Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) BTO válasza Oliverda (#550) üzenetére


BTO
őstag

az a baj a kisebb lepke nem erősitős és 60kmre azért nem árt erősitő legalább 1 15-20dB-s
[link]ez az antenna lehetne.
[link]ez meg az erősitő

semmi sem tökéletes

(#552) Oliverda válasza BTO (#551) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem az is megfelelne, ha a mostani egyetlen lepkéről menne a cucc, feltéve ha teljesen üzembiztos, és nem zavarják egymást a különféle rákötött egységek.

Az antennát még tavaly vettem a TV kártyás géphez. Ebben van valamilyen erősítő, ami ha nem tévedek, akkor nem az antennánál van, hanem a kábel gép felőli végén, a csatlakozó műanyag fejében. Anno erről levágtam a gagyi kínai adaptert, és inkább rákötöttem a gép tápegységének egyik 12 voltos ágára. Azóta sem volt gond vele.

Most akkor valami elosztó kellene az antennához a padlásra, amivel egy ágon elindulnék a másik szobához, ahol a DVB-T STB és a rádióserősítő van. Miután lent vagyok a szobában ismét tovább kéne osztani a kábelt, aminek az egyik vége menne a rádióhoz, a másik pedig a boxhoz. A boxhoz gondoltam a Terra AB011 erősítőt, ami egy USB-s tápfeladón keresztül kapná az 5 voltot a box egyik USB portjából. Ezt azért szeretném, hogy csak akkor kapjon tápot az erősítő, amikor szükség is van rá, ergo amikor megy a box.

No, szerint ez így működhetne? Nem zavarná egymást a 12 és 5 voltos erősítő egyazon antennán? Menne a rádió is? :D

Köszi! :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#553) BTO válasza Oliverda (#552) üzenetére


BTO
őstag

549) BTO itt fejtettem ki hogy mit kell használni a meglévő antennánál.
a lepke antennába az antenna közepén levő müaházba van az erősitő .ami a koax végére volt szerelve dugó az csak a tápfeladó,ami általában szar szokott lenni.[link]
egy ilyen tápfeladóval lehet az eredeti erősitőt táplálni a lepkébe.
ne akarjál 1másután 2erősitőt mert begerjed a 2.

semmi sem tökéletes

(#554) Oliverda válasza BTO (#553) üzenetére


Oliverda
félisten

Egymás után biztosan nem akarok. :N

Akkor ez a megoldás kuka, mert ha ki van kapcsolva a TV kártyás gép, akkor nem kap tápot az erősítő.

Mi lenne, ha kukáznám a lepke saját erősítőjét, és beraknék helyette egy ilyet? Ez több forrásból is képes tápot fogadni, ergo ha ki van kapcsolva a PC vagy az STB, akkor az egyik forrásból még kaphat tápot. Már csak az a kérdés, hogy ez átengedi-e a rádióhoz szükséges frekvenciákat.

Frekvenciatartomány:470-862Mhz

Ez most vajon azt jelenti, hogy csak ezt a tartományt erősíti, vagy át sem engedi a 470 MHz alatti részt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#555) BTO válasza Oliverda (#554) üzenetére


BTO
őstag

bakker! ha 470MHZ-től indul az erősitő az akkor csak UHF erősitő . nem VHF se nem URH
igen nagy csillapitással nyomokba esetleg átereszt valamit de az a zaj szintjén van.

linkeltem 1 tápfeladót linkeltem tápáteresztős osztót ,linkeltem TV/rádió leágazót.
ne hogy má ne legyen jó.
ne variáld már szét.
ha nem tetszik akkor meg csinálj amit akarsz, a te sk hálózatod lesz. :W

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#556) Oliverda válasza BTO (#555) üzenetére


Oliverda
félisten

Én kérek elnézést... :U

Leírtam már az elején, hogy 5 voltos táphoz kell erősítő. A 15 voltos nem jó, ahogy a 12 voltos sem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#557) BTO válasza Oliverda (#556) üzenetére


