Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4501) PiciKenny válasza PiciKenny (#4500) üzenetére


PiciKenny
senior tag

ÉS LÁSS CSODÁT lett net :R :R :R :R
ezer hála :D
Amugy csak csomagokat nemtudok leszedni, nemlehet h frissiteni kéne még a ubuntut?

(#4502) róland válasza tusi74 (#4491) üzenetére


róland
veterán

Újra megy. Egész nap nem volt elérhető.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4503) vamzi válasza escape (#4499) üzenetére


vamzi
őstag

megnyitod a saját mappát, aztán kikeresed mit szeretnél betenni, ha megvan akkor drag 'n' drop a bal oldali listába és kész is. ami meg nem kell eccerüen katt rá a listában, delete és kész.a sorrend ugy van ahogy behajugáltad a cuccost, nekem nem sikerült utána állítgatnom :D

am meg naja, te router mögül vagy, én meg cibálhatom mindig azt a kaki kábelt :((( azt jóhogy behülyül :D mondjuk csak az ixsz pé az asztali gépen kaksizta össze magát, nem akar netezni, mert nem ip-t kér le hanem autómatikus magánhálózati címet csinál :((( mind1, az xp levan... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4504) tusi74 válasza róland (#4502) üzenetére


tusi74
őstag

Igen láttam, köszi. :D Már teljes Ubuntu.hu elvonási tüneteim voltak. Na persze csak a PH! után.

(#4505) escape válasza vamzi (#4503) üzenetére


escape
aktív tag

Háth nem tudom a két ubi mennyire különbözik, de én meg tudtam változtatni a sorrendet. :D
A szélső listában ugyanugy dragndrop al lehet pakolgatni. :D

PiciKenny: Sajnos ennyit tudtam segiteni, az okosabbak majd kisegitenek, de legalább eddig megvan. :)

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4506) PiciKenny válasza escape (#4505) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Köszi szépen mindent :R már van net, tudom már hogy csináltam, szal no para ^^
márcsak a csomagokat kell megtanulnom kimithogymitmiért stb :D

(#4507) vamzi válasza PiciKenny (#4506) üzenetére


vamzi
őstag

nah én meg az este rájöttem miért olyan szeszélyes a netem :D emiatt a fos motorola modem miatt :((( pfujj de utálom a motorola céget :(((

(#4508) escape válasza vamzi (#4507) üzenetére


escape
aktív tag

Egyetértek, enyém is sajnos az, és néha nekem is sok, amit csinál (vagy nem csinál).

Viszont XP-n nincs bajom vele, uh lehet h csak az ubit nem csipázza...

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4509) Davey7 válasza ngabor2 (#4477) üzenetére


Davey7
senior tag

az apt-get update megoldotta a problémát! köszi!
a terminál váltásos fagyás meg valószinű,hogy a videókártya miatt van,de nem vagyok benne biztos...

(#4510) Neil Watts válasza róland (#4502) üzenetére


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Kivették azt az idegesítő "fagyasztó"-scriptet a lapról... :C :R
Hála az Istennek a Mozilla Firefox csak bottal tudott járni az ubuntu.hu-n... :(((

UBUNTU 4EVER!!! Microsoft suck...

Üdv. Core2

(#4511) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Üdv megint
Sry a noob kérdésekért.. :U csak érdekelne egy olyan csomag amivel az integrált hang karimat 5.1 be tudom szólaltani :F tudnátok ien csomagot ajállani?
elöre is köszönöm :C :R :R

(#4512) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Hát ez vicc..megint nincs net..egyszer xpn van 1 szer meg linuxon :( :O :O

(#4513) GD válasza PiciKenny (#4511) üzenetére


GD
őstag

aha, alsa a csomag :DDD
[link]
és kevesebb szmájli is megteszi egy hsz-en belül..

[ Szerkesztve ]

(#4514) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Igaz, hogy ezt már rengetegszer kérdeztem, de:

Miként lehet beüzemelni a ATI videókártyát?

