Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8301) Ed07


Ed07
csendes tag

Üresen is ezt csinálja sajnos. Egyik bekapcsolásnál működik másiknál nem:(

(#8302) adaskah válasza gu007 (#8299) üzenetére


adaskah
csendes tag

igen arra gondolok, köszi megpróbálom

(#8303) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség! Ha valaki ért a tapipad működéséhez az sokat segíthetne!
Van egy Toshiba Equium A200-as (Satellite elődje). Sajnos a tapipad nem működik rajta és a hozzá tartozó "egér" gombok sem. A kérdésem az lenne, hogy ha a tapipad nem működik akkor a két billentyűje sem fog vagy azok függetlenek tőle?

Van két mikrokapcsoló az alaplapon a billentyűk alatt, a tapipadtól pedig egy szalagkábel megy az alaplapba. Ennek alapján nekem függetlennek tünnek egymástól de mi az esélye annak, hogy egyszerre adja meg magát mindkettő?

Van itt a hardveraprón bontásban egy Satellite A200 (Az Equium széria és az első Satellite széria megegyezik, legalább is ami a házat illeti és ugyan az a tapipad is.) de ha megveszem a tapipadot és kiderül, hogy valami az alaplapon rossz ami az "egér" gombokat és a tapipiadot "köti" össze akkor csak a pénzt dobom ki az ablakon!

Röviden: Tapipad csere segíthet ezen a gondon vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#8304) pentium4 válasza Ed07 (#8301) üzenetére


pentium4
senior tag

ezt nekem vagy valaki másnak?

P4

(#8305) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!
Van L505-111-es notim. Pár hete a hűtőventilátora nem működik megfelelően. Játék közben nem pörög fel eléggé, a gép túlmelegszik és kikapcsol. Miután visszakapcsolom a gépet, a venti felpörög, ahogy játék alatt is menni kéne neki, így tökéletesen hallani, hogy játék közben nem megy max fordulaton. Mi lehet ennek az okat, szoftveres, avagy hardveres?
Kb 1 éve kicseréltem a prociját egy erősebbre, de azzal is tökéletesen működött, nem hiszem, hogy ez a gond, de emiatt nem tudom érvényesíteni a garit.

(#8306) MrCsiT válasza mr_ricsi (#8207) üzenetére


MrCsiT
addikt

"de ilyet még élőben nem láttam" -ra válasz:

Én sem, csak itt :)

bmakszim: "alap" kérdés: levegővel próbáltad kifújatni a notit, hátha csak poros :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#8307) DV válasza Újoncka (#8285) üzenetére


DV
senior tag

Egyszeruen vedd le az also burkolatot es nezd meg, hogy benne van-e a gepben.

(#8308) Tiwa


Tiwa
csendes tag

Sziasztok!
A következő témában kérném a segítségeteket. A kártyaolvasó kezeli az SD kártyát akkor az SDHC kártyát is kezelni tudja?.Mert olvastam ,hogy visszafele nem kompatibilis a SDHC.Vagy ez ebben az esetben nem érvényes?Toshiba Satellite A300-22Z kártyaolvasójáról van szó.
A választ előre is köszönöm!

(#8309) Kbali válasza Tiwa (#8308) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt jelenti, hogy ha SD-t tud kezelni, akkor SDHC-t nem.

(#8310) Kbali válasza bmakszim (#8305) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha megvan még a régi proci, akkor tedd vissza bele és úgy vidd gariztatni.
Egyébként lehet, hogy poros a venti és esetleg ki kellene tisztítani.
Az is lehet, hogy csak mostanra kezd meghalni a gép a nem ehhez a hűtéshez méretezett proci miatt. Szerelték egyáltalán ezzel vagy ilyen teljesítményűvel eredetileg a gépet?

(#8311) 007Csaba


007Csaba
csendes tag

Sziasztok!

