Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) BTO válasza matyi19 (#750) üzenetére


BTO
őstag

frekvencia .hu megnézed milyen csatin,frekin ad az adó. elméleteileg ezek az erősitős antennák ha az akkor a teljes UHF sávon müködnek.tehát jónak kell lennie.
amugy megveszed a dekódert és prósza, ha nem oksa akkor az a kérdés hogy hova van felszerelve az atenna ,és mekkora derinchosszuságu uhf antenna fér el ennek a helyén.

semmi sem tökéletes

(#752) roomi


roomi
tag

Sziasztok. lehet, h itt lesz jó megoldás. Digi a szolgáltató. Digi modemből jön a koax egy osztóba. 1 megy a digi hd STB-be a digifilm miatt, a 2. megy egy panasonic 250 gb dvd recorderbe. A recocdernek nincsen DVB-C tunerja. A TV-én a kép gyönyörű, megvagyok elégedve. De......... ha pl. felveszek vagy a felvevőn át megy(menne) a tv adás akkor láthatóan rosszabb a kép. Nekem egy antenna erősítő kellene az osztó és a felvevő közé. Ma kipróbáltam egyet,amivel egy kicsit jobb lett a helyzet. Ezt próbáltam[link] Hasonlót vagy jobbat tudtok ajánlani? Jól gondolom, hogy analógjelet kellene erősíteni a DVB-C tuner hiányától függetlenül. Nem szeretnék ez miatt egy dvb-c tuneros felvevőre váltani kb.80K ért :N Visszaolvasva látom, hogy a jel nem erősíthető a végtelenségig. Mi lehet a max.optimál? Köszi Ja.. előtte UPC volt és nem volt ilyen gondunk.

(#753) BTO válasza roomi (#752) üzenetére


BTO
őstag

az a baj hogy a DIGI-nek általában szar -enyhén szemcsés-zajos az analog adása.
mennyi még 1 dekoder a digitöl? mert arrol scarton AV-n tudnál felvenni.
vagy a régi fibernetes catv-s digitális dekodert kéne szerezned,venned aminek kaon a neve.
erösiteni a szart nem igazán lehet,föleg kábel tv-n.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#754) roomi válasza BTO (#753) üzenetére


roomi
tag

Ha scarttal összekotom az stb-t es a recordert akkor csak az adott tv musort tudom felvenni. Idozitett felvetelt nem lehet. Jol gondolom?koszi

(#755) BTO válasza roomi (#754) üzenetére


BTO
őstag

a boxokat is lehet programozni hogy mikor kapcsoljon be max az adott csatornán kell készenlétre rakni amiröl fel akarsz venni.ha esetleg a boxnak nincs bekapcs funkciója akkor sajna az adott csatornán bekapcsolva kell hagyni.csatorna váltás meg hát azt ki kell prószálni hogy ki lehet e jelölni adott csatornát hogy arra a müsorra kapcsoljon a box amire szeretnéd,ezt az upc boxok tudják a digist nem ismerem.

a rekorderednél az időzitett inditásnál az AV-t kell kijelölni,videon ez nekem ment anno igy.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#756) roomi válasza BTO (#755) üzenetére


roomi
tag

:R

(#757) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Panelban lakom és kezdetektől fogva kábeltv-n keresztül jött a TV adás. Digitális csomag van a vidanetnél előfizetve de annyira nem nézünk a párommal TV-t, hogy még a set-top-box sincs soha bekapcsolva, simán a HDTV-be van dugva közvetlenül a falból kijövő coax kábel.
A digitális átállás kapcsán kezdtem el azon gondolkodni, hogy nincs is nekem szükségem vidanetes tv csomagra, simán megfelel majd az átállás utáni 7 digitális csatorna az antennán keresztül. ( DVB-T mpeg4 tuneres TV-m van )
Most egy nagyon hülyét fogok kérdezni :B A falból kijövő coax kábel amin a vidanetes analóg (a beltéri nélkül ) adás jön, az ugyanaz a kábel amin a panel tetején lévő antennán keresztül érkező adás is jön ? Magyarul nincs egy másik kábel valahol amit meg kell keresnem, ugye ? :DDD

