Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23701) harry


harry
veterán

syslogban ez a " -- MARK -- "mit jelent, ugyanaz, mint az előző bejegyzés? Bár nem hiszem... Reggel 06:30kor kapcsol be a gép, a sokmindenféle rendszerüzenet után ezeket találtam még syslogban:
Feb 28 06:30:47 mythubuntu lircd-0.8.4a[2409]: accepted new client on /dev/lircd
Feb 28 06:30:47 mythubuntu kernel: [ 28.788791] [drm:i915_getparam] *ERROR* Unknown parameter 6
Feb 28 06:30:47 mythubuntu kernel: [ 29.151782] [drm:i915_getparam] *ERROR* Unknown parameter 6
Feb 28 06:47:01 mythubuntu /USR/SBIN/CRON[3201]: (root) CMD (test -x /usr/sbin/anacron || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.weekly ))
Feb 28 06:48:55 mythubuntu syslogd 1.5.0#5ubuntu3: restart.
Feb 28 07:10:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 07:17:01 mythubuntu /USR/SBIN/CRON[3515]: (root) CMD ( cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)
Feb 28 07:30:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 07:50:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 08:10:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 08:17:01 mythubuntu /USR/SBIN/CRON[3643]: (root) CMD ( cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)
Feb 28 08:30:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 08:50:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 09:10:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 09:17:01 mythubuntu /USR/SBIN/CRON[3769]: (root) CMD ( cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)
Feb 28 09:30:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 09:50:31 mythubuntu -- MARK --
Feb 28 10:10:31 mythubuntu -- MARK --

A cron.hourly ok, hogy óránként lefut, bár, hogy minek (itt ki lehet kapcsolni, hogy ne írjon a syslogba, vagy máshova) - de mi az a sok MARK?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23702) harry válasza harry (#23701) üzenetére


harry
veterán

"ki lehet kapcsolni, hogy ne írjon a syslogba, vagy máshova?"
--> kérdésnek szántam, nem tudom.

Illetve van olyan, hogy ssh-val belépek notiról, de elküldöm sleep-be, vagy kilépek, vagy hasonló, de a serveren ugyanúgy netstat -tn látja, mint established kapcsolat, hogy ott a noti, aki csatlakozik (a notebookról nézve csak 1, az épp aktív kapcsolatot látok).
Hogy lehet ilyen 'beragadt' elemeket kitakarítani?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23703) FixY67 válasza harry (#23701) üzenetére


FixY67
senior tag

A "-- MARK --" csak annyit jelent, hogy működik a logolás. Ha zavar, akkor a syslogdnek van egy "-m" kapcsolója - ha e mögé 0-t írsz, akkor nincs több MARK a logban.
A cron logját meg a cron indításakor a -L 0 kapcsolóval lehet leállítani.

...

(#23704) Tomi7887 válasza Kendek (#23665) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

értem, vagyis próbálom érteni :DDD és utánaolvasok. Nagyon-nagyon köszi

-

(#23705) Sianis válasza Immy (#23690) üzenetére


Sianis
addikt

Most nem tudom neked megnézni, de ha a $* változó kiíratásánál nem egy nagy halom fájlnevet látsz akkor látok rá esélyt, de szerintem a bash hamarabb behelyettesíti a *-ot, minthogy a te szkripted megkapja.

Sianis

(#23706) Neil Watts válasza Sk8erPeter (#23700) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ndiswrapper+Windowsos driver. :K

(#23707) sh4d0w válasza Hix3r (#23697) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szerencséd van, Starcrafthoz nem kell 3D, csak DX6-os játék, sima egy megás trióval is elmegy :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#23708) upszilon válasza upszilon (#23694) üzenetére


upszilon
őstag

Szóval senki sem használ itt rajtam kívül VoipCheapCom-ot? :F

(#23709) kovaax


kovaax
őstag

Tegnap este megint újraraktam a 9.10-et, hogy megpróbáljam megint a network manager csomagból frissítését. Letöltöttem 4 csomagot innen: https://launchpad.net/~network-manager/+archive/ppa/+packages. Konkrétan őket:
network-manager_0.8~rc2-0ubuntu1~nm1~karmic_i386.deb
libnm-glib2_0.8~rc2-0ubuntu1~nm1~karmic_i386.deb
libnm-util1_0.8~rc2-0ubuntu1~nm1~karmic_i386.deb
network-manager-gnome_0.8~rc2-0ubuntu1~nm1~karmic_i386.deb

