Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) BTO válasza rauschie (#200) üzenetére


BTO
őstag

nnnaaaa. akkor a második tipus az un. szélessávu antenna .az első csak UHF 21....

a 01 MTV 1 azt 1-k se tudja.

a második lenne az optimális elméletileg,de helyesen kell bekötni.

SZIM szélessávu az nem igazán létezik,ha bár henger alakuba nálunk az upc vagy az elődjénél kábelkom volt 1 hengeres alaku 300/75 szimmetrizáló.

a harisnya-árnyékolás- nem összekötendő a középső ér-melegér-még pici zárlat se mert akkor szart se és semmi,mert max a kábelt használod antennaként.

semmi sem tökéletes

(#202) BTO válasza rauschie (#200) üzenetére


BTO
őstag

digit adáshoz mpeg-4 veő kell vagy box vagy valami uj lcd v. plazma tudja ezt DTV vagy mi a fax van kiirva a surce menübe tv ,dtv av1 av2 hdmi1 hdmi2 ien bemenetek közt válogathatsz.

hagyományos TV-be még nem láttam DTV- vevő beépitést.tehát box.annyi box ahányí tv-d van . SZOPÁS!

de ki nem szarja le az átlag POLGÁRT!
az EU is és MO is.sajna! :W

semmi sem tökéletes

(#203) rauschie válasza BTO (#201) üzenetére


rauschie
senior tag

Ezt egy kicsit amatőrebb nyelvre lis lefodítanád, ha ha szépen megkérlek? :B
A második antenna van, ez biztos. Mit kell venni (linkkel esetleg) és hova kell kötni, hogy jó legyen?

(#204) BTO válasza rauschie (#203) üzenetére


BTO
őstag

minjá körbe kukkolok a google segitségével.

semmi sem tökéletes

(#205) BTO válasza rauschie (#203) üzenetére


BTO
őstag

http://www.ostelsat.hu/antennaszimmetriz_lo_sa_iii-v_C0003.htm

http://www.ostelsat.hu/antennaszimmetriz_lo_sa_i-v_C0005.htm

ezeket az antenna kapcsaira, csavarjaira kell kötni a dipolnál, és mejd vagy teljes sávba illesztik az antennát 300 ohm-rol 75 ohmra.-koax-

semmi sem tökéletes

(#206) BTO válasza BTO (#205) üzenetére


BTO
őstag

ezeket lehet hogy pesten is megkapod antennás boltba csak lehet hogy kicsit másképp hivják vagy néz ki.

semmi sem tökéletes

(#207) rauschie válasza BTO (#206) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszönöm! :R Ezek szerint ha bekötök egy ilyet elvileg müködnie kéne? Erősítő, vagy ilyesmi nem kell? koax egyik vége a szimmetrizálóba, másik a tévébe és kész?

(#208) BTO válasza rauschie (#207) üzenetére


BTO
őstag

közel vagy az adókhoz akkor erösitő 1-2 TV-nek nem kell! elég az antenna helyesesn bekötve.

semmi sem tökéletes

(#209) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

BTO privi ment.

(#210) BTO válasza Csaszykj (#209) üzenetére


BTO
őstag

megnézem.

semmi sem tökéletes

(#211) kop8


kop8
őstag

Helló, kábel tv-t használok lcd tv-vel és ehez kéne valami olyan erősítő ami jó is valamire, ha tud valaki valamit Írhatna.
Köszi!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#212) BTO válasza kop8 (#211) üzenetére


BTO
őstag

miért kéne az LCD TV-hez erősitő a kábelTV-hez????
hány felé van elosztva a KTV hálózat????

mert kb minden szolga 3 TV-re elegendő jelet nyom a lakásba.ha hagyományos TV-n jó a kép akkor sajna szar az AGC fokozat az LCD tV-dbe bármit is mond a szerviz. :K

semmi sem tökéletes

(#213) kop8 válasza BTO (#212) üzenetére


kop8
őstag

4 felé van osztva és van olyan adás amin rossz a kép.
mi az a AGC fokozat, hogy tudom megnézni??

