Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8601) afv


afv
csendes tag

Sziasztok!

Kérek szépen típus-ajánlatokat:
filmezésre, netezésre, letöltésre, sz.szerkesztésre kellene csak egy szép kis nb, 100E-ig.
Eddig szinte csak jót hallottam a Toshibáról, de én valamiért a Packard Bell-el is szimpatizálok.
http://notebookstore.hu/hu/termekek/18_toshiba - Mondjuk itt az első?

(#8602) mr_ricsi válasza afv (#8601) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az csak egymagos. Inkább a 3., de van olyan hely, ahol egy ipponnal olcsóbb...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8603) dreamtheatre


dreamtheatre
csendes tag

Kb. fél éve Toshiba Satellite L500-1XR-em van és tökéletesen elégedett vagyok vele egy dolgot kivéve. Ha játszok valami kicsit gépigényesebb játékkal(ami egyébként tökéletesen fut rajta), akkor nagyon hamar felmelegszik és volt olyan, hogy már ki is kapcsolt emiatt. Vettem egy ilyen laptop alá helyezhető laptophűtőt, de ez sem segített sokat a problémán. Mit tudnék tenni?

(#8604) mr_ricsi válasza dreamtheatre (#8603) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Portalanítani kellene a ventijét, és a bordákat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8605) dreamtheatre válasza mr_ricsi (#8604) üzenetére


dreamtheatre
csendes tag

Ehhez akkor le kell szedni a teljes hátlapját?
Mert a könnyen leszedhető memóriákat és a merevlemezt takaró részeket leszedtem, de a teljes hátlap nagyobb falatnak tűnt. De ha ez segít, akkor biztosan megcsinálom. :)

(#8606) afv válasza mr_ricsi (#8579) üzenetére


afv
csendes tag

"Azt szeretném megkérdezni, hogy egy L500-as gépbe, mely 1066Mhz ddr3-as memóriát kezel belerakhatok-e 1333Mhz memóriát."
Igen.
(Kérdőndat végére "?"-t szokás tenni.)

A mondatok modalitásának megállapításánál a főmondatot szoktuk vizsgálni, itt pedig az kijelentő, tehát pont a vége.

;)

(#8607) afv válasza mr_ricsi (#8602) üzenetére


afv
csendes tag

Miért baj, ha csak egymagos?
Nem játékra kell.

(#8608) mr_ricsi válasza afv (#8607) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az egyik magon fut a Windows, a másikon az a progi, amit használni szeretnél.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8609) afv válasza mr_ricsi (#8608) üzenetére


afv
csendes tag

Értem, köszönöm.
Látszik, hogy humán beállítottságú vagyok. :)

(#8610) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Kedves Fórumozók!
Nekem is az energiaellátás körül vannak újabban bajaim (Toshiba A200, ATI Mobility Radeon HD 2600, W7 Ultimate 32 bit).

A gondok a Definition Update for Windows Defender KB915597 (Definition 1.111.490.0) installálása után kezdődtek. Először az asztali ikonok kezdtek eltűnni, majd indításkor a BIOS és a Windows elindult, de utána sötét képernyő maradt, a Windows a “háttérben” azért "hallhatóan" futott. Csökkentett üzemmódban viszont elérhető volt a rendszer, ugyanakkor a rendszer-visszaállítás nem javított semmit. Végül egy külső monitor segítségével, ahol a "csupasz" Asztal azért látszott, illetve szerencsére a beállítások jobb egérgombra megjelentek, az ATI driver újratelepítésével minden visszaállt.

Azóta viszont, ha a nem gyári akkumulátor (6600 mAh) teljesítménye 70 % alá megy, a hibernálás nem működik rendesen: a BIOS, indul, a W7 is kezd betölteni, majd a rendszer hirtelen leáll, mintha az akkumulátor is teljesen lemerült volna. A gyári akkumulátor (4400 mAh) és a hálózati adapter jól működik és a W7 simán újraindítható a nem-gyári akkumulátorral is - csak a hibernálás nem megy vele megfelelően.

