Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Core2duo6600 válasza edeleny (#450) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Analógra, BP József Krt 42. elmondod, hogy mit akarsz, és ajánlanak egyet, nekünk egy litván erősítőt ajánlott a srác, és ég és föld az adás minősége a korábbi Hirschmann hoz képest.

Pedig neve az utobbinak van, viszont egy kalap szar.

A digitálishoz, tudni kéne, hogy milyen frekvencia-tartományban ad a szolgáltató

Ha ugyanabban mint mint az analóg, akkor egy erősítő elég lesz, egy galvanikus leválsztót megérdemelne a rendszer arra a pontra, ahogy bejön a házba, ha van kábelnet, akkor annak leválasztása után, az erősítő elé, nálam így lesz, még nincs bent, mert lusta voltam felmászni a padlásra !

Most a gép elött van egy, biztos ami biztos, hozzám már csapott be villám !!!
Csodák csodájára a tuner tulélte !!

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#452) edeleny válasza Core2duo6600 (#451) üzenetére


edeleny
őstag

Szerintem ugyan ott jön a Digitális, mint az analóg.

Mi az a galvanikus leválasztó?

Néztem az erősítőket a neten 3 e forintől a csillagos ég a határ.
Ja kábelnet egyenlőre nincs, ez telefonos.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#453) Core2duo6600 válasza edeleny (#452) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a fém - fém kapcsolatot kizárja, így nem döldelődik a kábenrendszer felé, pl a számítógép.
Egyetlen tv nél nem zavaró
De egy háznál ahol sok vevő van néha akár az 50 hz is látszódhat, nálam látszdik is
Ilyen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#454) Scobbyka


Scobbyka
tag

Esetleg erre valaki megoldás, vagy már elég az is ha rámondja valaki az áment. Bár volt még egy posztom mint lehetőség!

Előre is köszi!

Scobby

(#455) Core2duo6600 válasza Scobbyka (#454) üzenetére


Core2duo6600
veterán

HA egy tv vel gyenge a jel közvetlen a kábel tv vel, akkor azon az erősítő sem segít

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#456) Scobbyka válasza Core2duo6600 (#455) üzenetére


Scobbyka
tag

De most nem Kábel TV-ről van szó, hanem földi sugárzásról. Vagy én értettem félre amit írtál az is lehet.
Most odáig eljutottam, hogy kicseréltem a kábelt egészen az antennáig. Így kipróbálva már jó az analóg adások minősége, nincs velük probléma. Viszont a digitális még mindig kockásodik néha. Az adótorony nincs messze max 25-30 km ezért is gondltam hogy erősítő segíthet a dolgon.
Ezeknek a dolgoknak a tükrében szerintem ha rakok egy erősítőt, és azt szétosztom akkor mindenhol jó lesz a jelerősség.

Scobby

(#457) Gyufaaa válasza Scobbyka (#456) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Digitális elég kényes. Közeledben van még aki azt nézi? Nála kóser? Elég sok minden tudja befolyásolni és zavarni. Kényes dolog. Egy erősítő nem feltétlen oldja meg a problémát. Milyen a vételi szint? Próbáltad máshová kihelyezni az antennát? Nincs körülötte villamos berendezés? Trafó, ilyesmi? Ha egy TV-n nézed akkor is "szétesik" a kép? :U

(#458) Scobbyka válasza Gyufaaa (#457) üzenetére


Scobbyka
tag

Szia!

A szomszédban tökéletes mindenhol a kép.
Náluk is földi digitálisról megy 1 TV, annak külön kint az antenna, a TV meghajtja az antennán lévő erősítőt (gondolom nem valami hely de nagy).
Trafó és ilyenektől mentes a környék.
Most jelenleg ha a szoba-antennával nézem akkor jó, néha szétesik teljesen a kép, és akkor is ha valamilyen autó vagy motor el nem megy a ház előtt.
Így fogtam felvittem a szoba-antennát a padlástérbe, onnan már csak néha kockásodik. Ha rákötöm a tetőn kint lévő antenna-csokrot (3 darab elég régi antenna összefűzve) akkor kb olyan óránként egyszer-kétszer jelenik meg pár kocka-hiba. Hozzá kell tenni hogy ami kábel lejön az antennáktól már biztosan nagykorú :)
Leszedtem az antenna-csokron lévő erősítőt (amely már csillapított, mert vele rosszabb volt a kép, mint nélküle) és így az analógok viszonylag jól mennek, bár néha azok is elég csúnyán "pöttyösek". Analóg tökéletes a szoba-antennával a padlásról, egy TV-vel.

