Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) BTO válasza topyjo (#148) üzenetére


BTO
őstag

ha jól látom akkor ez 1 négyes leágazó amin van ki és bemenet,kb 10-12dB lehet a leágak csillapitása,és -4dB a kimeneti csillapitása.
erősitő mögé való elosztó,de jól át kell gondolni hogy mire is lehet használni,1 adott házban,ami sok szobás vételi hellyel van kiépitve.

semmi sem tökéletes

(#152) BTO válasza baddeni (#150) üzenetére


BTO
őstag

szerintem iet végy! kapható máshol is hasonló áron.

http://www.ostelsat.hu/antenna_asp-8w_lux_a_v_ltozat_lna-169_er_s_t_vel_A0024.htm

semmi sem tökéletes

(#153) BTO válasza petrak (#149) üzenetére


BTO
őstag

részedre is ezt ajánlom,de ha Győr környékén élsz és azt az adót látod akkor ebből a fajtábol gyártanak oat is amin 1 dipol áll függölegesen a X -k előtt. :C

semmi sem tökéletes

(#154) frankie! válasza BTO (#151) üzenetére


frankie!
őstag

A csillapítás növekedése nem feltétlenül jár együtt minőségcsökkenéssel?

(#155) BTO válasza frankie! (#154) üzenetére


BTO
őstag

1határig nem,de nem mindegy hogy mennyiről induluk-jelszint- és mennyi a vég csillapitás,mert 60 dB mikroV az a határ ahol általában még jó képet adnak a TV-k de vannnak kivételek is .van ami erre már gagyi képet ad de az nincs jol beálllitva .max 70-75 dB mikrovoltnál ne adjunk nagyobb jelet a TV-nek mert már a nagyobb jelet se szereti,persze itt is van kivétel ami jól birja a 60-80 dBmikroV jelet-szabvány jelerősség amit 1 TV-nek le kell tudni kezelnie az AGC fokozatnak-

tehát 1 TVre ne küldjünk 1 full erősitett jelet mert nem bizti hogy jó lesz a kép.
mérni kell vagy gyakorlott szakszem is tud saccolnihogy mit kell csinálni.min 5-10év gyakorlat. :C

semmi sem tökéletes

(#156) cszs válasza BTO (#155) üzenetére


cszs
csendes tag

Szia!

Tanácsot szeretnék kérni tőled.

Vettem egy HIRSCHMANN SZNE 151 V antennaerősítőt.
Otthon bevált az erősítő, gondoltam csak elmegyek a boltba és veszek egyet..
Nagy nehezen sikerült is venni az egyik multiban, 9rugó volt, gyakorlatilag nem
ér semmit! / nyilván mert nem értek hozzá/ :W
Olvastam a fórumban, hogy a kábelhez kötve nem működik az erősítő.
Szerinted tudom használni ha veszek egy szobaantennát? vagy vigyem vissza?

(#157) topyjo válasza BTO (#151) üzenetére


topyjo
aktív tag

Köszi!
:R :R

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#158) bikmakk


bikmakk
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, ha valaki tudna rá megoldást, azt nagyon megköszönném :)
Szóval a házban minden tv illetve tv tuner képén föl-le úszkáló több-kevesebb fehéres csík jelenik meg. Pl:itt és itt

A kábelezés a következőképpen néz ki:

A képen jelölt eszközök pedig ezek:
1. kép, 2. kép, 3. kép, 4. kép, 5. kép, 6. kép (ez nem igazán látszik, írás sincs rajta, de annak idején ezt is a szerelők hozták, talán szűrőnek mondták, de erre már nem emlékszem pontosan)

Tudom, hogy a kábelezés nem éppen ideális, de fizikai korlátok miatt így volt megvalósítható. A kábeltévések által összerakotthoz képest annyi a különbség, hogy a kábelmodemet és a "mosolygó fejes" tv-t megcseréltem, mert egyébként nem működött az internet, miután a 6. képen levő valamit meghozták.

A kérdésem az lenne, hogy lehetne-e valahogy javítani a képminőségen vagy sem, egyáltalán a kábelezéssel illetve az elosztókkal van-e a baj, vagy a szolgáltató szolgáltat ilyen képet?