Toshiba Satellite C660-1GX laptopot néztem ki magamnak, de nem tudok róla semmit, hogy mennyire megbízható, nem recseg-ropog meg ilyenek. Tudna-e valaki információt nyújtani erről a gépről?

(#8312) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

A márciusi Catalyst csont nélkül felment a Toshiba notimra. Az gyári display drivert uninstalláltam, és újraindítás után felismert mindent.

A Catalyst letölthető innen:
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/mobile/11-3_mobility_vista_win7_64_dd_ccc_ocl.exe

Akinek a 32bites verzió kell, a címben a "64"-et írja át "32"-re, ha korábbi havi verzió, akkor a "11-3"-at módosítsa értelem szerűen.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8313) Offroll


Offroll
csendes tag

Sziasztok!
Toshiba L500-as laptopom van nem rég óta.
Következő a probléma:
Amióta itthon használom észrevettem, hogy egy magas frekvenciájú "cicergő" zajt hallat a gép. Otthon este csendben elég zavaró. Mi lehet a baj? Szerviz?
Remélem volt hasonló tapasztalat és tudtok segíteni.
Köszi előre is.

(#8314) pszaby


pszaby
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon rég írtam már, de én is Toshiba noti tulaj vagyok, még anno(2008 május körül) mikor megvettem az L40-17S-emet, írtam egy-két tapasztalatot! :)

Na most a következőre lennék kíváncsi, hogy milyen kompatibilis processzorok mennek bele ebbe a gépbe? Nézegettem az Intel honlapját és rátaláltam erre, hogy a mostani a procinak ilyen a foglalata: PPGA478. Ilyenből viszont van egy pár, és a kérdésem lenne hogy mi számít még hogy belemegy-e az adott processzor? Chipset Intel GL960 (CPU-Z szerint), illetve a Graphics-nál Mobile Intel 965 Express Chipset-et ír.

Illetve szerintetek megéri procit cserélni, várható ezzel valamiféle teljesítményjavulás?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8315) Z86 válasza Offroll (#8313) üzenetére


Z86
őstag

Valószínűleg valamelyik tekercs vagy kondenzátor okozza. Az adapterből vagy a gépből jön a hang?
Amúgy ez garanciális probléma, szervizben megoldják.

(#8316) Offroll válasza Z86 (#8315) üzenetére


Offroll
csendes tag

A gépből jön mégpedig a hűtőventi felől hallom leginkább. Mikor nem pörög akkor is produkálja ezt :S pl most is... az adapter nulla zajos. köszi a segítséget! Jövőhéten beviszem az egyikbe! üdv

(#8317) flesbek2004


flesbek2004
csendes tag

sziasztok! erről [link] a gépről van tapasztalata valakinek (c660 p6200/hd5470)
elsősorban nem a teljesítmény érdekelne(arra ott vannak a benchmarkok), hanem az anyaghasználat, összerakottság, összkép.

azért ide írok, és nem a milyen notit vegyek topikba, mert ott akármit ír be akárki csak annyit írnak vissza, hogy vegyél dell n5010-et 30ezerrel drágábbért... :N

szóval röviden: ha megveszem leszek-e olyan elégedett vele legalább a gari végéig, mint a régi jó kis satellite pro l300-asommal :B ?

a fő szempont az, hogy ne álljon neki recsegni ropogni, vagy ne essen szét, ne kelljen járkálni vele kéthetente gariba ha használom. idáig jó tapasztalatom volt a toshibákkal, ezért is néztem ezt...

előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#8318) Kbali válasza pszaby (#8314) üzenetére


Kbali
nagyúr

A foglalat + chipset a lényeg. Azt érdemes esetleg felkutatni, hogy anno milyen procikkal szerelték még ezt a sorozatot. Ez azért lehet érdemi infó, mert a hűtés talán a sorozat legcombosabb tagjához van méretezve, ha annál nagyobbat raksz bele, azt már nem biztos, hogy bírni fogja, túlmelegedhet a gép, ami kékhalált vagy leállást okoz.
Nekem egy régebbi M100-asom van, ahhoz talán T7xxx-es sorozat még jó.