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#214) BTO válasza kop8 (#213) üzenetére


BTO
őstag

AGC= automatic gain control

a TV automatikus erősités szabályózja.

ha 3 TV-s elosztáson OK a kép minőséged ,akkor erősitő kell és nagyszintü CATV-s.

PL. ien:http://www.ostelsat.hu/antenna_h_zer_s_t_ha-023_terra_R82290.htm

semmi sem tökéletes

(#215) kop8 válasza BTO (#214) üzenetére


kop8
őstag

Mire képes egy ilyen erősítő, látható javulást érne el?
Ja, még van egy erősítő itthon amit régen használtun amikor még antennát használtunk csak nem merem rátenni a tv-re mert félek hogy kárt tesz benne! Lehetséges hogy jó lenne valamire? Mert mikor használtok szép képet csinált.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#216) BTO válasza kop8 (#215) üzenetére


BTO
őstag

biztos hogy jobb a kép,de az osztásokat jol kell kiszámolni.
pl beér kb 70 dB ezt erösiti az erösitö + 28 dB-vel az 98 dB ezt kell ugy elosztani,csillapitani,hogy 65-70dB nél ne menjen a TV-re mert akkor tulvezérlödik és ugy néz ki a kép mintha nem is erösitetted volna.tehát kell 1 20dB csillapito és 1 négyes oszto aminek 8dB a csillapitása. igy kapna a TV 70 dB mert a kábeleken is veszik a jel mig a TV-hez ér.

a régi antennákra valo erösitö valszinü nem lesz jo,mert nem sok csatornás átvitelre készült.

amugy az erösitötöl nem mehet tönkre a TV max az AGC nem tuja a nagy jelet lekezelni,és ua.csunya kép lesz mintha nem lenne erölködö. :K

semmi sem tökéletes

(#217) kop8 válasza BTO (#216) üzenetére


kop8
őstag

Oké köszi a segíttséget!!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#218) jozsi86


jozsi86
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy eddig a kábeltv-re 4 tv volt kötve, még nézhető minőségű volt, de ma jöttek ki a szerelők átkötni mert kombinált csomagot rendeltünk és így lett mellé egy 6 megás net is. Sajna a kép is romlott a tv-ken és a net is szakadozik. Rámértek a bejövő kábelra és már ott is csak 67 dB volt semmi elosztás nélkül.Mondta hogy ide erősítő kell nem is akármilyen (vmi visszacsatolós) a net miatt ami náluk 18e ft :F . Nem tudtok vmi olcsóbb megoldást, vagy olcsóbb erősítőt ajánlani? Köszi.

(#219) SonicBoom


SonicBoom
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja esetleg valaki, hogy a Széchenyi-hegyi vagy a Száva utcai DVB-T adó teljesítményét mikortól emelik 50kw-ra?

Most zuglói téglaházban se szobaantenna, se tetőantenna + 18dbi erősítő sem elég ahhoz, hogy bármelyik adót megtalálja az USB-s TV tunerem.
(Bezzeg a mátyásföldi antenna szaküzletben pikk-pakk volt kép...)

(#220) zhagyma válasza SonicBoom (#219) üzenetére


zhagyma
őstag

2009.12.31-ig Katonai jellegű korlátozás feloldása. Valamennyi adóteljesítmény emelés lesz.
20011.12.31-ig Analóg sugárzás lekapcsolása = 50 kW.

Rossz helyen laksz. Sajnos ...

(#221) SonicBoom válasza zhagyma (#220) üzenetére


SonicBoom
csendes tag

Köszönöm a választ!

Ugyanitt DVB-T tuner eladó... :O

(#222) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok a következő dolgokban, így hát gondoltam megkérdezem ti mit mondtok.