(Kicsit hosszúra sikerült ez az írás, de én sem szeretem amikor valaki kérdez valamit, de olyan keveset árul el, amiből lehetetlen kitalálni a problémáját. Most én mindent leírtam amit tudok :) )

Előre is köszi a választ! :R

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#159) róland


róland
veterán

Nekem is bajom van most a kábel tv-vel. Múltkor vettem egy APC túlfeszültségvédős elosztót, s ha az antennát is rákötöm, akkor az egyik adón az egész lakásban függőleges csíkos a kép. Gondolom, valami interferencia. De mit lehetne tenni ellene?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#160) frankie! válasza bikmakk (#158) üzenetére


frankie!
őstag

Nekem is voltak különböző képroblémáim. Úgy vettem észre hogy (6 TV-t használunk:)), hogy az egyes splittertek minősége nagyon változó és esetleges. Az egyiken az egyik kimenet pl. nem jó. Ennek a belső felépítése tudtommal kis kerámia leválasztó kondikból áll mindössze.
Érdekelne, hogy egy ilyen splittert össze lehetne-e dobni házilag egy kis fémdobozban? (lehet hogy drágább lenne, de biztos működne). Vagy milyen jobb minőségű splittert tudnátok ajánlani?

(#161) Fulmi


Fulmi
senior tag

sziasztok!

jelerositesre milyen jelerositot ajanlotok? tkabel van nalunk :) (4 tv)

koszi

(#162) róland


róland
veterán

UP! a topicnak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#163) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Ehhez hasonló antennám van ilyesmi, csak szerintem nincs benne erősitö, mert csak egy zöld kis panel ven benne :((( Asszem ilyen ez
Az utobbi időben bezavar esténként egy másik adó és sajnos két adót nézek egyszerre, rohadt idegesitő.
Valami ötlet erre hogy kiküszöböljem ezt a gondot?

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#164) róland válasza róland (#159) üzenetére


róland
veterán

Megoldás lenne egy ilyen a problémámra? F/DC leválasztó

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#165) frankie! válasza róland (#164) üzenetére


frankie!
őstag

Ez gyak. egy kondenzátor? :F

(#166) róland válasza frankie! (#165) üzenetére


róland
veterán

Nagyon mellé. Gyakorlatilag egy dióda.

Engem az érdekelne, hogy az eredeti problémámra jelenthet-e megoldást.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#167) And válasza róland (#159) üzenetére


And
veterán

Ha valóban interferencia, akkor nem nagyon van megoldás, de szerintem olyat egy egyszerű túlfeszültségvédő nem okoz. Inkább lehet földhurok, akkor viszont az a DC-leválasztó (gyak. valóban egy kisértékű kapacitás a kábel belső, "meleg" erével sorban) nem sokat ér. Inkább ez: [link]. Annyiban tér el az általad belinkelt verziótól, hogy ezt használva a csatlakoztatott koaxkábelek árnyékolásai sem maradnak fémes összeköttetésben.

[ Szerkesztve ]

(#168) róland válasza And (#167) üzenetére


róland
veterán

Ilyen kell nekem, hacsak nem az a baj, hogy van a házban egy régi végcsatlakozós fali aljzat. (Még a szerelők hagyták meg, mert volt egy régi tv a házban, amikor pár éve bekötötték a csillagpontos rendszert.) Lehet, azt kellene kicserélni?

Amúgy szerintem is földhurok. Egyetlen csatornánál jelentkezik.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#169) Artika


Artika
aktív tag

Üdv.
Adva van tékábeles televízió.
Meg szeretném osztani 4 felé.Első próbára réges régi sárgaréz színű (5-900 Mhz) elosztóval tiszta mák az adás. Vettem egy König (5-1000 Mhz) elosztót. Még nem raktam be (melóhelyen vok). Azt mondták a boltban hogy jobb lesz.....
Egyenlőre analóg a jel, de az egyik tv-n digit beltéri lesz.
Ha ez sem válik be hogyan érdemes megerősíteni a jelet???

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#176) Artika válasza Artika (#175) üzenetére


Artika
aktív tag

Basszus a céges netem dadogott :W
Kérem a feleslegeseket törölni.
THX

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#177) frankie! válasza Artika (#175) üzenetére


frankie!
őstag

Ez a legjobb figyelemfelkeltés! ;] Ha kipróbáltad, várom a tapasztalatod, mert hasonló gondokkal kűzdök én is.
Erősítőből nekem Hirschmannt ajánlottak.

(#178) Artika válasza frankie! (#177) üzenetére


Artika
aktív tag

Tényleg nem direkt volt. A céges net visszadobta :C

Első tapasztalat: Az új elosztóval picit hangyásabb lett a kép de nem olyan mértékben mint a régivel.

