Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23251) #25954560 válasza sh4d0w (#23249) üzenetére


#25954560
törölt tag

csudavigye. a fooldalukon az ugrott ram h a KDE-s meg a fluxboxos rilizelve, aszittem ok a ket default :)
igy viszont meg kevesebb ertelme van egymas melle tenni egy defa ubi-val.

(#23252) FixY67 válasza #40553216 (#23250) üzenetére


FixY67
senior tag

De ezt a windows nem vitte tovább. Max. a hülye user (incl. me :DDD), aki adminjogokkal használta állandóan.
A windows-nak (mondom: NT - '98-ig csak egy GUI volt a DOS-on) egy elég jól fejlett (szvsz kissé túlbonyolított) jogosultságkezelő rendszere van, csak érteni kellene hozzá. Két hetes win2k tanfolyamon mutattak érdekes dolgokat, csak sajna azóta elmúlt pár év, én meg semmire sem használtam, így nem sok maradt meg belőle. :(

[ Szerkesztve ]

...

(#23253) #40553216 válasza FixY67 (#23252) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Max. a hülye user">én is inkább erre helyeztem a hangsúlyt. ;]
"csak érteni kellene hozzá">nyilván. viszont ez még így is az M$ sara, mert akkor (és azóta) nem ezt hangsúlyozták, hanem az egyszerű használatot. mert ellenkező esetben a milliárdnyi egyszerű júzer sikítva menekült volna a PC-től, és nem lett volna ekkora haszon.

[ Szerkesztve ]

(#23254) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem Linux Mint-et hanem OpenSuse-t rakok az ubuntu mellé,akkor is lehet indításnál választani ha egy másik partrícióra rakom az OpenSuse-t ugye?

[ Szerkesztve ]

(#23255) cigam válasza HollyBoni (#23254) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Persze.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23256) Vladi válasza zeorsdfd (#23241) üzenetére


Vladi
nagyúr

Esetleg nézd meg a phoronix cikkeit, ők szoktak mindenfélét tesztelni.

(#23242) HollyBoni:

grub szerintem automatikusan betette magának a másik rendszert. Nézd meg az elején. Ha nem akkor utólag is bele tudod rakni.

(#23246) FixY67
Várjál. ikszpé kérdés és figyelmeztetés nélkül települ default root autologinnal. Hm... részemről a kérdés lezárva.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23257) FixY67 válasza Vladi (#23256) üzenetére


FixY67
senior tag

Ettől még a jogosultságkezelése megvan! ;)

...

(#23258) harry


harry
veterán

Milyen megoldást tudnátok arra mondani, hogy van egy lassú régi pc (vagy notebook?), amin kéne indítani egy live linuxot, hogy azon vírusirtást végezzen? Van erre valami kész megoldás (minimal live rendszer vírusirtóval), vagy össze kéne hegeszteni egyet? Utóbbit hogy volna szerencsés?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23259) ZCoyote válasza harry (#23258) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az avira-nak van vírusírtó boot cd-je. Vagy a live linux-hoz ragaszkodsz?
Ja és az avira cd-je linux alapú :)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#23260) harry válasza ZCoyote (#23259) üzenetére


harry
veterán

Erre gondolsz? [link]
Nem nekem kéne a cucc, így nem tudom, de köszi, megemlítem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23261) ZCoyote válasza harry (#23260) üzenetére


ZCoyote
őstag

Igen, erre.

Romani ite domum.

(#23262) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Tudtok olyan progit amivel az OpenSuse-t pendrive-ra tudnám rakni és onnan telepíteni?

(#23263) FixY67 válasza HollyBoni (#23262) üzenetére


FixY67
senior tag

Unetbootin?

...

(#23264) #40553216 válasza harry (#23260) üzenetére


#40553216
törölt tag

ezt néztem én is. exe fájl, Windows alól írható ki lemezre.
de van a Kasperskynek is:
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Rescue-Disk.shtml

két megjegyzés:
1. vezetékes nettel bíró gépen kell elindítani
2. nagyon lassú. egy gépen (80GB hdd) 23 óra volt, míg végignézte. :) de rendbe rakta. volt valami 270, trójaival meg miegymással fertőzött fájl. ez elején frissíti a db-t, ezt is kicsit nehézkesen kezdi. de ezt úgyis automatikusan, ha madzagos net van.

http://www.askvg.com/download-free-bootable-rescue-cds-from-kaspersky-bitdefender-avira-f-secure-and-others/
ez egy gyűjtemény.

[ Szerkesztve ]

(#23265) atesz117 válasza HollyBoni (#23262) üzenetére


atesz117
aktív tag

HI!
UNetbootin

Szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#23266) #40553216 válasza HollyBoni (#23262) üzenetére


#40553216
törölt tag

unetbootinhez felvehetsz tárolót is, Synapticból telepítheted, frissítheted, mint a többi csomagot.

