Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) tothbe válasza maddog (#2442) üzenetére


tothbe
addikt

sajna más nem lesz, csak a scart, hacsak a tv-den nem tudod átállitani, hogy s-video porton rgb vagy kompozit jelet várjon. Esetleg a driverben a pc-n, hogy s-video-t adjon a kompozit helyett.

By(e) Tothbe

(#2452) tothbe válasza indianka (#2431) üzenetére


tothbe
addikt

irtam választ a prividre, abban minden benne van.

By(e) Tothbe

(#2453) tothbe válasza Zin (#2436) üzenetére


tothbe
addikt

nagyon egyszerü a dolog, csak nem ártana tudni, pontosan milyen lcd tv-re akarod kötni, mert akkor ahhoz mérten ajánlok kábelt.
A beállitás meg tök egyszerü, simán bekapcsolod a driverben a kiterjesztett asztal-t pl. és utána a Szinház mód-ot majd beállitod, hogy a video-k a másodlagos képernyön teljes képernyösen jelenjenek meg.
Ha meg játszani akarsz, használod a Klón módot.

By(e) Tothbe

(#2454) maddog válasza tothbe (#2451) üzenetére


maddog
tag

azt nem ertem hogy akkor eloszor miert volt szines?

(#2455) neunoid válasza stevve (#2450) üzenetére


neunoid
csendes tag

Szerintem biztos, hogy nem a videókártya a ludas, inkább a kábel vagy a tv.

(#2456) tothbe válasza maddog (#2454) üzenetére


tothbe
addikt

nos, erre is van magyarázat, de elég hosszú, igy csak a lényeg:
driver-ben állitsd át a kiküldött jel tipusát és menni fog.

By(e) Tothbe

(#2457) kovy79


kovy79
őstag

Tudna valaki segíteni d-sub->composite átalakítás ügyében (magyarul tv kimenet nélküli noti tv-re kötése)?
Kapcsolási rajz, esetleg bármi ötlet érdekel.
Esetleg normálisa működő gyári valami (saját tapasztalat) és beszerezhetősége.
Thx

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2458) tothbe válasza kovy79 (#2457) üzenetére


tothbe
addikt

a tavir.hu-n nézted már?

By(e) Tothbe

(#2459) uvbull


uvbull
tag

Szóval sok helyen olvastam már hogy a inno3d 7600GT agp kártya csak fekete fehér képet ad ki a tv-re de sehol se találtam rá megoldást hogy színes legyen.

Kaptam hozzá egy 7 lábú s-video - YPbPr átalakítót, kaptam hozzá egy 4 lábó s-video - rca átalakítót.

elsővel az a bajom hogy csak fekete fehér képet ad a másiknál meg az a baj hogy fel se ismeri a tv-t

Szóval a kérdésem az lenne lehet valamit kezdeni azzal hogy ne legyen fekete fehér a kép?

a másik meg kéne egy lábkiosztás a 7 lábú s-video YPbPr átalakítóról mármint az érdekelne hogy a 3 rca hova is csatlakozik a 7 lábú s-videon?

előre is köszi a válaszokat

(#2460) dermedt


dermedt
aktív tag

Hali !

Egy olyan gondom van , hogy nem tudom kitenni a számítógép képét a TV-mre.
Egy 8600GTS-em van most, s képtelen vagyok megjelníteni a képet a TV-n.

Tudna segíteni nekem valaki, hogy hogyan kezdjek hozzá?

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#2461) tothbe válasza uvbull (#2459) üzenetére


tothbe
addikt

vegyél hozzá hama direkt pc->tv kábelt és menni fog.

By(e) Tothbe

(#2462) uvbull válasza tothbe (#2461) üzenetére


uvbull
tag

Biztos hogy az a hama kábellel menni fog? és pontosan milyen hama kábelest vegyek?
- 7-es S-video - RCA?
- 4-es S-video - RCA?

