Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) stevve válasza harompek (#2900) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem kell letenned róla, csak kisebb felbontásban kell játszanod. Neked a monitor előtt lehet, hogy szokatlanabb, de tv-n nézve úgysem vennék nagyon észre a magasabb felbontást. :)
Azért ha valakinek van ötlete, írja be, mert engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#2902) netboy


netboy
senior tag

Egy kérdés...
Miért van hogy ha a vidikarimon lévő 7lábas svideo kimenetet összekötöm a tv scart vagy rca bemenetével akkor fekete-fehér, ha az ugyanolyan soklábas svideo bemenetével kötöm össze akkor szines a kép.

(#2903) stevve válasza netboy (#2902) üzenetére


stevve
nagyúr

Éz jó kérdés, nekem is ilyennel van összekötve (S-Video - Scart). Esetleg az NTSC/PAL beállítás? (vagy ez hülyeség?)

(#2904) netboy válasza stevve (#2903) üzenetére


netboy
senior tag

hát az nem lehet mert ugye akkor svideo-svideonál is jelentkezne...

(#2905) Motar


Motar
tag

Sziasztok!

Biztos volt már az én problémám itt beszélve, de nem találtam meg sajna! A probléma h nem tudom s-videon a TVt megjeleníteni! Elsődleges monitornak meg sikerül. régen x1950prom volt, ahhoz ha felraktam a ATTt akkor kényszerítés menüvel meg lehetett oldani. De az AGPs volt és most vettem egy PCIos gépet de ebbe csak az x1650 fért bele. Viszont ehhez a kártyához meg nem jó az ATT :O ! Mit lehet tenni? Ha filmet akarok nézni, mindig állítsam addig elsődlegesre a TVt :F

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#2906) stevve válasza Motar (#2905) üzenetére


stevve
nagyúr

Van telepítve Catalyst Control Center? Abban a Display Manager-ben tudod variálni.

(#2907) greatchaos válasza Motar (#2905) üzenetére


greatchaos
addikt

melyik drivert használod?

(#2908) Motar


Motar
tag

igen, használok catalistot a 08.2t! A display-nél látom a TVt, de fekete vagy szürke (kinek hogy)! és hiába klikkelgetek h engedélyezzem, meg se mozdul.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#2909) greatchaos válasza Motar (#2908) üzenetére


greatchaos
addikt

csatlakoztatás tuti jó?

(#2910) Motar


Motar
tag

Hát eddig engedte elsődleges monitornak és akkor megejelnt ott az asztal, de mondom megpróbálom még1x és most azt sem engedi! nem értem :(
S-videoba 7tűs annak a másik fele egy 1es rca nőstény és azt megtoldottam egy 1es rca-val és ugy be a TVbe

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#2911) Dedkov76 válasza Motar (#2910) üzenetére


Dedkov76
tag

Próbáld omega driverrel is sztem.

"miért vagytok gyengék?"

(#2912) Motar


Motar
tag

az sem segített :O Most megint megy elsődlegesre állítva ...!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#2913) tothbe válasza Motar (#2912) üzenetére


tothbe
addikt

melyik dvi-t használod? csak az alaplap felöli csati mellé müködik a tv-out a másik mellé nem.

By(e) Tothbe

(#2914) tothbe válasza netboy (#2902) üzenetére


tothbe
addikt

ez azért van, mert a tv-d nem tudja vagy nem úgy van beállitva, hogy s-video jelet vegyen a scart-ról (rca-hoz nem is lehet állitani csak nagyon kevés tv-nél).
Vegyél egy hama direkt pc-tv kábelt, az s-video + jack-böl scart-ot csinál és egy kis kapcsolóval bekapcsol pluszban egy kondit a körbe, ami átalakitja a jelet és igy máris szines lesz.

By(e) Tothbe

(#2915) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Nem tudom, hogy találkozott e már valaki hasonló problámával. de ha igen kérem ossza meg velem a tapasztalatát.
Szóval, az eddigi VGA-m tv kimenete egy 4pin-es S-Video volt, amihez anno vettem is egy elég drága kábelt. A gond csak az, hogy az új kártya amit venni szándékozok az nem 4 hanem 7 tűs S-Video tv kimenettel rendelkezik. Mechanikailag simán be lehetne dugni a már meglévő kábelemet, mert az alap 4 tű pont ott helyezkedik el az új kártyán is, csak épp van köztük 3 másik is.