(#758) BTO válasza John D'oh (#757) üzenetére


BTO
őstag

nem valószinü hogy van másik kábel,de lehetséges,de nem fog jönni semmi rajta-régi falialjzat,régi soros antenna hálózat-,az volt valamikor réges régen arra kötve ami a tetőn van,de azt valszinü a feletted lakók valamelyike festésnél kiszedte,mármint az aljzatot.
frekvencia.hu megnézheted hogy hol van a legközelebbi földi adó ,milyen frekin ad.
szoba antennát én nem szoktam javallani a földi vételre,az ablakba ,erkélyre,balkonra kiraksz 1 külső antennát és azt kötöd a TV-re.az antenna nyeresége a mérvadó az adó távolságra . minnél meszebb van annál nagyobb nyereségü antenna kell. 1m hosszuságu antennánál nem szoktam hosszabbat ajánlani,ha nem elég a nyeresége akkor egy kis erősitőt mögé, 15-20 dB erősitésüt kell rakni.

semmi sem tökéletes

(#759) draff


draff
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék csinálni egy egyszerű, de nagy erősítéssel bíró egytranzisztoros erősítőt az antennakábelbe, hogy ott a mindenféle, a jel útjában levő csillapításokra egy kicsit - már a legelején - ráerősítsen.
Valami szélessávú tipusúra gondoltam, ami a 200-900 MHz-et simán átviszi.
Lenne hozzá néhány tranyóm (BF960; BFW30; BFR96; stb.), mert hát ilyenek vannak itthon, ámde valami kapcsolási rajz kellene hozzájuk - azt sehol sem találtam.

Ki tudna javasolni ilyesmiket közlő internetes oldalakat, hol keresgéljek, vagy esetleg magának a kapcsolásnak a rajzát feltenné. Nem kell hozzá semmiféle nyák vagy nyák-terv, mivel én csak simán légszerelésben gondolkodom - egy kis fémdobozka belsejében.

[ Szerkesztve ]

(#760) BTO válasza draff (#759) üzenetére


BTO
őstag

hobbyelektronika ,ha minden igaz akkor ott vannak rajzok talán a témába is,de regelned kell oda is

semmi sem tökéletes

(#761) draff válasza BTO (#760) üzenetére


draff
aktív tag

Az a nagy baj, hogy azt már néztem.
A legtöbb helyen csak a folyamatos duma megy mindezekről, vagy esetleg valami, alapból gyárilag készült erősítő fotója van fenn (ámde a kapcsolási rajza - az sajnos nem), így aztán sokra nem megyek vele.
Alapból azzal a fórummal kezdtem el nemrégen a kutakodást és aztán eljutottam a valamikori Szilas által gyártott közösségi erősítőig, ami 2 tranzisztoros - bár valójában csak az egyik az RF-esen erősítő benne, a másik az RF tranyó munkapontját szabályozza, hőstabilizálja.

Sehol egy jó megoldás, amint az régebben - pl. a Rádiótechnikában, a Hobbielektronikában vagy az Ezermesterben voltak. De csak simán szövegből nemigen lehet építkezni.

Minden kapcsolási rajz titkosított lenne? Akkor meg mire jó a net?

[ Szerkesztve ]

(#762) BTO válasza draff (#761) üzenetére


BTO
őstag

nem hiszem hogy titkosak arajzok csak kinek van türelme beszkennelni és saját holapra felrakni.
mindjárt körbenézek azt vagy irok valami hasznosat vagy megirom a semmit,de könyvtárba is be tudsz menni és kikéred az RT évkönyveket.
na itt is körbevizslathasz:
http://oldradio.tesla.hu/
http://www.radiotechnika.hu/related.html

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#763) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Melyek a manapság kapható legjobb splitterek? (2-way,3-way,4-way)
Kábel TV jelét szeretném több helyre elosztani.

Illetve ki milyen erősítőt ajánlana?

