Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7101) hojos


hojos
aktív tag

Helló mindenkinek.
Visszaolvastam (lehet, hogy keveset), de nem nagyon találtam választ a kérdésemre, vagy csak nem értettem meg a választ.
Toshiba L500-1GE laptop.
Windows7 op.rendszer fut szépen.
A WIN7. adatai szerint a telepített memória 4GB RAM (2,84 GB használható).
Esetleg tudja valaki, hogy ez miért van így ?

(#7102) pooty válasza hojos (#7101) üzenetére


pooty
tag

Valószínűsítem, hogy 32bites Windows-od van, az pedig max ~3,5GB memóriát lát. Ajánlom ezt a cikket

[ Szerkesztve ]

(#7103) hojos válasza pooty (#7102) üzenetére


hojos
aktív tag

Nagyon köszönöm. Így már világos a dolog.

(#7104) gettra


gettra
csendes tag

Hali
Toshiba L500-1Q7 OS nélkül vettem, mit telepítsek rá? Ahogy a fentiekben látom valószínű 64 bites OS kéne a 4GB RAM miatt. XP vagy W7

[ Szerkesztve ]

(#7105) vagabor válasza gettra (#7104) üzenetére


vagabor
aktív tag

szia
64 bites xp-t szerintem felejtsd el mivel nagyon rosszul sikerüt. Inkább rakj vistát vagy w7-et.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#7106) vagabor válasza pooty (#7102) üzenetére


vagabor
aktív tag

mit ahogy a cikkből is kiderül max 4giga, és ebbe beletartozik mindenféle memória. ha a hangkártyádnak is címezni kell memót (igen már van ilyen is) akkor még kevesebb lesz a rendszerram.
bár 2010et írunk, a legtöbb kijövő szoftver még mindig 32bites, amit kicsit furcsállok:(

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#7107) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!
Toshiba L30-ba jó ez a ram?

(#7108) Jogar


Jogar
csendes tag

Szerintem a Toshiba gépek jók. Nekem is van egy P200-as.
Annak ellenére, hogy dícsérem a Toshibát, van egy kis gondom. Vistával vettem a gépet, de most feltenném rá a win7pro op. rendszert. Vettem is egy jogtisztát és próbálkoztam vele. Fel is tettem, de állandóan lefagy a gép és kék halált csinál. Hivatkozik a Realtek kártyára, meg a Fixed :W disk-re, de a szervízben bemérték és jónak bizonyultak. Ennek ellenére, ha olyan napja van, akár 5-ször is lefagy, minden ok nélkül és az újraindítás is vagy 2-3 alkalommal egymás után kell neki, mert nem áll fel a gép.
Próbáltam a Vista mellé is feltenni, de format C-t is csináltam. Nem megy egyiknél sem rendben.
Mi baja lehet? Van ötletetek? Köszi a segítséget előre is.
kérem ide irjon aki tud megoldást, mert nem biztos, hogy saját gépről tudom letölteni a levelet. jogar@freemail.hu

(#7109) Kbali válasza Jogar (#7108) üzenetére


Kbali
nagyúr

RAM-mal nem lehet baj? Azt nem cseréltél, bővítettél?

(#7110) Kbali válasza T. Almeida (#7094) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Technotrade-nek van bemutatóterme, de hogy x500-asuk van-e nem tudom, kérdezd meg őket. Esetleg független kereskedőt is érdemes megkérdezni: laptop.hu, notebook.hu, usanotebook.hu.

(#7111) garaizs válasza Khelben (#7107) üzenetére


garaizs
csendes tag

A paraméterek alapján igen.
De a puding próbája...

(#7112) benvolio


benvolio
őstag

Hello!
Új notebook vásárlásnál mindenképp kell regisztrálni a Toshiba honlapján a garancia miatt?
Ez egy op.rendszer nélküli gép, de vissza olvasva olyanokat írtak, hogy ha a így regisztrálok nem fog sikerülni /vagy valami ilyesmit/. Most akkor próba szerencse?

