Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) RoyalFlush válasza tothbe (#2399) üzenetére


RoyalFlush
őstag

fekete sötét kép van mediaplayerben film helyett, míg a monitoron tökéletesen látszik.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#2402) RoyalFlush válasza tothbe (#2399) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Megoldottam mindent, köszi a segítséget :R

[Szerkesztve]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#2403) tothbe válasza RoyalFlush (#2402) üzenetére


tothbe
addikt

örülök és gratulálok. ;)

By(e) Tothbe

(#2404) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.

Van egy 107 cm-es samsung projektoros tv . HD ready.
ezeket a dolgokat tudtam meg róla:

480i/480p
576i/576p
1080i
kompatibilis progresszív DVP

1080i 50hz HD szignál

Scart, rca,svhs, és kompones bemenetek vannak rajta de abból mingyárt kettő is.

Van egy pc nf-7 alaplappal 2500+ procival, és egy videókártya amin van hdmi csatlakozó is.

A kérdésem az lenne ,hogy lehet megoldani az összeköttetést? Milyen videókártyát ,kábelt vegyek?

HTPC felhasználás ,és hd videók megtekintése a cél.

Köszönöm a segítséget.

P.

(#2405) tothbe válasza ptesza (#2404) üzenetére


tothbe
addikt

ez is maximum komponensen hd ready, de sztm még azon sem.
elég drága dolog lesz kábeleket szerezned, mert vagy hdmi -> komponens kell, ami ritka, vagy vga -> komponens, amin meg nem lesz hd felbontás a vga miatt.
szóval meg kéne nézni a leirását, hogy egyáltalán hogyan támogatja a hd felbontást, melyik bemeneten és milyen forrásról.

By(e) Tothbe

(#2406) föccer


föccer
nagyúr

Üdv.

Sajnos nincs sok időm olvasgatni, és keresgélni, ezért inkább kérdezek:

Történt, hogy vettem egy pc-t. (bolti, új, garis, minden ok).

Naszóval nincs a gépben vga kártya (full integrált lap)(mert így olcsobb :B)

Ezzel még nem is lenne baj, csak megfeledkeztem a kedvesemnek arrol a kívánságáról, hogy a filmeket a tévén kellene nézni.

Szóval most amolyan vga to tv adapter kellene nekem.

Tudtok nekem ajánlani valamit elérhető áron? (2-3k)

Köszönöm a segedelmet.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2407) ptesza válasza tothbe (#2405) üzenetére


ptesza
senior tag

Közben egy kicsit olvasgattam ,de lenne még egy-két kérdésem.

Komponens kábel = Analóg HD?

Ha egy DVI-I kábel (pc) vége, a másik komponens (tv) akkor menni fog?
Úgy olvastam ,hogy a DVI-I dual kábelen jelen van az analóg és a digitális jel is.
Van egy képem , megnéznéd?

[kép]


Köszi ,hogy foglakozol a nyügömmel. :))


(#2408) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Laptopot szeretnék rákötni hagyományos TV-re. A gond az, hogy nincs a gépen tv-kimenet, csak egy másodlagos monitor(D-sub) csatlakozó. A fórumot olvasgatva eljutottam a tavir.hu-ra találtam is a céljaimnak megfelelő kábelt, azonban ott írják, hogy az intel chippes gépeknél probléma van(A képfrissítés nem változtatható). Néztem másik megoldást, de az sajnos 12e körül van, annyit pedig nem szánnék a dologra.

Köszi a válaszokat.

(#2409) tothbe válasza footy (#2408) üzenetére


tothbe
addikt

pedig kb. annyi a könnyebbik és hatásosabb megoldás, tehát vagy az, vagy semmi. :(

By(e) Tothbe

(#2410) tothbe válasza ptesza (#2407) üzenetére


tothbe
addikt

a dvi-i csatlakozón/kábelen nem mindkét jel van rajta, hanem mindkét jelet tudja kezelni, azaz dvi-a és dvi-d aljzatba is bekötheted, mindkettös továbbitani tudja.
A képen látható esetben dvi-a jelet kapsz komponensröl és azt viszi át a dvi csatira, de a Hama oldalán irják is, hogy analóg YUV videójelek átviteléhez.

