülye partition magic és hasonló program nélkül visszatudom csatolni és újra egy partícióként használhatom? :U
remélem nem fogalmaztam érthetetlenül :DDD

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#5977) Sh4rKy válasza Sianis (#5975) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

jogos, de ha nem tévedek az ultimate ubuntu csak abban különbözik egy alap ubuntu 7.10-től, hogy egy rakás dolog van benne előre telepítve... és nekem az a fő bajom, hogy egyáltalán nem találtam 7.10-eshez teljes értékű Wubit... na de mind1, szerintem mindjárt kiírom egy DVD-re ezt az egész Ubuntut aztán felrakom... lesz ami lesz.... :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#5978) Sianis válasza Sh4rKy (#5977) üzenetére


Sianis
addikt

Előző verziók [link]

Ahogy én tudom 7.10-hez nem készült Wubi vagy csak alpha3-hoz. Viszont 24-én itt a stabil 8.04 és ahhoz már van Wubi akár most is.

Sianis

(#5979) Sh4rKy válasza Sianis (#5978) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

8.04 beta volt fenn, de nem engedte a felbontást átállítani, miután a videókártyám driverét felraktam... megvárom annak a teljes verzióját és majd akkor inkább
köszöntem a segítséget :R ;)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#5980) bsh


bsh
őstag

üdv
egy problémám lenne, illetve nem is olyan nagy probléma, de ha van rá megoldás, akkor szívesen megbütykölném a rendszert... :)
szóval az lenne, hogy a szerveremen állandóan futnak a torrentek (azureus 2.5.0.4), és főleg feltöltögetek, a feltöltési sávszélességem szinte mindig maxon ki van hajtva.
ilyenkor ha pl. távolról be akarok lépni a szerverre, mondjuk vnc-vel, vagy ssh-val vagy ftp-vel vagy akárhogyan, akkor ugye iszonyat lassú minden, mivel a torrent fogja a sávszélességet.
olvasgattam, hogy valahogyan lehet traffic control-al (tc) prioritásokat beállítani a különféle programokhoz, de még csak azt tudtam elérni, hogy sfq queue-t állítottam be, így egyenlő arányban osztja fel a sávszélességet a különféle programokhoz.
ez még nem az igazi, de jobb, mint a semmi. én azt szeretném, hogy a torrentek alacsony prioritást kapjanak, azaz ha nincs más program, ami használja a sávszélességet, akkor menjenek maxon, de viszont ha pl. felmegyek a gépre vnc-vel, olyankor a vnc kapjon annyi sávszélességet, amennyit csak akar, és olyankor a torrentek csak a fennmaradón fussanak.
ezt meg tudom valamilyen queue-vel csinálni, és ha igen, hogyan?

ja és az azureusban van "auto speed", ami pont ezt csinálná, de az valahogy nekem nem működik rendesen.

(#5981) rtom válasza rtom (#5937) üzenetére


rtom
senior tag

A guglizás eredményeként találtam egy leírást, ahol sikerült megoldani az ATI driver-es problémát, de debianos és nem teljesen ubuntu-kompatibilis a leírás. Ő az.

Ez nem tudom megcsinálni:

cp fglrx.ko /lib/modules/ /lib/modules/2.6.16-2-686/misc/

mert nincs misc könyvtár a /lib/modules/'uname'/könyvtárban.

Hova tegyem az fglrx.ko-t, hogy újraforgathassam? :F

(#5982) hudyfiu válasza bsh (#5980) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Van routered?
Lehet abban egyszerűbb lenne vagy ha felmész vnc-vel csináld manuálisan, akkor biztos nem lesz baj.
Szoftveresen nem tudok segíteni, mivel sajnos nem vagyok nagy linuxos.

(#5983) bsh válasza hudyfiu (#5982) üzenetére


bsh
őstag

routerem nem tud QoS-t.
az a baj, hogy ha izzanak a torrentek, akkor néha olyan lassan tölti be már az alapképernyőt is a vnc, hogy sokszor timeout-tal ledobja. mire odáig eljutok, hogy limitáljam a torrent sebességet, az sokszor fél óra diavetítés... :S
azureusban lehet ip_tos (type of service mező) állítani, ez segítene, csak nem tudom, melyik tc queue használja ezt és hogyan állítsam be.

(#5984) rtom válasza bsh (#5983) üzenetére


rtom
senior tag

Telepíts a routerre openWRT-t, annak elég sok beállítási lehetősége van. Ha van rajta USB, akkor még fájlszervert is lehet csinálni, egy külső HDD-vel.