(#23267) harry válasza #40553216 (#23264) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm, megnézem :K

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23268) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ha valakit érdekel, most néztem és találtam a PulseAudio Equalizerhez PPA tárolót. Ha másra nem is, de a Lucid elcseszett hangerejének javítására tökéletes. Mármint ha még nem javították ki azóta gyárilag, mert én ezzel az equalizerrel használom, és így tökéletes, nem néztem nélküle mostanában. :)
2.7-es verzió érhető el a tárolóban jelenleg, a .5-öst és .6-ost ugyan nem néztem, de a 2.4-hez képest annyiban mindenképpen jobb, hogy állítgatásával nem produkál 100%-os procihasználatot Lucidnál.

<-ƘƘ->

(#23269) HollyBoni válasza #40553216 (#23266) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi mindkettőtöknek. :R

(#23270) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Sziasztok!
Ezt találtam a legmegfelelőbb topicnak. Feltettem W7 mellé a Kubuntut, most is Kubunturól írok, de a beépített MSN-t nem tudom használni, sem a Média Playert. Nem reagál semmire. Ötlet? Kubuntu 9.10.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#23271) Ptech válasza sislaciii (#23270) üzenetére


Ptech
őstag

Megnyitod és nem csinál semmit, vagy mi van vele?
MSNre én Pidgint használok, szerintem ez az egyik legjobb, asszem a 9.10-esben nem az van, szerintem próbáld meg azzal. Csak arra figyelj, hogy amikor az accountnál az MSN protokollt add meg.
Az alap media player meg nem sok mindent tud, én ahelyett VLC-t használok.

(#23272) ntomka válasza Kendek (#23268) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R A vicc az, hogy a karmic tárolójában nincs is benne alapból! :Y Rákerestem, de semmi. Hozzáadtam ezt a PPA tárolót, és új csomagként egyből megjelent. Leszedtem, tetszik! :R
Mentettem is hozzá egy könyvjelzőt.

(#23270) sislaciii: Telepítsd az smplayert, vagy a vlc playert. Tárolóban mindkettőt megtalálod. Ha csak zenehallgatáshoz kell valami, akkor az audacioust ajánlom, szintén megtalálható a tárolóban.
MSN-hez jó lehet a Pidgin is, csak ahogy írták előttem, a fiók létrehozásánál az msn protokollt válaszd ki. Az utóbbi időben én is emesene használó lettem, valamivel jobb, ha csak msn-hez kell kliens.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#23273) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Gyerekek valaki próbálta a legújabb OpenSuse-t?(11.2)Én felraktam KDE asztali környezettel,kegyetlen sz@r :Y .Törlöm is.. :)

(#23274) ntomka válasza HollyBoni (#23273) üzenetére


ntomka
nagyúr

:DDD Most megy felfele virtualboxban. Majd beszámolok. :)

ツ Headphones on - World off

(#23275) sislaciii válasza Ptech (#23271) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Kis help-et kapok? VLC-t nem tudom, hogy kell, Pidiginről kéne link.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#23276) sh4d0w válasza sislaciii (#23275) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Pidgin

VLC

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#23277) Kendek válasza sislaciii (#23275) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Megnyitod a csomagkezelőt, itt egy kis segédlet hozzá, majd telepíted segítségével a szükséges csomagokat. A keresőjébe beírod, hogy VLC, Emesene, aMSN, vagy bármi, és dob rá találatot.

<-ƘƘ->

(#23278) Ptech válasza sislaciii (#23275) üzenetére


Ptech
őstag

Csomagkezelőből mindkettő elérhető (alkalmazások hozzáadása/eltávolítása néven is szokott szerepelni az Alkalmazások menüben)

(#23279) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Inkább visszatértem W7-hez. Még annyi, hogy indításkor kijön, hogy W7/Kubuntu. Azt hogy tudom eltüntetni? Kubuntu már törölve van.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#23280) Latency válasza Ptech (#23278) üzenetére


Latency
senior tag

KDE alá MSN-re én inkább a kmess-t ajánlanám, mert natív qt-s program.

(#23281) kozyadam válasza sislaciii (#23279) üzenetére


kozyadam
tag

gyors ismerkedés volt :) de remélem nem maradt negatív élményed :)

http://support.microsoft.com/kb/927392

(#23282) sislaciii válasza kozyadam (#23281) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Ubuntuval már volt tapasztalatom, linket meg köszi!

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#23283) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Helpnekem!

Ubuntun hogyan tudom megváltoztatni az egérmutatót?

Bocsi a láma kérdésért. :B

(#23284) Kendek válasza HollyBoni (#23283) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Rendszer -> Beállítások -> Megjelenés -> Testreszabás -> Egérmutató
Itt vannak jó egérmutató témák, csak a telepítés gombra kell kattintanod és betallóznod a cuccot, majd mehetsz kiválasztani. Persze egy X restart kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#23285) Vladi válasza sislaciii (#23279) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez minden idők legrövidebb linuxos pályafutása. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23286) sislaciii válasza Vladi (#23285) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Történelmet írok. :DDD :P

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#23287) HollyBoni válasza Kendek (#23284) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi! :R

