Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Mikisys válasza sepsi0 (#1000) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem feltétlenül lenne jó, mert a TV-antennák irányítottak, bárhogy néznek ki.
Ha boltban vennéd, ott kérhetsz segítséget is hozzá.

Üdv!

(#1002) sepsi0 válasza Mikisys (#1001) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Venném én boltban az LTE antennát, ha nem dupla áron akarnák eladni a Kínait.... amit én is meg tudok rendelni.
Meg egy kicsit nevetséges az árazás, mivel semmi extra, még elektronika sincs benne. Ez igaz az LTE routerekre is.
Az hogy irányított az UHF antenna, mit befolyásol? Tudom, hol van a mobil torony.
De a kérdés igazából az volt, hogy egy régi antennával, amiben nincs LTE szűrés (és fele annyiba kerül) tudom fogni az LTE jeleket?
Én józan paraszti ésszel azt gondoltam, ha kell bele az LTE frekvencia sáv szűrése, akkor szűrő nélkül kell, hogy vegye a jeleket....
Itt egy kép egy LTE antennáról.... mi a különbség félépítésben?
Szerintem ez is irányított.....

[ Szerkesztve ]

(#1003) Mikisys válasza sepsi0 (#1002) üzenetére


Mikisys
őstag

Ki kell próbálni, ahogy néztem, inkább a speciális kiképzése az, ami más és az LTE-antenna a keskenyebb sávú, tehát pontosan irányba kell állítani.

Üdv!

(#1004) sepsi0 válasza Mikisys (#1003) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm! :R

(#1005) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!
Tudna valaki egy százalékos jelerősséget fő toronytól 70 km-re, vagy viszonyitható távolságra?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1006) Mikisys válasza szimi57 (#1005) üzenetére


Mikisys
őstag

De mit?
Milyen toronytól?
TV-adó, Mobiltelefon-átjátszó, GPS-átjátszó, Analóg rádióadó, digitális TV-adó, - meg egyáltalán tudod, hogy mit akarsz ezzel az információval kezdeni?

Üdv!

(#1007) szimi57 válasza Mikisys (#1006) üzenetére


szimi57
őstag

Bocs, benéztem ez nem a Mindig TV topik. Csak arra vagyok kiváncsi, hogy 70 km távolságról mekkora a jelerősség egy nagy nyereségű tetőantennával. Valószinüleg nincs árnyékolás.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1008) Mikisys válasza szimi57 (#1007) üzenetére


Mikisys
őstag

Semmi baj.
Ez nem csak az antennától függ, hanem az antenna "rálátásától" az adóra, a vevő érzékenységétől, illetve annak nagyfrekvenciás erősítésétől is. A levezető kábel hossza, minősége, a csatlakozók, elosztók(!) mind rontanak a jelerősségen, minőségen, valamint az időjárási viszonyok is erősen befolyásolják a vétel minőségét.
Lehet mérni megfelelő műszerrel a jelerősséget és ahhoz "kalibrálni" a vevő által (Set-Top-box) mutatott értéket. Tehát ha a műszer 94%-os jelerősséget és 100%-os jelminőséget mutat egy adott csatornán, ezt felírjuk és a vevőn is megnézzük az ehhez tartozó jelerősséget és minőséget és a kettőből már kikalkulálhatjuk, hogy ez jó, vagy nem jó nekünk. Nyilván csatornánként eltérő értékeket is kaphatunk, ez megint sok mindentől függ, a felsoroltakon kívül is.

Üdv!