A tékábeles beltérit meghozták tegnap este de még nincs aktiválva. Azon van egy antenna kimenet.
Én úgy terveztem hogy a fő koaxot beltéribe- onnan megy a digit adás az egyik tv-n Scarton, - a beltériből jövő jelet megosztom a többi szobák felé.
A jelveszteséget nem tudom de ha kiiktatom a fali csatikat és F csatival hosszabítom a koaxot lehet hogy jobb lesz a jel.... :F

Második lehetőség: a fő koaxot osztom meg

Puding próbája....

Ha valaki tud segíteni tapasztalataival szakmai hozzáértésével akkor szívesen várom.
THX

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#179) frankie! válasza Artika (#178) üzenetére


frankie!
őstag

A beltériben is egy hasonló splitter lehet, nem?

(#180) frankie! válasza Artika (#178) üzenetére


frankie!
őstag

Ilyeen fajta splittert hol lehet venni?

(#181) Artika válasza frankie! (#180) üzenetére


Artika
aktív tag

Én egy elektromos szaküzletben vettem Matyiföldön König tipusút 4 es elosztót 1200 ft ért.
A beltériben csak antenna kimenet van 1 db

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#182) frankie! válasza Artika (#181) üzenetére


frankie!
őstag

Egy pontos címet adhatnál ;)

(#183) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

akkor mit lehet csinálni a TV antennával ha az eggyik adónak(rtlklub) egy másik is bezavar esténként(valami szlovák adó) és két adó jőn be egyszerre.
Van valami ötletek ere gondra?
Tegyem feljebb az antennát?(a padlásom van tüzfal mögött évek óta és mot jött leö ez agondom :((( )

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#184) SAIKON


SAIKON
tag

Üdv!

Most költöztünk vidékre tégla lakásba.
Van egy szobaantennám: somogyi FZ1 1683 szobai antenna erősítővel.
Ezt használtam Pesten is, de ott sem volt valami jó a minősége itt viszont teljesen gáz:(
Tudnátok valami tutit ajánlani?
Csak pár alap csatorna érdekelne és ezért nem akarok havi 4000, Ft-ot kifizetni kábeltévére. (M1, TV2 RTL klub) Az 1,2 épphogy bejön mákos, néha szalad, de az RTL-en csak hang van:(
Szobaantenna jobb lenne, de nem zárkózom el a külső antennától sem ha nem túl nagy:)

(#185) duser


duser
csendes tag

Üdv!

Kábeltévét használok jelerősítővel,(egyszerre az intenettel) mert a 80 cm-es tv-n elmosódva jöttek be az adók. Elmultak a bajok, szép a kép, de a 80 cm-es tévémet zavarja az internet ha be van kapcsolva, a másik tévén ami 50 cm-es azt nem zavarja. Hogyan lehetne a 80 cm-es tévén megszüntetni az internet miatti fehér csíkozást. Köszönöm a segítséget előre!

(#186) e-eruska


e-eruska
csendes tag

Sziasztok!
Van egy régi TV-m, ezen a Kábeltv adása csak videon keresztül élvezhető,másképp árnyékos a kép,"zúg a hang",ugyanakkor ha egy másik tv-t használok ugyanitt akkor minden rendben. Kérdésem az lenne,hogy helyetesíthetném a videót valami mással(erősítő?),mert a videót máshol szeretném használni.
Kérlek ha tudtok segítsetek valami ötlettel.
Köszi

(#187) tlgarp


tlgarp
csendes tag

Sziasztok!

Létezik olyan erősítő hiba, hogy látszólag nem erősít az erősítő? :) A lényeg az, hogy ha adok neki tápfeszt, akkor ugyanazt a képminőséget kapom, mintha nem is lenne erősítő az antenna után. Ha nem adok tápot, egyáltalán nincs jel, ha erősítő nélkül próbálom, ugyanaz a képminőség (ami nem jó).
Az antenna vadi új, UHF. Az erősítő elméletileg 69-es csatiig erősít. Koax jó.
Hol a hiba? :W

Zoli

(#188) BTO


BTO
őstag

rég jártam erre ,lehet kérdezni ujfent .mejd benézek sürübben.

semmi sem tökéletes

(#189) BTO válasza bikmakk (#158) üzenetére


BTO
őstag

http://www.ostelsat.hu/galvanikus_lev_laszto_5-2400mhz_tv-computer_signal__R48605.htm
ezt kéne tenni a bejövöre.

semmi sem tökéletes

(#190) BTO válasza e-eruska (#186) üzenetére


BTO
őstag

alá van állitva a TV AGC fokozata.

http://www.ostelsat.hu/antennajel-csillap_to_szab_lyozhato_tr-10_R50101.htm

iet kéne berakni ,és addig tekergetni a csillapitást mig a TV-n jo kép van,de ha NDK colotron a TV azt felejtsd el kábelen.