(#23288) Kendek válasza HollyBoni (#23287) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, lehet tévedtem, még sincsenek olyan jó kurzor témák ott. Egész eddig kerestem a számomra legmegfelelőbbet, majdnem már fel is adtam, de végül megtaláltam az igazit, szerelem első látásra. :D

<-ƘƘ->

(#23289) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

A Linux kezdőknek topikban feltettem a kérdésemet, de nem nagyon kaptam választ, így megpróbálom itt is! :K

Szóval: P3-ason van a net, ez osztja szét switch segítségével a netet a belső hálózaton lévő gépek számára, na most vnc-zni szeretnék a 192.168.0.12-es ipjű gépen (XP SP3), de ahhoz az 5900-as (tcp) és 5800-as (udp) portokat forwardolni kellene az ubuntun...van már egy meglévő scriptem, ami működik is (netmegosztásra gondolok), csak nem tudom a konkrét parancssort a fent leírt probléma megoldására... :F -szóval erre lenne szükségem, ha vki leírná nekem. :U

Eddig ezekkel a parancssorokkal próbálkoztam, de nem voltak jók:
(az echo "1" >/proc/sys/net/ipv4/ip:forward sor elé írtam ezeket)

$IPT -A Forward -p tcp --dport 5900 -j DNAT --to 192.168.0.12:5900

vagy

/sbin/iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 5900 -j DNAT --to 192.168.0.12:5900

A script:

Előre is köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#23290) stavross


stavross
tag

Sziasztok!

Szerettem volna kipróbálni az UBUNTU-t de a telepítésnél amint rányomok hogy "telepítés kezdete" a következő üzenet fogad.
[ 2.956036] ata1: softreset failed (device not ready)

Van 8GB-os üres hely a HDD-n, ami nincs megparticionálva. Oda szerettem volna rakni

Mi lehet a hiba oka?

Köszönöm

ui: kipróbáltam KUBUNTU telepítő lemezzel is de ugyanaz az üzenet fogad

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#23291) HollyBoni válasza Kendek (#23288) üzenetére


HollyBoni
veterán

HÚú ez nagyon jó,mostmár én is ezt használom. :C

Vannak windowson a gadgetek az asztalon.Időjárás jelentés óra stb.Azt linuxon hogy hívják?Régen nekem volt,csak már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#23292) Kendek válasza HollyBoni (#23291) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Többféle van, de én a Screenlets-et ajánlom, azt használom. Van hozzá sok minden ilyen minialkalmazás, és rendesen be is konfigurálhatóak (átlátszóság, méret, viselkedés, stb.). Van még Google Gadgets is, de az elég buta szerintem.

<-ƘƘ->

(#23293) Vladi válasza D®. GeNy@ (#23289) üzenetére


Vladi
nagyúr

De már írtam a másikban. :F
Figyelj oda a kis-nagy betűkre: FORWARD
De egyébként a forward sorokat kell csak lemásolni. :U

(#23290) stavross:

Melyik verziót próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23294) HollyBoni válasza Kendek (#23292) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben már megtaláltam,faja kis cucc.

(#23295) stavross válasza Vladi (#23293) üzenetére


stavross
tag

9.04 UBUNTU, 9.04 KUBUNTU, 8.10 UBUNTU

A 8.10-es nem írj ki a hibaüzenetet, de ugyanúgy megáll a telepítő és kiírja hogy gépeljem be a 'help' szót további parancsokért....

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#23296) ntomka válasza HollyBoni (#23273) üzenetére


ntomka
nagyúr

Siralom. Képtelen voltam egész délután elérni azt, hogy virtualboxban menjen. Qva lassú benne. Annyit elértem, hogy már van grafikus felületem, de nem kezeli az egeret.
Hagyom a csába, ennél egy win is jobban fut vboxban. :D

ツ Headphones on - World off

(#23297) D®. GeNy@ válasza Vladi (#23293) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Szia!

Először ezt próbáltam:

$IPT -A FORWARD -p tcp --dport 5900 -j DNAT --to 192.168.0.12:5900 ennek a végére nem kellene az ACCEPT szócska esetleg? :U

a másik (/sbin/iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 5900 -j DNAT --to 192.168.0.12:5900 abszolút nem volt jó.

HA csak a forward sorokat másolom (azaz $IPT -A FORWARD -p tcp --dport 5800 -j ACCEPT, azzal a Linux gépen "nyitok" portot, de a hálózaton lévő gép ipjére attól még nem forwardolok, nem? :U -mindenesetre nem jó a vnc az xp-s gépen. :(

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#23298) stavross válasza stavross (#23295) üzenetére


stavross
tag

Leszedtem a 9.10-et azzal is kipróbáltam. Nem írja ki a lenti hiba kódot, hanem helyette kiírja hogy:
"(initrames) unable to find a medium containing a live file system"

Egy kb. 2 éves ASUS notira próbálom feltenni

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#23299) ntomka válasza stavross (#23298) üzenetére


ntomka
nagyúr

CD-re van kiírva, van pendrivera raktad fel?

ツ Headphones on - World off

(#23300) stavross válasza ntomka (#23299) üzenetére


stavross
tag

CD-ről próbáltam mindet

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.