(#7113) zee81


zee81
csendes tag

Üdv!

Ha szeretnél rá 2 év garit akkor mindenképp érdemes regisztrálni a toshiba honlapján!
Én is op rendszer nélkül vettem és mégis sikerült a regisztráció és el is fogadták,szerintem nincs semmi köze hozzá,ja és nem is erről a notiról regeltem hanem öcséméről ami 1 fuji :)

Zee

(#7114) nonoka25


nonoka25
csendes tag

sziasztok. kérdezni szeretném, hogy toshiba satellit L20-182-es típúsú notiba, van-e valakinek eladó, vagy felesleges mini pci wifi kártyája,és hogy ahhoz,kell-e telepítő cd, vagy ilyekeket hol lehet,itt a 7.kerületben kapni,és hogy milyen árban vannak.?
válaszokat köszönöm.erre a címre irjatok.
bergmanne1@citromail.hu.

(#7115) Attesz válasza gettra (#7104) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Ismerősömnek ugyan olyan laptopja van mint Neked.
Mi Win7-et szerettünk volna rátenni, de valamiért azt irja ki, hogy nem található cd/dvd driver.
Mi lehet a gond?
Tudná(tok)l segíteni??

Köszönöm

(#7116) benvolio válasza zee81 (#7113) üzenetére


benvolio
őstag

Na akkor regisztráltam, és sikerült is, de, hogy ez konkrétan miért kell azt nem értem. A jótállási jegyen is 2 év szerepel.

(#7117) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Adott egy L40-14F noti, elfelejti az időt kikapcsolás után. Az elem merre van ezen a notin, nagyon szét kell kapni vagy valamelyik fedél mögött ?

Az élet kegyetlen .

(#7118) Khelben válasza garaizs (#7111) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kipróbáltam, sajnos csak az egyik ment... Pedig biost is frissítettem.
Nem volt egyforma a 2 új ram, egyiken 4, a másikon 8 chip van, külön-külön mennek, de együtt nem és a régi 512-essel is csak az egyik megy együtt. Úgyhogy most marad benne 1,5 Gb és a maradék 1 gb-osat küldöm vissza a boltba.

(#7119) tyaptyap


tyaptyap
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 Satelite A300-am, aminél a billentyűzet és a touchpad hirtelen elfelejtett működni. Meg lehet bontani garanciavesztés nélkül, hogy ellenőrizzem a csatlakozókat? Ha igen, akkor hol keressem?

¥ € $

(#7120) itsnotfunny


itsnotfunny
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A múlt héten vásároltam egy Toshiba Satellite L505-13D laptopot és van vele egy apró problémám,mégpedig az,hogy zene hallgatás vagy film nézés közben (vagyis amikor a gép hangot ad ki) ritkán és csak pár pillanatra,de fura vibráló hangot ad ki a hangszóró és olyan mintha kicsit beakadna a rendszer.Csak akkor jelentkezik ez a probléma ha zenehallgatás közben pl. netezek,vagy más programmal dolgozok.Próbáltam már új Realtek hangkártya drivert felrakni,de a probléma maradt.Ha valaki találkozott már ilyen problémával az kérem segítsen mert kezd egyre idegesítőbb lenni.Előre is köszi a válaszokat. ;)

(#7121) vagabor válasza itsnotfunny (#7120) üzenetére


vagabor
aktív tag

szia, sajnos én még nem találtam rá megoldást, mint ahogy számos kolléga sem :)
úgy nézem ez sajnos tipus hiba. Ha valaki esetleg tud rá megoldást én is szivesen venném..

