Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Pepe87 válasza tothbe (#2550) üzenetére


Pepe87
tag

Hali!

Koszonom az infot. Kaptam a kartyahoz egy s-video(annak tunik de mintha mas lenne) atalakitot amin 3 lyuk van de nem a megszokott sarga,feher,piros hanem zold,kek,piros elosztasban es nem tudom ,hogy ehez mas kabel kellene vagy sem. Es melyik a legjobb "zsinor" amivel nekem celszeru rakotnom a TV-t ,hogy a legjobb kep- es hangminoseget kapjam?

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#2552) szjoci válasza tothbe (#2544) üzenetére


szjoci
őstag

7.10-es catalystot használok CP-vel.

Van ennek is jelentősége? Ha igen akkor kipróbálom, de feleslegesen nem telepítgetnék

(#2553) Pepe87 válasza Pepe87 (#2551) üzenetére


Pepe87
tag

:Y Kozben fejlodom :Y :

[link] ez lenne az en kartyam. Es ha minden igaz akkor en egy olyan zsinorral akarom osszekotni aminek 3 dugoja van mind2 vegen. Sarga,feher,piros elosztasban. De a kartyahoz kaptam atalakitot ami talan s-video-bol alakit at harom kulonbozo kimenetre de ez nem sarga,feher,piros hanem zold,kek,piros elosztasban(Az a kozepso fekete hosszu atalakito lenne az:). Szoval az a nagy helyzet ,hogy nem tudom kompatibilis-e a ketto mert ugye ez HDTV-hez lenne de a TV az nem az!!!

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#2554) tothbe válasza szjoci (#2552) üzenetére


tothbe
addikt

rakd fel a tray tool-t azzal menni fog.

By(e) Tothbe

(#2555) tothbe válasza Pepe87 (#2553) üzenetére


tothbe
addikt

Nos, a kábeled kompozit, aminnél a sárgán megy a videojel a piros-fehéren pedig a hang.
A kártyád kimenete pedig komponens, ahol mind3 kábelen videojel megy szinekre bontva (RGB). Megpróbálhatod driverböl átállitani, hogy kompozit jelet küldjön ki rá, és akkor a kékre kötve a sárgát (a többit simán kihagyva) lehet jeled a tv-n, de ezt nem biztos hogy tudja. Azért egy próbát megér. A hangot pedig a hangkártyából egy 3,5" jack -> stereo RCA(piros+fehér) átalakitóval kötheted ki és akár a kábeled másik két ágát belekötheted ebbe, ha anyásat veszel, akár ezt is direktben viheted a tv-hez ha apásat és akkor a meglévö kábeledböl csak 1-et használsz. Az elsö megoldást javasolnám jobban, de a második is müködik. Ha pedig hangszórót is használsz a pc-hez, akkor kell a kimenetbe egy 3,5" jack elosztó is, ami egy kis dugó és egyböl kettöt csinál.

By(e) Tothbe

(#2556) Pepe87 válasza tothbe (#2555) üzenetére


Pepe87
tag

Okes, megprobalom. Koszonom.

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#2557) szjoci válasza tothbe (#2554) üzenetére


szjoci
őstag

kipróbáltam, azzal sem megy sajnos. Ha félig áthúzom az ablakot a monitorról tv-re, akkor a monitoron látszik a film, a tv-n pedig már csak rózsaszín kép van. Lehet újrapakolom majd 7végén a rendszert, hátha elcsesződött valami.

(#2558) kelly7


kelly7
aktív tag

Megjött végre ez a Hama kábel,és tényleg jó.A feketefehér képből szineset csinál,úgyhogy minden ezzel a problémával küszködő embernek csak ajánlani tudom.E boltban a legolcsóbb,és a postaköltség sem vészes. :C :C :C

(#2559) Jadro


Jadro
veterán

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Van egy integrált videos lapom. M2A-VM HDMI. Eddig csak Nvidia kártyám volt, Ati sosem, így gondban vagyok a Tv-out-tal.

A laphoz van egy ilyen kártya. Ezen van egy YPbPr TV-out kimenet ami ilyen s-video csatlakozós (talán 5 vagy 6 tűvel) és egy RCA video kimenet.

