Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) tlala válasza horvathkrisz (#2250) üzenetére


tlala
addikt

Nálam kb. ugyanez van, annyi különbséggel, hogy a hagyományos TV-m a TV kimeneten van...
A dolog alapból úgy műxik, hogy a Catalyst Control Centerben a Kijelzőkezelő menüpontban először beállítod a megjelenítés módját. Ehhez a második kijelzőre (TV) húzod az egeret, jobbklikk, majd ''Asztali egység másolása: TV''. Ez a tulajdonképpeni ''klón mód''.

Ezután jöhet a megjelenítők felbontásának, frekvenciájának külön beállítása. Ehhez a jobb felső legördülő menüből (''Grafikus adapter'') kiválaszthatod mindkét kijelzőt, és beállíthatod azok önálló adatait, ahogy a képen is látod, akár a TV-re is az 1024x768-at.
Ezt DVI kimeneten nem tudod ugyanígy beállítani? :F

[kép]

(#2252) tlala válasza tlala (#2251) üzenetére


tlala
addikt

Eh... bénázok itt össze-vissza.
Itt megnézheted nagyobban is: [link]

(#2253) horvathkrisz válasza tlala (#2251) üzenetére


horvathkrisz
addikt

az asztal kiterjesztése nélkül sajna nem tudom... :O

(#2254) tothbe válasza horvathkrisz (#2247) üzenetére


tothbe
addikt

csak asztal kiterjesztéssel és akkor nem lesz klón mód.
De nem értem, miért nem egyértelmü, hogy a klón, az tényleg klón, azaz mindkét megjelenitön tökéletesen ugyanazt látod.

By(e) Tothbe

(#2255) tothbe válasza BemAnyó (#2248) üzenetére


tothbe
addikt

ezt komponens kábelnek hivják és bármelyik nagyközértben is kapsz belöle.
De nem összekeverendö a kompozittal, mert ott csak 1 sárga a video, a piros+fehér a hang.
Komponens mellé pluszban kell még a hang itt a 3 dróton csak kép megy, viszont nagyon jó minöségben.

By(e) Tothbe

(#2256) tothbe válasza boygabi_ (#2249) üzenetére


tothbe
addikt

ez lehet, mert pl. 16:9-es a tv-d és arra nyújtja a képet.
Próbálj meg olyan felbontást választani, ami mindkettön megy vagy ne klónban használd, hanem pl. kiterjesztett asztallal, és ott külön adhatsz rá felbontást.

By(e) Tothbe

(#2257) Szab02


Szab02
aktív tag

én már rá sem merem dugni a tv-t a gépre... anno valahogy csináltam valami rövidzárat, aztán mehetett a tv a szervizbe :B

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2258) wwenigma válasza Szab02 (#2257) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én kinyírtam a procot a tv-ben, 13e.... inkabb lett egy uj....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2259) Eagle16


Eagle16
addikt

Nekem az 5200-as Nvidiám szállt el, de a tv-t egybenhagyta, azóta 6200-assal, és a mostani 7300-assal sincs gond...idáig... :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#2260) horvathkrisz válasza Szab02 (#2257) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Szép baleset lenne HDMI-kábellel rövidzárt csinálni...
Ezért nem kell kontárkodni! ;)

(#2261) tothbe válasza horvathkrisz (#2260) üzenetére


tothbe
addikt

Na igen, nem lehet mindenki forrasztózseni. Meg mostanra már van egy csomó készkábel emberi árakon, szinte felesleges barkácsolni.

By(e) Tothbe

(#2262) atosz


atosz
őstag

NVIDIA-nál hogy a bánatban kell normálisan beállítani, hogy tudjak vmi filmet nézni a TV-n? Nagy néha, ha akarok, akkor vagy negyed órát tökölök vele, és csak úgy megy, ha a TV lesz az elsődleges monditor, ami nem a legjobb. Máskülönben is jött néha kép, csak összehúzta a szélesvásznú képet...

