Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24251) hackeeeee válasza Sweet Lou 6 (#24250) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nézegetem, idle-ben visszaveszi a procit 1200Mhz-re, és nincs is nagyon terhelve a proci. Kaptam conky-t, azzal nézem, ~4-5%-os terhelés van, és akkor is tekeri mint az állat, és nem veszi vissza, ha egyszer "megindult"... Energiagazdálkodásban nem taáltam semmi olyat, ami a procihoz passzolna...

Véleményem szubjektív...

(#24252) hackeeeee válasza hackeeeee (#24251) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nha vagyis nem idle-ben tekeri meg, hanem ha csinálok valamit, akkor...

Mondjuk lehet vmi energiagazdálkodás dolog lesz a háttérben, mert amíg aksiról ment a gép, alapon ment a hűtő, és nem tekerte meg... bármit csináltam vele. Szal nem tom.. :\

Véleményem szubjektív...

(#24253) floatr


floatr
veterán

Hányattatott sorsú ATI hardver tulajdonosaként egy több helyről hallott ötlet alapján megpecselném az xserver core-t. Az egyetlen gondom annyi, hogy hogyan mehetnék biztosra, pontosabban hogyan lehet visszaállítani a rendszert, amennyiben odavágok neki egy manuális dpkg update-el?

Mondjuk egy backup/restore megoldással...? Esetleg kellene egy aktuális lokális másolat a karmic tárolójában lévő xserver core csomagokról, és akkor a dpkg-vel ismét visszatolhatom az eredetit, de hogyan lehet egyszerűen megszerezni ezeket a csomagokat? Vagy csak töltsem le azt is...? Olyan bizonytalan vagyok... vagy mégsem...? :)

(#24254) Kendek válasza floatr (#24253) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha gondolod, átküldhetem neked a béta állapotú rendszermentő és helyreállító alkalmazásomat, meg néhány szóban leírhatom, hogy mit kell tenned pontosan, hogy lementsd és később majd visszaállíthasd a rendszeredet. Annyi, hogy kell legalább annyi fölös hely a /home-on belül, hogy csak a rendszer másolata elférjen ott egyszer.

<-ƘƘ->

(#24255) floatr válasza Kendek (#24254) üzenetére


floatr
veterán

Ok, köszi
Arra már nagyjából gondoltam, hogy egyszerűen csak mentem az aktuális állapotot az alapján, amilyen struktúrában turkál, bár reméltem h a csomagos megoldásra van esetleg valakinek ötlete

szerk.: Esetleg annak is örülnék ha valaki el tudná mondani h hogyan reszeljem be a radeonhd drivert az ati cucca helyett

[ Szerkesztve ]

(#24256) Siriusb válasza floatr (#24253) üzenetére


Siriusb
veterán

Jelenleg a SystemRescueCd-t használom. Mivel ext4-em van,az fsarchiver tud mentést készíteni a fájlrendszerről (tömöríteni is képes). Előnye, hogy eltérő méretű partícióra is vissza tudod állítani a rendszert, illetve ha valamelyik fájl sérül, csak azt az egyet veszted el, nem az egész archivumot.

(#24257) Kendek válasza floatr (#24255) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elküldtem a címedre amit itt megadtál. Annyi a teendőd, hogy kicsomagolod, majd Nautilusban kétszer rákattintasz a "Telepites" fájlra és futtatod terminálban.
Ha kész, akkor pedig a menüben elnavigálsz a Rendszerment v0.1.0-ba és rákattintasz az "Új mentés készítésére". Várd meg amíg végez (először ez eltart egy ideig, másodszori mentésre már sokkal gyorsabb). Ha vissza szeretnéd állítani jelen esetet véve a rendszeredet, akkor pedig navigálj el a Rendszerment v0.1.0 -> Rendszervisszaállítás -> Csak a rendszer visszaállítása menüponthoz, és kattints a mentés dátumára, amire vissza szeretnéd állítani a rendszert. Ekkor megcsinálja a cucc és újraindul a gép.

<-ƘƘ->

(#24258) floatr válasza Kendek (#24257) üzenetére


floatr
veterán

Köszi
Mivel a helyzet az, hogy ha valami összereccsen, akkor elsősorban az X/GDM nem fog elindulni, a nagy kérdés csupán már csak annyi, hogy mindez megy-e úgy is, ha recovery üzemmódban terminálba szalad be a rendszer.