Első kérdésem az lenne hogy melyikről kellene kinyernem a jelet.

Ezelőtt a Ti4200-es nvidián 4 tűs s-video csatiról szedtem, amit átalakítottam RCA-ra és bele a tv scart video bemenetébe. Ez csodásan működött a TV-tool programmal.

Most ugyanezt szeretném elérni. Próbáltam az RCA kimenetet közvetlenül a tvre dugni, de semmi. Kell ehhez valamilyen SW az ati driveren kívül? Mert gyanús hogy már ott sem látom a tv-t mint megjelenítőt. Csak kétszer az ati chipet. Ezeke közül lehet választani.

Bocs ha láma a kérdés, de mint írtam, szűz vagyok ezen a téren. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2560) tothbe válasza szjoci (#2557) üzenetére


tothbe
addikt

akkor esetleg másik verziójú drivert próbálj meg vagy ugyanazt újratenni.

By(e) Tothbe

(#2561) tothbe válasza Jadro (#2559) üzenetére


tothbe
addikt

ajánlatok elött jó lenne tudni, milyen tv-d van, hogy mit tud, meg milyen bemenetek vannak rajta.

By(e) Tothbe

(#2562) Zoltán13


Zoltán13
csendes tag

Hello mindenkinek!
Azt szeretném megtudni hogy a DVI videókimenetes laptomomat össze tudom e kötni hagyományos TV-vel, mert kábel létezik hozzá viszont azt nemtudom hogy a hagyományos TVk megtudják e jelenítani a képet ami a DVI kimeneten keresztűl jön.
ATI Mobility Radeon X2300-as videó kártya van benne.
Előre is köszi.

(#2563) Jadro válasza tothbe (#2561) üzenetére


Jadro
veterán

Nos ez egy kb 5 éves 72 centis Seleco Tv. Tehát nem mai darab és semmit nem tud kb. Két scart csatlakozó van rajta. Az egyikben van egy RCA-ra átalakító és arra dugtam a video RCA madzagot. Másik vége a már mutatott kártya video RCA csatlakozóján van.

Odáig eljutottam hogy a catalyst control centerben a display optionsban sikerült felismertetni a tv-t. Bepipáltam a force TV detectiont és felismerte.

A kérdeésem az hogy ilyenkor mi a következő lépés? Manuálisan kell kinyomni a képet valahogy, vagy már mennie kellene a képnek kifelé alapból?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2564) Jadro


Jadro
veterán

Van is egy olyanom az eszközkezelőben a képernyőknél hogy általános televízió.

A control centerben pedig megjelent a TV egy négyzetben: Attached displays currently disabled. Ezt a main négyzteben a monitorra tudom rádobni. Ilyenkor elvileg kimenne a kép, a monitor elsőtétül, a tv-n meg semmi. Enterre visszalép.

Van egy egyes képernyőm, amin a videokártya és a monitor neve szerepel. Ez aktív is. A kettesen csak a videokártya neve van, a tv már nincs mellette. Aktivizálási kísérlet után inaktívvá válik ismét .

Itt tartok most.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2565) tothbe válasza Jadro (#2563) üzenetére


tothbe
addikt

akkor erre nem ajánlom a hdmi kimenet használatát. :D

Az az rca átalakitó az tuti rca-ról scart-ra alakit és tuti, hogy müködik is?

Kép kirakáshoz meg pl. a megjelenitö tulajdonságoknál az Asztal kiterjesztését javaslom.

By(e) Tothbe

(#2566) Jadro válasza tothbe (#2565) üzenetére


Jadro
veterán

Igen, tuti működik az RCA-SCART átalakító. A napokban cseréltem a gépet és addig Nvidia kártyáról szépen ki tudtam nyomni a képet. Még mindig úgytűnik hogy nem ismeri fel a TV-t és ezért nem tudom kiválasztani. Telepített ugyan valami tv-t de ez nem lesz jó ezekszerint. A TV-toolnál sem volt mindegy hogy milyen verziót használtam. Keresgetek ezügyben tovább.

