Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4951) Cathfaern válasza raczger (#4949) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1. Miért lenne jobb a win féle? Amúgy az a helyzet, hogy az közvetlenül nem tudja a linuxot bebootolni, tehát legfeljebb úgy lehet megoldani, hogy ha linuxozni akarsz, akkor bejön a win oprendszer választója, majd a linuxot kiválasztva a grub (legalábbis amikor én legutóbb próbálkoztam ilyennel, akkor csak így lehetett). Amúgy szerintem grub messze jobb annál, sokkal jobban testreszabható, lehet berakni képet, stb :)
2. Ott valami gond lehet, bár nem feltétlen van összefüggés a sötét képernyő és a lassú betöltés között, de hogy mi lehet a probléma, azt nálam okosabbak megmondják majd :)
3-4. Simán kéne mennie.
A 3D-s felületet:
- tedd fel a compizconfig-settings-manager csomagot
- beállításokon belül menj be a megjelenésbe, és ott az utolsó fülnél válaszd ki az egyedit, majd a mellette lévő gombokkal tudod bekapcsolni, hogy milyen effekteket szeretnél (munkaasztal kocka és munkaasztal kocka forgatását kell bekapcsolni a kockához, az ablak mozgatásakori animáció alapból be van kapcsolva, mosódás effekt meg asszem motion blur néven van). Forgatni úgy tudod majd, hogy ctrl + alt -ot lenyomva tartva "megfogod" az asztalt a bal egérgombbal
5. Ez erősen játékfüggő, de elég sok minden elindul minden beállítás nélkül. Egyes játékokkal kapcsolatos kompatibilitási információt itt találsz. Arra viszont számíts, hogy mivel ATI nem hajlandó linux alá normális drivert írni, ezért valószínűleg kicsit rosszabbul fognak futni, mint Win alatt.

(#4952) raczger válasza Cathfaern (#4951) üzenetére


raczger
őstag

1. mert barátomnak az van és neki hipp-hopp betölti a linuxot, én pedig nem nagyom kívánom azt a részt testreszabni... elég nekem valami egyszerű vűlasztó, hogy win vagy linux, és kész
2 :S
3-4 ubuntu.hu-n is megkérdeztem, és ott is mondták ezt a programot, sőt be is linkeltek nekem hogyan kell megcsinálni, ugyhogy majd hamarosan próbálkozok vele
5. inkább kíváncsi vagyok hogyan mennek a játékok, mert szerintem úgyis win alatt fogok játszani

thx a helpet :R

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4953) GD


GD
őstag

nem értem azt amikor valaki linux-al próbálkozik csak azért, hogy hátha ugyan az a vas megtáltosodik és giga fps értékek lesznek játékok alatt, ami persze nincs is linuxra.. :o

(#4954) Major Major válasza raczger (#4952) üzenetére


Major Major
őstag

1. Ha a barátodnak az van, miért nem kéred meg, hogy mutassa meg, hogyan kell megcsinálni? :)
egyébként ez kell neked: https://gna.org/projects/grub4dos/ (bár én sem javaslom, a grub pontosan az ami kell neked, egyszerű választó)
ha viszont ragaszkodsz a wines bootloaderhez
-/boot/grub/menu.lst file-odat rámásolod a win meghajtódra
-átiratod az mbr-t windows telepítővel (pártucat hozzászólással ezelőtt volt róla szó)
-bebutulsz winre, feltelepíted a linken levő cuccot
-boot.ini-ben kell egy ilyesmi sor: C:\grldr.mbr="Start Ubuntu"
-felülírod az automatikusan telepített menu.lst file-t a sajátoddal
-megnézed működik-e

hozzáteszem, ezt én így még nem csináltam, magam írtam a menu.lst-t win alatt, de szerintem ennek így működnie kell

2. próbálj meg a nosplash boot-opcióval bootolni ubiba (most nem tudom melyik gombokat kell nyomni így hirtelen és nincs kedvem rebootolni, de mintha kéne egy ESC a grubban, aztán az alap sor rámész és e-t nyomsz, aztán rámész ott a kernel kezdetű sorra és megint e-t nyomsz, odaírod a végére h nosplash, enter, aztán b)
így elvileg látni fogod min szöszöl annyit a gép
az ubuntu logo helyretételéhez: sudo gedit /etc/uspash.conf , beállítod a felbontásod, aztán sudo dpkg-reconfigure usplash

ha jobban belegondolok, csak az első két sort akartam leírni... nagyon jó kedvemben találtál :)

