Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) smog86 válasza zhagyma (#250) üzenetére


smog86
senior tag

RF alatt azokat a kábeleket értem amik előre vannak szerelve, én legalábbis ez a név alatt láttam őket futni.
Nincs sima kábel.
Elosztó aztán azon csavaros F aztán 15m tri-shielded koax aztán csavaros antenna dugó.

[ Szerkesztve ]

(#252) zhagyma válasza smog86 (#251) üzenetére


zhagyma
őstag

Jó. Szerintem ezen a 15 m-en van hiba. Vagy a csatlakozók felszerelése, vagy a kábel megtörése okozza a jelszint veszteséget. Ha lehet inkább csináltass egyet a legközelebbi megbízható antenna boltban. A hipermárketekben kapható előreszerelt kábelek (RF,SAT) vékonyabbak a szükségesnél (van 20 méteres is) mivel a koax kábel hullámellenállását (RG6 = 75 ohm) a középső ér átmérője és az árnyékolás átmérője közötti különbség és a közöttük lévő anyag dielektromos állandója (tipikusan habosított műanyagba zárt levegő) határozza meg.

Hogy biztos legyél a dolgodban, a kérdéses 15 m-s kábellel próbálj ki egy jól működő TV-t.

(#253) BTO válasza zhagyma (#230) üzenetére


BTO
őstag

http://www.ostelsat.hu/tv-s-sat-tv-er-s-t-k-h-az,4391.htm

az itt szereplő terrát szoktam ajállani felszerelni 10 papir.

semmi sem tökéletes

(#254) BTO válasza smog86 (#238) üzenetére


BTO
őstag

modemen mekkora a jelszint?

192.168.100.1 a webes felület.
signal menübe?

semmi sem tökéletes

(#255) toto123


toto123
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék:Érdekelne, hogy egy antenna jelerősítőnek mennyi a fogyasztása?
/HA 820-as/ :((

(#256) joecontra


joecontra
addikt

Üdv nektek!

Adott egy kábeltévé előfizetés amit sokáig egy tv-n (továbbiakban: nagy tv) néztünk. Elég jó volt a képe az adásnak a nagy tv-n.

Azután az ősöknek lett egy külön tévéjük (továbbiakban: kis tv) a szomszéd szobában.

Tehát meg kellett osztani a bejövő tv jelet, ezt egy kolléga a szolgáltatótól megoldotta. A nagy tv-n szemmel láthatóan romlott az adás minősége. Nem nagyon, de láthatóan szemcsés lett, ekkor beiktattam a nagy tv és az elosztó közé egy olcsóbb erősítőt, de csak rosszabb lett a kép.

Azóta a nagy tv kint van az ősöknél (az olcsó erősítőt kiiktattuk a rendszerből, az elosztóról kapja a jelet a nagy tv és a tunerkártya), nálunk egy tunerkártya teljesít szolgálatot. Tv-t nézni a tunerkártyán elmegy, de felvenni róla már kicsit gázos.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy az elosztás után meggyengült a jel a szobánkban. Milyen erősítőt ajánlotok nekem, valamint mire legyek tekintettel az erősítő rendszerbe történő beiktatásakor?

Válaszokat előre is köszi!

Üdv,

J

(#257) cromex


cromex
tag

Üdv!

Valaki betudná azonosítani, mire használhaató ez, nemtaláltam semmi konkrétat rá:

Füba VKN 551
multi-band amplifier

értem én hogy többsávos jelerősítő, de mik a bemenetek :F

FM-BI
TV-BIII
TV-B IV/V

(#258) róland válasza joecontra (#256) üzenetére


róland
veterán

Az erősítőt valószínű az elosztó elé kellene bekötnöd. A topicot átolvasva sok hasznos információt találsz. Az erősítő erősítve küldi ki a bemenő jelet (amibe a zaj is beletartozik).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#259) joecontra válasza róland (#258) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Köszönöm szépen! :R

Azt meg tudod mondani, hogy hol vehetek minőségi(!) darabot, ill. milyen paraméterekkel bírjon?

