Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8401) applause válasza zoli62 (#8396) üzenetére


applause
aktív tag

A Toshiba ennél a típusnál biztos, hogy nem törekedett a minőségi akkumulátor beépítésére. Az enyém majdnem egy éves és elhasználódása 21%-os. Az előző laposom Fulitsu volt, az négy éves korára érte el a 30%-ot. A toshibáék azt mondták, hogy ez természetes.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8402) Syrius232


Syrius232
csendes tag

Sziasztok van egy Toshiba satellite a 300 29-k laptomom de nem tudom megnyitni a biost valaki help

(#8403) mr_ricsi válasza applause (#8401) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az enyém majdnem egy éves és elhasználódása 21%-os. "
A Li-ion akksik gyártói egy ideje beépítenek egy vezérlőelektronikát az akkukba, ami 1 éves koruktól nem engedi, hogy 10%-nál jobban kimerüljenek, vagy 90%-nál jobban feltöltődjenek.
Erre a robbanásveszély csökkentése miatt van szükség.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8404) Syrius232


Syrius232
csendes tag

Sziasztok kérdésem az lenne hogyan lehet windows7 letörölni hogy újra xp tutyak feltenni a gépemre mert simán nem engedi mert kiirja hogy már újabb van fent

(#8405) zoli62 válasza Krystal_s (#8399) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi. Én is beszélek majd az ismerős szervizessel, de még várok egy kicsit. Jelentős üzemóra csökkenésben még nem nyilvánul meg a dolog, de azért idegesítő a dolog, ráadásul úgy, hogy nem is rendszeresen használom, hanem időszakosan, és van egy másik akku, amivel felvltva használom.

(#8406) zoli62 válasza Kbali (#8397) üzenetére


zoli62
addikt

Pont az az érdekes, hogy üzemidő jelentősen nem csökkent. Van egy ugyanolyan akku, mint a gyári, amivel párban felváltva használom, annál 0% az elhasználódás mértéke.

(#8407) zoli62 válasza applause (#8401) üzenetére


zoli62
addikt

Ezt én is megerősíthetem, hogy akkumulátornál a Toshiba nem törekedett minőségre. Van összehasonlítási alapom, a HP notebookomnál két és fél évig 0%-os volt az elhasználódás, utána csökkent le jelentősebben a kapacitás.

(#8408) Kbali válasza zoli62 (#8406) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy az akku cserélgetéstől is hülyül maga a diag. program.
Ha meg a teljesítmény nem csökkent, akkor mi a gond?
Az is lehet, hogy állásában mekken meg az akku. Nem szeretik a Li akksik az állást. Ha nem használod, akkor bő félig töltötten tedd el, száraz, hűvös helyre, de használni is kell néha.

Én nem szórakozom az akksikkal, arra való, hogy arról menjen a gép. Ha fel van töltve, megy róla, ha merül, akkor töltés. Ennyi. Egy idő után így is, úgy is tönkremegy...

(#8409) zoli62 válasza Kbali (#8408) üzenetére


zoli62
addikt

Nem. Amikor előszőr telepítettem, akkor ugye hálózatra kellett dugni, hogy gond nélkül tudjam telepíteni a rendszert. Közben persze fel is töltött. Már az első alkalommal 6 % elhasználódást jelzett a batterybar.

(#8410) Kbali válasza zoli62 (#8409) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezért írtam, hogy ne a diag. proginak higyj, hanem annak, hogy csökken-e valóban az üzemidő. Ha nem, nincs gond. Ha egyik napról a másikra drasztikusan, akkor cellazárlat, de ha nem garis, akkor tökmindegy. Az akksira nem ugyanannyi garancia van, mint az egész gépre, ennek a garancia dokumentációban is szerepelnie kell.

(#8411) zoli62 válasza Kbali (#8410) üzenetére


zoli62
addikt

Nem egyik napról a másikra, hanem egyik hétről a másikra csökken az névleges kapacitás. Egyébként beszállító ajánlott egy szervízt, akik rugalmasan intézik. Valóban, elmondtam, mi a gond, és küldenek egy csereakkumulátort.