BTO
őstag

5V-s erősitőbe nincs teljes szélessávu ami tudna URH-t is, mind csak UHF sávu 470-860MHZ-s erősitő.
nézd meg azt a tápfeszfeledót azt 1 sima 12V-s trafócskáról be lehet csatolni DC tápfeszdugóval.
a kivánalmaid nem engedik meg az 5V tápu erősitőt.
vagy ,vagy van. ha 5Vtápu erősitő akkor nincs URH-d,vagy 12V és ugy csinálod ahogy irtam.

kb max50-80mA fogyaszt 12V-rol a lepke erősitője,ha ez földhözver :W
akkor tegyél 1 klapcsolós osztót220V -st a cuccaidnak és oda dugdbe a 12V tápot az erősitőnek.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#558) BTO válasza Oliverda (#556) üzenetére


BTO
őstag

nem konkrétan irtad le hogy 5V táppal akarsz üzemelni csak linkeltél 1 kinézett erősitőt ami 5V-s.

semmi sem tökéletes

(#559) Oliverda válasza BTO (#557) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nincs, akkor a rádióhoz nem erősített jel megy majd, és annyi. Most is egy sima passzív kör dipól van rákötve. Az MR2 bejön vele, a többi pedig annyira nem érdekel.

Tudom, hogy viszonylag keveset fogyaszt egy erősítő, de nem igazán szeretem, ha sok ilyen 50-80mA fogyasztású kis vámpír lóg a hálózaton. Egyrészt sosem lehet tudni, hogy mikor gondolja azt egy ilyen kínai remekű, hogy ő bizony most viccből felgyújtja a házat. Másrészt sok kicsi sokra megy alapon, ha csak 500 forintot spórolunk vele évente, már az is valami. Kapjon csak akkor tápot valami, amikor épp szükség van rá.

Akkor ami fix, és nincs rá más opció:

- 5 voltos táp
- egy koax a falban
- egy rádió és egy DVB-T box egy antennáról
- viszonylag kis magasságú antenna (amit linkeltél feljebb, az ennek megfelel)

Ehhez a rendszerhez akkor pontosan mi kell (még)? Illetve az működik-e, hogy az erősítő csak a DVB-T-hez vezetett jelet erősíti?

Még egy kérdés: az általa linkelt antennát csak Debrecenben lehet megvásárolni. Ez a verzió szerinted egy életképes alternatíva lehet-e helyette, vagy sem?

Köszi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#560) BTO válasza Oliverda (#559) üzenetére


BTO
őstag

vadász vadász ?? látom TE szopni jársz ide. :DD
az a baj hogy ha a dbvt box közelébe rakod az erősitőt az nem igazán jó,mert megeszi a jelet a kábel mire leér az antennátol.826MHZés a 794MHZ az igen csak eszi a jelet.
és szarból az erősitő is szart fog csinálni csak magasabb jelszintel.
de ha ragaszkodsz az elképzelésedhez akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#561) BTO válasza BTO (#560) üzenetére


BTO
őstag

koax kábelek KB általános csillapitása RG6 tipusnál,mert gyártónként kissé változhat.
Névleges csillapítás:
- 47 MHz-nél 4,4 dB/100 m
- 100 MHz-nél 6,8 dB/100 m
- 230 MHz-nél 9,4 dB/100 m
- 400 MHz-nél 13 dB/100 m
- 800 MHz-nél 17,5 dB/100 m
- 860 MHz-nél 18,8 dB/100 m¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
- 1000 MHz-nél 19,5 dB/100 m
- 1350 MHz-nél 23,5 dB/100 m
- 1750 MHz-nél 27,3 dB/100 m
- 2050 MHz-nél 30,4 dB/100 m
- 2150 MHz-nél 31 dB/100 m
- 2400 MHz-nél 33,3 dB/100 m

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#562) Oliverda válasza BTO (#560) üzenetére


Oliverda
félisten

10 méteren durván 2 dB a veszteség. Az szerintem még nem sok, ennél hosszabb pedig nem lesz a kábel.

Az antennás kérdésre tudnál mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#563) xianhu


xianhu
csendes tag

Sziasztok!

Pilisvörösvárról szeretnék digitális adást fogni. Úgy látom, ide a Hármashatár-hegy van legközelebb, légvonalban nem egészen 10km. Milyen antennát érdemes felrakni (erősítőt nem szeretnék, ha nem muszáj)? Cseréptető van, jó lenne az alatt maradni. Vételi oldalon egy ledes TV lesz.

