Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Mikisys válasza Formaster (#1150) üzenetére


Mikisys
őstag

Szerintem eleve erősítős-osztót vegyél, ami erre a frekvencia-tartományra van méretezve.
Vannak ilyenek, de típust nem tudok mondani, keresni kell, hogy melyik lehet a megfelelő.

Üdv!

(#1152) Mr.Manus válasza Mikisys (#1151) üzenetére


Mr.Manus
csendes tag

Sziasztok!

Vettem a szülőknek otthonra egy Thomson 32HC3101 típusú tv-t viszont akadt egy probléma.
Míg a régi Set-Top Box-ba dugva az adások szépen akadás mentesen jöttek, addig a tv-be dugva be se jönnek vagy csak az akadozó hangot hallani. A jelerősség 100% a jelminőség 0% volt, utána már a jelerősség is lement 0%-ra....
Valakinek van tippe, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy a Set-Top Box-ot ne kelljen használni?
(Csak az ingyenes adások nézésére használják)

Előre is köszi!

(#1153) Mikisys válasza Mr.Manus (#1152) üzenetére


Mikisys
őstag

Be kell állítani a menüjében, hogy DVB-T az antennajel és újra kell hangoltatni a szabadon fogható csatornákat.
Arra figyelni kell, hogy a STB érzékenyebb, mint az újabb TV-készülékeke beépített tunere, ez is lehet a jelenség oka.
Viszont minél rövidebb antennakábel és jó csatlakozók, valamint a tetőre, vagy erkélyre felszerelt és irányba állított antenna az szükséges a megfelelő vételhez.
Eddig gyorsan megoldható minden, viszont nem mindegy a vétel helye, hogy melyik MUX-csomagot fogja a készülék, mert több is van és arra kell beállni, amelyik csak az alap-csatornákat, azaz, az ingyeneseket adja, akkor a beállítás is sokkal könnyebb, gyorsabb.
Sok sikert!

Üdv!

(#1154) Mr.Manus válasza Mikisys (#1153) üzenetére


Mr.Manus
csendes tag

Köszi a segítséget! :) Hétvégén megpróbálom amit írtál.

Üdv!

(#1155) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok,

Samsung UE40 F6400 tv-be bedugom az antenna kábelt, talál a tv 24 csatornát, de a kép minősége sokkal rosszabb mint a HD ready tv-men. Elméletileg a TV-ben van DVB-C úgy hogy működnie kéne. Ha rádugok egy Thomson DVB-C tunert és összekötöm HDMI vel akkor tökéletes a kép. Mi lehet a baj?

(#1156) Formaster


Formaster
addikt

Elég bánatos vagyok, megvettem az említett elosztót, de brutálisan levágja a jelet. Akkor most nézzek erősítő után igaz? Van ennek valami megkötése, hogy minimum milyen messze kell legyen a rendszertől?

(#1157) Mikisys válasza Formaster (#1156) üzenetére


Mikisys
őstag

Az is lehet, hogy arra a célra nem jó, az az osztó.
Be kell menni egy antennás szaküzletbe és ott segítenek erősítőt-osztót választani, de a hqelektronika.hu oldalon lehet erősítőt és osztót is találni, valamint rendelni, vagy megvenni az üzletben. E-mailben segítséget is nyújtanak, ha kérdez a vevő. Tessék szépen kérdezni, javaslatot kérni, esetleg szakember hathatós segítségét a kivitelezésben is.

Üdv!

(#1158) Mikisys válasza Vityaa (#1155) üzenetére


Mikisys
őstag

Lásd a 1153-as hozzászólásomat!

Üdv!

(#1159) Formaster válasza Mikisys (#1157) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi az infot, sajnos nem ez vágta le brutálisan, hanem az áthatolhatatlan jeges felhőréteg. Most csekkoltam, kb 3-4%-ot kap le, ennyivel még tudok élni, viszont a 60-as tányérral netovább :DDD Van valami ajánlott típus, márka amit érdemes? Méretben, ha jól tudom 90-től felfelé, de mennyi előnye van egy 100-120-asnak egy 90-essel szemben? Vagyy már az is bőven elég?

[ Szerkesztve ]

(#1160) ZoltanRobi


ZoltanRobi
tag

Sziasztok!