A nem gyári akku a hosszabb használat ellenére is rendesen tölt, tartja a szinte újkori kapacitását, a lemerülése szinte lineáris, eddig semmi sem volt vele, stb.

Van-e esetleg valakinek ötlete, mit lehetne tenni:
- W7-be "belepiszkálni" (registry, driverek, powercfg, stb.?)
- W7 újratelepítés?
- valamilyen szoftver?
- esetleg akkucsere?
- egyéb?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#8611) robertel


robertel
senior tag

Sziasztok kinéztem egy toschiba notit, amd P340 procival.
Errő lesetleg van valakine ktapasztalata?
Benchmark teszt alapján jó lenne nekem, kérdés, mennyire melegszik, mivel egész napos non stop hazsnálatra lenne, tehát nem aksiról menne.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#8612) alfa147 válasza AttyVin (#8610) üzenetére


alfa147
tag

Én újraraknám a win7-et. Érdekes ez a defender, kernel 41 -es kékhalál nem volt? (nézd meg az eseménynaplót)

[ Szerkesztve ]

(#8613) alfa147


alfa147
tag

Érdekelne, hogy másnál is magától "felhólyagosodott" illetve "lejött"a magasfényű lakk a toshibáján? Legrondább a bal hangszóró környéke, de ahogy nézem másol is szépen kezd púposodni! Újkora óta Cooler Master Notepal hűtő van alatta. Típus: A300 1no kb 2éves

(#8614) AttyVin válasza alfa147 (#8612) üzenetére


AttyVin
aktív tag

1. Ameddig lehet húzni, megpróbálom, mert rengeteg más programot is újra kellene telepíteni utána.

2. "Természetese" Kernel-hiba volt a leállásoknál, de mint írtam, nem kékhalállal ment a dolog, hanem egyszerűen a hibernálásból nem "jött ki" a gép. Illetve a BIOS elindul, majd, amikor a Windows is bejelentkezik, betöltés közben eldobja és úgy áll le, mintha nem kapna áramot a gép (HDD katt, stb.). Ha hálózatra csatlakoztatom, akkor normálisan "ébred" ezek után is.

3. Nekiálltam a driverek újratelepítéséhez és még egy csavar van, mert az ATI Catalyst leszedése után úgy tűnik, nem jelentkezik az "akku-hiba"! Viszont az újabb frissítések egyelőre nemigen mennek ezen az A200-ason...

4. Közben még egy hiba lépett fel:az energiasémák beállításai nem érhetők el. A listát feladja a rendszer, de nem lehet módosítani ("Az energiaséma adatai nem érhetők el").

Úgyhogy mégis nagyon esélyes a Windows újratelepítés...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#8615) PELLE


PELLE
tag

ÜDV!
Szeretnék segítséget kérni tőletek.L650-148 a gép,most bekapcsolásnál még a bejelentkező Toshiba felirat sem mutatkozik, telep, áram, fény van.A képernyő kivilágosodik de aztán semmi. :(

(#8616) PELLE válasza PELLE (#8615) üzenetére


PELLE
tag

Működik.Pedig sokáig próbálkoztam vele.A mostani újraindításnál elindult. :K

(#8617) mr_ricsi válasza PELLE (#8616) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Akkor ments le gyorsan róla mindent!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8618) AttyVin válasza alfa147 (#8612) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Most már addig jutottam, hogy talán a hibernálás-probléma megoldódott, de két újabb jött elő.

1. "Az energiaséma adatai nem érhetők el", illetve "A teleptöltöttség-jelzőn megjelenített sémák" rész üres. Ezt mivel lehetne "visszavarázsolni"? Powercfg vagy más?