Van egy koax kábel a szobáig, ami nem hosszú ugyan (nagyjából függőlegesen lejön a szoba padlójáig, lehet vagy 5-6m, de a típusáról fogalmam sincs: annyit mondtak egyszer a kábeltévések, hogy azon kábeltévés internetet nem tudnak nekem levinni, de tévézésre elég). Jó lenne, ha tudnátok egy rövid összefoglalót küldeni, mire lesz szükség, mire kell figyelni. Fali csatlakozó vmi spéci kell, vagy jó az ami már fel van rakva?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#564) BTO válasza Oliverda (#562) üzenetére


BTO
őstag

háááát??? próbáld ki.
én csak jót akartam neked de látom mész a fejed után csak megerősitést akartál.
amugy meg megvetted az erősitőt is szerintem és nem csak ugy mutogattad hogy ez jó lesz-e,és ezért ragaszkodsz az elképzelésedhez.

semmi sem tökéletes

(#565) BTO válasza xianhu (#563) üzenetére


BTO
őstag

mondjuk 1 ilyen antenna[link]
esetleg 1 ilyen uhf erősitő[link]
ha már a TV-be van a vevő akkor annak a menüjéből lehet bekapcsolni az 5V tápot az erősitőnek.
fali csatit nem szabad felrakni! antennátol közvetlen a TV-be.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#566) Oliverda válasza BTO (#564) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy nesze semmi fogd meg jól válasz volt. Azt hiszem jobb, ha mástól kérek további tanácsokat. Azért kössz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#567) BTO válasza Oliverda (#566) üzenetére


BTO
őstag

nesze neked semmi.
már mióta egész másról pofázok de TE csak a saját elképzelésed erölteted.
olvass vissza itt 1 kicsit és gondolkozz.
csak azokat keresd ki ahol tanácsot adtam,és megköszönték mert jól müxik a dolog.
van nem 1 eset.
aztán a privátok nem is látszanak. :W

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#568) Oliverda válasza BTO (#567) üzenetére


Oliverda
félisten

Aki csak a saját nótáját fújja az szerintem nem én vagyok. Világosan leírtam, hogy mit szeretnék, de e helyett kizárólag a saját elképzeléseidre alapozva javasolgatsz. E mellett másodjára tettem fel egy konkrét kérdést, amire semmilyen választ nem kaptam. Ne haragudj, de ez nekem így nem segítség. Ha pedig valamire nem tudod a választ, akkor mondd azt, hogy "nem tudom". Nem szégyen az. ;)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#569) BTO válasza Oliverda (#568) üzenetére


BTO
őstag

bocsi DE van 1 müködő antennád amire kis változtatással ajánlottam valamit.
de csinálj amit akarsz a TE rendszered .
60km-re nagy adónál is kell erősitő viszonylag kis nyereségü antennára .
nem a 2-3dB kábelveszteségen mulik a dolog hanem a bejövö jelen ha az kicsi és még csillapitasz rajta a kábellel akkor szart se fog érni az erősitő.
nekled nem tanács kell modom még1x hanem a saját rossz elképzelésedre megerősités.
amugy van mindig TV topik is ballagj át oda ,majd ott nem fogok neked válaszolni én.és meglátjuk ki mit mond.

egyébként hogy mit szeretnél az nem ua mint ami jól müxik.
catv-n is sokan szeretnének 6 vételi helyet occsón de erősitő nélkül és nem occsó erősitővel lehet megoldani hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#570) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

T-home analóg kábel tv-m van.
Első tv nek gyönyörű a képe, utána viszont a másik 2 szobában, rengeteg kábel után borzasztóan gyenge már a jel, egész házban 50 méter van, első tv viszont egyből ott van ahol bejön a kábel.
Milyen erősítőt ajánlotok, ami jó, és egyszerűen be tudom állítani?
Sony lcd tv 2, meg egy crt Philips.