(#24259) Kendek válasza floatr (#24258) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Természetesen a cucc működik úgy is, ha csak terminál van.
Egyszerűen írd be, hogy
rendszerment
majd a menüben ugyanúgy tudsz navigálni, csak számokat kell írnod.
Ha egyáltalán nem jön be, akkor pedig LiveCD-előkap, elindítod, felcsatolod a /mnt alá a rendszert (ahogyan van, minden partíciót a helyére), majd beírod, hogy
/mnt/bin/helyreállítás
és ott látod majd, hogy mit kell csinálnod, ugyanúgy felsorolja dátum szerint a visszaállítási pontokat.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#24260) Kendek válasza floatr (#24258) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most fedeztem fel egy igen komoly hibát. Véletlenül se válassz terminálos üzemmódban olyan visszaállítási pontot, amely nem létezik, mert súlyos adatvesztéssel zárulhat a dolog.
(Sajnos a beépített védelem nem működik megfelelően.) :B

<-ƘƘ->

(#24261) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Wine-al megprobaltam elinditani a warcraft III-mat,ezt kovetoen lefagyott a rendszer,ujrainditottam a gepet,es ez ez a feketekepernyos uzenet fogadott:
GNU GRUB version 1.94~beta4
Minimal Bash like line editing is supported.For the first word TAB lists possible command completions.Anywhere else TAB lists possible.device/file completions.

Ezzel mit lehet kezdeni?

Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#24262) body007 válasza hackeeeee (#24252) üzenetére


body007
addikt

A gconf-editor-ban kéne nézelődnöd, a power mangment részen

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#24263) Vladi válasza floatr (#24253) üzenetére


Vladi
nagyúr

"pontosabban hogyan lehet visszaállítani a rendszert, amennyiben odavágok neki egy manuális dpkg update-el?"

Nem lehet lockolni a verziószámot?

(#24255) floatr:

Ati cucca le, xorg átír örül?

(#24258) floatr:

Ha az x elpánikol, akkor hagyományosan vesa driverre állunk vissza. Erről írtam a blogomban.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24264) hackeeeee válasza body007 (#24262) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meglesem majd. Köfi.

Véleményem szubjektív...

(#24265) hackeeeee válasza [pod]Diablo (#24261) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbálj Play On Linux-ot, hátha.

Véleményem szubjektív...

(#24266) Major Major válasza Speeedfire (#24233) üzenetére


Major Major
őstag

transmission web gui alatt van a bal alsó sarokban egy teknős az mire való?
a teknős bekapcsolja az ideiglenes sebességkorlátozást. igazából nem tudom mi értelme, én még sosem használtam, de sok vizet nem zavar :)

(#24267) hali01


hali01
őstag

Sziasztok!

Elkelne egy kis segítség.
Totál láma vagyok a linuxhoz.De gondoltam kipróbálom.
Neki is veselkedtem és sikerült is feldrótozni a gépre.
De az ati drivert nem tudom felszögelni rá.
Olvasok ezerrel,de nem lelem a megoldást.
A gép egy Clevo (Albacomp) D470W
2,8 pénégy
Mobility radeon 9000
Több drivert is kipróbáltam,de az eredmény mindíg ugyanaz:
hali01@hali01-laptop:~/Letöltések$ sudo sh ./ati-driver-installer-8.28.8.run
Creating directory fglrx-install
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.28.8.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
-e ==================================================
-e ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager
-e ==================================================
Detected configuration:
Architecture: i686 (32-bit)
X Server: unable to detect
Removing temporary directory: fglrx-install
hali01@hali01-laptop:~/Letöltések$

Előtte Ikszpé volt rajta,de arra sem volt egyszerű feldrótozni a drivert.
Most Ubuntu 9.10 van és ez számomra teljesen héber.

Ha tudtok segítsetek!! THX!!!

(#24268) Major Major válasza [pod]Diablo (#24261) üzenetére


Major Major
őstag

szerintem eldurrant a filerendszer, és nem tudja beolvasni a boot fileokat. LiveCD-vel kéne próbálkozni, és ott a Gparteddel grafikusan, vagy fsck-val terminálból leellenőrizni az integritást

(#24267) hali01
a 8.10 a legutolsó Ubuntu, amire a HD Radeonok előtti kártyák támogatására szolgáló gyári Ati drivert fel lehet rakni. azóta csak az alapból bent levő driverrel mennek ezek a kártyák. (egyébként van vele valami gond, vagy csak megszokásból akarsz videó drivert telepíteni? :) )

[ Szerkesztve ]

(#24269) hackeeeee válasza body007 (#24262) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nha meglestem, nem találtam benne semmi procihoz való témát.. :U

Véleményem szubjektív...

