Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5751) .:GoliBali:. válasza róland (#5750) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

hát speciel freemail-t nem néztem, de nekem szinte minden alatt ezt csinálja. Nem mindig, de szokása, és nem csak néha, tehát zavaróan sokszor....

Kérdés, van-e linux alá (Gnome) jobb böngésző, mint a firefox?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5752) vamzi válasza .:GoliBali:. (#5751) üzenetére


vamzi
őstag

például a 3as firefox. igaz mg béta, de én még hátrányát nem találtam a bétának. a 2essel nekem is szokott megmeg fagyogatni, van mikor totál kifagy, de a 3assal nem tapasztaltam még semmi ilyet. egyébként ott van még -csak hogy egyet említsek- az opera.

(#5753) GD válasza .:GoliBali:. (#5751) üzenetére


GD
őstag

web browsers
hogy melyik a jobb és mitől..ez elég komplex, próbálgasd..

(#5754) dekoninck válasza Vladi (#5678) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Helló Vladi,
(#5674) dekoninck:
A pulse audionak nem sok köze a dologhoz. Kernel modul a driver. Utána az alsa és e fölött fut a pulse. Az nem húz ki a csávából. Először nézzünk, milyen kernel modul kell. Utána egy lspci -t. Masd lsmod. Lássuk! A gép pontos típusa kéne.

Acer Travelmate 6291, Realtek High Definition Audio chip, de a pontos típusát nem tudom megállpítani, ennek ellenére nem hinném, hogy nagyon extra valami.

(#5755) Neil Watts válasza .:GoliBali:. (#5749) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Nekem az ubuntu.hu fagyott ki, (csontra) de már jó, mert kivették belőle azt ActiveX-scriptet ami lefogta a browsert...
Egyébként tudtátok a FF3 BETA5pre már nevet változtatott?
Firefox=Minefield :F
Én úgy tudom, hogy náluk (Anglia) mások (nem kicsit) az adózással kapcsolatos törvények...

Nálunk: 5 év után kell nevet változtatnia egy üzletnek.
Náluk: 7 év után kell nevet változtatnia egy üzletnek.

Nem vagyok ebben biztos, ha mégis/mégsem így van akkor FIXME...

[ Szerkesztve ]

(#5756) Cathfaern válasza Neil Watts (#5755) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Miért változtatott volna nevet? :F Nekem fent van az 5-ös beta, de ugyanúgy Firefox. Az adózással kapcsolatos részt meg végképp nem értem, főleg mivel Firefox nevű cég nem létezik, Mozilla Corp. az melyiknek a terméke a Firefox.

(#5757) Neil Watts válasza Cathfaern (#5756) üzenetére


Neil Watts
veterán

:B ok tudom h Mozilla csak le akartam egyszerűsíteni... (lehet, hogy félreérthető volt.. bocsi)
Nekem a beta5pre Minefield néven települt... :F
a hup.hu-ról le lehet szedni a "végleges" beta 5...
Én meg már azt hittem vmi jogi dolog van a háttérben a nevet illetően... :W Tévedtem...
Bocsi, ha hülyeségeket beszélek, de úgy néz ki galiba van az XP-vel a másik gépen... :W

[ Szerkesztve ]

(#5758) Cathfaern válasza Neil Watts (#5757) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Utánanéztem, Minefield = FF-nek a fejlesztői változata, azaz amibe minden változtatás azonnal belekerül, emiatt persze elég szép kis bugok is lehetnek benne.

(#5759) dekoninck válasza Neil Watts (#5757) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Hát igen, a Windóz megőrjíti az embereket néha. Úgy látom, az Ubuntu is, csak az valahogy nem okoz akkora frusztrációt. Tényleg lehet abban valami, hogy a mazochistáknak való. :) Pedig én is váltani akarok a Hardyra. De most komolyan: tényleg human beingeknek való ez? Vagy mégsem? Annyi zűrről beszéltek itten, hogy kezdek LLkedni. Nekem se volt hang a LiveCD-s próbánál, de reménykedtem, hogy ez csak a LiveCD miatt van. Remélem, Vladi majd jön és megokosít.