A HDMI tényleg felejtősnek tűnik. :)

Megnézem ezt az asztal kiterjesztést ha hazaérek. Köszi a tippet!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2567) Tanya-


Tanya-
tag

Szevasztok,
kéne egy kis segítség, van egy 7600gst kártyám erről szeretném átvinni a jelet a tvre. Eddig egy 7900gt-m volt, azzal minden működött. Kijött egy hdtv elosztó a 7900gtből azon volt egy svideo kimenet arra svideo kábel ami rca-t csinál az a tv-be.
Most ezt az svideo kábelt dugtam bele a 7600gstbe. A gond az hogy nvidia driver nem ismerte fel tvt. Force detectet nem engedte bekapcsolni, mert vezérlö ki és belépés közt elfeledte hogy bepipáltam. Tvtoollal megoldottam ezt, most már felismerte a tv-t, de az a gond, hogy azt irja hdtv, na az én tvm ettől nagyon messze van. Nem tudom valahogy ezt sima tvre változtatni? mert jel az nem jut a tvre semmi.
Köszi,
Tanya

(#2568) kelly7


kelly7
aktív tag

Hello

Valaki nem tud esetleg egy geeforce 4 mx440 kártyához való nvidia drivert aminek magyar nyelvű a beállítási felülete?

[ Szerkesztve ]

(#2569) tope válasza kelly7 (#2568) üzenetére


tope
addikt

Nekem spec ez volt még akorábbi 6600GT-mhez ami neked is jó

[ Szerkesztve ]

(#2570) Jadro


Jadro
veterán

Nos miután sehogy sem tudtam kitenni a képet TV-re, drasztikus módszerhez folyamodok. Veszek egy divx-es playert és úgy fogom nézni a sorozataimat. Csak ezért kellett volna a tv-out. Így legalább külön lesz választva a dolog a géptől. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2571) kelly7 válasza tope (#2569) üzenetére


kelly7
aktív tag

Kösz jó lett.Király vagy! :K

(#2572) kircipeti


kircipeti
senior tag

Hi!

A kovetkezo a harci helyzet nalam: 7600GT, 4:3-as tft-m van (1400x1050-es felbontas) es egy 16:9-es crt tv-m. Hogyan allitsam be az nvidia controll panelt, hogy a 16:9-nel szelesebb filmeket ne huzza szet fuggoleges iranyban a tv teljeskepernyore? A 16:9-es es 4:3-as filmek kirakasaval nincs gond.

(#2573) tothbe válasza kircipeti (#2572) üzenetére


tothbe
addikt

milyen lejátszóprogival csinálod?

By(e) Tothbe

(#2574) kircipeti válasza tothbe (#2573) üzenetére


kircipeti
senior tag

Jajj, bocs, az kimaradt. mplayerrel.

(#2575) dFactor válasza Tanya- (#2567) üzenetére


dFactor
tag

7950em van és az új driverekkel nekem is ez a bajom...megoldás: egylőre régi drivert használok, azzal megy rendesen...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#2576) Tanya- válasza dFactor (#2575) üzenetére


Tanya-
tag

93.71el is próbáltam azzal sem ment. Te melyiket használod?

(#2577) athomi


athomi
veterán

Lehet ciki, de egyszerűen nem jövök rá hogyan kell Nvidia kártyán kitenni a képet TV-re! :F
Ati kártyán két perc alatt kiteszem, de itt semmi. Hiába kötöm össze a VGA-t a TV-vel nem tudom mit kell csinálni!?
Most 169.02-es drivert használok, de a régebbiekkel sem sikerült.
Ha vki leírná vagy segítene az jó lenne! :R

[ Szerkesztve ]

(#2578) dFactor válasza Tanya- (#2576) üzenetére


dFactor
tag

Nekem is 9x.xx van, nem tom pontosan (az otthoni gépemről van szó). Azzal most megy a tévézés rendesen. Csak épp némelyik játéknak nem elég...Hülye egy helyzet.
Én is azt tapasztalom, hogy HDTV-t keres mindenáron...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#2579) cola_light


cola_light
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettünk új TV-t és felmerült bennem a gondolat, h mi lenne, ha összekötném a számítógépet a TV-vel. Szeretném, ha segítenétek egy picit, mert nekem teljesen homályos a terület, azt sem tudom, h álljak neki. Annyi fogalmam azért van a dologról, h a videokártyán keresztül kell megoldani vhogy, vagy nem? Régebben voltak olyan kártyák, amit direkt így reklámoztak, hogy XY video kartya + TV OUT. ATi 9600 Radeon Series video kártyám van, azzal lehet ilyet csinálni? A TV-vel szerintem nem lesz gond, mert egy viszonylag uj Sony Braviat vettünk. Aztán kell valamilyen csatlakozó, elosztó, kábel, stb?