:R

(#764) BTO válasza akom (#763) üzenetére


BTO
őstag

erősitő:GHV 830 C [link]
min.telektronik [link]
de 1 lakáshálózatot azt azért tervezni is kell kábelhosszak függésében.
az erősitőt ha kell a visszirány is -médiabox videotár elérése-internet miatt,akkor azt ajánlot szakival müszeresen belőni,mert csak szétqrod a környező hálozatot,környező neteket.

szaros néhány százforintos elosztót ne vegyél mert magaddal is kitolsz,meg csak verebet,kobor kutyát dobálni valók azok a kinai fosok.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#765) draff válasza Murphistic (#618) üzenetére


draff
aktív tag

Egy STB vagy az antenneaerősítő attól még soha nem megy tönkre, ha antennát teszel rá. De az erősítő is többnyire kétesélyes - vagy erősít, vagy nem.
Persze kérdés - kell-e hozzá egyáltalán erősítő?
Mert sokszor az erősítő a hasznos jellel együtt a zavarokat is erősíti, tehát élesebb lehet a képed, ám ezzel együtt "zajosabb" is. Antennaerősítőt csupán olyankor érdemes fej közelben távtápláltan alkalmazni, ha nagyon hosszú a vevőhöz a levezető kábel (5-10 m)

Azért viszont soha nem büntet meg senki, hogy mivel veszed az adásokat. Alaphelyzetben semmi közük hozzá.
Amíg nem Te vagy az adó, aki valamivel rázavarhat az adásra, addig nem foglalkoznak a kérdéssel. A rádiófrekvenciás "zajogásra" viszont kimondottan harapnak ....

610 MHZ-re nem kell olyan nagyméretű antenna ám (még ráhangoltan sem) tehát nem is igazán értem, hogyan akarod kihozni az egészet a 220-as vezetékből? Az talán egy kissé túl gyenge ilyen célra, mert nem túl sok az önhordó, és az öntartó képessége. Legalább 5 mm-es alu-csőből, vagy 3 mm-es alu-rúdból kellene csinálni, mert ha kinn van a tetőn, egy sima szél is elgörbíti, vagy ha rászáll egy galamb .... s akkor még a villámvédelem sem lenne kimondottan hátrány.
Szóval - ha csak padlástérbe teszed, akkor talán elmegy, ám ilyenkor az esős időben jönnek meg a csodák, a nedves tető szépen elkezd árnyékolni ...

(#766) draff válasza gomez011 (#685) üzenetére


draff
aktív tag

Hááá-ááát azért? Apááám, 50 km-es távolságról venni szobaantennával az adást - az elég nagy bátorság. Csoda hogy egyáltalán működik.
Bár ezekben az antennákban van valami erősítő, de annak mi értelme van, hogy a hasznos jelek mellé a zaj is fel van erősítve? Nem csodálom, hogy úgy szar, ahogy van.
Erre a távra még egy dupla lepke szélessávú
(http://forgat-sat.hu/webshop/nagy-lepke-szelessavu-erositos-antenna-pi-207.html?osCsid=853e1531f47614e4e8fd7cfa8fc47299)
- kinn a tetőn - is jobban megteszi.

Ám ha mégsincs igazam, és alaposan lehurrognak a szakhapsik - akkor bocsika.

(#767) draff


draff
aktív tag

Hali!