(#5760) 7 válasza dekoninck (#5759) üzenetére


7
addikt

Kb. ugyanannyi vele a macera, mint a Winnel, csak egyrészt más típusúak, másrészt a kevésbé kitartóak azt mondják, hogy eh, picsába ezzel, megyek vissza a Winre, így aki marad, az tényleg érdeklődik a dolog után, azért kisebb a frusztráció.

Amúgy én azt mondom, hogy még egy Debian is emberi lényeknek való, kicsi talpraesettség és érdeklődés kell hozzá, több nem.

(#5761) Kephamos


Kephamos
addikt

Mióta fent van a Hardy azóta nincs hang. HDA Intel kártya, Realtek ALC-681 VD chippes kártya van a Lenovo notimban. Tudja valaki, hogy mi lehet a megoldás?

(#5762) dekoninck válasza Kephamos (#5761) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Nawazze... :O Nemá! Pedig úúúúgy akarom!

[ Szerkesztve ]

(#5763) vamzi válasza Kephamos (#5761) üzenetére


vamzi
őstag

Realtek ALC888-hoz így kell hangot varázsolni, lehet bejön nekedis.
Csak saját felelősségre próbáld ki

AUDIO beállítása:

Készítsünk egy alsa_1.sh nevű fájlt a következő tartalommal:

#!/bin/sh
#
#install necessary stuff
apt-get install build-essential ncurses-dev gettext
apt-get install linux-headers-`uname -r`

echo "downloading alsa packages..."
wget ftp://ftp.alsa-project.org/pub/driver/alsa-driver-1.0.15.tar.bz2
wget ftp://ftp.alsa-project.org/pub/lib/alsa-lib-1.0.15.tar.bz2
wget ftp://ftp.alsa-project.org/pub/utils/alsa-utils-1.0.15.tar.bz2

echo "extracting alsa packages..."
tar -xjf alsa-driver*.tar.bz2
tar -xjf alsa-lib*.tar.bz2
tar -xjf alsa-utils*.tar.bz2
rm alsa*.tar.bz2

echo "setting up alsa for compilation"
mkdir -p /usr/src/alsa
mv alsa-* /usr/src/alsa

#alsa-driver
cd /usr/src/alsa/alsa-driver*
./configure --with-cards=hda-intel
make
make install

#alsa-lib
cd /usr/src/alsa/alsa-lib*
./configure
make
make install

#alsa-utils
cd /usr/src/alsa/alsa-utils*
./configure
make
make install

echo "now reboot your machine, and run alsa_2"
#end of alsa_1

Készítsünk egy alsa_2.sh nevű fájlt az alábbi tartalommal:

#!/bin/sh
#for after reboot
cp -v /lib/modules/2.6.22-*/kernel/sound/pci/hda/snd-hda-intel.ko /lib/modules/2.6.22-*/ubuntu/media/snd-hda-intel/snd-hda-intel.ko
cp -v /usr/src/alsa/alsa-driver*/modules/* /lib/modules/2.6.22-*/kernel/sound/
depmod -a
#end of alsa_2

Ezután:
$ sudo sh ./alsa_1.sh

Gép újraindítása

$ sudo sh ./alsa_2.sh

valóságépítő: köszi a parancsot működik a hang amsn-be nekem. egyébként hardy alatt nagyon élvezhetetlen az amsn. nekem nem villog alul pedig bevan állítva amsn-be.nagyon eszi a procit, és lassú.

vga beállításra hardy alatt még mindig nem tud senki semmit? még mindig nem vagyok megelégedve vele, mivel valamiért nem engedi bekapcsolni az effekteket.

[ Szerkesztve ]

(#5764) Kephamos válasza dekoninck (#5762) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem kell izgulni. Ez még csak beta. Hamarosan kijönt a végleges, azzal nem lesznek ilyen bajok! :K

(#5765) Neil Watts válasza 7 (#5760) üzenetére


Neil Watts
veterán

A winnel (XP-VISTA) SOKKAL több probléma van, mint a Ubival vagy a Debiannal... :K

(#5766) .:GoliBali:. válasza vamzi (#5752) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Hát felraktam a firefox3-t. Azt tény, hogy a gond meszűnt, már nem fagy le minden oldalnál, viszont van olyan amit be sem tud tölteni...

pl gmail-t nekem nem tudta betölteni, akarhányszor próbáltam, vagy pl saját sulis oldalt, ami védett, https-es oldal.