(#1009) szimi57 válasza Mikisys (#1008) üzenetére


szimi57
őstag

Ez azért vetődött fel bennem mert egy USB tunerrel fogtam PC-n a MinDig TV-t. Már régen nem méztem rá és most megdöbbentem, hogy a jelerősség és minőség is lement 100-ról 10-15 %-ra. Élvezhetetlen látvány fogad. Átdugtam az antennát a TV-re, ott szimtén. Ledöntöttem az antennát. Nem találtam szakadást vagy kontakt hibát sehol sem. Vettem egy beltérit. Ezzel megvan a 70 %-os jelerősség, a jelminőség 100 %. A látvány nagyon jó. Valszeg bedöglött az USB-s tuner, esetleg a PC-n kavarhat be valami, de már nincs kedvem tovább foglalkozni vele. Gondolom nem rossz ez a 70 % jelerősség a Kékestől kb. 120 Km-re.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1010) Mikisys válasza szimi57 (#1009) üzenetére


Mikisys
őstag

Az USB-eszköz valóban megadhatta magát. A 70%-os jel egész jó ilyen messziről. :)
-
Régen nem volt probléma, hogy dugtuk be a konnektorba a készülékeinket, mert legfeljebb FF-TV-készülék volt a szobában.
Ma már szinte mindent-mindennel összekötünk, dugunk, különféle kábelekkel és néha beüt a krach.
TV-Video-DVD, PC - kép és hang(!), tablet, mobiltelefon, LAPTOP+táp, Ipod, STBox, mi van még??!
Ezek összekapcsolása, hogy minden mindennel jól működjön, szinte lehetetlenség.
(Sok készülék kettős szigetelésű (mindegy a dugóállás?) és azokkal is van néha gond még így is!)
Sokat jelent a tápegységek, a készülékek hálózati dugójának a konnektorba való megfelelő potenciálú bedugása, amit egy egyszerű multiméterrel ellenőrizni lehet. Akkor jó, ha a készülék fém-háza, csatlakozója és a védőföld pontja között minimális feszültség mérhető. Meg kell jelölni a konnektor-dugóállását és így használni. Vélhetően igen sok kellemetlenségtől kíméljük meg magunkat és készülékeinket.
Szóval ilyesmi is lehet hiba okozója, a földelt antennán kívül.

Üdv!

(#1011) BTO válasza szimi57 (#1009) üzenetére


BTO
őstag

hangold ujra mert sok mux más frekire költözött.frekvencia.hu ha minden igaz az adótáblázat.

semmi sem tökéletes

(#1012) Mikisys válasza BTO (#1011) üzenetére


Mikisys
őstag

Na, még ez is, beleszólhat valóban a jelminőségbe.
:)

Üdv!

(#1013) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Van a lakásban 3 TV, de egyik TV-n sem fogható minden, azaz a 3 TV-n nem egyformán jönnek be, illetve nem jönnek be egyes csatornák (fő jel be, 3 felé elosztva ki. 1000 MHz-ig van a mostani egyszerű elosztó).
Kellene egy jó digitális kábel antenna jelerősítő. DIGI TV-m van amúgy.
Tudnátok ajánlani egy jót, ami megoldja a problémát?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1014) Mikisys válasza KisApám (#1013) üzenetére


Mikisys
őstag

A TV készülékek jónak mondhatók, fognak minden sávot?
A kapott jelszintek, jelminőségek mit mutatnak?
Nem biztos, hogy erősítőre lenne szükség, lehet, hogy egy jobb osztó, ami kevesebbet csillapít, az megoldja a gondot, de lehet jobb minőségű kábelre csere is, a segítség.
Ha mindenképpen kell az antenna erősítő, akkor teljes, vagy UHF-sávú, régebbi gyártású, vagy maszek(!), amelyik rendesen össze van rakva jobb lehet, mint egy új, miniatűr szerkezet.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1015) BTO válasza KisApám (#1013) üzenetére


BTO
őstag

nem mindegy hogy a hangolásnál jol adod meg a paramétereket,vagy rosszul,és nem mindegy gyors ,hálózat vagy teljes hangolást csinálsz.tvje válogatja hogy melyik hangolási formát kell megadni.
http://digi.hu/tv/csatornalista
aztán lehetséges hogy néhány digit csatornát csak kézi hangolásba tudsz csak berakni néhány tv tipuson.
ja és minium telektronik elosztót használj nem sima sárga kinai gagyit 350ft ért.