Budapesti társasház + kábeles UPC kombó van nálam, és lakásfelújítás / új koax kábelekhez szeretném kiválasztani a TV fali aljzatokat, de kicsit elbizonytalanodtam mi is kell nekem!?
A lakásba bejövő koaxot szétosztom egy 4-es splitterrel (1 modem + 3 TV).
A cél az lenne, hogy a lehető legjobb minőségű maradjon a jel, ezek a verziók vannak:

CSILLAGPONTOS RENDSZERŰ TV ANTENNA ALJZAT (1,5 dB), SAT "F" típusú csatlakozó
VÉGZÁRÓ TÍPUSÚ ANTENNA ALJZAT (10 dB)
ÁTMENŐ TÍPUSÚ ANTENNA ALJZAT (14 dB)

Azt tudom, hogy minél kisebb a csillapítás annál jobb marad a jel, de ezek a csillagpontos, végzáró és átmenő fogalmak kicsit megkavartak! :)

Melyiket válasszam?

(#1161) Mikisys válasza Formaster (#1159) üzenetére


Mikisys
őstag

Minél nagyobb az antenna, annál jobb a jel, mondhatni, az antenna ingyen erősít. A 120-as Offset antenna már jó. (Ez olyan ováldad, nem kerek kinézetű)
Tehát, ha van elég hely, akkor célszerű a legnagyobb antennát felszerelni és akkor stabil vételre számíthatunk, persze a fej is és a vevőkészülék is jó legyen.

Üdv!

(#1162) Mikisys válasza ZoltanRobi (#1160) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha négyfelé osztod a bejövő jelet, akkor eleve egy erősítő kell a bemenetre, amiben benne lehet a négyes osztó is és innen kell minden készülékhez elvezetni a jelet.
Nem kell semmilyen fali csatlakozó, véglezáró, meg egyéb, tessék szépen a kábelre az antennadugót rászerelni és bele a készülékbe! Lehetőleg minél rövidebb legyen minden kábel, mert az is megeszi a jelet, meg a fali csatlakozók valósággal megzabálják a jelet, tehát nem szükségesek.
Az internetet teljesen külön kell kezelni és vezetni.

Üdv!

(#1163) BTom1970


BTom1970
tag

Következő kérdésem lenne:
TV - koax 2 Way splitter - be csatlakoztatnék egy 4K Panasonic TV-t.
Probléma, ha lesz a kábelezésnél egy pár toldás?

Így nézne ki:

2way splitter ---> F csatlakozó átalakító ---> 1m koax kábel ---> 1m koax kábel ---> coax anya/apa átalakító ---> LCD TV

Nem lesz a képminőségnél a sok toldás probléma? Inkább egyszerűbb megoldás lenne jó?

Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1164) Formaster válasza Mikisys (#1161) üzenetére


Formaster
addikt

Lenne egy kérdésem, nem csak hozzád, mindenkihez aki érti. Megoldható valahogy, hogy 1 tányérral lássam a 0.8W és a 16E holdakat ? Nyilván megfelelő tányérral, de ha már veszek valamit, akkor egyszer szeretnék jót venni.

(#1165) Mikisys válasza BTom1970 (#1163) üzenetére


Mikisys
őstag

Jobb lenne mindenféle toldás nélkül csatlakozni. Lehetőleg azonos minőségű kábellel végig.
Minden csatlakozó, minden forrasztásos-átmenet, vagy dugó-aljzat, egyéb, sajnos ront a jel minőségén, ez többnyire láthatóvá is válik.
Olyanhoz lehetne talán hasonlítani, mint a hosszú locsolócső: itt-ott toldva, itt-ott csöpög, netán spriccel a víz mindenfelé, de a végpontba már alig jut valami. Egy darab megfelelő csővel pedig, még a szomszédot is fürdethetjük- képletesen szólva.

Üdv!

(#1166) Mikisys válasza Formaster (#1164) üzenetére


Mikisys
őstag

Minden megoldható, megfelelő antenna és forgató berendezés, valamint, érzékeny jó minőségű fej - és vevőkészülék a lényeg. Minél rövidebb kábelezés és jó minőségű kábellel, mert azt nem fogjuk naponta csereberélni.

Üdv!

(#1167) Formaster válasza Mikisys (#1166) üzenetére


Formaster
addikt

Tehát akkor 1 antennával nem tudom két fejjel átfogni ezt a távolságot. :U

(#1168) Mikisys válasza Formaster (#1167) üzenetére


Mikisys
őstag

Elvileg lehetséges, de ehhez nagyobb tányér kell (120cm-es legalább) és két jó minőségű fej, amit nagyon pontosan lehet beállítani a kívánt irányba. Még sok egyéb dolog is fontos, a fejek tápellátása, polar-feszültség kapcsolás, erősítés szabályozhatósága, - bár ez nem mind szükséges, de sok összetevője van a jó vételnek.

