Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Mikisys válasza E.Kaufmann (#1100) üzenetére


Mikisys
őstag

Sajnos ma már nincs ilyen csatorna-antenna, meg csatorna-erősítő, legfeljebb építeni lehet, drágán.
Ráadásul annak a kimeneti jelét még össze kellene hozni a másik(!) antenna jelével, ami szélessávú és jó a többi csatornához.
Azt tapasztaltam Én egy STBox-TV-készülék pároson, hogy a MUX-A csoport csatornái (M1, M2, M4, Duna, DunaWorld) sokkal gyengébben jönnek, mint a MUX-C csoportban lévő többi csatorna jele. Nem tudom mi az oka, néha 98%-os a jel, majd egy pillanatra lefagy, kockás a kép, vagy nincs jel, majd megint 89%, vagy 74%, mikor hogy.
Nem fenékig tejföl ez a digitális TV vétel, azt már látom, sokkal több a buktatója.
Régen az analóg legfeljebb bezajosodott, egy-egy vihar-közben, vagy utána, de még nézhető volt az adás!
Most meg vagy van jel és az jó, vagy nincs jel, - eszed nem eszed, ez van. :(

Üdv!

(#1102) bence1885


bence1885
tag

Sziasztok ! Kèrnèk egy kis segítséget, szolgáltató nem tudott mit mondani rá.

Kábel Tv van, ami 4 tvre van rákötve.

Miért van az hogy ha a 4 ből egy TV-t bekapcsolok, állandóan szétesik a kép kockásodik. Amint bekapcsolok egy második tv-t. A kép kitisztul és teljesen élvezhető minden, mindkét televízión. De így nem teljesen költséghatékony a dolog. Választ előre is köszönöm !

(#1103) Degeczi válasza bence1885 (#1102) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg szakszerűtlenül vannak bekötve az egyes TV-k, elválasztási csillapítás nélkül, ezért hatnak egymásra. Korrekt splitterrel kell bekötni ezeket (vagy már ilyen csillapítást tartalmazó fali aljzatokkal)

(#1104) bence1885 válasza Degeczi (#1103) üzenetére


bence1885
tag

Szia !

Sajnos az a helyzet hogy, mindenhol ilyen splitterrel van bekotve minden.

De lehetseges hogy valamelyik mar nem latja el feladatat.

(#1105) Mikisys válasza bence1885 (#1104) üzenetére


Mikisys
őstag

Mit értsünk azon, hogy mindenütt splitterrel van bekötve minden?
Bejön egy kábel, azt kell négyfelé osztani, ehhez egy négyes osztó szükséges, minél kisebb csillapítással.
Ami döntően befolyásolja az eredményt, az az, hogy milyen hosszú az egyes készülékekhez menő antennakábel a bejövő osztótól? Esetleg olyan plusz erősítő szükséges a bejövő kábelhez, aminek eleve van négy kimenete és oda lehet csatlakoztatni a 4db. készüléket. (HQ-Elektronika)
Hosszú kábel is okozhat zavart, vagy többféle, eltérő minőségű kábel és gyenge csatlakozók is rontanak a jel minőségén, érdemes egyszer rendbetenni az egész hálózatot.
Esetleg felmerülhet valamelyik készüléknek a belső hibája, ami zavart okozhat a többi készüléken nézve a műsort, nyilván a hibás készüléket meg kell javíttatni, vagy ki kell cserélni újra, jóra.
Sok sikert!

Üdv!