semmi sem tökéletes

(#1016) KisApám


KisApám
addikt

A Digi kiosztása alapján ott nem találom az egyik TV-n az az adást, ami a másikon megy.
Veszek egy jelerősítőt, kibírom, meglátom mi lesz.
Erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1017) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Volna egy olyan problémám hogy
a WayteQ hd 95 rf dvb-t vevőn gyenge a jel, 0-70 között
ugrál, ez a készülék a meló helyen van 3 éve, és kicsit sok a beton.
Mondjuk most kezdte 1 hónapja kb. haza vittem otthon stabil.
Gondoltam szükség lenne erősítőre. De milyen ha kell?
Véleményetek?

(#1018) BTO válasza KisApám (#1016) üzenetére


BTO
őstag

ha tulerősited a jelet akkor pixeles lesz a jó kép is,esetleg az se jön be.

semmi sem tökéletes

(#1019) BTO válasza cooi11 (#1017) üzenetére


BTO
őstag

lehet hogy másik , nagyobb nyereségü antenna kéne,és nem erősitő.[link]max ezt az erősitőt ajánlom,de be kell kapcsolni a boxba az erősitőnek a tápfeszt.

semmi sem tökéletes

(#1020) Mikisys válasza cooi11 (#1017) üzenetére


Mikisys
őstag

Inkább egy nagyobb, jobb nyereségű antenna és esetleg új antennakábel, ami nem toldott, hanem egyből megy a vevőbe.

Üdv!

(#1021) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Kábeltévéhez milyen erősítőt ajánlott venni? Van valami amire figyelni kell vásárláskor?
Gyenge a jel, ezt a szerelő is megerősítette. Rizsás a kép, de nézhető.
Kérdezzetek nyugodtan, nem tudom ilyenkor mit kell még leírni.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1022) BTO válasza Predator2 (#1021) üzenetére


BTO
őstag

ha van visszirány és ott modemmel van internet akkor ilyet[link]
ha nincs visszirány akkor nem kell viszirányos,de a szerelővel állitasd be müszeresen ,akkor tuti jó lesz.a bejövő kábelre kell kötni és utána szétosztani 220V kell odavinni.

semmi sem tökéletes

(#1023) meszi3


meszi3
tag

Helló!

Szeretnék egy antennát venni B20-as LTE-hez. Sajnos ami van a piacon emberi áron (~10 rugó) az mind szélessávú, "csak" 8-10 dbi-s. Arra gondoltam, veszek egy DVB-T-s antennát az pont ezen a szűk sávon működik, és ugyanazért a pénzért van 18 dbi-s is, pl ez [link]

Itt már csak egy gond van: az LTE szűrő amit direkt ráterveznek :W

Ha veszek egy szűrő nélkülit az jó lesz vagy sem, arra, amire én szeretném?

[ Szerkesztve ]

(#1024) matta2003


matta2003
tag

Sziasztok!
10 emeletes panelház 2. emeletére szeretnék antennát bekötni.

Az elképzelés: a tetőre telepítek egy antennát és szépen levezetem a lépcsőházban (ahol egyébként is jönnek le a tv/internet kábelek) a kábelt. A lakásban már ki van építve a hálózat.

A kérdéseim:
Mit kell beszereznem ehhez a mutatványhoz (antenna, kábel, jelerősítő, egyéb?), milyen termékeket javasoltok? A Szerintem legalább 30m kábel lenne mire a szobába ér. Pár kilóméterre van az adótorony, csak a szobaantennával eléggé szétesik néha az adás.

Esetleg elég lenne valami jelerősítő a mostani szobaantennához ?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

nem 21 éves vagyok...

(#1025) BTO válasza matta2003 (#1024) üzenetére


BTO
őstag

a szobaantennád az erősitős? mert a pár kilóméterre levő torony jelét tulerősitheti és attol esik szét a kép.
milyen is az a szobaantenna?

