Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) béati válasza BTO (#500) üzenetére


béati
csendes tag

Köszi! Bármelyikre beruháznék amelyikre azt mondod, hogy szerinted ezek közül az a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#502) BTO válasza béati (#501) üzenetére


BTO
őstag

http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1043

vedd meg ezt,SZIM van benne gyárilag ,tehát közvetlen koax köthető bele,ha esetleg kevés még a jel akkor antenna közelbe F csatikkal bekötheted azt a pici erősitődet is ,csak a digitális programozási menübe kapcsold be a TV-be az 5V-t és akkor lesz táp is a TV-ből az erősitőnek.
14dB nyeresége van az antennának néhol több is a magasabb frekiken,és csak 1.2m hosszu,ami majd mindenhol elfér.

ha mégse akkor a köv antenna .http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1046

ez függőlegesen max 90cm helyet foglal ,ennek kicsit kisebb anyeresége ,de az erősitőddel ezt kompenzálni lehet.
először próba erősitő nélkül,de azért ellenőrizd analóg adáson is pl RTL-klub a kékesről UHF 53 csatornáról jön.próbáld ugy beállitani az antennát hogy tiszta kép legyen minimális szellemképpel vagy teljesen szellemkép mentesre.

semmi sem tökéletes

(#503) BTO válasza béati (#501) üzenetére


BTO
őstag

ha erősitő nélkül van az antenna akkor a TV menübe kapcsold ki az 5V-t mert nem tesz jót a TV-nek.csak ha erősitő van a kábelen akkor kell az 5V vagy mint fentebb irtam akkor és annak érdemes bekapcsolnia aki kábel TV mellett SK antennával is dolgozik és a 2 kábel között használja az átváltót.

semmi sem tökéletes

(#504) béati válasza BTO (#502) üzenetére


béati
csendes tag

Köszi, akkor először megrendelem a legelsőt.

[ Szerkesztve ]

(#505) BTO válasza béati (#504) üzenetére


BTO
őstag

azért ajánlottam ezt a kettőt mert neked van erősitőd,és nem tudom térrel hogy állsz az antenna elhelyezés terén ,hogy vizszintes irányba a vagy függőlegesbe van helyed a padláson.
azért a padláson mert a szabadtérbe tetőn kivül 4-5 év mulva elkorrodálódnak az antennánál a kötések,elrohadhat a SZIM is . én ha lehet a padlásra zárt térbe szerelek antennát.
csak ne orosz hullámpala legyen a tetőburkolat,mert az sajnos árnyékol jelentősen a szabadtérhez képest.

semmi sem tökéletes

(#506) béati válasza BTO (#505) üzenetére


béati
csendes tag

Van helyem minden irányban és normál cserép a burkolat, én is a padlásban gondolkodtam. Tegnap meg is rendeltem, ha esetleg ma megjön, akkor hétvégén mindenképp felrakom, majd beszámolok az eredményről.

(#507) béati válasza BTO (#505) üzenetére


béati
csendes tag

Tegnap sikerült felraknom. Minden csatornán min 70% jelerősség és 100% jelminőség lett :)
Próbaképp beraktam a kis erősítőt is, de az tönkre vágta mindenhol a képet. Úgyhogy marad az erősítés nélküli verzió, amivel tökéletesen elégedett vagyok. Köszi mégegyszer a segítséget!

(#508) BTO válasza béati (#507) üzenetére


BTO
őstag

örülök hogy látatlanba segithettem a 25 éves tapasztalatommal. :C

semmi sem tökéletes

(#509) BTO válasza béati (#507) üzenetére


BTO
őstag

ja és még annyit a dologhoz ,hogy a jelminőség nagysága számit nem a jelerősségé,a minőség ha lehet 70% legyen vagy jobb.
ezt bárki olvassa annak legyen jó tanulság a TE példád. ;)

semmi sem tökéletes

(#510) BTO


BTO
őstag

[link]