Előre is kösz! :)

Üdv,

J

(#260) róland válasza joecontra (#259) üzenetére


róland
veterán

Paraméterekről nem tudok nyilatkozni, beszerzésben az alábbi cégek:

Ostelsat
Bétacom

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#261) BTO válasza joecontra (#259) üzenetére


BTO
őstag

olvasni nem szoktad az előző HSZ-ket???? :W
(#253) BTO
itt ajánlom a gyakorlati tapasztalat alapján jól müködö erősitőt,amit a bejövő kábelre kell kötni majd megfelelően elosztani a gyelet ,és vagy csillapitani.

semmi sem tökéletes

(#262) BTO válasza cromex (#257) üzenetére


BTO
őstag

ez az erősitő különbözö sávokon dolgozik és egyedi antennarenszerhez való.

VHFIII sáv általában MTV-1 müsorok vétele
UHF sáv általában TV2, RTL klub vétele.

semmi sem tökéletes

(#263) BTO válasza joecontra (#256) üzenetére


BTO
őstag

egyébként ha a szolgáltató csinálta a 2TV-s elosztást akkor neki ugy kell +csinálnia hogy semeik vételi helyen ne legyen minőség romlás.hibabejelentés az adott szolgának. :K

semmi sem tökéletes

(#264) joecontra válasza BTO (#261) üzenetére


joecontra
addikt

De szoktam, csak megerősítést vártam. Ezért köszönet. :R

(#265) róland


róland
veterán

Hagyományos kábel-tv és DVB-T antenna jelet, hogy lehetne összehozni, hogy ne kelljen az antennacsatlakozókat cserélgetni?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#266) zhagyma válasza róland (#265) üzenetére


zhagyma
őstag

Applause hozzászólásait olvasd: [link]

(#267) BTO válasza róland (#265) üzenetére


BTO
őstag

a DBV-T azt ha jol néztem UHF sávba sugározzák,a CATV pedig szélessávban.szerintem valami játék kapcsolos F osztót -TV játékokhoz adták anno- azt kéne használni.

igen lehet esetleg relés kapcsolást is csinálni,vagy a CATV jelet monjuk 1 videon keresztül scarton nézed a video tunerjét használva és a DBV-T azt meg közvetlen a TV-be dugod.

semmi sem tökéletes

(#268) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Nekem, mint -nagyon- laikusnak kellene elmagyarázni, hogyan kell UPC kábelt megosztani.
Az alapfelállás az, hogy net és az analóg kábeltv egy vezetékről jön, ezt a upc kettéosztotta, egyik megy netnek a másik TV-nek.
Amikor 1 tv-re volt kötve a vezeték, akkor semmi gond nincs, most viszont még 2 tv-re kellene megosztani.
A kérdésem az, hogy milyen elosztót vegyek? Milyen vezetéket? Milyen jelerősítőt, illetve azt hova tegyem?
Ill. azt hallottam még, hogy az újabb lcd tv-be kárt is tehet a kábeltv, ha túl nagy feszt ad le a kábel.

Előre is köszönöm!
Üdv. Yush

(#269) BTO válasza Yushchenko (#268) üzenetére


BTO
őstag

csak a szolga által kiépitett vételihelyekre van garancia,mert különben kiszállási dijfizetős ha az általad barkácsolt elosztásokra jelentesz hibát ,és lehet szerencséd elbaxni az internetes-telefonos- modem antennajelét és akkor az se fog müxeni,és az is kiszállási dijas müvelet lesz.

általába csak szar minőségü osztót és kábelt kapsz boltba ,és a végén lehet hogy drágább lesz a leves mert + vételi hely fizetősen lesz csak jó a lakáskábelezésed.

aztán meg nem mindegy hogy milyen csillapitásu osztókat raksz 1más után mert alap matek az egész ,asszimetrikus osztók alkalmazása kell és iet nem minden bolt árul,és némi szakismeret se árt és alap angol -IN OUT TAP-mit is jelent.

semmi sem tökéletes

(#270) Yushchenko válasza BTO (#269) üzenetére


Yushchenko
őstag

Az egyik aszimmetrikus osztó amikor kettészakad a net-kábelTV vonal. Ez után szeretném elosztani, de úgy gondoltam ez már nem lehet annyira bonyolult, más is osztott már meg UPC kábelTV-t nem?

(#271) pszlaci


pszlaci
csendes tag

Sziasztok!
Véleményt és segítséget szeretnék kérni.
Olyan problémám van, hogy 6 felé szeretném szétosztani a kábel tv-t, ebből 5 végpont 1 házon belül van, a 6-ik pedig egy "melléképületben". Utóbbinál a kábel a két tető közt függesztve megy át.
1. kérdésem, hogy milyen kábel a legmegfelelőbb az ilyen függesztett megoldásra?
2. mi a véleményetek ezekről a kütyükről, megfelelő lehet-e ha ezt az erősítőt beiktatom közvetlenül a karóról bejövő kábelre, és utána szétosztom ezzel az elosztóval minden tv-re?