Scobby

(#459) BTO válasza edeleny (#450) üzenetére


BTO
őstag

válaszoltam priviben.

semmi sem tökéletes

(#460) BTO válasza Scobbyka (#458) üzenetére


BTO
őstag

árnyékhibás a koaxod vagy nem kötötted be a harisnyát-árnyékot.

semmi sem tökéletes

(#461) BTO válasza Scobbyka (#456) üzenetére


BTO
őstag

a digitális földi vétel a magasabb csatornákon van.lehet hogy az antennád nem teljes uhf sávot fogja.erősitővel csinján.
a távtápos erősitőt csak a tápbecsatoló után a TV felé menő kábelnél lehet szétágaztatni osztókkkal ahol már nincs DC fesz az erősitő felé.
az antenna bekötésnek franko fémtisztának kell lennie,és ajánlatos teljes UHF szélessávu SZIM-t alkalmazni -szimetrizáló 240/75 ohm.-
harisnyát árnyékolást bekötni-hátra hajt és ugy teker rá az F csatit a rátekerőst.

semmi sem tökéletes

(#462) BTO válasza Core2duo6600 (#453) üzenetére


BTO
őstag

az földhurok miatt van a kábel tv be van földelve 0-zva és az uj TV-k födeléses 220v dugvillával rendelkeznek,és a lakásod házad védőföldje különbözik az antenna hálózat védőfölje.
ha nem földelt dugaljba dugod a TV-t akkor se látszik a BRUMM.
amugy a fibernetes bunko médiaoszto -net leoszto - is galvanikus leválasztóként müxik a TV-s ág felé is.

semmi sem tökéletes

(#463) Core2duo6600 válasza BTO (#462) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy leválasztó, bent van a "fal" és az erősítő közt.
osztanom kell a 2 tunernek, így egy kis erősítést kellett rá tennem, egy vevővel a padláson lévő erölködő is elégnek bizonyul.

Számítógépen nézem, persze lent is van egy LCD, a gépeken amúgy is gyakran van ilyen földhurok jelenség.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#464) BTO válasza edeleny (#450) üzenetére


BTO
őstag

2 vételi helyet jó képpel -jelszintel-minden szolgáltatónak biztositania kell!!!!!

ne bonyolodj bele az erősitő szerelésbe beszerzésbe.

lehet az osztó is szar és a kábel is lehet szar.

hivd ki a szolgát mérje be min60-63 dBuV kell hogy a 2-s osztás után a TV csatin mérni.

semmi sem tökéletes

(#465) BTO válasza Core2duo6600 (#463) üzenetére


BTO
őstag

a galvanikus leválasztót azt a bejövökábelre kell kötni mindenféle osztás és erősitő elé,kábelTV-s hálózatokon.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#466) Scobbyka válasza BTO (#461) üzenetére


Scobbyka
tag

Akkor most marad az első megoldás, veszünk egy széles-sávú antennát.
Felszerelem, kipróbálom egy TV-n.
Igen így raktam rá az F-csatit, arra a kábelre amit már én szereltem.
Így valószínűleg az antenna "csokor" lejövő kábele a hibás, bár mint írtam "nagykorú" lehet már.

Az ezen az antennán lévő szimetrizáló jó lehet?
Vagy cserélni kell?

