Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8201) Tiwa válasza mr_ricsi (#8196) üzenetére


Tiwa
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#8202) Giduska válasza mr_ricsi (#8199) üzenetére


Giduska
csendes tag

Megmondom őszintén, irodai használaton és internetezésen kívül nagyon semmi extra célra nem kell a noti, maximum még filmnézésre. Ezért én a C650-107-es modellt is kicsit "túl okosnak" tartom, de hozzá értő ismerősöm szerint jobb egy notit hosszabb időre betervezni, ezért is nézte ki nekem pont ezt. Mivel laikus vagyok a témában, gondoltam itt a fórumban kicsit több infót kaphatok a toshiba gépekről, bár azt már tudom, hogy nyugodt szívvel választhatom ezt a márkát, hiszen csak jót hallottam eddig róluk. De ha az L650-108-as darab többet tud, talán 10 e ft-os árkülönbség már nem oszt, nem szoroz...

(#8203) raczgeza


raczgeza
csendes tag

hali!

Van egy toshiba SPM-30 notim amiben nem volt winyo.most raktam bele egyet és egyszerűen nem tudom feltelepiteni.Amikor bekapcsolom egy hibaüzenet jelenik meg.
0201 failure ide #0 és két lehetöség run setup vagy boot.Katt a bootra és telepit.Le is formázza a winyot de amikor felmásolja a fájlokat és ujraindul akkor ugyan onnan kezdi.Szoval hibaűzenet rányomok a bootra és ujbol kezdi a telepitést.Semmi olyan kérdés hoigy a telepitéshetz nyomjon meg egy billenytyűt.Mit lehet ilyenkor tenni.
Kössz elöre is.

(#8204) mr_ricsi válasza raczgeza (#8203) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mit lehet ilyenkor tenni."
Hát kizárásos alapon: "run setup". :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8205) guti86 válasza guti86 (#8185) üzenetére


guti86
tag

erre vki ? köszi

(#8206) mr_ricsi válasza Giduska (#8202) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Megmondom őszintén, irodai használaton és internetezésen kívül nagyon semmi extra célra nem kell a noti, maximum még filmnézésre."
Irodára és internetre bármelyik ma kapható noti jó, Filmnézésre viszont talán olyat érdemesebb venni, amiben AMD VGA van. (Vagy maga a noti AMD-s)
A HDMI-t pedig neked kell eldönteni, hogy akarod-e bármikor TV-re kötve videólejátszónak használni.
2 és 3 GB RAMmal nem venném, mert fele sebességgel megy a memória, 4GB-hoz pedig kell a 64bites W7.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8207) mr_ricsi válasza guti86 (#8185) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"1. A jelenlegi merevlemezt ki lehet e cserélni SSD-re ?"
Igen.

"Néztem 60 Gigás OCZ-t meg 64 Gigás Kingstont."
Inkább az OCZ. Több pótszektora van a menet közben meghibásodó cellák pótlására.

"2. A laptopban lévő optikai meghajtó helyére be lehet vhogy rakni a a kivett 500Gigás vinyót?"
Erre elméletileg van lehetőség. A noti gyártójának kell olyan HDD tokot csinálni, ami éppen beleillik az ODD helyére. De ilyet még élőben nem láttam.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8208) powers


powers
tag

sziasztok erről valakinek: [Satellite-C660D-107]van tapasztalata? leginkább filmnézésre,720p megy rendesen?
megbízhatóság?

[ Szerkesztve ]

(#8209) Giduska válasza mr_ricsi (#8206) üzenetére


Giduska
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségedet, szerintem a C650-107 modell mellett döntök.

(#8210) mr_ricsi válasza powers (#8208) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"720p megy rendesen?"
A full HD is megy.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8211) powers válasza mr_ricsi (#8210) üzenetére


powers
tag

köszi a választ,sajnos semmilyen notebook tapasztalatom sincs.ebben a 130 000 Ft os árkategóriában ez a proci-vga combo jobb,vagy pedig mondjuk egy Intel Dual Core T3500 - Intel GMA 4500M VGA ?