Előre is kösz a segítséget. :)

(#2580) tope válasza cola_light (#2579) üzenetére


tope
addikt

(#2581) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok!

Az új Sapphire x1950pro-hoz kapott átalakító S-video->compisit használatával elsőre mindeféle hama kábel nélkül szép tiszta szines kép van a TV-n. Mondjuk elötte ugyen ilyen volt csak asusba azzal meg csak fekete-fehér kép volt. :(

Lehet, hogy a kártya volt a szar, mert a kábel ugyen az, és a tv is. :B

Never give up!

(#2582) Mirones


Mirones
tag

Helló!
Van egy notesz gépem és ellenálhatatlan vágyat érzek, hogy összekössem tv-vel.
Jön a noteszből egy s-videó kábel ami belemegy egy scart elosztóba és önnan bele megy a tv-be.
A gép egy Acer AS 5720z
vga Intel Graphics Media Accelerator x3100
A probléma az, hogy nem tudok színt varázsolni a tv-re mindíg fekete fehér.
Kipróbáltam már az összes pal módot (még az ntsc-t is :) ), de sajna semmi.
Van valakinek valami ötlete?

(#2583) Mirones


Mirones
tag

Tope által linkelt oldal segítségével eljutottam oda, hogy van szín, de vibrál és elég sok helyen van benne torzulás minden féle színben.
Ez hol lehet állítani vagy mit lehet tenni?

(#2584) Roge2


Roge2
csendes tag

HI!

Valaki segítsen nekem...
Van egy 8800gts videokarim de sehogy nem tudom kitenni a képet TV-re. A régi 6600 gt-vel semmi gondom nem volt kábel be rca csati be aztán már met is.. Ezzel már ott bekocoltam hogy 4 kábel jön ki az átalakítóbol ebbol 3 rca. Mindegyikkel probáltam de se kép se hang...Meg ez az új Nvidia vezérlőpanel nagynehezen megtaláltam hogy hol lehet kikényszeriteni a tv-t de semmi eredmény...

[ Szerkesztve ]

(#2585) mustad


mustad
tag

help please!
a karim 9600 xt s-video kábellel összekötöttem a tv-t. működik is minden szépen csa:
a tv-n sokkal csúnyább a kép. a szöveget 1m ről el se lehet olvasni! ez 1 samsung tv 1366*768 at bírja. ezért nem értem. talán az s-video kábel miatt nem kap olyan tiszta jelet? tudja az s-video az 1366*768 at?
ötletek már várom is
köszönöm szépen!

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#2586) #96302336 válasza mustad (#2585) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az Svideo max640X480 felbontást visz át, függetlenül, a felbontás beállításától. Használj VGA kábelt, vagy HDMI kábelt ha támogatja a TV, ill. a VGA.

(#2587) #96302336 válasza Roge2 (#2584) üzenetére


#96302336
törölt tag

A kéket kell használni, hogy a kompozit videót is használd.

(#2588) mustad válasza #96302336 (#2586) üzenetére


mustad
tag

szia köszi akkor azért
. nah nekem a vga karimon ezek vannak: vga kimenet, s-video kimenet, dvi kimenet

atv-n meg: hdmi bemenet, rca bemenet s-video bement
hogy tudom a legjobb minőséget ebből kihozni?
vagy mindenképp kell vennem olyan vidikarit amin van hdmi kimenet? ahoz kurva drága a kábel!
köszi a segítséget

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#2589) #96302336 válasza mustad (#2588) üzenetére


#96302336
törölt tag

Fura, hogy nincs a TV-n VGA bemenet. Egy HDMI VGA átalakító kellene hozzá, de azt nem tudom, hogy hol lehet szerezni. Azzal lenne a legjobb.De lehet, hogy olyant fogsz kapni, hogy DVI-HDMI átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#2590) mustad válasza #96302336 (#2589) üzenetére


mustad
tag

huh ahol én néztem a hdmi kábeleket az sztem nem olyan mint amit a tv nekem ir hdmi nek. de hd ready s a tv az ugyanaz nem? mármint a hdmi jelet tudja fogadni. vagy butaságot beszélek?