Üdv!

(#1169) BTom1970


BTom1970
tag

Kérdésem lenne, hogy néha a TV-n "gyenge jel" felirat van és a kép is szétesik. De csak néha. Antenna probléma miatt lehet? De miért csak ritkán fordul elő?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1170) Mikisys válasza BTom1970 (#1169) üzenetére


Mikisys
őstag

A ritkán az azonos időpontot jelöl, vagy véletlenszerűen hol ekkor, hol akkor?
Érdemes persze, az antennát pontosan irányba állítani és a csatlakozásokat átnézni, ami toldott, hibás, azt kijavítani, cserélni. Minél rövidebb antennakábel használata a célszerű, mert a kábel is megeszi a jelet.

Üdv!

(#1171) BTom1970 válasza Mikisys (#1170) üzenetére


BTom1970
tag

Ritkán van gyenge jel, hol ekkor, hol akkor. Van hogy 1-2 napig sincs. Amikor van, akkor kisebb időre csak.
KábelTV különben.
Csatornakeresésnél, szinte mindegyiket 100-as jelerősségűre értékelte a TV. Néhány volt 90-es.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1172) Mikisys válasza BTom1970 (#1171) üzenetére


Mikisys
őstag

Sok mindent nem tudsz tenni, a kábel és csatlakozások ellenőrzése fontos.
Esetleg a szolgáltatónak lehet szólni, hogy gyenge a jel időnként, nézzen utána, javítsa ki ha valami a rendszerében hibás.

Üdv!

(#1173) BTom1970 válasza Mikisys (#1172) üzenetére


BTom1970
tag

220V -os kábel van az antennakábel közelében, ez baj lehet?
egy ideig az antennakábel együtt halad 2db USB hosszabbítóval és 1db fülhallgató hosszabbítóval.
össze is van "drótozva" a 4 db kábel, ez zavart okozhat?
különben egy bolti kábel, műanyag dugóval, nem én szereltem

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1174) Degeczi válasza BTom1970 (#1173) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Alább azt írod, splitteren át, vagyis min. megfelezett jel érkezik a TV-hez. Mi a másik eszköz, szintén egy TV? Nincs összefüggésben a hiba annak bekapcsolt állapotával?

(#1175) Mikisys válasza BTom1970 (#1173) üzenetére


Mikisys
őstag

Az antennakábelt lehetőleg minél távolabb kell minden egyéb áramot vezető kábeltől elhelyezni, mert okozhat zavarokat, pláne hosszan egymás mellett vezetve.
Az antennakábel legyen minél rövidebb, lehetőleg toldás nélkül, fali-csatlakozó-doboz nélkül, mert az is megeszi a jelet!
Ez az új, digitális technika kényesebb, mint a régi analóg volt, tehát ami ott, akkor jó volt, az most nem elég jó. Készeres-háromszoros árnyékolású antennakábel, minél kevesebb csatlakozási pont, lehetőleg alacsony csillapítású jelosztók használata indokolt, ha többfelé kell osztani az antenna jelét.
Jó minőségű csatlakozók, nem kell aranyozott, de stabil legyen a kötés, az érintkezés biztos legyen, meg a kábelre vigyázzunk, ne törjük meg, lehetőleg nagy ívben kanyarodjunk vele, hogy a belső szerkezete ne sérüljön, mert az is jelveszteséget okoz.

Üdv!

(#1176) BTom1970 válasza Degeczi (#1174) üzenetére


BTom1970
tag

Kiépítés:
Jön a kábel a "falból". Elosztóval egyik ág egy TV-be. Másik ág kb 8-10m-es kábellel, egy másik elosztóba. (Rülstein 5-2400 MHz)
Itt ismét egyik ág az én TV-mbe, ahol gyenge a jel. Másik ág megint 8-10m-es kábellel egy analóg kis konyhai TV-be.
Vagyis a TV szerint a jelerősség 93-96% minden adónál. A jelminőség adónként különböző vannak 100%-osak, van 50-60%-os is jó pár, 35-25% is. Ami 5-10%-os az már nem is jön be.
Ez miért lehet? Jelerősség és jelminőség között mi a különbség?