Operát már régebben próbáltam, még windows-on, és nem nagyon jött be nekem, de ha nincs más lehet azt kell használnom....

Remélem firefox3 jó lesz, és kijavítják még a hátralévő néhány hibát...

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5767) .:GoliBali:. válasza 7 (#5760) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Nomeg az sem elhanyagolandó, hogy míg winnél a hibák lehet hogy kevesebbek, de ha van hiba, azt megoldani nem nagyon lehet, míg linuxnál sokkal több dolog áll rendelkezésedre hogy megjavits vm-t (opensource-ból kifolyólag) sztem.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5768) Vladi


Vladi
nagyúr

Megnéztem ezt a hang proglémát. Úgy tűnik a 1.0.14-es alsa bugról van szó.
Az új ubi mit tartalmaz? Mert elvileg legalább 1.0.15b3 kell. Ezt vagy forgatja az ember, nem ajánlott, vagy felrakja dev repóból.
Forgatás. Illetve amit vamzi írt. De ne vonjátok össze, inkább lépésről lépésre. Ha forgatsz, akkor előbb szedd le az alsa csomagokat!

De a dev repóból fel lehet rakni a bétát. De csak azt! Legalább is azt írja a srác. 8.04 melyik alsát tartalmazza? Nézzétek már meg, hogy azzal mi a szitu. (LiveCD)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5769) vamzi válasza Vladi (#5768) üzenetére


vamzi
őstag

nekem 1.0.16-os alsa van a hardyban. már ha az alsa-base csomag kell.

nekem a gmail és a https oldalak is mind szépen bejönnek, ahogy az megvan írva. Gmailos fiókomat aktívan használom naponta többször és még nem volt vele gondom.És még nem is találkoztam olyan oldallal amit ne hozott volna be.szóval lehet csak egyéni hiba, vagy nekem egyéni az esetem? :DD

(#5770) vamzi


vamzi
őstag

az alsa-utils meg 1.0.15

(#5771) .:GoliBali:. válasza vamzi (#5769) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

egy gnome restart kellett neki, és mostmár mennek a dolgok.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5772) n00n


n00n
őstag

Valaki meg tudja mondani,h hogyan lehet üzembe helyezni a egér oldalán lévő két gombot (Vissza-Előre)? Mert böngészésnél nagyon kéne. :(

(#5773) Cathfaern válasza .:GoliBali:. (#5767) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az emberek 90%-a a forráskódokhoz nem nyúl, így a saját magad által történő javítgatás szempontjából az open-source-ség nem sokat segít. Inkább egyszerűen arról van szó, hogy rendszerközeli dolgokkal sokkal több információ van kint linuxxal kapcsolatban, mint winnel kapcsolatban (és sokkal-sokkal több a dokumentáció). Viszont ha valaki ért ugyanolyan szinten a két rendszerhez, akkor semmivel se kevesebb dolog oldható meg win alatt, mint linux alatt (csak linux alatt ezt a tudást egyszerűbb megszerezni).

Amúgy linuxhoz 3 dolog kell: net (ebbe beletartozik, hogy tudj keresni... sajna nem triviális ez), angol tudás, és értő olvasási képesség. A linuxxal próbálkozók 70%-a a legutolsón bukik el... Viszont ha ezek megvannak, akkor csak az idő lehet korlátozó tényező, amúgy bármit elérhetsz saját magadtól is (ha még tudsz programozni is, akkor pedig végképp a mennyország)

(#5774) Kephamos válasza vamzi (#5763) üzenetére


Kephamos
addikt

Továbbra sem működik. A második sh nem fut le...

cp: stat "/lib/modules/2.6.22-*/kernel/sound/pci/hda/snd-hda-intel.ko" sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: stat "/usr/src/alsa/alsa-driver*/modules/*" sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

[ Szerkesztve ]

(#5775) Kephamos


Kephamos
addikt

Nyomattam egy alsacon-ot, rendesen felismerte a kártyát, de semmi változás.