Adott egy hosszú vidéki ház, 4 helységgel ahová helyi kábeltévé megy be.
A bejövő kábeltévé-re egy Antenna Közösítővel rá van dugva egy GeoVision GV600-as kártya, ami 16 kamerát működtet. Konkrétan nem tudom a modulátor márkáját és tipusát, amin megy a közösítőbe a jel, de később leírom ezt is, magyar termék asszem.
A probléma ott kezdődött, hogy megkért a tulaj, hogy a PC tv-out-ját vezessem már el neki az iroda jellegű pici helyiségből a konyhába, levegőben kb 7-8 méter.
Felvittem egy 75 Ohm-os gyenge minőségű Coax kábellel a jelet, majd lehoztam a kért helyre, max 10 méter a kábel amin kapja a jelet a TV.
A Coax két végére közepes minőségű RCA csatlakozókat forrasztottam, egyik végét a gépbe a másikat a TV-be.
A kép nem romlott szemmel láthatóan, szép lett a kép, de viszont előjött egy probléma:
Ha be van dugva a helyi kábeltévé a tv-be akkor le & fel mászkál a kép, viszont ha kihúzom akkor minden rendben. ( Ez a része már nem érdekel, a szemcsés, kásás kép amit lejebb említek az érdekel már csak! )
Azóta már lecseréltem az Antenna Közösítőtől a Coax-ot, raktam fel egy 8-as Splittert, és rosszabb lett a kábeltévé, ami eddig tiszta volt most zavaros, de a tv-k hez lemenő kábelt nem cseréltem le. ( nem akartam a fullos lakást összeporozni azzal hogy ledugom a Coax-ot )
Az antenna közösítőt már fordított bekötéssel próbáltam helyettesíteni, de nem változott semmi sem.
Lecseréltem az egész rendszer Coax kábelezését, gyenge minőségű a legeslegolcsóbb Coax, F csati, slpitter stb... Ezeket adták h csináljam ebből.
Full kicseréltve, szemcsés , 1-2 csatornán pedig kásás a kép, szarrabb lett mint amikor hozzányúltam...

Mozgattam az egyik tv bemenőjénél a csatlakozót, néha kitisztúl, de amint elengedem visszamegy szemcsésbe.

Próbáltam már kb 4 féle csatlakozót rakni a végére, érintkezik velük rendesen, de szemcsés marad a kép.

Már a kiakadás szélén állok lassan...
Bánom hogy belekezdtem! :O
A lakásunkban ugyanezt a kábel-tv-t 5 szobába osztottam el, és semmi gond nem volt.

Lehet az, hogy a csatlakozók és a gagyi minőségű Coax amit felhasználtam ezt eredményezze?

A Coax külső erén ezüst színű a kábel, forrasztani sem lehet, nem tapad rá a cin, forrasztóvízzel sem! Übergagyi ukránból behozott a kábel amúgy, 75 ohm-os.

Kéreném a segítségetek! :R

(#223) Csaszykj válasza Csaszykj (#222) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Valaki esetleg tud megoldást a problémámra?

(#224) BTO válasza jozsi86 (#218) üzenetére


BTO
őstag

de lehet occsob,csak akkor az első leágrol kell venni a netet és a töbit csak sima előreirányos erösitővel lehet erősiteni.
általában 4 vételi hely amit kibir a hálózat,és annyira is adnak a szolgák lehetőséget,vagy uj előfizu +-ba és akkor lesz még 1 bejövö kábel.

semmi sem tökéletes

(#225) BTO válasza Csaszykj (#222) üzenetére


BTO
őstag

"Mozgattam az egyik tv bemenőjénél a csatlakozót, néha kitisztúl, de amint elengedem visszamegy szemcsésbe."

na annak a TV-nek el van törve a bemenetén a melegér csati a tunerba. :K

semmi sem tökéletes

(#226) ziarimotachi


ziarimotachi
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem antenna erősítő ügyben, sajnos nem nagyon értek hozzá.
Tudtok ajánlani olyan erősítőt ami elbír 4db TV-t és elég jó árban van?
A TV-k 10-25 méterre vannak egymástól egyik iskola kollégiumában.

A problémám az is hogy a fő ág fogalmam sincs honnan jön be eltűnik a szekrényben aztán a falban. Valaki bekötögette őket kb. 100 éve és most engem kértek meg csináljak csodát.
Ha 1 TV-t kötök rá egy kisebb erősítővel (1bemenet+ 1 kimenet) amit valami okos itt megvett jó a kép de kellene rá kötnöm 1 LCD-t + egy sima TV-t is ami 25 méterre van. Rákötés után LCD képe már hangyás.
Kábel TV van.