(#8412) Kbali válasza zoli62 (#8411) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor probléma megoldva :)

(#8413) zoli62 válasza Kbali (#8412) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, csak érdekes, hogy a telefonos ügyfélszolgálat, illetve elsődleges Toshiba szervíz, nem így állt a kérdéshez. Szerintük természtes ez a kezdeti az elhasználódás.

(#8414) egyedjuliann


egyedjuliann
csendes tag

Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne hogy toshiba notebook-om van és ujra szeretném rakni de az a baj hogy windows 7 van rajta de én xp-szeretnék rá rakni de nincs hozzá cd-m se cd-olvaso rajta ebben tudna nekem valaki segiteni elöre is köszönöm
üdv.: julcsi :(

(#8415) Kbali válasza zoli62 (#8413) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez a Technotrade volt vagy másik cég?

(#8416) zoli62 válasza Kbali (#8415) üzenetére


zoli62
addikt

Másik cég. Atlantis 2009.

[ Szerkesztve ]

(#8417) Kbali válasza zoli62 (#8416) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezek szerint a Technotrade elhajtott? Eddig jó véleménnyel voltam róluk.

[ Szerkesztve ]

(#8418) zoli62 válasza Kbali (#8417) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, a helyi területi vezetővel már többszöt beszéltem erről a problémáról. Ő mondta azt is, hogy a Toshiba nem fektet annyira nagy hangsúlyt az akkumulátorok fejlesztésére, mint azt korábban a HP-nél én tapasztaltam.

(#8419) mr_ricsi válasza zoli62 (#8418) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ő mondta azt is, hogy a Toshiba nem fektet annyira nagy hangsúlyt az akkumulátorok fejlesztésére, mint azt korábban a HP-nél én tapasztaltam."

Ez azért jó szöveg, mert mindkét cég a Sonytól vesz akkukat:
[link]
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8420) applause válasza mr_ricsi (#8419) üzenetére


applause
aktív tag

Ezt nem lehet általánosítani. Az enyémben L500 (1 éves) COMPAL akku van.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8421) mr_ricsi válasza applause (#8420) üzenetére


mr_ricsi
veterán

OK, de azt sem a Toshiba fejlesztette és gyártja!
A világon van 4-5 nagy akkugyártó, és az összes notigyártó tőlük vásárol.

A Compal is valamelyik akkugyártó celláit rakta műanyag dobozba, tett mellé töltőelektronikát, így született a Compal akkud.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8422) Krystal_s


Krystal_s
addikt

tudna nekem valaki segíteni ? az eseménynaplóban minden bekapcsolás után van egy figyelmeztetés: LMS Service cannot connect to Intel(R) MEI driver
Toshiba T210, előretelepített win7 64bit. 6hónapos a gép és már korábban is megvolt a hibaüzi. az Intel driver bugos, ezt sok helyen írják és vártam h majd kijön egy frissebb driver, de még most is ua van a Toshiba oldalán ,ami nekem is fent van. Illesztőprogram
nem lehet h már van újabb driver ?

(#8423) polip válasza mr_ricsi (#8419) üzenetére


polip
addikt

a hp fejleszt magának akkut már 1000 éve...pl az elitebookokban saját fejlesztésű akksik kerülnek 3 év garival!!!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#8424) zoli62 válasza polip (#8423) üzenetére


zoli62
addikt

Pont erre utaltam korábban. A Toshiba nem fektet akkora hangsúlyt az akkumulátorok fejlesztésére, pedig ezek a hordozható gépek lényeges részei. Ráadásul ők csak notebookgyártásra koncentrálnak, ezért elvárható lenne tőlük, hogy azt teljes körűen végezzék, míg a HP pl. asztali gépeket is gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#8425) zoli62 válasza Krystal_s (#8422) üzenetére


zoli62
addikt

Ha tudsz kicsit angolul, ezt találtam neked: [link]

(#8426) mr_ricsi válasza polip (#8423) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a hp fejleszt magának akkut már 1000 éve...pl az elitebookokban saját fejlesztésű akksik kerülnek 3 év garival!!!"

