Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8901) mr_ricsi válasza tothir (#8899) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A rendszeres alaplapcseréken kívül szinte semmi. Ráadásul minden hibánál úgy 2 és fél hónapig nélkülözni kell. Először visszaküldik javítás nélkül (fél hónap), aztán másodszorra javítják, de 2 hónap alatt.
És mivel ez a csodálatos háztól-házig garija van, ha a szerviz során megkarcolják a kijelzőt, akkor nem tudod bizonyítani, hogy a futár tőled még sértetlenül vitte el. De Ostravában véletlenül még a takarítónő is ott volt a csomag kibontásakor, és 20-an tanúsítják, hogy sérülten érkezett.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8902) tothir válasza mr_ricsi (#8901) üzenetére


tothir
tag

Ne idegelj :W

(#8904) tothir válasza polip (#8903) üzenetére


tothir
tag

Azt értem, de ez a 2 hónapos javítási idő nagyon durva amit olvtárs írt :F

(#8906) ktommy91 válasza polip (#8905) üzenetére


ktommy91
addikt

A MM is hozzátok küldi a toshiba gépeket?

Nincs kerítés.

(#8907) lsc válasza polip (#8905) üzenetére


lsc
nagyúr

Üdv
Abban tudnál nekem segíteni, van egy l40-es noti, a proci netezés közben is 60 fok körül megy benne a 2310, ez nem gond ? Gondolkodtam hogy szétszedem és esetleg új paszta, találtam egy leírást [link], tényleg ennyire szét kell kapni hogy hozzáférjek a hűtéshez ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#8908) tothir válasza polip (#8905) üzenetére


tothir
tag

Asusra írtam.
Sok dolgotok van amúgy?:)

(#8912) lsc válasza polip (#8910) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, megkérdezem itt Szombathelyen.

Az élet kegyetlen .

(#8913) TIT válasza mr_ricsi (#8900) üzenetére


TIT
veterán

Nekem toshiba vinyó van benne :)
Melyiknek nincs műanyag zsanérja?

(#8914) Dontorrent válasza mr_ricsi (#8895) üzenetére


Dontorrent
tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Nos,ez a gép immár másfél éves,és valóban még nem csináltam meg azt amit leirtál nekem.A Toshiba alapból felosztotta a vinyót,116Gb figyel a "C"-n és a "D"-n is.Nem tudom mit tehetnék,hogy valahogy kitudjam írni DVD-re vagy külső Vinyóra az egész rendszert.Tényleg ennyit szeretnék csupán mert az Ördög nem alszik és ha végleg meghal a Win7-em,bajban leszek.Szerintem.

(#8915) Dontorrent


Dontorrent
tag

Viszont lenne itt még valami. Letöltöttem a CrystalDiscinfó-t és csináltam vele egy elemzést.És ezt kaptam.

[link]

Ez azt jelenti,hogy vihetem szervizbe hamarosan?

[ Szerkesztve ]

(#8916) TIT válasza Dontorrent (#8915) üzenetére


TIT
veterán

Nézd meg hd sentinellel is.

(#8917) Gee30 válasza mr_ricsi (#8900) üzenetére


Gee30
csendes tag

Sziasztok!
Ezt a Toshibat néztem ki, de annyira lehúztátok ezt a szériát, hogy inkább valami megbízhatóbbat szeretnék. Tudnátok segíteni nekem abban, hogyan kategorizáljuk a Toshibákat minőség és felhasználás szerint, üzleti, otthon, játék, belépő, közép, felső kategória, legolcsóbtól a legdrágábbig, az első hsz-ben sajnos nem találtam róla információkat.
Köszönöm szépen előre is a segítségeteket.
:R

[ Szerkesztve ]

(#8919) Kbali válasza Gee30 (#8917) üzenetére


Kbali
nagyúr

Satellite, Satellite Pro - mindkettő az alap konzumer, otthoni kategória (C, L sorozat).
Quismo - ez a high-end multimádia/gémer sorozat
Tecra - üzleti széria, esetleg R sorozat

(#8920) Kbali válasza Dontorrent (#8914) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még mindig kérdezem: Win7 beépített recovery készítőjét próbáltad már?