THX előre is :)

amúgy már csak 1 RCA csatlakozom van az egészhez szóval scart/s-video nem nyerő már :(

(#2463) tope válasza dermedt (#2460) üzenetére


tope
addikt

2412-2418 hozzászolás + itt

(#2464) kovy79 válasza tothbe (#2458) üzenetére


kovy79
őstag

Meg, de más irányból folyamatban van a dolog.
Ha megoldódott, leírom a tapasztalatokat, lévén elég kevesen konyítanak hozzá (kérdésemre válaszok száma egyenlő a nullával (-a tieid)).

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2465) tothbe válasza uvbull (#2462) üzenetére


tothbe
addikt

már irtam, hogy a direkt pc-tv kábellel nézd.
hama.hu-n és e-bolton is fen van, meg ha visszaolvasol többször linkeltük is.
Egyik vége 7-es s-video+jack másik fele pedig scart a tv-hez.

mod: Most látom, tope is azt linkelte épp egy másik hsz-re. :)

mod2: viszont kénytelen leszel scartot felszabaditani, mert egy sima rca-ra nem fog átmenni jól, ez szinte biztos.

By(e) Tothbe

(#2466) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!

Egy Asus 7600GS videókártyát szeretnék kivezetni egy teljesen átlagos tv-re, lehetőleg scart-ra. A videókártyán van vga kimenet, DVI-I, és tv-kimenet, amihez HDTV-out kábel van (Pr-Pb-Y). Mi lenne a legegyszerűbb/legolcsóbb megoldás? Az sem lenne hátrányos, ha bele lehetne vonni a jelenlegi kábelemet, ami egyik végén scart, a másikon meg egy rca (ez kötötte össze az előző vga-m s-videójával) van.

(#2467) Pityupoeta


Pityupoeta
csendes tag

Hellósztok!
Nem tudom, hogy írtak-e már róla, de én nemrég vettem egy inno3d 8600GT kártyát, és mikor TV-re kötöttem sehogy sem sikerült színessé varázsolnom a képet. Egy olyan kábelem van, aminek egyik vége egy SCART csatlakozó, másik vége egy S-Video és egy Audio csatlakozó. Korábban FX5900XT kártyám volt, ahol ha az output format-ot composite-ra raktam, akkor színes lett a kép, egyébként fekete-fehér volt. Itt S-Video format-on ugyanúgy fekete-fehér a kép, de mikor composite-ra rakom, akkor a TV-n teljesen el is megy a kép. Egyébként a tv-m nem hdtv, de remélem nem ez a gond! Remélem valaki tud segíteni! Előre is köszönöm!!

(#2468) tope válasza Shev acm7 (#2466) üzenetére


tope
addikt

Na most akkor milyen kábellel kötötted össze az előző vid.kártyádat és a meglévő RCA-Scart kábeledet. Egy kis segítség a kérdéshez

(#2469) Shev acm7 válasza tope (#2468) üzenetére


Shev acm7
tag

Lehet rosszul értem a kérdést, de sztem amit belinkeltél azon az RCA-Scart kábel látható - ami egyébként Scart-2RCA (sárga-kép; fehér-hang). Ami ezt összeköttöte a vga-val, az egy kb 15cm-es, sárga kábel (idézek a gyártótól-Asus: TV Output: S-VHS and Composite). Na ez utóbbi már nincs meg, az előző vga-m új gazdája kapta meg.

(#2470) tope válasza Shev acm7 (#2469) üzenetére


tope
addikt

Ilyen?
(majd valaki pl:"tothbe" segít neked a továbbiakban, mert ma már nemtok gép előtt lneni)

(#2471) Shev acm7


Shev acm7
tag

Igen, asszem ilyen volt - sárgában :)
Köszi a segítséget!

(#2472) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a számgépemet összekötni a TV-vel. Ati 1650xt Tv-out-os videókarim van,és a TV is remélem kompatibilis vele.(Samsung CZ28D83N).UPC tv előfizetésem van.

