Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#20951) Celtis válasza silboy (#20930) üzenetére


Celtis
veterán

Szia,

Én megrendeltem egy 75C835-öt az Alzanál, de nagy dilemmában vagyok, hogy átvegyem-e. Eddig azt gondoltam, hogy a C845 nagy visszalépés a C835-höz képest, de már egyáltalán nem vagyok benne biztos. Ami leginkább elbizonytalanít, az a letterbox HDR filmeknél a fekete sáv kivilágosodása. Az a gyanúm, hogy a C835 sem jobb ebben és végül a C845 a több zónával erősebb processzorral mégis jobb vétel, ha egyáltalán jó vétel.

(#20952) szkutyi válasza Celtis (#20951) üzenetére


szkutyi
őstag

835nel van bevilagitas.sőt...vilsgit is a fekete csík nagyon minimálisan, hiába kisebb a zóna mint a csík, ad neki egy alap fényt

(#20953) Vhiktor válasza Celtis (#20951) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amit eddig láttam a 845bol, összességeben jóval elmarad a 835 mellett. D lehet fw megoldja.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20954) Stealth válasza Vhiktor (#20953) üzenetére


Stealth
aktív tag

Cimszavakban kerhetnenk az elmaradastokat, mi az ami nem tetszett, nem jobb mint a c835.
Jo lenne legalabb tampontnak...
:R

-= Stealth =-

(#20955) Vhiktor válasza Stealth (#20954) üzenetére


Vhiktor
veterán

Korábban leirtam, nem is olyan régen.
Dinamikatlanabb kép, nem annyira mely fekete, érdekes hdr kezelés, 55 col esetében az egyik legrosszabb betekintési szög. Kb ennyi.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20956) lasse001 válasza Vhiktor (#20955) üzenetére


lasse001
senior tag

Én még 1 percre sem bántam meg a 845-t.

(#20957) Vhiktor válasza lasse001 (#20956) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hozzat4eszem a 2. amit láttam az elég rendben volt, de utána a többi és az előtte lévő nem igazán. Lehet fw okozza.
A legutobbi 55 colos 845 konkrétan olyan volt a 835hoz viszonyitva mintha 5 évet visszaléptünk volna az időben.
Lehet nem ugyanaz a panel van az 55 és 65 colosban.
Na most arra nem emlékszem hogy amik nagyon rosszak voltak azok mind 55 colosak voltak e.

Nem írnám ha nem így lenne, amikor legelőször tapasztaltam ezt akkor még direkt nem írtam, mert gondoltam egyedi eset, de amikor már többet láttam ilyet, akkor már úgy éreztem nem tehetem meg hogy nem írom le a véleményem, a tapasztalatom ha valaki kérdezi.

Jó lenne már tesztre kapni egyet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20958) Stealth válasza Vhiktor (#20955) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ezek valahogy elkerultek a figyelmem.
Ezt es c805-ot figyelem es banom, hogy nem c835ot vettem. Na mind1,igazabol a c735telnis elvagyok.

-= Stealth =-

(#20959) ricsi0307 válasza Vhiktor (#20957) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Valahonnan megrendelni és 14 napon belül visszaküldeni? Így legalább az fw is az lenne amit mi is kapunk.

(#20960) boborján2


boborján2
aktív tag

TCL 55c845 ma 315e-ért behúzható emagon napi kuponnal.

@lasse001
Mekkora méretű C845 ami neked van?

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#20961) lasse001 válasza boborján2 (#20960) üzenetére


lasse001
senior tag

55

(#20962) ETOM


ETOM
addikt

C735 43" ma felajánlotta V576 frissítést. Eddig oké.

[ Szerkesztve ]

(#20963) mrmft válasza ETOM (#20962) üzenetére


mrmft
senior tag

Itt is ok C725, es C635 is megkapta.

(#20964) Morph76 válasza mrmft (#20963) üzenetére


Morph76
aktív tag

Vajon lesz 835 és 935-re is?

(#20965) Vhiktor válasza ricsi0307 (#20959) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem kizart, hogy ez lesz a jövő, gondolkodok a konstrukciokon amivel a nézők is jól járnának.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20966) Solymi81 válasza Stealth (#20958) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Az elmondások alapján nem döntöttél rosszul.
Meg igazából a különbséget akkora látnád, ha egymás mellé tennéd.
Én néztem a C805-öt, C845-öt is, de az FW problémák miatt maradtam az 55" C745-nél.

(#20967) Stealth válasza Solymi81 (#20966) üzenetére


Stealth
aktív tag

A nagyobb fenyero miatt gondoltam egy miniledre.
Hdr es Dv jobb lenne szerintem.