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#2591) mustad


mustad
tag

nah ilyen bemenetet találtam még a tv-n: komponens bemenet
ez ugy néz ki, hogy 5 rca bemenetnem látszik amiből kettő az audio
és a leírásba oda van iírva hogy: komponensbemenettel használható formátumok:480i, 480p, 576i, 576p, 1080i,
nah ezek mik, az 1080i nem a hd ready?

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#2592) #96302336 válasza mustad (#2591) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az kb. Az a felbontás.
A VGA-hoz nem adtak egy olyan "pókot" amin a komponens csatlakozók rajta vannak?
A Kártyán olyan Svideo csatlakozónak kell lenni, amiben több csatlakozótüske van, középen még három. Akkor elvben megy simán komponens bemenetről.

(#2593) mustad válasza #96302336 (#2592) üzenetére


mustad
tag

a vga-t használtan vettem de nemsokára veszek 1 ujat. nem kaptam hózzá "pókot".
7 pici luk van a kari svideóján.
akkor az jó nekem? kiküldi azt a jelet? csak kell huzzá veni olyan kábelt?

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#2594) Marthen


Marthen
csendes tag

Sziasztok !
fx 5200 kártyám tvoutos kimenetét 50Hzes tvmel összekötve, ( jó és lehetőleg rövid kábel pl 3m, fontos, különben fekete fehér tapasztalat :) ) csak a kép megy át.
A hangot a dobozkáim átpakolásával tudom megoldani. Ez normális vagy vmi nem működik ?

[ Szerkesztve ]

(#2595) #96302336 válasza mustad (#2593) üzenetére


#96302336
törölt tag

Elvileg igen.

(#2596) #96302336 válasza Marthen (#2594) üzenetére


#96302336
törölt tag

A VGA nem tud hangot küldeni, csak videójelet.

(#2597) wwenigma válasza #96302336 (#2596) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

HAMA pc to tv kábelén van egy stereo jack dugó is, scartba végződik, azzal át lehet küldeni a hangot is. Ajanlom, nekem is ajanlottak, bejott. (bár hang inkább az 5.1-es szettre megy :D ) Addig marad, amig nem jön a 82-es LCD, akkor atterek az audios hdmi kimenetre. (igen, vidokarirol jon a hang is :DD )

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2598) mustad válasza #96302336 (#2595) üzenetére


mustad
tag

köszönöm a segítséget. és akkor szebb képet kapok mint a sima s-video kábellel? mármint a vidikarim s-video kimenete nem csak 640 x 480 at küld? küld az többet is?
köszi

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#2599) Lntos válasza mustad (#2598) üzenetére


Lntos
csendes tag

Helló lenne egy kérdésem. Tv kimenetes kártyám van (radeon 9600xt 256mb), de a tv képében van 3csík, és nem tiszta emiatt a kép. (csak akkor amikor a gép képét mutatja) Namármost, régen volt egy 9250-m azzal kristálytiszta volt a kép, a kábelje mai napig ugyanaz, mi lehet a gond??? (tehát a kábel jó) Ezért nem értem mi a problémája.

www.f1teamhungary.extra.hu -Lntos- Celeron 2.66Ghz-512ddr-9600xt-Genius Twin Wheel F1-Logitech x530(f1 ligara kell csak..)-Playstation 2+games

(#2600) Lntos válasza Lntos (#2599) üzenetére


Lntos
csendes tag

Kihúztam az antenna kábeljét a tévéből, úgy nincs benne csík. De vajon miért működött a 9250-el amikor ugyanez volt a kábelje és a 2 kártya között is csak teljesítmény különbség van, gyártó ugyanaz..

www.f1teamhungary.extra.hu -Lntos- Celeron 2.66Ghz-512ddr-9600xt-Genius Twin Wheel F1-Logitech x530(f1 ligara kell csak..)-Playstation 2+games

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.