Ubuntu.hu megvolt, a zárt meghajtóknál az fglrx drivernél azt írta, hogy minden OK, de újraindításnál fekete képernyő fogad, se konzol, semmi, úgyhogy se kép se hang... :(((
Ilyenkor mi van??? :F
Feltettem a kérdésem a Linux kezdős topikjába is, de volt ott minden... :(

Üdv. core2

(#4515) PiciKenny válasza GD (#4513) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Bocsi :B
köszi :R

(#4516) sh4d0w válasza Neil Watts (#4514) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Az a megoldás nem működik, amit ott írt ngabor2?

https://www.coreinfinity.tech

(#4517) Neil Watts válasza sh4d0w (#4516) üzenetére


Neil Watts
veterán

mit is? pillanat.. :B

(#4518) GD válasza Neil Watts (#4514) üzenetére


GD
őstag

google: envy vagy automatix2 a többi már adja magát

(#4519) Neil Watts válasza GD (#4518) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R

(#4520) Major Major válasza PiciKenny (#4512) üzenetére


Major Major
őstag

Realtek hálózati vezérlőd van? Van egy ilyen bug, hogy a windows lekapcsolja a hálókártyát kikapcsoláskor, így oldja meg a wake-on-lan=off-ot. Az Ubi viszont nem tudja visszakapcsolni. Ha ez a helyzet, akkor onnan tudod meg, hogy mikor nincs net ubin, akkor nem is világítanak a visszajelző ledek a dugó mellett. Megoldás: kártya áramtalanítása, akkor visszaáll az alapra, vagy a windowsban beállítod a wake on lan-t on-ra.
Próbáltam megkeresni az ubuntuforums.org-on a topikot ahol anno olvastam, de nem találtam. Ha bővebb info kell, akkor ott kezdd a keresést.

(#4521) Major Major válasza zabu (#4473) üzenetére


Major Major
őstag

Haladtál valamit a hétvégén a géppel? Leírhatnád a jelenlegi állapotot.

(#4522) PWR válasza Dave™ (#4476) üzenetére


PWR
aktív tag

sztem aktiv/passziv módot már alkalmazásszinten tudsz választani, tehát a programban, aminél aktiv mód kell és nem a hálózat beállításainál (gondolom dc-ről vagy vmi hasonlóról van szó).

Üdv

(#4523) GD


GD
őstag

8.04-ről írja az ubuntu.com:
"GVFS

Nautilus 2.21.6 in Alpha 4 uses GVFS, the virtual filesystem abstraction layer that's set to replace the aging GnomeVFS in GNOME 2.22, as its backend. In the near future, GVFS will make it possible to fix shortcomings of Nautilus such as the inability to restore files from trash, pause and undo file operations, and make it possible to escalate user privileges for certain operations using PolicyKit for authentication. It also brings a significant performance boost to many operations. '"

ez mi is akar lenni és mire lesz jó?

[ Szerkesztve ]

(#4524) vamzi válasza escape (#4508) üzenetére


vamzi
őstag

nekem ubi alatt stabilabb a netem mint xp alatt :D hamarabb magára talál a modem, csak picit áramtalanitani kell, meg nem árt kisütni benne a kondikat, h tényleg felejtsen el mindent :D

(#4525) #25954560 válasza GD (#4523) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat en suse 10.3 sp1 alatt talalkoztam ezzel a gnome fs-sel. azota utalom :)
siman eltuntetett fajlokat, amikor leszedtem tudatlansagomban. le akartam csupaszitani a rendszert es ugy veltem h ext3-on vagyok, akkor gnomefs nem kell. (jah, reiser-t nem szeretem). leszedtem az osszes gnome modult (amit csak lehetett) es ezzel vicces fajlok tuntek el, pl a ~/.tcshrc
szoval jobban kene ismerni azt a filesystemet es akkor lehet jol kihasznalni a kepessegeit, de igy engem zavart.

(#4526) tusi74 válasza vamzi (#4524) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem Ubi alatt minden stabilabb, gyorsabb. Meg is kérdezte ma valaki, hogy már kész is? Mondom persze. Tényleg olyan, mintha vettem volna egy új gépet. :)

Nem is értem, hogy a Vistánál az alapfunkciók (net, skype, levelezés stb.) miért kell erőmű. Ha valaki játszik, más kérdés, na de munkavégzéshez?

(#4527) Neil Watts válasza tusi74 (#4526) üzenetére


Neil Watts
veterán

jaja :DD
Úgy fel lehet rakni az Ubit (mert elqrtam, nem kicit, hanem nagyon... :((() ,hogy letörlöm a vistát (500GB HDD-m van) ,és az egészre rakom az Ubit... Ha valami gubanc lenne akkor vissza tudom rakni a Vistát minden gond nélkül? :F

Bocsi, de ez nagyon foglalkoztat... :)