-= Stealth =-

(#20968) mrmft válasza Morph76 (#20964) üzenetére


mrmft
senior tag

Az mar mas rendeszer, ez a verzio biztosan nem. Mas eselyesen johet arra is.

(#20969) Solymi81 válasza Stealth (#20967) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Akkor hajrá.
Vagy várj még amíg kiadnak hozzá egy javítást és biztosan tudod, hogy jó lesz.
Esetleg várd meg a következő verziót.

(#20970) nicu71 válasza ETOM (#20962) üzenetére


nicu71
addikt

Nahát az jó 😉Sokáig használtam a 735 n,de már 592-n vagyok 🙂

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#20971) ETOM válasza nicu71 (#20970) üzenetére


ETOM
addikt

A 43"-ra az nem jó. A fenti a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#20972) lija


lija
csendes tag

Bocsánat hogy még mindig a TCL 5 éves beregisztrálásáról irok.....tudom hogy volt akinek sikerült, amikor az irja ki a végén hogy SN exits in registered product....és már a garanciajegyet IS, meg a számla is pdf-ben fel van töltve, ..sőt, a TCL javitószervizet felhivtam, ott a csaj azt mondta, minden telekomnál vett tcl tévé eleve 5 év garanciát kap, de persze a garanciajegyre meg csak 24 hónap van irva....szóval tudom van aki 2 hónap után végre kapott visszajelzést hogy meghosszabbitották a garanciáját.....de nem tudom sikerülni fog e ha mindig ezt irja ki. Mivel a jóváhagy-ra kattintva kiirja ezt az exits-es szöveget és megint ott van hogy regisztráljak.Amugy van másik TCL tévénk és semmi baja. remélem ennek se lesz de ha mégis, hát inkább legyen 5 éves garancia rá. Szerintetek mit kellene az utolsó KÉP:? hez feltölteni köszi

(#20973) tutis válasza lija (#20972) üzenetére


tutis
őstag

akkor tuti, ha a tcl ugyfelszolgalattol kapsz visszaigazolast pdfben

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20974) rumkola válasza lija (#20972) üzenetére


rumkola
veterán

A TV hátulján lévő matricáról. Én 1 hét alatt megkaptam a visszaigazolást.

(#20975) imsa


imsa
kezdő

Üdv! 55 c725-re melyik a legújabb (és jó ) fw? Köszönöm előre is!

(#20976) petikeke


petikeke
tag

Sziasztok!
Hálószobai TV-nek tervezek egy TCL 55C645-t. Nem zavar, hogy nincs elvileg akkora fényereje, mert legalább nem napszemüvegben kell TV-zni. :)
Láttam, többen is vettetek az utóbbi időben ilyen TV-t. Mik a tapasztalatok? Elfogadható a képe és a hangja?

Köszi!
Peti

OnePlus 7t

(#20977) haxxika


haxxika
senior tag

C728 állandóan lehúzza a fényerőt kb. 3-4 szintre 50-ről.
Kerestem a beállításokban, de nem találom hogy ezt honnan szabályozza.
Van esetleg ötletetek?
V562 van rajta emlékeim szerint.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#20978) Atis45 válasza petikeke (#20976) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nekem a képe nagyon tetszik. A hangja nekem nem jön be. De nagyon meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg egy pillanatig se.

(#20979) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, amire használva lenne a tv, apple tv 4K(2022)-val lennének a filmek lejátszva, PS5, Netflix, legikább sportműsorok.
Jelenleg egy Panasonic 50" plazma helyére menne.
Méret, 65"-ban gondolkodom, ár 400.000 max. 450.000 Ft.
Végig olvastam a hsz.-eket, teszteket is néztem, TCL 65c845-öt találtam megfelelőnek, annak ellenére, hogy Vhiktor DV problémát említette, amit egy új fw. javíthat rajta, most 429.000 az eMag-on.
Esetleg van más tv is ebben az árkategóriában, ami szóba jöhet a tapsztalatotok alapján!?
Segítséget előre is köszönöm!

Üdv, mixi80!