Van egy Samu tévém, s rajta egy csomó állomás-keresési lehetőség. A hátulján meg az antenna-csatlakozó (no meg a többi más).
A TV adás koaxkábelen jön be a szolgáltatótól a lakásba-szobába, de már előtte bele van vezetve egy fényes kis dobozba (valami splitteres elosztó/alul- vagy felüláteresztő szűrő lehet) s onnan megy tovább az egyik szál a TV-be, a másik szál viszont a szolgáltató által hozott kábel-modembe.
Onnan meg átvezetve a Set Top Boxba, ami ugyebár az egész műsort átkonvertálja digitálisba (magyarul - digitalizálja) Innen aztán a jel a TV-be kétféle-képpen mehet.
Vagy a 21 tűs SCART dugóval, vagy a HDMI csatlakozóval.
(De ha jól emlékszem, ott még egy harmadik is létezik, az RCA csatlakozósak)
Amit én ezeddig kipróbáltam - háromból az említett kettőt (SCART és HDMI) elfogadja.
Kérdéseim:
1./ Mi van olyankor, ha ezt a két lehetőséget két TV-re dugom rá?
Egyikre a SCART-tal, másikra meg a HDMI kábellel?
Bár lehet, hogy mindkettőre csak ugyanaz az adás jönne be,
de működne? Nem terhelné túl a Boxot, hogy annak mindkét kimenetét használom? (Mert mindez ezeddig számomra annyira alternatívnak látszó)
2./ továbbá - ha már egyszer digitális jel jön ki a Boxból, azt miért nem lehet közvetlenül - az antenna-csatlakozóján keresztül rádugni a TV-re? (és esetleg már előtte szétosztani, stb, stb.)
A TV-n eleve egy csomó olyan csatornahely van, amely képes lenne fogadni - közvetlenül az antennabemenetről - a digitális jeleket.
Vannak olyan helyek az országban (pl. Kiskunfélegyháza) ahol a falból a kábelen már eredően digitális jel jön. Sokkal jobb a szemmel látható képminősége (és valamelyest tán még olcsóbb is, mert nem kell hozzá a két beltéri hülyeségnek a tápáramát saját erőből folyamatosan biztosítani.)

[ Szerkesztve ]

(#768) roomi válasza BTO (#764) üzenetére


roomi
tag

HI. Digi a szolgáltatom,a Panasonic dvd felvevőmben nincsen dvb-c tuner, így gyengébb a felvett tv adásminősége mint a valós. Egy ilyennel érnék elvalamit? Az eddigi infók szerint lehet, hogy nem sokat.

(#769) BTO válasza roomi (#768) üzenetére


BTO
őstag

általában a DIGI analog adásai nem igazán jók erősitő akkor lehet megoldás ha 4-nél több vételihelyed van,de akkor is cinkes a javulás jelentősen.

semmi sem tökéletes

(#770) BTO válasza draff (#767) üzenetére


BTO
őstag

mind 2 tv-n ua látnád,nem terhelheti a boxot a 2 kivezetésen 2 tv.

semmi sem tökéletes

(#771) Murphistic válasza draff (#765) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Köszönöm a válaszod!

Végül a házibarkács antenna földelővezetékből készült (16mm2-es, ha jól emlékszem és persze tömör réz) egyszerű dipól kivitelben 610MHz-re "méretezve" (a vezeték vastagsága miatt még elvágni is kihívás volt egy kombinált fogóval :D ). A két réz vezetékdarabot egy fadarabra ragasztószalagoztam és kb. 5m-nyi koax kábelt kötöttem rá.

Ha éppen MindigTV-t akarok nézni akkor kirakom az erkélyre és így erősítő nélkül is működik vele az USB-s tuner. Egyszer egy TV is rá volt kötve, ami szintén minden gond nélkül vette az adást. Annyi szerencsém van, hogy az adótorony és az erkély között nincs semmi nagyobb épület, illetve hegy.

Egy másik helyen azért keményebb dió volt a vétel beállítása. Kb. 70 km-re a Széchenyi hegyi adótól két lepkeantenna helyett lett egy Triax Digi 343 + egy talán 15dB-es erősítő, mert 2x25m ( most már új ) antennakábel vezet a két TV-hez. Így kb. 65-70 -es jelerősséget ír ki az STB (jelminőség 100 százalék és persze nincs kockásodás). Majd meglátjuk, hogy télen milyen lesz a vétel, mert a padláson van az antenna, de esőben pl. nem volt gond....

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#772) BTO válasza Murphistic (#771) üzenetére


BTO
őstag

a jel minőség a lényeg nem az erősség de ha a minőség is szar akkor kelll nagyobb antenna vagy erősitő,amugya berendezésekbe az a mérő az sacc mérő,mert ua helyen ua antennával másik berendezés mást is mutathat.

semmi sem tökéletes

(#773) róland


róland
veterán

BTO: Szerinted lenne esély Keszthelyről egy normális tetőantennával a Grác-Zágráb nyílásszögben befogni a digitális adásokat?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#774) BTO válasza róland (#773) üzenetére