(#8921) mr_ricsi válasza Dontorrent (#8915) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Előtelepített gép, és a TOSHIBA HDD/SSD Alert nincs felrakva :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8922) 1977laca


1977laca
csendes tag

Üdv mindenkinek olyan problémával fordulnék hozzátok,hogy hozzám került egy Toshiba Tecra 9100-as gép ami azt produkálja,hogy bekapcsoláskor nem indul el hanem csak a 4 led világít az elején és eddig nem csinált ilyet mi lehet a gond ti találkoztatok ilyen hibával?Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm.

(#8923) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg ajánlani akár innen a fórumról akár máshonnan olyan személyt, aki olcsón tud szerezni Toshiba tecra M10-hez kijelzőt,akár használtat is, beszereléssel együtt? (14" 1440x900)

Illetve azt honnan tudom megállapítani, hogy a kijelzőm hány pin-es? ( lehetőleg szétszedés nélkül)

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8924) strike-force


strike-force
őstag

sziasztok,

újratelepítésre kölcsön kaptam egy Satellite L40-14H-t. A géppel nem volt semmi baj, leszámítva, hogy ősöreg BIOS volt rajta amit azóta frissítettek. Utánaolvasva külföldi fórumokon arra az elhatározásra jutottam, hogy én is frissítem a 2007 fw-t, mert azóta beletettek 1-2 opciót + a gazdája szereti a gépet és még jódarabig szeretné használni.
Frissítettem a BIOS-t újarindítottam, beléptem, újra beállítottam mindent, majd save and exit. Na azóta bekapcsol a gép, de sötét a képernyő....... kicsit rosszul lettem, mert ugye nem az enyimé a noti. :O

Mit lehet csinálni, hogy visszaállítsak bármilyen működő állapotot? :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8925) Dontorrent válasza Kbali (#8920) üzenetére


Dontorrent
tag

Szia!

Igen próbáltam már és ezt írta ki nekem:

"Nem hozható létre a helyreállító lemez!
Az első merevlemez második meghajtóján nem található a merevlemezröl történő helyreállítás mappája.A számítógépen érvénytelen a merevlemezröl történő helyreállítás környezete."

(#8926) Dontorrent válasza mr_ricsi (#8921) üzenetére


Dontorrent
tag

Így van,előtelepített gép.De hogy tudnám felrakni amit írtál?

(#8927) Müszi válasza strike-force (#8924) üzenetére


Müszi
senior tag

Először is meg kéne próbálni egy külső monitorral. Lehet hogy valamiért azt állítja be az új bios elsődlegesnek. Esetleg a bios kis gombakkuját meg lehetne mérni /3V/, de ahoz bontani kell. Egyébként meg van rá jó esély, hogy az új bios nem mászott fel rendesen, esetleg épp nálad pusztult el valami hardveresen.

(#8928) cassius.clay válasza sghc_toma (#50) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

S.O.S kéne segítség! eredeti win 7 home premium licence key van a gépem alján, de nem fogad el mindeféle telepitő lemezt, csak valami MSDN félét. Nem tudom ez mit jelent, de az otthon talált telepitöket ha felraktam akkor folyamatosan ujraindul a gép. Kéne egy olyan forrás, ami hivatalos. Tudtok ilyen oldalt?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8929) Müszi válasza cassius.clay (#8928) üzenetére


Müszi
senior tag

Esetleg torrent, ha nincs ismerősnek MSDN /eredeti, nem buherált/

(#8930) cassius.clay válasza Müszi (#8929) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Torrentről voltak az eddigiek, az nem jó.
Nem lehet valahonnan hivatalosan letölteni?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8931) Müszi válasza cassius.clay (#8930) üzenetére


Müszi
senior tag

Van torrenben is MSDN Win. Keresni kell a leírásban. Persze nagyrészük nem az. Múlt héten szedtem le olyat ami ilyen és tartalmazza a frissítéseket is 11.19.-ig.Persze csak 30 napig használható ;)

[ Szerkesztve ]

(#8932) mr_ricsi válasza cassius.clay (#8928) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"eredeti win 7 home premium licence key van a gépem alján, de nem fogad el mindeféle telepitő lemezt, csak valami MSDN félét."
Az MSDN-féle telepítőkészlet egy 90 napos trial W7 Enterprise, amihez nem kell licence key, home premiumos meg aztán végképp nem.