Gazdasági képtelenség, amit írsz!
A HP azért üzemeltet egy akkufejlesztő labort és egy akkugyárat, hogy a gyártott cellákat évente csak néhány százezres mennyiségben értékesítse? Ugyanmár! A cellákat megveszi valamelyik másik cégtől, és legfeljebb a tokot és a belső elektronikát fejleszti maga.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8427) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#8426) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Netán a HP "saját fejlesztésű" akkuja nem a China Aviation Lithium Battery Co., Ltd 30 saját szabadalmat tartalmazó, Li-FePO4 elektródás celláit tartalmazza esetleg, aminek a kapacitása 2000 töltési ciklus alatt csökken 80%-ra?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8428) Krystal_s válasza zoli62 (#8425) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia, köszi ;) már korábban olvastam az oldalt és más fórumokat is. sajnos az ott ajánlott leírások nem oldották meg a problémát nálam, se másoknál. a jelenlegi driver bugos és a Toshiba weboldalán még nincs kint újabb. elvileg a működést nem befolyásolja, azaz nem tudok róla.
egyik ismerősöm ajánlott egy drivert, de az még nem biztos h jó lesz.

mr_ricsi: enyémben is Compal 60480mWh van ki tudja milyen cellákkal, 6 hónapos gépnél 12% romlás ( több lenne csak mostanában keveset használom ) arra utal, h szar. én megvettem egy Toshiba gépet és elvárnám a minőséget. az h ki gyártja tök mindegy ,mert ők ezzel forgalmazzák azaz ,ha szar vagy gyenge vmi főleg, ha még tudnak is róla, akkor igenis mondhatjuk azt ,h nem fektetnek elég hangsúlyt az akksi minőségére. több helyen is rákérdeztem és az volt a válasz, h hát ezek ilyenek ez van. 1 év után pár % romlás lenne az elfogadható. ahogy ez a legtöbb normális akksinál szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#8429) alfa147 válasza Krystal_s (#8422) üzenetére


alfa147
tag

Szia ezt a programot szed le Driver Genius Pro 10.0.0.761 én is ezzel frissítettem az összes driver-t.

(#8430) JOEPAPA válasza Krystal_s (#8428) üzenetére


JOEPAPA
tag

Ezeknél az új akkuknál már az elektronika számolja a töltések számát ha jó tudom, szintén ha jól tudom az akku robbanásveszély stb re hivatkozva 10-90 százalék közé korlátoz...

remélem nem jól gondolom, hogy a noteszakku lett a nagy lehuzós biznisz, mit a nyomtatóknál annó a nyomtató ára volt döntő, aztán a patronok...és most a chip es patronok...remélem nem, :( de tudom igen az elektronika fogja számolni az élettartamot hiába használód jól, letilt pl 500 töltés után és kuka, vagy hack, hiába jók a cellák az elektronika megoldja, kelljen venned, vagy a szervízbe pénzt fizetned...

nekem az első ilyen nagy lehuzós biznisz pofáraesésem a canon i250 es waste ink tartály megtalt üzenet volt egy évtizede kb...ott is elektronika számolta a nyomtatott lapokat és letiltotta a nyomtatót, hogy szervízdíjat fizess, bár azt ki tudtam free resetelni, vagy 10x amire tényleg széthullott a nyomtató...

Ez jó és rossz hír, hiszen ezekszerint a gépek ára esni fog (mint a nyomtatóké), akár jó teljeítményű gépek is jönnek ingyen, csak akkut vegyék tonnaszám milliárdokért...

Nekem a 4 éves aspire ben AS07B31 es van, az még talán nem ilyen, vagy igen...hm...
De legalább Sanyo az pedig tapasztalatom alapján (Eneloop) tudott (felhasználónak is jó üzlet típusú) akkukat gyártani.