F csatlakozó blankolása, felszerelése.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#511) fryke


fryke
csendes tag

Sziasztok

SWA 9001 antenna erősítőt használok. Az a problémám vele, hogy ha a környéken villámlás van tönkremegy, mindig cserélni kell. Az antenna a padláson van. Létezik erre valamilyen védelem, hogy ne kelljen évente 5 - 6 - szor cserélnem?

http://www.lechpol.hu/data/products/2/2771a.jpg

(#512) BTO válasza fryke (#511) üzenetére


BTO
őstag

villámvédős elosztó 220V/15Vs a táphoz.

semmi sem tökéletes

(#513) fryke válasza BTO (#512) üzenetére


fryke
csendes tag

OK, de a villámvédős elosztó a tápot védi, nem az erősítőt.A táp után a feszültségingadozásnak nem szabad megjelenni.Én a villámláskor terjedő interferenciára gyanakodok.

(#514) BTO válasza fryke (#513) üzenetére


BTO
őstag

nem stabilizált annak az erősitős antennának a tápja.sajnos tulfeszt adhat az erősitőnek.

semmi sem tökéletes

(#515) fryke válasza BTO (#514) üzenetére


fryke
csendes tag

Ok köszönöm

(#516) Ferlito


Ferlito
tag

ziasztok!
Nagy gondban vagyok!
Vásároltam egy 102 cm-es Samsung UE40D SMART LED Tv-készüléket, és nem figyeltem oda több dologra:
1.a régi analóg kábel tv szolgáltató kombinálva ezzel a modern készülékkel hihetetlen moslék képet eredményez
2.ahol lakom nem érhető el sem UPC, sem Digi kábel adás
Mi a megoldás? Műholdas digitális tv? Melyik szolgáltató? Melyik csomag? Kérlek segítsetek, mert nagyon nem értek ehhez és kb többhavi fizum ment el az új tv-re....És hamarosan EB....a kép meg silány
Írjátok meg mit tegyek, mire kéne elő fizetnem....Tudom, hogy a legjobb a digitális kábel TV lenne de nem elérhető mert kis faluban lakom.

ui.: mindigtv sem alegjobb mert abban kevés a sportcsatorna és főleg sportot nézek....antennát meg nemigen szerelgethetek, mer társasház :(
Előre is köszönöm a segítséget.

Ronald Reagan

(#517) róland válasza BTO (#497) üzenetére


róland
veterán

Keszthelyre milyen szobai antennát javasolsz? (Van adótorony, aminek elvileg júliusban emelik is a teljesítményét.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#518) BTO válasza róland (#517) üzenetére


BTO
őstag

szoba antennát nem szoktam javallani mert az csak a torony közvetlen közelében ér valamit.
milyen messze van a torony?
ezt erkélyre ,szekrény tetejére javallom .[link]

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#519) BTO válasza Ferlito (#516) üzenetére


BTO
őstag

ha foci "buzi" vagy akkor sajnos digi tányéros.

google a barátod .
upc direct vagy digi beirva.
port pont hu és TV müsorok áttekintve.
te pénzestárcád TE döntessz.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#520) róland válasza BTO (#518) üzenetére


róland
veterán

Olyan 5 km-en belül van az adótorony.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#521) BTO válasza róland (#520) üzenetére


BTO
őstag

szoba antennának messze az 5km ,kivéve pl kabhegy,kékes szentes stb nagy adók.tehát marad az amit ajánlottam fent.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#522) BTO válasza fryke (#515) üzenetére


BTO
őstag

http://www.antennak.hu/index.php?kat=63&id=65
vagy ilyen erősitőt használj ami be van dobozolva ,árnyékolva.