(#1106) csori23 válasza Mikisys (#1089) üzenetére


csori23
aktív tag

Probléma megoldva!
Nem volt pontosan irányba állítva. :)

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1107) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Adott három lapos TV: az elsőbe közvetlenül megy az antenna kábel, abból elosztón keresztül plusz kábellel át a másodikba, majd a másodikból szintén elosztón keresztül plusz kábellel át a harmadikba. A probléma pedig, hogy minden elosztó után egyre zajosabb a kép, már sokszor a második TV-n is nézhetetlen az adás, főleg ha az első TV be van kapcsolva. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen erősítővel kellene kiküszöbölni ezt a problémát?
A TV-k típusait jelenleg nem tudom, de ha számít, kiderítem őket. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1108) Degeczi válasza Bjørgersson (#1107) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetes, hiszen minden elosztó kb. a felére csökkenti a jelet.
A legjobb megoldás az átkábelezés, h ne egyre csökkenő jelre legyenek sorban fölfűzve a TV-k, hanem a bemenet legyen rögtön háromfelé osztva egy ehhez való splitterrel
Könnyen lehet, h már ez megoldja a problémát - ha pedig mégsem, erősítőt rárész akkor venni

(#1109) Bjørgersson válasza Degeczi (#1108) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Annyiból lenne nagyon kellemetlen az átkábelezés, hogy az első és harmadik TV a ház két legtávolabbi sarkában van, a második pedig kb. félúton közöttük, erősen megsokszorozódna a kábelmennyiség. :) De persze nem vetem el egyből az ötletet, mindenképpen megvitatjuk az itthoniakkal, köszönöm. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1110) Mikisys válasza Bjørgersson (#1109) üzenetére


Mikisys
őstag

A hosszú kábel megeszi a jelet, a háromfelé osztás is, de ez, hogy osztva megy tovább és az is még osztva tovább, na, ez megzabálja a jelet rendesen.
Kell egy antenna-rősítő, ami kb. 7-8EFt-ból megvehető, (HQ-Elektronikánál van, 4-kimenettel) és annak a kimeneteire kell egyenként rákötni a TV-készülékeket, ez a korrekt megoldás.
A kábelezés tudom, nem egyszerű, pláne, ha nem szeretnénk látni a vezetékeket, de egy kis ötlettel, türelmes felméréssel, munkával megoldható, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposztát is megehessük a végén.
Sok sikert!

Üdv!

(#1111) Bjørgersson válasza Mikisys (#1110) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudsz valami konkrét típust linkelni, hogy a hozzám hasonló, teljesen analfabéta ember jót vegyen? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1112) Mikisys válasza Bjørgersson (#1111) üzenetére


Mikisys
őstag

Konkrétan az ANT-AMP AS038-as tipus az, amit tudok ajánlani. Szélessávú erősítésre alkalmas, négy kimenete van, 230V-os hálózat kell neki, állítható az erősítése, ára is kedvező, 7891.-Ft bruttó. A HQ-Elektronika üzletében Budapesten kapható, postai szállítással is lehet rendelni, nyilván a postaköltség az plusz.
Ismerem ezt a terméket, pár éve működik több darab is, beváltak, jók.

Üdv!

(#1113) Bjørgersson válasza Mikisys (#1112) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1114) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e.
Házfelújítás során történt kábelezés után a falból egy dobozból kijövő UTP, és 2 db koax (sat+tv) kábelekre szeretnék egy olyan végponti aljzatot tenni, amin van TV+SAT+RJ-45 csatlakozó.
Ki is néztem ezt:
[link]

Ami elriaszt, hogy túl nagy a csillapítása az aljzatnak. 2-3 dB között az ott található leírás szerint.
Ennek a negatív hatását én a gyakorlatban tapasztalni fogom? Létezik esetleg másik hasonló aljzat, aminek kisebb a csillapítása, és mindhárom csatlakozóval rendelkezik?
Vagy milyen egyéb esztétikus megoldás létezik a kábelek elrejtésére?

üdv,
YxVs

(#1115) Degeczi válasza YxVs (#1114) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az teljesen normális. 1.5 dB alattit nem is találsz, és a 3-4 dB is megszokott, gyakori. Önmagában ennyi még nem okoz gondot, ha rendben van a bejövő jel.

(#1116) bot1978 válasza Degeczi (#1091) üzenetére


bot1978
senior tag

USB bemenet viszont van a legtöbb TV-n és abban meg ott van a +5V tápfeszültség. Adta magát, hogy onnan lelopni. Nem nekem jutott az eszembe először.