(#24270) hali01 válasza Major Major (#24268) üzenetére


hali01
őstag

Major! Köszi a gyors választ!
A gondom az,h akadozik az egész.Az ablakok mozgatása is és a vizuális effektusokat sem lehet bekapcsolni.
Win alatt sem volt egyszerű drivert telepítenem.Arra is rá kellett erőszakolnom.
Mert addig az is akadozott.
A Médialejátszót ki sem tudom nyitni.A felbontás az Ok.De sztem nem használja ki a kártyát rendesen.

(#24271) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

van valami program amivel lehet írni és olvasni win alatt az ext2/3 partíciókat?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24272) Major Major válasza hali01 (#24270) üzenetére


Major Major
őstag

nyiss egy terminált, írd be, hogy
cat /var/log/Xorg.0.log |grep EE
és a kimenetet másold ide légyszi

(#24228) Kendek
neked nem csinálja a flash Lucid 64-en, hogy néha nem lehet kattintani? én pl. youtube-ot nem is tudom egérrel vezérelni, csak space-szel indítani/megállítani

(#24271) Speeedfire
Total Commander ext2 pluginnal

[ Szerkesztve ]

(#24273) hali01 válasza Major Major (#24272) üzenetére


hali01
őstag

Ez történt arra amit írtál:
hali01@hali01-laptop:~$ cat /var/log/Xorg.0.log |grep EE
(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(II) Loading extension MIT-SCREEN-SAVER
(EE) open /dev/fb0: No such file or directory
(EE) RADEON(0): [dri] RADEONDRIGetVersion failed to open the DRM
(EE) GLX error: Can not get required symbols.
hali01@hali01-laptop:~$

Közben lehúztam a 8.10-es ubuntu-t.

(#24274) PuMbA válasza hali01 (#24273) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi,csak vissza kellett volna olvasnom.

[ Szerkesztve ]

(#24275) Vladi válasza hali01 (#24273) üzenetére


Vladi
nagyúr

Frissítve volt?

A nyílt driverrel mennie kellene.
Lehet ki kellene várnod a 10.04-et. 5 hét kb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24276) hali01 válasza Vladi (#24275) üzenetére


hali01
őstag

Igen,frissítettem.
Jó sok mindent letöltött.

De erre az öreg masinériára nem biztos,h a legújabb rendszer a legjobb választás.

Most is röcög,akad.Még az ikonok is eltüntek az asztalról.
A szoftverközpont is kinyílik,majd eltűnik.
Kész káosz van itt :)
Netezni legalább tudok :)
Még jó,h ezen kívül van még három gép itthon.

[ Szerkesztve ]

(#24277) Kendek válasza Major Major (#24272) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Úgy megy nálam, hogy elindul, amíg megy, addig tudom a görgetősávot vagy mi az mozgatni, meg meg is tudom egérrel állítani a videót. Aztán vagy space-re indul újra, vagy egy jobb egérgomb, majd úgy a bal, úgy már reagál rá és játsza tovább.
De különösebben nem izgat ez a probléma, ez legyen a legnagyobb gondja. :)

<-ƘƘ->

(#24278) Vladi válasza hali01 (#24276) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nincs baj az új rendszerekkel, vígan elszaladgálnak majd rajta.
Viszont azzal a kártyával kizárólag a nyílt driverrel próbálkozz!

Ha már töltesz, akkor ne sokkal régebbit. Esetleg 8.04.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24279) Major Major válasza hali01 (#24273) üzenetére


Major Major
őstag

sajna nem túl informatív... :(
tudni kéne, hogy kernel módban fut-e a video driver. ezt a legegyszerűbben úgy tudod kideríteni, hogy nyomsz egy ctrl+alt+f1-et, és megnézed hogy a terminál milyen felbontásban fut. ha natívnak néz ki, akkor igen, ha kb 800*600 vagy ilyesmi, akkor nem. (ctrl+alt+f7 hozza vissza a desktopot)

ha a válasz igen, akkor kernel mód nélkül kéne bebootolni, ehhez a grub választóképernyőn a legfelső soron egy e betűt nyomni, a következő képernyőn a kernel kezdetű soron megint egy e, aztán a sor végére beírni, hogy radeon.modeset=0, aztán ctrl+x a boothoz (ha jól emékszem, de lent írja hogy melyik gomb mit csinál)

ha nem fut kernel módban, az eljárás akkor is ugyanez, csak radeon.modeset=1-et kéne írni