(#227) BTO válasza ziarimotachi (#226) üzenetére


BTO
őstag

elosztókat kéne alkalmazni,vagy soros dugaljakat.
hány csatorna van a KTV-n?hogy megy a kábelezés a tv-k felé??

semmi sem tökéletes

(#228) ziarimotachi


ziarimotachi
tag

Koax kábellel megy és kb 15-20 csatorna van, ami még érdekes, hogy sok adás tökéletesen jó képpel jön az első TV-re de pl. az RTL,TV2 hangyás.
Ilyen elosztókra gondolsz?

mert ilyet már raktam be kettőt.

(#229) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Lenne pár kérdésem.
Otthon fibermail szolgáltató álltal van adás. Bejön a drót fent leágazik a net majd bemegy a jóféle házi áramos erősítőbe abból ki 1m koax majd egy 6-os osztóba ami el van vezetve a helyiségekbe. Összesen 3 helyiségben használunk tvt. A földszinti két helyiségben elfogadható a minőség, fent viszont az "új" lcd-n nem vmi. jó vízszintesen csíkos kicsit amikor a kábeltv-s volt kint azt modta hogy kicsit erős a jel, de 3 tvt el kell vinnie erősítővel tisztán próbálgatni kell állítgatni az erősítőt. Aztán állítgattuk akkor meg lent lett rosszabb. Aztán betettem közvetlen a tv bedugó elé egy kis hengeres fém cuccot amit még régen az egyik albérletből mangeltam. Amikor kint volt a kábeltv szerelő akkor ő is le akarta nyúlni mert ki volt téve az asztalra egy csomó dugasz és kivette pont azt mert azt mondta "ez egy szűrő ilyet csak kábelszolgáltató ad" én meg mondtam tedd csak vissza!
De a lényeg a szűrőtől nem javult a jel. Pedig a tvben van vmi adásjavítás funkció is.
Mit kéne csinálni hogy éles legyen a kép? (Mert a kábeltv-sek szerint a központban és nálunk is minden rendben van. Amúgy nem nagy zavarról van szó csak én penge éles adást szeretnék)
A másik kérdés. A szüleimnél is van egy legalapabb kábeles előfizetés (invitel). Meg egy ezeréves antenna amivel pár (6-9)éve (1tv-vel) fogták a gyöngyöst szlovák vmit... Most 3 tv-vel csak m1 tv2 rtlk jön.. +a kábelesek Pár hónap múlva szeretnék lecserélni az előfizetést egy dvb-t tunerre meg egy hozzá szükséges jóféle nem drága antennára. Kérdés milyen antenna kell ahhoz hogy fogjanak pár helyi adót pl.: szolnok tv ... + a jelenlegi digitális adásokat?
A helyiség Szolnok és Jászberény között van.
Köszi!

(#230) zhagyma


zhagyma
őstag

Üdv!

Otthoni koax hálózat "táplálására" néztem ki ezt az erősítőt "szimpatikus" paraméterekkel. Terra House Amplifier HA126R65 Van valakinek tapasztalata vele, vagy esetleg a gyátóról valamilyen vélemény? Gondolom lehet még a piacon hasonló paraméterű típus más gyártótól az ár / érték arányt figyelembe véve ?

(#231) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

A szüleimnél nincs bekötve a kábelTV, szóval antennával fogják az M1, TV2 és RTL KLUB műsorát. Az első kettő tiszta képet ad, de az RTL-nél középen keresztben van egy kb 5cm-es csík, ami oldalra eltorzítja a képet, és így eléggé nézhetetlen a dolog. Nem tudjátok mitől lehet? A csatorna jól be van hangolva, szóval nem tudom mi lehet... :(

facebook.com/SzeretekMozizni

(#232) andy83 válasza andy83 (#231) üzenetére


andy83
aktív tag

Már csak rövid ideig leszek náluk, ha esetelg vki tudja a hiba okát, nyugodtan megoszthatja velem is... :K Köszi! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#233) BTO válasza andy83 (#232) üzenetére


BTO
őstag

valszinü nem 1 irányból vannak az adók.vert jelet vesz az antenna a rossz képü csatin,vagy más csatornán kell keresni 1 jobb képet.de merre is van ez kishazánkban??

semmi sem tökéletes

(#234) ladisz2


ladisz2
tag

A kis hengeres fém cucc neve: PCT-HPF80-NNH 80 Mhz High Pass Filter.Ma kivettem mert elég szar volt a kép, nem lett tőle jobb. Szerintetek van értelme betenni a TV és az elosztó közé vagy ezért ne vágjam meg? Milyenszköz javitana a képminőségen?