(#2263) forceberg


forceberg
veterán

Szevasztok!
Ugye nincs tv képem... :(((
[link]
Ezt a linket találtam, mint S-video---> kompozit átalakító.
Az nVidia kártyáimhoz(GF6800, GF7900GS) kapott s-video-kompozit kábelek csatijait szétvágva nem találtam sehol a 470pF-os kondit.
Lehet, hogy ezért nem ad képet a tv-n ezekkel a kábelekkel? Mindenesetre kedden beszerkesztem az írt kondit, s kipróbálom úgy... :U

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2264) LanyUs válasza mcs10 (#1999) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szia, ha tv-n akarsz filmet nézni, akkor gépből kábel a tv-be, majd Ati vid.karinál clone, geforcenál állítsd be a force detectiont és akkor autómatán ismeri fel a tv-t. Majd a másodlagos kijelzőt a videó módnál full screen és megy is a dolog ( régebbi drivert használj , én 84.21-es nyomom geforcom van ). Már jó pár éve nézegetem tv-outon a filmeket ( még a gépem is lehalkítottam ezmiatt ), bár manapság a szebb kép miatt és energiatakarékosság végett is, divx lejátszóról nézem a filmeket RW lemezről.

(#2265) Locco válasza LanyUs (#2264) üzenetére


Locco
tag

Nekem az lenne evvel a bajom, hogy hiába force detectionolok, semmi sem történik. TV-kép nuku, nem is észleli. 93.71-es driverem van. A kábel házilag összeforrasztott svideo-scart kábel, mer sajna a tévének, csak egy scart bemenete van semmi más. Mi lehet a cink? Ati kártyával semmi ilyen bajom nem volt, ott egyből felismerte.

(#2266) tothbe válasza forceberg (#2263) üzenetére


tothbe
addikt

A kondi az nincs is benne gyárilag, neked kell beletenni. De vehetsz 2-3ezerért komplett kész Hama kábelt, aminek a tv felöli vége scart és abban benne van a kondi meg tökéletesen müködik is.
(Amúgy a kondi a szin miatt kell, nem azértm, hogy legyen kép, azon ez nem segit)

By(e) Tothbe

(#2267) tothbe válasza Locco (#2265) üzenetére


tothbe
addikt

vegyél te is egy nem forrasztgatott, hanem müködö Hama Direkt Pc->TV kábelt és megoldódnak a problémáid. ;)

By(e) Tothbe

(#2268) Locco válasza tothbe (#2267) üzenetére


Locco
tag

Na de a kábelnek eddig semmi baja nem volt... Meg ha annak is S-Video kimenet - SCART bemenete van, akkor sokra nem megyek vele, mer ugyanúgy nem látja majd a tévét.

(#2269) tothbe válasza Locco (#2268) üzenetére


tothbe
addikt

Azért abban picit több is van, de ha nem akarod nem kell megvenni, csak 5let volt az egyszerü megoldásra.
Régebben linkeltem többször is egy tv-out-os oldalt, ahol sokkal jobb összerakási rajz volt a kondis cucchoz, azt kéne megnézned.

By(e) Tothbe

(#2270) Locco válasza tothbe (#2269) üzenetére


Locco
tag

Dehát ha amúgy semmi baja a kábelnek..... Majd megpróbálok drivert frissíteni, aztán hátha. Amúgy kondizni meg nem fogok, csak max konditerembe. És nem is vágom hogy az micsoda :P

(#2271) tothbe válasza Locco (#2270) üzenetére


tothbe
addikt

a kondi az a kondenzátor, de hagyjuk.
A különbség a régi és az új kártyád között abból adódik, hogy az Ati és az Nvidia teljesen más módszerrel detektálja a Tv-t. Egész pontosan az Ati nem is annyira detektál, mint inkább használ, akármi is van ott, az nvidiának meg kötelezö a visszajövö megerösités, de ezt nem részletezgetem tovább, mert megint eljutunk a kondiig, és akkor ismét gyúrni fogsz. ;]
Másik driver nem rossz 5let, de ha sehogy nem megy, még mindig javaslom az említett kábelt, mert az megy n-vidia-val is rendesen. ;)

By(e) Tothbe

(#2272) forceberg válasza tothbe (#2266) üzenetére


forceberg
veterán

Van egy elfekvő scart csatim, a bekötéshez rajzom is, meg kondim is van hozzá, ráadásul smd, azaz pont befér az S-video csatin lévő tüskék közé! :) Ja, és a kompozit jel átvitelére is a 75 ohm-os koax az ajánlott?
Holnap ki is próbálom! Hátha scart-on menni fog.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2273) Locco válasza tothbe (#2271) üzenetére


Locco
tag

Hmm... Na mi is a neve annak a kábelnek, hátha a tescóba kapni lehet :D

(#2274) tothbe válasza Locco (#2273) üzenetére


tothbe
addikt

Csak keresni kellett volna a topicon belül a Hama szóra, de megtettem neked:
[link] és/vagy [link]

A forrasztós verzióhoz is itt a link forceberg kollégának: [link]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#2275) nudlye


nudlye
csendes tag

haliho !

