Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) Fuser és Tsa válasza Fuser és Tsa (#8950) üzenetére

Az lenne még a nagy kérdésem, hogy hogyan lehet rendszergazdaként bejelentkezni?

(#8952) VANESSZA1 válasza mr_ricsi (#8948) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor lehet,hogy félre értetél.
A Windows 7 Professional se véd meg a sütiktől, és egyébb kellemetlenségektől.
Azért azt tettem fel, mert mindenképp le akartam szedni az előtelepített Win7 Home-ot, mert tele van minden sz@rral, amire nincs és nem is lesz szükségem, amik lassítják a rendszert.
Gondolok itt a Toshiba Board-ra, Nero xnapig használható változatára, mely naponta 50x ugrik elő hogy vegyem meg, és a Win DVD trial-ra , Office 2010 trialra..stb.
Nyilván ezeket le lehet törölni, de mindig marad utánuk valami, és jobb egy tiszta rendszer.
Win7 Pro pedig van nekem legális így arra esett a választás.
Őnnmagában ez nem véd meg a kémkedő programoktól, és nem véd meg a sütiktől..stb-től, mint ahogy ezt mondtam az elején.
De minden program amit nem ismerek, és ki akarok probálni, ezt egy vitruális környezetben teszem, épp azért, hogy elkerüljem azt a két fontos dolgot amiért most újra telepítettem a rendszert:
-ha nem tetszik a program amit telepítettem, és törlöm akkor akkor szemét marad utánuk ( ugyanaz mint az előretelepített OS esetében, ha törölgetném a trial verziókat )
-kisérletezgetés egy virtuális könyezetben kisebb esélyel vezet rendszer összeomláshoz
-a programok 90% virtuális környezetben való futtatása nagyobb biztonságot ad, véd a támadási, adatlopási kisérletektől..stb
-például Qubes OS
-az elszigetelés biztonságot ad.

De nem akarom szét off-olni a topikot. :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8953) mr_ricsi válasza Fuser és Tsa (#8950) üzenetére


mr_ricsi
veterán

És magadnak hoztál létre egy felhasználót, vagy csak a Rendszergazda fiók van a gépeden?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8954) mr_ricsi válasza VANESSZA1 (#8952) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Win7 Pro pedig van nekem legális így arra esett a választás."
A notin lévő Home Premium viszont csak ezzel a notival legális, ezért nincs értelme a fiókban tartani.
Ha van eredeti w7Pro telepítőd, abból nagyon egyszerűen lehet univerzális telepítőt készíteni, amiről az összes w7 változat telepíthető.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8955) TIT


TIT
veterán

Egyik win se véd a cookiektól+adathalászoktól,csak vírusírtók.

(#8956) Fuser és Tsa válasza mr_ricsi (#8953) üzenetére

Első indításkor mindössze egy felhasználónevet kért, nem volt állítható rajta semmi.
Gondolom, hogy van egy rendszergazdai fiók, ahogy feljebb olvastam, valami módon rejtve, de nem férek hozzá - elő sem tudom csalogatni.
Ismertetőjéből annyit tudunk meg kb., hogy a billentyűzet szövegbevitelre való és ne gépeljünk görbe háttal :Y

Nem éppen a legalitás felé terelnek ezek a húzások :N

(#8957) mr_ricsi válasza Fuser és Tsa (#8956) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nyiss egy rendszergazdai jogú dosablakot. (A cmd.exe-re jobb egérgomb, majd futtatás rendszergazdaként.)

Az ablakba írd be:
net user Rendszergazda /active:yes

aztán Enter. És máris látszik a Rendszergazda fiók a vezérlőpultban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8958) Fuser és Tsa válasza mr_ricsi (#8957) üzenetére

Látni nem látom, de amikor másik felhasználói fiókot akarok kezelni, akkor megint a jelszóigény bejelentése van, kiszürkített igen gombbal.

Ha felteszek egy másik Home Premiumot (ami most is van rajta), azt ezzel a sorozatszámmal aktiválni fogja?