(#235) FlashBird


FlashBird
tag

Sziasztok!

T-home-os Sat-tv-t szeretnék szétosztani 2 tv-re. Van egy 3,5 dB-s Splitterem, Koax-kábelem de vmiért nem jön össze, tudna vki segíteni ebben mit ronthattam el?

(#236) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!
Nekem ilyen elszotóm van:

Ez jónak mondható? Mit jelent az a közepén hogy -120dB, kicsit sok lenne csillapításnak nem? :F

(#237) zhagyma válasza smog86 (#236) üzenetére


zhagyma
őstag

Kiváló. Hol vetted? adatlapok A csillapítás -3.5 dB, 7.5dB, ... a -120 dB az árnyékolásra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#238) smog86 válasza zhagyma (#237) üzenetére


smog86
senior tag

UPC adta amikor bekötötték a netet...
A számítógépbe van egy tv tuner, azon mégis elég vacak a kép, azt hittem az elosztó a rossz. Kábel is tri-shield, akkor nem tudom mi lehet.

(#239) zhagyma válasza smog86 (#238) üzenetére


zhagyma
őstag

Gondoltam. A UPC használja nem véletlenül. Ez egy unbalaced típus. A kimeneteken nem egyforma a csillapítás. A legkisebb értékű csillapítású kimenetre kösd a TV tuner-t. Ha ez a splitter mondjuk a második osztó a "láncban", akkor nagy valószínűséggel kevés a jelszint a tuner bementén. Passzív elemekkel a legoptimálisabb megoldás az előfizetői pont után alkalmazni egy osztót (ahány vételi hely) és elvinni mindenhova külön tri-shielded koax-al CommScope F677 TSV a jelet. Ha ez kevés lenne, akkor házerősítő az osztó elé. Egyébként milyen tuner és analóg vagy digitális adással van baj?

Ui: Mondjuk ha a net megy azon a kábelen, akkor a tunernek is menni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#240) smog86 válasza zhagyma (#239) üzenetére


smog86
senior tag

Egy elosztó van és az elosztó után 15m kábel.
Esetleg még ilyen [link] vagy ilyen [link] kábelre érdemes lenne váltani? Vagy milyenre?

UI: Analóg és UPC-s net már megszünt és legkissebbre van rakva a tuner. :)

[ Szerkesztve ]

(#241) zhagyma válasza smog86 (#240) üzenetére


zhagyma
őstag

Tri-shielded kábelt nem érdemes feltétlenül jobb tri-shielded-re váltani, mert a jelszinted nem lesz nagyobb, csak a összesedett zavarjel lehet kisebb (kábelcsillapítás: kb. 0,2-0,3 dB/m). Ha ezt hozzáadod az osztó csillapításához, meg rászámolsz a csatlakozókra 0,5 dB / darab, akkor 12,5 dB lesz a csillapítás. Ezt még elbírhatja a bemenő jel szintje. Mivel ezek a csillapítások magasabb frekvencián nagyobbak, jó lenne tudni, hogy a tunered által vett adók mindegyike rossz, vagy csak a magasabb, vagy alacsonyabb frekvenciákon vett adók? Digitális ?

[ Szerkesztve ]

(#242) smog86 válasza zhagyma (#241) üzenetére


smog86
senior tag

Ha kevesebb zavart szed össze nem lesz jobb a képe?
Valamiért csak drágbbak azok a kábelek, vagy nem számít?
Megnéztem: DigiSport 231,25, RTL klub 559,25, mindkettő vacak, TV2 is szokott, az az RTL mellett van.
Analóg.