Felraktam az ubuntut (pontosabban a xubuntut), usb-n felraktam a csomagokat, kilőttem az nm-appletet, installáltam a csomagokat, és újraindítottam az egész kócerájt. Utána bekonfigoltam a dsl-t, és működik. Na most egy hete lehet, hogy csak türelmetlen voltam, és akkor is újra kellett volna indítani, és működött volna... Vagy csak az appletet újraindítani. Franc tudja.

-=- There's no place like /home -=-

(#23710) Sk8erPeter válasza Neil Watts (#23706) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi! :R Az a vicces, hogy épp mikor telepítettem az ndiswrappert a make és make install módszerrel, ott szerepelt, hogy lsusb-vel tudom listázni az USB-s eszközöket, erre beírom, látom, hogy az eszköz nem szerepel a listában.
Ekkor átdugtam egy másik portba az adaptert, felismerte, és automatikusan csatlakozott (korábban beállítottam már a vezetéknélküli kapcsolat SSID-jét és jelszavát), mindenféle külön Windows-driver telepítgetése nélkül... Pedig a következő lépés az lett volna, hogy akkor beadom neki a Windows-drivert. Ez hogy lehet? :Y

Ráadásul most találtam ezt a lapot: [link], itt meg ezt írják: "Not working, tried with driver arusb_xp.inf from CD. Everything went smoothly in the ndis install, but the device doesn't show up with iwconfig."
Ez meg baromság, mivel a TL-WN821N most hibamentesen megy az Ubuntu 9.10 x86 oprendszerrel - iwconfig-ban pedig ott szerepel szépen a kapcsolat a wlan0-nál. :)
(Direkt kihúztam a kábelt, teszteltem, most is vezetéknélküli kapcsolattal netezgetek.) Át kéne szerkesztenem a lapot, nehogy a potenciális felhasználók megijedjenek, hogy az eszköz nem működik Linux-szal? Végül is wikis, úgyhogy elvileg szerkeszthető... :)

Szerk.: ráadásul most az ndiswrapper kitömörített könyvtárában a make uninstall utasítással le is szedtem az egész progit (minek legyen fent, ha nem kell), és úgy is hibátlanul működik! :Y :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23711) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Előre bocsátom ne haragudjatok hogy ennyire béna vagyok de valahogy nem áll össze a kép.
Segítene valaki ezt értelmezni? Szájbarágosan, egy nagyon kezdőnek...? :B
A többi az világos csak ez nem nagyon.. /Nvidia kari telepítés/

#
"Szükség lesz még továbbá az éppen használt kernel forráskódjára (az egyes sorokban szereplõ parancsokat külön kell futtatni!):
sudo apt-get install linux-source-`uname -r`

cd /usr/src

sudo tar xvjf linux-source-`uname -r`

sudo ln -s linux-source-`uname -r` /usr/src/linux

Ezután el kell távolítani az olyan csomagokat amelyek galibát okozhatnak (persze csak ha már telepítve vannak):
sudo apt-get remove nvidia-glx nvidia-glx-legacy nvidia-glx-new nvidia-settings
#

A restricted modules kezelõbõl is le kell tiltani az nvida modult:
gksudo gedit /etc/default/linux-restricted-modules-common
A megnyíló szerkesztõ segítségével a fájlban keresd meg a következõ sort:
DISABLED_MODULES=""
ha megvan, akkor cseréld erre:
DISABLED_MODULES="nv nvidia_new"
#

Az X szerver beállításain is módosítani kell:
gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf
A fáj modules szekciójában található dri modult ki kell kommentálni, mégpedig úgy, hogy egy # jelet teszel a sor elé. Szóval a szekciónak valami hasonlóan kellene kinéznie:
Section "Module"

Load "bitmap"

Load "dbe"

Load "ddc"

# Load "dri"

Load "extmod"

Load "freetype"

Load "glx"

Load "int10"

Load "record"

Load "type1"

Load "vbe"

EndSection

Továbbá a device szekcióban a driver-t nv-rõl (vagy ami van benne) át kell írni nvidia-ra. Így ma módosított szekció hasonlóan fest:
Section "Device"

Identifier "Card0"

Driver "nvidia" #itt módosult

EndSection "

ps.: Szeretem a linuxon csak valahogy hülyeének érzem magam hozzá...