(#8959) mr_ricsi válasza Fuser és Tsa (#8958) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha felteszek egy másik Home Premiumot (ami most is van rajta), azt ezzel a sorozatszámmal aktiválni fogja?"
Igen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8960) Fuser és Tsa válasza mr_ricsi (#8959) üzenetére

Köszönöm a segítséged!

Most tudtam elkezdeni, meglátjuk mit hozok össze :))

Az biztos, hogy előtelepített gépet legközelebb is csak cégre veszek, mert muszáj.
Privát részre soha :W

(#8961) Dontorrent


Dontorrent
tag

Tegnap tudtam meg a Toshiba szerviztöl,hogy azért nem tudom kiirni lemezre a win7-emet,mert a "D" meghajtórol véletlenül vagy ki tudja miért letöröltem a recovery mappát.
Na szép.9000ft+áfáért visszateszik nekem gyári állapotára a gépet és akkor már kitudom írni.
Ez most hiányzott nekem nagyon..... :F

(#8962) JoeYi


JoeYi
őstag

Hi!

Aki képben van légyszi segítsen.

Üzleti notebookot szeretnénk venni, szempontok: dokkolható, USB 3.0, matt kijelző 15" alatti, i5 proci

Tudna valaki ajánlani pár jó megoldást?

(#8963) Argh!


Argh!
aktív tag

Hello.

Kis segitséget kérnék. Ismerösöm vett egy Toshiba Satellite c660 i3 370m gépet, sehogy sem sikerül feltelepiteni az integrált videó kártya drivert. Ez a gép http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/hu/product/Satellite-C660-2C4/1113842/toshibaShop/false/ oprendszer win 7 64-bit. AIDA-ban kiirja hogy Intel Graphics Media Accelerator HD de ezközkezelöben szabványos vga kártyát ir, még a filmek is szaggatva mennek rajta. Nem értem miért nem megy fel a driverje, a segitséget elöre is köszönöm.

(#8964) mr_ricsi válasza Argh! (#8963) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"sehogy sem sikerül feltelepiteni az integrált videó kártya drivert."
Hogyan próbáltátok?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8965) Argh! válasza mr_ricsi (#8964) üzenetére


Argh!
aktív tag

Próbáltam úgy hogy elinditottam, kérdezte hova csomagolja ki, kicsomagolta aztán nem indult el semmi. Úgyis próbáltam hogy kicsomagoltam és abból inditottam a telepitést de semmi nem történt. Mindhárom inteles 64bitest próbáltam innen, semmi eredmény http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?LNG=23&service=CE Vagy nem is ez kellene?

(#8966) mr_ricsi válasza Argh! (#8965) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mindhárom inteles 64bitest próbáltam innen, semmi eredmény"
Milyen hármat? Egy van a notidhoz 8.15.10.2189 verziószámmal.

"Úgyis próbáltam hogy kicsomagoltam és abból inditottam a telepitést"
Így kell csinálni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8967) Fuser és Tsa válasza mr_ricsi (#8959) üzenetére

Nos, hát mégse :)

Van rajt' okos verzió, csak tudnám miért fizettem akkor ki a redmondi fiúknak, ha seggberúghatnak ugyanúgy, mintha mi se történt volna.

Mindegy, megint okosabbak lettünk egy picivel...

(#8968) Vicus32


Vicus32
csendes tag

Szisztok!

A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis kinéztem egy Toshiba Satellite L750-es notebookot, azonban le akarnak beszélni a megvételéről a fényes kijelzője miatt. Jelenleg szintén egy toshiba gépem van, ami azonban matt kijelzős. Láttam már fényes kijelzős laptopot, persze nem kültéri használat közben, csupán irodában. Másabb volt mert láttam benne magam, és a lámpa világítását is. De sokaktól hallom hogy napfényben és erősebb megvilágításnál ezek a ledes kijelzős gépek nem túl előnyősek, és mindenki a mattra esküszik. Teljesen tanácstalan vagyok!