(#4955) Neil Watts válasza Major Major (#4954) üzenetére


Neil Watts
veterán

"ha jobban belegondolok, csak az első két sort akartam leírni... nagyon jó kedvemben találtál :)"

HEHE XD ;]

[ Szerkesztve ]

(#4956) vamzi


vamzi
őstag

sziasztok forumozok.ubuntu servert szeretnék telepiteni(7.04) mivel csak 32mega ramom van ezért csak low memory módban megy.hardver ellenőrzés közepette valami netcfg keresése vagy betöltése után fekete képernyő és balalsó sarokban villogó kurzor időnként felvillanó killed szöveg fogad.a 7.10-el is és a 6.06-al is.ez miez? 3db hálókártya van a gépben 1 pci-s realtek és 2 isa-s az egyik 3com a másikat nem tudom :D. szerintetek valamelyik kártya kukás és az zavar be?

(#4957) raczger válasza Major Major (#4954) üzenetére


raczger
őstag

köszönöm a segítségedet! mostmár pikk-pakk bejön az ubuntu!
már csak az 5.-en rágodok... de azthiszem az hosszú macera lesz:D
illetve van még egy kisebb gondom: pl 1-2 percig nem nyúlok a géphez, és utána mehmozgatom az egeret akkor felteszi a képernyő világosságát maxra...
mod: meg valamiért lassúcska a rendszer, akadozik a firefox görgetéskor, meg hasonló dolgok

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4958) vamzi válasza vamzi (#4956) üzenetére


vamzi
őstag

annyit változtatnék, az előző hszen h nem a hardver ellenőrzésekor irja ki hanem utána, mikor elkezdi betölteni a drivereket.és ha kiveszek a hálókarikat is ezt csinálja.a 7.10es ubi mikor belépek a telepitőbe kiirja nekem h bazirégi a biosom(1997) neki minimum 2000es kell és h indítsam igy: acpi=force.
a 7.04es ubi meg ezt irja ki: [ 0.000000]acpi: unable to locate rsdp

(#4959) v.tom válasza Major Major (#4945) üzenetére


v.tom
őstag

THX! Ki is fogom próbálni amint lesz időm rá :R

(#4960) escape válasza Cathfaern (#4951) üzenetére


escape
aktív tag

"Amúgy szerintem grub messze jobb annál, sokkal jobban testreszabható, lehet berakni képet, stb."

Ez a kép dolog érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4961) vamzi válasza escape (#4960) üzenetére


vamzi
őstag

engem meg az érdekelne, miért nem sikerül feltelepiteni :P
egyébként ez a képes dolog engem is érdekelne:)

(#4962) #25954560 válasza escape (#4960) üzenetére


#25954560
törölt tag

tadaam
vagy igy.
vagy ahogy a suse grub man-jaban van.

(#4963) vamzi


vamzi
őstag

ugynézki a 6.06-os változatot sikerült feltennem.habár kiirta h nincs a gépbe hálókártya, pedig valójában 3db is van.mind1.indítom a gépet.de se grub, se ubuntu.tölt egy kicsit.kiirja h boot meg ilyenek elmegy a kéernyő és ujraindul.mi a baj?

(#4964) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Április környékén tervezem bővteni/gyorsítani egy 36GB-s Raptorral! :)

1. kb. (nem ns. pontossággal kérem :DDD) mennyivel lesz gyorsabb a rendszerbetöltés? :F
2. Megéri berakni ezt a wincsit egy 500as WD Caviar mellé? :F
3. Nem pénzkidobás ez az egész? :F

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#4965) rtom válasza Major Major (#4947) üzenetére


rtom
senior tag

A távirányító beállításához a frontend-et IRKick-nek hívják. Ha jól rémlik, te kubuntu-s vagy, úh. ez "jól integrálódik a te asztali környezeteddel". :DD

Ha sikerült, írhatnál a tapasztalatokról.