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#23712) Noddy válasza Zewa (#23711) üzenetére


Noddy
senior tag

Zárt meghajtóként nem ismeri fel a kártyádat? Akkor lehet nem kellene küszködni a kézi telepítéssel.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#23713) Zewa válasza Noddy (#23712) üzenetére


Zewa
senior tag

Kezét, lábát csókolom! :B
Elkezdtem keresgélni ilyen WTF fejjel és mikor engedélyeztem az extra vizuális effecteck-et akkor feldobta az Nvidia driver telepítést. Eddig nem fagy és már az 1080p-vel sincs gondja. :R

Szoftverközpontból már próbáltam de ott sosem volt jó.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#23714) n00n válasza upszilon (#23708) üzenetére


n00n
őstag

Elég régi how-to már, de egy próbát meg szerintem:

[link]

(#23715) Noddy válasza Zewa (#23713) üzenetére


Noddy
senior tag

Grat. Általában az nvidia karikkal nem szokot baja lenni a linuxoknak, ezért is kérdeztem rá.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#23716) Sianis válasza Sianis (#23705) üzenetére


Sianis
addikt

Kipróbáltam és hamarabb kiértékelődik, minthogy te azt a programban feldolgozhatnád, szóval nincs más hátra, mint a \*.

Sianis

(#23717) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
A /etc/fstab-ot szerkesztem, mert szeretném, ha automatikusan csatolódna egy NTFS-meghajtó.
Így jó?
/dev/sda2 /media/akarmi ntfs-3g quiet,defaults,locale=hu_HU.utf8,umask=777 0 0
ntfs-3g -t és sima ntfs-t is láttam már (a fs-type-nak megadva), van érdemi különbség?
Kell az a locale=hu_HU.utf8, vagy felesleges? A 0 és 0 a végére jó?
Azért 777-et adtam meg, mert végül is teljes jogosultságokkal szeretném használni.
De szóljatok, ha valami nem kóser! Köszi! :R
Egyébként miért adják meg egyszer az UUID-del, egyszer meg az eszköz nevével (mint itt)?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23718) Major Major válasza barnam_ (#23684) üzenetére


Major Major
őstag

itt leírtam hogyan lehet fstab nélkül, a kézi kattintással egyenértékű módon automatikusan csatolni

(#23719) harry válasza Sk8erPeter (#23717) üzenetére


harry
veterán

Ha az ntfs-3g csomag fent van (alapból úgy tudom nincs), akkor jó, kivéve umask (lásd lentebb). Azt hiszem valamiben újabb/fejlettebb a sima ntfs-nél, neten rákereshetsz, nem tudom pontosan miben.

Az umask 777 biztos nem jó, az umask úgy működik, hogy amiket utána megadsz, azokat _nem_ engedélyezi a fájloknak. Tehát ezért általában a default umask 022, vagyis neked minden, a csoportnak és a többieknek meg nincs írás joga. Nekem amúgy nemes egyszerűséggel "defaults" van az ntfs-3g után írva, semmi más (talán - korábban már bemásoltam), működik így is...