[ Szerkesztve ]

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#8431) Krystal_s válasza JOEPAPA (#8430) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia, pont most írtam neked a netbook-os fórumban :)
én tisztában vagyok vele, h az akksik állapota folyamatosan romlik. ez teljesen normális lenne, csak nem ilyen sebességgel. a Toshibások is ezt mondták több helyen is, h áá ez teljesen normális h 3/4-ed évente szinte kuka lesz az akksi és vehetek újat. közben tudtam ,h ez nem normális, mert a másik gépemben 2 év után kezdett érződni ,h csökkent az akku élettartam.
aztán megláttam, h zoli62 is szintén kifogott egy ilyen gyorsan romló szériát. őt is megakarták győzni ,h ez normális. majd vett még egyet ,amit ugyanabban a gépben, ugyanúgy használ és érdekes módon annál egyáltalán nincs ilyen mérvű elhasználódás. hónapok óta 0% körüli.
ebből egyértelműen adódik ,h akad még minőségi akksi is. :U
azt én is észrevettem, h töltésenként számol, mert minden merítés-töltés után pont akkora a romlás értéke kb 0.007% azaz egy hónapban 2%.

(#8432) pockos13


pockos13
aktív tag

http://laptop.hu/termek/toshiba-satellite-l650-1pf-w7 Egy ilyen gép vásárlását tervezem,valami vélemény esetleg? Előre is köszönöm.

(#8433) mr_ricsi válasza Krystal_s (#8428) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"én megvettem egy Toshiba gépet és elvárnám a minőséget."
Te egy olcsó gépet vettél. Csodák nincsenek, ha valamelyik részegység minőségibb, akkor valami másnak az árán spórolni kell.
Ha a notidba tesznek egy minőségi akkut, és emiatt 15e Ft-tal többet kellett volna érte fizetned, akkor most nem Toshiba notid van.

"az h ki gyártja tök mindegy ,mert ők ezzel forgalmazzák azaz ,ha szar vagy gyenge vmi főleg, ha még tudnak is róla, akkor igenis mondhatjuk azt ,h nem fektetnek elég hangsúlyt az akksi minőségére. "
Egyre többen vesznek notit az asztali gép helyett, és szinte ki sem viszik a lakásból. Nekik például olyan mindegy az akku minősége.

"1 év után pár % romlás lenne az elfogadható. ahogy ez a legtöbb normális akksinál szokott lenni."
Nem az évektől függ, hanem a töltési-kisütési ciklusoktól.

Egyébként mivel méritek a %-okat?

"enyémben is Compal 60480mWh van ki tudja milyen cellákkal"
Az enyémben pedig nincs gyártó feltüntetve, csak annyi, hogy a cellák Japánban készültek, a tokozás pedig Kínában.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8434) mr_ricsi válasza JOEPAPA (#8430) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"az elektronika fogja számolni az élettartamot hiába használód jól, letilt pl 500 töltés után és kuka"
Itt más a szitu, mert ha egy cellát sikerül túltölteni, az felrobbanhat, és viszi magával az egész notit.

"a canon i250 es waste ink tartály megtalt üzenet volt egy évtizede kb...ott is elektronika számolta a nyomtatott lapokat és letiltotta a nyomtatót, hogy szervízdíjat fizess"
Ezesetben a szerviz munkadíja volt pofátlan, mert aki gyakran kapcsolgatta a nyomtatóját, annak megtelhetett a tintagyűjtője, de a fél órás munka nem kerülhetett volna egy nyomtató árába.