(#571) maláj


maláj
őstag

urak 1 kérdés vetődött fel bennem :DDD

digi kábeltv behúzva tv-ig, jel 100% kép is jó, stb. müxik ahogy kell ...
a gyerekek szobájába is átvinném a jelet 1 ilyesmi cuccal amit a digisek adtak
namármost rátéve a kábel végére a saját tv-n leesik 65%-ra a jel miközben a gyerekek tv-jébe még be sem dugtam :U

kérdésem:
- ha a másik tv-t is ráapplikálom a kábelre akkor még tovább esik -e a sajátomon a jel ???
- ez a 65% a sajátomon elfogadott érték kvázi "normális" ???

nincs semmi erősítő + ilyesmi cucc a rendszerben :N

:R

(#572) moonguru válasza maláj (#571) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nem egy kérdés volt hanem kettő! :)

1.

Tovább esne de sokkal kisebb mértékben!

2.

Kvázi normális érték a splitter működési elve miatt! (mivel illesztett osztásokat kell használni)

Amennyiben a képminőségben nem látsz változást akkor nincs gond! (általában van tartalék a jelszintben)

Ellenkező esetben erősítővel megoldhatod!

Ui:

Ez a splitter egyébként nem az ideális szerintem mivel 3-mas elosztó!

Egy ilyen lehet hogy jobb lenne:

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#573) maláj válasza moonguru (#572) üzenetére


maláj
őstag

valóban kicsit több kérdés lett :DDD
az ilyen splitterekből akkor ha veszek 1 olyat ami kétfelé osztja csak akkor abból mindegy, hogy milyet veszek vagy vannak "márkákon" belüli eltérések ???

(#574) moonguru válasza maláj (#573) üzenetére


moonguru
őstag

Vannak!

De általában nem érdemes drágát venni mert az se tud többet!

Viszont mindenképpen F-csatlakozósat ajánlok, mert a dugós könnyen kontakt hibás lehet!

A képeken ilyen van! (menetes)

Monitor Guru!

(#575) maláj válasza moonguru (#574) üzenetére


maláj
őstag

értem, köszöntem :R
F csatis lészen akkor :K

(#576) BTO válasza Jégtörő (#570) üzenetére


BTO
őstag

[link]
erősitőt mondjuk ilyet.
a beállitás az már más kérdés,mert ez 1 nagyszintü lph-t ellátó erősitő és kell mögé csillapitás is.pl.ez[link]

egy ilyen 3-s osztó[link]

az erősitőn az erősités-GAIN-potit középre a SLOPE potit 1/3 állásba a csillapitót fél állásba .az erősitő kimenetére pedig a 3-s osztót.
ha még szar a kép a legtávolabbi TV-n akkor max a GAIN potit 3/4 állásba ,ha még mindig szar akkor a csillapitót kell kisebb csillapitásra beállitani.
de az igazi 1 müszeres beállitás bemérés.

semmi sem tökéletes

(#577) BTO válasza moonguru (#574) üzenetére


BTO
őstag

akkor az occsó 150FT kinain TXT-zé oszt meglátod miért is occsó.

semmi sem tökéletes

(#578) moonguru válasza BTO (#577) üzenetére


moonguru
őstag

Jó, persze lehet menni egy ohm mérővel és megmérni hogy van e benne valami!

Nem olyan kínaira gondoltam amiben nincs semmi, csak össze vannak kötve a kimenetek a bemenettel! :)

Ui:

Boltban azért ilyet nem kaphatnál!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#579) Jégtörő válasza BTO (#576) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Na jó lehet hívok egy szerelőt.
Azt hittem egy erősítő bedugom, aztán addig emelem a teljesítményét amíg nem jó a kép.

[ Szerkesztve ]

(#580) BTO válasza Jégtörő (#579) üzenetére


BTO
őstag

az a baj hogy az erősitők bemenetét azt ugy kell beállitani hogy 75dBuV kapjon+/-2dB.
az hogy egy erősitőre rá van irva PL max 114dBuV az csak a 2 csatornára igaz 30-50 csatornás hálózaton max 103dBuV kimenő szintet lehet kihajtani.
1 TV az 60-80dBuV között müxik jól mert az AGC áramköre ekkora jeltartománnyal tud megbirkózni.ha kevesebb zajos ha több akkor is.
nagyon olcsóbb erősitőt nem szabad venni mert azok nem hálózatra vannak készitve ha nem egyedi antennára,és azok nem szeretik a sok csatornát.

semmi sem tökéletes

(#581) BTO válasza moonguru (#578) üzenetére


BTO
őstag

amit ohm mérővel kifütyülsz az szart se ér CATV hálózatra.

semmi sem tökéletes

(#582) moonguru válasza BTO (#581) üzenetére


moonguru
őstag

Én is így értettem!