A /dev/sd? tudtommal változhat, legalábbis nálam volt, hogy így mountoltam, egyik esetben ment, máskor nem, mert néha más eszköz kapta meg az adott nevet, nem tudom miért, vagy minek a hülyesége ez... Az UUID egyedi, ha a partíciót nem állítod el, nem változik.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23720) harry válasza FixY67 (#23703) üzenetére


harry
veterán

Köszi :) Meglátom, nekem igazából talán az is elég, ha ritkábban ír. Mert így csak ez van benne (legalábbis sokszor), így nem látom sok értelmét.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23721) Sk8erPeter válasza harry (#23719) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Áhá, már minden világos, köszi. :D :R
Az ntfs-3g jobb valamivel, mint ha az alap ntfs-t írom be? (azonkívül, hogy "Third Generation Read/Write NTFS Driver")

Sk8erPeter

(#23722) harry válasza Sk8erPeter (#23721) üzenetére


harry
veterán

Mintha úgy olvastam volna, hogy igen, és más is ezt javasolta volna. Én mindig a 3g-t használom. Meg úgy látom magyar srác is dolgozott rajta: [link]
"introduced by one of the senior Linux NTFS developers, Szabolcs Szakacsits " :K
Meg itt a honlap: [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23723) sh4d0w válasza Sk8erPeter (#23721) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tudod vele írni is a Windows-partíciókat. Talán a sima ntfs-sel is lehet, de az talán mindig is experimental maradt.

https://www.coreinfinity.tech

(#23724) Sk8erPeter válasza sh4d0w (#23723) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

harry, sh4d0w: köszi! :R Most már mindent tudok! :DD

Vagyis mégsem: NTFS-partíció címkéjét hogyan tudom változtatni? Eddig valszeg szarul kerestem, de nem találtam meg a jó megoldást.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23725) harry válasza Sk8erPeter (#23724) üzenetére


harry
veterán

A google szerint :P az ntfsprogs pl. erre is jó: [link] Illetve azon belül az ntfslabel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23726) Major Major válasza sh4d0w (#23723) üzenetére


Major Major
őstag

én úgy tudtam, hogy ha simán ntfs-t írsz, akkor is az ntfs-3g-t használja :)

(#23727) barnam_ válasza Major Major (#23718) üzenetére


barnam_
nagyúr

gnome-mount-ot használtam, működik. Köszi :R

Akadozó videó lejátszásra valami ötlet? Találtam hozzá hivatalos drivert, meg nem hivatalosat, de fogalmas sincs hogy kellene felrakni :F

(#23728) Sk8erPeter válasza harry (#23725) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocsi, úgy látszik, ma ilyen napom van, hogy semmit nem sikerül megtalálni elsőre... :W :B (Use that fucking Google!!! :DDD)
És köszönöm, tökéletesen azt csinálja, amit szerettem volna. :) :R

Sk8erPeter

(#23729) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

úgy tudom az ubuntut lehet úgy telepíteni, hogy a létező windows partícióból "vág le" magának egy darabot, és utána a gép dual-boot rendszerrel működik, tehát lehet választani hogy melyiket használod. ezt jól tudom? ha igen, akkor egy olyan kérdésem lenne, hogy tök mindegy h melyik partícióból vág le magának az ubuntu? win7 64-em van egy 20gigás rendszerpartícióval és egy 54 gigás adattárolásra használt partícióval (meg az a 100mega amit a win7 csinált magának) és én az 54gigásból vágatnék le mondjuk egy 10-15 gigát. kérdezem hogy lehetséges-e/jó megoldás-e? ha esetleg később letörlöm az ubuntut, akkor ezt a levágott részt valahogy vissza tudom illeszteni ahhoz a partícióhoz, ahonnan származik?

előre is köszi a válaszokat, remélem nem voltam túl kaotikus. :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23730) Sk8erPeter válasza FireKeeper (#23729) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Wubi

Ez a partíciódon csak egy nagy darab fájlként fog megjelenni, attól nem kell félni, hogy levág a jelenlegi partíciódból, ez csak egy "virtuális" partíció, egy képfájlból bontja ki, mountolja magát.
Ha nem tetszik a dolog, vagy valamiért törölni akarod, akkor Windows alatt simán fogod, és uninstallálod, mint egy akármilyen programot. Ez pedig leszedi azt a mondjuk 10 gigás fájlt (fájlokat), és eltakarít maga után mindent. Úgyhogy ne aggódj, mindenféle tét nélkül felrakhatod, akármelyik partíciódra, amelyiken van elegendő szabad hely.