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#7122) Billow


Billow
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy Toshiba Satellite L30-as laptopom van. 3 év 2 hónapos. Egy ideje alig akar elindulni. Bekapcsolásnál "csilingelő" hangot ad folyamatosan és csak az enter nyomogatásával indul el a windows. Nemrég lett rajta új windows xp, de elötte is ugyan ezt csinálta. De ha bekapcsol és teljesen betölt a windows, akkor normálisan működik.Hibaüzenetet nem ír.
Mitől lehet ez? Találkozott már valaki ilyen problémával?
A válaszokat előre is köszönöm!
Billow

(#7123) garaizs válasza Billow (#7122) üzenetére


garaizs
csendes tag

A csilingelő hang a hangszóróból, vagy a gépből jön?
Entert kell nyomni? Mire? Mit ír ki? Semmit? Csak nyomkodod?
Ha nem nyomod, akkor hol áll le a gép? El sem kezdi tölteni az xp-t? Mi van a képernyőn amikor leáll enter nyomogatás nélkül?

(#7124) momesz22


momesz22
csendes tag

Van egy l505 111-es leptopom és az a gondom vele, hogy ha a wifi ki van kapcsolva akkor is rálép a hálózatra illetve a tálcán is azt mutatja hogy nincs jel, de ha belépek akkor mutatja hogy csatlakozott a hálózatra és a jel erőségét is ki jelzi. Ti találkoztatok ilyen problémával ill. tudnátok -e segíteni nekem hogy mi lehet a gond.

(#7125) Billow válasza garaizs (#7123) üzenetére


Billow
csendes tag

a gépből jön a hang. Ha nem nyomok meg semmi akkor a toshiba felirat ott marad a képernyőn és semmit nem csinál csak ezt a hangot adja és a képernyőn a toshiba felirat látható. Hibaüzenetet semmit nem ír. Minden gombot próbáltam már és csak az enterre reagál ilyenkor. De arra is többszöri megnyomásra és akkor nagynehezen elidul a windows.

(#7126) vagabor


vagabor
aktív tag

szasztok!
tudja valaki esetleg hogy milyen alkalmazásnak kell futni ahhoz hogy az fn gomb funkciói működjenek? Csak mert egyik napról a másikra megszűnt működni. Felraktam a value added packaget de semmi történés nem volt. :] pár toshis cuccot régebben kikapcsoltam msconfigban esetleg ellenőrizném hogy köztük van e. köszi

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#7127) s_ válasza vagabor (#7126) üzenetére


s_
tag

Flash Cards Support Utility ez is kell hozzá és működni fog csodálatosan elvileg. :)

(#7128) vagabor válasza s_ (#7127) üzenetére


vagabor
aktív tag

köszi, műkszik! :)

kérés: légyszi l505-111 tulajok írjatok nekem pár netezős üzemidőt, összehasonlítási alapot szeretnék, mivel az enyém elég szegényes :( köszi

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#7129) #82903040 válasza s_ (#7127) üzenetére


#82903040
törölt tag

Mindkettőt, azaz a value added package és a Flash Cards Support Utility-t is kell telepíteni, hogy működjön az FN?

(#7130) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Nekem Toshiba A200-1IW-m van.

A W7 telepítése sikerült és elméletileg az összes W7-es és Vista-s driver fenn van rajta.

DE a Flash Card csak egy régebbi szoftverrel megy (TVAP V1.1.7 for 6button model), az újabbakkal nem!

Az Fn + funkcióbillentyűk használata viszont "meghalt" (csak a flashcard-on keresztül működnek a beállítások) és eddig semmi sem tudta visszaállítani.

Van-e valakinek valamilyen ötlete esetleg?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#7131) AttyVin válasza AttyVin (#7130) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Egy kis pontosítás:

az FN + F10, F11, F12 működik, csak a többi nem.