By(e) Tothbe

(#2411) indianka


indianka
tag

sziasztok,

előre is bocs, én is lusta vagyok végigolvasni a topicot, na meg sajnos nincs szellentésnyi időm se a munkám miatt.
a lényeg, hogy szeretnék segítséget kérni. adott egy pc, nem mai darab, de azért még egész jó, ATI 9200SE videokártya van benne. dvi-ról hajtok egy LG monitort, plussz adott egy nagggyon alap samsung crt tv, cz-21n112t a típusa, egy éve vettem. a feladat, hogy össze kellene kötni a kettőt, hogy amikor filmezem a gépen, akkor nézhessem a tv-n. láttam hogy a tavir.hu-n lehet kapni fasza vga-rgb kábelt kapni, viszont azt a választ kaptam, hogy nem biztos hogy menni fog a tv-mel. esetleg valami elternatív ötlet? meg egyébként is. hogy kellene nekikezdenem? azt sem tudom hogy mi micsoda sajnos ezekben a dolgokban, elég láma vagyok tv-out ügyben. rca-rgb-scart...stb...szóval ezeket nem igazán ismerem.
szóval hogyan kellene összekötnöm esetleg? vagy inkább vegyem meg a említett kábelt és majd meglátjuk? :F :F :F :F

előre is köszi a válaszokat


ja:a tv-n hátul van egy scart bemenet,de nem tudom hogy az alkalmas-e a kábelhez...esetleg valakinek tapasztalat?

[Szerkesztve]

(#2412) tope válasza indianka (#2411) üzenetére


tope
addikt

Hasznos kis oldal: [link]
Ha jól gondolom neked a vid.kártyán van Svideo kimenet a Tv-n pedig Scart bemenet, szóval adott egy Svideo kábel [link] aminek egyik végét beleteszed a vid.kártyába, a másik végét pedig egy Scart átalakítóba [link] amit a TV-be raksz, és innetől kezdve a fentebbi link a beállítás mutatója (bár már elég régi, és nekem spec. Nvidia kártyám van, úgyhogy nemtom mi a helyes beállítás)
[link]

[Szerkesztve]

(#2413) indianka válasza tope (#2412) üzenetére


indianka
tag

köszi,
megpróbálom így.
jól sejtem, hogy ezeket a cuccokat a médiában is meg lehet kapni? vagy inkább itt próbálkozzam?

(#2414) tope válasza indianka (#2413) üzenetére


tope
addikt

Ahol árulnak elektronikai (technikai) dolgokat, ott lehet venni.

(#2415) tothbe válasza indianka (#2413) üzenetére


tothbe
addikt

nehogymár ennyi kábelt vegyél.
Bemész pl. a Media-ba és keresel egy olyat, hogy HAMA Direct PC-TV kábel.
Egyik fele Scart lesz, amit a tv-be dugsz és van rajta egy kis kapcsoló is(ha fekete-fehér lenne a kép, akkor át kell majd kapcsolni), a másik vége pedig a géphez megy, egy s-video a képhez és egy 3,5'' jack a hanghoz. [link]
Van belöle 3, 5 és 10 méteres is.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#2416) tope válasza tothbe (#2415) üzenetére


tope
addikt

Felírom magamnak is (jó kis cucc egyébként) :R

(#2417) tothbe válasza tope (#2416) üzenetére


tothbe
addikt

nagyon jó cucc, én is használom, meg rengeteg embernek adtam is már tovább meg itt is javasoltam, és mindenkinél megoldotta a problémát, ráadásul pofon egyszerü.
Bár Intel-es tv-out-nál találkoztam olyannal, hogy fekete-fehér módban tudod csak aktiválni a tv-out-ot, de utána át lehet kapcsolni szinesre. Csak használat után vissza kell kapcsolni, mert legközelebb megint nem tudja ledetektálni.
De hangsúlyozom, ez eddig összesen 1 esetben fordult elö és ott is Intel alaplapi videoval meg tulajdonképp igy is használható, csak kicsit macerásabb.