2. A Catalyst bármelyik verzióját is telepítem, nemigen működik rendesen (pl. Powerplay, MediaPlayerClassic képernyője sötét, stb.) Mi lehet? Codec-ek újratelepítése?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#8619) applause válasza AttyVin (#8618) üzenetére


applause
aktív tag

Több gyártó, köztük a Toshiba sem engedélyezi közvetlenül az ATI driverek telepítését, frissítését a kiadó honlapjáról. Csak a Toshiba által kiadott driverekkel lehet telepíteni. Szerintem ez okozza pl. a catalyst problémát is.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8620) mr_ricsi válasza AttyVin (#8618) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nemigen működik rendesen (pl. Powerplay, MediaPlayerClassic képernyője sötét, stb.) Mi lehet? Codec-ek újratelepítése?"
A codek újratelepítés értelmetlen. Ha a videós képernyők sötétek, akkor a DirectDraw nem működik, ami a DirectX része.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8621) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!van egy toshiba f45-av411 laptopom .es nem igazan tudom a bios jelszot.ujra szeretnem rakni a gepet.a gep amerikabol ujonna let vasarolva

(#8622) VTOMMEK


VTOMMEK
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy Toshiba L500-1fw tipusú ketyerém :). Tudom ugyan hogy integrált intel gma4500m tipusú a videókari van benne de olvastam valahol hogy elvileg lehet valamilyen módon tuningolni egy kicsit. Tud ebben valaki információt adni? Most xp van rajta igy 256 mb ot vesz le a 2Gb ramból.

(#8623) mr_ricsi válasza kiki22 (#8621) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a gep amerikabol ujonna let vasarolva"
Akkor ahol vásárolva lett, ott kell a jelszót megkérdezned.
Ugyanis egy új gép sosincs jelszóval lezárva, azt az első tulajnak kell megtenni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8624) mr_ricsi válasza VTOMMEK (#8622) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem érdemes foglalkozni vele, az a VGAchips úgy sem lesz jó semmire.
A biosban elvileg lehet állítani, hogy a RAMból mennyi legyen a VGA-nak adva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8625) tom1976


tom1976
csendes tag

üdv!
c660d-18r notin ,hogy kapcsolom be a webkamerát?egyáltalán melyik a kamera szoftvere a honlapján?
köszi a segítséget előre is!!
üdv!
t.

(#8626) mr_ricsi válasza tom1976 (#8625) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"egyáltalán melyik a kamera szoftvere a honlapján?"
A neve "Webcam driver". 32 vagy 64 bites változatban van fenn a honlapon.

"hogy kapcsolom be a webkamerát?"
Telepítés után a képernyő bal szélén van egy függőleges csík. Ha odahúzod az egeret, előugrik a kezelőpanel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8627) tom1976 válasza mr_ricsi (#8626) üzenetére


tom1976
csendes tag

köszi!
időközben megoldottam!
üdv!
t,

(#8628) szepi77 válasza mr_ricsi (#8594) üzenetére


szepi77
tag

Működik a dolog. :C Köszi még1x : :R

Panasonic TX-P42S30E

(#8629) AttyVin válasza AttyVin (#8618) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Na, ha valami elromlik, megy utána minden!

Elkezdtem a W7 újratelepítését (Toshiba A200, Intel T7250 Core2 Duo 2 GHz, ATI Mobility Radeon HD2600, 4 GB RAM, stb.).

Amikor vagy 1,5 éve a Vistáról álltam át, problémamentesen ment. Most viszont a telepítés közben az atikmdag.sys hibahivatkozással áll le.

Ezzel kapcsolatban rengeteg fórumtéma található mindenhol, de van-e valakinek speciális, Toshibákra vonatkozó javaslata, hogyan lehetne jól felrakni a rendszert?

Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#8630) mr_ricsi válasza AttyVin (#8629) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Újratelepítést írtál. Tehát a meglévő W7-et akarod frissíteni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8631) AttyVin válasza mr_ricsi (#8630) üzenetére


AttyVin
aktív tag

"Clean install"...

Szerencsére a fiam talált valamilyen megoldást.

Egyelőre működik a dolog, de ki tudja, mit hoz a holnap...

Azért kösz.