(#24280) hali01 válasza Major Major (#24279) üzenetére


hali01
őstag

A terminál 1024x768-ban futott.A natív 1440x900.
A többit is megnézem,csak idehozok egy másik gépet puskának. :)

Vladi!
Köszi!Megpróbálom.De régi drivert manapság egyre nehezebb találni.

[ Szerkesztve ]

(#24281) hali01 válasza Major Major (#24279) üzenetére


hali01
őstag

Ezt a részt nem értem: grub választóképernyőn
Nem tudom mi az a Grub választóképernyő.
Csak egy bejelentkező képernyő van,ahol beírom a jelszót és már indul is a rendszer.

Nagyon láma vagyok elismerem. :)
De valahogy el kell kezdeni.

(#24282) hali01


hali01
őstag

Nem sokat szórakáztam.Megnézem a 8.10-et,h azzal mit művel.

(#24283) Major Major válasza hali01 (#24281) üzenetére


Major Major
őstag

valami ilyesmi
lehet, hogy nyomni kell egy esc-et vagy bal shiftet hogy bejöjjön ez a menü, de akkor azt írja boot közben egy rövid ideig

(#24282) hali01
a 8.04 úgynevezett LTS, azaz hosszan támogatott verzió, ha régit teszel fel, akkor szerintem inkább azt kéne

[ Szerkesztve ]

(#24284) hali01 válasza Major Major (#24283) üzenetére


hali01
őstag

Ilyen képernyővel nem találkoztam.Vmi bevillan egy pillanatra.De az sem ilyen.
Most telepszik a 8.10-es. Majd azzal folytatom a küzdelmet.

(#24285) Vladi válasza hali01 (#24280) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezért használd a nyílt drivert. link. Nem kell keresni, ezt mellékelik minden disztróhoz.
Amúgy liveCD-vel is ki tudod próbálni. Több verziót is megnézhetsz, esetleg fedora 12 a respin változat.

A
glxinfo
parancs segít tesztelni. Az elején a
direct rendering: Yes
server glx vendor string: SGI
server glx version string: 1.2
server glx extensions:

meg kicsit lejjebb a:
OpenGL vendor string: Mesa Project
OpenGL renderer string: Software Rasterizer
OpenGL version string: 2.1 Mesa 7.6-devel
OpenGL shading language version string: 1.20
OpenGL extensions:

rész a lényeg. Ez mutatja - kb mint nálam - hogy az mesa (alias nyílt, alias radeon, alias ati alias akármi) driver okés és jól működik. Ezzel a kártyával ez a max amit elérhetsz: rendes 2d, némi 3d effektek végett, értelmes video lejátszás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24286) hali01


hali01
őstag

Fent is van a nyóctizes.
Wifi megyen.Ezt már linux alól írom.

(#24287) Vladi válasza hali01 (#24286) üzenetére


Vladi
nagyúr

vga?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24288) hali01 válasza Vladi (#24287) üzenetére


hali01
őstag

Ezzel úgytűnik,nincs szüksék beavatkozásra.
Bár még meg sem száradt a merevlemezen.De eddig minden megyen
ami a másiknál nem.
Vannak effektek,megy a médialejátszó,nem sztrájkol a szoftverközpont.
Nem akarom elkiabálni!De eddig OK!!:)
De nagyon köszi mindenkinek a segítő szándékot!!!!!!! :R
Remek srácok vagytok!!
Ha bajom van úgyis jövök :)

Hali01

(#24289) body007 válasza hackeeeee (#24269) üzenetére


body007
addikt

tényleg nincs benne, pedig úgy rémlett :)
van itt egy cikk a témában, nem néz ki bonyolultnak a dolog

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#24290) kovaax válasza Major Major (#24266) üzenetére


kovaax
őstag

Én speciel arra használom, hogy tudjak normális sebességgel netezni letöltés közben...

-=- There's no place like /home -=-

(#24291) hali01


hali01
őstag

Most frissül 9.04-re a rendszer.
Erre is kell víruskergető? Vagy elvan nélküle?