Sk8erPeter

(#23731) FireKeeper válasza Sk8erPeter (#23730) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szia!

köszi a gyors választ! és ez teljes sebességgel fog futni? a win fog egyáltalán futni mialatt a linuxot használom? mert virtuális pc-re már felraktam linuxot, de az azért nem ugyanaz, gondoltam fel kéne rakni win mellé.
amúgy az előbb írt dolgot a full circle magazinban olvastam, hogy a telepítésnél van-e olyan partíció átméretezése rész, gondoltam, ha az visszaállítható, akkor inkább azt kéne használni, de ha te azt mondod, hogy ez sebességben és funkcionalitásban is ugyanolyan akkor tényleg egyszerűbb.

mod: jah amúgy a cd image már megvan, van valami módja, hogy a wubi azt használja, és ne kelljen feleslegesen letöltenie magának?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23732) barnam_ válasza FireKeeper (#23731) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha csak nem játszol, szerintem nincs nagy különbség egy virtualbox-os rendszer, meg egy élesben telepített között. Lévén hogy négy magos procid van és elvileg tudja a hardveres virtualizációt.

Amúgy az Ubuntu telepítőben meg lehet adni a partíciókat, olyat amilyet akarsz. Gyökérnek (/) legyen ext4, valamint egy külön swap partíciót is csinálj. Ezeket a partíciókat egy linux törlésnél el lehet tüntetni, és a szabad helyet hozzácsapni a meglévő partícióhoz. Ami neccesebb, az a Grub (indítómenü) eltüntetése, azt majd más leírja, én nem tudom :B

(#23733) harry válasza FireKeeper (#23731) üzenetére


harry
veterán

Wubi: win alól elindítod a telepítést, mint bármelyik szoftver esetén. Restart után lesz boot-menü, onnan tudsz indítani wint/ubuntut.
Nekem nem szimpatikus ez a megoldás, egyszer gondjaim voltak vele, míg az éles ment jól. Ha tesztelni akarok, akkor virtuális gép, ha használni, akkor éles rendszer, ahhoz meg particionálsz, vagy win alatt lenyúlsz egy részt magadnak, vagy ubi telepítővel.
Ez esetben a "visszarakás" úgy megy, mint bármilyen más particionáló esetén: win alól ext3 törlése, a meglévő ntfs-t meg megnagyobbítod. Én személy szerint utálok ilyenekkel játszani, ment már tönkre partícióm ilyesmi miatt.
Én a helyedben ubuntu telepítővel szereznék magamnak helyet, 10gb elvileg bőven jó (nálam most 3.8-at foglal a notin lévő rendszerem, a szerver 2.2gb-ot, szóval nem kell olyan sok), oda felraknám, használnám, örülnék.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23734) harry válasza barnam_ (#23732) üzenetére


harry
veterán

Szerintem nem feltétlenül kell swap, átlag használatra több giga mellé nem látom értelmét. Hmm ext3-4 különbségeknek meg utána kéne járnom...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23735) barnam_ válasza harry (#23734) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igaz, én pl. Win7-en 4GB rammal nem használok lapozófájlt. De azt nem tudom hogy a linuxnak mennyire van szüksége rá.

Hmm ext3-4 különbségeknek meg utána kéne járnom
Én is csak olvastam hogy az utóbbi a menő :D