Milyen fizikai eszközökre(kábel illetve egyebek) van szükségem,hogy működjön a dolog? Mennyibe kerülnek kb?

A számítógépen Mplayer-t használok filmezésre. Catalyst 6.14 version van fenn.

Sajnos teljesen zöldfülű vagyok a témában.

Köszönöm a segítésget! :R

(#2473) tothbe


tothbe
addikt

Tessék már mindenkinek vissza is olvasni egy kicsit, hátha volt már a problémátok, ráadásul épp mostanában. :(((
Mivel mindenki ugyanolyat akar az utóbb 4-5 kérdezöböl összekötni, igy mindenkinek a HAMA Direkt PC-TV kábelét tudom ajánlani, amihez visszaolvasva e-boltos linkeket is találtok. Létezik 3,5 és 10 méteres hosszban és s-video+jack kimenetekböl scart-on megy be a tv-be. A Scart csatlakozóján pedig van egy kis kapcsoló, amit ha nem szines a kép, csak átkapcsolsz és kész. A kábel ára pedig mérettöl függöen 2 és 5ezer között mozog és akár Médiamarktban is kapható nem csak eboltban, ha valaki nem akar neten rendelni. :C

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#2474) tothbe válasza Shev acm7 (#2471) üzenetére


tothbe
addikt

neked egy kis kieg. az elözöhöz, mert itt más a stájsz.
A komponensre átalakitós tv kimenethez, amit kaptál a kékbe fogod tudni bedugni a régi kábeled vszleg, csak át kell állitani a tv-out kimeneti jeltipusát kompozitra, hogy legyen kép is.

By(e) Tothbe

(#2475) Shev acm7 válasza tothbe (#2474) üzenetére


Shev acm7
tag

Nagyon köszi a segítséget, még egy apróságot kérnék:
le tudnád írni teljesen laikus nyelvezetben? :) A kompozit meg hasonló
szavak nem mennek sajna :)

(#2476) tope válasza Shev acm7 (#2475) üzenetére


tope
addikt

(#2477) Shev acm7 válasza tothbe (#2474) üzenetére


Shev acm7
tag

Tehát akkor nekem nem kell venni Direkt
PC-TV kábelt, csupán a jelenlegi scart-rca kábelemet össze kell dugnom a
vgához kapott 3 kimenetű kábel kék részével, illetve át kell állítanom a
vga kimeneti jeltípusát kompozitra? Ha igen, akkor ez utóbbi művelet
hogyan/hol hajtható végre?

(#2478) Shev acm7 válasza Shev acm7 (#2477) üzenetére


Shev acm7
tag

Na végülis bedugtam a kékbe, ráeresztettem egy "Megjelenítőoptimalizáló varázsló"-t, amivel lettek szinek is :) Köszi!

(#2479) tothbe válasza Shev acm7 (#2478) üzenetére


tothbe
addikt

látod milyen egyszerü :K , sok sikert a filmezésekhez. ;)

By(e) Tothbe

(#2480) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Bocsánat, ha már valaki kérdezte, és meg is válaszoltátok, de sajnos nem tudok 2xxx hsz-t átböngészni! :(
Szóval adott egy Samsung SlimFit TV és egy Gef 5700FX vga kártya! A két eszközt S-Video kábellel kötöm össze, és klón módban használom a két megjelenítőt! Minden ok, csak a filmnézés nem! Tök mindegy, hogy DVD-t, vagy avit néznék a kép csak sötét a TV-n! A monitoron OK, de a TV-n sötét a kép! :(( Pls help me! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2481) csatacsiga válasza toth_janika (#2480) üzenetére


csatacsiga
csendes tag

Klón módban nem mindegy, melyik az elsődleges. Ha a monitor, akkor a TV-n nem fog megjelenni a film. Vagy tedd át arra az időre, hogy a TV legyen elsődleges, vagy használj DualView-t. Itt át tudod húzni a videót a kiterjesztett asztalon a TV képernyójére, és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#2482) toth_janika válasza csatacsiga (#2481) üzenetére