Köszönettel: pszlaci

(#272) BTO válasza Yushchenko (#270) üzenetére


BTO
őstag

sok sikert a maszek megosztáshoz mert ha normális anyagokat veszel akkor KB árba a szolga által kiépitett +TV áránál jársz és van vételgari a cuccra, a sajátra + nyema

semmi sem tökéletes

(#273) BTO válasza pszlaci (#271) üzenetére


BTO
őstag

ottanság feljebb ajánlottam jó erősitőt,ami akár 15-30 TV-t is képes kiszolgálni.
RG-6 kábel,a függesztést meg valami drótkerités vezérdrottal is meg lehet oldani ,a koaxot mellé kötegelni 40-50cm -ként

semmi sem tökéletes

(#274) joecontra válasza BTO (#273) üzenetére


joecontra
addikt

Nálunk 2-t se bír. Rosszabb lett a kép az egyiken. :(

[ Szerkesztve ]

(#275) BTO válasza joecontra (#274) üzenetére


BTO
őstag

hááát...
akkor az az ág valahol nem jol van kötve főleg ha szimetrikus osztót használtál.
lehet kapni néhol 2 F csatival 1üt oan menet-menet átmenetet amit toldásnak lehet használni,azt kéne bekötni az osztó helyére és addig vacakolni mig jó nem lesz a kép azon a rossz ágon,ha nem sikerál akkor esetleg annak a TV-nek az érzékenysége rosszabb mint a másiké-AGC,automatic gain control.-magasabbra van állitva mint a jóképü TV-é.

semmi sem tökéletes

(#276) Skel91


Skel91
csendes tag

A problémám a következő:
Van egy régebbi típusú TV-m (Daewoo DMQ 2044) amibe UPC kábeltévé megy. A kábel ennél a tévénél van elosztva két felé (1 a TV felé, egy tovább) A csatornák egy része (RTL, TV2, M1, M2, Hálózat, Eurosport) jó minőségben nézhető, egy másik része pedig szemcsés, és a hang is rosszabb (pl. Cool, Film+). Arra a kábelre ami megy tovább, rá van kötve még 2 TV + internet. A jelerősség itt jó, minden csatorna tisztán fogható.
Az a kérdésem hogy az első TV-hez ahol néhány csatorna szarul jön be, mivel lehetne megoldani a problémát. Erősítővel?

Sajnos nincs pénzem minden itt leírt lehetséges megoldást végigpróbálni, meg aztán elektronikai bolt az, nem kölcsönző.

(#277) tonic5


tonic5
csendes tag

Hello!
Van két hatalmas problémám! Remélem tudtok segiteni, mert már csak bennetek bizom.
A dvd lejátszó scartal a szatelit meg rca-val van összekötve a tévémmel (képcsöves). A probléma a követetkező:
1. Ha dvdt akarok nézni, ki kell húznom a szat beltérit a konnektorból, mert különben bezavarja a képet (nem elég kikapcsolni). Ez normális vagy csak valamit át kell állitani?
2.A beltérin (opticom) kb 15 perc után mindig meggyengül a jel, némely csatornáknál. Aztán ha elkapcsolok majd ujra vissza, megjavul a kép. Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#278) BTO válasza Skel91 (#276) üzenetére


BTO
őstag

nem erősitővel. 1221 hibajelentés aztán a szakik + monják mi a hiba és ha lehet orvosolják is.

semmi sem tökéletes

(#279) BTO válasza tonic5 (#277) üzenetére


BTO
őstag

ez a jelenség sajna az AV válto elektronikától adódik a TV-dbe,ien hibák előjönnek az UPC digitális médiaboxánál is és mindig az utsólag nézett analog csatorna láccik a háttérbe homályosan uszva,haloványan.

esetleg néhány 100ft-s tétel ha DVD be van két scart, rca scart átalakitóval a DVD seggén keresztül felfüzni az AV jeleketés 1 AV beállni a TV-be, vagy a beltérin keresztül ha annak van 2 scartja.

semmi sem tökéletes

(#280) BTO válasza Skel91 (#276) üzenetére


BTO
őstag

igy utólag belegondolva lehet hogy az 1-sö TV-nél nem jól van bekötve az elosztó .
IN=bemenet OUT=további készülékekfelé TAP =helyi,első TV készülékhez

TAP= leágazás ami nagyobb csillapitásu pl 9dB ,6dB veszteségü csillapitás.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#281) Skel91 válasza BTO (#280) üzenetére


Skel91
csendes tag

Megnéztem, jól van bekötve. Szvsz sokkal inkább a TV szarsága a probléma. Régen volt rádugva egy noname erősítő, akkor úgy emlékszem működött, csak aztán az erősítő tönkrement. Lehet veszek egy újat, csak volt itt szó szűrőről is vagy miről, és nem voltam biztos benne hogy mit csináljak.