Úgy éreztem ez beválhat mint a tápfeladás legolcsóbb módja.
Rendeltem egyet. Még nem érkezett meg.

Az antennába épített erősítő is megy 5V-ról, emiatt lehet hogy ezt majd kénytelen leszek kibelezni, ha megjött, mert másképpen nem lesz jó.
Ördög tudja, viszont így 1000Ft alatt más módon szerintem nem lehet megoldani a tépfeladást a koaxra.

Nem tudom, hogy két erősítő, hogy fog működni. Lehet, hogy a az antennában lévő erősítő kimenete túl fogja vezérelni ennek a kínai erősítőnek a bemenetét.
Vagy nem.
Igazából fingom sincs milyen alkatrész van ezekben.

Viszont az antennába gyárirlag beépített legalább egy vastag alu falú kvázi dobozban van, ami egy tisztességesebb árnyékolás, így abban jobban bízom, szóval ha az egyiknek mennie kell, akkor nem az antennát fogom szétszedni, hanem ezt a kínait belezem inkább ki.

Ennél jobbat nem tudtam kitalálni. Egy adapteres tápfeladó többe kerül, mint egy antenna.

(#1117) fess


fess
őstag

Sziasztok
Visszamondanám a kábel tv-t, elég lenne a mindigtv. A padlásról jön le a kábel, 1 tv-be közvetlenül, a másikba [link]ezen keresztül , a másik része megy tovább a modembe. Ki lehet váltani, 1 antennával, úgy hogy a net is megmaradjon, illetve a már behúzott kábeleken menjen a tv?

(#1118) Degeczi válasza fess (#1117) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem.
A kábelnet miatt kétirányú erősítő kellene.
Húzz be új kábeleket (esetleg szobaantenna, ha jó a vétel)

(#1119) fess válasza Degeczi (#1118) üzenetére


fess
őstag

Köszi, remélem befér mellé még 1 kábel

(#1120) Marhyas


Marhyas
csendes tag

Sziasztok!

Következő a problémám:
Bekötötték a Digit, ami optikán jön be.
A házban 5 helységbe lett kiépítve TV. A Digis szakemberek úgy csinálták, hogy a modem után egy 2 utas spittert kötöttek be, melynek egyik ága az egyik szobába megy, a másik pedig belemegy egy 4 utas splitterbe ahonnan megy a többi 4 helységbe.

Jelen pillanatban még csak egy TV van üzemben, ami a 4 utas splitter után van bekötve. De a minőség kritikán aluli.
Kockás a kép, akad, stb...
A 4 utas splittert kivettem és egy toldót tettem be, így tökéletes a kép.

Szerintem nem kellett volna nekik több splittert egymásba fűzni, hanem egy öt utast kellett volna betenni.
Nektek mi erről a szakmai véleményetek?
Hogy kellene ezt a hálózatot kiépíteni? Lehet ezt a rendszert erősíteni?
Tudtok típust (splitter, erősítő) ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#1121) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Adott egy nyaraló, normál külső antennával.
[kép]
[kép]

Létezik ilyen célra modernebb, jobb választás? Elvileg ez nem egy mai darab. Húztunk be új antenna kábelt is. Sima alap mindig tv lenne a lényeg.
Tudtok ajánlani valamit?

(#1122) Degeczi válasza AndrewTdi (#1121) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha egyébként jó a vétel, minek vernéd magad költségekbe?

Amúgy valóban nem vmi jók ezek a "lepke antennák", de nem azért, mert régiek (a fizika semmit nem változott az utóbbi évtizedekben: a digitális adás nem igényel más antennát, mint korábban az analóg), hanem mert különösen magasabb frekvencián kicsi a nyereségük (távolabbi vételhez nem alkalmasak - de ha korábban ilyet raktak föl analóghoz, most is jó lehet), zavarokra érzényebbek a többinél, főként mert nem annyira irányítottak, mint egy hosszú yagi-antenna.
Van azonban, ahol pont ez a jó: pl. ahol régebben laktam, a környező házak miatt nem volt közvetlen rálátás az amúgy közeli adóra, csak a visszavert jelet lehetett fogni - és ahhoz jobban bevált egy ilyen lepke, mint egy irányérzékeny yagi...