Ha eredeti w7 home premium licenced van, az bármelyik w7 home premium telepítőkészlettel használható, és ha a gép folyton újraindul, az a vírusos telepítőkészlet miatt van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8933) cassius.clay válasza mr_ricsi (#8932) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi a hozzászólásokat srácok. Biztos, hogy nem virusos az emlitett telepitő lemez, mert kb 10 másik gépet telepitettem vele és hiba nélkül felment. Kb egy éve ugyanezt a telepitő lemezt használom.
Ha minden igaz épp most töltök egy MSDN féle telepítőt. Ma kiderül hogy sikerült.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8934) Müszi válasza cassius.clay (#8933) üzenetére


Müszi
senior tag

Gondolom arra figyeltél, hogy csak a prémium változat fogja a kulcsot elfogadni. Egyébként én is valami más problémát sejtek, mert fel kellett volna másznia a op-nak legfeljebb az aktiválás nem ment volna. Persze próba szerencse.

(#8935) cassius.clay válasza Müszi (#8934) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Akkor ez Neked is új,mint eddig nekem is az volt. tanulságos. Nem fogad el mindeféle torrentről leszedett szart.EGyébként persze, hoyg figyeltem rá, hogy a licence key csak permiumot fogad el, ennyire amatőr nem vagyok, és nagyon gyorsan tanulok :DDD
Nem is tudom már kitől, de itt a fórumon kaptam egy oldalt, ahol regisztráltam és kifejezetten MSDN windows-ok voltak fent. Az összes verzió 64bit és 32bit-es verzió külön-külön magyar nyelven mind.
Letöltöttem kiirtam és láss csodát megy vele. Hidd el, nem a gépem rossz, hanem az van hogy csak ilyen MSDN féle windows-t fogad el, mindeféle crackelt sz@rt nem.
Ez nem csak neked, nekem is új, dehát megint tanultunk valamit.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8936) Clown-corp


Clown-corp
tag

Hello!

Kérdezni szeretnék töletek egy olyat hogy egy Ibm t21 be (tudom nem mai tipus)
honna tudok olyan at alakitott szerezni amit be tudok az optika helyére tolni s rögtön 2 vinyot kezel :D
Igazábol nincs kedvem meg vállni e régi cucctól mert az akkuja még mindig 1:45 percet bir épp ma teszteltem :D

köszi a választ vagy ha esetleg van valakinek elfekvöbe :) :)

(#8937) tothir


tothir
tag

Erről a tipusról mi a vélemény?
Mind a külső anyaghasználatra gondolok, mind a belső tartalomra.
C660ost láttam, hát az nem egy minöségbajnok...

(#8938) Müszi válasza cassius.clay (#8935) üzenetére


Müszi
senior tag

No ennek igazán örülök :) :C Lehet azért nem táliztam ilyen esettel mert jóideje kizárólag MSDN verziót használok telepítésre. Az ilyen összeturkált telepítőket nagyivben kerülöm bármilyen csiri-biri leírást is kreáltak hozzá.

(#8939) cassius.clay válasza Müszi (#8938) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Érdekes, mert eddig nekem sem volt semmi crackelt szar, mégsem fogadta el. Csak a gyári verzió volt fent a lemezen és mégsem volt jó.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8940) steeve80


steeve80
csendes tag

sziasztok,toshiba l40 es laptopomon nem megy a touchpad.hiába nyomom az F9 billentyüt ,nem reagál.mi lehe a gond?légyszi irjatok

(#8941) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Hát elképesztő, hogy mi minden szemét programokkal tele pakolják az új gépeket.
Vettem egy Qosmio-t, és már első naptól kezdve lassúnak, lomhának találtam. :W

Ma erőt vettem magamon és letöltöttem a gyári meghajtóprogramokat amik fontosak:
-Conexant Audio Driver
-HD Audio Driver
-Value Added Package
-VGA Driver az Nvidia-tól
..stb

Szépen legyalultam a windowst, és feltettem egy szűz Win7 Professionalt ( ez van itthon)
felraktam a fontosabb meghajtóprogramokat, de arra ügyelve, hogy amit a Win 7 alapból kezel azt nem.
Az ilyen Real Time, hülyeségekel, meg a Nero Trial, Office Trial-al, al nem fárasztom magam és nem terhelem a rendszert.

Ééés láss csodát , hogy ez a sok szemét nincs a gépen sokkal jobban megy.
Csak arra kell ügyelni hogy a visszaállitási dvd-t , a visszaállítási particiót, és azok fájljait a D-n érdemes meghagyni.