BTO
őstag

ez attol függ hogy a keszthelyi,vagy mondjuk a kabhegyi torony 1 reflektorfalas erősitős antenna előre irányu nyilásszögébe befér-e,a grazi irány is.
persze ha elég a nyereség a kis direktor elemek nélkül is ,mert ha azokat nem szereled be akkor nő csak a nyilásszög.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#775) róland válasza BTO (#774) üzenetére


róland
veterán

A Keszthely Gyötrős tetői adó mögöttem lenne. Így Grác, Nagykanizsa, Ljubjana, Zágráb (Vagy valamelyik határmenti Nagykanizsához közeli horvát adó) amire esetleg rálátok.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#776) BTO válasza róland (#775) üzenetére


BTO
őstag

az atenna elejével mondtam hogy a grazi ado melletti adokat esetleg láthatod mondjuk40 fokos szögön belül

semmi sem tökéletes

(#777) kabar


kabar
senior tag

Sziasztok!
Lenne nekem egy nagyon botor kérdésem. Ha van egy tetőantennám, és szeretném a jelét elosztani kétfelé, és történetesen beleteszek egy 2-utas splittert, miért van az, hogy csak az egyiken ágon van jel, a másikon meg nincsen (kettő különbözővel is kipróbáltam). Vegyek egy jobb minőségű splittert, vagy egy antennaerősítőt, mert gyenge a jelem, és és nem lehet az antenna jelét osztani?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#778) BTO válasza kabar (#777) üzenetére


BTO
őstag

:DD
azon az ágon ahol nincs jeled valszinü zárlatot csináltál vagy egyébb kontaktus hiba van.
amugy a 150ft splitter az verebek és kóbor állatok dobálására való.

semmi sem tökéletes

(#779) kabar válasza BTO (#778) üzenetére


kabar
senior tag

Biztosíthatlak nem 150HUF -os splitterek lettek beépítve, és ma vettem egy harmadikat, de azzal sem tökéletes, viszont legalább megy ki belőle jel. Mindegyik splitternek az egyik ága volt néma , és ha megcseréltem akkor is az maradt. Tehát nem a kötésben volt a hiba. A mostanival már van mind a két ágban jel, csak nagyon gyenge, De köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#780) BTO válasza kabar (#779) üzenetére


BTO
őstag

azt nem irtad hogy cserélted is a kábeleket,és mindig ua oldal volt a szar.

földi vételre kb 5eft hirschmannt javaslok

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#781) kabar válasza BTO (#780) üzenetére


kabar
senior tag

Már majdnem sikerült. Átállítottam az antennát Pestre, meg vettem egy erősítőt (Terra AB012). A gond már csak az, ha bent van az erősítő, akkor eltűnnek a rádióadók, ha meg nincsen, akkor meg a magasabb frekvenciás csatornák rosszul jönnek. A mostani splitter mindkét ágára 3,8dB van írva, tehát lehet, hogy az a 0,3 dB nekem már elég is lenne, ha sikerülne egy jobb splittert venni. Az erősítőnél természetesen az a gond, hogy 470MHz-től erősít, a rádiónak meg 108-nál vége is van. Szóval egy pici erősítő kellene, de szélesebb tartománnyal.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#782) BTO válasza kabar (#781) üzenetére


BTO
őstag

SZNE 152 [link]

2-s splitter max 3.5dB csillapitásu a legjobb,neked az a 0.3 dB az nem számit,mert ha 1dB mulik valami akkor megette a fene.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#783) kabar válasza BTO (#782) üzenetére


kabar
senior tag

Köszi

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#784) kabar válasza BTO (#782) üzenetére


kabar
senior tag

Most meg azt mondta egy okos ember a boltban, hogy a rádiót az antennám nem is foghatja (Engel Max90), és nincsen megoldás arra, hogy ezt a jelet egyben erősítsem. Szerinte csak a zavart erősíteném. De az is lehet, hogy csak nem akarta visszavenni az erősítőt. Úgyhogy most van egy felesleges erősítőm, és még mindig nincsen megoldva a bajom. Lehet megpróbálom megkérdezni valakit, hogy kipróbálásra el lehet-e hozni az erősítőjét. Csak azt nem értem, splitter nélkül miért mennek a dologok hibátlanul