By(e) Tothbe

(#2418) tope válasza tothbe (#2417) üzenetére


tope
addikt

Hát lehet veszek magamnak is egyet, mert általában a TV-ken mindig van Scart, de Svideo, RCA nem igen [link] és viszonylag az ára sem húzós (nem reklámnak szánom az ebolt-ot, csak a google mindig ezt adja ki elsőnek az ilyen csatlakozóknak)

(#2419) indianka válasza tothbe (#2415) üzenetére


indianka
tag

akkor gyakorlatilag ugyanaz ez a kábel amit össze kellett volna rkanom tope instrukciói alapján...tökjó hogy készen is lehet kapni...
megyek is veszek egyet, és kipróbálom, ahztán majd meglátjuk.
Köszi a segítséget mindkettőtöknek.

jah: ezt csak össze kell dugni, és esetlegesen átkapcsolni, de szoftveresen nem kell bűvészkedni??

[Szerkesztve]

(#2420) tothbe válasza indianka (#2419) üzenetére


tothbe
addikt

szoftveresen csak be kell kapcsolni a másodlagos kijelzöt, pl. kiterjesztett asztal módra.
Utána a Theatre mode, azaz Szinház módban beállitani, hogy video-nál a második kijelzön teljes képrnyön jelenjen meg a videó és máris mehet a menet.

By(e) Tothbe

(#2421) tothbe válasza tope (#2418) üzenetére


tothbe
addikt

semmi baj az e-bolt-tal, a Médiát csak azért mondtam, mert ott láttam meg anno elöször a cuccot. Viszont az e-bolt olcsóbb, mert media-ban a 3m-es 2ezer, az 5m-es 3ezer és a 10m-es 5ezer, mig eboltban 1800,2500,3500 és azért nagyobb méretekben nagyobb a kül. is.

By(e) Tothbe

(#2422) tope válasza tothbe (#2421) üzenetére


tope
addikt

Nem is azért írtam, spec. még nem is vettem tölük semmit :DDD , de termékkinálata, és mint te is mondod az ára nem rossz (ha valami kábelt akarsz venni, de nem tudod milyen lehetőségek vannak, akkor sokat segítenek az ilyen oldalak)

(#2423) Gaszton


Gaszton
csendes tag

Helló, van egy msi 1950pro 512 vivo karim, és a tv-t nem akarja felismerni a rohadék, engedélyezem és villan egyet és vissza áll, se a catalystal se a win-el nem megy, ha valaki tudna segíteni megköszönném, olyat halottam hogy a windows nem engedi, és kell valami patch vagy mi, elötte 6600gt-m volt azzal simán ment, ha valaki tudja mi lehet megköszönném ha segítene

(#2424) Gaszton


Gaszton
csendes tag

Az jutott eszembe, hogy mi van ha nem az svideot veszi second-nak hanem a másik normál csatlakozóhelyet, és mivelé abba nincs semmi dugva, ezért dobja vissza a tv-t ami az svideóba van

(#2425) Gaszton


Gaszton
csendes tag

na probléma megoldva, ati tray toolsal megy

(#2426) Lacpac válasza Gaszton (#2425) üzenetére


Lacpac
őstag

Megy ati tray tools nélkül is. Csatlakoztasd a monitort a másik DVI csatlakozóba, és már megy is a tv out rendesen. Nálam is volt ilyen probléma, az alaplaphoz közelebbi az elsődleges megjelenítő csatlakozója.

(#2427) Gaszton válasza Lacpac (#2426) üzenetére


Gaszton
csendes tag

ja, ez nekem is eszembe jutott, amikor már felraktam a tray tools-t, az mutatta hogy másodlagos az lcd monitor,

(#2428) mrpromi


mrpromi
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam milyen jó ez a HAMA Univerzális PC-TV összekötő kábel 5m
de nekem sajnos a laptopon csak VGA kimenet van. :(

[kép]

Ezt a kábelt vettem, de valamiért nem is érzékeli a windows hogy a kábel be van dugva, ki sem tudom tenni a tv-re.