Üdv, Vino

(#7132) vagabor válasza #82903040 (#7129) üzenetére


vagabor
aktív tag

nekem mind kettőt felrakva működött, de először csak a flash cards utilityt próbáld ki hát ha működik a másik nélkül is.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#7133) #82903040 válasza vagabor (#7132) üzenetére


#82903040
törölt tag

Kipróbáltam mindegyiket külön-külön, nem működött. Ezért kérdeztem, hogy csak együtt megy? Megpróbálom, felrakom mindkettőt, hátha...

(#7134) #82903040


#82903040
törölt tag

L500-14z-m van.
Alapban ez 2GB rammal van. Vásárláskor rakattam bele +2GB ramot. Nem tudom melyik volt benn gyárilag, de az egyik Kingmax, a másik Samsung. Eltérést csak az időzítéseknél látok:

A számítógép\tulajdonságok alatt 3,96GB-ot ír a w7.
A toshiba Pc diagnosztikai eszköz 2048 MB-ot.
Everest ezt írja: Rendszermemória: 4060 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Most akkor melyiknek lehet hinni?

Még azt kérdezném, hogy lehet megtudni, hogy dual channel-ben megy e a két ram modul vagy sem? Egyáltalán ez a két modul összefér egymással?
Amúgy a memória olvasás mérés eredménye:
Core 2 Duo T6570, 2100 MHz, Toshiba Satellite L500, GM45 Ext, Dual DDR2-800, 5-6-6-
18, 5725 MB/mp

Ez jó vagy rossz eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#7135) #82903040 válasza #82903040 (#7133) üzenetére


#82903040
törölt tag

Mindkettőt telepítve működik! :)

[ Szerkesztve ]

(#7136) padika11


padika11
tag

Sziasztok!

Olyan gépem van, amihez jár a vistáról win7re történő "ingyenes" frissítés. Aki megrendelte így a win7et az milyen telepítót kapott? Teljes értékű hologramos matricás gyári telepítődvd vagy csak upgrade? És kb mennyi idő alatt érkezett meg?

Remélem jó helyre írtam.

Előre is köszi a választ!

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#7137) #82903040


#82903040
törölt tag

Használ valaki Toshiba Service Station-t? Ha igen, neki működik? Szed le frissítéseket?

(#7138) s_ válasza #82903040 (#7137) üzenetére


s_
tag

Szia,
Megkérdezhetem hogy mennyi alkalmazás fut neked alapjáraton a feladatkezelőben? De csak akkor érdekel ha még a gyári dolgok vannak fent, tehát nem formatálás után, azért vagyok erre kiváncsi mert, amikor még 2 hete hazahoztam a gépet, akkor valami 90-100 toshibás hülye alkalmazás futott, aztán kicsit daráltam belőle akkor lett valami 79 és utána meg meguntam és formáztam és msot meg 57 és csak olyan fontos dolgokat raktam fel mint a hdd protection stb, pedig még hogy mondta itt nekem egy srác hogy nemérdemes formázni mert milyen jó lesz nekem stb, hát ja nagyon jó lett csak lassú volt a gépem tőle, 4 giga rammal :D

(#7139) #82903040 válasza s_ (#7138) üzenetére


#82903040
törölt tag

Szia!

Valóban a gyári telepítéssel sok szir-szart felraknak, ami szerintem felesleges. Nekem nem gyári telepítés van.
Ezek vannak telepítve:

Ezekkel alapban olyan 66 folyamat fut.

Neked milyen géped van? Gyárilag van 4GB ramod? Megtennél valamit? Telepítenéd a CPUZ progit? Ott megnéznéd mit ír a memory fül alatt nálad? Ha tennél róla egy képkivágást, megköszönnén!

[ Szerkesztve ]

(#7140) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok

A200 1IW notim van előre telepített vista home prémiummal vettem.
Szeretném újra telepíteni, mert kicsit már be van lassulva.

Tudtok segíteni, hogy hogyan kellene?
Eddig még csak cd-ről telepítettem op rendszert.

köszönöm

(#7141) #82903040 válasza #82903040 (#7139) üzenetére


#82903040
törölt tag

A pontosság kedvéért:
Amit írtam azokon felül még fut alapban pár (4-5db) progi.
Így olyan 55-66 folyamat szokott lenni alapjáraton.