semmi sem tökéletes

(#523) janman


janman
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Van a képen látható rendszerem, amivel van pár problémám. Első az, hogy a "Passzív közösítő"-nél látható 38-as csatorna megváltozott 52-re, és jelenleg azt a csatornát nem tudom fogni. Jól gyanítom, hogy a közösítőben szűrés is történik? Ha igen akkor ott valamit kellene csinálnom, pld. át kellene valamit állítani?
A másik problémám, hogy szeretném a DVB-T, körzetünkben a 64-es csatornát is fogni, mert egy USB-s kütyüvel szeretném nézni HD-ben a foci-eb-t. :) Jól gondolom, hogy a passzív közösítő nem fogja átengedni a 64-es csatorna jelét?
Ha jók a feltételezéseim, akkor mit tudnék tenni, hogy tudjam a jelenlegi analóg + DVB-T adásokat is nézi?
Köszi a türelmet!

[ Szerkesztve ]

(#524) BTO válasza janman (#523) üzenetére


BTO
őstag

a közösitők sok esetben csatornákat közösitenek ,azokat amik fel vannak tüntetve rajtuk.házilagosan áthangolni nem igazán lehet müszerezettség nékül.
VHF-UHF közösitőre kéne cserélni.
sajnos a beillesztett kép minősége nagyitásra szar lesz olvashatatlan.
a DBVT és analóg adásokat UHF-seket 1 adótoronyrol 1 jó szélessávu UHF antennával kéne venned.

semmi sem tökéletes

(#525) janman válasza BTO (#524) üzenetére


janman
csendes tag

A kis képre kattintva nem jön be nagyobba? Mert nekem bejön és jól olvasható. De a lényeg: a DVB-T adást megoldottam úgy, hogy a lepkeantennát direktbe kötöttem minden közbülső elem (közösítő, osztó, erősítő) nélkül. Jel van, megy minden tök jól a DVB-T-n.
Holnap azt fogom csinálni, hogy a két UHF antennát egy gyüjtőbe összeszedem és egyidejűleg a közösítőt kivágom a fr..ba. Aztán meglátjuk mi lesz, (vagy nem látunk semmit :) )

(#526) béati válasza BTO (#524) üzenetére


béati
csendes tag

Szia,

egyszer már segítettél rajtam, egy újabb kérdésem van. Eddig MindigTV-m volt ( és még szeretném is használni), most szereztem egy Amiko Alien beltérit, viszont a tv felé kábel ügyben szűkösen állok. Ez jó megoldás [link] vagy tudsz jobbat?

(#527) BTO válasza béati (#526) üzenetére


BTO
őstag

2db kell belőle ,1 fent a padláson,vagy ahol közel van a földi antenna és a parabola antenna ,és 1db kel a TV -nél ahol ujra szétválasztod a TV-nek és a beltérinek a jelet.
az az igazság hogy ha ujra le-bekábelezel a parabola beltérihez kb 1forma árban van vagy olcsóbb a kábel mint a két közösitő-szétosztó.
tehát a parabolátol ilyen kábel kellene.

100ft /méter a koax + 100ft a két F csati [link]
a közösitő meg1650ft/db

semmi sem tökéletes

(#528) BTO válasza BTO (#527) üzenetére


BTO
őstag

az F csati [link]

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#529) BTO válasza janman (#525) üzenetére


BTO
őstag

két UHF antennát vagy bármilyet csak 1formát szaba közösiteni és azt is csak 1 irányból,ha különböző irányok vannak akkor van használva a csatorna közösitős összegző.

semmi sem tökéletes

(#530) béati válasza BTO (#527) üzenetére


béati
csendes tag

Igen, tudom, hogy kettő kell és van is ilyenem, szóval nem plusz beruházás. Köszi a választ!