(#4966) escape


escape
aktív tag

Van egy Screenletem, (EZ) aminél a piros szinű csíkot szeretném átszinezni narancssárgára, meg is találtam a fájlt: disk-gauge.svg Ebben találtam sok féle szinkódot, de egyik sem volt piros igy nem tudom hova tegyem, esetleg milyen kódot kellene keresnem?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4967) rdi


rdi
veterán

Üdv,
egy belső merelemezmentes laptopra szeretném az ubuntut feltelepíteni, a gépre csatolt usb külső vinyóra.
eval esetén szépen elindul a telepítés, csak az alaprendszert nem akarja feltelepíteni...
a normál esetében a live ubuntu elindul cd-ről,de utána már a
"nem sikerült a gyermekfolyamat ("ubiquity") végrehajtása (Be/kimeneti hiba) " hibaüzenettel el sem indul a telepítés.
Mi lehet a probléma?
A linux akármelyik partícióra hajlandó feltelepülni?

Fej! Tor! Potroh!

(#4968) Pocak89


Pocak89
senior tag

Teljesen kezdő linux használó vok azaz lehet hogy leszek. :) Olyan krdésem van hogy lehet-e windowsos játékot(nekem csak az nhl08 kéne) futtatni vhogy rajta? Tudom hogy nem működnek a windowsos progik de hallottam hogy vannak játékok amik igen.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#4969) escape válasza Pocak89 (#4968) üzenetére


escape
aktív tag

A programok egy kis részét tudod futtatni a wine /Windows Emulator/ nevü progival pl. utorent.
A játékokat is lehet, csak annak a proginak nem jut eszembe a neve.
De egyébként mindent meg lehet oldani :)
Ha kicsit visszább olvasol, talán meg is találod a választ a kérdésedre :)

A progi neve Cedega, megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4970) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Lenne egy kis problémám, remélem tudtok segíteni.
Kezdő vagyok, kérlek szájbarágósan válaszoljatok, ha van türelmetek! :)

A gond a következő lenne: Felraktam Nvidia drivert, mondtam neki, hogy átírhatja az xorg.conf filet. Ezután X felület nem szeret engem, mindig csökkentett grafikus módban akarna elindulni.
Amit eddig próbáltam:
driver installerrel automatikusan megcsináltatni
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg (rootként)
nvidia-xconfig (rootként)
manuálisan átírni xorg.conf-ot

Akkor száll el, miután drivernek beírom, hogy "nvidia" az "nv" helyett. Driver rendesen fel lett telepítve (először manuálisan, majd apt-get használatával - most újra manuálisan van fenn).

Valakinek valami ötlete? Mit csinálok rosszul?

(Ubuntu 7.10)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#4971) Cathfaern válasza Pocak89 (#4968) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Wine kell neked, a #4951-ben írtam egy linket egy adatbázishoz, amiben írják, hogy melyik program mennyire jól fut linux alatt wine segítségével. Sajnos az NHL08 egyáltalán nem :(

escape:
Wine is futtat játékokat is, a Cedega "csak" a wine-ből leágazott program, ami elméletileg játékokra van kihegyezve és a fullos verziója fizetős. Viszont a leágazás óta a wine azóta történt fejlesztéseit nem nagyon veszi át (asszem jogi okok miatt nem is veheti), így vannak játékok, amik wine alatt már jobban futnak, mint Cedega alatt.

GD:
Megtáltosodni nem fog, de ha nvidia kártyád van, akkor esélyes hogy pár fps-el többet érj el linux alatt, mint windows alatt. Feltéve persze, hogy elindul a játék egyáltalán :D

[ Szerkesztve ]

(#4972) rtom válasza Pocak89 (#4968) üzenetére


rtom
senior tag

Sajna az nhl08 nem szerepel ezen a listán, és elég újnak tűnik ahhoz, hogy directx 10-et használjon, akkor pedig felejtős, de Cedegával is (mostanában nem hallottam túl sok jót a házuk tájáról...)

A modi 8 mp-vel beelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#4973) (Kolombusz) válasza FehérHolló (#4970) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nekem is ez volt, 6.10-nél, teljes grafikus felület elszállt, akkor gyalultam le végleg a gépemről az Ubuntut és maradtam a Windowsnál.

Nekem a legjobb.

(#4974) FehérHolló válasza (Kolombusz) (#4973) üzenetére


FehérHolló
veterán

Vissza tudom csinálni, de így meg a driver nem megy.