Mielőtt azonban kipróbáltam volna kicsit utánaolvastam, és olyasmit olvastam ami elbizonytalanított.

Forrás : WIKI S-VIDEO

The 4-pin mini-DIN connectors seem to be common on TVs, VCRs, and DVD players. The 7-pin quasi-DIN connectors seem to be more common on computers. The 7-pin socket accepts the 4-pin plug and the S-video signals are available on the matching pins. When a 7-pin plug is inserted, one of the extra pins carries a CVBS composite video signal for non S-video displays. Some graphics cards require the remaining two pins to be shorted together to enable the CVBS mode. Many newer cards (especially those with inputs and outputs) will also require the 7+ pin connector and will not just take the s-video cable directly. If you try to connect it, you will damage the cable and/or the card.

Ennek ellenére kérdem. Valaki próbálta már ?

(#2916) Petrovich


Petrovich
csendes tag

HELP!!!!!

Asus EN8600GT VGA kártyám van és a TV out nem nagyon akar összejönni. Az nVidia Control Panel látja a tévémet, de nincs kép. Már próbáltam 3 S-video kábelt is, és 2 db csatlakozót is. Drivert is próbáltam vagy 3 fajtát a sajátjától a legfrissebbig. De sajnos továbbra is fekete a kép a tévén. Mintha nem is csatlakozna amit azért nem értek mert a rendszer megtalálja, mint másodlagos képmegjelenítőt. Sőt ott engedélyez mindent állítani. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a választ!

(#2917) tothbe válasza Petrovich (#2916) üzenetére


tothbe
addikt

1. milyen oprendszerrel próbálod?
2. mi hová van dugva a karin?
3. milyen tv-vel akarod összekötni?

By(e) Tothbe

(#2918) Match


Match
tag

Sziasztok,
Adott 1 asus 8600 GT,mikor oszekotem a tv-vel elszalt a kari :O .
Nem tudok erre magyarazatot,szerencsere ismerem a sracot az boltbol ahonnan vettem es kicsereli.
Mitol szalt el valyon? :R
A kovetkezot mar nem merem tv-re kotni :DDD
Csatlakoztatas utan,a gepet kapcsoltam be eloszor,utana a tv-t.

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#2919) Match


Match
tag

Elotte 6600 gt-m volt,azt 2 even keresztul hasznaltam es nem volt semmi gond :F

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#2920) tothbe válasza Match (#2918) üzenetére


tothbe
addikt

akár ez is lehet: hsz kb. 4-el ezelött!

By(e) Tothbe

(#2921) GrandeP


GrandeP
őstag

Üdv!

Tudna vki mondani nekem valami ultrabrutál progit ami felismeri a legtöbb kártyát?!

Van én nékem pci-s videkártyám vmi vivo8-as névvel.. még nem néztem pontos tipust...

winxp automatán felismerte, mert hát régi, de nem tudom rávenni h jelet adjon a tv kimeneten is.
Köszönöm előre is.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2922) GrandeP válasza GrandeP (#2921) üzenetére


GrandeP
őstag

Up....

Ma átkéne adnom a gépet.... segítsetek.. köszönöm

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2923) tope válasza GrandeP (#2921) üzenetére


tope
addikt

Everest progival nézd meg pontosan milyen kártyáról van szó, utána talán lehet, hogy segítség is fog jönni, ha már beírod a progi által leírt infókat.

(#2924) GrandeP válasza tope (#2923) üzenetére


GrandeP
őstag

Értem én... de mivel nekem egy tv tool-hoz hasonló progi kéne... így gondoltam, ez tipus nélkül is megy.

De ma rárakom egy kicsit az everestet... nem akartam mert a tulaja úgy se tudja kezelni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2925) Petrovich válasza tothbe (#2917) üzenetére


Petrovich
csendes tag

1. Xp-m van
2. A VGA-n van 2 DVI csatlakozó TFT monitorhoz és egy Video-out. Na én a Video Out-ra dugom a kábelt. Elvileg ugyebár ez az S-Video.
3. Kb. 2-3 éves Philips Flatron TV-re kötném.