(#8212) mr_ricsi válasza powers (#8211) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A T3500 egy celeron proci, max. 35W-os a fogyasztása. Az AMD.nek pedig 25W.
A HD4250 simán veri a GMA4500M-et, videolejátszásban is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8213) powers válasza mr_ricsi (#8212) üzenetére


powers
tag

köszönöm a segítséget,ez mellett döntök :R

(#8214) Smchr


Smchr
csendes tag

Üdv mindenkinek

Egyik helyen már próbálkoztam, hátha itt tudtok segíteni. Van egy TOSHIBA Tecra A2-es laptopom friss XpSP2-vel. Leszedtem hozzá minden drivert, a gép hibátlanul működik egy dolog kivételével: A wifi nem működik és nem tudok rájönni, hogy miért.

Mit is csináltam?

-Leszedtem mindenféle drivert, semmit nem reagál
-Eszközkezelőben kerestettem a hardvert, semmit nem reagál
-Everestet leszedtem, semmit nem reagál
-Ki-be kapcsolom a wifi kapcsolót az oldalán, semmit nem reagál
-Nyomogatom az Fn+F8 kombinációt, semmit nem reagál
-Parancssorban a "getmac" parancsra csak a a LAn kártya címét kapom (Bár amíg az sem volt driverezve, azét sem adta ki ez a parancs)

Bezzeg ha belerakok egy TP-Link wifi kártyát akkor egyből felismeri, és szépen dolgozik a hálózat.

És van egy érdekesség. Lehet, hogy nincs is benne wifi!? Ezt,az alábbi írásban található "A kisebb modellben 1,4 GHz-en hajtott Intel Celeron M 330-as CPU és 256 MB RAM dolgozik. Ehhez a típushoz DVD-ROM/CD-RW kombómeghajtó jár, ám hiányzik a beépített WLAN egység." mondatra alapozom, ugyanis az enyém is 1,4 Ghz-es és DVD-ROM van benne.

Ami viszont ellentmond az egésznek:

-Miért van a hátlapján a gépnek egy wifi matrica?
-Miért van megadva egy másik MAC cím a LAN kártyáé mellett?

Szerintetek akkor az enyémben van wifi, vagy ne is keressem?

[ Szerkesztve ]

TÖRÖLT FELHASZNÁLÓ

(#8215) guti86 válasza mr_ricsi (#8207) üzenetére


guti86
tag

köszi szépen a válaszokat
beleásom magam a dolgokba

(#8216) guti86 válasza mr_ricsi (#8207) üzenetére


guti86
tag

sziasztok!
az előző kérdésem az volt, hogy hogyan tudok az optikai meghajtó helyére is HDD-t tenni.

ezt találtam hozzá: [link]
szerintetek ez kompatibilis egy notebookkal? v konkrétan az enyémmel ?

(#8217) csosza


csosza
csendes tag

Sziasztok,

Windows 7-t raknek fel egy Toshiba laptopra Vista helyett, ujraparticionalassal. Latom van egy extra particio, kb 1GB amit gondolom a rendszer hasznal. Ezt is lehet torolni? Torles utan egyszeruen egy ugyanolyat hozzak letre? :F

Koszi

(#8218) mr_ricsi válasza guti86 (#8216) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"szerintetek ez kompatibilis egy notebookkal? v konkrétan az enyémmel ?"
Nem és nem.
(A tápot olyan csatin kapja, mint ami régen a floppykon volt. A notikban viszont SATA tápcsati van.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8219) mr_ricsi válasza csosza (#8217) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Latom van egy extra particio, kb 1GB amit gondolom a rendszer hasznal. "
A Toshibának vannak rajta diagnosztikai és rendszer visszaállító szoftverei. Bővebben: kézikönyv.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8220) mr_ricsi válasza Smchr (#8214) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szerintetek akkor az enyémben van wifi, vagy ne is keressem?"
Már rég lekaptam volna a burkolatot, és megnéztem volna.
A szemem sokkal megbízhatóbb, mint az AIDA64. (Nem lebecsülve a szoftver képességeit.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8221) Smchr válasza mr_ricsi (#8220) üzenetére


Smchr
csendes tag

Nem rossz ötlet, hamarabb többre jutnék ez ügyben. Mondjuk nem sokszor szedtem szét laptopot, de mégis hol keressem? És hogyan néz ki amit keresni kell?

TÖRÖLT FELHASZNÁLÓ

(#8222) Jazz válasza mr_ricsi (#8200) üzenetére


Jazz
veterán

Szia!