Tud valaki valami megoldást? Vagy esetleg egy másik kábelt?

Előre is köszi szépen!!!

(#2429) tothbe válasza mrpromi (#2428) üzenetére


tothbe
addikt

ezt ha simán csak feldugod, általában azonnal ki is ég vagy a scart bemenet vagy a vga kimenet. Elötte rengeteg szoftveres állitgatásra van szükség, pl. a tavir.hu-n leirják, mit hogyan. De nem egyszerü, készülj fel és nem is megy minden vga-val meg tv-vel.

By(e) Tothbe

(#2430) bulon


bulon
csendes tag

Üdv!

Vettem szombaton egy Inno3d 8600gt-t.
Felraktam hozzá a legujabb drivert (162.18).
Gyakran nézek a TV-n filmet KLÓN üzemmódban és a másodlagos kijelzőre beállítva a teljes képernyős üzemmódot. Ha jól emlékszem ez volt a full screen video mirror funkció.
Legnagyobb megdöbbenésemre ez a beállítási lehetőség az új driverbe nem volt meg...
Utánanéztem a driver leírásában és találtam egy arra utaló megjegyzést, hogy ezt a funkciót nem támogatja az nvidia a 8xxx sorozattól kezdve.
Elképzelhető???
Ha igen akkor hogy tudok filmet nézni ezentúl a tv-n?

Csatlakozó s-video-ból scartra

Tehát a kép klón módban átmegy (mármint a windows asztalé), az tökéletes. Csak nem tudom beállítani hogy a filmlejátszás közben a video a tv-n teljes képernyőben jelenjen meg.

Gyors segítség kéne ugyanis holnapig még vissza tudom vinni a karit...

thx előre is

(#2431) indianka válasza tope (#2422) üzenetére


indianka
tag

hi,

akartam venni az említett hama univerzális pc-tv kábelt de a médiában sajnos nem volt, viszont most látom, hogy az edigitalban is van...egy kétség viszont felmerült bennem...nézegettem a médiában a kábeleket, és volt egy amelyik s-video-scart-os volt, viszont nem az emltett fajta,mert rca-k voltak még rajta, és valami 4 rongy volt...nos azt nézegettem, és rájöttem hogy nem olyan rajta az s-video, mint amilyen az én videokártyámon van.... :Y :F :F ...azon két oldalon volt két-két lyuk átlósan, az én videokártyámon viszont olyan az s-video lyuk, hogy 4-4 lyuk van vízszintesen egymás alatt... :F :F :F :F :U :U
kérdésem, hogy az univerzális pc-tv összekötő kábelen milyen fajta s-video van, nem akarom megvenni, ha aztán nem tudom bedugni,
és most én vagyok hülye vagy a tükör görbe?...az is s-video? vagy az én gépemen nem olyan van??

(#2432) bulon


bulon
csendes tag

Sajnos megerősítették, hogy ennek az üzemmódnak a támogatása megszűnik :W
Klón marad csak a másodlagos kijelzőt nem lehet teljes képernyős üzemmódban használni.
Állitólag adatvédelmi okokból...
De kérdem én, akkor hogyan nézem meg a saját készítésü videómat a tv-n???