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#467) Core2duo6600 válasza BTO (#465) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát, most nincs kedvem felmenni a tetőtérbe, hideg van :(

Viszont van nálunk kábelnet is, ehhez kapcsoldó passziv eszközökkel, akkor hova is kell tenni a galvanikus leválasztót ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#468) edeleny válasza Core2duo6600 (#467) üzenetére


edeleny
őstag

Kezdeném a problémámmal.
Adott egy kisvárosi kábelhálózat.
Sok analóg csatornával, és újabban Box-al fogható sok digitális csatornával.
Kezd elegem lenni a sok távirányítóból (TV, Házimozi, médiplayer, Set Box), így bedugtam direkt az antennát a nemrég vásárolt LG42LW5590-be.
Az analóggal nincs és nem is volt baj, viszont a digitális adások kb felét tudja fogni.
Van ahol 100 erősség, mellett 100 a minőség, és van ahol csak 50/50, és olyan is ahol 100/1.

Apámnak volt egy régi, vagy 20 éves antennaerősítője, azt kipróbáltam. (olyan fajta, hogy 3 bemenete van, URH, 6-12, 21-60)
Az a csatorna ami nem volt jó 100/100 lett, ami jó volt, meg nem lett jel.

Vettem egy erősítőt pár ezerért, (mint kiderült, ez is antenna erősítő), de azzal még az analógok sem jönnek be.

Továbbra is az a kérdésem, létezik e olyan erősítő, ami meg tudná nekem erősíteni a digitális jeleket?

PS: a kábeleket már kicseréltem, egy spliter van a rendszerben, ami ketté osztja a jeleket, a TV-be egyből megy a jel.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#469) BTO válasza Scobbyka (#466) üzenetére


BTO
őstag

persze hogy jó a SZIM hiszen gyári.

semmi sem tökéletes

(#470) BTO válasza Core2duo6600 (#467) üzenetére


BTO
őstag

számitógép monitoron levő brummot a modem elé helyezett galvanikus leválasztóval lehet megszüntetni,ha valóban a kábel tv miatt van ,ha nem jön be akkor monitor kábel csere ,vagy 1 azon 220V osztóba kell dugni a géppel a monitort.-földelt-

semmi sem tökéletes

(#471) BTO válasza edeleny (#468) üzenetére


BTO
őstag

hogy is dugtad be a kábelt abba a médiaboxba???vagy tv-be mert a tipusszám nem mond semmit. milyen osztások után??
olyan erősitő NINCS ami csak a digit adásokat erősiti az erősitők amik kábeltévére vannak azok széles sávuak.valahol 1 osztó forditva van bekötve azért szarok a digitális adások jelszintjei,vagy nincs árnyék a kábelen amit használsz mert el van illesztve a kábelhálózat.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#472) edeleny válasza BTO (#471) üzenetére


edeleny
őstag

Ok.

tehát adtak a digitális csatornákhoz egy Set-top-box-ot. Abból kihúztam az antennát, és bedugtam direkt a TV-be.

Most már csak egyetlen elosztó van benne, ami a padon ketté szedi a jeleket a két TV-hez, de ezt meg fogom nézni, van vagy 3 db elosztóm kipróbálom.

Tudnál esetleg linkelni egy ilyen erősítőt?

Az árnyékot nem értem. Koax végig.
Próbáljam ki valahol megfordítani a, összekötni az egyiknél a belsőt a másik külsőjével??

Az az a rézdrótot forrasszam az árnyékolásra, és az árnyékolást a rézdrótra? Nem lesz ebből gond?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#473) Core2duo6600 válasza BTO (#470) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A gép és a TFT ugyanazon konnektorba van dugva

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#474) BTO válasza edeleny (#472) üzenetére


BTO
őstag

a harisnyát, árnyékot sokha nem kötjük össze a középső érrel.
minden csatlakozonál be kell kötve lenni a harisnyának a külső fém részre.

az erősitőket nemrég ajánlottam.(#429) BTO válasza

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#475) BTO válasza edeleny (#472) üzenetére


BTO
őstag

ki a szolga a kábel TVnél? mert a fiberes kaon az mutatja a minőséget és a jelszintet is csatorna váltáskor az info sávon.
amugy nem tartom kizártnak hogy a TV-d be az analog és a digitális tuner közti oszto a rossz.