toth_janika
őstag

:R Holnap neki is esek! :DDD Thx

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2483) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: nemrég vettem egy Asus AX1650PRO kártyát de valahogy sehogysem sikerül beállítani a másodlagos képernyőt! A kábel jó mert kipróbáltam laptoppal és működött. Az elöző VGA-val is ment egy darabig de aztán egyik napról a másikra már nem. Most pedig ezzel a kártyával se megy és sehogy nem tudom beállítani és már nagyom zavar!! :W Valaki tudna mondani valami okosat? Előre is köszi!
nyepi

(#2484) cyberdoom


cyberdoom
tag

Hali mindenkinek ! Miért van az hogy az inno 7600GS videokártyámból nem tudok tvre képet csinálni ? S-videoval van összekötve de mikor átválltanék a tv módra akkor eltűnik a kép a gépről a tv meg tök fekete továbbra is. Kábel tutti jó,tv tutti jó mert más karival működik ötletek !? Ja szeptemberi driver van feltéve. A kártya amúgy kifogastalanul működik csak a tvre nem tudok képet kirakni. Lehet kipróbálom egy dvi-hdmi kábellel hátha azzal müxik majd........
Ja és ha átváltok tv módra akkor többet nem is lesz kép a pcn ,csak akkor hogyha kihúzom az s-video kábelt a videókártyából !!

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#2485) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Halihó. lenne egy olyan gondom hogy S-videon keresztül szeretném a TV-met rákötni a VGA-ra de valahogy nem megy...

itt a képen ami be van karikázva elvileg arra kéne nyomni egy jobklikket és kirakni TV-re a képet de ha rányomok nem történik semmi:(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2486) dobolan válasza Sirandrish (#2485) üzenetére


dobolan
senior tag

Először is azt nézd meg, hogy a szgép indulásakor (boot) van e kép mindkét kijelzőn. Ha ott van, win beállítási probléma lesz, ha nincs, akkor vagy kábel, vagy a tv, vagy más hardver hiba.

Tehát ha van kép bootnál, akkor állítsd be XP-n a dual-view módot. Gondolom te control centert használsz, én azt nem ismerem, de biztos megtalálod. A másodlagos képernyő típusa legyen hdtv 576i. Így be kellene adnia a win hátteret a tévére.

[ Szerkesztve ]

(#2487) Sirandrish válasza dobolan (#2486) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát inditáskor sincs kép...viszont a multkor amikor nem volt monitorom és csak a TV volt rákötve a VGA-ra akkor gond nélkül bejött a TV-n..mióta a monitor is rá van kötve azóta van ez.
a Control Centerbe meg nem találtam 576i lehetőséget csak 720p és 1080i.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2488) dobolan válasza Sirandrish (#2487) üzenetére


dobolan
senior tag

Figyelj, nem ismerem a control centert. Tedd fel az ATT-t (Ati Tool), ott a menüben: Display ->és tv outot külön lehet konfigurálni rengeted opció van, és egyből jelzi, ha a kábel nincs csatlakoztatva pl.
Próbáld ki, hátha segít kideríteni mi a gond :)

(#2489) stevve válasza dobolan (#2488) üzenetére


stevve
nagyúr

Az Ati drivere nagyon intelligens, akárhogy felismeri a tv-t (még menet közben rádugva is, ami persze NEM ajánlott :P ). Frissítettél driver-t?

(#2490) Sirandrish válasza dobolan (#2488) üzenetére


Sirandrish
legenda

és azt lehet CCCmellé rakni vagy ahhoz le kell ezt berhelni?
Egyébként linket tudsz adni valami értelmes verziórol mert kering pár neten:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2491) dobolan válasza Sirandrish (#2490) üzenetére


dobolan
senior tag

Pl. ez: [link]

Szerintem szedd le a ccc-t.