semmi sem tökéletes

(#191) BTO válasza SAIKON (#184) üzenetére


BTO
őstag

http://www.ostelsat.hu/antenna_asp-8w_lux_a_v_ltozat_lna-177_er_s_t_vel_A0024.htm

kb ez az antenna ami majd mindenhol jol müxik.

semmi sem tökéletes

(#192) BTO válasza tlgarp (#187) üzenetére


BTO
őstag

zárlat a kábellen a csatik nál.v szar az erösitö.

semmi sem tökéletes

(#193) BTO válasza duser (#185) üzenetére


BTO
őstag

valameik leágazo forditva van bekötve in-be out-ki tap-leágazás a készülék felé.

semmi sem tökéletes

(#194) rauschie


rauschie
senior tag

Üdv mindenkinek!

Még régebben vettem hirtelen felindulásból 0 hozzáértéssel egy yagi-antennát, a kérdés az lenne, hogy ehhez a kébelen kívül még mi kell, hogy ézhető képet produkáljon? Még régen, amikor összedugtuk a tévével, emlékszem, hogy kb. olyan volt a képminősége, mint a párezer forintos szobaantennának.

(#195) rauschie válasza rauschie (#194) üzenetére


rauschie
senior tag

Sajna kicsúsztam az időlimitből, az előbb még az maradt le, hogy 'mint a szobaantennának'-de kikapcsolt erősítővel. Bekapcsolt erősítővel az is abszolút türhető vételt produkált. Szóval ha tudtok valami okosat mondani vagy van valami internetes okossággyüjtemény a témában azt nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#196) And válasza rauschie (#194) üzenetére


And
veterán

Ez így meglehetősen kevés információ, hogy TV-hez yagi. Milyen tartományra vagy sávra (széles / keskenysávú), hány elemes, mekkora nyereségű, milyen méretű? Csak van valami leírása, adatlapja, vagy valami típusjele.

(#197) BTO válasza rauschie (#194) üzenetére


BTO
őstag

netán adó felé is kéne forditani az antennát,ami a közelbe van és nem ártana tudni mien ch-n ad vagy frekin.az antenna általános talponti impedanciája az 300 ohm szimetrikus,a koax kábel 75 ohm asszimetrikus,tehát kell 1 illesztőt is tenni az antenna kapcsaira. :K

semmi sem tökéletes

(#198) BTO válasza rauschie (#195) üzenetére


BTO
őstag

http://www.ahrt.hu/Szolgaltatasok/Musorterjesztes/Orszagos_adohalozatok/rtl_klub.aspx
sajna a csatkiot nem tanálom itten.

semmi sem tökéletes

(#199) rauschie válasza And (#196) üzenetére


rauschie
senior tag

Ez az, azthiszem. A tájolás megvolt anno.
....vagy ez

Na döntöttem, a második! :B

[ Szerkesztve ]

(#200) rauschie válasza rauschie (#199) üzenetére


rauschie
senior tag

Ejj, megint kicsúsztam az időből. Szóval, ha ez valamit segít, a Budapesten a Széchenyi-hegy lett betájolva, találtam egy ilyen táblázatot, ha ez segít:

Budapesti földi sugárzású TV-adók listája:

(Sáv / Frekvencia / Csatorna neve / Telephely)

VHF 01 mtv1 (Széchenyi-hegy)/pirps/

VHF 10 mtv1 (Intercontinental hotel, belváros)

VHF 11 Csepp tv (Csepeli víztorony)

VHF 12 mtv1 (Városmajor, körszálló)

----------------------------------------------

UHF 24 RTL Klub (Széchenyi-hegy)/piros/

UHF 26 Fix.tv (Széchenyi-hegy)

UHF 27 RTL Klub (Intercontinental hotel, belváros)

UHF 31 Főnix tv (Széchenyi-hegy)

UHF 33 mtv1 (Lágymányosi diákszálló)

UHF 34 mtv1 (Óbuda, Kunigunda utcai telep)

UHF 34 RTL Klub (Városmajor, körszálló)

UHF 39 RTL Klub (Lágymányosi diákszálló)

UHF 41 mtv1 (Széchenyi-hegy)/piros/

UHF 49 TV2 (Óbuda, Kunigunda utcai telep)

UHF 58 TV2 (Széchenyi-hegy)/piros/

(A piros színnel jelzett csatornák gerincadók.

A fekete színűek átjátszó- vagy egyéb adók.)

A digitális adás azontúl milyen változásokat fog hozni, hogy kell majd egy set-top-box?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.