semmi sem tökéletes

(#476) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Kellene nekem kábeltévéhez kettő darab jó minőségű splitter, egy olyan ami 3-way és az egyik kimenet 3.5dB-es, illetve egy két kimenetes. Legfőképpen nagyon jó minőségű pl. pct érdekelne, de sajnos nem találok forgalmazót. Van itt valaki aki tudna beszerezni nekem? Ahogy nézem az UPC-nél ezt használják, ha van ott dolgozó és tudna hozni nagyon megköszönném (és persze meg is fizetném)

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#477) Gyufaaa válasza Sza_Sa (#476) üzenetére


Gyufaaa
veterán

3-way splitter aminek egyik ága 3.5dB-t csillapít nem fogsz találni. Minden ága egyformán csillapít. 2-way splitter vesz le 3.5dB-t. Győrben vannak DIGI-sek is. Csípj el egyet.

(#478) Sza_Sa válasza Gyufaaa (#477) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Van csak én nem tudok szerezni

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#479) Gyufaaa válasza Sza_Sa (#478) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Megnézem milyenek vannak nekem otthon. Ilyennel még nem találkoztam. Ha még DC lenne, de splitterben :F :U

(#480) rezber92


rezber92
csendes tag

Sziasztok! Digi Tévét szeretnék 7-8 felé osztani. Mivel célszerű ezt meg oldani ?
(kábel)

(#481) Gyufaaa válasza rezber92 (#480) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Osztóval :P Kell hozzá egy erősítő és egy ilyen.

(#482) rezber92 válasza Gyufaaa (#481) üzenetére


rezber92
csendes tag

Erősítőböl milyet célszerü venni ? Ami ár ban még baráti és tényleg működik vele. Ha valami linket tudnál esetleg adni azt meg köszönném :)

(#483) BTO válasza rezber92 (#482) üzenetére


BTO
őstag

bakker !kicsit visszakéne olvasni mert vagy 20x irtam CATV-s erősitőt is,hogy mit és hogyan kell használni.

semmi sem tökéletes

(#484) BTO válasza Gyufaaa (#477) üzenetére


BTO
őstag

de van asszimetrikus 3-s leágazó is 3.5, és 7 csillapitásu ággal,mert belül két 3.5dB -s 2-s osztó van 1másra épitve.
egyébként lehet épiteni :)) 2 db 2-s splitterböl :C
csak kicsit nagyobb helyet foglal a két splitter 1másra épitve.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#485) BTO válasza rezber92 (#482) üzenetére


BTO
őstag

http://prohardver.hu/tema/kabeltv_halozatok_problemak_tanacsok/hsz_1-50.html
ebbe a topikba tartozik a problem de ott is leirtam hogy mit és hogyan. keresgess engem a válaszok között,és megtalálod.

semmi sem tökéletes

(#486) Sza_Sa válasza BTO (#484) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Egyébként milyen osztót érdemes vennem? Találtam Hirschmann 2-es osztót ami 5dB-t csillapít, az egy kicsit sok nekem, más osztónál meg nem közölnek infót. Az a probléma hogy bejön a kábeltévé, azt osztom három felé amiből egy megy egy nagy lcd tévének. De ezt a jelet még a tévé előtt szét kell osztanom mivel adnom kell a tévékártyának is. Sajnos közvetlenül nem tudom bekötni a kártyát mivel csak egy koax lett kihúzva, szétbombázni meg nem szeretnék három szobát. A koax az jó (cft-113) csak 20 métert megy a házban mire elér a tévéig. Ha azt számolom hogy bejön kb. 70dB az első osztón leesik 6dB, a tévé előtti osztón minimum 3.5 de lehet hogy több, a kábel vesztesége meg 3 körül van a 20 méteren. Ez már összeadva nem kevés, azért szeretnék egy kis csillapitású osztót előre.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#487) tarzan4