Üdv, Vino

(#8632) peete88


peete88
tag

Tisztelet!

Szeretném a segítségetek kérni

1.Van egy Toshiba A500-1E5 típusú laptopom. Az a problémám vele szoftverális a probléma hogy található egy érintő gombsor a billentyűzet felett. Nos ezekből a gombokból kettő nem a megfelelően müködik az egyiknek elméletileg a háttér világítást kellene kikapcsolnia za érintő gombsoron ez jelenleg a hangot veszi le 0-ra illetve van egy "ECO" gomb ami az eco üzemmódot hívatott be-kikapcsolni. Most jött vissza a lapos gariból ott azt mondták hogy az Eco-utilty programmal ezt meg lehet oldani. Ők is megpróbáltál de nem ment nekik.
Kérdés valakinek valami ötlete erre?

2.Valamint most újra lesz húzva rajta a rendszer hogy és ugye driver telepítések.
Mik azok a driverek amiket a hivatalos oldalról le kell tölteni?/chipset,audio,vga,lan stb. dirveker ugye alap/

Válaszokat előre is köszönöm

(#8633) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Toshiba L40-18w-hez kinéztem egy utángyártott akksit, meg egy utángyártott töltőt, a kérdés, van-e ezekkel tapasztalat, érdemes-e őket megvenni? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8634) mzso


mzso
veterán

Hi!
Egy ilyen Toshiba Satellite L750D-12K lett kinézve. http://ipon.hu/?product_id=185771
Erről kéne valami info, hogy megbízható-e, mert nem lenne jó egy gyakran elhalálozós modellt kifogni. Vagy, hogy megéri-e az árát. Ahogy nézem valami kombinált videó adapter van hozzá. (6540G2) Jó ez? Rossz ez? Valahol azt írták, hogy lehet inkább több gondot okoz mint jót.

(#8635) mzso


mzso
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#8636) mr_ricsi válasza mzso (#8634) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Erről kéne valami info, hogy megbízható-e, mert nem lenne jó egy gyakran elhalálozós modellt kifogni."
1 hónapja kapható, tehát nyugodtan elmondhatom, hogy a júliust megelőző 5 évben egy darab sem hibásodott meg belőlük, ami a le nem gyártott többmillió darabhoz képest elég figyelemreméltó. :)

"Vagy, hogy megéri-e az árát. Ahogy nézem valami kombinált videó adapter van hozzá."
Integrált VGA van, ahogy már évek óta a notik többségében.
Az árát nem éri meg szerintem. Ebben még benne van az újdonság árfelhajtó hatása.

"Valahol azt írták, hogy lehet inkább több gondot okoz mint jót."
A legnagyobb procigyártók így csinálják, talán fel kellene őket is világosítani, hogy nem jó.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8637) mr_ricsi válasza peete88 (#8632) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"2.Valamint most újra lesz húzva rajta a rendszer hogy és ugye driver telepítések.
Mik azok a driverek amiket a hivatalos oldalról le kell tölteni?"

Ez előtelepített win7home64bit-es OS-sel rendelkezik. Ha új korában legyártottad a helyreállító lemezt, akkor semmit sem kell letölteni, automatikusan visszaállítja a gyári, újkori állapotot. (Ennek során megformázza a HDD-t, ezért az adatokat le kell menteni, különben minden elveszik.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8638) mzso válasza mr_ricsi (#8636) üzenetére


mzso
veterán

Mi lenne érdemese helyette akkor?
By the way a p960 és AMD A6-3400M teljesítményben, hogy viszonyul egymáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#8639) mzso válasza mzso (#8638) üzenetére


mzso
veterán

Mert ugye van egy másik alverziója enne a laptopnak ilye procival: Satellite L750D-10J

(#8640) mr_ricsi válasza mzso (#8638) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A P960 úgy 20%-kal gyorsabb.
A P960 mellé használt chipsetekbe integrált VGA-knál az A6-ba integrált viszont úgy 300%-kal gyorsabb.