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#1026) matta2003 válasza BTO (#1025) üzenetére


matta2003
tag

Ilyen:
link

nem 21 éves vagyok...

(#1027) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Ma délután az utcánkban csapott be egy villám. Szerencsére az összes berendezésem túlélte, kivétel a szobaantenna 5V-s erősítése.
Nem ismertek Budapesten boltot, ahol holnap tudok venni helyette másikat?

(#1028) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#1027) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tárgytalan. Tönkre ment az antennám is, cseréltem.

(#1029) BTO válasza matta2003 (#1026) üzenetére


BTO
őstag

az a 36dB erősités az sok a közeli toronyra
:W

semmi sem tökéletes

(#1030) zsoky


zsoky
csendes tag

Sziaszok!

A következő problémával fordulok hozzátok:
Adott egy nagyobb családi ház 5 db TV-el. Mindegyik DVB-C tuneres.
A bekötés:
Bejövő kábelen van egy 4 es elosztó 3 db tv-el egyikhez 15m másikhoz 5m a harmadikhoz 1m kábellel csatlakoznak a TVék.
A 4. aljzaton van egy PMA 116 os erősítő amiből 10m kábel után egy 2-es elosztóba megy a jel ebből 10m illetve 14 m kábel után csatlakozik a TV hez.
Sehol nincs sajnos aljzat csak simán a tv re van kötve a kábel.
Mindegyik kábel 3x árnyékolt 75 ohm.RG-6 illetve RG-6U
És a probléma a következő lenne:
Annál a TV nél ami a PMA 116 után van kötve és 2 elosztóval , hogy a 138 Mhz veszi viszont a 146 Mhz már nem. pedig a sávszél 8Mhz szimbólum s: 6875 mod: QAM 256
Adott 8Mhz szépen átjön viszont a következő nem.
Szerintetek a erősítő döglött meg vagy mi lehet a hiba illetve ti hogyan csinálnátok meg ezt a hálózatot.

U.i: Volt már a PMA 116 az elosztó elött is de akkor is ez volt a hiba de csak a 2 splitter mögött (a splitter is cseréve lett) illetve a TV amin fenn ál a hiba egy Blunkp(fene se tudja le írni emlékezetből a nevét) TV.

[ Szerkesztve ]

Üdv M. Zsolt (Zsoky)

(#1031) Mikisys válasza zsoky (#1030) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez így nem jó, az igaz.
A bejövő kábelbe megy az erősítő, utána a közelebbi TV-készülékekhez leágazó(nem osztó!) 3-osztott kimenettel, egy kimenet pedig viszi tovább a jelet, ez mehet tovább a távolabbi készülékekhez, majd azok előtt kell a további kettes osztó.
Olyan leágazót kell választani amelyiknek kicsi a csillapítása, tehát nem -16dB-es, hanem mondjuk csak -8,5dB-es az osztása.
Ha a jelszintek így megfelelőek, akkor be kell jönnie a hiányzó csatornának is.
Ha ez még kevés, de már jobb, akkor a két távoli TV-osztója elé kell egy újabb erősítő, amibe csatlakozik a kettes osztó. Van olyan erősítő is, aminek eleve két kimenete van, tehát osztott. Ez mehet a távoli készülékekhez.
Sok sikert!

Üdv!

(#1032) zsoky válasza Mikisys (#1031) üzenetére


zsoky
csendes tag

Javitom magamat nem osztok hanem leágazok. De lehet a tul nagy csilapitás lesz a hiba. Kicserélem kisebbre.

Üdv M. Zsolt (Zsoky)

(#1033) Mikisys válasza zsoky (#1032) üzenetére


Mikisys
őstag

Javult a helyzet?

Üdv!