A 8-10m-es kábel vastag, nem én csináltam, 20-25 éve így lehet. Gondolom ez jól szigetelt.
Az én TV-mre leágazó kábel vékony bolti, műanyag dugós. Ez lehet baj?
A legelső TV-nél is ilyen bolti kábel van, de ott minden adó jól megy. A hosszú kábelnél veszik el a jel egy része?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1177) Degeczi válasza BTom1970 (#1176) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, az elosztó kb. felezi jelet (amit a következő még tovább felez) így a végére alig marad. A csatalakozó nem műanyag, csak a háza, azon nem múlik semmi. A jelminőség a hibák arányával van összefüggésben. Ha pl. a kábel későbbi szakaszára beraksz egy antennaerősítőt, a jelerősség biztosan tökéletes lesz, de a minőség jó eséllyel rossz, hiszen már egy gyenge, zajos jel került erősítésre.
A tökéletes megoldás az, ha már a bejövő kábel kerül rögtön szétosztásra, csillagpontszerűen haladva (külön kábellel minden TV-hez), nem pedig egymás után felfűzve.

[ Szerkesztve ]

(#1178) BTom1970 válasza Degeczi (#1177) üzenetére


BTom1970
tag

Mi a különbség a jelerősség és jelminőség között?
A nálam lévő elosztót kiiktatom próbaképpen.

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1179) Degeczi válasza BTom1970 (#1178) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már írtam, h a hibák aránya. A jel szintje (erőssége) még megfelelő lenne a TV-dnek, de a vétel hiába kellően erős, ha a dekódolt adat tele van annyi hibával (rossz a jel minősége), ami már nem korrigálható, ezért nem tud képet megjeleníteni.

Ja, ha közvetlenül a TV-d előtt van még egy elosztó, mindenképpen próbáld ki anélkül, ne rontsd fölöslegesen a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#1180) Mikisys válasza BTom1970 (#1176) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez így nem jó.
Osztott jelet tovább osztani nem szabad.
Megírtam, mi a jobb lehetőség és "Degeczi" barátunk is hasonlót javasolt.
Egy osztó a bementi jelnél és onnan megy a jel tovább, a többi készülékhez. Nyilván, ha több készülékünk van, akkor előbb a jelet fel kell erősíteni, hogy az osztás és a hosszú kábel végére maradjon jel, amit a készülékünk jónak is lát. Az antennakábelnél nem a szigetelés számít, hanem az, hogy több árnyékolása van, ami a digitális jelet jobban védi a zavaroktól és kisebb a kábel vesztesége is.
A mai újabb kábelek jók, de a vékony vacak összekötő-kábelt ne használjuk, az már magában megeszi a jelet.

Kellemes Húsvéti ünnepet!

Üdv!

(#1181) Formaster


Formaster
addikt

Keresem a legjobb nyereségű antennát, ami kis méret melett képes gond nélkül fogni minden magyar adót, időjárástól függetlenül. A legjobb lenne 60-70 centi körüli, de mindenképpen 80-as alatti. Van valakinek tapasztalata? Az ár nem számít a képletben. :R

(#1182) Mikisys válasza Formaster (#1181) üzenetére


Mikisys
őstag

Minél nagyobb az antenna, annál nagyobb a nyeresége.
A kapott jel minősége annál jobb, minél nagyobb és jó magasan van elhelyezve az antenna.
Az antennakábel ne legyen toldott, többféle és minél kevesebb osztó legyen a körbe beiktatva.
Kettes osztásnál több esetén, már használjunk erősítős osztót és ha a kábelezés hosszú, akkor is.

Üdv!

(#1183) Formaster válasza Mikisys (#1182) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, ezekkel tisztában vagyok, mégis olyat keresek, ami kis méret ellenére nagy nyereséggel bír. A lélektani határ a 80 lenne, de ha az alatti is tud olyat, mint egy 80-as akkor az még szerencsésebb lenne.

(#1184) Mikisys válasza Formaster (#1183) üzenetére


Mikisys
őstag

Mindenki olyant szeretne, ami kicsi, de erős, mindent tud és tökéletes, de nincs és nem is lesz!
Nem ismétlem meg amiket írtam, próbáld meg a lehető legjobbat abból kihozni ami van.
:K

Üdv!

(#1185) Formaster válasza Mikisys (#1184) üzenetére


Formaster
addikt

Rendben, esetleg mégis lenne valami ajánlott márka? Akár 80-asból, amivel van tapasztalat, hogy jobbat hoz, mint a többi.