(#7142) s_ válasza #82903040 (#7139) üzenetére


s_
tag

Toshiba A500-1DN
gyárilag 4gigás igen.

(#7143) #82903040 válasza s_ (#7142) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszi szépen!

(#7144) feket663


feket663
tag

Sziasztok, borzasztó nagy gondban vagyok: A Toshiba A100-232 típusú notebookomon az E betű kiesett a helyéről, csak a kis fém rögzítő maradt meg belőle, ami a billentyűt rögzíti. Nincs valakinek esetleg egy sérült billentyűzete amin ez jó vagy csak egy E betű?

(#7145) vagabor válasza hitchins (#7140) üzenetére


vagabor
aktív tag

szia!
sajnos a vindóz olyan, hogy normál használat mellett tele szemetelődik a registry.
egyre több a szemét a registryben, annál lassabb a gép, mivel az a lelke az egész windoznak. Vannak különféle registry pucoló progik amikkel ki lehet tisztítani, vagy töredezettségmentesíteni ha kell. Az én asztali gépemnél talán kétszer telepítettem wint sok sok év alatt, mivel tudtam hogy miért is történik a lassulás. Amúgy elárulom hogy a frissen telepített vindózban is már rengeteg registry hiba van. Nézz utána ilyen progiknak és nem lesz lassulásos bajod. Bár vistán nem tudom mennyit lehet gyorsítani :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#7146) apaszka


apaszka
veterán

Nekem Satellite A200-1N7 van. nem tudom a mikrofont életre kelteni benne . Most vettem és állítólag nem :DD üres a helye. win 7 van rajta. külsővel tudok skypozni,de a beépített nem megy!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7147) cseresznye01


cseresznye01
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy Toshiba Satellite laptopom 2007 Karácsonyán kaptam és mostanában olyanokat csinál, hogy elmegy a kép, rezeg a kép, összevissza ugrál a kép, hogyha megnyomom a billentyűzet alatt az egér mellett a kéznek fenntartott helyen, bal oldalon. Mi lehet ennek az oka? Kontakthiba? Képernyő probléma? Mindenképp el kell vinnem szervízbe? Eddig nem volt ilyen gondja.. Eléggé kétségbe vagyok esve, hogy ez drága mulatság lesz szervízben.. Ha valaki tud, kérem segítsen! Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!

cs

[ Szerkesztve ]

(#7148) garaizs válasza Billow (#7122) üzenetére


garaizs
csendes tag

Lehet, hogy a winchester halódik? Passz. Egy S.M.A.R.T olvasó programmal sokat ki lehet dereíteni. http://crystalmark.info/?lang=en

Másold be majd az eredményt, ha nem érted pontosan...

(#7149) Kbali válasza cseresznye01 (#7147) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha ilyen pontosan behatárolod, hogy hol megnyomva okoz problémát, akkor tényleg kontakthibának tűnik. Nem tudom, hogy egyébként a vid. kártyád integrált-e, ha igen és az hibás, akkor alaplapcsere.
Keresd meg esetleg a fórumon xbiker-t, legalább bevizsgálásban tud segíteni, a távgyógyítás nem megy.

(#7150) bogabi


bogabi
senior tag

Sziasztok,

Lehet, már volt szó róla: hogyan tudnám frissíteni az A200-1J0 notim ATI HD 2600-os driverét (W7 Prof.)? Ugye, az ATI honlapról letöltött nem megy fel, mert szerinte nincs kompatibilis hardver... kipróbáltam a mobility moddert is, de azzal sem sikerült. Van valakinek 5lete? Esetleg megy valakinek a folding@home mobil HD2600-os kártyával? Ha igen, milyen driverrrel?

Előre is köszi!

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.