Ez egy teljesen új noti, új korától ilyen, és állítólag minden hasonló Toshiba noti kijelzője is gyárilag "ilyen" erősen kékes rossz színbeállítású #7850

Software-es kalibrációra is van mód Atrise Lutcurve LCD and CRT Monitor Calibration Software, és szinte tökéletes eredményt hoz, de a kapott színprofilt nem lehet (nem tudom) windows formátumban elmenteni, és csatolni a win-hez, hogy automatikusan azt töltse be (egyáltalán a win-es színprofil "tartós" eredményt hoz?), hanem a Lutcurve saját software-e indul el automatikusan, és tölti be.
(és ugyan az van vele mint az Ati catalyst színkalibrációjával amit már említettem, hogy egy-egy direct-x alkalmazás után, visszaáll az eredeti rossz Toshiba beállítás, és mindig újra aktiválni kell.)

Köszi

free your mind

(#8223) mr_ricsi válasza Smchr (#8221) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"de mégis hol keressem?"
Alul az egyik burkolatfedél alatt.

"És hogyan néz ki amit keresni kell?"
Valahogy így
A "main" és az "aux" csatikba egy fehér és egy fekete drót csatlakozik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8224) mr_ricsi válasza Jazz (#8222) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"új korától ilyen, és állítólag minden hasonló Toshiba noti kijelzője is gyárilag "ilyen" erősen kékes rossz színbeállítású"
A monitorgyártók sem foglalkoznak a kalibrációval.

"egyáltalán a win-es színprofil "tartós" eredményt hoz?"
A részleteket inkább itt kellene megkérdezned.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8225) Smchr válasza mr_ricsi (#8223) üzenetére


Smchr
csendes tag

Köszi a képet. Nem gondoltam volna, hogy ez így néz ki.

Megpróbálom, hátha.

TÖRÖLT FELHASZNÁLÓ

(#8226) Smchr válasza mr_ricsi (#8223) üzenetére


Smchr
csendes tag

Nos, hazajöttem. Leszedtem a kis hátlapot, és a fekete meg a fehér kábel ott van, és a foglalat is. De a wifi egység az nincs benne. Így nem keresem.

Amúgy lehet szerezni ilyet bele?

[ Szerkesztve ]

TÖRÖLT FELHASZNÁLÓ

(#8227) Jazz válasza mr_ricsi (#8224) üzenetére


Jazz
veterán

"A monitorgyártók sem foglalkoznak a kalibrációval."

Azért ha nekem a Toshiba gyártósoromról legördülne egy összeszerelt noti....x százezer darabszámban, csak összehangolnám a notiban lévő grafikus kártyát a kijelzővel, hogy legalább hasonlítson egy színhelyes beállításra. Mint más noti gyártóknál. Itt A kék Dos alatt, Bios-ban is kék. Ez olyan kék, mintha egy kék szemüvegen keresztül néznéd. Ez nem is színkalibráció, hanem hardware hiba.:) Azaz itt nem is arról van szó hogy tökéletes legyen...hanem hogy annyira rossz, mintha az asztali monitorodon maximumra feltekernéd a kék színt. Amúgy ha összekötsz egy bármilyen monitort egy bármilyen géppel, legalább alap szinten színhelyesek, vagy egy bármilyen notit megnézel.

Szerintem annak senki nem örülne, ha vesz egy asztali monitort amin ugye van "hardware-es" állítási lehetőség, és úgy kezded hogy -50% kék.
Mert az ok hogy win-be beraksz egy színprofilt, de attól még dos alatt a fehér betűk is kékesek. Azért ez a tudat zavaró, még ha a Bios-on kívül nem is nagyon fogsz hasonló környezetben, pl. Dos-ban dolgozni.

Azért köszi, úgy tűnik akkor nincs más, csak a windows-os színprofil részmegoldás.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8228) #85552128


#85552128
törölt tag

Valaki használ A500-hoz hűtőpadot?
Ha igen milyet?

(#8229) mr_ricsi válasza Jazz (#8227) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"százezer darabszámban, csak összehangolnám a notiban lévő grafikus kártyát a kijelzővel, hogy legalább hasonlítson egy színhelyes beállításra. Mint más noti gyártóknál."

Más notigyártóknál sem hangolják össze, ahogy sikerül olyan lesz. (Meg a monitorgyártóknál sem, a TV gyártóknál sem.)