Azért köszi a segítséget! :)

(#282) Skel91 válasza BTO (#280) üzenetére


Skel91
csendes tag

Kicseréltem a TAP-os elosztót egy "simára" amin 1 IN és 2 OUT csatlakozó volt. Az egyik OUT a TV-hez megy, a többi meg a nethez... stb. Egy fokkal jobb lett az adás, nem tökéletes de már látható és hang is jó.

(#283) Skel91 válasza Skel91 (#282) üzenetére


Skel91
csendes tag

Amúgy a TAP-os leágazásnál volt egy toldalék a vezetékbe. Pontosan nem tudom mi, de mivel valaki elmés ferdén erőltette rá az előző koax kábelt, gyakorlatilag új menetet vágott rá.
Az van ráírva: 5ZHP88/65/50 114

[ Szerkesztve ]

(#284) wiesmann


wiesmann
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokra volna szükségem! Leszögezem láma vagyok a kérdéshez (jelszintet, zajszintet dBket nem tudok mérni) Kint lakom hollandiában. Jó kis hazait nézek UPC-n. Magammal hoztam az antennát+beltérit. Eddig hagyományos TV-m volt. Nemrég beújítottam egy használt LG plazmára. De a kép sajnos nem hozza az elvártat. Hogyan tudnék szebb képet varázsolni? Az antennán két különálló vevő van két különálló beltérire megy a jel.
Vegyek valamiféle jelerősítőt? Milyet? Hová tegyem? Cseréljek tányérat? Vevőt?
Előre is köszönök minden választ!
wiesmann

"Én a békét keresem az örök háborúban...

(#285) wiesmann


wiesmann
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokra volna szükségem! Leszögezem láma vagyok a kérdéshez (jelszintet, zajszintet dBket nem tudok mérni) Kint lakom hollandiában. Jó kis hazait nézek UPC-n. Magammal hoztam az antennát+beltérit. Eddig hagyományos TV-m volt. Nemrég beújítottam egy használt LG plazmára. De a kép sajnos nem hozza az elvártat. Hogyan tudnék szebb képet varázsolni? Az antennán két különálló vevő van két különálló beltérire megy a jel.
Vegyek valamiféle jelerősítőt? Milyet? Hová tegyem? Cseréljek tányérat? Vevőt?
Előre is köszönök minden választ!
wiesmann

"Én a békét keresem az örök háborúban...

(#286) BTO válasza Skel91 (#283) üzenetére


BTO
őstag

manapság már nem érdekes ez az rh szürő 80Mhz felüláteresztő az alatta lévő frekiket vágja ez védi elméletileg a netet a tv-k felöl visszajövö zavaroktól.

semmi sem tökéletes

(#287) BTO válasza wiesmann (#285) üzenetére


BTO
őstag

ne erölködj semmin sajna a plazma és a lcd is nem igazán a hagyományos TV jelre lett kitalálva inkább dvd felbontásra.
max ha nem scarton van összedugva a tv a beltérivel akkor dugd össze scarton és max ennyi.

semmi sem tökéletes

(#288) BTO válasza Skel91 (#282) üzenetére


BTO
őstag

ezek szerint érzéketlen a TV-d ,csak nagy antennajelre hajlando jó képet csinálni.

semmi sem tökéletes

(#289) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet minden fórumozónak
Átolvasva a hozzászólásokat, -főle a földhurok, DC leválasztás területről- sok hasznos infót kaptam, amiért ezer köszönet. Kezdem érteni, hogy mért ráz és szikrázik az antenna csatlakozóm, mikor bontom. A kiépítés vázlatát mellékelem. Hogy a TV-k elé DC leválasztó kell azt értem. De mi a helyzet a PC-kkel. Oda is valamiféle leválasztó kéne, de milyen, és hogy iktassam be. Ezzel kapcsolatban kérnék egy kis eligazítást. Előre is köszönet a tanácsokért.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#290) --Lorant--


--Lorant--
aktív tag

sziasztok! nekem van egy bonyolult kerdesem :) szoval pc wireless antenna es a pc koze lehet e valami fele erositot be iktatni? mivel Baratomnak bent van adsl es elosztottuk 2 fele de hozzam nem jut el a kivant ertek. nalam ezt meg lehet e oldani ugy h a haver errol ne tudjon tudomast? valakinek van-e otlete? Koszonom a figyelmet :)) varom a tippeket :)) ;]

....