(#1034) drstein


drstein
tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem: Bekötöttük a kábel tv-t internettel(UPC), de rossz volt a jelminőség, ha számítógép erős adatforgalmat generált (pl játékok frissítés, nagyobb fileok feltöltése) a tv adás nézhetetlenül akadozott, vagy nem is ment, plusz pár csatorna egyszerűen be se jött. A szerelő megállapította, hogy a lakásban van a hiba, mivel direktbe bekötve nem jelentkezett a probléma. Felkutattam hol jön be a lakásba a kábel, és rájöttem, hogy az előttem lakó 3 felé osztotta a bejövő jelet egy osztóval. Nekem csak egy kell, így kiiktattam az osztót, és direktbe összekötöttem a két kábelt F-toldóval, ami javított a helyzeten (jelerősség max, de zajos), de nem lett elfogadható. Pár másik csatorna tűnt el, és a műsor visszanézési szolgáltatás is akadozott. A settop box menüjében nézve a jel erősséget és tisztaságát, akkor érte el a legjobb arányt, mikor visszakötöttem a 3-as osztót és a szükséges kimenet mellé bekötöttem az egyik szükségtelent is.

Megoldható valahogy, hogy az elosztót dobva, direkt bekötésnél valamilyen zajszűrő/erősítő beiktatásával elérhessem, hogy a jel elég erős és zajmentes legyen?

(#1035) _Roy_


_Roy_
tag

Sziasztok!
Egy dvbt tuneres tvn szeretnénk a tv2/rtl vételét megoldani most lepke antennával van vétel, de szeretném lecserélni egy funke dsc310re. Elég ez nekem, ha a hármashatárhegyi torony pont szemben van és szabad a rálátás!? Vagy mást ajánlanátok.

(#1036) _Roy_ válasza _Roy_ (#1035) üzenetére


_Roy_
tag

Ja, légvonalba 5km a távolság

(#1037) Mikisys válasza drstein (#1034) üzenetére


Mikisys
őstag

Elvileg igen.
Új, legalább kétszeres árnyékolású koax-kábel kell, ami csak a becsatlakozásnál és a készüléknél van csatlakozóval ellátva és bekötve. A toldás-csatlakozás ront a jelszinten és a kétféle koax-kábel szintén lerontja a jelminőséget.

Üdv!

(#1038) Mikisys válasza _Roy_ (#1036) üzenetére


Mikisys
őstag

Jó az a lepke-antenna, miért változtatnál?
Ennek tápfeszültség is kell, anélkül nem működik, meg egyéb gondjai is lehetnek, a rögzítése például.

Üdv!

(#1039) drstein válasza Mikisys (#1037) üzenetére


drstein
tag

Köszönöm a választ! A kábel kicserélést szerettem volna elkerülni, de akkor úgy néz ki nincs más megoldás.

(#1040) _Roy_ válasza Mikisys (#1038) üzenetére


_Roy_
tag

Pont az a gond h a lepke antennát nem szeretném a ház oldalára rögzíteni. Inkább 1 ilyen kis antennát. De akkor ez nem jó táp nélkül ilyen közelségbe? A lepkét meg ha a padlástérbe teszem a beton cserepet nem kedveli 😒

(#1041) Mikisys válasza _Roy_ (#1040) üzenetére


Mikisys
őstag

Táplálás nélkül olyan, mintha nem lenne antennád.
A STB adhat ki +5V-os tápfeszültséget, menüben állítható, de a TV-készülékek nem adnak az antenna felé táplálást.
Ha jó a rálátás az ablakból az adóra, akkor elég lehet egy fólia antenna is, amit az ablakra lehet ragasztani, vagy a falon kívül az ablak keretre lehet felerősíteni egy egyszerűbb huzalantennát.

Üdv!

(#1042) _Roy_ válasza Mikisys (#1041) üzenetére


_Roy_
tag

Kaptam kölcsön egy ilyen antennát tápot nem kap csak koaxot. Beltérbe nem jön be vele a tv2/rtl/m2. Kint nem tudtam vele próbálkozni.
Viszont 1m-es koax kábel csak kilóg a tvből én megfogom és minden bejön. Szóval rajtam kívül még milyen lehetőségek vannak, akár beltérre is!?