tarzan4
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy amíg a régi képcsöves TV volt meg addig jó volt a kép. De hát fejlődtünk ezért vettünk egy nagyobbat egy Toshiba 102-es LCD-t. Körülbelül 2 hétig jó is volt a kép, de tavaly december óta nálam is jelentkezett a kockásodás. De ez is hol van hol nincs. A koax kábelre tettem vadi új csatlakozót, de nem segített. Ez így nagyon gázos, mert hiába HD-s nem tudom élvezni a HD nyújtotta élményt, csak ha éppen nem rosszalkodik.
Olvasgattam a topikot, és rábukkantam arra, hogy talán az enyémbe is rossz az AGC? Vagy egy erősítő nekem segítene? Még az is a probléma, hogy újból bekerestettem vele a csatornákat, szépen meg is találja mint az analógot és a digitálist, de a keresés alatt látom hogy meg találja a két városi TV csatornánkat, de a keresés végével nem rögzíti le a csatornák közé. Ez miért van?Segítségeteket előre is köszönöm.

(#488) Gyufaaa válasza tarzan4 (#487) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Melyik szolgáltatónál vagy?

(#489) BTO válasza Sza_Sa (#486) üzenetére


BTO
őstag

PCT-s osztók a legjobbak azokra 3.5dB csillapitás van irva,de az 1szerüség kedvéért én 4dB veszteséget szoktam számolni.
koaxot meg RG-6-t kell venni,lehetőleg nagy árnyékoltságut.
az RG-6-s kábelek csillapitása 860 Mhz körül 18dB/100m

az első osztó PCT-s DC-6 legyen tap-6dB, out -2dB a távolabbi TV felé.

az erősitő általában nem segit ha nem ront a dolgon ha laikus szereli be ,mert kell mögé 1 jel csillapitó mert különben tulvezérli a TV-t-az AGC nem tudja leszabályozni-és a hatás olyan mintha kicsi lenne a jel.

erősitőt azt TERRA tipust szoktam ajánlani 10papir körüli áron akinek csak előreirányra kell.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#490) BTO válasza BTO (#489) üzenetére


BTO
őstag

a TERRA erősitőket azt kábelhálózetra szoktam ajánlani .

egyedi vételre hirschmant.ami 5 papir körül mozog.

semmi sem tökéletes

(#491) Sza_Sa válasza BTO (#489) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Lenne az első osztóm, de sajnos nem tudok ilyet szerezni, de találtam más fajta aszimmetrikus osztót. Ha neked van elfekvőben ilyen, küldhetnél egyet, természetesen kifizetem az összes költségedet.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#492) tarzan4 válasza Gyufaaa (#488) üzenetére


tarzan4
csendes tag

Szia!
Elnézést a késői válaszért.
A DIGI TV-nél vagyok!

(#493) Gyufaaa válasza tarzan4 (#492) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Jelentsd be a szolgáltatónál, hogy akad a digitális. Ők kimennek egy "próba tv"-vel és leellenőrzik. Kiderül, hogy a TV-ddel van a gond vagy a rendszerükkel. 2 hete volt egy kábel szakadás, ami erősen taccsra tette a digitálist, de ezt már kijavították. Te saját kezűleg ne tegyél be erősítőt. Okozója lehet ennek egy rossz vagy fordítva behelyezett osztó, nem megfelelően felhelyezett "F"uni vagy TV csatlakozó illetve nem megfelelően meghúzott csatlakozások az osztóknál. Én azt mondom, mindenképp jelentsd be. Ne túrj bele. Tegyék ők. Ha te állsz neki mókolni vele, utánna a helyreállítást már kifizettetik veled. Melyik városban vagy? FTTH hálózaton vagy "tömbös" részen laksz?

(#494) BTO


BTO
őstag

nem emléxem itt vagy a másik tv-s topikba nyüglödött valaki a földi digitális kiválasztáson a kábel és az antennája között .

itt a megoldás.
http://bolt.sat.hu/kabeltv/eloszto/dvb_tkbeltv_tkapcsol_pmsw_210_574

semmi sem tökéletes

(#495) béati


béati
csendes tag

Sziasztok,

egy-két kérdésem lenne:

Van egy ilyenem : [link] jelenleg 1 db TV van rákötve, kábelezés, csatlakozások biztos hogy jók, de jelerősség és minőség 80% körül van csak, a kép időnként szétesik. Találtam otthon egy ilyet is: [link] . Kérdésem lenne, hogy ezt hol érdemes betenni a rendszerbe? Az antenna gyári erősítője elé, után, esetleg közvetlenül a tv elé? Ha ez sem segítene, érdemes azzal próbálkozni, hogy az antenna gyári erősítője helyett betenni pl egy szne152V-t?