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#785) kabar válasza BTO (#782) üzenetére


kabar
senior tag

Egy másik boltban meg azt mondják, hogy ezt az erősítőt már nem is gyártják, a másik meg az, hogy szerinte a rádiót nem is erősíti. De még ma megkérdezem egy másik helyen is.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#786) BTO válasza kabar (#785) üzenetére


BTO
őstag

:DD
a linken ott a bolt ahol van 6800ft.
[link]
akkor keress ilyent.

semmi sem tökéletes

(#787) kabar válasza BTO (#786) üzenetére


kabar
senior tag

Ott mondták, hogy már nem gyártják, és nem is lenne jó nekem. Személyesen jártam a boltban. Azt mondják az okosok, hogy rádió és TV jelet nem lehet egyszerre erősíteni. Úgyhogy most van egy VHF antennám is meg egy közösítőm. Sajnos a Terra AR012 szűri a 470MHz alatti jeleket, úgyhogy ha be van kapcsolva, akkor leveszi a rádiót.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#788) kabar válasza BTO (#786) üzenetére


kabar
senior tag

Azóta találtam olyan erősítőt is, amelynek a leírásánál kifejezetten írják is a VHF+UHF erősítést. Szóval valami nem kerek ebben a történetben.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#789) BTO válasza kabar (#787) üzenetére


BTO
őstag

baromság hogy a rádio és a tv -t nem lehet 1xre erősiteni.
az okosok magyarázzák meg a kábeltv-n akkor hogy van ez.
a vhf - uhf közösitőt rakd az erősitő mögé ott közösitsd a rádiódat ,és lent a tv-nél oszd szét 1 jó 2-s osztóval a rádiónak és a tv-nek.

semmi sem tökéletes

(#790) kabar válasza BTO (#789) üzenetére


kabar
senior tag

Most már a saját magam bizonyítására vettem egy SZNE-152V-t és kipróbálom. Amit te mondtál, azt meg is csináltam, és működik is, de akkor is tudnom kell, hogy az eredeti elképzelésem működne-e. Annyi különbség azért van, hogy a TV-knél nem kellenek splitterek, mert fali csatlakozóim van, azon meg van csatlakozó mind a kettőre. Ha működik, akkor megpróbálom valahol eladni a megmaradt Terra AB012 erősítőt, amivel azért nem szimpatizálok, mert tápfeladó is kell neki (SZNE-ben benne van) a másik, hogy splitter kell utána úgy, hogy közben marad két szabad ága (három kimenetes), azt meg itt azt mondtátok nem egészséges ha szabad ágak vannak.(A 152V-nek két kimenete van, és nem kell utána splitter) Ha meg nem veszik meg, akkor ennyi a károm az egészből. De legalább abban az üzletben nem vásárlok többet ahol nem vették vissza. Csináltam már ezt egy pár céggel. Nem nagy büntetés, de engem megnyugtat.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#791) tipcsibacsi


tipcsibacsi
tag

Üdv mindenkinek.
Valaki hozzáértő tanácsára lenne szükségem.
Egy idősek otthonában szeretnénk kialakítani olyat, hogy a szobákban lévő tv-re úgy jöjjön az antenna jel, hogy a tv-t lehessen külön csatornákra hangolni és utána a tv távírányítójával lehessen csatornát váltani. Azaz nem szeretnénk a digit beltériket minden tv-hez tenni és így két távirányítót kellene az időseknek használni ami nehézkes nekik ráadásul ami még gond, hogy a kapott digit beltérik távirányítója olyan kicsi és ráadásúl a gombok is picik és így nem tudják használni. Azért gondoltunk olyanra, hogy valahol kialakítunk egy "központot" ahol elhelyeznénk annyi beltérit ahány csatornát akarnánk és onnan már csak egy koaxkábellal menne a tv jel a tvkbe.
Ennek a kivitelezésére szertnénk valami megoldást vagy egyéb javaslatot. A lényeg, hogy mindenki a szobályába csak a tv legyen és a tv saját távirányítójával lehessen csatornákat váltani.
És ugye nem ártana a jelet még erősíteni is.
Köszi ha valaki tudna segíteni.