(#2492) Sirandrish válasza dobolan (#2491) üzenetére


Sirandrish
legenda

de akkor eboot kell amihez lusta vagyok:DD
Jah és köszi a linket :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2493) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok

Lenne pár kérdésem (előre is bocsánat ha volt róla szó, de nem tudom átnézni az összes hozzászólást), a kártyám NVidia 8600GT:

- 16:9-es TV-re S-Video kábelen keresztül, hogy lehet normális képet varázsolni klón módban, ami nem torzul (monitorom 17" TFT 1280x1024)?
- Vista alatt hogy lehet eltüntetni a kép körül láthatő fekete keretet?
- Nincs valami normális program amivel lehet a TV kimenetet kalibrálni?

(#2494) tothbe válasza hitman77 (#2493) üzenetére


tothbe
addikt

Tisztázzunk egy alapvető félreértést, amely már többször is előjött.
A Klón módnak pont az a lényege, hogy klón, azaz 2 megjelenítőre adja teljesen ugyanazt.
Ezt egy 17" 4:3 monitor és pl. egy 32" 16:9-es TV esetén sosem fogod úgy belőni, hogy az mindkettőn jól nézzen ki, hiszen óriási a pixelszámkülönbség és a képarány is teljesen más.
A kiterjesztett asztal használatát tudnám ehelyett javasolni vagy a Dual View módot, ezekben jóval tágabbak a lehetőségek, persze ilyenkor meg nem pont ugyanazt látod mindkét kijelzön.
Viszont lehetőség van pl. az elsődleges és másodlagos monitorok felcserélésére is több drivernél, azaz át tudod tenni a ontos dolgokat, amikor kellenek.
Filmnézéshez meg a Kiterjesztett asztal + Szinház mód kombinációnál felesleges jobbat keresni.

By(e) Tothbe

(#2495) Sirandrish válasza dobolan (#2491) üzenetére


Sirandrish
legenda

nah...megvan..nem kelett leszedni a CCC-t se.
Viszont annyi van hogy elolvasni nem lehet ami pl az ikonok alatt van mert nagyon homályos...viszont filmnél meg játéknál nagyon szép...ez miért van?

A másik..a TV_n miért nincs hang?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2496) tothbe válasza Sirandrish (#2495) üzenetére


tothbe
addikt

1. Azért homályos a desktop mert nem nativ felbontást küldesz a tv-re. Milyen tv ez pontosan?

2. Azért nincs hang, mert azt a hangkártyából külön át kéne vinned, a videocsati nem viszi át a hangot.

By(e) Tothbe

(#2497) Sirandrish válasza tothbe (#2496) üzenetére


Sirandrish
legenda

Samsung WS-32Z308T...ez a pontos tipusa.

jah a hang..valóban..de hülye vagyok:DD
egyébként ahhoz milyen kábel kell a hangkari és a tvközött hogy átvigye a hangot?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2498) tothbe válasza Sirandrish (#2497) üzenetére


tothbe
addikt

hmm, mivel ez crt, ráadásul még slimfit is, elégedj meg ennyivel.
Ez nem használható desktopként csak filmhez meg játékhoz.

A hangot meg ugye 3,5" jack-ként kapod a pc-röl, azt kell átalakitani attól függően, hogy min megy a kép vagy s-video mellé két rca-ra vagy venni kell egy Hama kábelt és az átviszi az s-video kimenetről a képt meg a jack-röl a hangot egy scart-ba amit a tv-be dugsz és akkor egy kábelen megy minden.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#2499) tope válasza Sirandrish (#2497) üzenetére


tope
addikt

(#2500) Sirandrish válasza tothbe (#2498) üzenetére


Sirandrish
legenda

végülis csak gamera meg filmre használnám igy is ugy is csak azthittem lehet alkotni valamit:)
Köszönöm szépen a helpet :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.