(#1043) Mikisys válasza _Roy_ (#1042) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez nem jó neked egyáltalán!
Nem abban a sávban működik, amire szükséged van: Egyébként ez is aktív-antennának látszik, vagyis kell neki tápfeszültség.
Ne foglalkozz ilyenekkel, próbálj meg egy darab drótot az ablak keretre rögzíteni, csak próbára és ha azzal jön minden, akkor azt a drótot kell esztétikusan elrendezni, rögzíteni az ablak-keretén.
Én például az ablak keretére felül régi TV-szalagkábelt ragasztottam fel, kb. 2x60cm-es darabot és ahhoz forrasztottam hozzá a koax-kábelt, ami a TV-be megy és így tökéletes minőségben fogom az ingyen fogható csatornákat.
Esetleg beltéri aktív-antenna, aminek van saját tápja, azt bedugod a konnektorba és a kimenetét pedig a TV-be, koax-kábelen keresztül.
Rálátás a lényeges, hogy az antenna bárhol is van, meg bármilyen legyen, lássa az adótornyot, tehát arra kell irányítani.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1044) forten válasza KisApám (#1013) üzenetére


forten
tag

Elég sok infót nem írtál le.Például milyen tv,amin nem jön be az adás,katódsugaras,vagy modernebb?Milyen elosztód van?
Elég sok hiba lehetőség van.Rossz minőségű vezeték(réz árnyékolt,vékony "tescós"kábel),csatlakozónál egy árnyékolás feltekeredik,a rézre, fali aljzat szintén tudja "vágni"az adókat,rossz minőségű splitter,vagy tönkrement az a leágazása.Például van -e a tvéd-ben hipersáv ,ha analóg adásról beszélünk.
Mindenesetre,az erősítőt semmi esetre nem javasolnám neked,mert csak gerjedni fog az egész,és a többi tv-n se fogod nézni,az adást.Valamint,Te magad is keírtad,a másik 2 tv-n jó,tehát nem jelerősség gondod van.
A hibát kell megtalálni!!

"Hol volt,hol nem volt..."

(#1045) _Roy_ válasza Mikisys (#1043) üzenetére


_Roy_
tag

Csináltam egy szigetelésnél használt fém profilból és koax kábelből antennát, amivel bejönnek a csatornák.
Szóval ez is jó meg ha esztétikusabban szeretnénk, akkor a jelerősítős szoba antennát fogom kipróbálni.
Köszi a segítséget.

(#1046) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e esély arra, hogy a kültéri antenna (elég öreg antenna) károsítja a TV-t. Előre is köszönöm a segítséget.

(#1047) forten válasza BK87 (#1046) üzenetére


forten
tag

Hello.

Ha,csak a villám bele nem csap,nem gondolnám.
Milyen károsítására gondoltál?

"Hol volt,hol nem volt..."

(#1048) motoroscsaj


motoroscsaj
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Philips SDV5120/12 digitális TV antennát. Összeköttetem a TVvel, manuális kereséssel a 49es csatornán végre meg is találtam a MO. - n ingyenesen fogható tv csatornákat. El mentettem a program listát is, viszont se hang, se kép. Guide - ban megjelennek a csatorna nevek, sőt, infó és teletext is bejön, de azon felül semmi. Jelszint erős a TV mérője szerint. Van valakinek valami ötlete, hogy hogyan bírhatnám rá a technika ördögét, hogy legyen végre kép és hang is? :D

(#1049) forten válasza motoroscsaj (#1048) üzenetére


forten
tag

Már soha nem tudjuk meg ,mi lett a megoldás?!

"Hol volt,hol nem volt..."

(#1050) Mikisys válasza motoroscsaj (#1048) üzenetére


Mikisys
őstag

A TV milyen, mert nem mindegy, hogy milyen jelet kap attól a digitális(?) antennától.
Egyébként el kell olvasni a manuált, abban elvileg le van írva minden fontos dolog.
-
Lehet, hogy már működik?
Megírhatnád.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.