(#8969) Peak válasza Vicus32 (#8968) üzenetére


Peak
addikt

semmi köze a lednek a fényes kijelzőhöz.
az belül van, a tükröződés meg kivül.
gyak. világosban használhatatlanok.
lakásban félhomály vagy annál kevesebb fényben lehet használni normálisan.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#8970) mr_ricsi válasza Vicus32 (#8968) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem lesz egyszerű dolog matt kijelzős notit venni, mert a fényes a divat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8971) mr_ricsi válasza Fuser és Tsa (#8967) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nos, hát mégse"
Mi volt a gond?
A notidon lévő sorozatszám egy Toshibás mennyiségi OEM licenc, a telepítő pedig ugyanaz a dobozoshoz és az OEM-hez is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8972) bi_bean


bi_bean
csendes tag

Sziasztok!

Portege R500-as gépnek a billentyűzetén a betűk cserélhetők űgy, hogy kipattintom a helyéről a betűket tartalmazó billentyűt, mint az asztali billentyűzeteknél? Pl Z-t szeretném cserélni az Y-nal. Vagy ez nem ilyen egyszerű, tönkreteszem vele?

Válaszokat előre is köszi!

(#8973) Vicus32


Vicus32
csendes tag

Köszi a segítséget a kijelző tekintetében, azt hiszem maradok a mattnál. Találtam is egy Hp 630-as gépet, 4 GB memóriával, Intel Pentium B950-es processzorral. Ha sikerül, ma meg is venném, remélem beválik majd.

(#8974) VANESSZA1 válasza Vicus32 (#8973) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Azért a Hp még messze nem egy Toshiba .
:)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8975) mr_ricsi válasza VANESSZA1 (#8974) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egy szó kivételével egyetértek. Szerintem így pontos:
"Azért a Hp már messze nem egy Toshiba ."

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8976) VANESSZA1 válasza mr_ricsi (#8975) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Tehát jobb a Hp? Vagy jobb volt?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8977) mr_ricsi válasza VANESSZA1 (#8976) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Régen jobb volt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8978) Argh! válasza mr_ricsi (#8966) üzenetére


Argh!
aktív tag

Üdv.

Na megoldódott, amit linkél az jó volt hozzá, köszi szépen :C

(#8979) Fuser és Tsa válasza mr_ricsi (#8971) üzenetére

Ez így igaz, én is ezt gondoltam.
De aktiválásnál mégis elhajtott. Lehet, hogy a hardver sorozatszámához rendeli, az meg már benn van. :F
Most már így marad. Már majdnem összeszenvedtem a többi géppel, mégegyszer nem kezdem újra :DD

Egy alapvetően DOS-ra fejlesztett hálózatos programot tuningoltak W98-ra, majd hozzászögelték az XP-hez, és ezt tákoljam össze egy XP-W7 kutyulék rendszerrel :W
Lecserélni meg nem lehet, elég egyedi dolog

(#8980) VANESSZA1 válasza mr_ricsi (#8977) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A szerviz biztos, de hogy a gépek is , abban kételkedek.
Volt HP notim, hát annyira nem voltam elszálva töle..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8981) feketel válasza ufonauta (#1020) üzenetére


feketel
csendes tag

Nekem az a bajom, hogy betettem a helyreállító CD-t, majd kikapcs F12, CD/ DVD és utána megjelent egy fekete kocka és utána nem történt semmi. Most ilyenkor mi van? Mit kell csinálni, mert semmire sem reagál a gépem. A csökkentett módra sem és semmire sem kapcsol be :((((

(#8982) fil válasza JoeYi (#8962) üzenetére


fil
őstag

Na ,én is épp ebben a cipőben járok. Én a Toshiba Satellite R850-18K -t néztem ki. Azért is olvasgatok most itt. Tapasztalatom viszont nincs ,még soha sem volt dolgom Toshiba notival. :F

(#8983) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Van egy Toshiba Satelite lapos nálam, és nem tudom, hogy hogy kell fényképezni a vebkamerájával. Elmondaná valaki ? Elég fontos lenne.