Nincs ötlet hogy lehetne akkor tv-n egy egyszerű avit megnézni??? :U

thx

(#2433) gabor907


gabor907
tag

hy all
segitséget szeretnék kérni
van egy asus 19''-os monitorom, x800gto-m és ati catalyst 7.8
a probléma a követekező
ha rádugom a tv-re a kártyát akkor a monitorom ''out of range'' felirattal jelentkeik be az üdvözlőképernyőn, aztán ha filmet nézek a felénél már csűszik a kép meg a hang:S ha kihúzom a tv-ből egyből jó mindne:S
ezt a 7.5-től kezdte csinállni:( addig a 17''os monitorom volt de onnantól jött a hiba
most a catalystom van elálítódva valahogy nagyon rosszul vagy egyszerüen szar az x800gto-m????
ja és ugy akarom h tv-n és monitoron eggyüt mennyen a kép legalább is kezdettől fogva ugy volt

core

(#2434) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de először akarok nVidia-s kártyát tv-re kötni...
Addig ok, hogy klónozom, meg is jelenik, a filmet is rájöttem, hogyan tudja megjeleníteni, de amikor a tv-n megy teljes képernyős módban, akkor az eredeti felbontást elszúrva egy full képernyős nyújtott képet ad a tv-n. De ha nem rakom teljes képernyős módba, akkor meg csak a monitoron látszik a kép az ablakban.

GF7600GT AGP és legújabb driver.

pls help, mit kellene tenni. Ati-nál ez tök jól ment...

Az mégsem megoldás, hogy minden filmnézésnél a tv legyen az elsődleges képernyő... :F

[Szerkesztve]

(#2435) indianka válasza indianka (#2431) üzenetére


indianka
tag

valaki?? pls help :B :F :U

(#2436) Zin


Zin
senior tag

Ciiiao alll.
1950 pro pci-e .512.
LCD tv-re akarom kotni.mit hogy kell valaki irja le pls.privibe is johet.thx

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#2437) neunoid válasza stevve (#2434) üzenetére


neunoid
csendes tag

Nekem is ez a problémám a 7300GS kártyámmal. Már több fordulós levelezésbe bonyolódtam az Nvidia ügyfélszolgálatával is, de érdemi választ 3 levélváltás után sem tudtak adni. Legutóbb (augusztus 03!!!) azt írták, hogy a problémámat továbbították a ''Level 2 Tech Support group''-nak. De ők meg még nem válaszoltak.

Itt a fórumon se tudott senki segíteni, bár tothbe igérte, hogy megnézi egy haverjánál a driver beállításokat, mert ott állítólag működik a dolog, de valószínűleg még nem sikerült megnéznie.

Korábban GF5200-es kártyát használtam, és ott nem volt ilyen probléma.

Azt gyanítom, hogy ''gyári'', azaz hardver hiba lesz, mert ugyanazokkal a driver verziókkal a GF5200-ön nincs ilyen gond.

(#2438) stevve válasza neunoid (#2437) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszönöm, akkor türelmesen (vagy nem :D) várnunk kell... ebben azért az ATI sokkal sokkal jobb. Intelligens driver van, ami nem balhézik a tv-vel :U :DDD

(#2439) neunoid válasza stevve (#2438) üzenetére


neunoid
csendes tag

Bulon hozzászólásai alapján (#2430, #2432) a 8xxx-es széria még rosszabb, ott egyáltalán nem megy klón módban a másodlagos kijelzőn a teljes képernyős videó megjelenítés.

Szerintem ez alapján várható, hogy a 7xxx-es szériánál sem várható javítás a mi problémánkra....

Persze lehet, hogy csak mi nem értünk hozzá, és nem tudjuk beállítani... jó lenne ha ez lenne, de nem nagyon reménykedem...


(#2440) stevve válasza neunoid (#2439) üzenetére


stevve
nagyúr

Nah, találtam egy megoldást! :DDD

A clone mód helyett dualview módba kell tenni, akkor - ahogy írja is a tooltip - mindkét képernyőnek a saját felbontását fogja használni, nem torzítja a képet. Megnyitsz egy media playert, áthúzod a tv-re és a ''Képernyő helyzetének és méretének...'' menünél a képet addig csökkented-növeled, amíg jó nem lesz.

Bár elvileg az tray menün 1x kattintva is lehet mainálni a felbontását a tv-nek (bár szerintem ezt fizikailag nem hajtja végre, de nem próbáltam). Innentől kiteheted teljes képernyősre és nincs torzulás, ráadásul a monitort használhatod mellette bármire. :)

Feltettem a tvtool-t is, de azzal egyelőre nem értem el a kívánt eredményt. Minden kattintás után restartolni akart, így azt feladtam.

