Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1161) funkboom


funkboom
csendes tag

Sziasztok!

Lehet korábban már említve lett, de nincs erőm végignyálazni 1000+ kommentet, ezért kérlek legyetek türelmesek velem. ;) Szóval úgy adódott, hogy jövőre kiköltözünk agglomerációba és adott egy DIGI FTTH (1000/200). Már egy ideje szemezek az EdgeRouter-ekkel. Gondoltam kicsit magasabb szinten indítok és beszerzek egy ERPro-8-at. Jelenleg egyébként egy ASUS AC87U-t hajtok, amivel semmi gondom nincs. Az lenne a terv, hogy a bejövő üvegszál menne a router SFP portjába, onnan jönne tovább egy SFP-s switchbe, onnan tovább a PC-be (SFP PCIExpress kártyán keresztül), de a kérdés az lenne, hogy muszáj-e valamilyen GPON device (pl. amit a Digi ad) vagy mehet-e egyből az üvegszál a routerbe. Tudom, felmerül a kérdés, miért akarok end-to-end optikát, a válasz egyszerű: mivel elméletileg van rá lehetőség + szeretném a lehető legalacsonyabb ping-et elérni. Tisztában vagyok vele, hogy rézkábelen is jó a ping, de ha lehetőség van rá, miért ne. A cél egyébként továbbá ismerkedés lenne a platformmal, picit advance-ebb beállításokkal szeretnék mókolni, szeretnék VPN tunnel-t definiálni egy adott portra és a WiFi részt is dedikált AP-n bonyolítani, stb. Linux-al régóta foglalkozok, a hálózatok része érdekel, úgy gondolom ez egy jó lehetőség elmerülni a témában.

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.