(#531) BTO válasza béati (#530) üzenetére


BTO
őstag

akkor jó,de estleg a közösitők vesztesége ronthatja a földi digitálisodat.
szóval esetleg.
ha romlik a minőség értéke akkor kockásodhat,kb 70% alatt.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#532) szagnes69


szagnes69
aktív tag

A segítségeteket szeretném kérni. Nem régiben vettünk egy SONY Led televíziót. Addig analóg csatornákat használtunk a t-home-tól, ami kábelen jött. A tv miatt úgy döntöttünk, hogy digitális csatornákra lesz szükségünk, ezért megrendeltük az iptv szolgáltatást. Ezek után a többi tv-n (egy SONY CRT, és egy SAMSUNG CRT televízión) nem lett túl szép a kép, a SONY még csak-csak, de a SAMSUNG sokkal rosszabb képet produkál, mint addig. Arra gondoltunk, hogy veszünk antenna erősítőt, hátha attól jobb lesz, de nem tudjuk, hogy milyet lenne érdemes venni, és hogy azzal jobb lenne-e. Nagyon nem értek a témához, úgy, hogy elnézést, ha valamit nem szakszerűen írtam. Nincsen se kültéri, se beltéri antennánk, minden kábelen jön. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#533) BTO válasza szagnes69 (#532) üzenetére


BTO
őstag

az hogy szarabb lett az analóg képed az abbol eredhet hogy az iptv berendezés beszerelésnél valamit átalakitottak a hálózaton a T home szerelők.
minden szolgáltatónak 3TV+internetre kell elegendő jelet szogáltatnia a kábelTV hálózaton.
ha nincs több vételi helyed kiépitve akkor jelents hibát a szolgának.
amugy 1 másik topikba tartozna a problémád .
http://prohardver.hu/tema/kabeltv_halozatok_problemak_tanacsok/hsz_1-50.html
ide.

semmi sem tökéletes

(#534) szagnes69 válasza BTO (#533) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál. :) Sajnos nem én voltam itthon, amikor jött a szerelő bekötni az iptv-t, nem tudom mit alkotott. Megpróbálom még a másik fórumot is, mert akkor lehet, hogy nem is kellene erősítő nekünk. Még egyszer nagyon köszönöm! Szia!

(#535) BTO válasza szagnes69 (#534) üzenetére


BTO
őstag

valszinü ott is én válaszolok.
modom jelents hibát a szolgáltatónál.

semmi sem tökéletes

(#536) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Rendben szólunk a t-home-nak! :) Közben meg tudtam, hogy szerelgetett valamit a szerelő kint az oszlopon, tehát lehet, hogy akkor történt valami. Ez tetszik, hogy te válaszoltál volna. :D Még egyszer köszönöm! :R

(#537) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Rendben szólunk a t-home-nak! :) Közben meg tudtam, hogy szerelgetett valamit a szerelő kint az oszlopon, tehát lehet, hogy akkor történt valami. Ez tetszik, hogy te válaszoltál volna. :D Még egyszer köszönöm! :R
Ajaj! Gyorsan kattintottam!

[ Szerkesztve ]

(#538) BTO válasza szagnes69 (#537) üzenetére


BTO
őstag

:DD
akkor kint az oszlopon kicsit mellédugta a középső eret a szerelő.
:DD
igy első nekifutásra a hiba.

semmi sem tökéletes

(#539) vanvan


vanvan
csendes tag

Segítséget kérek lepkeantennám van, csak 3 csatorna m1,m2,rtl, úgy néz ki, hogy elromlott az erősítő, most az rtl-t nagyon rosszul lehet fogni. Hol tudok venni antennaerősítőt olcsón ehhez az antennához. Köszi

(#540) BTO válasza vanvan (#539) üzenetére


BTO
őstag

[link]
itt pl.
vagy a környéken antennásboltban.
de ezeket a zártakat javallanám,de lehet hogy a tápfeszbecsatolód szatódott el.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#541) vanvan válasza BTO (#540) üzenetére