(#5776) Kephamos válasza Kephamos (#5774) üzenetére


Kephamos
addikt

UP!

(#5777) .:GoliBali:. válasza Cathfaern (#5773) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Egyetértek mindenben. :) Csak annyit tennék hozzá, hogy engem jobb kedvre derít, hogy opensource, és belenyulhatok/bele tudok nyúlni a programba, nem úgy mint win alatt. (ez lehet azért van, mert infora járok, és így érdekel a programozás :B)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5778) Kephamos válasza Kephamos (#5776) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, senkinek semmi ötlete?

(#5779) Kephamos válasza vamzi (#5769) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekemis ugyanazek a verziók vannak fent.

(#5780) dekoninck válasza .:GoliBali:. (#5777) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Hülye vagyok, ha én meg azt mondom, hogy jobb kedvre derít, hogy opensource és közösségi meg ilyesmi? Tetszik a Vista, de életmódot váltok, és részemről leszámolok a nagy multikkal :) Az Ubuntu ebbe pont beleillik. Emellett meg tényleg teccik. Bár programozni nem tudok, így a nagy tudáshoz nem tudok mit hozzátenni. Esetleg egy-két Gnome témát majd.
Szóval így is lehet?

(#5781) Siriusb válasza n00n (#5772) üzenetére


Siriusb
veterán

egy

kettő

itt találsz megoldásokat.

(#5782) .:GoliBali:. válasza dekoninck (#5780) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Most mi van? Csak annyit mondtam hogy az is tetszik a linuxban hogy opensource, és megvan a lehetőségem, hogy belenyúljak a programkódba.
Ha félreértettelek, akkor bocs.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5783) Kephamos


Kephamos
addikt

Hang nincs, de mostmár világít a wifi ledje. :)
Ha valaki talál valami megoldást, akkor nem tartsa magában. Zúdítsa a nyakamba egész nyugisan.

(#5784) GD


GD
őstag

üdv!

8.04-en hiába van az összes xv lib felrakva, és fordítás után látja is az mplayer -vo help az xv kimenetet..nem működik.. más is tapasztalt ilyet?

(#5785) dekoninck válasza .:GoliBali:. (#5782) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Nagyon félreértettél. Lelkes vagyok, és épphogy sajnálom, hogy nem tudok hozzátenni a cucchoz.

(#5786) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok az ubuntu 8.04 van fent a gépen az xp mellett az a gondom,hogy nem tudom telepíteni a Automatix2 mert a 8.04 nem jó.De ugyanakkor elég sok progit tettem fel fele mert igen csak megkönnyíti a dolgomat.Másik a firefox angol hogyan tudnám magyar nyelvűre állítani,dettó ez van a billentyűvel,hogy a Y és Z fel van cserélődve itt mit kezdhetnék velük?

(#5787) dekoninck válasza qwertly (#5786) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Angol a Firefox? Töltsd le a magyart :) Szerintem külön kiadás van mindegyik nyelv számára.
Y és Z felcserélve - milyen a billetnyűzet eredetileg, és pl. működik-e az Á, É gomb? (Ahogy elnézem a becenevedet, szerintem több gond is lesz itt a billentyűkkel :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#5788) qwertly válasza dekoninck (#5787) üzenetére


qwertly
addikt

Szia bocsi de most nem tudom megnézni mert épen xp vagyok de én úgy vetem észre ,hogy a többi betű normálisan jelenik meg.A fel telítés pedig nehezen megy nekem mert én katingatós vagyok és letöltöttem kicsomagoltam utána meghalt a tudományom :DDD :DDD :DDD.

(#5789) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Június-Július környékén lenne egy kis gépbővítés...

Írtam már, hogy az 1. versenyző ez lenne...:

Gigabyte GA-MA78GM-S2H -- (HD3450
AMD Phenom 64 X4 9600 (Black Edition)
.
.
.
stb.