Ezelőtt volt egy Sapphire Radeon 9600pro-m és azzal meg a tv-vel tökéletesen működött a dolog. Mióta Asus EN8600GT-m van, valahogy nem tudom a monitort kilőni a tv-re. :(
Pedig filmet nem szeretek nézni a 17"-os monitoromon. Főleg nem ágyból. :)

HELP ME!!!!!

(#2926) atus7377


atus7377
tag

Hasonló gondom van mint Az elöttem szóló kollégának.7600gt-ről 8800gt-re váltás után nem tudom a képet kitenni TV-re.Beállitások változtatásánál villogva megjelenik a kép pár pillanatra,de utána semmi.Kábelek jók,mivel eddig is jók voltak.A kártya Galaxy 8800GT a TV samsung a Driver 171.17 .Tudja valaki a megoldást?

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#2927) tothbe válasza Petrovich (#2925) üzenetére


tothbe
addikt

melyik dvi-ben van a monitor? az alaplap felöliben?

By(e) Tothbe

(#2928) jano_77


jano_77
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Ide irányítottak a problémámmal, remélem itt kapok majd választ Tőletek!?!
Tehát a problémám:
Lett egy új gépem - lent látható -, egy 32"-os LG 32LC2R-ZJ LCD tv-vel összekötve!
Az új karin két csatlakozási lehetőség - DVI és egy HDMI átalakító - illetve talán egy S-Video kimenet!
Korábban a DVI csatlakozóval volt összekötve a gép és a TV, tök faintosan működött minden! Aztán vettem egy HDMI-HDMI kábelt, hogy még szebb legyen a kép, hamár a TV és a gép is tudja! Rádugtam a HDMI-t is és a CCC-ben állítgattam a felbontásokat, mikor is az egyik felbontásnál elment a jel! Hiába választottam a TV-n RGB-t vagy HDMI-t egyiken sem jött jel, nem látta a gépet!?!
Aztán csak a HDMI-t hagytam és nagyon fain volt a kép 1280x720@60-as HDTV beállításnál, csak a TV két szélén lelógott a gép képe ill fent és lent maradt egy kb 1-1 cm fekete sáv!?! Majd vissza dugtam a DVI kábelt újra és megint elment a jel, aztán próbálgattam így is úgy is, de hol volt jel, hol nem!?! Jelenleg HDMI-vel van összekötve és 1280x720@60 beállítással, de az említett problémák Engem nagyon zavarnak!
Tulajdonképpen melyik csatlakozóval lehet a legjobb képet, minőséget elérni TV és sz.gép között?!? HDMI-HDMI vagy DVI-DVI(RGB)?!?

Előre is köszönöm a segítséget, válaszokat

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2929) John D'oh válasza John D'oh (#2915) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Ha valaki találkozna hasonló problémával, próbálja meg nyugodtan. Megkérdeztem az ATI supportot, és az mondták ha belemegy a kábel akkor nyugodtan használhatom. Összedugtam, tényleg működött.

(#2930) atus7377 válasza tothbe (#2927) üzenetére


atus7377
tag

Az alaplap felöliben.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#2931) tothbe válasza jano_77 (#2928) üzenetére


tothbe
addikt

most akkor dvi-röl beszélünk vagy vga-ról? Mert sztm te dvi-t irsz és közben vga kábelröl beszélsz. Vagy tévedek? Csak mert a TV-den van VGA bemenet és HDMI de DVI az nincsen.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#2932) tothbe válasza atus7377 (#2930) üzenetére


tothbe
addikt

na de neked mi van ott és hova van dugva a tv? Valamint nálad milyen oprendszer van?