(#5985) bsh válasza rtom (#5984) üzenetére


bsh
őstag

az tudtommal csak wireless routerekre megy fel, arra sem mindre. nekem vezetékes a hálóm, és az smc routeremre nincs ilyen firmware.
és minek nekem usb fájlszerver? arra van ott a szerverem, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#5986) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Tegnap sikerült kifektetni a GUI-t...

Amikor telepítettem a 64 bites 7.04-et, ATi X1300Pro volt a gépben és volt direct rendering a restricted driver használatával. Aztán váltottam X800GTO-ra, a driverbeállításhoz nem nyúltam tegnapig, amikor is úgy gondoltam, hogy kipróbálom az OpenArena-t. Előtte ellenőriztem, hogy van-e 3D-gyorsítás, de mivel nem volt, gondoltam beállítom. Kikapcsoltam a restricted drivert, ami kért egy restartot. Megcsináltam és azóta No Signal üzenetet kapok a monitortól, GUI nix.

Van valakinek 5lete, mihez tudok kezdeni?

https://www.coreinfinity.tech

(#5987) bsh válasza sh4d0w (#5986) üzenetére


bsh
őstag

hát egy terminált nyiss, alt+f1 vagy ilyesmi, és állítsd vissza az x-et vesa driverre és indítsd újra az ablakkezelőt. aztán már lesz grafikus felületed, ott visszakapcsolhatod a restricted drivert.

(#5988) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Természetesen Ubunturól van szó, GNOME-mal.

https://www.coreinfinity.tech

(#5989) hudyfiu válasza bsh (#5983) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Gépet akarod vezérelni vagy csak a torrenteket?

(#5990) bsh válasza hudyfiu (#5989) üzenetére


bsh
őstag

mindent kompletten. mivel ez egy headless gép, monitor és billetnyűzet és egér nélkül, így csak vnc/ssh/ftp-vel tudom elérni. (persze ha otthon vagyok, nincs gond helyi hálón, csak akkor van gáz, ha távolról kell elérnem, a lassú netem miatt. bár mondjuk tökmindegy milyen netem lenne, a torrent úgyis felzabálná! :) )

(#5991) hudyfiu válasza bsh (#5990) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Azthiszem túlbonyolítom a következő dologgal de csak segíteni próbálok.
Webui.
Előtte webről lekorlátozod a torrentet és már mehetsz is vnc-vel!?

(#5992) rtom válasza bsh (#5985) üzenetére


rtom
senior tag

Ha van benne a minimum követeleményeknek megfelelő mennyiségű flash és RAM, akkor wired routeren is menni kellene. OpenWRT mellett a DD WRT-t is érdemes lehet megnézni.

Milyen routered van?

[ Szerkesztve ]

(#5993) sh4d0w válasza bsh (#5987) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Okés, kipróbálom. Hogyan állítsam be a Vesa drivert?

https://www.coreinfinity.tech

(#5994) rtom válasza sh4d0w (#5993) üzenetére


rtom
senior tag

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

aztán a listából kiválasztod. ha csökkentett módban lépsz be, a sudo sem kell.

(#5995) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Ez elég?

https://www.coreinfinity.tech

(#5996) bsh válasza sh4d0w (#5995) üzenetére


bsh
őstag

utána végigmész a beállításokon, és a megfelelő résznél vesa-t választasz.
majd ha vége ennek a "varázslónak", akkor:
sudo /etc/init.d/gdm restart
és már indul is (újra) a gnome. vagy indítsd újra a gépet ha az jobban tetszik

(#5997) sh4d0w válasza bsh (#5996) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi.

https://www.coreinfinity.tech

(#5998) sh4d0w válasza bsh (#5996) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Namostmár csak annyi bajom van, hogy max 1024*768 a felbontás, max 60 Hz-en, de a monitor tud 1280*1024-et 75 Hz-en. Ha az X rekonfig során megadom a max. felbontást, akkor "No signal". Próbáltam azt is, hogy kézzel beírom a max felbontást az xorg.conf-ba, de akkor meg szét van csúszva a kép és "Signal out of range"-et kapok. 5letek?

https://www.coreinfinity.tech

(#5999) sh4d0w válasza sh4d0w (#5998) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nah, a felbontást sikerült beállítani, de most állítólag 60 Hz-en megy. Hogy lehet belőni 75-re (beállítások között nincs más, csak 60)?

https://www.coreinfinity.tech

(#6000) GD válasza sh4d0w (#5999) üzenetére


GD
őstag

keress ilyem modline generátorokat weben vagy a monitorod típusához illeszkedő xorg confot
jó ha pontosan tudod a horz. vert. felbontásokat tól-ig

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.