Előre is kösz!

(#496) béati


béati
csendes tag

Közben kipróbáltam minden variációt és csak rosszabb lett, esetleg más megoldás?

(#497) BTO válasza béati (#496) üzenetére


BTO
őstag

kezdjük az elején !ahol laksz onan milyen messze van az adótorony,rálátsz-e?

én az ilyen humbuk kültéri antennáknak nem hiszek távolabbra az az max ha kétlépést előre és leköpöd a tornyot.
min ilyennel kezdeni:http://www.220volt.hu/Alcor+1615+DVB-T+antenna

bár ennek is a leirásában van 1 baromság 42dBi nyereség.
miaz a dBi ??? ez is olyan pmpo vagy mifene.
ennek az antennának KB 10dB nyeresége van.

de jó a reflektorfalas erősitős szélessávu antenna is.

vagy ilyet kell venni:http://antenna.arukereso.hu/iskra/p-20-p47466269/

ha messze van a torony akkor valami nagyobb antenna kel + erősitő.

jók a régi hirschman szélessávu antennák is UHF-re.

adótáblázatok itt:http://frekvencia.hu/

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#498) BTO válasza béati (#496) üzenetére


BTO
őstag

a kültéri 1ségedbe van integrálva az erősitő ami 5V-tal müxik,tehát ha elé,mögé bekötöd azt a másik kis erősitőt akkor a fejben levő erősitő nem kap tápfeszt és csak a kábelbe beszürődő jelet erősited.
amugy két erősitőt nem igazán kell és lehet 1másmögé kötni rövid kábelszekaszon mert a hátsó begerjedhet.

adóközelben nem ajánlatos erősitős antennát alkalmazni mert tul nagy lesz a jel és torzul aminek ugyan ugy szar kép lesz az eredménye.

divat lett a dbvt antenna ,de!!!!!! 1jó ugynevezett analóg antennával is jónak kell lennie a képnek dbvt vevőn isha jók az analóg képek,csak szélessávunak kell lennie az antennának mert általában a digitális TV müsorok frekvenciái magasabbak az analog sugárzottakénál.
http://www.antennawebshop.hu/index.php?entry=terrantu

ebbe a sorba ott van az erősitös reflektorfalas antenna is.sőt ott van a kicsi 3elemes ami adóközelbe javallott pl.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#499) béati válasza BTO (#497) üzenetére


béati
csendes tag

Ok, akkor kezdem az elején :) Pest megye, Aszód, Kékes kb 50km és rálátok a toronyra. Hétvégén volt kis időm és az alábbiakat tapasztaltam: Mindigtv extra családi csomagom van, a 30 adót asszem 6 csatornán lehet fogni ( majdnem mindegyik adó 2x van, az egyik gyengébb, a másik erősebb jellel ) . Fejből most csatornaszámokat nem tudok, de vannak elég jelentős eltérések jelerősség és jelminőség terén. A legjobb pl 80-90% jelerősség/100% jelminőség, itt nincs is gond az adásokkal. De a többi 30-70% jelerősségel és minőséggel jön, itt fordul elő, hogy bekockásodik a kép, ezen szeretnék javítani.

(#500) BTO válasza béati (#499) üzenetére


BTO
őstag

kékes B multiplex UHF 39 csatorna=618 Mhz

kékes A multiplex UHF44 csatorna =658Mhz

kékes C multiplex UHF69 csatorna=858Mhz

jók az adóteljesitmények:
de azért a köv antennákat ajánlom.
http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1481

http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=2379

http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1043

az erősitő nélküli antennához pedig kell 1 SZIM is a következő:
http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1518

50km-re az a holland valami amit vettél az nem jó.

Te döntesz hogy mire ruházol be , hajól láttam 6 papir alatt van minden amit ajánlottam.

és ezek az antánnák irányitottak mig amid van az szinte körkörösvevő.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.