Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) tothbe válasza jozsi86 (#2150) üzenetére


tothbe
addikt

1. Mi az, hogy van egy hdtv?
2. Gondolom ez a videókari tipusa.
3. Milyen a tv tipusa és milyen bemenetek vannak(amin kezeli is a pc-t)?

By(e) Tothbe

(#2152) Petro


Petro
tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy a notebookom-on nics tv out, hogyan lehetne mégis megoldani, hogy legyen, létezik ilyen bővítőkártya vagy valami?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#2153) cidalain


cidalain
veterán

hi

egy jó kérdés, amit az öcsém kérdezett tőlem, de nem tudom reprodukálni magamnál a hibát, így fingom nincs mit kéne csinálnia.

szal. a gépére rákötötte a TV-t. valami Geforce 7xxx pci-e 256-os karija van. a tv outra kötötte rá, egy gyári dróttal (nem a géphez volt gyárilag, de komplett bolti) aminek SCART a másik fele. ezt a TV-be tette normálisan.

jelenség. gépen minden fasza természetesen, míg a TV-n a kép fekete-fehér. próbált egy csomó dolgot beállítani de nem javult továbbra is ff a TV-n a kép

mi lehet a hiba oka? és hogyan kéne nekiállni a problémát lekezelni?

köszi előre is

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2154) tothbe válasza cidalain (#2153) üzenetére


tothbe
addikt

Tessék már olvasni!
Vegyen egy Hama kábelt, kapcsolja át rajta a kapcsolót és máris szines lesz a képe.

By(e) Tothbe

(#2155) tothbe válasza Petro (#2152) üzenetére


tothbe
addikt

Van olyan cucc, amivel vga-t lehet kikötni, de ezt átlagfelhasználónak nagyon nem javasolnám, mert igen macerás összelöni szoftveresen(nem is biztos, hogy lehet), és nagyon könnyen tönkretehetö vele a tv is meg a videókártya is.
Mostanában kezdenek kijönni notihoz külsö videókártyák, amiket usb-n lehet beadni, azokon van tv-out is, de drágák, vszleg annyit nem ér az egész, ha csak emiatt veszed meg.

By(e) Tothbe

(#2156) Petro válasza tothbe (#2155) üzenetére


Petro
tag

Köszi a segítséget!

Én PCMCIA-es tv tunereket nézegettem de azokon meg csak in volt out sajna nem.

(#2157) jozsi86 válasza tothbe (#2151) üzenetére


jozsi86
tag

Hello.
1.és egyben a 3. kérdésre a válasz: Samsung LE27T51B típusú HDTV Ready felbontású tv-m.-> [link]
Bementek:D-sub , DVI, (Y, Pr, Pb)
És van egy MSI 7600 GS agp 256mb HDTV-s video karim.
A kérdés még mindig ugyan az.Előre is köszi a választ.

(#2158) Bini


Bini
tag

Hi
van egy 9600 (pro)m aminek vmi baja lett a tv kimentes részével mert nem ad normális képet amiko rákötöm a tv-re, elszállt volna vmi vagy miért nem jo, régen jó volt :F
a hozzá kapot kábellal kötöm ki a tvre de ien furcsa a kép

Battletag: Bincsi#2140

(#2159) magi20


magi20
senior tag

sziasztok.......az lenne a kérdésem hogfy van x800gto kari....

az megoldható hogy mivel a tv-n nincsen scart.így a videóba dugnám és azona keresztül veszi a jelet a tv?

egyébként ehhez cuccokat hol lehet kapni pécsen?

nekem össze van eszkábálva egy tök jó ami sima s-videóból meg két iráényba a hang egy átalakítóval.de azt tv szerelő csinálta anno.

és ehhez a x800gto hoz olyan a kábel hogy s vidó és 3 kimeneti ága van..

???????????????

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#2160) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Mielőt feltettem a ezt a kérdést nagyábol végig nyálazta mezt a topicot de nem találtam választ arra hogy néha a tv kimenetem tökéletesen működik valamikor meg fekete fehér?
Próbáltam drivert is cserélni de a probléma nem szünt meg...
A tv és a gép svideo kábelel van össze kötve, és a hálozaton van galvanikus leválasztó...
Mi a teendő ilyenkor?