(#24292) Vladi válasza hali01 (#24291) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem fontos rá vírusirtó.

csak upszilon meg ne hallja. :U :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24293) hali01 válasza Vladi (#24292) üzenetére


hali01
őstag

Köszi! :)

(#24294) Major Major válasza kovaax (#24290) üzenetére


Major Major
őstag

hát én arra használom a normál sebességkorlátozást :)

(#24295) TrollBalint válasza rollins (#24244) üzenetére


TrollBalint
addikt

igazából usb-s, de ez egy wireless egér (meg a hozzá a billentyűzet is az)
Megmondom öszintén, ezzel a firefoxos kérdéssel megfogtál, mert firefoxon kívül nem rémlik, hogy máshol használnék görgőt. Nem tudom, hogy csak ott gyors-e:)
az egér protokolloknak megpróbáltam utánanézni, de nem nagyon találtam wireless egérhez, és a többit meg nem tudtam mennyire jó. Amit fentebb írtál, az bemásoltam, de ugyanúgy viselkedik.
A VGA-t nem kell állandóan frissíteni, csak a linux frissítéek után, de akkor sem mindig. De múltkor (szerintem akkor cseréltem ki az xorg.conf-ba az egér beállításokat) megint fel kellett tenni. Ilyenkor abszolút nincsen 3D gyorsítás, a monitort beteszi 1280x1024-es felbontásba, de az asztal az 1920x1200-as marad, de szerintem ez nem ilyen virtuális asztal, mert scrollozni nem tudok rajta. De ha felteszem újra a drivert, olyan, mintha lenne 3d-s gyorsítás, de nem az igazi, mert akad a 3D-s játék is, meg a 3D-s képernyővédő is. Mikor először tettem fel ezt a drivert, akkor ment minden szépen simán, azért furcsálom.
A listához én biztos nem adtam hozzá ezt a forrást, de amúgy is le van nekem töltve a driver és onnan telepítem mindig. ha ez számít valamit.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24296) hackeeeee válasza body007 (#24289) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nha ezt majd még meglesem, köszi. :)

Annyi lenne a lényeg nekem, hogy terhelés után vegye vissza a ventit, a többivel semmi gond nincs... Mert elég zavaró, hogy ha 1szer odatekeri a ventit, onnantól porszívó, mert nem veszi vissza.

Véleményem szubjektív...

(#24297) floatr válasza Vladi (#24263) üzenetére


floatr
veterán

Hát nem is tudom már, annyira beteg ez az egész.
Itt van egy nem kispályás videokari a laposban, és folyamatos szopás van vele, mert vagy az xorg fejlesztői, vagy az ati szoftveres csapata (muhhaha) egyszerűen szarik bele a ventillátorba.
És akkor tegyem fel nyugodtan bármelyik kurrens disztribúciót, és ajánljam a "pórnépnek", miközben a két nagyobb GUI már eleve arra optimalizál, hogy kompozitos üzemmódban pörög a gép...?
Ehhez képest még az integrált intel "fos" is problémamentes. Hihetetlennek tartom ezt az apátiát mindkét fél részéről, miközben már az Ubuntus Harrington-nak is van egy saját PPA repository-ja is arra, hogy ezt a backfill baromságot ki lehessen ütni. Szerencsétlen már kínjában csinálta, mert tele van a launchpad ezzel kapcsolatos duplikált bug reportokkal, és az xorg-osok is, meg az atiék is vonogatják a vállukat.

Áhh, csak felhúzom magamat rajta... :W

(#24298) Speeedfire válasza Major Major (#24272) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

jónak tűnik, te próbáltad már? mennyivel lassabb mint ntfs alatt?
ékezetes karaktereket kezeli?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24299) mejanos


mejanos
csendes tag

Vajon a K50C-SX002X laptopban lehet videokártyát cserélni vagy betenni egy komolyabbat? :U

Azért kérdezem, mert nem megy a linux nagyfelbontáson? Max 800*600-on megy. :(

ASUS K50AD

(#24300) body007 válasza floatr (#24297) üzenetére


body007
addikt

Milyen típusú Ati-ról van szó? Mert a HD-s szériások kimondottan jól mennek már a 9.10-el (nem csak nálam) :K 8.04-el kezdtem (HD4xxx) elég jó volt, utána a 8.10 már nem annyira, a 9.04 már inkább szar, de mostanság egész jó :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.