By(e) Tothbe

(#2933) jano_77 válasza tothbe (#2931) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tökéletesen igazad van és jól látod a helyzetemet! :(((
Szal a VGA-n van két DVI csati, ha jól emlékszem a DVI-I(HD2900Pro VGA kari)
és van hozzá két átalakító, 1 DVI-HDMI és 1 DVI-RGB
Szal akkor melyik lenne a legjobb megoldás a legjobb minőség elérése céljából?!?
TV-n tényleg RGB és HDMI bemenet van, és persze van komponens is(kék, piros, zöld)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2934) tothbe válasza jano_77 (#2933) üzenetére


tothbe
addikt

Elvben jobb minöséget érhetsz el hdmi-n(Hiszen megspórolsz két konverziót (digit ->analóg majd analóg->digitális), de a vga kábellel is emberi szemnek tökéletes lesz a kép, szóval nem nagyon fogod észrevenni a különbséget. Javaslom azzal összekötni, amelyikkel egyszerübben tudod beállitani és nem lóg le sehol sem pl.

By(e) Tothbe

(#2935) jano_77 válasza tothbe (#2934) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm a segítségedet! :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2936) Lui76 válasza tothbe (#2914) üzenetére


Lui76
őstag

Biztos hogy csak egy kondit? MEkkora lehet nem tudod véletlen ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#2937) tothbe válasza Lui76 (#2936) üzenetére


tothbe
addikt

47uF

By(e) Tothbe

(#2938) Dj Neo


Dj Neo
tag

Sziasztok!

Akkor mi van, ha most raktam fel a Vistát, és a tv kimenetre rányomott tv-t nem ismeri fel az NVidia Control Center? Amúgy Asus Gf 8800GTS-em van...
Másig gépnél volt néha ez, ha kihúztam, de ott meg tudtam csinálni, h ha rányomok arra, h mégis küldje a képet a tv kimenetre is, aztán már jó volt, de ez nem csinál most semmit!

Kép!

Amúgy meg előtte xp-n ha mondjuk nem volt rádugva, nem látszott, ha bekapcsolt állapotban rádugtam, utána egyből meg is jelent, h a tv-re is át lehet nyomni a képet, szval itt a Vistával lesz a gond sztem!

Mit ajánlotok, mit csináljak?

(#2939) LLKobe válasza Dj Neo (#2938) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát barátom megszívtad. Ahogy én is. Nemtom én is írtam ide már ugyanezzel a problemával, és el is magyarázták hogy miért nem megy. De a lényeg hogy nem is fog.
Összegezve: Vista alatt nVidia kártyákon nem lehet bekapcsolni a tv kimenetet. Sehogy.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#2940) Dj Neo válasza LLKobe (#2939) üzenetére


Dj Neo
tag

Ehhh, az szép! De csak a Control Centerrel nem lehet , vagy más ilyen progival sem megy?

(#2941) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali!

Adott egy 20"-os moncsi 1680*1050-es felbontással a "gépemen".

Hozzá szeretném kötni a géphez az LCDTV-met is, egy monitorkábellel.

A gond (kérdés) az lenne, hogy mivel a TV nem viszi az 1680-at, megoldható-e, hogy a klónozott (vagyis a tv) képernyőjén alacsonyabb vagy más legyen a felbointás, mint a monitoron. Tehát ugyan azt szeretném látni egyidőben a TV-n és a monitoron, de a monitoron 1680-ba, a TV-n meg a TV felbontásában. Megoldható?

Ez azért lenne érdekes, mert akkor nem kellene lentebb vennem a moncsi felbontását, de amikor játszani akarok a TV-n, csak átkapcsolom és a játékon belül lentebb veszem a felbontást....

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2942) H_Zozo válasza TazLeacher (#2941) üzenetére


H_Zozo
tag

Ezek szerint neked 2db monitor csatlakozód van.
Ha igen ez esetben egyszerű a dolog.
Egyik helyre a monitor, másikra a tv, és nem klónozod, hanem kiterjezstett asztalt választod.
Így lesz két monitorod azonos felülettel, és külön tudod állítani a felbontást.

___________________________________________________________________________

(#2943) H_Zozo


H_Zozo
tag

Viszont lenne nekem is egy kérdésem.
Lényegében a probléma ugyan az mint az előttem levőé, csak crt tv-vel.
a monitor 1280x960 a tv meg 1024x768 maximum.
Már azon gondolkodom, hogy csinálok valami vga->scart átalakítót, így egy dvi->vga átalakítóval monitorként kezelhetném a tv-t.
Vagy ha esetleg tudna valaki valamilyen egyéb megoldást arra, hogy a tv-men ugyan azt a képet kapjam, mint a monitoron csak más felbontásba, az nagyon szuper lenne.