Az lenne az egyetlen óriási problémám h van egy ATI9600XT vid karim és a tv-vel összekötöttem , meg néztem rajta 4-5 filmet /tökéletes volt / 1 darabig nem használtam . Tnap lejött 1 film át akarom tenni és vízszintes csíkok vannak meg van még egy kis mellék zúgása is a tvnek RCA - RCA semmi hosszabító , átalakító

a kari kimenetéről annyitt tudok h kör alakú és 8 lyukas

pls ha tud vki segíteni akkor minnél hamarabb írja meg h mit csináljak

(#2276) nudlye


nudlye
csendes tag

kör alakú és 8 lyukas ez az átalakító ami kari kimenetéből RCA-t csinál ezt találtam ezt használom
am most h megnéztem a kari kimenetét meglepődtem mivel h a pöttyök másképpen vannak ...

és így nék ki : http://www.pc-erfahrung.de/fileadmin/Grafikchips/radeon9600xt_grafikkarte.gif

(#2277) donmateo


donmateo
csendes tag

helo!

ezt az lcd tv-t[link] szeretném hozzákötni ehhez a videókártyához[link] milyen kábelt használjak? ha ez számít, sima és hd filmeket is néznék rajta és a 32''os lcd tv az...

köszönöm :R

(#2278) Locco válasza tothbe (#2274) üzenetére


Locco
tag

Köszönöm a közbenjárást! Sokat segítettél, amint lesz rá keret (holnap) elnézek a MediaMarktba és a Tescoba!

(#2279) nudlye


nudlye
csendes tag

[kép]



találtam 1 ilyen képet és itthon 1 olyan kábelt ami ennek az out részének megfelel örülök 1000el h meg van oldva király minden /mindenki a s-videot :R / na de mikor összedugtam akkor a tv képe ff volt és a zúgott is /hang nem volt dugva csak a kép /

azt hozzá kell tenni h a kábel ilyen volt : s-vid /out/ «-» és 1 RCA

(#2280) forceberg válasza nudlye (#2279) üzenetére


forceberg
veterán

Igen FF volt a kép, mert hiányzik egy alkatrész a kábeledből. Lentebb egy hsz-ben már írtam, hogy honnan hiányzik egy kb. 500pF-os kondenzátor. A Cromaout és a Lumaout közé kell a közösítéskor. Az én VGA-imhoz kapott kábelekben sincs benne...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2281) nudlye


nudlye
csendes tag

és készen nem lehet ilyet kapni ? csak barkácspajtás módszer működik ?
vagy ez tulajdonképpen egy doboz ?

[Szerkesztve]

(#2282) tothbe válasza donmateo (#2277) üzenetére


tothbe
addikt

Ezen már mennie kell a DVI ->HDMI kábellel is 1-1 pixel leképezéssel, szóval én azt ajánlom. Ha nem akarod a HDMI csatik egyikét sem elhasználni, akkor a DVI -> D-SUB is jó lesz, de a hdmi azért jobb.

By(e) Tothbe

(#2283) tothbe válasza nudlye (#2281) üzenetére


tothbe
addikt

de van készen, Hama gyártja és már ezerszer linkeltem. Azon ki-/bekapcsolható ez az áramköri rész.

By(e) Tothbe

(#2284) nudlye


nudlye
csendes tag

köszike a helpet hnap meek is venni

(#2285) donmateo válasza tothbe (#2282) üzenetére


donmateo
csendes tag

köszönöm a segítséget! :R

(#2286) nudlye válasza tothbe (#2283) üzenetére


nudlye
csendes tag

megvettem a kábelt

kép 100% nem zúg ha csak az van bedugva de
ha a hangot rádugom akkor zúg pedig alig van rajta hang a tv-n
még régebben vettem a egy Watson hangfal párt kb600huf azt rákötöm a gépre akkor nem az nem zúg

de ha a kábel 3,5 jagjét rádugom az mp3 lejáccóra akkor az se zúg

ebből számomra az következik h kuka a tv

[Szerkesztve]

(#2287) nudlye válasza tothbe (#2283) üzenetére


nudlye
csendes tag

már megint én vok :D

tv csere /18-20éves orionra a 8-10hónapos orionról/ és halljunk csodát nem brűg nem kattogg a hang probléma is kipipálva

erre am van gari h ha a tv - t összekötöm a géppel berreg ?