"Mi lenne érdemese helyette akkor?"
Honnan tudhatnám én azt, hogy neked mire van szükséged :F

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8641) mzso válasza mr_ricsi (#8640) üzenetére


mzso
veterán

Hasonló áron (esetleg kicsit olcsóbban) legjobb vétel. :)

(#8642) mr_ricsi válasza mzso (#8641) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha létezne olyan, hogy "mindenki számára legjobb vétel", akkor azt vásárolná mindenki, míg a többi gyártó csődbe menne.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8643) startgate


startgate
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni lenne egy régebbi tipusú Toshiba Satellite L30-114 s laptopom, letöltésre használom, de kicsit fel szeretném turbózni most egy Intel® Celeron® M Processor 380 van benne ezt cserélném nagyobbra, de nem tudom milyen procikat lehet bele tenni, illetve, hogy milyen fsb-s procit bír el az alaplap.
Tudna valaki segíteni, esetleg ha van valakinek eladó az érdekelne. (Kb olyan 2,0 ghz-s kellene)

Köszönöm :R

(#8644) mr_ricsi válasza startgate (#8643) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egy Aida64-gyel megnézhetnéd, hogy milyen chipset van a notidban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8645) startgate válasza mr_ricsi (#8644) üzenetére


startgate
csendes tag

Sajnos azzal már néztem, de nem derül ki, hogy milyen procit bír. :(

(#8646) Kbali válasza startgate (#8645) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem is ez volt a kérdés, hanem a chipset típusa, mert abból viszont már ki lehet deríteni, milyen processzorokat fogad.

(#8647) vajas82


vajas82
csendes tag

sziasztok. segítséget szeretnék kérni. van egy toshiba satellite L500-as laptopom előtelepített windows 7-el de sajnos valamit letöröltem a merevlemezről és nem lehet újra telepíteni a windowst. van erre valami megoldás vagy az egészet újra kell telepíteni?
köszönöm szépen!!!!!!!!!!!

(#8648) momesz22


momesz22
csendes tag

Sziasztok! Van egy kis problémám és remélem tudtok segíteni. Már majdnem 2 éve van egy Toshiba L505 laptopom eddig semmi baja nem volt de tegnap a mikrofonja vagy a hangkártyája szarakodik. A hiba úgy jelentkezik amikor bekapcsolom a gépet mintha bekapcsolna a mikrofon (sistergést hallok) és bármilyen programot elindítok ugyanezt hallom kb. fél percig és ha hangot felveszem egy percig fülsüketítően sípol utána abba hagyja. A hangkártya driverét újra telepítettem de a problémát nem oldotta meg. Járt már így valaki?

(#8649) mr_ricsi válasza momesz22 (#8648) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A sistergés a hangszórókból jön.
A fütyülés normális működés: összegerjed a rendszer, mert ami kijön a hangszóróból, az megy be a mikrofonon.

Ha még nincs 2 éves, akkor garis, gyorsan fel kellene venni a kapcsolatot a márkaszervizzel, nehogy kifuss az időből.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8650) Krystal_s


Krystal_s
addikt

szeretném a kisgépet LCD tv-re kötni HDMI kábellel (a gép Toshiba T210 a TV ezt a tv-t kb 3éve használom asztali gép kijelzőjének és tökéletes minden. TV-m ajánlott felbontása 1366x768. most 1360x768-ban használom.
viszont ,ha a netbookot rákötöm, akkor lelóg a kép, mert 1280x760-ba teszi ki, hiába állítom 1360-ra nem reagál rá, hanem 1920x1080-ra állítja és középre összeugrik a kép.
a kijelző beállításoknál csak ezek szerepelnek :
1920x1080
1600x900
1280x720 ( ajánlott )
800x600

mi lehet a gond ? sima vga kábellel is simán tudja az 1360x768-at (de ott vmi miatt picit remeg a kép )
tehát a tv-m és a netbook is tudja az ajánlott felbontást, mégsem működik HDMI-n :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.