A Neten rákerestem, és nagyjából 2 panaszkodót találtam. Ez nem utal tömeges hibára, és ennyi ember a Toshiba supportot sem mozdítja meg, hogy új biossal orvosolják a problémát, például.
Nem lehet, hogy a Te notid hibás, és nem az egész sorozat?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8230) Jazz válasza mr_ricsi (#8229) üzenetére


Jazz
veterán

Véletlenül, nem te vagy a Toshiba sajtó szóvivője? ;)

Az hogy a Toshiba supportba csak pár hsz. van beírva ezen topic alatt, az nem jelent semmit. Én se írtam be oda.

És sajnos mindenkinél ilyen, általánosan. Különben már rég gariztatva lenne. Akárkivel beszéltem, gyárilag ilyen. Max. van akit nem zavar.

free your mind

(#8231) Jazz válasza mr_ricsi (#8224) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi a tippet!

Itt a megoldás hogy ne resetelődjön a színbeállítás: hsz_465-465

Viszont általános Ati drivert (direkt mobility-hez valót) nem enged feltenni, csak a Toshiba oldaláról letöltöttet.

free your mind

(#8232) mr_ricsi válasza Jazz (#8231) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Emlékeim szerint a Toshibás driver telepítésekor is lehetett pipálgatni, hogy fel akarod -e tenni a CCC-t.
Ha nincs más mód, akkor unistallálod az egész VGA-s drivert, majd újrarakod csak a drivert.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8233) mr_ricsi válasza Jazz (#8230) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Véletlenül, nem te vagy a Toshiba sajtó szóvivője? "
Még nem. :)

"És sajnos mindenkinél ilyen, általánosan. Különben már rég gariztatva lenne. Akárkivel beszéltem, gyárilag ilyen. Max. van akit nem zavar."
A problémát mindenképpen jelezni kell, mert ha a gyártó nem értesül róla, nem is fogja megoldani.
És ha csak néhány hibajelzés érkezik, azokat egyedi hibának tekintik, és a szervizhálózatra bízzák a megoldását.
Ezért kell minden sorstársat rábeszélni, hogy jelezze, mert csak nagy darabszámtól tekintik gyártási hibának, és csak akkor várhattok központi megoldást.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8234) Krystal_s válasza mr_ricsi (#8233) üzenetére


Krystal_s
addikt

hát ha jelezni kell ,akkor jelezném h az én T210 netbookomnál is ez a jelenség. pár nap használat után éreztem h elég fakók a színek, aztán állítgattam a kijelző beállításoknál. igazán akkor vettem észre h vmi nem okés ,amikor ugyanazt a háttérképet kezdtem el használni, ami a másik gépemen is van. ami azon pink, az a kis gépen inkább lila volt . azt hittem h másik háttérképet töltöttem le :) akkora eltérés volt. a gamma, kontraszt részeknél állítgattam kicsit és most így egész jó lett. gondoltam ez "csak" egy 180ezres netbook, ennyit tud és kész. egy 11,6"-os kijelzőnél annyira talán nem zavaró, de ha ez lenne a fő kijelzőm hát nem örülnék neki...

[ Szerkesztve ]

(#8235) mr_ricsi válasza Krystal_s (#8234) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nekem hiába jelzed, az kb. egyenértékű a magadban puffogással.

"ami azon pink, az a kis gépen inkább lila volt"
Nem 5500 vs. 6500 K színhőmérséklet különbség? És mitől vagy biztos abban, hogy az asztali monitorod a színhelyesebb?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8236) Jazz válasza mr_ricsi (#8233) üzenetére


Jazz
veterán

Valóban, teljesen igazad van. Ha senki nem ír, nem is történik semmi, mert honnan értesülnének róla. Egy próbát mindenképpen megér.

free your mind

(#8237) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

A céges Lenovo monitoron van 4 előre programozott színséma: normal, sRGB, reddish, bluish.
Eszerint van igény a pirosasra vagy a kékesre színezett képre. Csak azt nem tudom, kinek kellenek ezek, de esetleg nekik készíti a Toshiba a laptopjait? :)

(A normal és a kékes nagyon ronda, most átraktam sRGB-ről pirosasra, így egész kellemes.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8238) Jazz válasza mr_ricsi (#8237) üzenetére