Hogy áll az ubi a phenomokhoz és a 780Ghez?

2. versenyző:

Gigabyte GA-Q35M-S2
Intel Core 2 Quad Q6600

3. versenyző:

ASUS M3N78-EMH HDMI
AMD Phenom 64 X4 9600 (Black Edition)

1szó mint 100:

Melyiket egyszerűbb beüzemelni Ubi alatt?

Üdv. Core2

[ Szerkesztve ]

(#5790) Neil Watts válasza qwertly (#5788) üzenetére


Neil Watts
veterán

Telepítés:

Kattints kétszer a setup.exe-re... :DDD :DDD :DDD
Így ok?

(#5791) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Na egy újabb problémám akadt. Java JRE-t ill firefox javaplugint próbáltam felrakni, az előbbit sikerült is az utóbbit, viszont nem, mert nem találom a jre könyvtárán bellül a plugin könyvtárat, ahonnan a java plugint kene linkelni a firefoxhoz. Felraktam a java JDK-t is de ez sem segített. Elvileg telepítés után ott kéne lennie, legalábbis semmi nem utal a Java oldalan arra, hogy kéne még vm-t csinálni az ügyben, hogy legyen javaplugin-om...

Valakinek 5lete?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5792) rtom válasza Kephamos (#5776) üzenetére


rtom
senior tag

nem lehet, hogy az alsa-driver configure-nál rossz kernel-számot adtál meg? :F (bár ha -uname-mel csinálod, megtalálja magának)

Én kb. egy hónapja véletlenül (googli 3. találat) pont a Vladi által belinkelt Ubuntufórumos leírás alapján csináltam, gond nélkül. Konkrétan hol akadt el?

Szerk.: megnéztem még egyszer, már látom hol akadt el, szintén a kernel verziószáma gyanús, csak most a szkriptben. Esetleg keress rá a hiányzó állományra.

[ Szerkesztve ]

(#5793) Kephamos válasza Kephamos (#5774) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, valaki tud megeoldást a problémámra?

(#5794) Kephamos válasza rtom (#5792) üzenetére


Kephamos
addikt

Keresgéltem, de nem lettem sokkal okosabb...

(#5795) Kephamos válasza rtom (#5792) üzenetére


Kephamos
addikt

A kernelszámot átírtam 22ről 24-re:
cp: stat "/lib/modules/2.6.24-*/kernel/sound/pci/hda/snd-hda-intel.ko" sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: stat "/usr/src/alsa/alsa-driver*/modules/*" sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: "/lib/modules/2.6.24-12-generic/kernel/sound/" könyvtár kihagyása
cp: "/lib/modules/2.6.24-14-generic/kernel/sound/" könyvtár kihagyása

(#5796) bizi990 válasza bizi990 (#5727) üzenetére


bizi990
senior tag

Ebben tudna vki segíteni?
cupsys start , stop, status stb parancsokra nem ad semmit, csak következő sorban megjelenik a kurzor.

(#5797) Vladi válasza Kephamos (#5795) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne szkripteld. Csináld lépésenként. Ezt amúgy kb mikor adja? alsa forgatás megvolt? Kernel source fenn?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5798) Vladi válasza bizi990 (#5796) üzenetére


Vladi
nagyúr

Parancs:

sudo /etc/init.d/cups status

Lássuk a kimenetét. Majd

sudo /etc/init.d/cups restart

annak is!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5799) Kephamos válasza Vladi (#5797) üzenetére


Kephamos
addikt

Ugye van EZ Az első tökételetesen lefut. A második adja ezt. Ha adnál egy turi linket az jó lenne.

(#5800) bizi990 válasza Vladi (#5798) üzenetére


bizi990
senior tag

Nincs cups, csak cupsys, de az a status, restart stb parancsokra nem ad ki semmit.
Synaptics-ban most nézem, hogy a cupsys nincs telepítve, csak a cupsys-bsd, cupsys-client, cupsys-common. Ez lehet a gond?

Szerk: telepítettem cupsys-t és most minden OK! Előtte hogy működött vagy mi szedte le?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.