Üdv. core2

(#4528) vamzi válasza Neil Watts (#4527) üzenetére


vamzi
őstag

ezt ahogy leirod, meglehet valósítani, habár nem nagyon értem a folyamatot, de ha felteszed az ubit teljes winyóra, az nem azt jelenti h örök életre ott marad, az is letörölhető ugyan ugy mint a vista vagy bármely microsoft termék.ha nem kaptál választ pontosíts és én is pontosítok :)

tusi74 nekem is gyorsabb a notim, meg az egész gépezet;)

[ Szerkesztve ]

(#4529) Brutforsz válasza Neil Watts (#4527) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Annak idején találtam egy nagyon jó útmutatót a Linux - Windows (XP vagy Vista) dual-bootos rendszer kialakításához (történetesen Ubuntu 7.04-en mutatják be a folyamatot, kisebb eltérések előfordulhatnak a 7.10-hez képest, főként a partícióelnevezési szisztémára érdemes odafigyelni).
A lehetséges variánsok (Linux - XP, XP - Linux, Linux - Vista, Vista - Linux; a telepítési sorrend is számít) közül kiválasztva a számodra érdekeset lépésről lépésre szépen leírja, mit kell tenned.

Mielőtt még tiszta lappal indulnál, egy tanács: (miután minden szükséges adatodról elkészítetted a biztonsági másolatot) végezz el egy-két kísérletet - hiszen úgyis nulláról újratelepíteni szándékozol, tehát most kockázatmentesen próbálkozhatsz - például először töröld le az Ubuntut, rakd rendbe a Vista bootolását, majd telepítsd újra az Ubuntut stb, aztán töröld a Vistát, tedd tisztába a grubot, majd telepítsd a Vistát megint, és pattintsd össze a grubot ismét stb. Pár óra játék alatt sok értékes tapasztalatra szert lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#4530) Neil Watts válasza vamzi (#4528) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Nem most kezdtem a számtechet (csak röpke 6 éve... :)))
Én csak azt nem tudtam, hogy miként van ez Linuxéknál, mert hallottam érdekes dolgokat... :(

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#4531) Vladi válasza Neil Watts (#4530) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mesélj! Miket hallottál? :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4532) Neil Watts válasza Brutforsz (#4529) üzenetére


Neil Watts
veterán

:Y :R
Kösziííí!!! :Y

(#4533) con_di


con_di
csendes tag

Ez azért erősen függ attól, hogy mit tekintesz alapfunkciónak. Nálam a Vista érezhetően gyorsabb az Ubuntunál, pedig mind a kettő 64 bites. Játékra, vagy más ilyen jellegű dolgokra nem tudnám elképzelni, hogy miért kéne egy linuxnak gyorsabbnak lennie, sőt, szerintem én nem is tudnék olyan programokat használni amivel kijönnének a linux esetleges sebességbeli előnyei. Ha vannak neki olyanok, de erről sem vagyok meggyőződve.

A Gstreamer-ről tudtok nekem valamit mondani? A Fiestyben (7.10) ugye 0.10.14-es van alapból, és a repoban nem is talál újabbat, de azzal a verzióval nálam "internal data overflow" volt mp3 lejátszásnál. A Hardyhoz (8.04) már a 0.10.17-et "csomagolják", ezzel meg is oldódtak a gondok, de kézzel kellett rakosgatnom a packageket, és a végére (kezdő linuxosként) összehoztam, h a gcc frissítése kapcsán legyen 5 broken dependancym, amiket a csomagkezelő úgy tervez orvosolni h leabál 2,5GB-nyi package-et. Valami ötlet, h mi a fenét kéne csinálnom? ;) (Ilyen állapotban nem enged hozzányúlni a csomagokhoz, parancssorban tudnék forceolni vmi nagy rendrakást, vagy rakhatam újra az egészet? Pedig már kezdtem örülni h egyszer az életben futott úgy h minden működött ;))

(#4534) Neil Watts válasza Vladi (#4531) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Mesélek:

Pl olyat, hogy a jóember először telepített egy Vistát és egy Ubit (ezt elxarta, és újrahúzta Ubival a gépet) EZ AZ ELŐBBI MŰVELET NEM SIKERÜLT NEKI (megakadt a tellepítés stb... :( Én is ettől félek...
Mondjuk volt ott egy olyan tényező is, hogy a Vista telepítővel belegányol a HDD-jébe úgyhogy gondolhatod... ;]
És mindezt úgy, hogy az az ember az Én ismerősöm volt...
A végén még pofázott nekem, hogy miért adtam neki oda ezt a szart... (az ubira gondolt...) :W
Vannak olyan emberek, hogy eszméletlen... :U

Üdv. Core2

[ Szerkesztve ]