[ Szerkesztve ]

(#8319) todie


todie
tag

sziasztok!

van egy toshiba satellite l500-14z notebookom, ami elkezdett teljesen random leallni.
random alatt ertem, hogy nem terheles fuggoen, vagy tulmelegedes eseten, mert van amikor win boot kozben kikapcsol.
az biztos, hogy nem akksi, mert halozatrol is csinalja.

kerlek benneteket, hogy segitsetek, mert nem tudom mi lehet a baj!

elore is koszi!

(#8320) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Tud valaki megoldást arra, hogy a Toshiba L500-1XR a helyi hálón csak 11300 kbyte/mp -vel másol Tcmd szerint, akkor mit lehet ezzel tenni, hogy jobban menjen ? :F ( Everest szerint, 100 Mbps- es a kapcsolat :U )

todie: ha sűrített levegős kifújás nem segít, akkor szerintem szerviz lesz..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#8321) mr_ricsi válasza MrCsiT (#8320) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A megoldás az lenne, ha újra beülnél az általános iskolapadba:

11300kbyte/s = 90,4 Mbit/s

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8322) MrCsiT válasza mr_ricsi (#8321) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm, Tanár Úr ! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#8323) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Egy ismerősöm gépe került hozzám nézzem meg lehet-e vele valamit kezdeni , hogy gyorsabb legyen.
Az a gond,hogy erről a típusról semmit nem találok mintha nem is létezne. Valami átcsomagolt cucc lehet mert a régi címkén Satellite L20-100 van és erre ragasztottak rá egy Satellite L20-130 matricát.
Az kibogoztam,hogy memóriát lehet bele tenni max. 2GB-ig de azt is jó lenne tudni,hogy mekkora procit kezel még és Win7 diver van-e hozzá.
Ha valaki tudna segíteni hálás lennék érte. :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8324) Z86 válasza SirKero (#8323) üzenetére


Z86
őstag

Hát még vista driver sem nagyon van hozzá [link]
Elvileg Socket 479 foglalatos, ahhoz eszerint a T7600 a maximum CPU.
Kérdés, hogy az alaplap valóban támogatja-e az ilyen 2 magosokat is.

(#8325) SirKero válasza Z86 (#8324) üzenetére


SirKero
őstag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget :R
Az Aida ennyit ír az alaplapról:
Alaplap:
Alaplap neve Toshiba Satellite L20
Alaplapi lapkakészlet Mobile Intel Alviso-G i915GM
Akkor gyakorlatilag annyit lehet rajta fejleszteni ,hogy a most meglévő 2X512MB memóriát kicserélni 2X1GB-ra. Azért gondolkoztam a Win7-en mert azt hallani,hogy gyengébb gépeken jobban fut mint az XP de akkor marad ami most van.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8326) Z86 válasza SirKero (#8325) üzenetére


Z86
őstag

Lényegében úgy tűnik. A chipset oldalán csak az Intel Pentium M procikat írják hozzá.

(#8327) SirKero válasza Z86 (#8326) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8328) mr_ricsi válasza SirKero (#8327) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azért illene figyelni az új proci hőtermelésére is: ne legyen magasabb, mint amit ebbe a sorozatba gyárilag beépítettek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8329) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Toshiba Qosmio X505-Q8102X <--- Őt szeretném valahogy megszerezni, normál áron belül. Kint megkaphatnám 1500-1600 dodóért, itthon viszont súlyos 400k+-t kellene fizetni.
Ha tudtok bármi opciót arra, hogy hogyan lehetne behozatni, vagy áron belül beszerezni itthon, légyszi osszátok meg! :)
Mellesleg van bármilyen tapasztalat ezzel a géppel kapcsolatban?