Mindenesetre az antenna ezért is mindig környezetfüggő (távolság az adótól, szabad rálátás), nem lehet általánosságban ajánlani.

(#1123) AndrewTdi válasza Degeczi (#1122) üzenetére


AndrewTdi
addikt

értem, köszönöm.

(#1124) Mikisys válasza AndrewTdi (#1123) üzenetére


Mikisys
őstag

Az az antenna, meg az erősítő elég kell, hogy legyen.
A lényeg az, hogy pontosan rálásson az antenna az adóra, ha több is elérhető a közelben, akkor a közelebbit érdemes megcélozni, ha a rálátás is biztosított.
A digitális adás minősége éppen olyan időjárásfüggő, mint az analóg adásé(volt), nálunk a jelszint a 0%-tól egészen a 98%-ig vándorol, a légköri és egyéb viszonyoktól (leterheltségtől) függően.
Szóval a pontos beállítása, megfelelő irányba állítása az antennának és a jó kábel, lehetőleg toldás nélkül, ezek a fontosak.

Üdv!

(#1125) AndrewTdi válasza Mikisys (#1124) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm.
van esetleg valami app vagy bármi, ami alapján megfelelő irányba tudom állítani az antennát?

(#1126) Degeczi válasza AndrewTdi (#1125) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megnézed, melyik torony van hozzád legközelebb, akkor már kapsz egy jó alapirányt, a véglegeset pedig az esetleges reflexiók miatt mindenképpen próbálgatva állítod be, a TV jelerősség menüpontjában figyelve a változást.

(#1127) AndrewTdi válasza Degeczi (#1126) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm :R

(#1128) lenkei83


lenkei83
tag

Szaisztok!

Tapasztalatokra és tanácsra lenne szükségem fali aljzattal kapcsolatosan.
Valami ilyesmit szeretnék berakni, de pár helyen olvastam, hogy kevés az a fali aljzat amit nem rontja a jelet:
[legrand]

Szóval a kérdés amire választ szeretnék, hogy melyik az amit érdemes berakni? (UPC szolgáltat, ha esetleg ez információ értékű a döntésnél)

Köszi & üdv.:
P.

[ Szerkesztve ]

(#1129) Degeczi válasza lenkei83 (#1128) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyrészt nem írod, h műholdvevőd lenne, tehát olyan csatlakozó fölösleges rá, másrészt ha minél alacsonyabb csillapítás a lényeg, akkor létezik 1.5 dB-es típus is.

De kábeltv esetén jellemzően erős a jel, így valszeg nincs erre sem szükség.

(#1130) lenkei83 válasza Degeczi (#1129) üzenetére


lenkei83
tag

UPC és koaxon jön a beltéribe, innen van továbbhúzva.

(#1131) Degeczi válasza lenkei83 (#1130) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk ez sem tisztázza, mert a műholdas UPC Directnek is van beltérije, meg a digitális kábeltv-nek is, de gondolom utóbbi. Onnan viszont az nem világos, h ha a beltéri továbbmenő csatlakozójára kötsz rá egy saját koax kábelt, annak a végére minek fali aljzat? Mehet tovább a kábel közvetlenül a másik beltéribe/TV-be, és akkor csak a kábel/csatlakozó minimális veszteségével kell számolnod.