"De legalább Sanyo az pedig tapasztalatom alapján (Eneloop) tudott (felhasználónak is jó üzlet típusú) akkukat gyártani."
Az Eneloop Ni-Mh, nem tudom, hogy jön ide.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8435) JOEPAPA válasza mr_ricsi (#8434) üzenetére


JOEPAPA
tag

Az rendben is van, hogy az elektronika kell, mert a li-ion akkukat több szabályzott ciklusban kell tölteni, de az nincs, hogy ez az elektronika nem az akku érdekeit, ill a robbanásveszélyt "tartja szem előtt", hanem direkt "beprogramozták", hogy egy idő után kelljen akkut venned, akkor is, ha minden cella "hibátlan" azaz még menne évekig, pedig nem robbanna fel, nem kellene kidobni, de az elektronika szerint ennyit fizettél eddig használhatod.

Waste ink reset nekem pár másodperces munka, és szintén direkt ilyen dolog volt. Ez a példa betalált ;(

Az Eneloop reményt adott, hátha li-ionból is ezt a felhasználóbarát politikát követte. Bár lehet liion nem sikerült neki, de miért ne sikerülne?

Li-ionból nekem legtovább a sony 12 éves kamerám akkuja jött be eddig a legjobban, még mindig 3/4 anyit tud mint újkorában. Lehet tényleg a robbanos sony a legjobb li-ion gyártó.

A nimh is felrobban, próbáltam :), a sima elem is felrobban, csak tűzbe kell dobni, ill a kályha tetején melegíteni. Hogy jó elektronikát-firmet gyárts párat laborban fel kell robbantani, ill tesztelni...tudják a határokat, a sony nagyon a maximumot akarta talán kihozni, és pukk...de a mostani elektronikák nem ezért "tiltanak" le.

A lényeg, hogy félő, hogy direkt lekorlátozzák az akkuk töltési ciklusait és nem a felhasználó érdekében, hanem csak haszoncentrikusan.

..a baj csak az, hogy ez nem csak lehet, hanem így is van, különben nem lenne fizetős progi az akku resetelésre.

[ Szerkesztve ]

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#8436) JOEPAPA


JOEPAPA
tag

Miért szedte le a Toshiba a honlapjáról a T210 es subnotit? A gúglibarát még tárolta, azaz fenn volt.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#8437) JOEPAPA


JOEPAPA
tag

Az akku kérdéssel kapcsolatban beugrott még, hogy 1 évet nyúztam a sony a200 DSLR akkuját és semmit nem csökkent a kapacitás, ill nem lehetett észrevenni, most már 1,5 éves a nikon akkuja és szintén semmi.
Azaz a DSLR eknél ahol nem kell az akkuból pénzt beszedni ott jók a liion akkuk, a notiknál, ahol ingyen adják a gépeket az árversen ymiatt ott 2 év alatt meg kell "haljon" az akku. hm...

Autóipar ugyanez, az autót buktára gyártyák, a hitelen lehúznak egyszer, aztán sokszor a szervízben. Ha nem mész szervízbe az elektronika elveszi a lóerőt. Amikor eljöttem egy márkaszervízből pont ilyen tanfolyamra irattuk a többieket, nem mondom márka autója amikor begurul a kapun látom a monitoron az ECU hibalistát, bent a munkafelvételen pár kattintás a munkalapnyitás, a raktári gépen csak pipálni kell mit tolok a lapra.
Mire is szavaz a kormány épp szigorított büntetést? Az autoelektronika hekkre (fagyasztotthal Argentinából) ?
"Bűnös, mert az autóját önkényesen használta, kikerülve a beépített lehuzószoftvert, evvel a magatartással kárt okozva a fogyasztói társadalomnak, az azt írányító kis csoport nem jutott bevételhez, t9000 robotbíró a helyszínen kivégezte." .joe.

A szomorú az, hogy "befertőzte" a notbookpiacot is ez a fogyasztói társadalom szemlélet.

A nem konzumer gépek akkuja is ilyen lehet? 200-300e ft okért?

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#8438) zoli62 válasza JOEPAPA (#8437) üzenetére


zoli62
addikt

Érdekes módon a Hp 6730s gyári akkuja két és fél év után vesztette el a kapacitásának a felét, és a csereakku is kb. annyit bírt. Pedig az is csak egy belépő szintű üzleti noti. Szóval az alsó középső a kategóriában is lehet minőségit adni.