[ Szerkesztve ]

(#243) zhagyma válasza smog86 (#242) üzenetére


zhagyma
őstag

De jobb lehet egy jobban árnyékolt kábellel, ha "zavarjel" okozza a rossz vételt. Ekkor csökkenhet a zavarjelek szintje, de nem nő a hasznos jel szint, csak a különbség. Ha kevés a jelszinted, amit a szolgáltató átad (kábeltv), akkor kevesebb zavarjel lesz, de az adás ugyanolyan "rossz" maradhat. Minden esetre el kéne dönteni, mitől rossz az adás? Milyen zavarok vannak a képen. Hány TV üzemel a hálózaton? Ha lehúzod a többit változik-e valami? Ezek után érdemes vásárolni ... A csatlakozók esetén jobb lenne a crimpelt, vagy komperessziós változat, ha megoldható. És végső esetben egy "házerősítő" segíthet.

(#244) moha21 válasza smog86 (#242) üzenetére


moha21
addikt

Esetleg földhurok nincs-e a Tv hálózatán..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#245) monosz válasza FlashBird (#235) üzenetére


monosz
őstag

A T-home-os Sat-tv beltéri egység,RF kimenetét kell szét osztani,ha van rajta.Ha csak video,ill audio kimenet van az egységen,akkor max.SCART osztóval tudod.
(nem szokott beválni)
De sajna csak azokat az adókat látod a másik TV-n is,amit a beltérin kapcsolsz!
A megoldás: DUAL fej.ill. két beltéri egység,és onnantól kezdve,függetlenül nézheted az adókat a két TV-n.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#246) smog86 válasza zhagyma (#243) üzenetére


smog86
senior tag

Tehát az nem elég ha nincsen bekapcsolva a többi TV ki is kell őket húzni?
Krimpeltet hogy lehet egybe venni? És mi az a komperessziós változat? RF kábelről tudok, olyannal már próbáltam, kicsit jobb volt vele, de nem számottevően.

Ui. Tuneren kívül még két tv megy róla éles, szép képpel. :U

[ Szerkesztve ]

(#247) zhagyma válasza smog86 (#246) üzenetére


zhagyma
őstag

Mivel a másik két tévé "szép képpel" üzemel, nem kell lehúzni semmit. Ezek szerint a TV-k számára megfelelő a jelszint. A probléma a tv tuneres ágra korlátozódik. Mivel a tuner ágon az osztó csillapítása 3,5 dB míg az egyik TV ágon 7,5 dB, ezért feltételezhető, hogy a tuner ág kábele sem hosszú és elégnek kell lennie a jelnek. Szóval milyen kábel / csatlakozóból készült a tuner ág kábele? Csavaros F csatlakozó és antenna csatlakozó ?

Az RG6 típusú 75 ohmos koaxra használható csatlakozó típusok. A csatlakozásminőségét tekintve az erősorrend legrosszabb -> legjobb:

Csavaros. Rá kell csavarni a koaxra.
F csatlakozó

Crimp. Hatszög alakra préseli a csatlakozó nyakát.
F cstalakozó
Crimp szerszám

Kompressziós (Préselős). A csatlakozó két részét egymásba tolja. Kicsit szexi .. :)
F csatlakozó
Kompressziós szerszám

Ui: Igaz a tunerek lehetnek érzéketlenebbek egy TV tunerjénél, de azért annyira nem.

(#248) smog86 válasza zhagyma (#247) üzenetére


smog86
senior tag

Hát csak csavarós módszerű...nincsenek nekem ilyen célszerszámaim. :(
Tv-nél meg sima antenna kábel.

UI: Lehet jobb lenne egy RF kábelt vennem? De abból nem láttam 15m-est.

[ Szerkesztve ]

(#249) zhagyma válasza smog86 (#248) üzenetére


zhagyma
őstag

Értem. Hát az a koax nem "RF" (radio frequency) koax? Mi van ráírva a burkolatára?

(#250) zhagyma válasza zhagyma (#249) üzenetére


zhagyma
őstag

Még egy dolog. Én eddig úgy gondoltam az osztó 3,5 dB-s kimenetén van egy 15 m hosszú RG6 tri-shielded koax (mondjuk RF). Az oszó felöli oldalon egy csavaros F dugó, a TV tuner oldalon meg egy csavaros antenna dugó. Te említést teszel "sima" antenna kábelről is? Az hol van, hogyan van és mire van bekötve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.