(#2161) GamerPro


GamerPro
csendes tag

Hali mindenkinek!
Nekem is hasonló a problémám (még mindig :DDD ).
Adott egy Nvidiás GeForce 7600gs + egy s-video kábel + 1 scart átalakító meg egy 15 év körüli Videoton TV (amin hála az égnek van scart, és már egyszer sikerült összehozni színes képet egy GF mx 440-el , csak megtöröt a kábele -> kuka )
Próbáltam uj drviverekkel mindennel, RCA-nál nem ismeri fel a TV-t olyan mintha nem kötöttem volna rá semmit , S-videónál (pal-B -n) fekete-fehér a kép, mint a többi harminc akárhány tv formátumnál....
Lehet hogy a 15méter kábel a baj? vagy lehet h valami más? (a vga teljesen jó :P )

[Szerkesztve]

(#2162) GamerPro válasza GamerPro (#2161) üzenetére


GamerPro
csendes tag

Újabb fejlemény:
Rövidebb S-videón van szín,
Mostmár csak furán vibrálnak a kontúrvonalak ( tv beállításoknál a flicker filter maxon van! ha lejjebb viszem iszonyúan vibrál..)
Valakinek van vmi ötlete?

(#2163) vzs


vzs
tag

Hi, kinéztem egy videókártyát, amin viszont már hdtv tv kimenet van. Az én tvmen viszont csak sima rca bemenet. Létezik olyan átalakító, ami vissza alakítja rcara vagy svideora a képet?

(#2164) phyla


phyla
csendes tag

Sziasztok!

Na szóval.......mielőtt vennétek egy másik kábelt mert fekete fehér a kép a tv-n, nézzétek meg, hogy van-e konvert gomb a kábelen. Nvidia 7300 gt-nél állítsátok ON-ra.........ati 9600-nál Off-ra......és szép színes lesz a kép.

(#2165) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Van egy tv-out-os alaplapom, amin a tv-out nincsen kivezetve hátra csak csatlakozóhely van a nyákon. Sikerült összekötögetnem úgy, hogy sines képet kapjak mikor bekapcsolom a gépet,de a winfos alatt elmegy a kép. xpress 1150 csipszetes. Ha Teszek bele geforce 7300gs-t akkor van kép a winfos alatt de csak feketefehér. A kábel amivel a geforcot kötöm össze s-video, de össze van kotve a két föld meg a c és y. Asszem. Az alaplapinál összekötöm a c és y pint egy jumperral , ezt vezetem az előbb említett kábel c vagy y pinjére (nemtom melyik). Ha a másikra teszem nincsen kép. A földet meg valamelyik földre. A geforcenál úgy lett kép, hogy feltelepítettem a forceware-t monitorral és akkor felismerte, hogy csak tv van. De az ati-nál nem működött ez a dolog.
Szerintetek a winfos reinstall magoldhatja a problémát? Vagy esetleg helytelen összekötés miatt nem ismei fel, hogy van rajta tv?
Lécci segítsetek!

Nick: HE_Storm

(#2166) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Először is bocsánat mindenkitől, ha már valaki feltette ezt a kérdést, de nem tudtam végignézni a topikat! :B
Tehát! A VGA-hoz (FX5700) kapott S-Video-RCA kábellel kötöm össze a gépet a Samsung TV-vel! A legújabb NVidia driver van fennt, és mikor átkapcsolok, a kép elég torz, valamint kilóg a kép a képernyőről! :'(
Mi lehet itt a probléma? Hogy tudom orvosolni?
Köszi előre is!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2167) tothbe válasza szbalogh (#2165) üzenetére


tothbe
addikt

kelleni fog egy kondi is, régebben linkelgettem egy tvout-os lapot, ott nézegelödj.

By(e) Tothbe

(#2168) tothbe válasza jozsi86 (#2157) üzenetére


tothbe
addikt

Baromi egyszerü a dolog, TV-n csak a d-sub-ot használhatod, mert azon támogatja csak nativban a PC-t.
PC-röl pedig kiviheted analógon is vagy dvi-röl is konverterkábellel, semmi különbséget nem fogsz látni, máson viszont nem igazán fogja jól megtalálni és használni.

By(e) Tothbe

(#2169) tothbe válasza magi20 (#2159) üzenetére


tothbe
addikt

video-n keresztül is kötheted. Cuccokat pedig pl. MediaMarkt-ban kapsz hozzá. Hama direkt PC-TV kábelnek hivják.
És ez szól ismét minden fekete-fehér/szines problémával küzdönek is.

By(e) Tothbe

(#2170) tothbe válasza GamerPro (#2161) üzenetére


tothbe
addikt

A max. ennél a jeltipusnál, ami veszteségmentes az 5m, de a 10m még elfogadható veszteséggel müködhet. Annál hosszabbra már nem ajánlot s-video-t használni vagy erösiteni kell a jelet.

By(e) Tothbe

(#2171) tothbe válasza toth_janika (#2166) üzenetére


tothbe
addikt

milyen samsung tv ez és milyen felbontást küldesz rá?

By(e) Tothbe

(#2172) tothbe válasza vzs (#2163) üzenetére


tothbe
addikt

Az igy ebben a formában igen felejtös. Nagyon macerás módszer van csak rá, és nagyon költséges is, ha bármit elrontasz közben.