(#4535) Neil Watts válasza con_di (#4533) üzenetére


Neil Watts
veterán

A Fiesty az a 7.04, a Gusty az a 7.10!
#MOD: a Hardyhoz (8.04). hogy jutottál hozzá? :F

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#4536) con_di válasza Neil Watts (#4535) üzenetére


con_di
csendes tag

Bocsi, Gutsyra gondoltam.

http://packages.ubuntu.com/hardy/

(#4537) Neil Watts válasza con_di (#4536) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ha ezeket letöltöm, és frissítem akkor tulajdon képpen lesz egy Hardym? :F
Márészt: :R

[ Szerkesztve ]

(#4538) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Így múlik el a közel 1 éves dicsőség, és kezd el sűlyedni a hajó... :( link

(#4539) con_di válasza Neil Watts (#4537) üzenetére


con_di
csendes tag

Hát épp ezt magyaráztam, h én ezzel tettem lapátra a gutsymat. nem mintha nagy kár lenne érte ;)

(#4540) Neil Watts válasza con_di (#4539) üzenetére


Neil Watts
veterán

A 4538. hsz.-em érdekes... :(

(#4541) Major Major válasza Neil Watts (#4537) üzenetére


Major Major
őstag

Srácok, nem nagyon kéne ész nélkül a Gutsyra Hardy packageket rakni. Mint fentebb is látszik, eléggé össze bírja dönteni a rendszert.
Ha Hardy kell valamilyen oknál fogva, akkor
1. csináljatok teljes frissítést
2. installáljatok Hardyt
de azzal legyetek tisztában, hogy még csak alpha, és nem nagyon fog senki ugrani hogy segítsen, ha valami balul üt ki...

(#4542) con_di válasza Major Major (#4541) üzenetére


con_di
csendes tag

Persze, magam sem vágtam volna bele, ha nem lett volna feltétlenül muszáj föltennem a legújabb verziót a GStreamerből (így utólag a "good" plug-in package-re fért ráa frissítés), ami viszont megkövetelte magának h csontig frissítsem a rendszert. ezt egyébként föl nem foghatom, hogy amikor ők tulajdonképpen csak third party eszközökből lopják (válogatják), össze a repertoárjukat, akkor miért nem képesek tisztességes sebességgel frissíteni azt. Főleg ha egy bughalmaz az egész.

(#4543) con_di válasza Neil Watts (#4540) üzenetére


con_di
csendes tag

Nem mintha az MS nem pont ugyanezt mondta volna már sok-sok hónappal ezelőtt. Egészen pontosna úgy fogalmaztak, hogy aki rendszeresen frissíti a vistáját, az nem fog észlelni változást.

(#4544) Neil Watts válasza Major Major (#4541) üzenetére


Neil Watts
veterán

én NEM tettem meg... :K

(#4545) Major Major válasza con_di (#4542) üzenetére


Major Major
őstag

Felrakhattad volna forrásból. És akkor nem teszi fel az összes Hardy-s függőséget.
A repót meg nem frissítik tesztelés nélkül. Meg úgy egáltalán, mivel félévente jön új verzió, mindenegyiknél a stabilitás az elsődleges. Ha jól értettem a korábbi hsz.-odat, új verzió kellett a c fordítóból is. Akkor meg kb mindent újra kéne rakni.

(#4546) Neil Watts válasza con_di (#4543) üzenetére


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

1. b@ssz@ + az M$... :(((
2. SOHA többé Vistát... :K

A MythTV, Meedio, stb szoftverek, Linux alá beépülő csomagok, vagy egy külön OS mindegyik? :F

link
link

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#4547) con_di válasza Major Major (#4545) üzenetére


con_di
csendes tag

Igen, ez a bajom ;)

(#4548) Neil Watts


Neil Watts
veterán

link :DDD ;]
Fuck M$! ;]

(#4549) escape


escape
aktív tag

"Ha eljutottál a helyes mappába, futtasd le a konfigurációs szkriptet: ./configure."

Ezt Írja egy deb csomag készítését leiró cikk, de hogyan csináljam azt a futtatást? :)
Csak ennyi kérdésem lenne, a Build-Essentials firditót, vagy mifenét letöltöttem synapticcal.

De hogyan tovább? (Itt a cikk illetve leírás: [LINK] )

Elnézést, láma vagyok, de kis segitséggel rájöttem :D

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4550) rtom válasza Neil Watts (#4546) üzenetére


rtom
senior tag

A MythTV-t ismerem egy kicsit, Ubuntu repóból telepíthető progi. A TV tuneres adásokat lehet lekezelni vele.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.