(#8984) mr_ricsi válasza ch003067 (#8983) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a toshiba webkamera alkalmazás nincs telepítve, akkor kell hozzá valami progi, amivel fényképezni lehet.
Ha telepítve van, akkor a képernyő bal szélén van egy vastag csík, az egeret ráhúzva kinyílik, és innentől 2 kattintás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8985) mr_ricsi válasza Fuser és Tsa (#8979) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Mi volt a hibaüzeneted?
http://support.microsoft.com/kb/938450/hu

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8986) ch003067 válasza mr_ricsi (#8984) üzenetére


ch003067
addikt

Nincs telepítve szerintem. Mi a progi neve, nem tudod ?

(#8987) benvolio válasza ch003067 (#8986) üzenetére


benvolio
őstag

(#8988) ch003067 válasza benvolio (#8987) üzenetére


ch003067
addikt

Nagyon szépen köszönöm :R R

(#8989) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
2 éve és 4 hónapja vettem a Toshiba Satellite A500-134 típusú notebookom. Az akksija 2 év után, tehát amikor már nincs gari, elkezdett gyengélkedni, először a megszokott másfél órás üzemidőt 1 órára csökkentette, majd háromnegyed, aztán fél óra is volt. Most meg valami negyed óránál nem az volt, hogy figyelmeztetett volna, hogy merülésben van és stb, hanem egyből kikapcsolt, aztán a windows kiírta, hogy javasolt a telepcsere, az akku 11%-on van és csatlakoztatva van, de nem töltődik.
Kuka az akksi, jól gondolom? Hol érdemes újat venni? Argepen néztem, 20k körül van ez a típus, ami volt benne, az kicsit húzós, nincsen fölös 20 ezrem ilyenekre.

(#8990) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Mit lehet tudni a Toshiba laptopok szervizhátteréről/supportjáról? Van vidéken szerviz? Netán futárszolgálatos megoldás van? Nagyon tetszik a P750, csak hát soha nem volt még Toshibám, nem tudom hogy megy a garanciális ügyintézés...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8991) Kbali válasza rizso (#8990) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vannak vidéki szerviz (vagy leadó pontok), ill. több cég is foglalkozik a márka hivatalos garanciális és garancián túli szervizelésével (pl.: Technotrade - garanciális, Profi - garancián túli)

[ Szerkesztve ]

(#8992) Kbali válasza geckowize (#8989) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt felújítást is vállalnak - amúgy az akkura 6 vagy 12 hó garanciát szoktak max. vállalni.

(#8993) Kbali válasza fil (#8982) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a baj, hogy ez elég új sorozat, nem is olcsó, emiatt nem sok embernek lehet már belőle, pláne tapasztalattal.

(#8994) rizso válasza Kbali (#8991) üzenetére


rizso
addikt

Aha, közben én is találtam egy pécsi kirendeltséget is - remélem még működnek.

Amúgy valakinek van tapasztalata a P750-nel? De bármi véleményt szívesen fogadok akár a márkával kapcsolatban is :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8995) Hosiminh


Hosiminh
tag

hali,
xp-ben hol van az energia gazdálkodási beállítási lehetőségek? és a toshiba hivatalos honlapján nem találtam, driver-t a funkció gombok működtetéséhez. tudtok ebben segíteni?

(#8996) benvolio válasza Hosiminh (#8995) üzenetére


benvolio
őstag

A "vezérlőpult"-ban van olyan az xp-ben, mármint energiagazdálkodás.

(#8997) norad


norad
csendes tag

Sziasztok.

Tudna nekem segíten valaki abban,hogy a "d" meghajtóról hogyan tudom pendrive kiírni a HDD Recovery win 7 mappát. Ugyanis elég sok program megsérült a gépen és csak ISO-t tudok kiirni.

(#8998) Hosiminh válasza benvolio (#8996) üzenetére


Hosiminh
tag

áhh, köszi szépen, és véletlen a funkció billentyűk működtetésében nem tudsz segíteni?

(#8999) benvolio válasza Hosiminh (#8998) üzenetére


benvolio
őstag

Ha jól tudom a "Hotkey Utility"-t kell telepíteni a Toshiba honlapjáról.

(#9000) norad válasza benvolio (#8999) üzenetére


norad
csendes tag

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.