(#8439) Krystal_s válasza mr_ricsi (#8433) üzenetére


Krystal_s
addikt

olcsó gépet vettem ? a netbook-ok közül ez volt a legdrágább, 180ezer ft. egy akksi bele 37ezer.
még mennyivel kellett volna többet fizetnem egy netbook-ért h minőséget kapjak ? szted nem azt tettem, azaz h többet fizettem a többi 100-130ezreshez képest ?
ez nem notebook, hanem netbook ( T210, ha netán elnéztél volna vmit ) ! pont az a lényege, h cipeljem és nagyon fontos az akksi üzemidő.
elég hülyeséget írtál...nem tudom miért véded őket ennyire.

mérni BatteryCare, Aida64, HwInfo progikkal mértem...

(#8440) mr_ricsi válasza JOEPAPA (#8435) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"de az nincs, hogy ez az elektronika nem az akku érdekeit, ill a robbanásveszélyt "tartja szem előtt", hanem direkt "beprogramozták", hogy egy idő után kelljen akkut venned, akkor is, ha minden cella "hibátlan" azaz még menne évekig"
A cellák elhasználódását nem lehet pontosan mérni, ezért az elektronikák a "legrosszabb eshetőségre" vannak beállítva.

"Waste ink reset nekem pár másodperces munka, és szintén direkt ilyen dolog volt."
Ha csak reseteled, az szakszerűtlen buherálás. A tintagyűjtő állapotát is minimum ellenőrizni kell, mert ha megtelik, vagy nem működik tovább a fejtisztítás, vagy kifolyik a tinta a nyomtató alá. Én úgy számoltam a fél órát, hogy nyomtató teteje is le van szedve, majd visszarakva. A Canon technológiája szerint viszont a tartályt mindig cserélni kellett volna, függetlenül a használtságától.

"Az Eneloop reményt adott, hátha li-ionból is ezt a felhasználóbarát politikát követte. Bár lehet liion nem sikerült neki, de miért ne sikerülne?"
Tudomásom szerint a Sanyo a GP-től vette az Eneloop technológiáját.

különben nem lenne fizetős progi az akku resetelésre.
Ha csak resetelnek, az egy nagyon veszélyes buher megoldás!!!
A korrekt megoldás az, amikor a cellákat egyenként feltöltik, majd lemérik a megmaradt kapacitásukat, és az elektronikát a legrosszabbhoz állítják be.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8441) mr_ricsi válasza Krystal_s (#8439) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"olcsó gépet vettem ? a netbook-ok közül ez volt a legdrágább, 180ezer ft."
Az Árgép szerint 100e körül kapható ez a netbook. Ha neked i3-as van, az úgy 50$-ral magasabb árat jelent.
Fél év alatt egyharmadával esett a T210 ára :F Az elég durva.

"még mennyivel kellett volna többet fizetnem egy netbook-ért h minőséget kapjak"
A netbook eleve nem a minőségről szól (egyik gyártónál sem), hanem egy divatcucc. (Most meg a tablet vette át a helyét.)
Ha kicsi&hordozható&minőségi, akkor subnoti.

"nem tudom miért véded őket ennyire."
Ha Ti szidhatjátok, akkor nekem is szabad védeni őket, nem?