By(e) Tothbe

(#2173) toth_janika válasza tothbe (#2171) üzenetére


toth_janika
őstag

Samsung CW-29Z418P, és először 1280x1024-ben volt a monitor, és 1024x768-ban a TV! Ezután visszavettem a monitor felbontását is 1024x768-ba, és akkor már ''normális'' volt a kép a TV-n! Egyetlen probléma az, hogy 3 vízszintes csík, egy sötét, két világos, állandóan mozog a TV-n!
Ezt sehogy sem tudom orvosolni, és azért egy kicsit idegesítő!
Megoldható lenne az, hogy S-Video--RCA helyett S-Video--S-Video kábellel kötném össze? :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2174) tothbe válasza toth_janika (#2173) üzenetére


tothbe
addikt

az megoldható, ha van rajta s-video bemenet. Vagy ha nincs, akkor próbáld ki te is a Hama kábelt.

By(e) Tothbe

(#2175) imi75


imi75
csendes tag

Sziasztok!

vettem egy inno3d GeForce 7600GT karit, de sajnos nem tudom a tévével összekötni. Látja a tévét de mikor dualview vagy horizontal/vertical splitre váltok a monitor ennek megfelelően viselkedik a tévé viszont nem reagál semmit a kábel jó(egy geForce4 es karival ment gond nélkül ugyanez a tévé).
Van valami tippetek?

(#2176) imi75


imi75
csendes tag

Végig olvastam a topicot és látom másnak is hasonló baja van. nálam a kimenet s-video és a bemenet meg kizárólag RCA, tehát a scartos hama kábel nem jó. Tud valaki segíteni?

(#2177) Piricica


Piricica
csendes tag

Hello mindenki! Tudna valaki valami megoldást ahhoz, hogy a ne csak a videók de a képek is megjelenjenek a tv-n

(#2178) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv.
Én azt szeretném megtudni hogy miért van az hogy a TV-n nézett Media Player Classicnak szétcsuszi ka képe.Tehát gyorsabb kameramozgásoknál oylan mint amikor nincs bekapcsolva a V-sync.Kiprobáltam hogy bekapcsolom de akkor is olyan volt.A kártya egy 7600GST és S-video-RCA átalakito majd RCA-Scart megy a tévébe.Ez összesen 5 méteren.
Lehet ezen segíteni vhogy?Mert elég zavaró...:(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#2179) Zomb€€ válasza Zomb€€ (#2178) üzenetére


Zomb€€
őstag

Probléma megoldva.Más playereken (power dvd,windvd) nem volt semmi gond,és mint kiderült be kellett állitani hogy full screenen a tv Hz-én (60) menjen.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#2180) tothbe válasza Piricica (#2177) üzenetére


tothbe
addikt

Erre való a klón mód, vagy az, hogy pl. ati-nál meg lehet adni, melyik program melyik desktop-on induljon el.

By(e) Tothbe

(#2181) tothbe válasza Zomb€€ (#2179) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, bennem is a 60Hz merült fel elsöként. :D

By(e) Tothbe

(#2182) tothbe válasza imi75 (#2176) üzenetére


tothbe
addikt

Hasonló baja kinek van?
Neked csak rca jó , és látja a tv-t is alapból csak nem tesz rá képet.

Ez több okból lehet:
1. Nem Kompozit videojel jut a TV-be a gépböl, hanem s-video, amit nem képes ott kezelni
2. Rossz a driver
3. Rossz a kábel

Sztm az elsö konverziót kéne megoldanod, tehát vagy keresni a tv-n egy olyan bemenetet, ahol tud s-video jelet fogadni vagy a driver-ben keresni valamit, hogy eleve composite-ot adjon ki.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#2183) ponix


ponix
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem a következő dologban. Egy projektoron keresztül szertnénk mindenféle dolgokat meg nézni lap top-ról. Kérdés, hogy hol kell beállítani, hogy a monitor tartalma külső megjelenítőn is látható legyen. össze van kábelezve e két cucc, csak a beállításokkal van gondom.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#2184) tothbe válasza ponix (#2183) üzenetére


tothbe
addikt

laptopon erre van gyorsbillentyű, általában Fn+F4 vagy F5, de jelzi egy ilyen kis képernyö alakú ikon is.
3 állapota van: csak belsö, csak külsö, külsö és belsö is

By(e) Tothbe

(#2185) ponix válasza tothbe (#2184) üzenetére


ponix
aktív tag

Köszi megnézem a dolgot és majd visszajelzek

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#2186) imi75 válasza tothbe (#2182) üzenetére


imi75
csendes tag

Köszi a tippeket
1. Valóban s-video volt bealitva de bármire álítottam ugyanannyira nem láttam semmit a tévén.
2. update-eltem a drivert, ugyanaz az eredmény
3. 2 kábelt is kipróbáltam, egyikkel sem müködött, a laptopom mindkettővel nyomta rendesen
Amit még megpróbálok az az hogy másik tévé vagy dvd lejátszóval kipróbálom.
Ha van egyébb tipp vagy jótanács azt is megköszönném.