[ Szerkesztve ]

(#20980) amdboy


amdboy
senior tag

Garancia kálvária folytatás: Agyament emberek, AGYAMENT! Ismét hívtam kedvenc tv-s barátaimat, hogy letelt a 3. hét és mondjanak már valamit, lesz tv-m vagy sem... 1 perces beszélgetés után a kedves hölgytől kértem, hogy adja már a felettesét mert vele hiába beszélgetek úgy sem mond semmit csak, hogy várjak mert nem tehetek mást. Erre ő, ne beszéljek már a főnökével mert ha kapcsolja és tudja majd, hogy problémás ügyfelet kapcsol neki lesz baja, és én ne akarjak már neki bajt :DDD :W :C Hát ez mi??? :DD Szegényt megsajnáltam, és elmondtam neki nem én vagyok a problémás hanem ők, hiszen 3 hét után sem kaptam semmien tájékoztatást felőlük és mégis csak kérném azt a főnököt. Végül beszéltem a felettessel akinek elmondtam, hogy a 31. napon jogorvoslattal fogok élni, és tv sem kell, kérem vissza a teljes vételárat. Tehát jelenleg ez van. :K Megértette és megint jött a tűréshatárral , meg azzal hogy továbbra sem zavaró a folt a képernyőben :W Még 1x elmondtam neki, hogy mi az álláspontom majd leraktam a telefon. :C

[ Szerkesztve ]

(#20981) Bandeee82 válasza amdboy (#20980) üzenetére


Bandeee82
tag

Én a Samsungnál még soha nem tudtam felettessel beszélni, vagy hogy tovább kapcsoljanak valakihez, aki érdemben tud segíteni. Emailre sem reagálnak, telefonon nem segítenek, katasztrófa az a cég és 2 hónapja folyik, törvényeket telibe szarják, mintha nem is lennének... Hétfőn indítom a fogyasztóvédelem, békéltető és GVH kombót, remélem szarrá büntetik majd őket...

(#20982) king3000 válasza Bandeee82 (#20981) üzenetére


king3000
csendes tag

A fogyasztóvédelem - GVH kontaktálásával lehet valamit elérni egytalán? Magánszemélyként nem csak a Békéltető testület illetékes?

Aláírás

(#20983) amdboy


amdboy
senior tag

Na most kapaszkodjatok! Csörög a telefon, videoton szervíz. Szöveg: Elnézést a várakozásért holnap postára adjuk a csereutalványt. És lerakta a telefont :DDD

Nem tudom, hogy a hívásomnak köszönhető e de a lényeg, hogy történt valami.

Más: Hivtam az union biztosítót mert +3 év garit vásároltam a tv-re, hogy utaláják vissza ezt mert történt egy ilyen dolog. A kis hölgyike ( ismét hölgy :C ) kérte, hogy emailba küldjem el nekik a garancia papirt, eredeti számlát és küldjek nekik egy minuszos számlát is. Mondom oké, de honnan lesz minuszos számlám mert csereutalványt kapok. Ja ő azt nem tudja, meg amúgy is mindent az áruház intézett így kérjem tőük. Mondom nem! Semmit nem intézett az áruház, mindent magánúton kellett intézni. Akkor mégjobban nem tudja, de akkor is kell :Y Szóval a kérdésem az, hogy esetleg itt valaki tudja, honnan lesz minuszos számlám? :W Járt már valaki ilyen cipőben? Nem hagynék ott 40k-t csak úgy. köszi a válaszokat :R

(#20984) szkutyi válasza Bandeee82 (#20981) üzenetére


szkutyi
őstag

Hajrá.en most néztem vissza régebbi emaileket és hangfelvételeket, jegyzőkönyvet hát rendes felbasztam magam megint.xd [kép] .[kép]

[ Szerkesztve ]

(#20985) szkutyi válasza amdboy (#20983) üzenetére


szkutyi
őstag

Ezt pofázom hogy 99% laikusoknak beadják és kész, a maradék 1% meg harcol, látják nem tudják be mesélni, és nagy nehezen megadják magukat...undorító...függetlenül markatól!!

(#20986) amdboy válasza szkutyi (#20985) üzenetére


amdboy
senior tag

Igen igazad van.... És a te tv-d végül is ott van még?

(#20987) Celtis válasza king3000 (#20982) üzenetére


Celtis
veterán

Egyedi vitás ügyekben a Békéltető testület az illetékes. Fogyasztóvédelmi jogszabálysértés esetén illetékes a fogyasztóvédelmi hatóság.

Ha tehát foltos a kijelző, de a szerviz szerint ez nem hiba, akkor békéltető.
Ha a szerviz b@szik 15/30 napon belül megjavítnai a készüléket, csereutalványt adni, akkor fogyvéd.