Előre is köszi! :R

(#8330) skylaner


skylaner
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm Toshiba L100-112-s laptopjába gyárilag 256MB-s DDR2 533MHz-s RAM van, és elvileg 2GB-ig bővíthető.
Most vettem neki 1GB-s DDR2 533MHz-s RAM-ot.
Az a probléma, hogy ha bent van mind a két RAM akkor csak az 1GB-sat látja, abból is csak 896MB-t.
Ha csak az 1GB-s van bent akkor is csak 896MB-snak írja.

Frissítettem a Biost 2.20-ról 3.40-re de ez sem segített.

Mi lehet a gond ?

(#8331) mr_ricsi válasza skylaner (#8330) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Semmi gond sincsen.
A dual channel működés miatt 2 db egyforma modul kellene, a 896MB pedig azért annyi, mert a VGA lefoglal 128MB-ot magának.

Az 1Gb-osat hagyd benne egyedül.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8332) baricsz


baricsz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba L30-115 notebookom, melyben egy Celeron M 380 as (FSB 400Mhz) processzor ketyeg. Vettem egy Core Duo T2050 es procit (FSB 533Mhz), beletettem, felpörög a venti, aztán szépen le is áll a gép. Ahogy visszatettem a régi procit, ismét megy.
Viszont tudomásom szerint L30-134 el (gyárilag 533Mhz FSB proci van benne) működik a T2050.
Néztem a gyártó oldalán a BIOS frissítést, míg L30-115 re v2.20 as a legújabb, L30-134 re v3.10. Az a problémám, hogy nem tudom, hogy a kettőben ugyanaz e az alaplap, csak a 115 ösben vissza van véve BIOS által az FSB 400Mhz re, vagy nem.
Szóval, ha rátenném a 134 nek a BIOS át, akkor kuka lenne vagy sem? :F
Tud valaki segíteni? :U

Segítséget előre is köszönöm!

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#8333) mr_ricsi válasza baricsz (#8332) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Elvileg ugyanaz az alaplap van bennük, de lehet többféle is:
[link]
[link]
[link]

És a 10W-tal nagyobb proci miatt azt is ellenőrizni kellene, hogy a procihűtő ugyanaz-e a két modellben.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8334) baricsz válasza mr_ricsi (#8333) üzenetére


baricsz
csendes tag

Köszi!

Ha minden igaz, nekem ilyen van benne: [link]

Viszont a Compatibility list-ben nem szerepel az én laposom, szóval érdekes :D
Inkább nem kockáztatok... :U
Köszi még egyszer a helpet! :R

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#8335) zoli62


zoli62
addikt

Bad pool header című kékhalál üzenet mond valakinek valamit? Egy Win7 Premium 64 bites laptopon jött elő rendszerbelépés után a bluetooth tálcaikonjából való kilépéskor. Google szerint a memóriahibán kívül USB-vel is összefügghet

(#8336) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Hali!Szeretnek venni egy Toshiba Satellite C660D-10M laptopot.Szerintetek mennyira jo?Windows 7 32 bit operacios rendszer futna rajta jol?Persze Home Premium vagy prof nagyobbra nincs keret.

(#8337) mr_ricsi válasza Ice_Man22 (#8336) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"szerintetek mennyira jo?"
Mint egy olcsó, de Toshiba noti.

"Windows 7 32 bit operacios rendszer futna rajta jol?"
Teljesen jól. És a netezés közbeni 18W-os fogyasztása sem rossz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8339) KaBuTo0


KaBuTo0
csendes tag

Üdv!

Minap vettem egy TOSHIBA Satellite L670 laptopot.
http://www.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=12475&category_id=412&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Tényleg megvagyok vele elégedve, de mivel nem a legfrissebb ati driver volt rajta, így gondoltam ami rajta van uninstalláltam és letöltöm a hivatalos ati oldaláról a legújabbat. De valami olyan hibát ír ki, hogy az amd grafikust nem támogatja, szóval a lényeg hogy nem tudom felrakni a legfrissebb drivert a laptopra. Egyenlőre rendszer-visszaállítást csináltam, így megint minden rendben van, de még is az a kérdés áll fent, hogy miért nem tudtam felrakni a legfrissebb ati drivert? Előre is köszi!