(#1132) lenkei83 válasza Degeczi (#1131) üzenetére


lenkei83
tag

Jójó na! :) Igazad van. :W
UPC Direct és tyúkbélen jön, nem műholdas. Több szobába van kihúzva a kábel a továbbmenő felől, és a szobákban jelenleg csak be van lógatva a kábel egy-egy Cat5e-vel együtt. Egyelőre nem lesz mindenhol TV és most az ethernet kábel sem kell, ezeket szeretném esztétikai szempontból (vagy pl hogy a gyerek ne essen el a kábel miatt) berakni egy-egy fali aljzatba. Itt 3-4 méter kábelekről beszélünk szakaszonként, szóval nagy veszteség a kábel miatt nem lehet. Viszont a fali csatival sem szeretném rontani a jelet.
Decibel és jelveszteség meg ehhez hasonló dolgokban teljesen nulla a gyakorlati tapasztalatom. :))

(#1133) Degeczi válasza lenkei83 (#1132) üzenetére


Degeczi
nagyúr

("UPC Direct" a műholdas...)

Akkor ezt inkább hozzáértővel kellene átnézetni, mert így még mindig nem világos hogyan oldod meg a továbbítást, mert attól függ az is, milyen aljazoktra lesz szükséged (ideális megoldás a csillagpontszerű szétosztás, külön kábelekkel minden szobába - és akkor végcsatlakozók kellenek a falakba. Ha csak egyetlen kábelt vezetsz végig, akkor viszont átmenő aljzatokra van szükség - de számolni lehet jelgyengüléssel a vége felé, hiszen minden aljzat gyengíti a jelet. Ezért jobb a csillagpontos külön kábelezés)

(#1134) lenkei83 válasza Degeczi (#1133) üzenetére


lenkei83
tag

Nem egy kábel megy. Bejön a kábel a modembe, onnan ki van küldve egy elosztóba és onnan megy ki a szobákba. Ez lenne a csillagpont és akkor elég elvileg a végcsati?

(#1135) Degeczi válasza lenkei83 (#1134) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így igen. És mivel már az elosztás is csillapítást okoz, akkor 1.5 dB-es végcsatlakozókat vegyél, ne olyan 10 dB-est, amit először linkeltél.

(#1136) lenkei83 válasza Degeczi (#1135) üzenetére


lenkei83
tag

Rendben. Köszönöm a segítséget. :R (és bocs ha kicsit körülményes voltam :DD )

(#1137) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, Budapapesten a 18. kerületben lakom innen szeretném a 7 ingyenes alap csatornát befogni. Van egy TV aminek beépített digitális tunere van a másik külső dobozból van megoldva. Jelenleg egy régebbi Philips erősítős 230-ról menő antennával próbálkozom, de ezzel csak némelyik csatorna jön be (m1,m4,duna,duna world) a másik külső tuneres megoldással kockás tv2 és időnként rtl is bejön ha olyan kedve van.

Lehet valahogy ezt a beltéri megoldást tuningolni, esetleg létezik valami erősebb beltéri antenna, vagy felejtsem el ezt a megoldást? Digi van nálunk bent, de csak internetet rendeltem tőlük, és annyira nem is szeretnék többet mivel alig nézünk tv-t.

Válaszotokat, segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(#1138) róland válasza Babetta-X (#1137) üzenetére


róland
veterán

A jelenlegi erősítős antennát felejtsd el. Visszaolvasva több ajánlott antennatípus is volt. A lényeg, hogy a passzív antennának minél nagyobb legyen a nyeresége (dB). Az antenna után még beköthető egy erősítő (akár erősítős elosztó) is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1139) #92006144


#92006144
törölt tag

Sziasztok!

Lassan 1 éves tévét rokoninvázió alatt sógornő az eredeti funkcióra használta volna, és meglepően jó volt az adás antenna nélkül egy rövid időre. Szóval arra gondoltam, hogy nem csak kijelzőként használnám. Milyen kábel kell hozzá, hogy használni lehessen? Alapvetően csak F1-et néznék, mert elég fos a netes stream.
Tippre azt gondolnám, hogy valami nagyon egyszerű antenna is megfelelne, mert anélkül is szép a kép amíg szét nem esik. Az első szériás valóságsokk óta nem nézek hagyományos tv adást, szóval van egy kis lemaradásom ilyen téren.