(#20988) szkutyi válasza amdboy (#20986) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem.vissza küldtek aMM-be, aztán hogy mi lett a tv sorsa azt inkább nem mondom el mert bicskanyitogató.... :)

[ Szerkesztve ]

(#20989) Vhiktor válasza Celtis (#20987) üzenetére


Vhiktor
veterán

Elég szégyen, hogy ilyenekkel kell vacakolni. A békéltető testület sem egyszerű és idő, meg el is kell utazni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20990) Celtis válasza Vhiktor (#20989) üzenetére


Celtis
veterán

A lakóhelyed vagy a kereskedő telephelye szerinti békéltetőből lehet választani. Online is indítható az ügy. Nem feltétlenül szükséges az utazás, csak ha meghallgatásig fajul az ügy. pl. samsung esetén.

(#20991) Vhiktor válasza Celtis (#20990) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekünk egyszer cipővel volt ilyen, és alapból meghallgatassal indult. Az kis összeg ott abszolút nem éri meg a belefektetett időt. Tv az más. De ez akkor is gáz, hogy szenvedni kell, és a gyártók/forgalmozok hülyének nézik a vásárlót.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20992) amdboy válasza Vhiktor (#20991) üzenetére


amdboy
senior tag

+1

(#20993) hunaqua


hunaqua
addikt

Adott egy 55c635 tévé.Albérletben lett "felakasztva" kb. fél éve. Nem volt használva,csak a Mindig ingyenes csatornák lettek akkor telepítve. Most lett lakó,és bevezették a T netet. Most az a gondjuk,hogy nem tud csatlakozni a Wifi-hez. Holnap megnézem.Szokott lenni valami ilyen jellegű gond,vagy szerviz? Mit érdemes telepíteni rá? Mi lehet a gond,hogy nem látja az elérhetőségeket?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#20994) Saccco válasza hunaqua (#20993) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Wifi csatornának 40 alatt kell lennie.
Én bekábeleztem inkább. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#20995) hunaqua válasza Saccco (#20994) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#20996) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Jelenleg: Samu QE55Q70
Szemezek: TCL 75C845
1,5 m játszok (konzol) ilyen távon zabálunk, 3,5 m esti tévézés.
De a lényeg, hogy a tv ami többnyire TKom adók, netflix, hbo, mennyire megfelelő?
60 felé már nincs vájtszemünk :( Szóval, ha valaki 75(max85) coll kategóriában mást is tud, megköszönöm.
De az ajánlatokat kérhetem link-ként is beágyazva?
Tisztelettel mindenkinek: Stefan

[ Szerkesztve ]

(#20997) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
C645
Az új OTA frissítés után, hibákat produkál a TV.
Megszűnt a gyorsindítás, és ha váltogatok a HDMI jelek közözz illetve a TV appjait használom, majd újra másik bementere váltanék sötét képernyő fogad, nem találja a jelet. Ilyenkor már akármit csinálok nincs kép /csak a beállítások menü jön fel/. Ilyenkor csak a ki-be kapcsolás segít, ami rettentő lassú lett. A kikapcsolás majd 1 perc, és gyorsindulás sincs csak lassú szenvedés, hiába van beállítva. Reaset all, gyári visszaállítás megvolt (sajnos az új 576-os firmre állt vissza). Tettem fel IMG-ből 559-et ami tuti jó volt, de hiába tiltom menüben, frissít 576-ra.
Mi a fene, mit tegyek? 559 vissza és tiltsam a netet örökre? :(

(#20998) rumkola válasza rumkola (#20997) üzenetére


rumkola
veterán

Amíg mondjuk csak HDMI1-en maradok addig minden jó, működik a gyors ki és bekapcsolás.

(#20999) Tier78


Tier78
csendes tag

Sziasztok. Idős (85) nagyszülőknek új TV-t kellene venni. A régi elromlott.
A ára lehetőleg minél alacsonyabb legyen. 100-120 max.150 ezer.
108 cm széles, 43" Full HD,
Csak TV nézéshez, se USB-ről film, se stream.
4-5 méterről néznék, szemből.
Nincs semmilyen szolgáltatásra, funkcióra igény. (Netflix, más)
A talp az középen legyen, ha lehet, de a szélén lévő sem gond.
Nincs preferencia a márka felé.
Egyszerű és megbízható legyen a kezelőfelület.

Élénk szép színeknek biztos örülnének. Köszönöm, ha tudtok mondani pár típust.

(#21000) Parmezan77 válasza Vhiktor (#20991) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Ilyenkor jó ha van jogvédelmi biztosításod. Én fizetem a DAS-t és már több garanciás ügyben is segítettek. Sót volt nálunk egy betörés ott is képvisel egy ügyvéd a tárgayaláson.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.