(#23736) #40553216 válasza barnam_ (#23735) üzenetére


#40553216
törölt tag

moonman windowsos topikokban erről litániát tud mesélni, hogy mennyire más, és persze mennyivel fejlettebb a win memóriakezelése az xp- a pre-, vista óta superfetch miatt pl. mert villámgyorsan teletölti a ramot, előre kitalálva, mit is akarsz majd tenni, mert eddig is sokszor ezt tetted. ha mégsem így teszel, akkor villámgyorsan kilapozza a ramból a nem kellő cuccokat a lapozófájlba, hogy a ramot ténylegesen használni készülő program tudja is ezt tenni. majd ide, majd oda, majd ide, majd oda, majd ide, majd oda, majd ide, majd oda...pörög-forog a hdd, tele a ram: ha már van, akkor használjuk. :) ne álljon ott, mert berozsdál. de a win bármennyi ramot képes így megtölteni, és ettől nemhogy lassabb lenne, ááá, dehogy. sőt, gyorsabb. úgyhogy kapcsold vissza a pagefile-t, kell az neked. hidd el! :P Linuxnak mennyire van rá szüksége? szoktam én is VBoxban futtatni (mikor mit, legtöbbször) újabb Ubuntut. 1,5GB ramom van, 704MB szokott engedélyeztetni VBox ramnak. így a memóriahasználat fel szokott menni bőven 1GB fölé. és ilyenkor használ vagy 200MB swapot is, mert a VBox mellet még más is szokott menni, alapból olyan 400MB környékén. ja, és shared memory alaplapi vga-m van, így ez is a ramot eszi. :)

(#23737) body007 válasza #40553216 (#23736) üzenetére


body007
addikt

ja, nekem is tetszik a win memó kezelése :D (cégnél még azok vannak...). Miért akarja ledarálni a vinyómat? Mert neki olyanja van? Érdekes, itthon ahogy elémkerül a desktopom, akárhogy nézem a vinyó ledet nem akar villogni. Egy irodába az előolvasósdi működhet, de egy otthoni gémer aki rendszeresen a FF (bocs IE...), totalcommander, és a hetente cserélődő játékokat futtatja, kétlem, h lenne értelme.

Annyit hozzátennék a swap kérdéshez is, h ha hibernálni akarja a delikvens a gépet akkor a ram méretű swap az biza kell. De minek hibernálna valaki ha ott a suspend?... ;)
Jah, és a wubi kicsit lassabb lesz mint egy natív linux...

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#23738) upszilon válasza n00n (#23714) üzenetére


upszilon
őstag

Köszönöm, kipróbálom.

(#23739) barnam_ válasza #40553216 (#23736) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pagefilne nélkül sem használom ki a 4GB-t, szóval felesleges, nem lenne gyorsabb :P
Vista.nál még ki kellett kapcsolni a superfetch-et, automatikus töredezettségmentesítést, lapozófájlt, mert különben bedarálta a vinyót. 7-nél nincs ilyen.

Tetszik ez az Ubuntu, alapból eszik kb. 200MB ramot, a 7 meg 1.1GB-t :D

(#23740) sh4d0w válasza Major Major (#23726) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ezt nem tudom, én egyrészt mindig ntfs-3g-t írok, másrészt korábban tényleg volt egy ntfs modul, ami legalább olvasta az ntfs-t, de írni nem volt ajánlatos vele.

https://www.coreinfinity.tech

(#23741) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

srácok, hogy tudok én egy drivert feltelepíteni? már parancssorba is beírtam mindenfélét, az összes readme-t elolvastam, de nem megy. az a baj, hogy még netem sincsen, mert a wlan kártyám nem akar működni. vagy az is lehet, hogy valami szolgáltatást el kell indítanom, hogy felengedjen a netre?
bocsi hogy ilyen ködösen fogalmaztam, de ez az első linuxom, még elég érthetetlen számomra :B
broadcom lenne a wlan kártya, és találtam hozzá drivert is, de amik a readme-jében voltak parancsok, azokat nem vette be a gép (mondván hogy nem vagyok root felhasználó) és nem nagyon volt futtatható állomány közöttük.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23742) kovaax válasza FireKeeper (#23741) üzenetére


kovaax
őstag

Írd a parancsok elé azt, hogy sudo. Tehát ha a parancs az, hogy valami, és azt mondja rá, hogy root kell legyél, akkor írjad azt, hogy sudo valami.

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#23743) Neil Watts válasza barnam_ (#23727) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Fordíts kernelt, és fordítsd bele a drivert.

Üdv. core2

(#23744) Kendek válasza FireKeeper (#23741) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Rakd fel az ndiswrapper nevezetű csomagot (csomagkezelővel természetesen, alap tárolókban megtalálható). Segítségével Windowsos driverrel tudod életre kelteni a cuccot. Ezt érdemes így csinálni, ha alapból nem kezelné a rendszer.