Előre is köszönöm a válaszokat:R

[ Szerkesztve ]

(#1140) Mikisys válasza #92006144 (#1139) üzenetére


Mikisys
őstag

A sógornőd nem érdekel, viszont pontosíthatnád, hogy milyen TV és mit szeretnél vele, hol, milyen antennával, melyik adóhoz?

Üdv!

(#1141) #92006144 válasza Mikisys (#1140) üzenetére


#92006144
törölt tag

Jobban is jársz ;]
A legegyszerűbb LG 720p tv, és valami antenna szerűséget szeretnék, amivel "fogom a levegőből" az adókat. Igazából csak M4 sport érdekel a Forma 1 miatt. Antenna nélkül is meglepően jó kép fogadott (M4 sport stream-hez képest), de hamar szétesik a kép.

[ Szerkesztve ]

(#1142) Ádámka91


Ádámka91
újonc

Sziasztok,
Nagyon amatőr vagyok a témában és egy kis segítségre lenne szükségem.
Karácsonyra szeretnék venni édesapámnak egy TV-t a konyhába, hogy azon tv-zhessen főzés közben, viszont előre kiépíteném neki a rendszert, hogy neki ne legyen dolga vele. UPC van otthon két beltéri egységgel, valamint közvetlenül egy antenna kábel megy rá egy 3. TV-re. Így összesen az új TV-vel együtt 4 TV működne, amikre 2 modem jutna. A 4. TV-hez legközelebb az a TV van, amelybe közvetlenül az antenna kábel van bekötve, ám annak a képe sem olyan szép, mint a beltéri egységes TVk-é.
A kérdésem az lenne, hogy miket kéne elsősorban bevásárolnom ahoz, hogy össze tudjak hozni egy normális rendszert, aminél mind a 4 TV esetében élvezhető a képminőség. Gondolok itt Antenna jelerősítőre, kábelekre stb, valamint miként tudnám kiépíteni esetleg lépésről lépésre?!
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#1143) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretné kérni. Szüleimnél működik a Répcelaki Kábel TV hálózat. Jelenleg 4 TV van bekötve, amiből 3 DVB-C és egy sima TV!
Az oszlopról egy kábel jön be, amit a padláson elosztva jut el a 4 TV-hez.
A jelminőség a TV-n szinte mindenhol 100%-os, de a jelerősség nagyon változó 30-40% körül van! Ami sok esetben azt eredményezi, hogy akadozik, szemcsésedik a csatorna vagy egyáltalán nem is jön be a TV adás!
Mit tudunk tenni? Létezik olyan eszköz, ami a jelerősséget elfogadható állapotba tudja hozni?
vagy kell szólni a kábel szolgáltatónak?
Jelenleg ezek vannak a padláson!



(#1144) Mikisys válasza Impair1980 (#1143) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem egyszerű, de megoldható.
Haladjunk visszafelé a TV-től az osztóig.
Minden készüléknél ellenőrizzük a csatlakozók állapotát, ha kell húzzuk meg, vagy csináljunk új-kötést.
A kábel olyan hosszú legyen, hogy elérjen biztonsággal a készülékhez, de ne legyen sokkal hosszabb, pláne ne tekerjük fel karikába, nagy veszteséget okoz.
Ha vissza tudunk húzni a kábeleken, hogy elégséges hossz maradjon, majd új kötéseket csinálunk, feljavítjuk a csatlakozókat, akkor máris nyerhetünk a jelszinteken!
A padláson lévő hosszú vezetékeket amennyire lehet, rövidítsük meg, kössük újra a csatlakozókat és máris javulást érhetünk el ezzel is. Ez a legolcsóbb módszer és először ezt csináljuk meg!
-
Az már nem a szolgáltató problémája, hogy négyfelé kellett osztani a jelet, mert egy ilyen osztó is lezabálja a jel nagy részét. (A szolgáltatók két készülékhez "garantálják" a minőséget.)
Itt annyit lehetne segíteni, hogy meg kell nézni, hova megy a leghosszabb kábel és ahhoz egy leágazós osztót kell feltenni a meglévő négyes osztó helyett. Ez a leágazó egy lyukon simán továbbengedi a jelet, a legtávolabbi készüléknek és három másik az leosztott kimenet, tehát ilyent kell venni, minél kisebb csillapításút, tehát a 8,5dB-es jobb a 12dB-es helyett, talán javulás is lehet az eredménye.
De lehet, hogy a bejövő kábelbe kellene egy erősítős osztót felszerelni, amelyiknek van négy kimenete és árammal megtáplálni, mert az erősítés-beállításával némileg kompenzálná a kábel és egyéb veszteségeket.
Sok sikert!