(#291) madesign


madesign
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot, mostmár halvány képem van mi az a leágazó, elosztó, szűrő minek kell stb.. Lehet már sokszor szóba jött ez a dolog, de biztosra akarok menni :)
Szeretnék a PC-mbe egy tv tunert, ahova mindenképpen a modem elől akarom elvinni a TV jelet a géphez.
Így néz ki a hálózat:

Bejövő____elosztó______modem_____router_____PC
I
I______TV
I
I______TV

Az elosztó nem tudom milyen lehet (comtech) mert a TV kimeneteknél nincsen szűrő. Bele lenne építve? Kivezetései: IN, TV1, TV2, DATA (modemhez)
A kérdésem az lenne, hogy elég vennem egy leágazót a modem elé, a TAP-ra egy szűrőt és úgy a géphez? Vagy az említett elosztó speciális és nem tudom a DATA ágról elvinni a jelet a PC-mhez?
Előre is köszi!

(#292) madesign válasza madesign (#291) üzenetére


madesign
csendes tag

A skicc nem úgy sikerült ahogy akartam. A 2 TV kimenet az elosztóból jön.
Bocsi!

(#293) madesign válasza madesign (#291) üzenetére


madesign
csendes tag

Ja igen.. az elosztó és a modem 2 külön szobába van ezért nem akarom közvetlenül az elosztóból a jelet, esztétikai gondok miatt (kábelezés mindenen át).

(#294) BTO válasza And (#42) üzenetére


BTO
őstag

az UPC-nél az ászfbe is le van irva hogy 3TV+ net re -kábelmodem- adunk jelet!
ha TE barkácsolsz arra nincs vétel gari csak az UPC által kiépitettre.
oksa????
és ezt + is oldjuk!

semmi sem tökéletes

(#295) BTO válasza BTO (#294) üzenetére


BTO
őstag

hoppá nem lapoztama végére. bocsi de igaz amit irtam.

semmi sem tökéletes

(#296) BTO válasza madesign (#293) üzenetére


BTO
őstag

tap leágazó a modemes leágazó elé a pc tunerhez pl dc8 vagy dc6 .

semmi sem tökéletes

(#297) --Lorant--


--Lorant--
aktív tag

Ezt Zylinak kuldom,itt a Kormany! de ha ez nem volna eleg csinalhatok kepet is........ ;]

....

(#298) macera2


macera2
aktív tag

A minap vettem 2 db. 75 "Ohmos" vég lezárót, mivel a 6-os osztóból, pillanatnyilag,csak 4-et használok. Digit multiméterrel, 75 "Ohm" helyett szakadást mértem. Lehetséges, hogy, egy soros RC tag van a meleg pont és a föld között? És miért nem csak 75 "Ohm"? :F Ha valaki tájékozott a témába, kérem ossza meg velem az infót. Előre is köszönet.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#299) BTO válasza macera2 (#298) üzenetére


BTO
őstag

75 ohmot kellene mérned.de fölös lezárni az oszto nem használt kimeneteit.tapasztalat.

semmi sem tökéletes

(#300) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Segitene valaki DVB/T témában?
Egy samuB350hez kéne valami antenna. Szerintem vmi passziv is lehet, de ezt ti biztos jobban tudjátok. Fehérvárra kéne, szerintem ott azért van jelerősség.
A Tesco occsó kis antennát ajánlják, állitólag elég az is, nem tudom.
Másik kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet azt megoldani, egyáltalán meg lehet, hogy a tv egyetlen antenna bemenetébe a kábeles és ez is be legyen kötve? Legjobb lenne ha mindkettő menne egyszere, bár ezt nem tudom meg lehet e oldani, de valami váltó sem lenne rossz, hogy ne kelljen ki be dugogatni. Gondolom vannak már ilyenre megoldások.
Várom a javaslatokat.
Köszi szépen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.