(#792) BTO válasza tipcsibacsi (#791) üzenetére


BTO
őstag

sajnos B+ akkor mini CATV fejállomást kell épitened ami nem kis pénz,még akkor is ha veszel mindig TV-s beltérikek(médiabox) és av bemenetes modulátorokat veszel amit durván 2 csatornánként hangolhatsz be frekvencia növekvő sorrendben.
pl. ilyen modulátorokat használsz.[link]

de az egészet azért illik müszeresen belőni,hogy kb 1forma jelszintel küld ki a hálózatra,és azért számolni tervezni kell a hálózatott hogy mennyi a kábel hossz mennyi vételi helyet épitesz ki .

semmi sem tökéletes

(#793) BTO válasza kabar (#790) üzenetére


BTO
őstag

ha vég dugaljat használsz aminek csak 1 csavarja van az = a 2.s spliterrel.
23 éve CATV-zek ,1983 óta antennázok. :DD

semmi sem tökéletes

(#794) kabar válasza BTO (#793) üzenetére


kabar
senior tag

Bevált a számításunk (meg persze a te tanácsod is) jó lett az SZNE 152. Tökéletesen jön rajta a rádió és a TV is. Úgyhogy van egy tökéletes új másik erősítőm eladó. Köszönöm a segítséget. Persze azért ehhez kellett a VHF antenna is (Csak a tökéleteshez. Eddig ilyet csak internet rádión hallottam, nagyon klassz a Bartók sistergés nélkül). Szóval mégegyszer köszi a tanácsokat. Kicsit megvezettek a boltban, :W pedig ott a fórumozókat hülyézték. :N

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#795) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Biztosan ezren kérdezték, de marha hosszú ez a topik és nem tudom mikor volt már ez a kérdés...

DIGI-s előfizető vagyok. Otthon kettéosztottam a bejövő jelet egy antennaelosztóval. Sajnos így az egyik Tv-n

törik a kép, a másikon szimplán rossz az analóg jel (az a TV csak analóg adást tud venni).

Kérdésem az lenne, hogy milyen erősítőt kell vásárolnom, hogy jó minőségű illetve törésmentes legyen a tv-ken

a kép? :F

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#796) BTO válasza kabar (#794) üzenetére


BTO
őstag

:W :DD a boltba se mindig szaki az eladó. :DD

semmi sem tökéletes

(#797) BTO válasza PETEE78 (#795) üzenetére


BTO
őstag

analóg és digitális vételed van?
törik a kép nálad mit jelent?a digitális törik?
ha csak 2 felé akarod osztani akkor ne 150ft kinait vegyél osztóbol,telektronik márkáju osztót vegyél.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#798) kabar válasza BTO (#797) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem neki éppen egy Terra Ab012-es osztós erősítőre van szüksége. :DD Ha nem rádiózik persze...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#799) PETEE78 válasza BTO (#797) üzenetére


PETEE78
senior tag

Lehet tudatlanságomból adódóan fogalmaztam rosszul. néha megtörik a jel, vízszintesen bekockásodik vagy hogy mondjam... :) Sőt van olyan csatorna, amit a Samsungon nézek, akkor néha megtörik a kép viszont, ha kihúzom a másik tv-ből az antennát, akkor már nem törik a samsungon az előbb említett kép.

Valószínűleg az elosztó is gagyi, pedig "elektromos boltban" vettem, de pár száz forint volt. A nagyszobai TV-m Samsung LE40B6502TW (régebbi, de nálam favorit) a kisszobai pedig egy Grundig Monaco, amiben nincsen dvb-c vevő tehát csak a kábelen jövő analóg jelet fogja.

szóval erősítés nem kellene? Segítségeteket előre is köszönöm! :R

You are being revived

(#800) PETEE78 válasza kabar (#798) üzenetére


PETEE78
senior tag

Ez az osztó-erősítő szimpatikusnak tűnik árban is.
Csak még egy kis megerősítést :) kérnék ez ügyben! :DDD

You are being revived

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.