Továbbra is tartom viszont, hogy az ATI-ál ez intelligensebben van megoldva. szinház mód és kész, a többit a szoftver elintézi. ;)

(#2441) neunoid válasza stevve (#2440) üzenetére


neunoid
csendes tag

Igen, ezt már én is próbáltam, de nincs kedvem állandóan húzogatni a másik képernyőre a playert, már megszoktam, hogy egyszer beállítom a klón módot, és azt hogy a másodlagos kijelzőn legyen a teljes képernyős videó, és többet nem is kell vele foglalkozni. Elég volt ha csak átállítottam a tv-t a video sávra, és ott volt a teljes képernyős videó, a helyes képarányban.

Jól elszúrták.

(#2442) maddog


maddog
tag

allo

kerdesem:

s-video kabellel osszekotottem a tv-t a kartyaval (gef4 4200ti - nem rohog)
es a kep fekete-feher
(meg kell jegyeznem hogy az osszekotes utan meg szines volt de a kovetkezo gepbekapcsolastol kezdve fekete-feher lett)

ez mitol lehet illetve mi ra a gyogyir?

(ha a tv-oldalat scart-ra kotom akkor szines de kell a scart masra tehat alternativ megoldast varok)


koszi

(#2443) maddog válasza indianka (#2431) üzenetére


maddog
tag

annyit tudok segiteni hogy barmit amit a mediaban megvehetsz szinte barhol mashol jelentosen olcsobban kapsz meg

(#2444) stevve válasza stevve (#2440) üzenetére


stevve
nagyúr

De jó, itt az újabb probléma: a kép már ok, megfelelő a mérete, de most a hangot nem viszi át :O
A kábel: egy s-video+audio, a tv-ben scart véggel. Az audio sehogy nem akar kimenni tvre... Ha a hangfal van bedugva, akkor megy, de tvre nem adja ki. Miért?:Y

Az ATI drivernél ilyen gondom nem volt. Az nVidia ilyen gyenge vagy velem van gond?

[Szerkesztve]

(#2445) stevve válasza stevve (#2444) üzenetére


stevve
nagyúr

ja, 162.18 van fent.

(#2446) stevve válasza stevve (#2444) üzenetére


stevve
nagyúr

Igazából azt sem értem, mi köze lehet a Dual módnak ahhoz, hogy a hang mire megy ki, de egyszerűen nem megy tv-n. Sehogy nem hajlandó ebben a módban hangot kiadni. Kezdek kétségbe esni. :(( :U :W

(#2447) neunoid válasza stevve (#2446) üzenetére


neunoid
csendes tag

A hang a hangkártya kimenetéről megy a TV-re, így elvileg semmi köze a videókártyához. Valami más gond lehet ott..

(#2448) neunoid válasza neunoid (#2437) üzenetére


neunoid
csendes tag

Időközben válaszolt az Nvidia ügyfélszolgálata. A következőket írták:

This is a known issue which our engineers are still investigating. Unfortunately we do not have an update to provide however this is a bug and should be fixed through a future driver. We apologize for the inconvenience this may cause.

Azaz ismerik a hibát, és elvileg várható a javítása egy következő driver-ben.

De lehet, hogy csak sablon szöveg, és tesznek rá, majd meglátjuk.

(#2449) korcsi válasza neunoid (#2448) üzenetére


korcsi
veterán

Én úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy az ffdshow szűrőben beállítottam hogy 4/3-ra méretezze át a képet (kipótolja fekete részekkel) és így mehet színházmódban a tvre.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2450) stevve válasza neunoid (#2447) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, én ezt értem és tudom is, de csak tv-n filmezés közben nem adja ki a hangot. Külön megy. :F A kábel tönkremehetett? Pedig nem olcsó cucc volt és mozgatva sem nagyon volt. Na mind1, valamerre próbálkozok ad hoc :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.