(#8340) baricsz válasza KaBuTo0 (#8339) üzenetére


baricsz
csendes tag

Hali!

A hivatalos oldalról [link], a Mobility HD 5xxx Series -hez szedtél le drivert? (Step 1: Notebook Graphics)

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#8341) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Toshiba L500-1XR notiba próbáltam 7200rpm-es Toshiba vinyót tenni, és HD Sentinel szerint "voltak problémák az adatkapcsolatban n -szer" , ahol n minden újrateszteléssel 10-20al nő (pl. 42500-szor, 42509-szer, 42527-szer, stb.)

Valaki használ 7200 rpm-es vinyót konkrétan ebben a típusban? Ha igen, milyen típust ?

..amit láttam, hogy a gyári 5400-as toshiba hdd -n 1.0A felirat van, a 7200-ason pedig 1.1A.

Más eltérés nincs, 320-as mindkettő, és, az 5400-ast visszatéve, arra nem kapok ilyen hibát :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#8342) KaBuTo0 válasza baricsz (#8340) üzenetére


KaBuTo0
csendes tag

Igen, innen! De azért leírom!

Ide felmentem:
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Notebook Graphics->Radeon HD Series->Mobil. Radeon HD 5xxx Series->Windows 7 64bit!

Catalyst Software Suite-t letöltöttem, egyből írta mikor akarta telepíteni, hogy az amd graphics nem jó erre, nem támogatja...aztán letöltöttem a Catalyst Control Center-t, itt ugyan feltelepítette, de mikor elindítottam volna a szoftvert, ugyan ezt írta ki!
Ami most rajta van: ATI Catalyst Control Center - Version 2010.0315.1050.17562

(#8343) baricsz válasza KaBuTo0 (#8342) üzenetére


baricsz
csendes tag

Sry, csak arra tippeltem, hogy hátha rosszat szedtél le, de nem az a probléma.
Esetleg kérdezz rá itt: [link]
Meg itt van még egy link ami segíthet: [link]

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#8344) mr_ricsi válasza KaBuTo0 (#8339) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"letöltöm a hivatalos ati oldaláról a legújabbat."
Nem fog menni:
"Az új driver egyébként a Radeon HD 2000, 3000, 4000, 5000 és 6000 szériás grafikus kártyákhoz, a Fusion APU-khoz, valamint a HD sorozatba tartozó Mobility és integrált Radeonokhoz telepíthető. Fontos megjegyezni, hogy a Toshiba, a Sony és a Panasonic nem engedélyezte a notebookokhoz tartozó terméktámogatást."

Új drivert itt keress:http://ce.computers.toshiba-europe.com/

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8345) mr_ricsi válasza MrCsiT (#8341) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"és HD Sentinel szerint "voltak problémák az adatkapcsolatban n -szer""
Ez a SMART fülön melyik jellemző?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8346) KaBuTo0


KaBuTo0
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeket! :C

(#8347) MrCsiT válasza mr_ricsi (#8345) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez nem ott van, a hibát az általános lapon írja, a "merevlemez állapota hibátlan, nincsenek..." üzenet helyett.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#8348) mr_ricsi válasza MrCsiT (#8347) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Sentinel a SMART-ból dolgozik.

A HDD-d SMART lapját másold ide!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8349) latyak17


latyak17
tag

Nincs jó tapasztalatom a típussal:((

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#8350) csosza


csosza
csendes tag

Egy Toshiba A300-237 laptopra tennem fel a Portal 2-t, szerintetek jatszhato ezen a gepen?

Video: ATI Mobility Radeon HD 3470
CPU: Intek Core 2 Duo T6400 @2GHz

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.