___________________________________________________________________________

(#2944) TazLeacher válasza H_Zozo (#2942) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen 2 csati van, egyik a tv, másik a moncsi.

Ha kiterjesztem az asztalt, és elindítok egy játékot, akkor nem csak a fő monitoron fog futni?

Vagy mondjuk a filmeknél? Ha elindítok egy filmet, akkor nem csak a fő moncsin (vagyis a tényleges monitoron) tudom nézni?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2945) H_Zozo válasza TazLeacher (#2944) üzenetére


H_Zozo
tag

Na várj, bocsánat, akkor 3 csati, 2db DVI meg egy S-VIDEO.
Én erre gondoltam.
De ha neked csak egy DVI meg egy S-VIDEO van, akkor ugyan az a bajod, mint nekem.
Játéknál nem tudodm, de filmnél bármikor működik a teljes képernyős mód, ha beállítod a szinház üzemmódnál.

___________________________________________________________________________

(#2946) TazLeacher válasza H_Zozo (#2945) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem, én is úgy gondoltam a 2 csatit. Pontosan 2 db DVI kimenetem van a kártyán...

Színház üzemmód? Mit nem hall az ember...foggalmam sincs mi az, eddig nem nagyon foglalkoztam a témával.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2947) H_Zozo válasza TazLeacher (#2946) üzenetére


H_Zozo
tag

Be kell állítani: Theater Mode
itt tudsz, hogy olyan legyen mint a forrás, tehát ablakban, vagy full screen.
Ennyi, ha a full screent választod, akkor nem kell kinagyítanod a videót akkor is teljes képernyő lesz a tv-n.

___________________________________________________________________________

(#2948) tothbe válasza TazLeacher (#2944) üzenetére


tothbe
addikt

A probléma nálad is és Zozo-nál is ugyanaz, csak más csatin. Azaz Klónt akartok, de nem ugyanolyat. Mivel a klón nevében/jelentésében is bennevan, hogy klón, azaz az eredetivel teljesen megegyező, igy természetesen nem lehet két külön felbontást elérni klón módban.
Erre csak a Kiterjesztett asztal illetve a Dual View képes, de ott meg nem lesz minden mindkét helyen, csak az egyiken.
Az emlegetett Theatre mód csak Ati kártyánál van, viszont pl. video-ra az a legjobb, mert ott be lehet löni, hogy kiterjesztett asztal mellé a szinház módot bekapcsolva a filmek az egyik kijelzön pl. ablakban jelenjenek meg, mig a másikon full screen-ben, igy lehet pl. tv-n filmet nézni, mig a gépen dolgozol.
Ha viszont klón akartok, akkor tényleg klónt kell használnotok és be kell érnetek a gyengébbik megjelenitö felbontásával.
Viszont a Klón egy-egy bill.kombinációval ki/be kapcsolható, tehát érdemes csak akkor benyomni, amikor tényleg kell.

By(e) Tothbe

(#2949) H_Zozo válasza tothbe (#2948) üzenetére


H_Zozo
tag

Igen, ezt eddig is tudtam, de a bajom az, hogy próbáltam úgy full screenbe futtatni programot a kiterjesztett asztalon, hogy áthúztam a monitorról tv-re, majd úgy tettem ki teljes képernyőre. Meglepően a kiterjesztettről eltűnt, és a monitoron került teljes képernyőre.
Erre esetleg valami megoldás?

___________________________________________________________________________

(#2950) tothbe válasza H_Zozo (#2949) üzenetére


tothbe
addikt

Erre való a Theatre mód ati-nál és a dual View nvidia esetén ami használható ehhez.

Theatre-ben mindkét képrenyöhöz külön-külön megadhatod a ccc-ben, hogy melyikre milyen legyen a megjelenités. Att-ben sajna ez hiányzik ez az opció, igy ha ez kell, föl kell tenni a ccc-t.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.