vanvan
csendes tag

Nagyon köszi, de 1500 Ft postaköltségért küldik el postán, nem pesti vagyok :(((

(#542) KVic


KVic
csendes tag

Hello! UPC-s kábeltévés vagyok és az a problémám, hogy az utóbbi hetekben szemcsés az M1, a Duna, meg még egy pár csatorna. Kijött tőlük egy fickó, ahol bejön a kábel a lakásba (panel ház, csak egy lógó csatlakozó van a kábelen, semmi doboz), szétszedte, ráfújt és összerakta a jel jobb lett. Ezt utána én is eljátszottam többször, és mindig jobb lett a kép, de pár perc után már elkezdődik a szemcsésedés, 15-20 perc múlva meg már tiszta szemcsés a kép megint. kb. 15 m-re van a fali csatlakozótól a TV, közvetlenül a TV előtt le van ágaztatva egy UPCsek által adott dobozzal, viszont eddig nem volt semmi gond, gyönyörű volt a kép. Segíthet szerintetek ezen egy erősítő, mondjuk ez:
http://muholdvetel.hu/jelerositok/83-antenna-kabel-tv-erosito-3-as-elosztoval-catv-discern.html
Vagy mit javasolnátok?

(#543) BTO válasza KVic (#542) üzenetére


BTO
őstag

:DD :DD bocsi de nem az erősitő amegoldás.
az a ráfujkálás az meg :DD :DD
hol vagy Te UPC-s előfizető???
biztos nem tatabánya körzet.
mért müszeresen a müxerész?
mert max ha hajszálnyi zárlat van a csatlakozóba akkor azt nem lehet kifujkálni max előtte kiscsavarhuzóval kipiszkálni a zárlatot-eltörni a hajszáldrótot-és utánna lehet esetleg kifujni. :K

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#544) Oliverda


Oliverda
félisten

Létezik olyan yagi antenna amivel egyidejűleg képes az FM rádió és a DVB-T adások vételére? Nem nagyon tudok még egy koaxot lehúzni a csőben, így jó lenne, ha egy kábelen le tudnám hozni a kettőt. Plusz a DVB-T-hez kinéztem egy ilyen erősítőt, ami viszont, ha jól látom az FM rádió freki tartományát nem kezeli. Most egy egyszerű erősítő nélküli dipól van fent a rádióhoz, ennek a koax kábelét osztanám ketté. Az egyik kimenet menne a rádióhoz, a másik pedig a boxhoz az erősítő közbeiktatásával. Ez így működne vagy zavarná egymást a két cucc? Mondjuk legelőször az antennás kérdés kellene tisztázni...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#545) BTO válasza Oliverda (#544) üzenetére


BTO
őstag

kezdjük az elején .
hol laksz és melyik tornyot akarod fogni?

semmi sem tökéletes

(#546) Oliverda válasza BTO (#545) üzenetére


Oliverda
félisten

Szentestől kb. 60 km-re dél-keletnek. Már van fent egy másik készülékhez egy lepkeantenna belső erősítővel. Működik a dolog, ergo erről már megbizonyosodtam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#547) BTO válasza Oliverda (#546) üzenetére


BTO
őstag

na hát akkor a lepke az képes fogni az URH müsorokat is.1TV vagy több TV-hez kell.

semmi sem tökéletes

(#548) Oliverda válasza BTO (#547) üzenetére


Oliverda
félisten

Külön antennát akarok a saját cuccaimnak. Egy hosszabb Yagi lenne a legjobb, mert a lepke nem nagyon férne el az amúgy sem túl hosszú árbocra, aminek a tetején már egy Panel WiFi antenna csücsül. Egy set top box és egy rádiós erősítő lenne rajta. Létezik ilyen antenna?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#549) BTO válasza Oliverda (#548) üzenetére


BTO
őstag

yagi antennába nem igazán létezik szélessávuami URH rádióra is tökély.
máshova falitartóra a lepke??vagy ha van elég jel a lepkéről akkor 1 tápáteresztős osztó[link]
majd a TV-d és a hifid elágazója ez legyen[link]
a -8as ágat a rádiónak.

semmi sem tökéletes

(#550) Oliverda válasza BTO (#549) üzenetére


Oliverda
félisten

Kisebb lepke létezik, amivel életképes lehet? Főként a magassága ami nem lehet olyan baromi nagy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.