(#2187) tothbe válasza imi75 (#2186) üzenetére


tothbe
addikt

nagyon sok más nincs, mert rca-hoz nincs ilyen konverteres kábel cucc, mint a hama és a forrasztós cuccok is mind scart-hoz vannak kitalálva.
Próbáld meg másik tv-n, aztán ha ott megy, akkor tv-t kell cserélni amin van scart vagy akármilyen bemenet, ma már a legalapabb is tudja ezt(vagy videokártyát). :U

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#2188) imi75 válasza tothbe (#2187) üzenetére


imi75
csendes tag

itt van egy k;p az opciókrol amit felkínál az nvidia.
[link]
ha a hétvégén kipróbálom más tévével akkor majd szólok. Az nem lehet hogy a videókártya kimenete hibás?


[Szerkesztve]

(#2189) tothbe válasza imi75 (#2188) üzenetére


tothbe
addikt

A kép alapján nem is tud kompozitot kiadni csak s-video-t, komponens-t és hd-t.
Sztm ez lesz a baj. Vszleg szükséged lesz egy másik tv-re, ami ezek egyikét kezeli vagy pl. egy olyan video-ra, ami tud s-video jelet venni scart-on.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#2190) imi75 válasza tothbe (#2189) üzenetére


imi75
csendes tag

csak azt nem értem hogy akkor miért van rca csatlakozóval ellátott kábel a dobozban

(#2191) tothbe válasza imi75 (#2190) üzenetére


tothbe
addikt

Mert:
1. A komponens is 3 rca-val adja a képet (piros/zöld/kék RGB)
2. Az s-video jelet is lehet RCA csatlakozóval továbbitani, ha minkét oldalon van elektronika, ami kezeli ezt.

By(e) Tothbe

(#2192) ponix válasza tothbe (#2184) üzenetére


ponix
aktív tag

fn+f4 és egyből beugrott. Köszia tippet

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#2193) tothbe válasza ponix (#2192) üzenetére


tothbe
addikt

igazán nincs mit, ezek szerint HP a cucc?

By(e) Tothbe

(#2194) ponix válasza tothbe (#2193) üzenetére


ponix
aktív tag

Fujitsu-siemens

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#2195) tothbe válasza ponix (#2194) üzenetére


tothbe
addikt

akkor régebbi lehet, mert az újabb FS-eken már Fn+F10 a kombináció.

By(e) Tothbe

(#2196) ponix válasza tothbe (#2195) üzenetére


ponix
aktív tag

Nem tudom, hogy mennyire régi, mert most vette az öregem, és egészen újnak tűnik :))

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#2197) thaler2


thaler2
senior tag

Adott egy 7100Gs vga kártya. Analóg kimenetén egy lcd monitor, a hdtv kimenetére pedig komponensel egy hdtv. Az a bajom, hogy beállitom az nvidia control panelban a felbontást 720p-re, az asztal méretét beállitom helyesre, minden szép és jó. Újrainditom a gépet, kirakom a képet a tv-re, és mintha semmit se csináltam volna, elfelejt minden beállitást, és a 720p helyett kirak egy 1080i-s képet, és elvan az egész csúszva...Rohadtul idegesitő hogy kipróbáltam 5 nv drivert is, más-más verzióval de egyszerüen nem akarja megjegyezni, minden ujrainditás után bekell állitani. Mi a teendő ilyenkor?

üdv: thaler2

(#2198) thaler2 válasza thaler2 (#2197) üzenetére


thaler2
senior tag

Tárgytalan megoldódott :D

(#2199) alitak


alitak
senior tag

nVidia GeForce 6100, gyári driver. Rászúrtam a TV-re, de kép nem volt, hang sem. A notin a beállításoknál nem tudtam a másodlagos képernyőt állítani, és kitolni sem tudtam semmilyen ablakot oldalra.
winxp sp1

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2200) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Eddig egy régebbi driver votl a 7600-as kártyámhoz telepítve és a régi classzikus control panellal minden rendben volt, de most a Vista miatt a legújabbatt kellett feltennem miben már valami újfajta control panel van és sehogy nem tudom beállítani, rendesen. Pl klón módban csak 1024-es felbontást enged max. Valamint sehol nem találom azt a funkciót, hogy mikor elindítok egy filmet azt a TV-n teljes képernyőre tegye ki.
Tud valaki segíteni, esetleg 1-2 kép is jöhetne, hol keressem ezeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.