Jazz
veterán

Lehet. :) Viszont a céges notin (fujitsu esprimo) gyönyörűek a színek, és kalibrálás nélkül is idálisak a színarányok, a betekintési szög is nagyon jó, matt is, képarány is legjobb 16:10....viszont a gép nem egy top ugye. Bár azt hallottam, hogy fujitsu notik kijelzője az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8239) Krystal_s válasza mr_ricsi (#8235) üzenetére


Krystal_s
addikt

"A Neten rákerestem, és nagyjából 2 panaszkodót találtam. Ez nem utal tömeges hibára, és ennyi ember a Toshiba supportot sem mozdítja meg, hogy új biossal orvosolják a problémát, például.
Nem lehet, hogy a Te notid hibás, és nem az egész sorozat?"

erre reagáltam...nem panaszkodásnak szántam :N , hanem próbáltam megvédeni Jazz-t ,mivel már nem ő az első aki panaszkodott a kijelzőre. mint mondtam engem annyira nem zavar, csak megemlítettem h az enyém is ilyen, azaz nem az ő notebookja a hibás...
nagyjából tisztában vagyok a színekkel, mivel elég sok fotóval foglalkozom. és az asztali monitorom egy LCD tv- tökéletesek számomra a színei. valamint a másik laptopon egy sony vaio-n is. a pink az pink, bárhogyan is nézem és nem lila :U
üdv.

(#8240) MrCsiT


MrCsiT
addikt

L500 kb. 40 MB -val másol eSata kapcsolaton. (80-90MB/s -nek kellene lennie, szerintem,
asztalim kb. annyival másol a rack-re, ami a laptopra már csak a kb. 40-et tudja. )

Van tippetek, hogyan tudnám megnézni, hogy rendben van-e a kapcsolat ? ( eszközkezelőben minden rendben lévőnek tűnik, Win7 x64 után nagyrészt feltettem a Toshiba drivereit is..)

..esetleg energiatakarékos mód beleszólhat :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#8241) mr_ricsi válasza MrCsiT (#8240) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Van tippetek, hogyan tudnám megnézni, hogy rendben van-e a kapcsolat ?"
Aida64

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8242) mys84


mys84
csendes tag

Sziasztok!
van az ismerősömnek egy toshiba c660-114 laptop!!
1 hetes!
átlagosan 50 fokos!!!
de aha neten játszok vmivel 1 órát kb felmegy a hőfok 80-85-re!!!
ez természetes???
légyszíves írjatok!!!!

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#8243) mr_ricsi válasza mys84 (#8242) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Melyik részének a hőmérsékleteit írod? A ventilátora forog?

Egyébként a gépben egy 35W-os Celeron proci van, ami gyárilag nem képes az órajelét a proci terheléséhez igazítani, vagyis állandóan ennyi a fogyasztása.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8244) mys84 válasza mr_ricsi (#8243) üzenetére


mys84
csendes tag

cpu 1 és cpu2

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#8245) mr_ricsi válasza mys84 (#8244) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A CPU2 kinek a procija? Csak azért kérdezem, mert a Celeron900 egymagos.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8246) mr_ricsi válasza Jazz (#8231) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt hiszem, találtam neked valamit:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8247) mys84 válasza mr_ricsi (#8245) üzenetére


mys84
csendes tag

toshiba satellite c660!!
core 2 duo 2,2 ghz proci
2gb ram
intel 4500mhd vga
250gb hdd
erről a gépről van szó!!!

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#8248) mr_ricsi válasza mys84 (#8247) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A c660-114-ben Celeron 900 procinak kellene lennie:
[link]
[link]
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8249) mys84 válasza mr_ricsi (#8248) üzenetére


mys84
csendes tag

bocsi tényleg!!!
én néztem el c660-144
ez a jó!!

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#8250) mr_ricsi válasza mys84 (#8249) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az pedig egy Satellite Pro noti.

Meg kell nézni, hogy állítja-e dinamikusan a proci az órajelét. (CPU-Z, Open Hardware Monitor, stb)
Aztán amikor nem fut semmi, a Win asztalnál ránézni a procifoglaltságra. (Feladatkezelő)
Aztán ránézni a ventillátorra, hogy működik-e, és a bekapcsolás után egyre gyorsabban pörög-e.

Ha mindegyik OK, akkor a noti rendben van. (A procinak az Intel szerint 105°C a maximuma, a hardveres védelem miatt nem léphető át.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.