<-ƘƘ->

(#23745) Vladi válasza FireKeeper (#23741) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen kártya az? Ha kiadod az
lspci parancsot akkor kiírja a pontos típusát. Vagy lsusb, ha usb-s.

Egyébként honnan töltötted le a drivert?

(#23737) body007:

wubi mitől lassabb?

(#23735) Aggregátor:

Újabb. Elvileg gyorsabb, meg tud pár új dolgot. Mondjuk lehet rajta 1t terás fájl.... :)) link

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23746) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

tudom, hogy csak 50%-ban irok jo helyre, de a warcraft iii-nek nincs normalis (aktiv) topikja ph-n ha jol lattam. a kerdesem csupan annyi volna, hogy probalt-e valaki mar ubuntu alatt warcraft iii-zni wine segitsegevel, es hogy mire jutott?
a segitsegetek elore is koszonom.

some men just wanna watch the world burn...

(#23747) mzx válasza Sianis (#23639) üzenetére


mzx
senior tag

?? hogy magyarul vannak?? nem értem, ez most vicc? :) Nah, mégegyszer irom: Emesene kliens-sel bajlodtam, nem tudtam mukodesre birni, beléptem hibátlanul logommal, és mégis -egy korábbi hsz-emben emlitett- hibajelzést adott. Ugyanugy belépek aMSN-nel, és avval meg mukodik az msn loginom (hotmail-es, szokasos).
Ezert használok már aMSN-t, Emesene helyett, arről szolt a hsz-em, amire azt reagáltad.

Szoval mit szerettél volna mondani? :) Vagy csak vicc volt? Nem vágom, bocsi . :) Tényleg csak azert, hogy értsem. :) Lehet, h csak félreértettuk egymast...

(#23748) Vladi válasza mzx (#23747) üzenetére


Vladi
nagyúr

Megdícsért. :) Mert, hogy linuxon alap, hogy csomagkezelőben keresgélünk programot, csak sok újonc nem tudja/nem hajlandó rá. Ne láss rémeket. :D

(#23746) j0k3r!:

ők.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23749) mzx válasza Neil Watts (#23644) üzenetére


mzx
senior tag

igen, igen, erről irtam én is ,hogy voltak (és vannak (!)) ilyesmik,
csak hát nem skype-on. :) Szóval van időkorlátos ingyentelós megoldás win alatt , csak hát érdeklodom itt: ubuntu alatt létezik szintén? :)
(Többieknek irom ismét: VEZETÉKESRE, VAGY MOBILRA történő telóhivás érdekel, ingyenes, akár idő- vagy egyéb korlátozással . :) )

... valaki más esetleg tud iylenről ? :)

(NE wifi-st ajánljatok! :) Amugy akit érdekel, tudok adni linket arra; az ottani leiras szerint a modszerukkel legálisan lehet korlátlanul ingyenesen mobillal vezetékesre, nagyon olcson mobilra, meg kulfoldre, amennyiben mobilinternet, vagy PC-s net előfizetése van a usernek, de wifivel .)

(#23750) mzx válasza Vladi (#23748) üzenetére


mzx
senior tag

Nem latok rémeket. ;) De tényleg nem értettem, mire utalt az illető. Ha te mondod ... ;)
Amúgy még most se értem, hogyan jön ide a felulet magyar nyelve miatti utalása...
Szóval egyszeruen arrol van szo: Emesene nem engedett belépni engem, aMSN meg igen. :) Más célom nem volt, mint belépni loginommal egy ubis msn kliensbe. :)

Az meg, hogy elkezdtem egyre inkább a synaptic -ot hasznalni , a terminálos parancsok helyett, elsősorban neked köszönhető, na meg sokan mások is "rúgdostak" engem (jó értelemben :) ), hogy az a biztos, én ,kezdőként használjam már azt.
Szóval nem az én érdemem, ha erről van szó...

Na mindegy, annyira kezdő vagyok, hogy az illető utalását se értem ... ez van :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.