"mérni BatteryCare, Aida64, HwInfo progikkal mértem..."
Ezek a progik mihez képest adják meg a kapacitás csökkenését? A névleges, címkén szereplő kapacitáshoz képest, vagy az új notinál lemérted, és ahhoz hasonlítod?
Ezt azért kérdezem, mert ha a gyártó úgy állítja be az akku töltését, hogy 12,6V helyett 12,3V legyen, akkor az akku kapacitása 10%-kal csökken, de az élettartama 20-25%-kal megnő.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8442) JOEPAPA válasza mr_ricsi (#8440) üzenetére


JOEPAPA
tag

A cellák elhasználódását lehet mérni...ha a legrosszabb lenne az elektronikában az érdekes lenne :) (akkor a 4,4Ah akku legalább 44Ah akkuból lenne építve 10 százalékra korlátozva)
Ha már elektronika akkor az mérési adatokat hasonlít az epromjában lévő adatokhoz, és abból megmondja mi a helyzet.
Elég tudnia a belső nyomás, hőmérséklet, cellafeszültség, töltőáram, idő paramétereket, és egy betáplált 5 dimenziós mátrix adatai alapján pontosan tudja melyik ez az akku...
Ha lenne eszük wifin el is lökné az adatokat a fejlesző bandának.
De nem erre megy a fejlődés, hanem a lehúzás felé.
37 000Ft egy akku ! Az kemény, igaz ez egy subnoti ;) és 180 e ft volt annó, most 120, egy helyen 100...gyanúsan olcsó...és a honlapról is eltűnt...az akku ára egy vagyon és gyorsan fogy...ezekből a paraméterekből én nem napos időt jósolnék.

[ Szerkesztve ]

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#8443) kangool


kangool
tag

Van nálam egy Toshiba C660D-107 típusú laptop. Új gép, új telepítés. Feltelepítettem minden drivert, minden frankón mükszik, kivéve a webkamera. Homályos, pixeles a képe. Mi lehet a baj? Chicony kamera van benne ha jól néztem.

(#8444) JOEPAPA


JOEPAPA
tag

Ez gyári akku?: (tuti nem)
http://www.battery4us.com/toshiba-notebook-batteries/Satellite-T210.htm

a 4,4Ah -ás, vagy az 5,2Ah al adják alapból?

[ Szerkesztve ]

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#8445) JOEPAPA válasza JOEPAPA (#8444) üzenetére


JOEPAPA
tag

Ez a gyári ugye?
http://www.ok-shopping.co.uk/new/big_PA3820U.jpg

Ez van az akkutokra írva PA3820U?
Toshiba feliratos? Compal vagy Colompár az is rá van írva?

[ Szerkesztve ]

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#8446) mr_ricsi válasza kangool (#8443) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Homályos, pixeles a képe. Mi lehet a baj?"
A védőfóliát lehúztad róla?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8447) mr_ricsi válasza JOEPAPA (#8442) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ha a legrosszabb lenne az elektronikában az érdekes lenne :) (akkor a 4,4Ah akku legalább 44Ah akkuból lenne építve 10 százalékra korlátozva)"
Nem engedhető meg, hogy az akkuk időnként felrobbanjanak, mert akkor letiltanák a notikat a repülőgépekről és mások meg egy füllel élnék tovább az életüket.
Minden normális esetben, még a gépészetben is, a legrosszabb esetre méreteznek. Ezért vannak a biztonsági tényezők.

"Elég tudnia a belső nyomás, hőmérséklet, cellafeszültség, töltőáram, idő paramétereket, és egy betáplált 5 dimenziós mátrix adatai alapján pontosan tudja melyik ez az akku..."
Nyomás-szenzor eleve nincs a noti és mobil akkukban. Az elektrolit pedig idővel szétmarja a katódot, amit szintén nem lehet mérni.
Továbbá a tárolási hőmérséklet is jelentősen befolyásolja az akku élettartamát. (Ha 20°C helyett 40°C-on van tárolva az akku, azzal duplázódik az évenkénti kapacitás-vesztés.) Tehát az áramkörnek az akkut a teljes élete során végig figyelnie kell, még kikapcsolt készüléknél is.
És ebből még következnek olyan apróságok, hogy ugyanaz az akku fele annyit bírhat, ha a noti konstrukciója miatt meleg éri, vagy ha valaki nem légkondis helyen használja, vagy ha ugyanabban a noti típusban egy jobban melegedő proci van, vagy ha valaki gyakran futtat számításigényes progikat, vagy ha valaki ölben használja a notiját, stb.