(#1186) Formaster


Formaster
addikt

Digihez az offset vagy a sima?Szerintem az offset antennán pont a horizontális sávok gyengébbek, amiből a diginek több van. :R

(#1187) BTom1970 válasza Mikisys (#1180) üzenetére


BTom1970
tag

Megoldódott a probléma. Kicseréltem a bolti kábelt egy régebbi bolti kábelre. Ez a kábelt talán az előző HDReady TV-hez adták. Nehezebben hajlítható, jobb lehet a szigetelése. Ebben talán fémháló is van.
Minden adó 100% jelminőségű, néhány 93%-96%. A jelerősség 90% mindenhol.
Ez a kábel közvetlenül a TV előtt volt. Minden maradt, a két elosztó, hosszú kábel, ami rézhálós azért.
A másik kábellel pár adó be se jött, sok 5-10%-os és 30%-os volt. Ennyit jelent egy kábel?

Különben lenne még 1-2 kérdésem.
Mi a különbség a jelerősség és jelminőség között? Egy 100%-os minőség "szebb" mint egy 30%-os minőség?
Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1188) Degeczi válasza BTom1970 (#1187) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rossz kábel (vagy akár csak annak kilazult csatlakozója) persze, h okoz jelromlást.

Már kétszer is írtam, mit jelent, write-only mód? :U
Semmi köze a képminőséghez amíg nincs annyi hiba, hogy már nem tudja helyreállítani a képet.

(#1189) partyzan12


partyzan12
csendes tag

Hello érdekelne viharban RTL meg TV2 csíkos szaggat kép többi adás érdekes módon jó csak 1 tv-re megy az antenna boxon keresztül. Kérdés hogy antenna lenne gyenge vagy a box? Érdekes módon régen ilyet nem csinált

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=partyzan12

(#1190) Degeczi válasza partyzan12 (#1189) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyértelműen az antenna. A vevőeszköz érzékenysége nem szokott érzékelhető mértékben leromlani.

(#1191) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Kábeltévé jelének erősítésén dolgozok/dolgoznék, de teljesen amatőr vagyok a dologhoz.
A kábelszolgáltatóm nem tud segíteni, az ő részük elméletileg rendben van.
Kéne vennem egy jelerősítőt, erről mi a véleményetek? [link]
A Koax kábeleket mivel tesztelhetem, hogy meggyőződjek az állapotukról?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1192) Mikisys válasza Predator2 (#1191) üzenetére


Mikisys
őstag

Mit jelent az, hogy "az ő részük elméletileg rendben van"? Gyakorlatilag is jónak kell lennie!
A kábelezés lehetőleg egyetlen darabból legyen, akkor a legkisebb a kábelen és a csatlakozásokon jelentkező szintesés. A kábel ne legyen toldva, azt a szép fali-csatlakozódobozt tessék kihagyni, mert megeszi a jelet!
Mennyi készüléknek van szétosztva a jel? - mert egy készülék nem indokolja a plusz erősítő beépítését.
Az az erősítő jó, de igazán pontosan csak műszerrel lehet beállítani, hibás beállítás rosszabb eredményt ad, mintha nem lenne erősítő.
A koax-kábelnek egyenletes méretűnek és jó állapotúnak kell lennie, törés, derékszögű hajlítás már tönkreteheti a kábelt és a jel eltűnhet, ha a belső ér zárlatba kerül a külső árnyékolással, vagy megszakad a középső szál.

Üdv!

(#1193) Formaster


Formaster
addikt

És mi a helyzet, ha mindenképp kell egy elosztó,ami lerontja a jelet? Érdemes lehet erősítőset venni? A gond, h a készülék közelében van az elosztó, ez tudtommal nem jó ómen az erősítésre.

(#1194) Mikisys válasza Formaster (#1193) üzenetére


Mikisys
őstag

"Mindenképp kell egy elosztó"? - Hová, hányfelé kell osztani a jelet?
Milyen hosszú a kábelezés a bejövő csatlakozóponttól?
-
Az osztópont a bemenetnél célszerűen elhelyezhető, onnan kell további kábelezéssel elvinni a jelet a készülékekhez, külön-külön.
Ha hosszú a kábel és sokfelé kell osztani, akkor célszerű jelosztóval egyben kivitelezett, erősítős-osztót felszerelni. Az erősítőt a bemenethez közel kell felszerelni, hogy az utána jövő kábeleket megfelelően nagy jellel tudja meghajtani.
Vannak By-Pass 2-es és hármas, négyes osztók, amelyeknek a By-Pass csatlakozója továbbadja a jelet osztás nélkül, ezt kell a legtávolabbi készülékhez alkalmazni, a közelebbiekhez pedig az osztott jel mehet. Minél kisebb csillapítású osztót használjunk, hogy maradjon elegendő nagyságú jel a legmesszebbi helyen is.
Volt már ilyenekről itt leírás, tessék visszanézni.