Tudom hogy az iránycsatolós való rá, de nekem múltkor pont az nem lett volna jó! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#583) KisBrandy


KisBrandy
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki tippet adni,hogy Kecskeméten hol kaphatnék Tápfeladó erősítős antennákhoz?Valami ilyesmire gondolok:

"Mi akkor is bajnokok leszünk,ha az egész világ,hogyha ellenünk!"

(#584) KisBrandy


KisBrandy
csendes tag

Meg még egy összetett kérdés:

-Van egy Samsung LED tv-m.
A jel erősség erősítővel 92-97 % között szokott mozogni,de néha gondol egyet bekockásodik 1-2 mp-re.
Tv hiba, antenna hiba, erősítő hiba,adatátviteli hiba (általában digitális HD műsoroknál csinálja)?

-Ugyan ez a tv.
Rádugom az usb-re a pen driveot, nézem a filmet és néha elmegy a hang 1-2 másodpercre.
Tv hiba,adatátviteli hiba?

Valakinek valami megoldási javaslata?

"Mi akkor is bajnokok leszünk,ha az egész világ,hogyha ellenünk!"

(#585) akom válasza KisBrandy (#583) üzenetére


akom
senior tag

Szia KisBrandy!

A kőhíd utcai antennaboltban nagy valószínűséggel be tudod szerezni.

(#584) KisBrandy

Én is tapasztalok ilyesmi. Kb ugyan ekkora a jelszintem, de én nem használok erősítőt. (Szentesről veszem a jelet.)
Lehet valami zavar van az erőben.

A szerencse az, hogy elméletileg jövőhéten elindul Kecskemétről is a digitális földfelszíni sugárzás.
Hátha megoldja ezt a problémát.

Lenne nekem is egy kérdésem.
Át szeretném rakni az antennámat, még pedig a tetőre.
Tudnátok nekem ajánlani valami antenna tartó kitet, ami a cserépre szerelve megtartaná az antennámat?
:R

(#586) BTO válasza akom (#585) üzenetére


BTO
őstag

[link]ez is kell[link]
[link]
cső meg vastelep,vagy MÉH telepen kukázol 3-4m darabot
de én nem tenném ki tetőn kivülre cserép alol.
max ilyen antennát tennék fel.[link]

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#587) akom válasza BTO (#586) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm a választ!

Akkor azt mondod, hogy lehet elég lenne csak a padlásra felrakni az antennat?

Ilyen antennával rendelkezem.

(#588) DuplaZso válasza akom (#587) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Heló !
Az egy teljesen jó antenna, normális nyeresége van. Miért, hol van most ?
Bocs, hogy nem olvasok vissza, ha netán már említetted ...

(#589) akom válasza DuplaZso (#588) üzenetére


akom
senior tag

Szia DuplaZso!

Most a ház oldalán van.

Csináltam egy képet a helyzetről.
(Fekte a ház elrendezés, piros az antenna, és annak iránya, a kékek pedig az adók, szürkével jelezve a távolságot, és irányt.)
Szóval most az antenna Szentesi adó felé van irányítva ami légvonalban 50km re helyezkedik el.
A jel minősége általában jó, de ha pld esik akkor eléggé sokat akadozik a kép.

Így arra gondoltam, hogy a nemsokára működő 5km-re lévő kecskeméti adóra irányítanám az antennát, de mivel a ház árnyékba van így át kell tennem az antennát.

Két lehetőségem van.
Vagy a padlásra. (Nem tudom mennyire jó ötlet.)
Vagy a tetőre. (Ezzel sokkal több lenne a munka.)

(#590) BTO válasza akom (#589) üzenetére


BTO
őstag

valószinü ha most is a padláson lenne akkor sokkal stabilabb lenne.
ja amugy az antenna OK amid van.elejét hátulját "spárgával" felkötni vizszintesen adóirányba.
tetőn kivül még a dobozba lévő kötés is kb 5év és elrohad,lekontakhibásodik.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#591) akom válasza BTO (#590) üzenetére


akom
senior tag

Ennek nagyon örülnék, így nem kellene megbontani a cserepet.
Most jut eszembe, hogy anno az analóg antennánk is a padláson volt "spárgával" felkötve, és nem volt vele gond.