"De nem erre megy a fejlődés, hanem a lehúzás felé."
Üldözési mániád van.
Ugye, nem is mi -fogyasztók- vagyunk a hülyék, amikor 1000 Ft-tal drágábban már nem kell a kétszer annyit kibíró cucc?

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8448) Krystal_s válasza JOEPAPA (#8444) üzenetére


Krystal_s
addikt

az Usa-ban 25ezer körül volt eddig, amiket láttam a neten. nálunk 37-ért láttam még januárban, azután már sehol nem találtam online. Pár hete egyik Toshiba szaküzletben kérdeztem és mondták, h tudnak rendelni és 37ezret mondtak ők is. Most viszont ezt találtam: Toshiba T210 Akku: 14.400 Ft nekem ez elég fura :-) mi ez a hirtelen árzuhanás ? bár ez sztem gyengébb 4400mAh. ha eddig is ennyiért szórták volna és tuti nem szóltam volna egy mukkot sem. szó nélkül veszek másikat és nem érdekel az akksi téma :)

enyémben ez van.
Eszköz neve PA3821U-1BRS
Gyártó COMPAL
Sorozatszám 41167
Egyedi azonosító 41167COMPAL PA3821U-1BRS
Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion
Tervezett kapacitás 60480 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 53741 mWh
Jelenlegi kapacitás 53741 mWh (100 %)
Feszültség 12.696 V
Elhasználódás mértéke 12 %
Energiaállapot Váltóáram

[ Szerkesztve ]

(#8449) Krystal_s válasza mr_ricsi (#8441) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Ha Ti szidhatjátok, akkor nekem is szabad védeni őket, nem?"

persze nyugodtan. de kíváncsi lennék, ha te lennél a mi helyzetünkben ,akkor is ennyire megértő lennél velük ? :U vennél egy terméket és garancia ide vagy oda, a képedbe mosolyognának h nyugiii ezt nem cseréljük, mert hát ez ilyen szar vegyél újat. közben meg tudnád ,h egy másik ugyanolyan termékkel nincs gond. ( most zoli63 új akksijára gondolok, ami érdekes módon nem ilyen gyorsan használódik feltöltési ciklusok ide vagy oda. pedig tök ugyanúgy használja, mint a másikat )
a témát ezzel én lezártam.

(#8450) JOEPAPA válasza mr_ricsi (#8447) üzenetére


JOEPAPA
tag

Szerintem marad a lehuzás, ez nem üldözési mánia.

Valahol olvastam: 1. szabály : Légy paranoid!

A T210 pont nem az a legolcsóbb kategória, azaz a tulajok kiadták a nem csak 1db Mátyást érte, hogy nem atomos, celeronos masinát vegyenek 3 cellás akkuval.

Az én gépemnél többet nemigen ment notebook, mert az már szerver lenne, ráadásul ágyon ahogy nem szabadna, ráadásul 2 évig a szar biossal amivel nem indult el a hűtés hibernálásból ébredve, azaz hőfokvészstoppig ment sokszor. Ha valamit nem akkor ezt nem kell bírnia az akkunak, mégis négy éves sosem volt kiszedve, sosem volt szobahőfok alatt, ha mégis akkor autóban ülésen menetközben. Tűzó napon 3 hetet ment.
Csak annyi, a felirat szerint a cellák Sanyo gyárból kerültek ki, hogy kitől licenszelték azt nem tudom, de bírja. Illetve bírta, mert szerintem 50 százalékos lehet.

Elszánom magam felteszek valami tesztprogramot ami kiir valami akkuinfót, mert eddig csak stopperrel mértem.

Pont azért akartam subnotit venni, mert egy akku, és egy töltő és egy törött fedlapcsere kellene ami gyáriban kiad egy fél gép árát. Pont Toshibát, mert megbízhatónak ítélt vasak. De ha az új akkuk nem mennének 1-2 évet , azaz ez a szar akku túlélné akkor minek.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.