[Szerkesztve]

(#2288) nudlye


nudlye
csendes tag

szobám egy bermuda háromszög !!!
felhozom a tv-t lerakom a földre összedugom minden fasza felrakom az asztalra /kikapcsolt állapotban/ össze dugom és a kép már nem csak AV módban csíkos hanem mindenhol :S ha lehuzom a scartot akkor meg jó :(((

(#2289) nudlye válasza nudlye (#2288) üzenetére


nudlye
csendes tag

LO000000L
ki kell húzni a koaksz kábel :S

(#2290) nudlye válasza nudlye (#2289) üzenetére


nudlye
csendes tag

most már csak azt szeretném tudni h meg lehet - e oldani h a koax és a scart 1xe legyen begugva

(#2291) tothbe válasza nudlye (#2290) üzenetére


tothbe
addikt

igen, igen, igen. Megint elérkeztünk ennek a topicnak az inditó hsz-éhez, a galvanikus földhurok leválasztóhoz. Neked is az kell, és elmúlik minden búgás meg gerjedés problémád.
Antennás boltokban kaphatsz ilyen, nem is olyan drága 2-3ezer Ft, bár van ezer alatti is, de azzal nem kisérleteznék, mert ha mégsem jó, csak kidobtad a pénzt. Persze ha ismered a boltost, az más. Ha nem tudod, hol vegyél, akkor a Fogarasi elején van két kábelbolt is, az egyik a Satsystem, már ha még ez a neve, a másik meg valami Kábel-bábel, vagy valami hülye ilyen játékos neve van. Sima földhurok leválasztóként kérd.

By(e) Tothbe

(#2292) maru válasza nudlye (#2290) üzenetére


maru
aktív tag

Hali!
Próbáld másik fázisra dugni a gépet.
Nem 1x bejött.

(#2293) nudlye válasza tothbe (#2291) üzenetére


nudlye
csendes tag

nekem egyenlőre így tökéletes mivel tv-t nem nézek csak ha filmet akarok akkor ne 17'' és 5 centiről hanem ágyból kényelmesen

(#2294) _Lacos_


_Lacos_
tag

Hi,
van valami lehetőség arra, hogy a tv-outon alapból 16:9-es felbontást beállítsak?
Kiterjesztett asztal módban sem volt ilyen arányú felbontás. Azt szeretném, hogy ne kelljen a tv (16:9) zoomját használni. A vga egy 6800as nvidia.

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#2295) tothbe válasza _Lacos_ (#2294) üzenetére


tothbe
addikt

Esetleg próbáld meg kiszedni a Megjelenitö tulajdonságok/Beállitás/Speciális felugró után a Monitor fülön a Nem megjelenithetö módok rejtése pipát. És utána fogsz találni pl. 1360x768-as felbontást.

By(e) Tothbe

(#2296) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Ma olyan próblémával szembesültem, hogy a 6600GT-m TV-re kötve széthúzza a képet.
Beállítások a következők: Clone üzemmód, Full screen vid. a sec. display-re állítva. Régen (talán még egy korábbi driverrel) így gond nélkül működött a dolog.
Most viszont a 16:9-es filmet széthúzza a 4:3-as TV-n. Akármit próbálok, kattingatok, nem változik semmi. :W

Várnám az ötleteket...

(#2297) LanyUs válasza <Adamsky> (#2296) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezzel én is több órát kínlódtam, míg vki nem hívta fel rá a figyelmem, hogy ez sajnos a 90 feletti drivereknél egy bug, nem lehet állítani, sajnos. Lehet kijavítják majd, én 84.21-est használok addig ( régi, de azon jó ).

(#2298) charston


charston
csendes tag

nekem olyan gondom van, hogy a noteszről kiküldött kép nem a közepén helyezkedik el a másodlagos monitoron hanem a ajobb alsó sarkából indul ki,

[URL=http://img129.imagevenue.com/img.php?loc=loc477&image=45329_monitor_kep_122_477lo.JPG][kép][/URL]

de ez csak az s-videora vonatkozik a vga-ra nem. Hogyan lehet orvosolni a problémát?



[Szerkesztve]

(#2299) tothbe válasza charston (#2298) üzenetére


tothbe
addikt

s-video-t a monitoron tudod csak áthelyezi a monitor osd menüjében. (de mi az hogy s-video megy monitorra? :F )

By(e) Tothbe

(#2300) charston


charston
csendes tag

Monitor alatt értsd Display-t akkor( tv, projektor...), megjelenítő. Semmi köze hozzá a amegjelenítőnek mert a kiküldött jel ilyen!



/stúdiókba vanna monitor hangfalak mégsem látod a hangot :D /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.