Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) szkutyi válasza garga01 (#1350) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen oda rakták..csak nem értem mi alapján...semmivel nem támasztotta alá azt hogy túl sok jelet kap a tv....csak így meg a másik tv kockasodik....
Létezik valami digitális cucc ami leszedi a zajt?

(#1352) gregory91 válasza szkutyi (#1344) üzenetére


gregory91
senior tag

Rátettek egy csillapítót ami csökkentette a másik tévé felé a jelet,szép munka.....

Amúgy ezeket HD felbontással nézed?És ha SD adásra kapcsolsz akkor is látod "ezt"?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#1353) szkutyi válasza gregory91 (#1352) üzenetére


szkutyi
őstag

Hd adason kevesebb, SD adáson sokkal több...

(#1354) garga01 válasza szkutyi (#1351) üzenetére


garga01
senior tag

Nem tudod otthon leszedni a zajt, egyszerűen ilyen jel jön a központból.
A koax kábelről szedd le a szűrőket és minden ilyet, felesleges. Az osztó után egyből a tv-kbe menjen a kábel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1355) khron78 válasza khron78 (#1340) üzenetére


khron78
őstag

Sajnos nem vált be ez az osztó. Kockásodik vele a kép. Mivel tudom az antenna bemenetet szétválasztani, aminek egyik vége a modembe megy, a másik a TV-be? Van sima splitterem és ilyen TAP nevezetű jelosztó.

(#1356) garga01 válasza khron78 (#1355) üzenetére


garga01
senior tag

A modem és tv ágak közé multimedia splitter/diplexer kell, pl. ilyen.
Ez után a tv ágba lehet további sima osztót kötni és arra kötni a tv-ket, boxokat.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1357) khron78 válasza garga01 (#1356) üzenetére


khron78
őstag

Ebből van otthon. Ez jó lehet? Bár más frekvenciákat szűr, mint amit te küldtél.

(#1358) garga01 válasza khron78 (#1357) üzenetére


garga01
senior tag

Igen ez is jó. A bejövő kábelre egy 2-es osztót tegyél, egyik ág direktben a modembe; a másik ágra megy ez a HPF szűrő és utána a tv-k.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1359) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha van ötletetek, hogy miként tudnám fogni a mindig tv ingyenes csatornáit. Adott egy melléképület, ahova egy okos tv-t akarok felszerelni. Vásároltam egy emos em-dio3 erősítős szobaantennát, amivel sajnos csak kb 3 csatorna jön be (m1, m4 sport ...). Ha kiviszem az ajtó elé, akkor persze bejön az összes. Mivel ez egy aktív erősítős antenna, gondolom így nem igazán lehet még egy jelerősítőt közbeiktatni, hátha így nagyobb lenne a jel és a többi csatorna is bejönne? Sajnos a falak elég vastagok, így gondolom leárnyékolja és ez lehet az oka. Esetleg milyen más megoldást tudnátok javasolni?

(#1360) Cuchulainn


Cuchulainn
csendes újonc

Sziasztok, remélem nem off topik itt a kérdés, nem vagyok túlzottan járatos a témában.

A vodás settopboxhoz egy elég hosszú utp kábel megy a routertől, nem szeretnék belőle még egyet külön a TV-hez. A wifiben nem bízom, ugyanitt chromecasttal voltak gondok korábban. Szóval ha berakok a box és a TV elé egy switch-t az rendben van, vagy lehet vele problémám? Vagy elegendő lehet egy ilyen elosztó is? https://shorturl.at/frxFH
Ha switch, akkor kb. mindegy, vagy tudtok tuti típust ajánlani?

Köszönöm!

(#1361) garga01 válasza Cuchulainn (#1360) üzenetére


garga01
senior tag

Ez inkább off itt, de úgysincs sok hsz. Nyugodtan írhatsz a Voda topikba is hasonló kérdésekkel.
Habár nekem nincs voda, de úgy tudom mindegy melyik LAN portba van dugva a modemben a box, így működhet a switch is, meg amit lent linkeltél osztó.
Viszont az osztóból 2 kell, a kábel 2 végére, a router/modemnél is 2 felé kell ágaztatni és mind a kettőt bekötni és a másik végén is a tv-set top box-nál.
Lásd a képen a bal oldal a helyes bekötés módja. Annyi hátránya van ennek, hogy mivel a 8 szál (4 érpár) ketté van osztva, max 100 Mbit/sec lesz a sebesség a 2 eszköznek, külön-külön. (A gigabit mind a 4 párt használja, a 100-ashoz elég 2 pár).

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1362) Cuchulainn válasza garga01 (#1361) üzenetére


Cuchulainn
csendes újonc

Köszönöm!
Igen, utólag láttam hogy ebből pár van, és mindkét végére jut belőle egy-egy. Azt hittem csak a bemenetnél, de talán van olyan is. Viszont lehet, hogy akkor inkább maradok a switches megoldásnál.

(#1363) garga01 válasza Cuchulainn (#1362) üzenetére


garga01
senior tag

"Azt hittem csak a bemenetnél, de talán van olyan is"
Nincs, az ethernet hálózatot nem lehet csak úgy passzívan osztogatni, mint az analóg telefont, vagy a koax kábeltv-t. Switch kell, vagy a lenti eszközből egy pár.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.