Skynet is real. It's called Google.

(#4975) Vladi válasza FehérHolló (#4974) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ctrl alt f1-2 ... 5. Így kapsz egy terminált. Ott át tudod írni a konfig fájlban. /etc/X11/xorg.conf

De igazán egy log kellene. Tehát:
- állítsd elő a hibát.
- válts mélyterminálra a billentyűkombinációval
- másold át valahova a logot /var/log/Xorg.0.log
- állítsd vissza a grafikus felületet (vesa driver biztosan jó, de nv vagy radeon is jó lehet.)
- indítsd el a grafikus felületet és elemzd a logot. Vagy szemezd ki a lényeget, minden WW és EE kezdetű sort. Mutasd meg linuxos fórumozóknak.

(Ez a hsz. is megy a privát gyűjteményembe, mert kb 20. alkalommal írom le ezt a metódust. :)) )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4976) escape válasza FehérHolló (#4974) üzenetére


escape
aktív tag

Ha semmi sem megy, és már mindent kipróbáltál, akkor utoljára még az Envy vel próbálkozz meg, nekem az pakolta össze a drivert, letölti és automatán fel is teszi.

Vagy esetleg: Olvasd el ezt, de szerintem ezzel kezdted. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4977) FehérHolló válasza Vladi (#4975) üzenetére


FehérHolló
veterán

Itt a log: [link]
Semmi újat nem mond el ahhoz képest, amit eddig írtam. Nem tölti be nvidia drivert, azt kész.
(NVS 110M van a gépben, driver támogatja.)

Skynet is real. It's called Google.

(#4978) FehérHolló válasza escape (#4976) üzenetére


FehérHolló
veterán

A "Module" section hiányzott az xorg.conf-ból...
Így most minden szép és jó. Köszi neked és a többieknek is, akik gondolkodtak a problémán!

Kicsit furcsa, hogy driver után eltűnt az ablakok jobb felső sarkából a minimize, maximize és a close gombocska. :) (Megoldható alt+F#-el, csak fura...)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#4979) rdi válasza rdi (#4967) üzenetére


rdi
veterán

ubuntu külső merevlemezre?

Fej! Tor! Potroh!

(#4980) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Van két Ubuntu masina: 192.168.0.196 és 192.168.0.197.

A 196-oson telepítettem egy ftpd-t, ami sikeresen lezajlott. A 197-esről szeretnék fileokat másolni a másik gépre, de nem talál service-t. Ha ráeresztem az nmap-et a 196-os gépre, nem látja nyitva a 21-es portot, még akkor sem, ha saját magán csinálom. Van vkinek 5lete, mi lehet a hiba?

https://www.coreinfinity.tech

(#4981) escape válasza FehérHolló (#4978) üzenetére


escape
aktív tag

Ilyen nekem is volt csak kicsit másképpen..
A címsor, extra efekteknél, alaptémánál(barna vagy milyen), egyszerüen a fele eltünt, mintha a tvben adásszünet lett volna talán még meg is van a kép.
http://images.netbag.hu/20080130/17411883638.png
Ilyen.
Aztán feltettem az Emerald Theme Managert, betettem egy témát és már nem csinálja :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4982) 7 válasza sh4d0w (#4980) üzenetére


7
addikt

Úgy tűnik, mintha egy firewall blokkolná, mint pl. az iptables

(#4983) sh4d0w válasza 7 (#4982) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Néztem azt is, de az alapból ACCEPT-en van.

Közben rájöttem: ftpd egyszerűen nem nyitott portot magának. Leszedtem, felraktam a pure-ftpd-t és az egyből ment.

Köszi a tippet.

https://www.coreinfinity.tech

(#4984) Cathfaern válasza rdi (#4979) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem is külső merevlemezen van, gond nélkül fel tudtam rakni, szóval szerintem ott valami más gond lehet. De valahol olvastam olyat, hogy csak elsődleges partícióra megy fel külsőn, másodlagosra nem (nekem elsődlegesen van).