Köszönöm Toshiba !
:))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8942) VANESSZA1 válasza steeve80 (#8940) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az Fn +F9 et nyomod ?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8943) mr_ricsi válasza VANESSZA1 (#8941) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kár volt emiatt újratelepíteni.
A Programok eltávolításánál leszedhetted volna a felesleget. Ugyanezt érted volna el, kevesebb idő alatt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8944) VANESSZA1 válasza mr_ricsi (#8943) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Azt már csináltam korábban , de szemét mindig marad utánuk, és egy friss OS azért mégis jobb.
Hozzátartozik az is, hogy a Home-Professional váltás is benne volt.Mindenképp felakartam tenni , mert ez is legális ( Prof ) .
És most szépen kialakitom úgy ahogy én szeretném. Virtualbox..stb.
Ha abban internetezel ( facebook..stb ) akkor nincs kutakodás utánad

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8945) mr_ricsi válasza VANESSZA1 (#8944) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Használod a W7-nek az XP módját?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8946) VANESSZA1 válasza mr_ricsi (#8945) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem, inkább külön virtualbox-ot telepítek, és benne van egy Suse Linux, egy Ubuntu, és egy Xp. így minden program amit csak próbálok, vagy nem használtam még és telepíteni szeretném, előszór virtuális környezetben teszem ezt.
A Facebook, és Iwiw..torrent, stb oldalakat is csak ilyen környezetben nyitom meg.
Nem vagyok paranoiás, de nem ma kezdtem az internetet, és a számítógépezést, így tudok egyest-mást róla..

Csak egy példa:

Múltkor kerestem egy bizonyos autómárkát, egy bizonyos típust..
Nézegettem a hirdetéseket..stb.
Egy idő után arra lettem figyelmes, hogy már minden hol az interneten amit megnyitottam oldalt, a hirdetések..stb csak olyan márkákkal voltak tele...
Nagyon nem szeretem ha figyelik az embert..nincsenek titkaim, de ez nem korrekt.. :W :W

Ezért van a virtuális környezet..

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8947) Fuser és Tsa

Sziasztok!

Most vettem egy Satellite L750 noti-t.
Előre telepített winfossal és semmit nem enged csinálni.
Valami progit el akarok indítani, akkor neki rendszergazdai jelszó kell, de még azt a lehetőséget sem adja meg, hogyha tudnám, akkor beírhassam.
... szóval van egy Q drága passziánszgépem
Már kacsintgatok a flexre :))
Van ennek valami megoldása, vagy dórjam le az egészet a 'csába és rakjam fel a jól bevált okos verziómat?

[ Szerkesztve ]

(#8948) mr_ricsi válasza VANESSZA1 (#8946) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nem"
Akkor miért nem jó a Home Premium?
[link]

"Egy idő után arra lettem figyelmes, hogy már minden hol az interneten amit megnyitottam oldalt, a hirdetések..stb csak olyan márkákkal voltak tele..."
Cookiet kaptál a böngésződbe, vagy a böngésződben meg van engedve, hogy az új webhely lekérdezze, hogy melyik oldalról mentél át hozzájuk. Ezeket a mai böngészőkben szabályozni lehet. Felesleges virtuális környezettel szórakozni, amikor a böngészőkben is van sandbox.

Azt meg nem értem, hogy ez a facebookon mitől védene meg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8949) mr_ricsi válasza Fuser és Tsa (#8947) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Most vettem egy Satellite L750 noti-t."
Újat, vagy használtat?

"Van ennek valami megoldása, vagy dórjam le az egészet a 'csába és rakjam fel a jól bevált okos verziómat?"
Például jelszót állítasz be a Vezérlőpultban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8950) Fuser és Tsa válasza mr_ricsi (#8949) üzenetére

Vadonatúj.
A doboza egy toshibás matricával le volt ragasztva, (tehát nem bugázták szét), de semmilyen lemez nem volt hozzá.

Létrehoztam jelszót, de ugyanaz a helyzet. A tűzrókát pl. nagy nehezen valahova az users-appdata alá telepítette, semmihez nem enged nyúlni.
Ja és pontosítok: a jelszót nem kéri, csak jelzi, hogy kéne neki :(
Az igen gomb le van szürkítve, utána meg röhög rajtam, hogy megszakítottam a folyamatot.

Még a felhasználói kézikönyvet sem tudom megnézni, mert valami .exe fájl van és azt sem engedi elindítani.

Ezt most így hogy bírták kitalálni?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.