Üdv!

(#1195) Formaster válasza Mikisys (#1194) üzenetére


Formaster
addikt

Sajnos kell. Értelek, de mi az a távolság, ami alatt nem illdomos erősítőt alkalmazni?

(#1196) Mikisys válasza Formaster (#1195) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem igazán a távolság a lényeg az erősítő és a bemeneti pont között, hanem az, hogy mekkora a bejövő jel? - mert ha az nagy, akkor az erősítő túlvezérlődhet és rosszabb eredmény kapunk, mintha nem lenne.
Ha a bementi pont az utca túloldaláról jön a jel-leágazóból a házba, vagy lakásba, akkor célszerű az erősítőt a bejövő csatlakozási pontra beépíteni és onnan több helyre vezetni a kábeleket. Közvetlenül a TV készülék előtt nem jó az erősítő, mert gerjedhet, rosszabb lesz a kép és a hang, akár csatornák is hiányozhatnak.
Nagyjából az erősítő kimenetei 10-20m-nyi kábelt elviselnek különösebb minőségromlás nélkül, de ehhez mindennek passzolnia kell.
A többit már az előző hozzászólásokban megírtam.

Üdv!

(#1197) Formaster válasza Mikisys (#1196) üzenetére


Formaster
addikt

A lényeget nem említettem, szatellitről van szó, 75-ös tányérral, ami alapból nem acélos a Thor szegényes jeléhez. Unicable szabvány, mielőtt félreértene valaki, hogy mit szeretnék osztani. Nyilván, ha gyenge a jel, azon nem erősít semmit, de az elosztóból eredő veszteséget jó lenne pótolni.

[ Szerkesztve ]

(#1198) Mikisys válasza Formaster (#1197) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem bánnám, ha konkrét dolgokat írnál le és nem apránként adagolva, ja, hogy nem olyan, nem az, nem KábelTV, hanem....
-
Pontosan írd meg, hogy mennyi beltéri van rákötve a fejből jövő kábelre, vagy hány darab műholdas vételre is alkalmas TV, milyen az a kábel a készülékekbe megy.
Egyébként az már most megmondható, hogy 75cm-es tányér kevés ezen műholdakhoz(Thor). (Vajon melyik?)
Legalább 90cm-es offset, vagy 120cm-es méginkább ajánlható, ugyanis a nagyobb antenna, nagyobb, tisztább jelet ad le, pláne a zavarérzékeny digitális csatornákon. Ide a műholdas vételhez való koax-kábel szükséges, háromszoros árnyékolású.
Az Unicable az nem szabvány, hanem kábelgyártó cég, készülékekhez gyártanak hálózati kábeleket és ezek tartozékait, meg egyebet. Használja ezt a nevet más is, de másra.
Amit említettünk erősítőket nem erre a célra valók.
-
Szerintem fordulj inkább szakemberhez, aki megcsinálja a kívánságod szerint, amit szeretnél.
-
Üdv!

(#1199) Predator2 válasza Mikisys (#1198) üzenetére


Predator2
addikt

Milyen szakember vállal ilyen munkát?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1200) Formaster válasza Mikisys (#1198) üzenetére


Formaster
addikt

Elnézést, de úgy gondolom amennyire kell értek hozzá, egy egyszerű kérdést tettem fel, hogy van-e értelme jelerősítős elosztónak, ha az elosztónál foszlik el a jel és ha igen, akkor milyen messze lehet tőle, az első vételi egység.

Az Unicable (EN 50607) egy szabvány, bár a régi rókák nem ismerik (el) teljesen jól működik, 1 kábelen akár 32 vevővel.

A kábelezés high-end Kathrein A+ osztályos 130dB csillapítású 4x-es árnyékolású, Cabelcon kompressziós csatlakozókkal.

A tányér sajnos azért 75-ös, mert itt törvény szerint nem lehet nagyobb építési engedély nélkül, de ebből is Kathrein-ra esett a választás saját hozzá való LNB-vel.

3-as elosztás van egy 4-es elosztón, de az elosztó leront kb 10% jelet, nagyjából ennyi kellene, hogy vihar esetén ne essen le a két leggyengébb TP.

Műholdból nyilván a magyart sugárzó Thor 5/6-ra gondoltam (Intelsat 10-02)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.