(#4985) raczger válasza raczger (#4957) üzenetére


raczger
őstag

kicsit up magamnak, valamiért tényleg nagyon lassú:S
talán a több asztaltól lenne, vagy a kocka forgatástól? levettem 1 munkaasztalra, és úgy is elég lassú volt, meg a cpu terhelés valamiért mindig 100-on van, és az aksit is jobban zabálja mint az ikszpé, majdnem 2x annyit (mivel laptopon van az ubuntu)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4986) vamzi válasza raczger (#4985) üzenetére


vamzi
őstag

kapcsold ki a compizt. nekem az járatja 100%on a procit. bár ha akad a ff is akkor ott szerintem vga driver gond lesz.felvan téve rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#4987) raczger válasza vamzi (#4986) üzenetére


raczger
őstag

elvileg fel van téve rendesen, ubuntu.hu-n lévő dokumentáció alapján megcsináltam és elvileg jó is:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4988) Cathfaern válasza raczger (#4987) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

glxgears mennyi fps?

(#4989) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lehet, hogy ezt az adott termék topikjában kéne feltennem, de a #4964-re valaki? :F

(#4990) vamzi válasza Neil Watts (#4989) üzenetére


vamzi
őstag

szerintem érezhetp lesz a különbség.én is beruháznék egyre ha lenne pénzem.azért nem kevés a fordulatszáma annak a raptornak az meg sokat dob a vinyón.de vegyél mellé még11egy és kösd raid0ba :C nah az dobna hatalmasat a gépen.
nah de szvsz megéri megvenni.én megvenném a helyedben ha meglenne rá a pénzem.de ez csak egy vélemény.

(#4991) Neil Watts válasza vamzi (#4990) üzenetére


Neil Watts
veterán

36GB-osat vagy 74-eset? :)
Ha ez OFF akkor sry..

[ Szerkesztve ]

(#4992) raczger válasza Cathfaern (#4988) üzenetére


raczger
őstag

kicsit érdekes dolgot csinált... hogyismondjam, bejön ilyen dos fílingű ablak, aztán az egész fekete képernyű, pár dolgot gyorsba kiírszürke betékkel, és aztán sötét képernyő, és nem tölt a gép:)
most újra megnéztem a glxinfo, és most a rendering meg no-n van:S

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4993) Cathfaern válasza raczger (#4992) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valami pedig akkor nincs rendben a vga drivereddel. Simán ubuntu által felajánlott restricted drivert raktad fel? Ha igen, akkor szedd le és próbáld meg envy-vel. Ha envyvel raktad fel, akkor meg azt szedd le, és ubuntu félét próbáld :D (nekem utóbbi jött be, de vkinek envyvel jobb)

(#4994) raczger válasza Cathfaern (#4993) üzenetére


raczger
őstag

először az elsőt nyomtam fel, aztán a compiz miatt azt ajánlották, hogy envy, de akkor visszarakom a régit:D még az is egy jó móka lesz:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4995) palota


palota
csendes tag

sziasztok.cd/dvd katalogizáló programot tudnátok ajánlani?hasonlot mint a where is it.

(#4996) rtom válasza palota (#4995) üzenetére


rtom
senior tag

hozzáadás/eltávolítás: Katalógusprogram Gnome alá, ill. a #4236-ban írta vamzi cdcat-ot, nem tudom, hogy ugyanaz-e.

(#4997) palota válasza rtom (#4996) üzenetére


palota
csendes tag

Köszi

(#4998) Dark Archon válasza rtom (#4943) üzenetére


Dark Archon
addikt

Akkor legalább már tudom, hogy az IRKick miért nem megy :) De sikerült lefordítani meg minden, be van állítva a vevő meg a távirányító, fut a lircd... és most?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4999) rdi válasza Cathfaern (#4984) üzenetére


rdi
veterán

Már túl vagyok néhány disztriben :)))
Valószínűleg a probléma vagy az, amit írtál, vagy az, hogy a linux irásvédettnek látja a partíciókat és törölni ugyan pl. enged, de ext3 at formatálni az ürews helyre már nem...

Fej! Tor! Potroh!

(#5000) rtom válasza Dark Archon (#4998) üzenetére


rtom
senior tag

Attól, hogy KDE-s még mennie kellene Gnome alatt is, pl. én k3b-t használok CD/DVD sütögetésre...

És most gondolom hátradőlsz az ágyban/karosszékben és az infrás távirányítóval váltogatod, hogy TVout-on vagy monitoron olvasod a PH!-t :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.