BUÉK!

[ Szerkesztve ]

(#1145) Impair1980 válasza Mikisys (#1144) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! A kábelvégeket megnézem és kicserélem mindenhol. Ha nem lesz nagy javulás, akkor megpróbálom az általad javasoltakat!

(#1146) Babetta-X válasza róland (#1138) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm! Visszaolvastam valamennyit, leheté n vagyok vak de nem találtam még ajánlott antenna típust. Közben még annyit sikerült nyerni a helyzeten, hogy a padlásról esetleg le tudok juttatni kábelt, így némileg feljebb (igaz tető alá) is tudnék antennát tenni, ha ezzel nyerek valamit az ügyön. Próbálok ajánlott antennát keresni, köszi a segítséget.

(#1147) Mikisys válasza Babetta-X (#1146) üzenetére


Mikisys
őstag

Olvasd el a 1144-es hozzászólásom, abban is van segítő lehetőség.

Üdv!

(#1148) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok!+++

DVB-S témában kérném a segítségeteket, azon belül is Unicable rendszerről van szó. Szóval 3 felé kellene osztani a jelet, ha jól tudom Unicable esetében bármilyen osztó szóba jöhet? Elsőre egy ilyet néztem ki, bár nem a legolcsóbb.

Aztán a másik, hogy elég messzire kellene vinni a jelet a lakásban. Az erkélyen lesz a tányér, innen bemegy a nappaliba és a lakás minden szobájába ki van alakítva a koaxiális kábelezés, ehhez van egy elosztó a villany szekrényben. Szóval az elosztó szekrénybe menne bemenetként a nappaliból érkező jel és ez menne tovább a szobákba. Első kérdésem, hogy a többi elektromos kábellel nem lesz-e gerjedés, a másik, hogy kell-e jelerősítés, ha igen akkor hova és mekkora/milyen egység. Megtippelni sem tudom hány méter vezetékezés mehet a falban, de mondanék saccra úgy 35-50 métert. Lehetséges ez Unicable-el? :R

[ Szerkesztve ]

(#1149) Mikisys válasza Formaster (#1148) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez némileg más, mint a KTV, de megoldható minden.
Javasolnám, hogy keress rá az interneten a sat.hu és egyéb weboldalakon.
Vannak készülékek, osztók, kábelek, illetve leírás, hogy mit hogyan célszerű megoldani. Figyelembe kell venni, hogy milyen készülékeid vannak, azok mit tudnak, alkalmasak-e egyáltalán arra, amit szeretnél.

Üdv!

(#1150) Formaster válasza Mikisys (#1149) üzenetére


Formaster
addikt

Körülnéztem de nem lettem sokkal okosabb. A készülékek tudják az Unicable-t, LNB-ből megrendeltem ami kell, illetve az említett osztót, ez biztos tudja. A kérdés a jelerősítés, azt mondják 30 méteren nem kell, de attól szerintem több kábel megy a falban. Sajnos a kábel pontos típusa nem ismert. Ami nyitott az a hova és milyen erősítőt. A nappaliig biztosan jó vagyok, ott kellene a tv után egy erősítő, de milyen :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.