Amint beindul a kecskeméti adó áthelyezem az antennát a padlásra, illetve irányba állítom.

Köszönöm a segítséget! :R

(#592) BTO válasza akom (#591) üzenetére


BTO
őstag

holnap reggel a szentesire is felrakhatod,csak korán kelj mert nagyon faxa meleg tud lenni a padláson. :DD
amugy bő 10évig távolsági vételeztem ORF1-2-t,nem sok különbség van a padlás és a kint között,csak a padláson meg kellett találni a jó térerejü helyet kistévével pl.

ja és ha lehet és az irány engedi a padláson is a legmagasabb pontra kötni az antennát.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#593) BTO


BTO
őstag

8-s gömbvas 10-s fúrószár összehegeszt 40-50cm hosszu és kész a stukatur-plafon-furó.

semmi sem tökéletes

(#594) akom válasza BTO (#592) üzenetére


akom
senior tag

Tuti este fogom majd elvégezni a költöztetést. :D

A másik kérdés:

Ugye 2 adó között választhatok majd.
Kecskemét (5km)
Szentes (50km)

Na most a ferekvencia.hu-n az ERP-k így néznek ki.

MUX A: K (3,8 kW) Sz (100 kW)
MUX B: K (2,3 kW) Sz (nincs)
MUX C: K (3,2 kW) Sz (100 kW)

A kecskeméti adó mellett szól hogy közelebb van, de a szentesi erősebb.

Gondolom ha ki szeretném használni a MUX B csatornákat, akkor egyértelmű a kecskeméti adó, de ha csak az ingyeneseket, akkor lehet hogy a szentesivel jobban járnék?

(#595) DuplaZso válasza akom (#594) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Kösz a képet, így volt a legérthetőbb.
A távolsággal négyzetesen aránylik a térerő, úgyhogy mindenképp a közelebbit célszerű választani. A kecskemétit jobban fogod venni a szentesinél, az Ipoly utcai víztoronyra gyanítom, még rá is látsz. A padláson is jó lesz, de akkor érdemes lenne valóban megkeresni a legjobb vételi helyet, mert érdekesen tud pattogni a hullám tetőtérben, falak (házak) közt, satöbbi.
Egyébként olyan, hogy digitális antenna nem létezik.

Mellesleg antennázni kültéren csak akkor szabad, ha:
- esik
- fúj
- lefagy a kezed
- csúszik a cserép
- nem látsz rendesen
- meg úgy egyébként is, leginkább télen.
Ez íratlan rádióamatőr-szabály. :)

(#596) BTO válasza DuplaZso (#595) üzenetére


BTO
őstag

azért a szentesi a nagy teljesitménye miatt ua térerőt produkál mint a közelebbi az adott helyen ,kecskeméten.
a szentesi viszont gerinc adó azért annak a müködését stabilabbra tervezték.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#597) BTO válasza akom (#594) üzenetére


BTO
őstag

hát az hogy melyiket választod az rajtad függ hogy akarsz-e fizetős müsorokat és van -e alkalmas vevőd hozzá.

semmi sem tökéletes

(#598) akom


akom
senior tag

DuplaZso, BTO :R

(#599) Jozin


Jozin
csendes tag

Sziasztok!

Van egy msi digi vox hibrid tunerem. Az m1 olimpiai adását nézném a melohehyemen.
Analóg formában nagyon gyenge a kép, ezért a digitális sugárzás kéne.
Most jön a problémám AF9015BDA filteren (gondolom ez a digitális adásra vonatkozó) befogja a m3D-t tökéletes minőségben, de semmi egyebet.
Azt nem értem, hogy az m1, m2, RTLKLUB, TV" miért nem jön be?
A lényeg, hogy az m1HD-t szeretném behozni anntenával.

Segítséget köszönöm

(#600) BTO válasza Jozin (#599) üzenetére


BTO
őstag

[link]menj át a mindigtv topikba ,mert pesti lehetsz ha jön az m3d,talán a közelbe lakók tudnak antennát javasolni mert antenna hiba lesz szerintem,vagy a tuner beállitási gondja.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.